• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
Jak se žije českým maminám v Řecku?Už jsem v Řecku přes 6let a máme 3letou Kačenku.Jsem zvědavá kolik podobných holek tady najdu,abych se dověděla podrobnosti.Těším se na odpověď.
25. srp 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak jestli se někdo najde tak jsem taky moc zvědavá. Jelikož babi a děda byli řecké národnosti. Babička mi vždy říkala že žena to v Řecku nemá vubec lehké. :wink: :slight_smile:
Milejdy...a jak se žije tobě v Řecku? A v jaké lokalitě jestli s mím vědět :slight_smile:
25. srp 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Žanet!
Opravdu měli tví prarodiče pravdu, protože jde skutečně o odlišnou mentalitu. Není to tu vůbec lehké zvláště když máš silná pouta s rodnou vlastí a dobré vztahy v české rodině. Jinak jsem tedy ve Stavrosu u Soluně (Chalkidiki). A byla jsi ty někdy v Řecku, když tady máš po prarodičích kořeny?Budu se těšit na tvou odpověď! :grinning:
27. srp 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. :slight_smile:
Byla jsem v řecku 2x. Jednou u rodiny (otec tam ma sourozence) a minulý rok s manželem a synem. Pravě kousek od tebe ve Vrasně a Asprovaltě :wink:
Taťka má sestru v Nigritě (doufam že se to tak píše) :grinning: :grinning:
Mě se v řecku líbí strašně ale ta mentalita mě vždy odrazovala od toho abych tam třeba žila a našla si tam praci. Taťka si to vždy velmi přal. Ještě štěstí že jsem manžela potkala už v 16 letech :grinning:
Taky se mu tam strašně líbí a na přiští rok se tam zase chystame pravě do Vrasny.
Otec je taky takový hrdy ŘEK :grinning: a mnohokrat sem nesouhlasila jak se chová. Zvlašť když k nam přijeli jeho bratři. Měl okamžitě tu samou mentalitu jako oni :wink: :grinning:
A jak ty jsi si zvykla na jejich poměry? A maš nějaké děti? Jestli se smím zeptat. To už je potom uplně jiny život s dětmi, jestli se nemylím :wink: :slight_smile:
28. srp 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ptam se jestli maš děti...a ty jsi psala že maš dceru. Moc se omlouvam špatně sem si to přečetla :wink: :slight_smile:
Sestra je momentalně taky ve Vrasně na dovolené s přítelem. Až jí to zavidím. :grinning: :grinning:
28. srp 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, nezlob se, že hned neodpovídám..Každý den se s manželem a dcerou na net nedostanu. A jsi zatím jediný človíček se kterým si takhle píšu. Mě totiž notebook s netem dovezl až teď před 14dny brácha z Česka. Jinak bych se ho asi s manželem nedočkala. Ten těmto pokročilým věcem vůbec nerozumí a nechtěl mi dát takový rozsah vědomostí atd. Jenže já jsem šibalka a zajistila si to konečně přes bráchu,který je úplný technik co se týče těchhle věcí.Hodně dost a všemu rozumí.Letos mi dokonce dovezl,namontoval a zprovoznil i satelit.Tak jsem zase své rodné vlasti o krok blíže.Úplně se jinak cítím a je to super změna.To víš,manžel zpočátku reptal,ale musím dělat že to neslyším..Tuhle stránku mi dala do oblíbených přítelkyně brášky (JANA).Ona má malé mimi (4měs.)tak sem často chodí.Říkala že si tu fajn pokecá a dozví se různé rady na různé problémy ohledně rodiny a děti.No, mě napadlo (teda spíš Janu)abyh vytvořila své téma..a ozvala ses jen ty,ale žádná stejná česká mamina v Řecku ne.Já tady mám ale fůru kamarádek cizinek s dětma,provdaných.Tak např.maďarku,slovenku a také v místě Češku Petru a druhou zase v Soluni (také Petra)-ta je dokonce od nás,ale rozešla se s klukem ze Stavrosu a vdala se do Soluně za českého řeka a čekají spolu 1.miminko.Ale teď to už snad stačí a budu se těšit na tvou odpověď a novinky od tebe...Pápápá Milejdy.
29. srp 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. :slight_smile: Já se určitě nezlobím, chapu že není čas vysedavat u počítače. Zvlašť když tam mate ještě tak krasné počasí. My tu mame zamračeno a na mě už i docela zima :grinning: :grinning:
Taky mám kamaradku ktera žila 3 roky na Korfu s Řeckym přítelem ale letos v zimě to zabalila. Pry se to nedalo vydržet. Byl žarlivý jenom si užíval ona se starala o domacnost...atd. Pro ní prý už jen český kluk :grinning: :grinning:
A kde jste se s manželem potkaly? :wink:
My se zrovna za chvílinku chystame na chatu užívat víkendu :wink: . Tak se ozvu až v neděli. papa a hezky den :slight_smile:
29. srp 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, byla jsem ted na SKYPU-využívám program co mi bráška udělal.Já se s mužem seznámila v Praze,kde jsem žila od roku 1998.Pracovala jsem jako mzdová účetní pro SODEXHO.S Anestisem (tak se muž jmenuje) jsem se seznámila také v Pze přes kamarádku,která chodila s klukem jehož máma měla cestovku do Stavrosu.On se s kamarádem dostal do Česka,tak se s ní spojil a ona mě vzala s sebou na sraz,abychom jim ukázali Prahu a pobavili se..Nakonec po roce dopisování a telefonování a občasného vídání padl návrh abych to odjela s ním zkusit tady do Řecka.Čas na útěk jsem nevyužila a pak byla na cestě Kačenka.Můj manžel je sice taky žárlivec,ale je to také otec pro rodinu a nevede svůj život.Je to velký pracant a tak nemáme nouzi o peníze a pracovat nemusím,ani tady té práce moc není.S mým vzděláním se tady na podobný post nemohu nikdy dostat a podřadnou práci za pár korun se mi také nechce dělat.Velikým problémém pro mne je,že žíjeme s celou famílií na jednom dvoře.Anes je ze 3bratrů a bydlíme naproti tchýně ve dvoupatrovém rodinném domě. Jeden vidí druhému do talíře,jak by se řeklol..No a tchýně je tedy ta pravá řecká nefalšová,co hýbě krkem celé rodině.To víš, ona ví všechno nejlépe a nějaká češka (jako já) jí nesahá ani po kotníky, jak si myslí..A hlavně já nejsem ta, co jí leze do ......jako moje švagrová.Ale dost už o téhle rodině.Budu se těšit na tvou odpověď a užijte si fajn víkendu. Tady máme fakt teplo, někdy mi to už ale leze pěkně na mozek.Zatím čauky!
29. srp 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Tak to ti opravdu nezavidím bydlet s celou rodinou a ještě s tchýni tak blízko sebe, to je asi na zabití :confounded: :grinning:
Já mám tchyni super zato tchán to je případ sam pro sebe :wink:
Moje mamka taky nevychazela s taťkovou maminkou(babičkou).Říkala že to byla strašná čarodějnice :grinning: :grinning: . Hodně si bránila svoje syny skoro ve všem a pletla se naším do života. ALE ja si na babičku nemužu stěžovat ja jí milovala a hodně mě to bolelo jak zemřela, byla to ta nejlepší babička jakou sem si mohla přat :cry: . Milovala všechny svoje vnoučata :slight_smile: ale to určitě i tvoje tchyně má ráda Kačenku. Jako všechny Řekyně svoje děti a vnoučata :wink: :slight_smile:

A teď trochu s jineho soudku. Jak dlouho ti trvalo se naučit řecky? Můj tatík umí řecky ale nějak mě to nechce naučit. Já umím jen takový menší zaklad. Ale ráda bych to uměla. Tady u nás v Ostravě je jedna řečka co vede kurz ale bojím se aby to nebyla ztráta času :slight_smile:

Jinak na chatě bylo skvěle. Byli jsme na hřibách a že jich roste :wink: :slight_smile: zatím ahoj a měj se krasně :slight_smile:
1. zář 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se, že se Vám míchám do diskuze, fakt mě Vaše téma zaujalo, Řecko miluju :wink: . Dělala jsem před mateřskou v CK, která se na Řecko specializovala, takže moje srdeční záležitost :wink: . I když ta mentalita Řeků, no máte pravdu, občas mě ta jejich pomalost a ostatní ,,skvělé" stránky vytáčela :grinning: .Mám sjetou - hlavně teda po hotelech - Krétu, Rhodos a Zante, tento rok jsme si bohužel nikam nedovolili s malou vyjet, ale příští rok už to snad napravíme. Taky mám v Opavě skvělého kamaráda, Řeka co nám dělal delegáta a malinko jsem se snažila učit řecky, takže tak a fakt Vás budu po očku sledovat sem tam, jestli můžu. :slight_smile: Zajímalo by mě právě jak se v Řecku češkám líbí a jak zvládají tu chlapskou trošku ,, macho " povahu :sweat_smile: .
1. zář 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky!
Tak jsme se dnes vrátili z dovolené v Pefkochori-Chalkidiki.Můj muž tam má bratrance,který vlastní jednu výrobnu pit,lukumádes a pizy.Bylo to prima odreagování od všedních věcí.I naše dcerka si to užila a byla tam moc spokojená.Co ty Žanet?Vidím,že hřiby se suší nebo byla i smaženice?Tohle mi dost chybí,dala bych si zase po těch letech pravou hřibovou smaženici.To tady nehrozí...
3. zář 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
U nás je vše v pořadku. Dneska jsme byli na kontrole po trhaní mandlích......tak je to dobré :slight_smile: . Doufám že Petřík už nebude trpět na hnusné rýmy a zaněty uší :angry:
A dneska bylo u nás krásné počasí tak jsme to vzali přes zmrzlinu 2x :grinning:
A ty mi zavidíš hřiby a já tobě ten gyros v Pitě :grinning: :grinning: ....mňam ten bych si dala :wink: :slight_smile: ....hřibu bylo tolik, že bylo na vše. Jak na polévku tak na omačku a i na tu smaženici :grinning: :grinning: zatím ahoj a měj se pěkně
3. zář 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čauky,tak jsem ještě mrkla na net a vidím,že jsi odpověděla.Manžel a dcerka už spí a zítra jde Kačenka poprvé do školky.Sice jen do 11h,ale už se moc těší a já taky,že si od ní na chvilku alespoň odpočinu...Měli jsme tady docela husto kvůli školkám,neboť je tu hrozně moc dětí a školka jen jedna.No,uvidíme zítra co mi řeknou a jak bude Kačka nadšená.Jinak koukám,že se ozvala ještě jedna holka,ale bohužel ani jedna neválčí se mnou na stejném břehu v Řecku,ale obě dvě jste v Česku,což vám docela závidím....Ale dost stížností a zase jinam.Zítra odjíždí má švagrová na dovču na ostrov Thasos,tak jim to závidím.My jsme si to ale také užili.Jinak mi už také odjel v neděli 31.8.bráška s rodinkou,tak jsem to dost oželela...ještě že jsme odjeli i my pryč,jinak bych se tu asi zbláznila.Také počasí se už ochladilo,ale dopoledne to ještě jde a je velké teplo,zato večer už je kosa a brzy se stmívá.Budu se těšit zase na tvou zprávu.Pá Milejdy!!!
3. zář 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: zaujalo mě vaše diskusní téma na první pohled. :dizzy_face: Já v Řecku teda nežiju, ale nějaký čas jsem tam pracovně strávila. Bylo to fajn, je tam krásně. Poznala jsem pár míst a ráda se tam vracím na dovolené. Máte pravdu, mentalita řeků je dost odlišná. Zaplať pánbůh, že jsem češka a vzala jsem si čecha :grinning: Nedočítala jsem vaše diskuse. Jen jsem vám chtěla napsat :grinning: Snad to neva :wink: Zbožňuju řeckou přírodu :dizzy_face: prostě jsem musela :grinning: Jo a co na řekách nenávidím...je to jejich mlasknutí, když něco nechtějí :angry: to je síla.....znáte to, néééé? :sweat_smile:
3. zář 2008 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!Tak dnes jen ve zkratce...Pořád mě mrzí,že se nenašla žádná jiná holka s netem a žijící v Řecku...ale těší mne,že se někdo přece jen ozývá.Teď si tady připadám,že jediná hlupaňa co si nevzala čecha,jsem v celém širém světě jenom já...Ale ono to tak není!!!Asi žádná podobná holka nechodí zrovna na tyhle stránky...
4. zář 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak co je s váma holky....Žanet,čekala jsem že se třeba zase ozveš a ty nic.Napiš mi aspoň zda máš skype a můžeme si psát a být třeba v kontaktu.Dlouho ses tady na těch stránkách neobjevila,co je s tebou?Všechno O.K.?Loučí se s tebou Milejdy a budu se těšit na odpověď!!!
8. zář 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. :slight_smile:
Napsala jsem ti IP. :slight_smile: :slight_smile: :wink:
9. zář 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milejdy,já Tě uklidním, jediná Češka, co má s Řekem dítě fakt nejsi, ještě minimálně Borhyová z novy :grinning: :grinning: .Ne, dělám si legraci, ať Tě tam daleko aspoň trošku rozveselím.Jak se žije ve Stavrosu? Kámoš má celou rodinu v Soluni, pořád mi básnil jaké je to pěkné město, prý lepší než Athény, no nevím...já mám sjeté jen ty ostrovy.Docela mě udivuje, že se žádné češky neozývají, myslím, že jich je v Řecku dost, hlavně za prací.Ale asi opravdu nemají čas koukat na net nebo jim manžílci odstřihli net :wink: :sweat_smile: .
9. zář 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo,Janulo,tak to už mě uklidnila i moje maminka,co tu byla za námi před měsícem na dovolené. :wink: Také mi přivezla časopis s úvodní stránkou,která slibuje informace o Borhyové...Ve Stavrosu se žije v létě perfektně a přes zimu je trošku truchlivější,ale protože jsem společenský typ a mám spoustu kámošech s dětmi,v zimě to obíháme a aspoň trošku si to rozveselíme.Letos to bude trochu jiné,protože Kačenka začala chodit do školky a uvidím,jak to bude vypadat.Ale aspoň jsem získala nějaký čas pro sebe...Já do Soluně jezdím málo,ale musím se přiznat,že se mi tam ani moc nelíbí,tak na chvili a zase zpátky domů... :unamused:
9. zář 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

omlouvám se, že vám se lezu :slight_smile: , ale nedalo mi to...

Taky nežiji v Řecku, ale minulý týden jsem se vrátili z dovolené ve Stavrosu a moc se nám tam líbilo. Moc hezké městečko, čisté, udržované, moře úžasné...
O mentalitě Řeků moc nevím a jak se Češkám nebo vůbec lidem žije v Řecku bych se taky ráda dozvěděla. :slight_smile: My jsem z Řecka nadšení, loni jsem byli v Polichronu. Jediné co mě trošku mrzí jsou ta zvířata, která nikomu nepatří...letos jsem kupovala snad 3 pytlíky granulí. :slight_smile: Jinak jsem si všimla, že jsou tam hodně starostlivé babičky, věčně jsem nějakou potkávali s vnoučátkem na procházce.
10. zář 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milejdy, tak to je fajn, že tam máš aspoň hodně kámošek, nejhorší je daleko od domova trčet sama. No, o starostlivých babičkách toho moc nevím, každopádně si myslím, že mít řekyni za tchyni není zrovna med :grinning: . Nebo se pletu? Kámoška delegátka, co žila na střídačku v roce u jednoho Řeka kdesi na vesnici, k tomu s tchýní v baráku, si to moc nechválila :sweat_smile: . Ale to samé je myslím i v Česku, čím dál je, tím líp :wink: .
11. zář 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaliméra Kacabaja :grinning: . Já taky Řecko miluje, hlavně ten Zakynthos je moje srdeční záležitost. A taky smažený lilek, dolmádesy a řeckej salát s cibulí :grinning: .Doufám, že příští rok už vyrazíme zas někam, tento rok jsem se s malou ještě bála. Akorát mně na Řecku štve to zemětřesení, dva roky zpět jsme měly s kámoškou na Zakynthu obden, ale pak už si člověk zvykl a byla to adrenalínová dovča :grinning: :grinning:
11. zář 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milejdy, tak až teď jsem koukla na tvůj předešlý příspěvek, co jsi psala dřív o tchyni, no tak věřím, že s celou famílii na jednom dvorečku a jí za zadkem , to teda nemáš lehký :unamused: .
11. zář 2008 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janul,
jj, s tchýněmi je to všude stejné, přesně jsi to vystihla...čím dále ji máš, tím lépe :grinning: .

My máme taky moc rádi Řecko, letos jsme byli popáté. Dcera si ho užila už dvakrát. Loni jsem sice měla trošku strach, měla teprve rok, ale vše bylo v pohodě. Odlétali jsem až 8.9. a teplo bylo tak akorát, takže vše dobře snášela, doktorů bylo v blízkosti dost, kdyby náhodou...Takže na místě už jsem se ničeho nebála a užívala dovolené. Na Zakynthos jsem chtěla jet letos, ale nevyšlo to. Přiletěli jsem teprve minulý týden a už mi to moře, teplo, pohoda...tááák chybí.

K těm babičkám...hodně jsme jich tam potkávali, zato dědové věčně v restauračce. :grinning: No, asi jako u nás, že. :grinning:
11. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kde jste všude byli Kaci? My chcem právě taky až př. rok, až bude mít malá aspoň rok a půl, přece jen, teď v tom půl roce jsem měla strach, ale zas kolegyně z cestovky jela i se 4měs. a druhá 7měs. mimčem, tak mě ukecávaly ať jedu, že to bylo fajn, ale já jsem posera. Taky moc tomu řeckýmu zdravotnictví nevěřím, ať je naše takový jaký je, pořád si myslím, že je o malinko lepší :grinning: . o, to jo, chlapi tam mají skoro pořád siesty, kafíčka, cigárka, pěkně venku na sluníčku :grinning: .
11. zář 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byli na Chalkidiki - Stavros, Polichrono a na Olympské riviéra - oblast Plaka 1x a Variko 2x - je to mezi městy Leptokaria a Katarini ... doufám, že to mám napsané správně :sweat_smile: . Ráda bych se podívala taky na Krétu. Snad to vyjde někdy příště. O Zakynthosu jsem slyšela jen samou chválu...takže snad taky někdy přístě... Jen kdybych to letadlo lépe snášela. Nazpátek jsem z toho byla tak unavená - pořád něco divně drnčelo, pak zvláštně přistával...já jsem strašný strašpytlík. :confounded:

Nevím, v jaké stavu mají zdravostnictví, ale byla jsem v pohodě. Ve Stavrosu byl dr. prý do půl druhé a pak jedině nemocnice 12 km, případně mi delegátka říkala, kdyby bylo něco hodně akutního, že má tetu soukromou doktorku, která taky žila ve Stavrosu. Takže letos jsem byla taky v pohodě.
11. zář 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Kacabaja!Tak to je super,protože já jsem přímo ze Stavrosu....To je fajn,když to tady má někdo takhle sjeté...Zdravotnictví je v hrozném stavu,to máš pravdu,ale protože tady mám známou kamarádku doktorku,která je řekyně co vyrůstala v Pze,tak to mám také v pohodě...Ale je blbost,co ti řekli neboť dr.je tady i odpoledne,ale ten je soukromý a platí se,ale bez lékařské pomoci tu rozhodně nejsi-to je zkreslená inform.
11. zář 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milejdy, mi to bylo divné, protože na hlavní třídě jsme objevili pediatra, byli jsem tam celkem pozdě odpoledne a ještě jsem tam viděli maminky s dětmi.
11. zář 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky!Každý den se tady nedostanu,ale nedaří se mi nikdy nikoho zastihnout hned na pokec... :unamused: Jinak tady se ráno trochu pokazilo počasí ale už je tady zase sluníčko a vedro...Malá mi spí,a tak využívám situace a mrkla jsem se na net.Dneska mám sraz se známou od nás z Moravy,přijeli tady na dovču,a tak se chystáme do taverny.To jo,opět řecké specialitky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Milejdy,
to teplíčko závidím, tady je kosa :frowning2: . Dneska jsme vyrazili ven s novým kočárkem pro panenky a už jsem si říkala, že by to chtělo rukavičky. :unamused: Minulý týden jsme se ještě vyvalovali na pláži :sunglasses: ... no, snad se počasí ještě trošku umoudří a budou solidní teploty.

Jak jste se měli v taverně? Že se ptám, co :grinning: ... jistě super, my jsme na jídlo chodili do restaurace Lefteris, měli jsme na půlku pobytu zakoupené večeře, jinak jsme chodili naproti na gyros, podle vizitky se to tam jmenovalo "Kuře na uhlí" a gyros měli teda mňamkový.
14. zář 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo,tyhle restaurace znám...A přesne tam kupujeme také grilované kuřátko...V taverně bylo prima,ale nakonec bez té naší české známé,protože jí přijela návštěva ze Soluně,tak snad příště!!!
Dnes je tady také sychravo a zataženo a ochladilo se...Už máme asi po létu a přijde na řadu zima...Tak dej zase o sobě něco vědět,až se tady mrkneš...Mě už se probudila dcera Kačenka,tak mě teď sleduje a vykládá mi.Líbil se jí ten pejsek na seznamu v úvodu,je unešená štěňátky a koťátky,no tím je celá po mě...ne nadarmo mi říkali "psí a kočičí máma"furt jsem tahala domů nějaká opuštěná zvířátka.
Takže zdravím do Česka a budu se těšit na odpověď!!!Milejdy
15. zář 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 13
Tvůj příspěvek