• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
Ahoj Milejdy ! Už 10 let jezdíme na Stavros na dovolenou a před třemi lety nás napadlo, že bychom si tam mohli jezdit do svého. Tak jsme se začli zajímat o pozemky nebo domy na prodej. Projeli a prochodili jsme všecky uličky ve Stavrosu s pomocí jedné naší přítelkyně a po důkladném výběru mezi několika jsme se rozhodli ke koupi tohoto domečku. Je to třetí vchod od pláže, ze šesti, v řadovce (jediná řadovka za Rihiosem). Koupili jsme ji od Michalise a Andonise (truhlárna a stavebniny). Bylo tam moc a moc práce, museli jsme si domeček hodně přetvořit k obrazu svému, ale, jak už jsem psala, dílo je hotové. Na pláž je to kousek, v klidném místě, procházkou do centra čtvt hodinky, myslím, že ideální místo. A teď mi popiš ty, kde bychom Tě našli? Stavros známe, myslím, docela dobře. Těším se na odpověď, Vomila
12. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Vomilo!
Tak to jste opravdu fakt vynálézaví a dobře jste udělali...My máme barák vedle hotelu Granita,jestli ti to něco říká. Je to ale na opačné straně od hotelu Rihios,kousek pod zalesněnými svahy Stavrosu. Nevím,jak bych to ještě lépe popsala. A nevím,na kolik to znáš i na té naší straně. No,třeba znáš opravdu ten hotel,který je od našeho domu napravo (když vycházím na ulici)ob 3 domy. Jinak už nám tady konečně letos začalo léto a teplíčko. Za chvíli už bude doma nedýchatelno. Teď je takové to příjemné teplo a né děsné vedro,tak si to s dcerkou užíváme a chodíme na větší procházky po okolí. Pááááá a ozvi se zase!
15. kvě 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Milejdy, a holky, tak tchýni vyoperovali ten nádor,ale byl zhoubný,tak uvydíme jak dlouho to s námi ještě vydrží,ale zatím je fajná a v poho :slight_smile: .Snad to vydrží co nejdýl a my mohli odjet na tu naši plánovanou dovču.Uvydíme snad vše dopadne dobře.Milejdy úplně ti závidím to teplíčko a sluníčko,tady teď prošli 3 zmrzlí tak bylo chladno a dnes je taky zima.Tak si to užívej a pozdrav malou měj se hezky a ostatní také zdravím a přejí krásné dny papa Ostrava :slight_smile: :sunglasses: :sweat_smile:Soňa :dizzy_face:
16. kvě 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy ! Díky za zprávu, ale zaskočila jsi mě. Nevím, kde je hotel Granita. Vím, ale, kde je platanový háj, kde je dětský stanový tábor, vím, kde teče řeka (v létě je koryto suché). Bydlí tam také farmář, který prodává u mola melouny. Vím, kde je škola, kudy jezdí mašinka. Tak mi to tvé místečko popiš, prosím, líp. Jinak 25. května jedeme na pár dní na Stavros (zahájit sezónu), mohly bychom se třeba potkat. Ahoj, Vomila
17. kvě 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Vomilo!
Tak když víš,kde teče řeka a kudy jezdí mašinka....když končí skoro mašinka a sjíždí z Horního Stavrosu a míjí jedny dřevěné menší houpačky chvíli před koncem trasy,tak naproti těm houpačkám je ten hotel Granita a kousek tam bydlím. Na ty houpajdy se chodíváme vydovádět,protože to je k nám co by kamenem dohodil. Není problém se v tom květnu setkat. Musíme si dát kontakt,pošlu ti interní poštou můj mobil a můžeš mě potom kontaktovat přímo ze Stavrosu.Páááááááááááááááááá!
18. kvě 2009 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy, tos mě fakt zaskočila. Díky moc za info. Koukala jsem i na jiné diskuse, i na ty co ti tady holky nechávaly adresy, a zážitky z Řecka mají všechny obdobné, takže už jsem zastrašená ažaž, fakt síla. No letim tam teďka 23.5. na 14 dní, tak jsem zvědavá. Abych si po týdnu soužití nehledala náhradní let:slight_smile:. Mej se hezky a držim pěsti se srazem s Vomilou!
19. kvě 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nikde nemůžu sehnat info o tom kolik tak plus mínus stojí plenky v Řecku..
Moc díky za odpověď!
28. kvě 2009 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ VŠEM,POSÍLÁM POZDRAV Z DEŠTIVÉHO HRADCE.LETOS MI TO S DOVOLENOU DO STAVROSU ASI NEVYJDE :frowning2: ,VRÁTILY SE MI PROBLÉMY S PÁTEŘÍ,TAK TO BUDU MUSET ODLOŽIT NA PŘÍŠTÍ ROK.TAKŽE VŠEM PŘEJI KRÁSNOU,SLUNEČNOU DOVOLENOU,HODNĚ KOUPÁNÍ V MOŘI,PĚKNÝ NOČNÍ ŽIVOT.MOC TAM ZA MĚ POZDRAVUJTE,BUDU VZPOMÍNAT :sweat_smile: .JE MI Z TOHO TĚŽKO,ALE CO SE DÁ DĚLAT,ZDRAVÍ JE PŘEDNĚJŠÍ.POUŠTÍM SI ALESPOŇ ŘECKÉ PÍSNIČKY,VZPOMÍNÁM. :unamused:
29. kvě 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj labell,když se podíváš trochu zpět na diskuzi,tak mám dojem,že tam někomu na tento dotaz odpovídá milejdy.Zdá se mě,že to bylo 12-18euro.
29. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky "ze Stavrosu".Tak už se chystáte za teplíčkem?Milejdy mě psala,jaké už je tam horko,tak doufám,že nám to vydrží.
Soni,snad to u vás dobře dopadne a v pohodě odjedete a dovolenou si užijete.Dej potom vědět,jak se tam rodince líbilo.
Habo,tebe je mě líto,že jsi tak blbě dopadla.Těšíš se prakticky už od minulého roku,kamaráda tam máš a tedˇtohle.A to jsi mohla mít možná dobré ubytování u vomily.třeba se ti to ještě do konce léta spraví a vyrazíš.Já odlétám už co by dup na 15dní,tak si to snad užiju.
Nikolko,jezdíš na Ublo?
Mějte se všechny fajn,atˇvám ty dovolené vyjdou podle vašich představ.
29. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANI MI NEMLUV,JSEM Z TOHO SMUTNÁ,FAKT JSEM SE TĚŠILA A ONO TOHLE,ALE ZDRAVÍ MÁME JEDNO,TAK TO BUDU MUSET PŘEKONAT.JAK TO BUDE VYPADAT DO ZÁŘÍ NEVÍM,ALE MOC DOBŘE TO NEVIDÍM.BUDU MOC VZPOMÍNAT,PĚKNĚ SI TO UŽIJ,POČASÍ URČITĚ VYJDE.JÁ SI TO BUDU MUSET VŠE NECHAT AŽ ZA ROK.ŽE STAVROS A MOŘE MOOOOC POZDRAVUJI.
31. kvě 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani ahoj,hned jak tam přijedu,budu volat"zdraví vás Hanka z Hradce".Půjdu se také podívat,kde má Vomila ten domeček.Tento týden tam byli,připravit to na léto.Jsem zvědavá ,co se tam změnilo,vloni jsem byla nevěrná,byla jsem na Krétě.Jezdím většinou sama a není to špatné.Zatím tě zdravím a uzdravuj se,macek.
31. kvě 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky zdravím vás. :slight_smile: Tak už se to krátí a vy zachvílí fičíte směr Řecko..... Jééééé jak vám zavidím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Krásně si to užijte a ve zdraví se vraťte :wink:

Macku..to víš že jezdím směr Úblo- Pocheň skoro pořád :dizzy_face: Přiští víkend jdme na svatbu mé kamaradce ale další týden máme na chatě selatko tak už se těšíme :wink: :grinning: a kluky tam povezu na celý červenec. Budou tam z babičkou :wink: :slight_smile: a já se tam budu pohybovat od 20. července a pak jedeme první týden v srpnu na dovolenou...letos ale u nás :wink: jedeme na jižní moravu do Stražnice i se znamýma pod stan. Mějte se krásně :slight_smile:
31. kvě 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Nikolko,to je fajn,že ses ozvala.My jsme v Lichnově už měsic a s počasím sama víš jak to j e, střidavě oblačno.Ale stačila jsem se i trochu opálit.Tak snad mě nehrozí spálení ve Stavrosu.Jinak ve Strážnici to znám,byla jsem na jižní Moravě na průmyslovce.Přeji ti hezké počasí.Když je pěkně a dobrá parta,tak je všude fajn.Ahoj Marcela
31. kvě 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky , macku moc děkuji za zprávu,ale vypadá to že pojedem,tchýni se zatím daří líp a uvydíme kde se jesště najdou metastáze nebo ložiska,ale zatím bude v nemocnici aspoň do půlky července,tak zatím papa a děkuji za podporu.pa soňa
31. kvě 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzkaz pro macka-podívej se,kde má vomila domek,pak předáš info,pokud to není daleko k pláži a do centra,nebude problém si to na příští rok zamluvit.Na příští rok budu muset víc šetřit,autobudem už to asi nebudu zvládat,ale dají se sehnat letenky za pěknou cenu,tak se to vyřeší.Tak až tam přijedeš,tak pozdrav pláž,městečko,moře,že mooooc vzpomínám.Je to hrozná představa,že letos budu muset zůstat doma,jak se podívám na fotky,tak je mi do breku,jsem takový maniak asi jako ty,lehnout na pláž,opalovat se,koupat se,čučet po lidech,navečer se zvednout,pak se jit cournout,posedět,tam mě to tak pohltí,že si to užívám plnými doušky,vždy si tam tak odpočinu,přijedu jako jiný člověk.Tak ještě jednou pozdravuj. :dizzy_face:
1. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Zdravím všechny ve spolek a chci vám napsat zase pár řádků....Pro Habu:domeček jsem sice neviděla,ale podle popisu Vomily je to k pláži dobrý,ale do centra je to trošku z ruky....prostě delší procházka,ale to vlastně vůbec nevadí,néééé?
Jinak počasí se nám včera a dnes pokazilo a je zataženo a poprchává sem tam. Turisty se to tu už hemží....Ale Řecko uvádí,že letos nebudeme mít příliv čechů a maďarů,prý kvůli celosvětové krizi,tak nevím,co je na tom pravdy a jak budou letos české cestovky pracovat nebo nespolupracovat s Řeckem a okolím. Co vy o tom víte,děvčata?
2. čer 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj milejdy,děkuji za vzkaz,co se týče dovolených,myslím si,že to nebude tak hrozný,kdo na to peníze má,tak pojede,kdo ne,tak si počká na last minute,co sleduji nabídky CK,tak jsou zajímavé slevy.Nevím jak to bude přímo do Stavrosu s turisty,ale co sleduji diskuzi tak dost lidí plánuje dovču.Je veliká škoda,že ve Stavrosu nejsou vystavené vilky na pláži pro české turisty,tam to mají vše hlavně maďaři a srbové,takové krásné ubytování by se čechům taky líbilo.A taky by to chtělo,aby Stavros nabízelo více cestovek.Ono je celkově celé řecko krásné,je z čeho vybírat.Já jsem se tak těšila,letos nic,tak tam za mě taky pozdravuj,vynahradím si to příští rok.
3. čer 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky-Hani máš pravdu,kdo chce jet,tak to vždycky nějak udělá.Taky sleduji různé nabídky,ale je pravda,že dost termínů je ještě volných,nemyslím tím Stavros.Je fakt,že Maďaři a zvláštˇSrbové tam mají to ubytování pěkné.Ale co se mě týká,já nejsem vůbec náročný klient.Stejně vyrazím ráno a vrátím se večer,pak zas vyrazím ,vyspím se a zas dokola.Zatím jsem ale měla na ubytování štěstí.
Milejdy,myslím,že moje cestovka má o Stavros zájem,někteří moji známí tam jezdí už 10let a zůstanou věrní!Já jedu třeba jeden rok jinam,ale ráda se zase vracím.Prý se to tam hodně mění,pochopitelně k lepšímu,tak jsem zvědavá.A CK Lotos má asi také dost klientů,kteří s ní jezdí.
Mějte se všechny fajn-ahoj macek
3. čer 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja som bola v grecku a kupovali sme tam taku kavu ako nesca ale bolo to frappe.Myslim že to bolo nescafe.Myslite že sa to da kupit aj u nas? Straaaaaaaaaaaaaaaašne mi to chutilo.Alebo si možem frappe urobit aj z normalnej nescy? :unamused:
8. čer 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak by ste o tej kavičke niečo vedeli poprosim IP ok? Dik :slight_smile:
8. čer 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak za 14 dní od soboty letíme do stavrosu, už se těším. S tchýní to zatím po těch chemo vypadá dobře a říkala že můžem letět že to zvládne. Už to potřebuji jako sůl. Tak Milado jestli můžeš písni mi na IP tel. a my se ozvem až tam budem a můžem si popovídat když budeš mít zájem. Tak zatím pa Soňa :slight_smile:
11. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj milejdy, moc tě po dlouhé době zdravím :slight_smile: jen chci napsat k té krizi, kolegyně z cestovky mi říkaly, že se prodává pořád stejně (i když konkrétně Stavros neděláme,hlavně ostrovy...) tak myslím, že se to trochu zveličuje, kdo chce, pojede i tak :wink: my letos nejspíše jen ještě po Česku, přece jen je Simča ještě malý prďoch a mám z toho balení a všeho kolem strach,ale příští rok už stopro balíme a vyrazíme směr Řecko. Nebo mě možná ještě kolegyně i v září někam ukecají, jen to zas partner asi nedostane dovču :unamused: tak hezký zbytek týdne všem!!
11. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Pro bubinko83: tak to frappe chutná snad všem cizincům....Je fajn i ten ruční mixérek,který ti ušlehá pěnu a ulehčí ti práci...já sama jsem zásobila snad všechny členy naší rodiny v ČR...a využívají to do teď!Mělo by se to Nescaffe dát koupit určitě i v Česku,ale oni si to všichni tady vždycky kupují do zásoby,tak nevím... :unamused:
11. čer 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pro sona30:poslala jsem ti telefon interní poštou a budu se těšit na příznivou reakci....Tchýni držím pěstičky a je fajn,že vám ponechala čas k relaxaci...my sami jsme měli podobný případ u mé tety v Krnově,tak není jednoduché po takovém zážitku nechat dotyčnou osobu bez pomoci a dohledu,ale i vy musíte přijít na lepší a pozitivnější myšlenky a k těm vám určitě pobyt u moře dopomůže....Tak už se to blíží!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11. čer 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Soni,chci jen zeptat v kolik hodin toho 27.6. odlétáš?Já už to mám fakt za pár-zítra v půl osmé večer.Tak přeji celé rodince moc hezký pobyt.Až se vrátíš,tak si určitě sdělíme své dojmy.Zatím pá,už mám cestovní horečku.I když jezdím každý rok,tak vždycky vyšiluji.
Zdravím všechny holky-ahoj macek
12. čer 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, milejdy určo se uzvu až dorazíme. a Macku my letíme stejně jak ty zítra. v 19.30 odlet, a ty taky letíš že? a chci se ještě zaptat jestli je nutné tam být na tom letišti tak brzy v těch 17.30 h ? nevím jestli tak dlouho ukočíruji tu svoji princeznu. Jinak přeji hezký let a hezkou dovču pak se taky určo ozvu a poreferuji jak se nám líbilo. tak zatím papa :slight_smile: :wink:
12. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soni,řekla bych,že to normálně není bezpodmínečně nutné,ale v našem případě asi ano.Charis bude rozdávat letenky na letišti a asi by se mu tam nechtělo moc dlouho čekat.Takže se budeme v Soluni míjet,je možné,že poletím nazpět tím letadlem,kterým ty přiletíš.Zatím pa-macek
12. čer 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem kamaradka od Milady,tzv.Milejdy..bydlim take ve Stavrosu,jsem tu vdana a mam 2 male deti ...rikala mi o diskusi kterou na modrem koniku zalozila a tak jsem si rekla,ze na to chvilemi juknu....cetla jsem 1 vskaz jiz mesic stary,ale bez odpovedi a to od labell.kolik stoji v gr priblizne plenky...je to zkoro to same co v cr..a pak od vomyla.....vis ,ze jsme sousedky?okolo vaseho radoveho domku jsem prosla s detmi snad 100x,delame s trikolkama takove male kolecko a stale jsem si rikala odkud asi jste,kdyz tam byli zaparkovane auta,ale bylo mi hloupe k vam jen tak vtrhnout..doufam,ze dame nekdy kafco.Petra
19. čer 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Petro to je fajn že jsi se ozvala, my letíme teď na dovču 27.6. a budem ve stavrosu do 11.7. tak se můžem někde potkat,mám 22 měsíční holčičku tak se zatím měj pa Soňa z Ostravy :slight_smile:
19. čer 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek