• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
Kaci, no obcas bych jeste uvitala, kdyby Simuska jako placka lezela :grinning: ted zrovna proliza cely byt a ja porad odbiham, jestli nekde neco nevyvadi, minule vyhrabala v supliku svuj rodny list a pustila se do neho :grinning: Barunka je peknounka, s dovolenim jsem mrkla do albicka :wink: Hezky den.
3. říj 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já k vám do albíčka taky už mrkala :grinning: . No, ona Barunka si to vybírá teďka, ničemu nedá pokoj, nedávno jsem přesadila banánovník, a protože je už větší, dala jsem ho na zem...samozřejmě mu nemůže dát pokoj, ta hlína je přece super :grinning: a nejlepší je na koberci (když je dobře, jinak ji máme i na posteli... :angry: ) Prostě furt něco...když nic nevyvádí, tak zase udělá něco sobě :unamused: , minule spadla ze židle, fakt se divím, že jsme ještě nejeli něco šít.
3. říj 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky omlouvam se že vam lezu do diskuse taky nežiji v řecku ale muj manžel ma maminku řekyni která žije už ix let v česku takže mi máme taťku tak na pul řeka :dizzy_face:
3. říj 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já vás teď zanedbávala. Ale kamarád potřeboval něco narychlo přeložit, tak nebylo moc času, jen jsmem vždycky pozdravila holky od nás z diskuze a zase něco dělat. Naší Karolínce je 16m, takže taky ještě do školky nechodí. Před mateřskou jsem učila :zipper_mouth: Teď mám pocit, že blbnu a mám paměť jak několika letý důchodce :grinning:

Holky, my bydlíme v bytě 2+1. Malá je taky docela čilá. Někdy mě hanba úplně fackuje z toho, jaký tam vytvoří nepořádek. Babičky máme daleko, tak uklízím, jen když spí, ale říkám si, jestli to takhle vypadá i jinde, nebo jsem jen já tak neschopná a lína :pensive:
3. říj 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj olina.s. kdyby jsi to viděla tu u nás tak to řekneš to ani není možný mám 2 holky bordelářky :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže mam pocit že furt někam něco přendávám máme taky dvou pokojovej byt takže každý másto má svoje místo jinak se tu nepohnem :grinning:
3. říj 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, nejsi. :slight_smile: U nás to taky věčně vypadá jako po výbuchu, taky máme 2+1 a tak přemýšlím, zda už není nejvyšší čas vyklidit ložnici a věnovat ji malé, možná by bylo o trošku méně hraček v obýváku a tudíž i více pořádku... :slight_smile:

Vítám Bajnokovou! :slight_smile:
3. říj 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, my máme 3 plus 1, ale ujistím tě, bordel je ve všech místnostech, Vlaďka bajnokovka potvrdí, už u nás byla na kafíčku :grinning: a zpětně jsem se styděla, do jakýho neuklizenýho brlohu jsem ji přivedla :pensive: . Jenže malá spí až teď, přes poledne malou chvilku, kdy stihnu jen něco málo uvařit a upřímně, teď si radši napíšu s Váma než tu lítat se smetákem :grinning: :grinning: .Doháním to pak o víkendech a to už je fakt občas síla bordel :sweat_smile:
3. říj 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky janula kecá vubec tam neměla nepořádek to mi když se někam vypravujem tak to je vždyky rychlovka že se nestíhá uklidit,my mame navštěvy pro jistotu nahlášený dopředu :grinning:
3. říj 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
My právě přemýšlíme, že předěláme na 3+1 - buď pomocí sádrokartonu nebo jen skříněma, takže budeme mít pidi ložnici, menší obývák a největší bude dětský pokoj. To ale bude ještě víc bordelu :astonished: :confused: :rolling_eyes: :grinning:
3. říj 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, já se řídím heslem: binec v bytě - šťastné dítě :grinning:
3. říj 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi se do uklízení taky dvakrát nechce, když to tu za 5 minut vypadá úplně stejně... :unamused: :grinning:

Oli, a to máte 2 okna v některém z pokojů? Já uvažovala o výklopné posteli, manžel chtěl zase patrovou...to jsem mu ale zatrhla, dost by to zmenšilo pokoj.
3. říj 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacabaja my tu výklopnou postel máme jsme s ní maximálně spokojeni manžel chtěl taky tu patrovou ale postupem času jsem mu ji vymluvila lez tam kažej večer,slízej k dětem,ustílej to tam na hoře,převlíkej to tam,nee
3. říj 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáme, řešili bysme to podhledem a obývák bysme zvětšili (opticky) vybouráním - zvětšením dveří do kuchyně - to by musel ještě posoudit statik, protože my nebydlíme v ledajakém bytě, ale v bytě panelákovém :grinning:
3. říj 2008 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janul, to je dobré heslo. :grinning:

Vlaďko, u nás to vyhraje určitě taky ta výklopná, na normální není v obýváku místo. :unamused: a patrová má mnoho nevýhod, přesně jak píšeš...zvlášť když možná bude i druhé mimi a já jsem byla zvyklá kojit v posteli a spát u toho :grinning:...na patrové bych se bála. Koukala jsem na fotečky...je tam vidět, ale obývák máte asi celkem velký...
3. říj 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mi mame obyvák spojenej s kuchyní takže když tu postel složíš vznikne ti tam spoustu místa i na mejdan :grinning: :grinning:
3. říj 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ja mam tiez frajera Greka. Z Thessalonik, ale momentalne zije v Mytilini. :sunglasses:
3. říj 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karthur, a ty žiješ tady?
3. říj 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Predvcerom som sa vratila na SLovensko, bola som tam teraz 4 mesiace, uvidime, co bude dalej...trochu sa bojim plne sa pustit do Grecko-slovenskeho vztahu.
3. říj 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karthur proč?
4. říj 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Pěkně jsem si početla vaši diskuzi a utěšilo mě,že nejsem jediná bordelářka široko daleko...My tedy sice máme dětský pokoj,ale Kačenka si stejně všechny hračky a prkotiny přenáší do obýváku a také mě nebaví uklízet,když po 5min je to stejné,ba i horší.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Janulo,velmi mě pobavilo tvé super krédo!
Karthur,já tedy v Řecku žiji 7rok,ale stráááááááááááááááááááááášně moc se mi stýská po domově....je to těžké,takhle daleko od všech.Moooooooooooooooooooooooooooooc si to dobře rozmysli,já při těchto zkušennostech,už bych do "TOHO" nešla!
Ale to si musí každý rozmyslet sám...mě to také tvrdili a neposlouchala jsem...Pokud si to nezkusíš,nepochopíš!
4. říj 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karthur, taková romantika... já bych do toho asi šla, aspoň to vyzkoušet...třeba to nevyjde, ale za nějakou dobu by sis určitě vyčítala, že jsi to aspoň nezkusila...Teď jsi doma a stejně se ti stýská :cry: ...
4. říj 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak Karthur ja bych to taky zkusila,vím že je to jinej národ a temperament ale přece :dizzy_face:
4. říj 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak romantika to bola :grinning: len ja som musela prist domov dokoncit skolu. Tak som zvedava, ci na mna vagabund pocka do leta :grinning: ...moj Grecky macho :sunglasses:
5. říj 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ja som žila 4 rôčky v Aténach a vrátili sme sa minulý rok domov... strašne mi chýba GR a dúfam, že sa tam raz vrátime... našla som si tam muža a som s ním šťastná , prešťastná... takže Grécko bude pre mňa jedinečné (moj muž je Slovák, ale musela som cestovať 1700km, aby som ho našla).

:grinning:
5. říj 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bubatenko,
mozem vediet, co si robila v Grecku 4 roky? Ja by som po skole tiez sla.
Ja som do Grecka isla pracovat, pretoze to tam mam velmi rada. Ale..stalo sa, nasiel sa aj Gyros. :grinning:
5. říj 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už na dovolené říkala manželovi, že by si mohl najít práci někde na jihu, že bychom za nim přijely :grinning:, aspoň chvilku pobýt v teplíčku. Když na jaře hledal práci, tak měl stále nějaké nabídky na práci v zahraničí, ale v Řecku nic :grinning:... i Itálie by byla fajn, ale žádná nabídka... :grinning:

Karthur, a ty jsi v Řecku vykonávala jaké povolání?

Milejdy, a ty jsi v Řecku pracovala? Nebo nechystáš se časem do práce?
9. říj 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, ja som bola delegatka. Ale som povedala, ze uz nikdy viac...no zrejme to nabuduci rok bude zase. :rolling_eyes:
9. říj 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
A můžu se zeptat proč? Účastníci zájezdů byli příšerní??? :grinning:
9. říj 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, presne :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Dlouho jsem tu nebyla a početla jsem si váš rozhovor...Kacabaja,ptala ses na mou práci v Řecku,ale já tu nepracovala...s mužem jsem se seznámila v Praze,tam jsem pracovala jako mzdová účetní a moc mě ta práce bavila,ale tady nikdy na takové úrovni pracovat nemůžu...nemám na to tu takové znalosti a jsem 7let mimo tuto práci...Tady jsem zaregistrovaná jako pracovník lesů,neboť muž mi platí pojištění do důchodu ze svého pojištění a tak mám vlastně o jednu starost méně...jsem pojištěná jako živnostník nebo tak podobně...a pracovat tím pádem mohu jen na černo... :grinning:
Karthur,a kde přesně jsi ty pracovala?
12. říj 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek