• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
Karthur :grinning: :grinning: je to s tema Rekama sranda :slight_smile: tak jsme te trosku u Toma obsondovala a rikal, ze mam zkusit...Lucia :grinning:
14. říj 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie, nie :sunglasses:
14. říj 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedaaa karthur, ty jsi zahadna jak hrad v Karpatech :grinning:
14. říj 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. říj 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vidím holky,že opravdu na češku žijící v Řecku ne a ne narazit!!!Neuvěřitelné....samé holčiny,co se dovolenkovali nebo pracovali v Řecku...a hodně slovenek...já mám tady kámošku Slovenku od Komárna tuším...umí super maďarsky a také pracovala v cestovce a zná fůru jazyků,je to šikulka...jste asi dost šikovné děvčata na jazyky,co?
14. říj 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milejdy, vies uz dobre Grecky?
14. říj 2008 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ano,myslím si že ano...7rok se podepsal.
14. říj 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pokud žiješ v Řecku,tak se rozhodně jazyk dobře naučíš....ono tě to donutí...všude slyšíš řečtinu a tak...Ale já jsem chodila do školy s dětmi na odpolední vyučování a mladá učitelka se mi hodně věnovala a hodně mi pomohla...rok ve škole mi hroooooooooozně moc pomohl.
14. říj 2008 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja viem ligho, ligho :slight_smile: Rozumiem celkom ,ale az tak straasne vela nerozpravam. Paci sami ale ten jazyk, uz velmi davno sa mi pacil.
14. říj 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem se cca pul roku recky ucila, ale umim jen zaklady a to jeste nejvic tematika restaurace,kavarny - proste to nejdulezitejsi, jako: logariasmos parakalo :wink: vetsinou se mi Reci smali kdyz jsem tam nekde byla a snazila se mluvit, ale v zapeti vzdycky ocenili snahu :grinning: :grinning: taky se mi ten jazyk libi, moc, vetsinou jsem se, ale domluvila anglicky...vzdycky jsem se vlastne nejak domluvila kdyz jsem potrebovala i kdyz ty znalosti velky nejsou :sweat_smile:
15. říj 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sa rozpravame len Anglicky, skor ja viac Grecky :grinning: :grinning: lebo vraj je to velmi mile, tak ked chcem urobit radost, tak vravim Grecky. A aj nieco popletiem jasne. Ale zo mna si srandu nerobili. Najlepsie je, ze som uz aj na Anglictinu nalepila Grecky prizvuk :grinning: :grinning:
V obchode si mysleli, ze som Grekyna, ktora zila dlho v Amerike :grinning: :grinning:

najviac mi lichotilo, ked mi nejaky turista povedal. Grekyne nie su vobec pekne zeny...Ale Vasa mamicka, alebo otecko je Grek, vsak? :grinning: :grinning:
15. říj 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To mě se také už smejí,že mám řeckou intonaci,prý už jsem se jim přizpůsobila v tom jejich zpívání...ale většinou všichni praví řeci poznají,že jsi cizí,že máš jiný dialekt...oni jsou hrozně vlastenecky hrdí a vždy tě budou dávat do jiného koše než jsou oni...my budeme vždy přistěhovalci,co přišli do jejich Řecka za lepším životem...ale já často ten "lepší život" nějak vidím z rychlíku nebo co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ten jejich názor mi hrozně vadí,neboť já jsem sem přišla z Prahy,kde jsem měla dobrou práci i finančně jsem na tom nebyla špatně a mnohokrát nedám ve spoustě věcí na ČR dopustit,což jim se moc nelíbí.
Ale to je jedno...Řecko je kolébkou kultury,ale oni si ji už pěkně pohnojili a myslím,že teď je ta jejich kultura úplně mimo mísu.
Nevím tedy jinde,ale tady ve Stavrose jsou lidé hrozně zatemnění a závistiví a vůbec mi lezou pěkně na nervy,vždycky říkám,že takhle se ani u nás na malém městečku nechovali,ale teď už jsem také mimo obraz,když žiji 7let jinde...tak nevím!
15. říj 2008 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To si myslim, ze nie je jednoduche zit v inej krajine, obzvlast, ked sa kultury tak lisia. Ja som si vravela, ze Greka nikdy :grinning: nechcem ich ale hadzat vsetkych do jedneho vreca.

Zoznamila som sa tam s jednou Slovenkou, ktora sa vydala za dedinskeho farmara a dojila s nim ovce. Vraj bola stastna...musim povedat, ze ked som ju stretla a ona odpovedala len hm,hm,hm, tak som aj pochopila, preco je medzi ovcami stastna...
15. říj 2008 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

zdravím do Stavrosu! :slight_smile: Jak to tak čtu, Milejdy, tak mi připadá, že tam nejsi moc šťastná. :unamused: Předpokládám, že manžel o tom asi ví...Neuvažovali jste, že byste zkusili žít v ČR??? :slight_smile:

Mrkla ses na ten odkaz, který jsem ti tu nechávala? Tady je to asi s Češkama v Řecku beznadějné, ale možná na rodince najdeš nějaké ... :slight_smile:
20. říj 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se,že vstupuji do diskuze mladým maminkám,jelikož jsem už babička,ale s mladým duchem v těle.Tato diskuze mě velice zaujale,zejména pěkné příspěvky Milejdy ze Stavrosu.Ten jsem již několikrát navštívila a opět se tam chystám.Proto vítám každou informaci z tohoto letoviska.Předem děkuji za příspěvky a přeji všem krásný den. :dizzy_face:
23. říj 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Dlouho jsem se mezi vás nedostala...byla jsem mimo domov a neměla jsem přístup k netíku...už to napravuji!Spokojená tu jsem i nejsem,ale to bych mohla na rodné půdě ČR taky...ale jediné co mi tady jenom chybí,je pravidelný kontakt s mou úzkou rodinou,jako by tomu bylo tam...Bohužel se to nedá uskutečnit.A manžel by nikdy nepřistoupil na to,jít žít do Česka.Ale to jsem věděla,když jsem si ho brala.Tady máme své bydlení a on má svou práci,tak snad i já si brzy něco třeba najdu.Na Rodince jsem ještě pořádně nehledala a na ten odkaz si mrknu.
Pro MACKA!
Vždycky se mi tu ozývají lidi,co byli buď ve Stavrose nebo v okolí....je to legrace!Počasí se už bohužel změnilo a koupání nás čeká až na přesrok,tak snad se tu zase všichni sejdem.
28. říj 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,ja bydlim v Recku 3 roky a mame rocniho Nikose.Je tu nekdo z okoli Peloponesu?
2. lis 2008 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Verčo, tady je z Řecka pouze Milejdy, bude mít z tebe velkou radost. :dizzy_face: Konečně se jí někdo ozval... :dizzy_face:
2. lis 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ziju3 roky v Recku a mame rocniho klucinu.Podle toho co jsem si precetla tu asi nebude zadna holcina z okoli peloponesu :unamused:
2. lis 2008 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, Milejdy je z Chalkidiki, ze Stavrosu. :wink:
2. lis 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,no tak Chalkidiky jsou hoooodne z ruky :frowning2: Ale muzu poradit pisu si na diskuzi rodina a je tam jedna mamina z chalkidiky.
3. lis 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Verčo83!Zdravím tě ze Stavrosu...konečně se někdo podobný ozval.Z Peloponesu tady nikoho asi nenajdeš,neboť se ozývají pouze české maminky,které se do Řecka podívaly.Bohužel!Ale jsem ráda,že se konečně někdo podobný jako já ozval.A jak si se do Řecka dostala ty?Láska z pláže nebo pracovní záležitosti?Budu se těšit na tvou brzkou odpověď a pokud chceš jsem dostupná i mailem nebo skypem.Nechám ti zprávu interní poštou.Pá Milejdy!
9. lis 2008 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravím všechny holky ze Stavrosu!!!
Co je s vámi,že se už nikdo téhle diskuze neúčastní?Verčo83,pokud sem zabloudíš,dej mi interní poštou vědět,kdy jsi k zastižení na skypu nebo mi dej telefon.
20. lis 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy,zdravím tě z Česka.Jsem ráda,že ses opět ozvala.Vždy když čtu tvůj příspěvek,tak jsem hned duchem ve Stavrosu.Zrovna včera vydala moje cestovka katalog na příští rok a k mé velké radosti je tam opět Stavros .A místo 12dnů pobytu hned 15,to je super!Tak doufám,že mě to vyjde.Jsem momentálně na chalupě v podhůří Jeseníků a právě padá sníh s deštěm,brrrr!I když hezký křupavý snih a běžky taky nejsou špatné,ale přeci jen preferuji léto,teploučko a moře.Napiš,jaké je u vás počasí.Také by mě zajímalo,co dělají přes zimu ti, co mají taverny nebo obchůdky se suvenýry.Měj se moc hezky a budu se těšit až opět něco napíšeš a přiblížíš mě Stavros,zatím ahoj Macek.
21. lis 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Macku!
Úplně mi naskočila husí kůže,když jsi psala o chatě v Jeseníkách,od tamtud já pocházím-ze Zlatých Hor u Jeseníku...to jsou náhodičky!Svět je fakt malinkatej! :grinning: Počasí se tady poněkud zkazilo,dnes od rána fouká strašně silný vítr a teplota šla také trochu dolů,ale nemám teploměr venkovní,asi odhaduji něco kolem 7stupňů.Taverny pracují i přes zimu,zrovna dnes se do jedné s manželem a dcerkou chystáme...v poledne na oběd,odpočinu si snad od každodenního vaření :unamused: Jinak spousta suvenýrů se přes zimu zavře a otevřou je až na jaře kolem května.Také se měj krásně a zase se ozvi!Pááááááááááááá Milejdy.
22. lis 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy,teď si zase na oplátku potěšila ty mě,že jsi ze Zlatých Hor.Já sice bydlím v Ostravě,ale od dubna do listopadu jsem na chalupě v Lichnově u Krnova,jestli ti to něco říká.Jsem tady moc ráda,ale právě dnes odjíždíme do OV.V noci napadlo trochu sněhu,dopoled.ne svítilo sluníčko na les,tak to vypadalo jako v pohádce.Mráz byl asi 3st.Ještě bych se ti chtěla omluvit,že jsem se tak vetřela do Modrého koníka,který je určen pro rodiče malých dětí,ale když jsem objevila že jsi ze Stavrosu,tak mě to chytlo u srdce.Taky jsem se tě chtěla zeptat,jestli tvoje malá Kačenka mluví i česky.Jinak ve Stavrosu jsem bydlela v apartmánech Zafiris Janis,Rula.Majitelé Zafirisu pracují v "Kuře na uhli".Milejdy měj se moc a moc hezky a zase někdy napiš,papapa Macek.
22. lis 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

zdravím všechny po delším čase. :slight_smile:

U nás počasí fuj, fuj... :confounded: Sněží a zima...to fakt nemusím.

Macku, a se kterou CK jezdíš? My byli letos s Charisem a byli jsme v apt. Rula. Bylo tam celkem fajn, ale pro malé děti to tam nebylo moc vhodné, myslím tím jen ten apartmánový dům. Stavros mi přišel fajn. :wink:

Milejdy, a co Vánoce? Jak je slavíte?
22. lis 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kacabajo,já jezdím s Charisem už delší dobu a jsem moc spokojená.Letos jsem byla na Krétě.Sjezdila jsem více zemí s různými cestovkami,ale už asi zůstanu věrná Řecku.Tak jako tvé rodině mě přirostlo hodně k srdci.Přiští rok bych jela opět ráda do Stavrosu,připadá mě to tam takové klidné,pohodové.Já mám jen jeden problém ,že poslední roky jezdím sama a ubytování je vždy nejméně pro dva.No snad to nějak zase vyřeším.Chtěla jsem se také zeptat Milejdy a ty jsi mě předběhla, jak probíhají u nich Vánoce,zda tam přináší něco českého.Tak zatím pa ,zase někdy,Macek.
23. lis 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Bohužel v rodině mého muže se vánoce nějak neslaví,ale pro Kačenku jsme se rozhodli s tím začít.První její vánoce byla malinká,a tak z toho neměla moc rozum,loni jsme byli u mé rodiny v Česku,tak z toho byla nadšená a líbilo se jí to moc.Tak letos uvidíme ty vánoce tady a už plánuje,že napíšeme seznam dárků Ježíškovi.Tady se také zdobí byt a stromeček,už začátkem prosince,ale musím se přiznat,že jsem ostuda a nepekla jsem české cukroví,pouze od maminky,tady bych to jedla pouze já...a abych měla o dalších 10kg víc,to se mi tedy zrovinka nechce.
Pro Macka-Kačenka moc česky zatím nemluví,ale rozumí dost-jenže odpovídá na danou českou otázku řecky.Umí spoustu čs.básniček a písniček a hrozně ráda se učí novému.Je prima,že mi v létě brácha přivezl satelit a mám české programy a dětské kanály...tak se z toho dost naučí...také DVD mě zásobí bráška...tak snad to bude s tou češtinou lepší!
Jinak všechny moc zdravím a budu se těšit,že vás třeba v létě někde u nás potkám!!!!
25. lis 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy,nechybí ti v Řecku snih,když jsi děvče z hor? Já jsem byla kdysi ve Zlatých Horách na rekondičním pobytu a jako malá v Ondřejovicích na táboře.Také když jsme sháněli chalupu byla jedna k mání v Ondřejovicích,ale tenkrát se nám zdála moc velká.Koupili jsme tedy v Lichnově přizemní a paradoxně jsme po nějaké době přistavili patro.Můj muž bydlel do 12let ve Vrbně,takže k tomu tvému kraji máme fakt blízko. Také jsem někde na začátku diskuze četla,že jsi pracovala v Praze.Já jsem se v Praze narodila a kousek od Prahy bydlela do doby,než jsem se vdala.. Mám tam celou rodinu .Takže jsem také odrodilec jako ty,jenže ty jsi poněkud dále od své rodiny.Je prima,že existuje internet a skype,takže jsem s nimi v každodenním kontaktu.
Tak letos už bude mít Kačenka více rozumu z Vánoc a z dárečků,tak se určitě těšíš na rozzářená očička.Vánoce jsou stejně nejhezčí ,když jsou malá děcka.Já už mám ty moje kluky velké,ale zas mě to vynahradí Verunka s Kubou,což jsou moje vnoučata.
Tak Milejdy ,to jsem se zase "vykecala",co?Snad se na mě nebudeš zlobit,ale jak jsem už psala,jsem ráda,že prostřednictvím tebe mám pocit,že jsem stále v Řecku.Tak zatím pa,jdu něco dělat.Dnes máme nudle s mákem,vaříš také něco českého?Měj se hezky,zdraví tě Macek
26. lis 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek