• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Češky v Řecku

21. května 2012 
Ahoj kacabajo,transfer ze Soluně do Stavrosu je přibližně stejný jako z Kavaly,macek.
9. bře 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kacabajo,myslím že píšou dobu z letiště cca 1.15 tak u vidíme,ale už se moc těším už aby byl červen :slight_smile: Tak konečně přestalo pršet,tak doufám že budu moct konečně vyrazit s malou ven,včera byla na facku,neskutečně protivná. :unamused: tak doufám že jí takové amoky nebudou chytat na dovči. tak zatím papa Soňa
10. bře 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Jsem ráda,že se nám to tady trošku rozhýbalo a jste všechny natěšené na letní Řecko.Věřím,že vše splní vaše očekávání a odjede se spoustou zážitků a krásných vzpomínek i s ratolestmi...Ještě Soně k tomu soluňskému letišti-je to tam v poho a ještě si myslím existují ty freeshopy k levnému nákupu.Nemusíš mít strach! A tvoje dcerka si to určitě užije,jezdí tady hodně rodičů s dětmi,je to tady prima kvůli té plitké vodě,přesně pro dětičky. Tak pokud se v létě setkáme,budu fakt ráda! Zase uslyším kolem sebe fůru češtiny...to mi chybí!
Loučím se a pozdravuji mou rodnou zemičku!!!!! :wink:
10. bře 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sono ty jedš v červnu my až v září a sbaleno bych měla do 5 minut, kdyby někdo řekl, letíme dnes :slight_smile: Takže já se těším moc, ale ne zas moc, protože pak už zas tady bude podzim :confounded:
10. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macku, to je fakt stejně daleko? :slight_smile: Já žila v domění, že je to blíže. :grinning: Tak teď jsem aspoň v obraze. :grinning:

Soni, líbit se vám tam určitě bude, ta plytká voda je super, je teploučká a ten píseček... :dizzy_face: :sunglasses: Je tam taky dost vyžití pro děti...kolotoče, dětská hřiště...takže s malou to bude v pohodě, jak ji neutaháš ve vodě a na písku, tak potom na hřišti, na zlobění nebude mít vůbec čas. :grinning: A večer padne za vlast. :grinning: Vy si dáte frápko někde u moře...božínku hned bych jela a sbalená bych byla taky rychle. :grinning:
10. bře 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak po všech vašich názorech jsem klidná a těším se na dovču. Milejdy díky za info o letišti,a určo se potkáme někde venku s dětmi,přece za těch 15 dní není možné aby jsme to nějak neudělali.Taky tě moc ráda poznám i tvou dceru. Zatím se mějte papa :grinning: :slight_smile:
11. bře 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Opět zdravím všechny maminky!
Tady nám už druhý den prší a doufám,že už to bude zítra lepší,i když podle předpovědí bude zítřek stejný i s deštíkem...to je hrůza! Kačenka už šla včera po více jak týdnu absence do školky,tak už jsem i já vjela do zajetých kolejí a trochu si od ní dopoledne odpočinu. Snad mi Kačenka zase něco nedotáhne ze školky...tady to totiž skolilo půlku Stavrosu a nevyhlo se to ani naší rodině,od švagrové a jejích dcer počínaje až po sestřenky manžela...nějaká fakt epidemie či co,s horečkami a rýmou a pořádným kašlem. Ještě teď Kačka hodně hrcá. V Česku snad nic obdobného nezažíváte nebo ano?
Pá a loučím se s vámi!
12. bře 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ženy!
Tak to jaro nám asi nepřijde,je to síla,mladá je neskutečně mrská :frowning2: Už aby bylo aspoň trochu tepleji.A co vy jak se vám vede? My jsme zdravé.Pomalu jsme začli nakupovat malé zásoby na dovču,ať to není pak taková rána najednou,protože nás čeká ještě placení pojistek zrovna před dovčou. :unamused: Ale to se zvládne,teď bojuji s mladou přestává mi totiž jíst,dělá hovadiny a já z toho rostu.Doufám že to je jen nějaké období,protože do teď mi jedla nádherně. No tak se zatím mějte hezky papa
17. bře 2009 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj milejdy,tady už tuto chřipkovou epidemii máme za sebou,já jsem s tím byla doma pomalu 3 neděle,než jsem se z toho dostala.Počasí taky není dobré,teď prší,na jaro si budeme muset počkat.Zimi už bylo dost,chce to sluníčko,aby člověk pookřál.Hlavně ať.jste brzy zdrávy :dizzy_face: .Pozdravuji Stavros. :sweat_smile:
22. bře 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! copak je s vámi,že se tu neobjevujete? Chtěla bych se ještě zeptat za kolik mají plenky ve stavrosu? používám pampers 7-18 kg.už se nám to trochu krátí a za 3. měsíce letíme už se moc těším,až spočnu a poznám nové lidi a místečka,tak se zatím mějte papa :slight_smile: :wink: :grinning:
23. bře 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Už se kvapem blíží léto... Soňo,myslím že pampers se tady pohybují kolem 12-18euro,fakt jsem asi 2roky na to nekoukala. Záleží to i od velikosti balení. Dlouho jsem se o ceny plínek nezajímala,mě to Kačka utla ve dvou letech a byla to fakt veliká a milá úleva pro peněženku. Tak se holky pomalu připravujte,protože ten čas strašně rychle letí! Pá pá pá!!!!! :grinning:
26. bře 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No,holky....žádná nepíšete?Kde to vázne?Dlouho to tady neožilo... :frowning2: Vždycky hledám v diskuzích,kde jsme a zda některá mamča reagovala a ono vůbec nic!Léto se blíží a už tady máme hezké slunečné počasí,které si já s Kačkou bohužel nemohu užít,protože jsme nachlazené....včera jsme vystrčili nos ven a ráno už měla Kety zvýšenou horečku a teď kolem 4h mi ji zase zopákla.Tak se budu těšit,že se některá ozvete a mějte se moci přima narozdíl od nás!Pááááááááááááá
3. dub 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.tak konečně nám to jaro přišlo,už se dá jít jen v mikči ,nebo tričku to moc fajn.Už se nám konečně pohli dny které nás dělí od dovči už aby to bylo. :sunglasses: :sunglasses: Doufám že už jste zdravé Miladko,tak se zatím mějte hezky papapapapapapapapa :wink: :slight_smile: :sunglasses: :grinning:
6. dub 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Soňo!
Ještě nejsme úplně fit a pokašláváme obě,ale počasí je už tady také lepší. O víkendu bylo fakt nádherně,ale včera se to pokazilo a bylo zataženo a pršelo,dnes už to šlo. Prostě ještě aprílové počasí! Už se to blíží....i můj bráška přijede hned začátkem léta,tak to už je co by dup. :slight_smile:
Pááááááááááááá
7. dub 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,co je s vámi,že nepíšete?Doufám,že jste prožili hezké velikonoce.....nás to teprve čeká v neděli 19.4.Počasí se trošku umoudřilo a je slunečno,tak snad nám to vydrží!Ozvěte se baby jedny....
17. dub 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím tu všechny. Nevěděla jsem na koho se obrátit a myslím si, že tady mi může někdo určitě poradit. Jsem Češka a už delší dobu mám vážný vztah s Řekem. Bohužel jsem zatím ještě moc nepoznala mentalitu Řeku a jejich vztahy v rodině. Mohl by mi někdo napsat třeba svoji zkušenost či názor? Děkuji moc, hezký den :slight_smile:
20. dub 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
vzkaz pro beusha-dej si na netu téma češka a řek,tam jsou velice zajímavé diskuze,člověk se toho docela dost doví,myslím si,že tam si budeš mít s hodně lidmi co psát.Jinak přeji hodně stěstí,ať ti to dlouho vydrží. :dizzy_face:
22. dub 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj beusha!
To je strašně obšírný dotaz....mentalita řeků je opravdu dost rozdílná od té naší,ale také záleží do jaké rodiny se dostaneš a zda na vesnici nebo do města a zda je rodina pohromadě nebo ne. Hlavně nevím na jaké úrovni máš třeba znalost řečtiny a nakolik toho rozumíš,když se baví. Domluvíš se s přítelem v pohodě? V jakém jazyce? Taky ti držím pěstičky,aby ti to dlouho vydrželo a díky Habě za tip,i já si to zkusím najít. Zdravím! Milejdy
22. dub 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy, díky za odpověď. Zatím se spolu bavíme anglicky, jinak nějaké základy jsem v řečtině pochytila, v pohodě ji přečtu. Pro začátek dobré. Jinak chápu, že na dotaz je těžké odpovědět. Jeho rodina žije pohromadě a to v Aténách. Myslíš, že je podstatné, zda ta rodina žije na venkově nebo ve velkém městě?
24. dub 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!
Vzkaz pro beushu: ano,myslím si,že je podstatné to,co jsem řekla. Na vesnici je totiž ten život o dost složitější už kvůli tomu,že se každý zná a každý tě více hlídá. Mě to bylo tímto značně znepříjemněné,tak proto ten dotaz. Osobně si myslím,že ve městě se tebou tolik nezaobírají a nejsi nikomu tak na očích. Tady na malém městě mě všichni strašně hlídali,než pochopili že jsem vážný typ holky a myslím to s mým nynějším mužem vážně. Ale protože jsme my v Česku zvyklé na něco zcela jiného,tak nám ta jejich mentalita dost komplikuje život! Pokud do toho půjdeš,držím pěstičky a musíš se vyzbrojit velkou dávkou trpělivosti! Určitě dej vědět,jak pokračujete! Budu se těšit!!!
:wink:
Jo,ještě hraje důležitou roli vzdělání tvého přítele a například tchýně...pokud je na evropské úrovni,tak nemáš problém,ale pokud jsou bez vzdělání jako například moje tchýně...tak potom je to hodně těžké,,,je všeobecně známé,že řecká tchýně je generál a do všeho strká nos!Na to se připrav!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. dub 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy, můžu říct, že máš pravdu, s tím hlídáním na vesnici. Jezdí totiž každý rok s přáteli na vesnici na ostrov Kefalonia a že ho tam prý každý zná, tudíž prý není dobré, abychom tam jeli letos spolu, prý až spolu budeme dýl, bude to jistější,. Všichni by to prý moc řešili, nebo by o tom mluvili...Ze začátku to pro mě bylo celekm nepochopitelné. Jiank on má dvě vysoké školy, ale jeho maminka je věřící a nikdy nepracovala a starala se o domácnost, takže to bude asi tak, jak říkáš.Zatím sjem ji ještě neviděla. Prý svojhe partnery představí rodičům, až si je chtějí vzít.... Každopádně hrozně moc děkuju za odpověď, dám samozřejmě vědět, jak to všechno dopadne :slight_smile: . Hezký den
25. dub 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj beusha!
Tak s tou vírou je to Řecko vyhlášený stát....to je přesně moje tchýně,ta pro kostel úplně žije,to víš,jsou tak vychováni a my to nemůžeme pochopit! O tom představování partnerů svým rodičům máš zcela pravdu,to byl i náš problém s mým nynějším mužem. Já jsem nedovedla pochopit,proč mne nechce přivést domů a domnívala jsem se,že to se mnou tedy nemyslí vážně...ale pak mi to bylo také vysvětleno a nakonec jsem byla do rodiny přivedena,tak se to vyřešilo,že? :wink:
Také přeji hezký den! A zase se ozvi,jsem zvědavá ženská! Zajímá mne podobný osud jako jsem měla já....
26. dub 2009 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy, přesně tak, kdykoli tam jedu, vrtá mi hlavou, proč mně ještě nepředstavil doma? U nás je to přece celekm normální. I moji rodiče se nad tím pozastavují. Je to přesně jak říkáš - taky jsem získávala pocit, že to se mnou asii zas tak vážně nemyslí, když mě ještě ani neukázal doma. Ale nakonec mi to vysvětlil....I když bylo těžké mu to uvěřit, u nás je to úplně jinak. Tak jsem hrozně ráda, že jsi to zmínila. Mno z té jeho mámy(alias mé potencionální tchýně) mám teď trošinku obavy, protože podle toho, co jsi říkala, by v budoucnu bylo asi hodně těžké, aby mě vůbec přijala, je věřící a taky byla celej život v domácnosti....Myslíš si, že by mohl být problém s tím, odkud jsem a že ani nejsem nijak věřící? Jiank jsem ráda, že jsi odepsala, já určitě napíšu, koneckonců jsem taky zvědavá ženská :slight_smile:
27. dub 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Beusho!
Jsem ráda,že se to trošku tady rozjelo a je někdo na tom trošku podobně jako já.... :wink:
Psala jsi o své potenciální tchýni:to víš je to těžké,na to odpovědět,protože je neznám. Ale v mém případě jsem byla donucena dát se překřtít tady v řeckém kostele,ale bylo to zjednodušené tím,že jsem byla pokřtěná v Česku a dovezla jsem si křestný český list. Já jsem tomu nepřikládala takový důraz jako moje tchýně,ale muž to po mě vyžadoval a byl hrozně rád,když jsem nebyla proti. Já si říkám,že ta víra má fůru společného s tou naší a mě do dušičky nikdo nevidí a nikdo neví,v co vlastně věřím nebo ne. Do kostela mě ale nutili chodit,protože je to maloměsto a co by tomu řekli sousedi a rodina,že? :cry:
Hele,Beusho na rovinu,musíš se prostě přetvařovat,ale pokud na to nejsi jako já,tak se sebou nenechej orat a vláčet. Já jsem prostě byla do všeho vtažena tou svou nevinností a důvěřivostí a také nedostačující řečtinou,dělali si se mnou ze začátku,co chtěli...A byla to opravdu jenom moje chyba! Měla jsem být tvrdější,ale prostě to moje znamení Vah mě vždycky zklame.... :frowning2:
Chce si je držet všechny hezky od těla,protože jakmile čují,že jsi slabá a ovladatelná,tak toho zneužíjí!!!Bacha na to...aspoň v tom ti můžu poradit,mě nikdo neporadil a když mě varovali,tak jsem jim nevěřila a nepřikládala tomu míru. Tak se zas ozvi a páček! :grinning:
29. dub 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haba: Děkuji moc, čím víc se toho dozvím, tím lépe :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy, psala jsi držet si je od těla..No já jsme přesně ten typ, cos psala: kdyby jsi mě nevarovala, tak by se jim určitě povedlo to co s tebou, dělali by si, co chtěli... Protože jsem celkem měkota- nechci mít s nikým pproblémy a výstupy a tak radši občas ustoupím a poslechnu...A taky bývám občas dost důvěřivá.No asi máš pravdu, občas přetvářka neuškodí. Ale s tou moují potencionální tchýní by to bylo asi také tak - do kostela bych musela a nechat se pokřtít...(nejsem ani tady v ČR pokřtěná) I když přítel tvrdí, ýže on sám se za věřícího nijak nepovažuje..Tak nevím, Jen by mě třeba ještě zajímalo, jestli je to v Řecku tak, že manžel je v podstatě hlava rodiny a pracuje a žena - ta se stará o celkouvou domácnost, rodinu atd? Protože jsem slyšela, že pak ta žena musí celkem posouchat toho muže, zbytek rodiny.. Jsem moc ráda, že píšeš, pomáhá mi to moc :slight_smile: Zatím ahoj a pělný první máj :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Tak už se konečně blíží ta dovča,ale bohužel nevím zda pojedem,protože mi onemocněla tchýně a nevím jak to dopadne,našli jí nádor na mozku,a k těm řekům se můžu také vyjádřit,řečky jsou tvrdohlavé a umíněné a přijít jim na notu je velmi těžké.Můj přítel je řek,ale otec byl čech tak má jen kořeny po matce a než jsem se já uchytila u tchýně to trvalo 3 roky.Řekyně jsou velice závislé na svých dětech a pokud se jim nelíbí partneři jejich dětí dají to značně na jevo a dělají ze života peklo.tak se musí každá češka držet a nebát se prosadit svůj názor,v mezích normy tak se holky držte papa Soňa :slight_smile: :wink:
5. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Milejdy ! Čtu poprvé tyto stránky a ty jsi mne zaujala. Už 10 let jezdíme na Stavros s rodinou a loni jsme se tam rozhodli pro koupi domečku. Letos už ho máme hotový, v létě v něm budeme bydlet. S Řeky byly trochu nervy při dostavbě, protože mají na všecko spoustu času, ale práce je hotová, dílo se zdařilo. Domeček stojí na dolním Stavrosu, pár metrů od hotelu Rihios. Kdepak bydlíš ty?
My se s rodinou už rok aktivně učíme řecky. Jsme z Pardubic a našli jsme si tu učitelku řečtiny, která žila nějaký čas také v Řecku. Drtíme gramatiku a slovíčka a docela to přináší ovoce. Už jsme schopni se tak jednoduše s místními lidmi pobavit, objednat si jídlo řecky apod. Úplně nás to tam sebralo.
Byla bych ráda, kdybychom si takhle mohly povídat a v létě se třeba potkat. Budeme tam od 23. 7. asi do 15. 8. Já tam mám strašně ráda slavnosti sardinek, místní čtvrteční trhy a vůbec lidi kolem. Tak se mi, prosím, ozvi ! Ahojda !
5. kvě 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, našla jsem tyhle stránky náhodou, když jsem zadala do vyhledavače "řecké zdravotnictví". Milejdy se omlouvám, že také nežiji v Řecku a jestli někdy budu, tak ale na Krétě. Mám totiž obdobný problém jako Beusha. Mám přítele Kréťana, vídáme se tak jednou za dva měsíce a stále sama v sobě řeším, jestli mám za ním odejít. On do Čech nepůjde, takže je to jedině na mně. Mám ale tady dobrou práci a spoustu koníčků. Tam bych mohla tak akorát rok umývat nádobí než se naučím pořádně řecky a pak se jít teprve zeptat na práci v mém oboru a ještě by mě nemuseli prijmout. Taky si ale nejsem jistá, jak píše Beusha, jak se chovají k ženám, kdo je hlava rodiny. Slyšela jsem, že Kréta je stát ve státě a všechny zvyky tam dodržují ještě pečlivěji než na pevnině. Co se týče rodiny, tak u mě s představovávím nebyl problém. Sice ne mamince, protože ta už nežije, ale celé další rodině jsem byla představena velice záhy a všichni se chovají velice mile a přirozeně jakoby nebyl problém v mezinárodním vztahu. To jejich vnímání času je fakt dožírající. Musím ale říct, že když je člověk tam, denně v tom žije, tak mu to nepřijde, ale když přítel přijel sem, bylo to opravdu k zbláznění a dost jsme se kvůli tomu hádali. Nemáš Milejdy taky takovej pocit, že si na to člověk zvykne? A jak vlastně vnímáš tamní vzdělání, já mám totiž stále pocit, že naše je na vyšší úrovni. Ještě k tomu počasí, ta Kréta je vážně jiná, je tam docela teplo i v zimě. V prosinci, když jsem tam byla naposledy, se mohlo na sluníčku chodit v tílku, bylo i dvacet stupňů, večer se trochu ochladilo, že to bylo na svetřík a bundu. Za 14 dní odlétám znovu na 14 dní, tak už se těšim. Jinak jsem z Hradce Králové, tak mě zaujalo, jak je svět vážně malej, jak někdo z vás píše. Netušila jsem, že někdo kousek od Hradce (myslim Vomilu) může bejt tak zapálenej jako já a vrčet se řečtinu (zvlášť když jsem myslela, že v okolí neexistuje nikdo, kdo by to učil). Mějte se hezky a těšim se na vaše další postřehy a rady do budoucna! pa
6. kvě 2009 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,dlouho jsem se k netu nedostala,tak jsem koukala,jak jste se tady pěkně rozepsaly...
Tak po řadě,první odpovím Beushe: hlavou rodiny je v Řecku většinou tchýně,tak budeš mít fakt štěstí,pokud tomu tak nebude...jinak si myslím,že chytrá ženská je většinou hlavou rodiny,ale příjde na to,zda se ti to podaří zakamuflovat,aby si muž myslel,že hlavou rodiny je "ON"....To i v Česku si myslím bývá hlavou rodiny muž,ale existuje tu větší rovnoprávnost,než třeba v Řecku. Ale to fakt nemůžu vědět,jak to bude fungovat u vás. Tady je spousta pracujících žen,tak budeš třeba patřit mezi ně i ty. Já tedy nepracuji,ale chtěla bych,jenže tady je o práci trochu nouze,jako na malém městě,že?
Pro Sona30:je mi opravdu líto tvé tchýně,nevím,zda si s ní rozumíš,ale takový nádor tedy nepřeji ani svému nepříteli...a že jich nemám málo! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pro Vomila: bravo....to by mne tedy zajímalo,jak vás napadlo si koupit domeček ve Stavrose? Ale obdivuji vaše odhodlání se zdokonalit v řečtině,jste opravdu fakt dobří! Já bydlím na opačném konci dolního Stavrosu,ale u Rihiosu to znám a docela by mne zajímalo,který domeček to je?Tak buď trošku konkrétnější...a jak jste k té koupi přišli? Přes známého? Tady to zrovna u moře není levná záležitost...
Pro Laraklara:tak to jsi mi vyrazila s Krétou trošku dech,protože tady o Krétě kolují dost vzrušující zvěsti,že jsou tamnější muži dosti výbušní a nebezpeční. No,nechci tě strašit a hlavně s kréťany nemám žádnou osobní zkušennost. Ale vzpomínám si,že když jsem cestovala busem za manželem (tehdy to byl jen můj přítel),seznámili jsme se v buse s jednou slovenkou,která jela se synkem na Slovensko za rodinou z Kréty a vyprávěla nám,že ke tchýni hledala cestu snad 6let a vůbec s ní ta její tchýně nekomunikovala. Manžel ji taky asi moc nepodporoval,tak to bylo takové hodně smutné. Dokonce nám vyprávěla,že jí tchán naháněl s nožem či co? Fakt jsou tam hodně horkokrevní,tak na to bacha! :cry:
Koukám,že jsem na tom byla na začátku obdobně jako ty,dobrá práce a fůra koníčků a přátel a také bylo jenom na mě,zda podpořím dál náš vztah nebo to utnu. Jenže je to opravdu jenom na náš ženských a je to opravdu hodně těžké a je to jiná Evropa než ta naše a je tu hodně odlišného co se týká kultury a soužití dvou různých národů. Na tom se horko těžko něco mění! Obrň se trpělivostí a odvahou a zvaž své kroky opravdu velice dobře,protože Kréta je daleko a je ještě odlišnější než to moje Řecko....s vykřičníkem! :wink:
Tak holky ahoj a budu se těšit na odpovědi!Pááááááááá Milejdy
11. kvě 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek