• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
autor
Ahoj Macku!
Jsem ráda,že mi zase někdo píše a vůbec mi nevadí spousta otázek,co jsi na mě vychrlila...Tak s tou českou kuchyní to bohužel u nás nemá úspěch...muž je striktně na řeckou kuchyni,až na pár výjimek jako je králík po česku,řízky co jsou stejné jako u nás a nějaké ty buchty,opravdu česká jídla nekuchtím...Jenže mi ta naše kuchyně hodně chybí,a tak když se po dlouhé době dostanu k mamince do Zlatěnek,tak mi vaří dle libosti a muž už tam má také v oblibě pár máminých jídel,tak si vždycky naporoučí.
Ve Vrbně pod Pradědem máme kamaráda policistu a jezdívala jsem tam pravidelně na diskotéky,v Ondřejovicích pracovala moje máma nějaký ten rok ve školce(býválá učitelka-mateřinka),tak to tam taky dokonale znám.
V Krnově mám zase pro změnu já rodinu-tetu,sestřenku se synem a bratrance-svobodného.Takže také znám!Až letos v létě mi brácha dovezl PC a také já mám skype.Pošlu ti adresu interní poštou!
Vánoce neslavíme tradičně česky,neboť v téhle rodině mého muže se to nijak zvlášť neslaví.Ono se to ani v Řecku,tak nějak moc neslaví jako u nás.Ale letos jí už dárky nadělíme pod stromek a jak chodí do školky,tak tam už je to hned veselejší a bude i besídka a budou zdobit všechny děti vánoční stromeček a prý dostanou i dáreček...Tak uvidíme!Jo,chce psát seznam pro Ježíška...tak ji v tom podporuji a pak podle toho s mužem něco nakoupíme!
Jinak končím a zase se ozvěte,holky!Zdravím Milejdy
27. lis 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,Millejdy ja ted nemela moc casu,ale ted uz to bude lepsi.Mam cas tak po ty 13:00 kdy malej spi.Jinac holky recky Vanoce jsou podle myho uplne o nicem vubec mi to tu nepripomina tu atmosferu jako v cz(snih,ozdobeny ulice,kramky a hlavne darky)tady akorad ozdobi stromecek a baraky.Muj pritel byl minuly rok uplne paf kdyz videk vsechny ty pripravy a hlavne ze si vsichni davame darky.Ja ale urcite budu slavit Vanoce po cesku se salatem,rybou cukrovi a hlavne s darkama hlavne kvuli malymu,pritel uz se tomu taky naucil :wink: Jen nevim jak to bude s jeho rodici budou to nase prvi Vanoce co budeme s nima a ja ani nevim jestli jim neco koupit.Co ty Milejdy kupujes i dospelym darky?
28. lis 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdar holky,co je s vámi?Nějak to tu vázne a nedá se dovědět nic nového....Já se dlouho na net nedostala,ale čekala jsem aspoň něco víc...Tak pojďte zase hodit řeč!
Verčo,nějak na tebe nemám štěstí,mě ta doba nevyhovuje,já se k PC dostanu buď kolem 15-16h nebo potom večer po 22h.Tak snad nám to zase někdy vyjde,byla bych ráda.Ještě ti pošlu interní poštou můj mail a můžem se spojit i tam.Pááááááááááááááááááááááááááááááá Milejdy
6. pro 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy.Tak si představ,že jsem dnes zasedla k PC,že ti zase něco napíšu a v tom tam naskočil tvůj přispěvek.Tak jsem se dost rozepsala a odeslala. A ono nic,zapomněla jsem se přihlásit,takže má snaha přišla vniveč.No to mě pěkně naštvalo!
Tak teď si dělám pauzičku v uklízení a pokusím ti ještě jednou napsat,co tam všechno bylo v tom neodeslaném.
Ptala jsem se ,jak je to u vás s Mikulášem,jestli také chodí.A jestli už máš nakoupené dárečky.Já celkem ano,není to problém,hlavně musí člověk vědět co má komu kupovat.
Prohlížela jsem si malou Kačenku zblízka a má moc krásná modrá očička,to má asi po tobě.Já si myslím,že Řekové mají všichni oči hnědé.Nebo se mýlím?Vidím,že máš novou fotku,tak napiš,která jsi ty.Taky si budu muset něco vytvořit,abys viděla s jakou babkou si píšeš.
Dnes jel manžel s vnukem do Lichnova do zítra,tak se mně dobře uklízí.Hlavně,že nemusím vařit.Sice už tak neblázním jako kdysi,ale přece jen malý blázíneček panuje.Horší je pro mě pečení cukroví,to není zrovna můj koníček.Ale něco musím,ať se stůl prohýbá a kilečka letí nahoru.To zase bude fuška po vánocích něco shodit.
Vyhledala jsem si tě na skypu,tak jestli budeš chtít,tak se přihlaš.Už jednou jsem tě kontaktovala,ale z PC od syna,teď je to z našeho Ale je to na manželovo jméno,abys nemyslela,že tě kontaktuje nějaký děda.
Jaké je u vás počasí? Tady to vůbec vánočně nevypadá,spíše jarně.V noci třeba sprchne,ale přes den krásně slunečno.
Tak jsem se zase vykecala a jdu ještě něco dělat.Tak jak ti vyjde čas,napiš co nového ve Stavrosu.Zatím papapa
Macek
6. pro 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím všechny,

mě by taky zajímalo, která jsi ty :grinning: ...nalevo nebo napravo? :slight_smile:

My byli včera poprvé na Mikuláši, dcera to celkem zvládla. No, nebyli tam čerti, takže se neměla čeho bát. :grinning: Teď máme doma tolika sladkostí, až hrůza. :grinning:

V pátek jsme byli na plavání ve vedlejším městě a všimly jsme si, že tam kvetou stromy a znova tam vyrašily listy. :confused: Fakt jsem koukala jak puk. :grinning: Vinu nese to divné počasí...

Už jsme dostali nový katalog od Charisu, mají tentokrát 15 denní zájezdy:dizzy_face:. Super, super...jen my musíme počkat opět až na ty slevy...Není to holt levná záležitost.
6. pro 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Jsem ráda,že jste se ozvaly....Jupííííííí!Upravila jsem to tam v mottu a já jsem vlevo,v tom červeném...ta druhá je moje rumunská kamarádka Diana.
Kačabajo,to je prima...budu se těšit,že se třeba v létě někdy potkáme...budeme tu v kontaktu a pak není problém si dát spicha...jo?
Macku,tak já na skypu nejsem často a na net se dostanu vzácně ob den.Dnes jsem si to tu dost protáhla.Mikuláše tu rozhodně nemáme,to je příznačné pouze pro ČR....ale chybí mi to!S pečením jsem na tom obdobně jako ty...ještě jsem tu nikdy české cukroví nepekla...letos se chystám poprvé a jen trošku,neboť pracuji na své postavě a nechci zrovna velká lákadla a hlavně u nás doma bude mít ohlas české cukroví jenom u mě,muž to zrovna nemusí...ale uvidíme,co se zvládne a do čeho se pustíme...možna i nějaké linecké bych zkusila a zapojím i Kačenku,která hrozně touží pomáhat mi u vaření,ta bude v sedmém nebi...a moje nervičky asi taky,že?
Jinak,kukadla má Kačenka zelenomodrá...můj muž má modré oči a já zelené...shodou náhod jsem se dostala do rodiny řeků,kde i tchán i tchýně a muž a jeho starší bratr mají oči jiné než hnědé.Tchán,tchýně,muž mají modré očí a švagr má zelené....Takže fakt výjimka a sestra mé tchýně má úplně světle modré oči a po ní zdědila i dcera mladšího mužova bratra oči...Rafaela má fakt nádherné výstavní světle modré očiska,ještě hezčí než Kačenky....ale moje dcera je stejně nejhezčí,jako to tvrdí každá pyšná maminka!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Počasí je tu také krásné a vůbec ne vánoční,jen dnes odpoledne začal foukat studený vítr,snad se to zlepší...a se sněhovou nadílkou to tady vážně nehrozí...a hroooooooooozně mi to chybí a Kačence taky...Tak se loučím a budu se těšit na příští vzkazy...
Pááááááááááááááá Milejdy!
8. pro 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy,ti kanis?Tak to jsem si trochu připomněla Řecko.Co se to tam u vás děje? Málokdy je v naší TV nějaký spot o Řecku,ale teď je to každý den,není to pěkný pohled na ty vymlácené obchody v Aténách.No nejsmutnější je,že to odnesou obyčejní lidé.V Soluni se to snad už uklidnilo.Snad bude do léta po všem.
Dnes je u nás dost škaredě,mlhavo,sychravo.Chtěla jsem vyrazit ven,ale vzdala jsem to.Jak jsem se dívala na počasí v Evropě,tak mám dojem,že u vás taky nic moc a že pršelo,ne?
Tak už jsem se informovala na Stavros,ráda bych se letos vydala opět tam,snad mě to vyjde.Nejraději jezdím v červnu,už je teplo a je ještě relativně málo lidí.Milejdy,jen tě chci ujistit,abys neměla obavy,že tě budu otravovat.Pochopitelně tě ráda poznám osobně.Ono to možná tak vyznívá,když tak ráda opěvuji Stavros,ale nemusíš mít obavy.Teď se dívám,že jsem napsala ,že letos,no patří tam samozřejmě příští rok.Já jsem takový samotář u moře.Ráno vyrazím,zalehnu bez slunečníku a placatím se až do večera.Pak si udělám svůj okruh,vyspím se a ráno nanovo.Letos je to 15denní,tak to je príma.Já říkám,že bych u moře vydržela od května do října.Letos na Krétě mě jedna Řekyně nabízela,že tam můžu dělat brigádu.Tak to nevím,jestli by se mě chtělo.Já jsem takový plážový povaleč.Ale na chalupě také není špatně,mužu být celý den v plavkách,bazén máme,tak je tam fajn.
Milejdy a co Kačenka,už měla vánoční besídku?Musela jsem se zasmát,jak jsi popsala oči celé vaší rodiny,tak to Kačka nemůže mít fakt hnědé oči!
Jinak mám už napečeno i uklizeno,tak je pohoda.
A jak prožíváš ty ten předvánoční čas?Byli jste někdy na Vánoce v Česku?No tak pomalu budu končit a budu se těšit,až se zase ozveš.Jo a jestli budeš mít nějaké fotky z besídky,tak je můžeš dát do alba.Dívala jsem se na Kacabajino album,má to moc pěkné a Barunka je šikulka.No samozřejmě maminka taky.
Kacabajo,ty chceš je letos s Charisem?Má celkem fajn nabídku,že?
Tak holky ahoj a ozvěte se !!!Macek
13. pro 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy a Kacabajo,přeji vám krásné a pohodové vánoční svátky a hodně dárečků,Macek.
23. pro 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milejdy, Karthur - krásne vianočné sviatky a veľmi pekne vám obom ďakujem za pomoc pri prekladoch :slight_smile:

krásne sviatky aj ostatným :dizzy_face:
23. pro 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja prajem vsetkym pekne Vianoce. :slight_smile:
23. pro 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné svátky vánoční přeji všem,kdo se zde vyskytuje,ať jste z Řecka ,Moravy,Čech i Slovenska.
23. pro 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
K+B
24. pro 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj ženské!
Dlouho jsem sem nezabrouzdala,protože jsem se nedostala k PC,nějak jsem nestíhala a lítala furt po návštěvách...Všechno nej nej nej do toho nového roku 2009 všem holkám a maminkám,co tady zavítají!!!
10. led 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdar baby,co je to s vámi,že se žádná stále neozývá a nezavítá nám napsat pár řádků...Promiň Macku,už jsem si přečetla interní poštu,tak vím,že někdo na nás myslel.A co jinak nového,třeba nějaký přírůstek?Tady ve Stavrose se stále mění počasí a akorát jsou děti nemocné...Kačka pokašlává,tak snad nás nepotká ještě něco horšího...Holky pište!!!!!!!!!!!!!!!
19. led 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,trošku odveci ale nevedeli by ste mi poradit kde by som si zadarmo postahovala grecku hudbu napr.Helenu paparizou,thanos petrelis alebo elli kokinou? Poradte ak viete
14. únor 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj bubinko83!
To ti opravdu neporadím...ale překvapil mě zájem o tuto tady moderní hudbu...výborně!Helena je opravdu světová a má nádherný hlas a je to postavička!Ale bohužel,kde by se dala stáhnout její hudba,to tedy nevím.A ty máš něco společného s Řeckem,myslím rodina a tak?Nebo jsi byla někdy na dovolené v Řecku a utkvěla ti tato hudba v paměti?Dej vědět....a také pokud zjistíš něco podrobnějšího o tom stáhnutí hitů,jo?Zdravím.
26. únor 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Huhu, ahojte :sunglasses:
ako sa mate? Ja uz triedim veci do Grecka na leto :slight_smile: :sunglasses:
ale pribrala som 10 kil, takze sa asi do nicoho nevojdem :grinning: :grinning:
27. únor 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karthur ahojky, jedes zas delegovat?? :slight_smile: Docela ti zavidim :zipper_mouth:
27. únor 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala by som. Len sa neviem rozhodnut kam. Okrem Grecka mozem ist aj do Chorvatska, co mam tiez rada, lae to Grecko....to je moja srdcovka :sunglasses: Aj som nastavena na Grecko :grinning:
27. únor 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky radši Řecko jak Chorvatsko :wink: doufám, že se už tento rok taky někam dostaneme, když ne k moři, tak aspoň po ČR nebo na k vám na Slovensko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozrela som si tvoj album, mala je velmi zlata, krasnu pusu mala, ked sa narodila :slight_smile:
27. únor 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Kar, jojo je to naše zlatíčko, i když občas dává neuvěřitelně zabrat :wink: .A jedeš zas pro aeolus? V pondělí se musím jít podívat za holkama do práce, fakt mi docela ten šrum a chystání na letní sezonu chybí :pensive: . Nedávno jsem si psala s Tomem Muratidisem a prý už letos nikam nejede, že má těch pacošů dost a bude radši tady v kanclu,chichi :slight_smile: a jak se máš ty Milejdy? Jaké tam máte počasí?
27. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Zdravím po dlouhé době. :wink: Milejdy ......nemáme na sebe vůbec žadné štěstí. Na skypu se teď pohybuje muj mužíček. Dostal novou hru a tak jí zkouší dohrát :grinning: :grinning:
Jinak já posloucham hudbu na www. youtube.cz vždycky zadám autora kterého chci poslouchat a relaxuji u toho :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mám radši mužský řecky hlas než ženský :wink: přijde mi to víc sexy. Nevím ale jestli se to dá stahnout nikdy jsem to neskoušela :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=1IfmrWXCC1M&feature=related

Krásný den přeji Nikola :slight_smile:
27. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Žanetko,díky,za písničky,hned jsem si je poslechla a už jsem byla zase v Řecku.Jsem tam teď každou chvíli díky dopisování s Milejdy,jsem jí moc vděčná,že má se mnou trpělivost.Doufám,že se s ní poznám v létě osobně.Ještě jednou dík ,macek
27. únor 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee diky Zanetko, ten Jannis je ale krasnej chlap :wink: :grinning:
27. únor 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky miluji řecko celým svým srdcem. Kdyby bylo dostatek financí tak tam jsem od jara do podzimu. Je to krásná země. Žít bych tam nechtěla to opravdu ne. :wink: Už jsem to tu jednou psala.
Janule...je to krásný chlap a velice sexy. Pak se mi líbí ještě Sfakianakis :wink:
27. únor 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.youtube.com/watch?v=oy1qgb0H1Ao&feature=related

toto bol velky hit, ked som bola na zakyntose, na LEsbose uz "sli" trochu ine pesnicky.
27. únor 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek