• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Ahoj holky,
Luci, to je přesný jako u nás - taky prostě nebude dělat na povel - naštěstí naše Dr. je v pohodě a vždycky se ptá, co umí. Pěkně jsem to tam dneska zdržela, protože jsem s ní probírala očkování neštovice, příušnice atd. Asi půjdu do té nejdražší varianty cca 1800,- ale já to radši vrazím do zdravíčka a později do vzdělání než do čehokoliv jiného. Navíc to není zas tak moc. Dost mě zarazilo, že prý jsem zatím jediná, kdo se o to zajímá. Jo a jsme prťátka 75cm - ale ono taky po kom by byl vysokej, že jo? :grinning:

Jituš - k těm plínkám. Já jsem ze začátku měla Pampers newborn (ten žluto-zelený obal) a pak jsem plynule přešla na Tesco - párkrát jsem měla ještě Pampers active baby (nebo jak se to jmenuje), ale ty protekly a Tesco nikdy ani žádná opruzenina. Tesco jsou sice trochu tvrdší než Pampers, ale jak říkám nedám na ně dopustit a někomu jinému zase nevyhovují. Párkrát vyzkoušíš a poznáš.

Kosmetika - používám Sebamed - dětský syndet, olej, šampón, tělové mléko. Na zadeček Indulonu proti opruzeninám nebo Bepanthen. Na čištění nosu se mi hodně osvědčil nosní sprej Nivea. Ze začátku jsem ale používala jen olivový olej. Na stroupky na hlavičce byl super Infadolan z lékárny - perfektně promastil a stroupky zmizly skoro samy. Jediný problém s kosmetikou byl s olejíčkem od Avirilu - jednou jsem ho z nostalgie koupila, protože mi nádhrně voní a připomíná moje dětství. Po něm se Táda osypal, je v něm heřmánek a Dr. mi říkala, že na něj někdy děti hůř reagují.
20. srp 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Jituš já od začátku nejvíc používala Tesco plínky, časem i dost Huggies premium (ty mi jediný nikdy neprotekli na noc). Co dělají Tesco trochu jiný, tak jsem s nimi zkoncovala, sice hezky sedí, ale malá měla pořád nalepený na prdelce ten gel z nich. Zkusila jsem koupit plínky u nás v Normě ty jejich a jsou super. Jinak teď vítězí Pampers.
Z mé zkušenosti je také dost důležité u malinkých miminek co mají tekuté kakání, pružná část v oblasti zádíček. Jinak nám tudy vše uteklo do bodýčka.
Ke kosmetice, můj názor je, že stačí slunečnicový olej z lékárny a mast na prdelku, nic víc. Koupala jsem v čistý vodě. Jinak jsem měla pořízenou kosmetiku od Hippu, ale nevyužila ji. Míša má problematickou pokožku, tak máme různá mazání a oilatum do koupele. Nejvíc bych asi poradila, kdyby malý mělo suchou a exematickou pokožku a to 3xklepy ať se vám to vyhne. Šampon používám Jonsons, Hipp je jemný ale štípal do očí (což byl problém až když Míša začala sedět ve vaně).
Na stroupky na hlavičce se mi osvědčilo mastné mlíčko (excipial) a Aviril olejíček.
20. srp 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my byli dneska na převážení a Lukýno byl zase vysmátej :slight_smile: Vůbec nemá z Dr. strach, tak to jsem ráda. Naše Dr. je taky v pohodě... hlavně - Luky se vždycky předvádí před babi, takže většinou ukáže co umí. Navíc babi někdy povídá Dr. co už umíme, takže doktorka to ví ještě něž tam dojdeme :slight_smile:

Plínky - já používala jen Pampers. Koupila jsem si jeden balík Tesco, ale bohužel zrovna v době, kdy byly v TV reportáže, jak jsou v nich plastové kousky :frowning2: Takže jsme u jednoho balíku skončili. Ale vyhovovali mi v té době víc než Pampers - právě kvůli té pružné části v oblasti zádíček. Nikdy neprotekly. Teď jsem se v rámci šetření k Tesco plínám opět vrátila, ale nějak jim znovu nemůžu přijít na chuť. :sweat_smile: Jak píše Lucka, jsou tvrdší a taky větší (Pampers 4 jsou už od 7 kg, Tesco 4 až od 9 kg). Máme 9,35 kg, takže i proto nám ty Pampers sedí líp. No, střídám to :slight_smile:

Kosmetika - jak píše Jíťa. Luky má taky problémovou pokožku, takže koupu jen v čisté vodě, na prdelku obyč dětské mýdlo, namazat slunečnicovým olejem z lékárny, prdelku Rybilkou :slight_smile: Stroupky na hlavičce jsme neměli, ale byl po porodu celý suchý, takže Infadolan, na tvářích má trochu virážku, takže na to používám Excipial, ale mast. Já myslím, že ten Excipial jsou všechny výrobky dobrý :wink:
20. srp 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to máte fajn, že když jdete k Dr., tak jdete vlastně za babičkou. Já jsem si dneska říkala, jak už asi Tádík ví, kam jde, protože vedle mě seděl na lavičce v čekárně, ani nepípnul, mačkal si knížku s krtečkem, co jsem mu vzala s sebou a šíleně sledoval dveře do ordinace. Jen uviděl Dr. tak začal plakat - o nějakém předvádění dovedností nemohla být ani řeč. Celou dobu plakal a natahoval ke mě ručičky - se mi chtělo skoro brečet taky.

Taky jsem s Dr. probrala názor na Pribináčky atd., abych měla nějaké argumenty pro jirkovskou babičku s dědečkem, protože mají neustále pocit, že Tádíka šidím, když nedostává Pribináčky, knedlíky atd :grinning: Má skoro 11 kg, takže si myslím, že určitě ne. Dr. se smála, že Táda vážně jede skoro přesně podle tabulek - trojnásobek porodní váhy (teda lehce přes).
20. srp 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemo koukám že pupíček pěkně roste, jen tak dál :wink: A gratulace k Lukáškovi, tady to bude samý Lukášek :grinning:
20. srp 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje mamka má taky pocit, že Luky trpí hlady :unamused: Kdykoliv totiž vidí jídlo, chce jíst... i když hlad nemá a jen si vezme třeba 2x do pusy. Nebo se poblinká :angry: Ale jakmile brečí, tak moje mamka hlásí, že má hlad :grinning: No, nevysvětlím jí to :slight_smile:
20. srp 2008 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je naprosto přesný, jakmile začne brečet, tak má chudáček strašnej hlad...hlava mi to nebere a taky jim to nevysvětlím. Děsně mě to štve, protože jídlo řešej neustále, ale pití vůbec. Přijedou z dvouhodinové procházky a v klidu mi řeknou, že celou dobu nepil, ale hned ve dveřích mi hlásej, že má určitě strašnej hlad. Štve mě to, protože pije celkem málo, tak bych byla radši kdyby řešili alespoň z poloviny pití tak jak řešej jídlo :frowning2:
21. srp 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,za chvilku zas běžím do práce,tak jen krátce :slight_smile:

plínky jsme taky měli pampers newborn a pak už nám nevyhovavaly,takže jsme měli huggies a pak ty tesco fialové,vyzkoušeli jsme jich spoustu,ale tyhle dvoje nějak vyhovavaly nejvíc :wink: na zadeček rybilka a bepanthen,kosmetika jen johnsons nějaká pěna do koupele a pak ještě jednu,to už nevím značku,jinak nic moc jsme nepoužívali...

Luci s jídlem bych mohla vyprávět,pže jsem dlouho jen kojila,tak jsem chudáka trápila haldy,že jsem mu ani ty šťávičky nedala :grinning:atd atd a taky mě štvou,že si nikdo neláme hlavu s pitím,si ho jdu vyzvednout a on často celou flašku,přitom doma je zvyklý pít furt...

nemo gratuluji k chlapečkovi :slight_smile:

tak jdu dodělat prckovi druhé jídlo a mizím pracovat:grinning: papa
21. srp 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak zřejmě podle tchyně můžu za to já že Míša špatně jí, že jsem jí od pěti měsíců nedávala všechno. Ona dávala i knedlík ve čtyřech měsících a jedli jí všechno. No neřekla to přímo, ale vite co.
21. srp 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Luci, teda ten Lukášek je ale Romeo...počkej až ti fakt potáhne za babama :grinning: :grinning: :grinning:

Jituš - Vrtulko - to je fakt asi všude stejný - já třeba knedlíky nevařím moc často ani pro nás a Tádík je taky strašnej chudáček, že je nemá a prý by je určitě chtěl. Jak na tohle přišli fakt nevím...jak jako může chtít něco, co vůbec nezná? :grinning: Ohledně stravování budu mít boje asi hodně často, protože vařím hodně odlišně než tchýňka. Používám jiné potraviny, to co používáme stejně většinou jinak upravuju atd atd. Z jejich pohledu je to asi všechno špatně a pojdeme na mor a choleru, pokud před tím nevyhladovíme :grinning: :grinning: :grinning:
21. srp 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Luci, jj, on Terezku Lebedkovic prostě miluje :grinning: Byli jsme u nich na návštěvě po té operaci v Ústí a už tam na sebe dělali oči :grinning: Ale tohle bylo fakt kouzelný, když Dita řekla, ať si dají pusinku a oni jako staří "profíci" :slight_smile:

Tak tyhle starosti naštěstí nemám :slight_smile: Do toho, co mu dávám k jídlu mi nikdo nekecá a pít Lukáškovi dávají :slight_smile: Ale já mám trochu "volnější" přístup k jídlu, takže já mu knedlík klidně dám :grinning: Teda až se je naučím vařit :sweat_smile:
21. srp 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Lucí tak koukám že se výlet vydařil, fotečky se moc povedly. Lukášek hotový Kasanova :grinning:
Závidím že ti do výchovy nikdo nekecá a také praktikuji volnější přístup k jídlu ale ne tak volný jak by si jiní asi představovali :stuck_out_tongue_closed_eyes: A knedlíky vařit je hračka, to se naučíš hned. Já neumím dělat bramborový, jsem to jednou zkoušela a už asi nikdy, tak kupuji v pytlíku.
21. srp 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jíťo, já dělám jen bramborový :grinning: Ale vařím je v ubrousku :sweat_smile:
No, moje mamka si nedovolí - protože ví, že i když bude něco říkat, tak já mám svojí hlavu :slight_smile: A tchýně je rozumná :wink: Je dětská sestra, takže ví co a jak :wink:
21. srp 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám 5.měsíčního Chlapečka Filípka. Chtěla bych si občas pokecat nebo někam vyrazit :grinning:
21. srp 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já neodsuzuju, že někdo dává knedlíky a pribináčky atd. Každý chce přece pro svoje dítě to nejlepší a co člověk to jiný názor. Takže by mě nenapadlo někoho kritizovat nebo odsuzovat. Mě třeba docela vadí, když se někdo "zblázní" začne všechno pro dítě kupovat bio, dávat si bacha na éčka, glutamany a spol. a sám si dá k večeři chleba na prst namazanej sádlem. To dítě v tom pak musí mít naprostej guláš. Já nekupuju potraviny v bio kvalitě jen pro Tádíka, ale pro nás pro všechny. Vím, že určitě bude jednou jíst čokoládu a podobný hlouposti. Ale teď je to podle mě naprosto zbytečný a ještě dlouho bude :grinning: Takže podle mě buď celá rodina tak nebo tak, ale aby děti chroupaly zrní a rodiče měli k véče rohlík s vlašákem - to my přijde trochu zcestný :grinning:

Často třeba slýchávám, co budu dělat, až začne chodit do školy. Že bude muset jíst, to co dostane a bio to rozhodně nebude. Ale ono se spousta věcí mění i v tom školním stravování. Třeba na základce, kam jsem chodila, mají děti výběr z několika jídel - to je celkem běžný, ale vždycky jedno z těch jídel je bio. To mě docela překvapilo a budu doufat, že se to ujme a rozšíří :wink:

A jen tak mimo - dneska jsem potkala v CV kamarádku z práce, má chlapečka 2 roky a holčičku 5 měsíců - to bylo tak héééézký, normálně jsem jí to záviděla :dizzy_face:
21. srp 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítej :dizzy_face:
Koukala jsem na albíčko a Fíla je fešák :wink:
Povíš nám něco o sobě? To víš, jsme zvědavky :dizzy_face:
21. srp 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
evikalol vítej, přidávám se k lucince a povídej
22. srp 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evikalol ahoj a vítej :dizzy_face: :dizzy_face:
22. srp 2008 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Luci, to souhlasím... a protože my jsme knedlíkový, tak bude i Lukášek :grinning: Bio teda nejíme vůbec, já tomu nevěřím :sweat_smile: My teda tý zdravý stravě moc nedáme, ale pro Lukáška se zatím snažím. :grinning:
Pribináčky teda taky nedávám, v tom nějak smysl nevidím... dávám jen Activii :slight_smile:
22. srp 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
to je přesně ono, když je rodina zvyklá na nějaký styl stravování, tak bude stejně pravděpodobně jíst i dítě - takže vy knedlíky a my zdravě - to je v pohodě :wink: Já jsem taky strašně ráda, že Tádík jí Activii - neslazenou a klidně i samotnou, tak nevidím důvod, aby jedl Pribináčky. Jo kdybych u něj bojovala o každé přibrané kilčo, tak bych nad tím možná pouvažovala, ale to nepotřebujeme, takže prostě neeeee.

Musela jsem se teď smát - všechny děti milujou krtka, ale u nás prostě Tip a Tap. Když začne ta úvodní znělka, tak letí jak o život k televizi a pak u toho tancuje :grinning: Před chvílí jsem mu to pustila a už se u toho kroutí :grinning:
22. srp 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Tak Lukášek nemiluje nic (teda kromě aut a míčů), protože na televizi nekouká :slight_smile: Jsme televizní maniaci, takže jestli bude po nás, tak se na televizi ještě nakouká až až :frowning2:
22. srp 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky co si o tomto myslíte ????????????

Byla jsem na velkém UTZ, hlavička, měření, vše v pořádku.
Doktorka našla ale nález (levá pánvička ledv. dilatovaná v předozad. průměru 7,7mm.
Příští týden 27.8. musím do Prahy na Gennet, ještě tam mi budou dělat UTZ, popř. odběr
plodové vody. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Jinak výstedky z krevních testů scraning byli negativní (ten první v tom 13tt jsem prý měla
něco zvýšené riziko 1 : 228)
Pak mluvila že to může třeba souviset s Dow. syndromem, ale to si myslím, že je to nějaká
blbost, to je přece duševní onemocnění a je když je zvýšená dutinka v ledvině
Jinak rodit budu muset v Praze říkala, budu muset být do konce těhotenství hodně sledovaná
a rodit v té Praze, že tam se o mimi postarají.
22. srp 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemo, IP
22. srp 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji ještě jednou moc :slight_smile:
22. srp 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem jdu pozdravit nák nestíhám furt nikde trajdáme s kámoškama a dětma :dizzy_face: jinak se všichni opatrujte a měějte se hezky.Jinak zdravím evikalol pěknej synek filípek přeju hodně zdravíčka .nemo1985 a tobě držím palečky at jste v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. srp 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holkiiiiiiiii
tak hlasim,ze jsem doma a mela jsem abstak,tak alespon letim napsat
dojeli jsme ve tri v noci,vyrazili jsme v osm,pac v noci mala spi jak dudek,a taky ze jo,byla zlaticko, vzbudila se asi 50km pred domovem a to jen proto,ze jsme museli tankovat-od jihlavy porad lilo a nechtelo se nam z auta,takze jsme proste uz stavet museli a to se hned probudila a chtela svuj pridel,jinak by to asi dala na jeden zatah bez kojeni,je to poklad.....
horsi ale bylo,ze me vcera odpoledne ve tri chytla brutalni migrena, kdyz jsme meli balit-takze nakonec balil vse milacek-teda jak vse preberu,to nevim,horsi nez co mela popelka ,ale nevadi,je to doma a ja proste nemohla,jsme zvracela - hruuuza, jsme i premysleli,odjet az rano,ale to jsemse bala,ze me to treba neprejde a uz jsem videla,jak volame zachranku,aby me pichli...takze nakonec jsme odjeli a ja to taky zvladla,tak jsem fakt rada-ted me mrzi,ze jsem prisla o posledni vecer a veceri-milacek sel sam ,jen jsem rada,ze me to nepostihlo driv,mohlo to byt pokazene vic - a treba i na vic dni,takze hura,ze alespon tak

no a hlavne BYLO TO PROSTE UPLNE BOZIIIIII, SUPER DOVOLENA, VSE SE VYDARILO-UBYTOVANI,JIDLO...I POCASI,VIDELA JSEM HOLKY A POTREBOVALI BYCHOM TAK DVAKRAT TOLIK CASU,ABYCHOM VYUZILI VSEHO,CO BYLO DOSTUPNE!!!! takze jsme byli nekolikrat v bazenu a whirpoolu, hrali jsme bowling,kulecnik,byli jsme na koupalisti, na vylete ve skanzenu v roznove,v koprivnici, za maruskou v karvine, dali jsme masaz,ja i opici drahu....

musim ted preprat ten bordel,co jsme dovezli,pak vas urcite doctu,zatim pa a mejte se fajn :wink:
23. srp 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak trávíte víkend? Já využívám toho, že mám dost energie, náladu a taky, že jsem doma sama a dala jsem se do gruntování. Chci to mít pořádně uklizené (hlavně umejt okna, vyprat záclony), tak to jde. Až nastoupim na mateřskou, tak se chci pustit jen do dětského pokoje a přípravy věcí pro malou. :slight_smile:
23. srp 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak jsme koupili první plýnky do zásoby. V globu měly akci na Huggies newborn tak jsme je vzali mají zádička na gumičku a vypadají dobře tak snad budou prckovi vyhovovat.
24. srp 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ HOLKY,VSEM CO JSTE NAM POSLALY DO SOUTEZE HLAS,MOOOOOC DEKUJEME.
VYHRALI JSME 2. MISTO :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak vás zdravím po dovolené. Byla jsem na chatě v jižních Čechách, ale taky až 50 km za Brnem u kamarádky na Vavřineckých slavnostech.
Leni, dort mašinku na mejl pošlu, jen jak budu mít trošku víc času.
Tádíkovi gratuluju k samostatným krůčkům. :slight_smile:
Míšo, vítej opět u nás. :wink:
A teď tu bulím, protože tu čtu o Pavlínce, že se nám bude vdávat. Tak Pavlínko, to je super a moc Ti to přeju, Ty si toho skvělého chlapa zasloužíš. :dizzy_face:
Jituš tak Tobě taky přeji vše nej, aby vám ten důležitý krok v červnu 09 vyšel. :slight_smile:
Kačko, je mi to líto, ten Kubíček si ale užívá, pořád v nemocnici. :confounded:
Lucí, super, že se vám dovolená vydařila.
Leni, ta vaše žížalka se vám prostě nechce ukázat, asi bude samé překvapení. :grinning:
Jituš, chudák Ondrášek. Snad bude v pořádku.
A tedy, když jste tu před týdnem psaly o tom, že tu někomu bylo špatně, tak ten den bylo mamce, mně i babičce na zvracení. Jen já pak měla 2 dny průjem. Takže asi nějaká viróza ve vzduchu. :confounded:
Pavlí, tak dovolená byla super, to ráda čtu. A ten bordel (špinavé prádlo), to znám, u nás se to válí ještě týden po dovče. :wink:
Raduš, gratulace k 2. místu. To je úspěch. A moc se omlouvám, že jsem nestihla dát hlas. :frowning2:
Srazík, prosím, dejte vědět kde a v kolik, protože já mám odpolední od 14ti hodin, tak jestli vůbec dorazím a nebo se mi povede si prohodit šichtu s kolegyní.
Měly by dorazit: kimby, eleanor911, radus.b, pitrs, pavly, Kackap, jittuss, (dablice1983), (jitullkav), Zuzka, Verča, Lucianka, vrtule83, (leonka). Ty, co jsou v závorkách, tak to nevím jistě. Snad jsem to napsala správně.
A dodatečně vše nejlepší (jinak bych to asi nebyla já, kdybych nepřála :grinning: ): Zuzce k svátku, Leonce k narozeninám, Haničce k svátku a Peťulce k svátku.
Jinak nestíhám, musím jít vařit oběd a pak do práce. Takže fotky si prohlédnu snad zítra.
25. srp 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek