• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
autor
Ahoj holky!
Soni,fakticky mě úplně zamrazilo,když jsem četla tvoje řádky,tahle nemoc je opravdu hrozná a nevybírá si....málokomu se podaří dostat z jejích spárů....opravdu ti přeji "upřímnou soustrast"! :frowning2:
Snad brzy přijdou i světlejší dny a hlavně buď oporou manželovi a s dcerkou snad vše rychleji přebolí....No,není to zkrátka v životě lehké!
Jsem také ráda,že se ti ve Stavrose líbilo a snad se někdy v budoucnu setkáme třeba osobně!Pááááááááááááááááááááááááá všem!
29. zář 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jelikož už máme prosinec,blíží se vánoční svátky a konec roku,chci vám všem popřát šťastné veselé vánoční svátky,do Nového roku hodně štěstí,zdraví,lásky.Omlouvám se,že píši už nyní,ale začnou úklidy,pečení,lítání,nebude tolik času. :dizzy_face:
2. pro 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všechny,
také já se připojuji s přáním všeho krásného v příštím roce.A hlavně super dovolené v Řecku!!!!A nejen tam.
4. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, také všem přeji krásné prožití svátků a prima Nový rok papa Soňa :slight_smile:
18. pro 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, Hani, moje mailová adresa je "milavo@seznam.cz". Tak mi zkuste napsat ten svůj požadavek na Stavros. Míla (vomila)
4. led 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ,všechny vás moc zdravím,tak jak to letos vypadá s dovolenou do řecka? Pojedete?Zatím vím o věrné cestovatelce Marcelce,která jako každý rok, vzorně pojede do našeho milovaného Stavrosu.Jsou nějaké novinky a změny pro turisty ve Stavrosu? Zatím se mějte fajn,třeba se někdo časem ozve. :sweat_smile:
6. únor 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ozývám se asi tak po půl roce a chci vám říct, že s mým Kréťanem jsem se po roce a půl rozešla nebo spíš to tak vyšumělo. Na konec jsem ráda, protože byl hrozně línej a lakomej a do Čech by nikdy nešel. Mám ale úžasný vzpomínky a s jeho rodinou vřelé vztahy, takže plánuju, že se za nima podívám i bez něj. Milejdy obdivuju Tě, jak tam můžeš v tom blázinci žít. Jak jsem tam pak byla docela často a na delší domu, přišla jesm si občas jak v Africe... Ale kdyby byl dobrý chlap, dá se žít asi všude, jak říkají mé kamarádky, i ty co na Krétě žijí. Ještě jsem se chtěla zeptat, už si nepamatuju kdo z vás chodí na tu řečtinu do Pardubic, jestli byste mi třeba mohi poslat kontakt na tu vyučující, moje odjela do Řecka za přítelem a nemám kam chodit, jsem z Hradce. Díky moc a mějte se moc hezky.
15. bře 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak se hlásím po dlouhé odmlce,ale přece,tak my opět jedeme do řecka a opět do Stavrosu už se nám to blíží,jedeme autem 19.06.2010 a budem tam asi do 07.07.2010. Snad se mi povede se setkat s Miladou, no uvydíme. A co ty Macku jedeš taky letos? Zatím papa Soňa :slight_smile: :wink:
14. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Soni,po dlouhé době jsem se tady podívala a vidím nový příspěvek.Takže já měla už od prosince zálohu právě na 19.6.Jenže se mě přihodilo něco podobného co vloni tobě.Onemocněl mě dost vážně manžel,tak v současné době nemohu vůbec odjet..Právě vyřizuji zrušení.Ale pokud to jen trochu půjde chtěla bych určitě jet,ale nejspíše až v srpnu.I když plnou sezonu moc nemiluji.No vidíš,mohly jsme se tam spolu setkat a nic,škoda.Tak si to užijte,je to tam fakt fajn,hlavně pro děti,malá už to letos bude vnímat zase více.Tak zatím papa.
27. kvě 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj laraklaro,na tu řečtinu do Pardubic chodila nebo ještě možná chodí vomila.Nevím ,zda sem někdy nakoukne ještě,tak zkus napsat třeba interní poštou.Zatím ahoj.
27. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laraklaro,když se podíváš pár příspěvků zpět,vomila tam má mail,tak se můžeš spojit a poptat,ahoj.
27. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marcelko, to mě mrzí,přeju hodně síly,budeš jí potřebovat.Je to škoda že se nepotkáme,ale snad nám to někdy vyjde. No malá se už moc těší. A já taky. Tak se drž myslí na tebe papa Soňa :wink:
27. kvě 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Soni,napiš mě prosím ,kde budeš ubytovaná.Já to měla do Janise.Doufám,že potom napíšeš jak bylo.Jsem zvědavá,jestli mě to v tom srpnu vyjde.Ale důležitější je aby byl manžel zdravý.No máš to za pár,budu vzpomínat.Hlavně aby ti vyšlo počasí,včera mě psala Miládka,že je tam nádherně,zatím pa. :slight_smile:
28. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marcelko, máme soukromé ubytování u známé,asi 250m od moře ale to mě netrápí. Pak ti pošlu foto. Určo se ti pak ozvu jak bylo.Doufám že bude manželovi brzy lépe. Tak se opatruj papa Soňa :slight_smile:
31. kvě 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marcelo, ve svých posledních příspěvcích zmiňuješ naši řečtinu. S Klárou (Laraklara) už se tam pár týdnů potkáváme a společně šprtáme. Ze Stavrosu jsme se v pátek vrátili a v půli července jedeme znovu na měsíc. Je tam fantasticky, na pláži se zase o chloupek rozrostly slunečníky a plážové taverny. Tobě přeji, aby vše dopadlo dobře a mohla ses ještě letos k moři také podívat. Vím, že když člověk začne potřebovat doktory, stojí to za starou bačkoru. Ale tady je na místě velká dávka optimismu!!! Ještě jednou držím pěsti a měj se!
8. čer 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Soni,tak čekám ,kdy napíšeš jak bylo na dovolené.Ale jak jsem se dívala,počasí v tu dobu nebylo to pravé ořechové.Snad mě to v tom srpnu vyjde,když ne,tak se nedá nic dělat.Sluníčka si užíváme tedˇu nás až až,ale to moře a ta atmosféra to není.Takže až ti to vyjde ,napiš pár řádků,papa.Říkala Miládka,že máš krásnou dcerku....
11. črc 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,zdravím všechny:za týden odlétám s kamarádkou Marcelkou do Stavrosu,už se těšíme,koupání,opalovačka,gyrosek,frapíčko,taverny,krásná řecká muzika......po roce si to vychutnám.Kdo tam byl,napište pár řádek.Díky a ahoj
6. srp 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem.Jsem už sice měsíc po dovolené ve Stavrosu,ale vzpomínky zůstávají :dizzy_face: .Dovča byla super,užily jsme si to.Počasí přálo,moře krásné,užily jsme si koupání,opalovačky,procházek,prostě to vyšlo na 100%.Za rok se těším znova,hlavně zdraví,pak peníze.Spolubydlící Marcelka super baba,byla sranda,tak Marsííííí,tu chronu-za rok zas. :sweat_smile:
22. zář 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata...ja sice nie som ceska=som slovenka a zijem 7 rokov v grecku,manzel je grek,mame 6-rocnu dceru a teraz cakame druhe babo.Som rada ze som vas tu nasla a dufam ze ma prijmete medzi seba,aj ked vidim,ze pisete vo velkych casovych odstupoch...rada by som sa s niekym podelila o skusenosti,zazitky,rady...atd :slight_smile:
8. říj 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vikaki, zkus ještě www.orbion.cz nebo www.recko.name/diskuse. Tam se během roku povídá o různých tématech, která se týkají Řecka, daleko více než tady. Drbeme tam o vaření, o mužích, o cestování, o tom, co se děje v Řecku, jsou tam fotogalerie apod. Chci se Tě ještě zeptat, kde přesně v Řecku žiješ? Já jsem tou zemí téměř posedlá, každý rok s rodinou procestujeme kousek a činíme tak již 11 let. Znám hlavně severní Řecko, ale třeba v Delfách a v Patrasu nebo na Meteorách už jsme byli také. A vlastním autem, takže můžeme kdekoliv zastavit a kochat se krásami tamní přírody. Tak se, prosím, ozvi, ráda si s Tebou popovídám.
8. říj 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vomila ahoj,dakujem za link,co si mi poslala..Ja byvam v pristavnom mestecku=Keramoti,je to od nas 20 min.trajektom na thassos,v podstate vsetci co cestuju na thassos prechadzaju cez nas.TAKZE AK BUDES MAT CESTU,MOZES SA ZASTAVIT :slight_smile: ..Sme v casti=macedonia=fraky,mame to blizko do turecka aj do bulharska,do macedonie.=asi 3 hod.od thessaloniky.Si greckom posadnuta? No neviem,ako krajina je tu fakt krasna a zivot povolnejsi,neutekaju vsetci rano na elektricky s aktovkou do prace...skor chlapov hned zrana vidno v kaviarni a zeny u susedy na kave...No ziju si ako keby povinnosti nemali.teda ASPON TU U NAS,NIE SME NEJAK VELKE MESTECKO.Ale tak to v yzera aj v politike a preto zit tu na stalo stoji vela sil a nervov.Je tu velmi tazky zivot,ina kultura ,na ktoru sa tazko navyka....Mozno to tak nevypada,ked je tu niekto na dovolenke niekde v turistickej oblasti,ale v mimoturistickych oblastiach alebo niekde na vidieku je to o inom....Napriek tazkostiam,ktore tu mame,si obcas vychutnavam tu volnost zivota bez pravidiel a disciplynovanosti,asi preto ze som vyrastala v komunizme,mala tvrdu vychovu a bola zvyknuta na same povinnosti...Ale v podstate asi aj grcku by neuskodilo viac systemu,zislo by sa tu obcas zaviest aj nejake pravidla,kontroly...atd,lebo grecko zacina ist riadne dole vodou...Ok,nejak som sa rozkecala,zatial paa a ozvi sa
9. říj 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vikaki,tak jsem si zas něco nového přečetla,zas má člověk další informace.Jak píšeš,ono je to opravdu asi jiné pro nás turisty,když tam jedeme na dovolenou na pár dní a něco jiného je,když tam člověk musí natrvalo žít.Toto jsem už slyšela od češky,která také žije v řecku.život je tam opravdu jiný,člověk si musí zvyknout a hlavně se stýská po domově. :frowning2: Pro mě je tam vždy krásně,vychutnávám si dovolenou plnými doušky,jsem mořský typ,užívat sluníčka,moře,atmosféru,mohla bych tam klidně trávit dovolenou půl roku.Ale možná by se člověk po delší době taky jinak rozkoukal a viděl to vše jinak.Přeji ti,ať se ti daří,jsi spokojená,šťastná.Gratuluji k druhému děťátku,je jedno jestli to bude holčička nebo chlapeček,hlavně ať to je zdravé a obě děti ať vám dělají jen samou radost.Jestli se podívám někam jinam,to nevím,ale jezdím do Stavrosu,moc se mi tam líbí.V řecku je krásně všude,ale to bych tam musela být aspoň měsíc,aby se člověk podíval jinam.Krásné by bylo jet tam autem a cestovat,ale to není.Zatím ahojky,všem češkám přeji hodně štěstí a ať se vám tam krásně žije. :slight_smile:
19. říj 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haba dakujem....ke dpojdes na dovolenku spomen si na mna ...a ak pojdes okolo zastav sa na kavu :grinning:
19. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Hani,tak doufám,že tou češkou myslíš mně.....no,máš úplnou pravdu a vikaki samosebou také.....jsem ráda,že jsem si po delší době zase něco početla i já!A doufám,že Stavrosu zůstaneš nadále věrná a zase se spolu brzy potkáme....S vikaki si to povíme jinou cestou,že? :grinning:
19. říj 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Miládko,tak jsem se sem po době podívala,mám radost,že to začíná zas trochu ožívat diskuzemi.No to víš,že Stavrosek neopustím,to je pomalu jako druhý domov :dizzy_face: ,ale člověk by taky rád viděl něco novýho,ale v tom vedru někde cestovat,to se mi nechce.Znáš mě,ráno plácnout na pláž a večer se odplazit na apartmán.To jedině cestovat autem,ale to až vyhraji.Ono je v řecku krááásných míst,kam by se člověk podíval,Thassos je taky krásný ostrov,co znám z fotek,ale jak jsem psala,jedině jet na dovču na měsíc a pár dní se podívat někam jinam,ale to nehrozí,tak bohatá nejsem.Třeba se to povede a někdy se s vikaki taky potkáme,ono je to pak pěkný,vědět,že někde daleko v cizině někoho znáš a máš si tam pak s kým popovídat,uvidíme,uvidíme,ale pokud bude práce,peníze,prostě zas to jistí Stavros.To jedině,že bys naložila děti a nás do auta a udělaly jsme si výlet do Thassosu a zajely na kávu za vikaki.to by nebylo špatný.A jinak se máš jak,bříško roste,co to bude?Uvidíme to za rok,to už to bude pomalu sedět až tam dojedeme.Vikaki,vzkaz pro tebe,až pojeme na dovču,určitě si vzpomeneme,nebudu nic slibovat,on ten Thassos taky není tak daleko od Stavrosu,třeba se tam někde potkáme,na to není nikdy pozdě se domluvit.Ale do dovči je ještě mooooc času-tu chronu,jééééé,už abych tam byla,plácla se tam,těším se na gyros,frapíčko,to bude žůžo.Tak děvčata,zatím se loučím,zas něco napište,papa :sweat_smile: :grinning:
7. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haba ahoooj baba=haba...ozaj preco haba? dala baba hala -bala cukor na kolac........poznas tu pesnicku????Ale teraz naozaj......fakt ak budes mat cestu okolo zastav sa a zober aj miladu...spravime party=zensku jazdu,a deti nechame chlapom...haha :grinning: Mame tu taky barik v pristve,super atmosfera,muzika,mesiac v splne,komare stipu..... :slight_smile:
A dame si vodku z dzusom...alebo tak az kym nas neopoji sladka nalada...To su sny co???/ No,ale stalo by to za to.Nejak ma uz to tehotenstvo unavuje,chcela by som sa trosku uvolnit a zabudnut na tehotensky stres.Alebo ist aspon niekde na kavu,nech slniecko svieti a nech len tak bezstarostne sedime a kukame na more pod slnecnikom...Inak u nas dnes zazracnyhch 22 st....sranda dovcera fukal riadny vertisko,az mi susicku odvialo z balkonu....a pred 2-oma tyzdnami na thassose este bolo vidiet trosku zasnezene vrcholce....pocasie ako v apryli....no,idem pre piu do skoly tak zatial paa
10. lis 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky vikaki,moc tě pozdravuji,napsala jsi to krásně,miluji řeckou atmosféru-posedět,dát si frapíčko,pozorovat turisty,popíjet,povídat,k tomu hraje krááásná řecká muzika,joj,když by to šlo,hned bych přijela,ale musím si opravdu počkat -tu chronu.Nebudeme nic plánovat předem,jak jsem psala,srdíčko mi nějak zůstalo ve Stavrosu,je tam fakt krásně,ale pokud by to vyšlo,bylo by to prima se sejít.Necháme to vše na osudu,hlavně,aby byl člověk zdráv,měl práci a peníze,pak se může bez problémů plánovat dovolená.Já doufám,že mi to zas vyjde s Marcelkou,to je taky fajn baba,je s ní sranda a myslím si,že kdyby to vše vyšlo,že se určitě taky ráda podívá,co Macíííí?Jo a proč haba? To je zkratka jména a příjmení,jinak mi to přihlásit nešlo,co jsem chtěla dát normálně,to už někdo měl,tak jsem musela haba,ale jinak jsem Hana,papa :grinning: Zdravím i Miládku,taky se nám snad ozve.Marcelko ty taky,holky kde jste? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Závidím Vám Řecko miluji ale jezdíme tam jen na dovolenou :slight_smile: vždy je mi do breku při odjezdu....
19. lis 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
tak jsem po dlouhé době jukla na stránku a docela jsem si hezky početla..... :wink:
Hani,už se těším,až tady bude léto,do té doby trošku povyroste i budoucí prcek....a bude to o něčem jiném. Teď se pomalu kulatím,snažím se nenabrat moc na váze,ale pomalu se to načítá....nedá se nic dělat....hlavně aby byl mimík zdravý a pak ta nadbytečná kila snad půjdou i lépe dolů. Ale to všechno uvidíme! Jak jsi pochopila,bude to klučina.... :grinning: aspoň budu mít od všeho trošku...
Jinak tady je ještě docela podzimní teplé počasí,vůbec mi to nepřijde na vánoční atmosféru,i přestože jsme už nazdobili vánoční stromeček,jak je v Řecku zvykem hned na začátku prosince. Kety mě už dlouho otravovala,tak jsme se do toho včera pustili....říkala jsem si,že lépe teď,než s větším bříškem.
S Vikaki se také známe,tak třeba ještě někdy něco uskutečníme....Macek by byl určitě pro! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak pááááááááááá a zase něco přidejte! :wink:
2. pro 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata,všechny vás pozdravuji.Jelikož se blíží vánoční svátky,pečeme cukroví,uklízíme,nakupujeme atd,tak asi není tolik času na psaní.Všem přeji krásné vánoční svátky,do nového roku hlavně hodně zdraví,štěstí,lásky.Třeba se někdo ještě ozve. :sweat_smile:
14. pro 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek