• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
ahoj děvčata,budu zase další,co se omlouvá,co vstoupila do diskuze,ale co se týká řecka a hlavně Stavrosu,neodolala jsem.Byla jsem tam 4krát,moc se mi tam líbí,letos pojedu zas.Mám tam kamaráda,každý rok je sranda,docela zvládá dobře češtinu,já se trochu snažím řecky,ale minimum.Jo,kdybych nebyla líná,mohla jsem být s řečí trochu dál.já se jedu podívat v létě,on se přijede podívat v lednu,mezitím si zavoláme,uteče to jako voda .Je tam krásně,brala bych to od června do září.Jsem takový plážový typ,ležet,plavat,večer se projít,posedět,vypít výborné frapíčko,pak se jít vyblbnout na disko.Tady bych nešla,asi by si mysleli,že jsem se v mým věku zbláznila,ale tam je to jiný,tam ta atmosféra člověka pohltí.O řecké hudbě ani nemluvím,doma mi hraje pomalu každý den.Moc mě zaujalo psaní o životě v řecku od milejdy.Jo,člověk si to asi nedovede představit,ona je pak realita jiná až když tam člověk zůstane.Ale držím moc palce,aby měla šťastný a spokojený život. Hanka:sweat_smile: :sunglasses:
2. bře 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hani já jedu s rodinou taky do stavrosu 27.6-11.7 můžem se tam potkat :slight_smile: hezký večer soňa :slight_smile:
2. bře 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hani,to jsem ráda,že jsi další co má ráda Stavros.Já už tam také byla víckrát,někdy udělám změnu,jedu jinam,ale zase se tam ráda vracím.Má to tam takovou pro mě fajn atmosféru.Znám lidi,kteří tvrdí,že tam není až tak živo,ale mě to bohatě stačí.S kterou jezdíš CK?Macek
3. bře 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,ani jsem nečekala,že někdo bude na můj příspěvek reagovat,to potěšilo.Do Stavrosu jezdím konec srpna,někdy začátek září.Je tam krásně,loni jsme měly v srpnu tak hrozný horka,v noci se nedalo ani spát.Strávila jsem víc nocí na balkoně než v pokoji.Jezdím z CK lotos Chvaletice,jsem z Hradce Králové.Letos přemýšlým,zda mám koupit teď letenku,dají se sehnat za docela slušný peníz,na netu jsem našla nabídku do nových apartmánů,jsou o ulici dál za disko Krosem,takže na pláž by to bylo kousek.Jezdím autobusem,na leteckou dovču mi nějak nezbývaly peníze,je to únavné.ale dá se to vydržet.Tak uvidím.Letos jsem měla jet s holkama,ale ty to nějak kvůli slavný krizi vzdaly,tak uvidím,jestli zas autobus,nebo letadlo.Musím dotyčné paní napsat,aby mi napsala název apart.a nechat si to ověřit,zda tam opravdu jsou,aby člověk nenaletěl :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Co jsem scháněla na netu,tak jsem tam nic jinýho nenašla.Hlavně že mám známého ve Stavrosu,ale aby řekl.něco tě zajistím to ne.To jsou chlapi,ty mají přes sezonu jiný starosti.No tak hlavně aby byl člověk zdráv,měl práci a pak hurááááááá směr milovaný Stavros. :slight_smile: Pro mě ideální místo,ani velký ani malý,lidi jsou tam velice milí,pláže udržované,loni to krásně vylepšili na pláži,krásný bar,k tomu hraje z beden krásná muzika,to se člověku jinak leží a opaluje.Moc je chválím.
3. bře 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hani,

my byli loni ve Stavrosu a odlétali jsem 22.8. Šílená vedra jsme tam neměli, tak jsi asi byla o trošku dříve... Odlétali jsem tuším 2.9. :sweat_smile: Moc jsem si pochvala moře a ten vstup...ideální pro všechny, hlavně malé děti, moře bylo krásně teplé...jé, hned bych jela zase, ale u nás se letos dovolená nekoná, tak snad příští rok. :grinning:
3. bře 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a je to tam fakt, tak akorát...ani velký ani malý, nám stačilo...škoda jen, že tam není nějaká delší promenáda kolem moře vhodná pro kočárek
3. bře 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,chtěla bych se zeptat jak to je ve stavrosu s komáráma četla jsem někde recenze a psali tam že je tam dost komárů,a že na to zabírají jen repelenty z řecka,že naše jsou slabé.Děkuji za odpověď pa Soňa ps: nikdo nejedete v době jako my do stavrosu? :slight_smile: :wink: :frowning2:
4. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ze Stavrosu,
Kacabajo,tebe čekají také moc příjemné věci,tak to vyváží.Možná ,až pojedete příště,tak už tam ta promenáda bude.
Soni,ty komáři tam fakt jsou,ale stačí i náš repelent.V Janisu třeba dávají přímo na pokoji ty do zásuvky.
Hani .jsem zvědavá,co je tam nového,vloni jsem byla na Krétě.Líbilo by se mě,kdyby to udělali jak ve Vrasně,možná časem.Ale i tak jsem tam maximálně spokojená.
Zatím holky ahoj a budeme se těšit,Marcela.
4. bře 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo,o komárech bych mohla vyprávět,loni jich bylo nečekaně víc,byla jsem poštípaná jako nevím co.Stříkaly jsme to.ale stejně tam mrchy nalítali.Spát se muselo při otevřeném balkoně,jinak by tam člověk pošel horkem :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,Jediné minus v apartmánech co jezdím je,že tam není klimatizace a sítě proti komárúm,Snad se všichni dočkáme,že s tím majitelka něco udělá.Jinak kdo nebyl ve Stavrosu,všem moooooc doporučuji.Už se těším jak se plácnu na pláž,jen se budu otáčet,plavat,večer procházky,na frapíčko zajít na KOZI,posedět na lavičce nebo někde v taverně,pozorovat cvrkot turistů,podívat se na disko,to nemá chybu,škoda,že to skončilo na BORA BORA.Marcelko.ty jedeš kdy?
Soni přeji krásnou dovču s celou rodinkou,určitě si to užijete. :sweat_smile: :frowning2: milejdy bude určitě taky psát,tak se budeme dovídat informace,jak je v,,našem ' Stavrosu.Zatím ahoj všichni.
4. bře 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hani,já jezdím v červnu,jedu 13.6.Taky to zbožňuji otáčet se jak slunečnice za sluncem,nechodím ani přes poledne domů.Vyrazím ráno a vracím se večer,taky mám moc ráda frapíčko,procházku i.když je to každý den stejné,tak mě to mooooooooooc baví.Ještě ohledně komárů,já je teda hodně přitahuji,jsou to potvory.Jsem zvědavá jak to s nima bude letos! :angry:
Dívala jsem se už několikrát na CK Lotos,má pěkné ubytování a vypadá na solidní cestovku.Moje cestovka to má letos na 15dní,tak to je super.Zatím ahoj,příjemný večer,Marcela. :slight_smile:
4. bře 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Musela jsem si pročíst diskuzi pěkný kus zpátky,co jsem měla absenci a velice mě to potěšilo a vykouzlilo úsměv na mé tvářičce...pěkně se to tu rozjelo a koukám,že tady budeme mít ve Stavrose pěkný nájezd turistek... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To je dobře,protože se tady roznáší,že letos to bude s turistickým ruchem bída po těch celosvětových problémech. Ale protože nevlastním žádnou cestovku,ani ubytovací komplex,skoro se mě to netýká. Holkám,co psali o komárech dávám úplně za pravdu,protože je to tu tedy v různých intervalech síla a doma bez sítí v oknech by to bylo síla,i tak nám dávají zabrat,jen co vylezu na balkon třeba posbírat prádlo,hned se mi nějaký nastěhuje domů a pak tu máme veselo. Ale dávám také do zásuvky přípravek proti komárům a na večerní procházky mám vždycky něco po ruce hlavně pro Kačenku,kterou mají komáři moc v oblibě... Jinak by mě Hani docela zajímalo,jak se jmenuje ten tvůj řecký vykutálený přítel,když není schopný ti zajistit ani ubytování!Třeba ho budu znát. Pokud to nechceš zveřejnit oficiálně,dej mi vědět přes interní poštu. Jsem totiž hrozně zvědavá ženská!!!!!
4. bře 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím milejdy,no to mám vykutálenýho kamaráda,to máš pravdu.Jak se jmenuje?Jooooo určitě ho budeš znát,Stavros tak velký není,já vím,že není jenom můj kamarád,ale více turistů a tuiristek,je rozvedený,žije si svůj život,všechno vím,ale dělá dobře,co má jinýho dělat.Jméno radši veřejně říkat nebudu, aby mě pak v létě neroztrhal.,třeba se sejdeme na frapíčku a pokecáme,taky všechno o něm nevím,to víš vidíme se v létě ve Stavrosu,v zimě u nás,jinak si zavoláme,ale je to milý.Mladej není,já už mám taky svoje roky,ale je s ním sranda,ta naše domluva česko-řecká,to stojí za to.Ale opisuji slovíčka z netu,tak možná budu v létě něco víc umět,Myslela jsem,že se budu učit z knížek,ale ta jejich latinka nebo co to je to se nemůžu nikdy naučit.Myslím si,že turistů míň nebude,my češi to nezachráníme,moc nás tam nejezdí,ale srbia a hungaria to jistí,těch tam je jak naseto,taky mají na pláži krásné ubytování a mají to blíž,jdu si dát kávičku a dobrou cigaretku,posílám do Stavrosu mooooooooooc pozdravů.jasu,kaliníchta.
5. bře 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj všem ženským vespolek!
Habo,to je škoda,že jsi nechtěla prozradit jméno toho záhadného muže...teď se užeru zvědavostí,o koho vlastně běží...ale neva,soukromí je soukromí!A je fakt,že my ženské jsme často pěkné drbny...
Máš pravdu,že se to tady hemží srby a maďary,ale tady z toho Stavros žije,tak je fajn pokud tu jsou různí turisti. Já samozřejmě ráda zaslechnu češtinu a často se hned s dotyčným pustím do řeči. Jinak dnes je Stavros zahalen do deštíku a vůbec se mi to nelíbí...ale protože je moje dcerka Kačenka nemocná,tak mi ani to počasí neleze na nervy. Pustím si nějaké české dvd nebo kouknu na satelitu na českou telku a bude to fajn. Tak zdravím ještě jednou všechny a zase se ženské ozvěte!!!!
6. bře 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
milejdy,posílám pozdrav z Hradce,tady taky není dobrý počasí,pršelo,tak jsem taky zalezlá doma.Musela jsem se smát,že jsem zklamala,že jsem nenapsala jméno kamaráda,ale už to vidím v barvách,jak ho někde potkáš nebo uvidíš a budeš s ním mít řeč o mě,že není schopen zajistit ubytování,ten by koukal jak bacil do lékárny,jak to víš a od kud mě znáš.Úplně to vidím,ten jeho překvapený výraz,to by byl šok.Ale pokud se uvidíme v létě,vše doženeme,bude koukat stejně.Znáš to,chlapi toho naslibují,skutek utek.Pokud pojedu sama,budu ráda,že si taky budu moci s někým česky pokecat.Kačenka ať se brzy uzdraví a dělá jen radost.Posílám mooooooooc pozdravů do Stavrosu.Hanka
7. bře 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Tak dnes jsme měli opravdu jarní krásné počasíčko...svítilo sluníčko,bylo teplíčko a tak jsme vyrazili s dcerkou,neteří a manželem za naším psíkem na procházku. Kačenka šla po týdnu ven,protože marodíme s chřipkou,bere antibiotika,ale už to s ní nebylo k vydržení doma a chtěla jít ven za každou cenu. Počasí bylo fajn,tak jsme na chvilku šli. Nakrmili jsme pejska-Sagi a vrátili se domů na oběd.
Ještě chci všem maminkám popřát ke dni žen,ani nevím,zda se to v ČR ještě slaví,ale tady docela jo... Takže maminy,všechno nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8. bře 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jednou zdravím Stavros a milejdy,,ale zapomněla jsem se optat,našla jsem na netu nabídku apartmánů do Stavrosu,majitelka by měla být EVA JIANNOULI,říká ti něco toto jméno?Mě se jedná jen o to,aby člověk nenaletěl.znáš to,dnes je všude podvodů,to jen kdybych se rozhodla tam jet,abych tam nepřijela a apartmány nikde.Měly by být někde o ulici dál než je disko kros,ale pojmenovaný nejsou a jméno ulice tam prý taky není,tak nevím,co si mám o tom myslet.Pokud budeš vědět napiš,efcharisto,Hanka
8. bře 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hani,já se ti divím,že hledáš nějaké ubytování sama .Psala jsi ,že jezdíš s Lotosem a mě se zdá,že tato CK má docela dobrou a hlavně poměrně levnou nabídku.Našla jsem také to co ty a vypadá to nějak divně.Jsem zvědavá,co ti napíše milejdy k tomu.Měj se ,kalinichta macek
8. bře 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak jak vás pročítám tak se docela těším na tu dovču,doufám že vše klapne jak má a my odletíme v tom červnu.Chtěla jsem se zeptat jaké je letiště v soluni?A jestli tam je možnost nějaké levnějšího nákupu,jak to bývalo kdysi fríšopy.My letíme už po druhé do řecka,prvně jsme tam byli bez mimča a letos jedem už s naší skoro dvouletou dcerkou,jsem zvědavá jak bude vnímat moře?My budem asi raní ptáčata,protože malá vstává v 6.30 h to bude dlouhá dovča.Už aby začlo to jaro to sychravo je hrozné. :frowning2: Milejdy bylo by fajn,kdyby jsme se tam potkali třeba na procházce i s tvým bratrem,třeba se nám to povede za těch 15 dní co tam budem :slight_smile: :wink: Jinak já jsem z Ostravy-Poruby a v řecku má můj přítel rodinu,jeho maminka je řečka a otec byl čech,ale sourozenci mé skoro tchýně jsou právě v řecku,většinou jsou ze soluně a vesnic.Tak se zatím mějte hezky a písněte ať mám co číst :wink: :slight_smile: pa Soňa
9. bře 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, chtěa bych zeptat, letíme na dovču do Řecka-poprvé (je to moje vysněná dovolená) nevím proč, ale Řecko mě hrozně láká, tak snad nás nezklame. Budeme ubytovaný v hotelu Sun Beach a je to Olympská Riviera, znáte to tam trochu? AŤ víme do čeho jdem :grinning:
9. bře 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj macanet.Kde presne ides na olympsku rivieru?Ja som chodila na Paraliu.Je to take dost rusne letovisko.Ale mne sa to paci.Bola som tam aspon 7x.A teraz sa strasne tesim,ze pôjdem aj s dcerou 2,3 mes. :slight_smile:
9. bře 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky macanet my jsme už byli v řecku,ale né na tomto místě,ale četla jsem recenze a ohlasy na ten tvůj hotel a všichni chválili,tak si myslím že se nemusíš bát a že budeš mít hezkou dovču. :slight_smile: my jedeme do Stavrosu už se taky moc těším jedem s naši dcerkou 1.19 měsíců tak se zatím měj pa Soňa
9. bře 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soni, my když jsme jeli na dovču do Stavrosu, tak jsme přiletěli do Kavaly. Ale předloni jsme byli v Polychronu a to jsme přistávali v Soluni, je to trošku větší letiště, ale už si ho ani moc nevybavuju. :sweat_smile: Jak dlouho vám bude trvat transfér z letiště?

Macanet, u Olympu jsme byli několikrát, nevím teda, kde je hotel Sun Beach, my byli mezi Leptokarií a Katerini, je tam hezky a moc dobrá voda, skvěle z ní chutná frapé. :slight_smile: My bydleli v kempu, kde měli i apartmány a co druhý den byly pořádány malé výlety do okolí, takže jsme byli v té Leptokarii, Katerini, Litochoro, Dion...Pantalemonas (snad to písu dobře :sweat_smile: ).
9. bře 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za odpovědi, je to asi 10 minut od Nei pori a myslím Platamonas? My jedeme taky s Adi a doufám, že zvládneme cestu letadlem , je to moje smrt :pensive: bojím strašně, letěli jsme tenkrát do Bulharska v bouřce. Tak snad to zvládnu :grinning: Babička jezdila každý rok 5x po sobě do Leptokárie moc se jim tam líbilo a frapé doporučuje!!! :grinning: děda nám přivezl Ouzo a to byl frkot :grinning: :grinning:
9. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacabaja:Platamonas-tam som bola na rybacke :grinning: .Tiez pekne mesto
9. bře 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha kacabaja, tak tam jedeme do toho" Pantalemonasu" :grinning:
9. bře 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli původně vybraný velký hotel jen si vzpomenout :frowning2: ale vzdali jsme to reference nic moc, zkusím najít odkaz
9. bře 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.vtt.cz/index.php?location=zajezd&id=14&hot=8 toto, pak jsme si našli tto: http://www.vtt.cz/index.php?location=zajezd&id=36&hot=16 to nás lákalo, ale kolem nikde nic poblíž, což kvůli Adélce :confounded: a pak jsme vybrali nakonec toto:http://www.vtt.cz/index.php?location=zajezd&id=110&hot=104 tak snad jsme vybrali dobře, nebo mě šlehne :confounded: :grinning:
9. bře 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem objevila fotky a byl to Palaios Panteleimonas, to bylo trošku v horách, byly tam krásné staré domečky. V Nei Pori jsme byli taky. Bylo fajn, že jsme mohli jezdit na ty výlety. :dizzy_face:

Macanet, hotel vypadá moc dobře, určitě se vám tam bude líbit.
9. bře 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na Řecku se mi líbí, když je šeredně(což snad není ne? :grinning: Tak se dá někam vyrazit :wink: Egypt a Tunis je jen hotel a okolo nic a to mě neláká. Už se těším na večerní procházky a tak. Akorát ty komáři co tady píšete mě nelákají :confounded: ale do bulharska jsem si taky vezla Raid :wink:
9. bře 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, souhlasím s tebou, nás by to v Egyptě nebo Tunisu asi moc nebavilo, rádi vyrážíme do okolí a klidně jen tak na procházku, nemusí to být organizované.
9. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek