• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
ještě jsem chtěla. Míša tam byla jen chviličku a vezli jsme domů Raduš a Míša se v noci vzbudila plakala a křičela teta teta
16. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda jsem vás včera zase viděla.

A mám dotaz v kolika měli vaše dítka první zoubky?
16. bře 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, my měli první zoubek až v sedmi měsících...v tomhle je myslím přeborník Tádíček Barníček :dizzy_face:, nejsem si jistá, ale mám pocit že měl první zoubek docela brzo, není to tak Raduš?
16. bře 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak to mě asi Lukýna příští rok do školky od září nevezmou, když je až 20., co? :grinning:
16. bře 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Zuzí míša měla první 2 zoubky v šesti měsících, ale vím že můžou vylézt i mnohem dřív.
Lucí tak to asi fakt Lukáška neveznou, by jsi přišla o rodičák.
16. bře 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky!!
Zuzko my měly zoubky až v 11 měsících a pořád máme jen 2 :grinning:
Lucí nene nevezmou vezmou ti ho až 21 :grinning:
16. bře 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm, tak my je máme ve 4 a půl měsících, dneska jsem to zjistila. A ani nevím, kdy se jí prořezali, ani nijak nebrečela a do pusi si ruce nebo co měla po ruce strkala už první den v porodnici. Ani teploty neměla. Tak mě nenapadlo koukat na zoubky. Byla to dneska náhoda.
16. bře 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé tak to gratulujeme a kup si něco hezkého!!!!!!!!!!! :dizzy_face:

Jinak ještě musím reagovat na Lucinek divení Lukáškovo velikosti :grinning: :grinning: :grinning: Bylo mi divný že se tak dívíte!!! :grinning: :grinning: ale opravdu nosíme 86 i když je nám trošku větší!!!
16. bře 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Jéé Miška si na mě vzpomněla :slight_smile: ,ale Tadíka stejně miluje víc :grinning:

Zuzko,Tadíkovi jsem objevila první zoubek,když mu bylo 4měsíce a 8dnů,už byl tak 1,5mm proříznutý,takže taky vlastně ani nevim kdy přesně vylezl. Taky neplakal,neměl teplotu,žužlal pořád něco,ale to je v tomhle veku normální,tak mě ani nenapadlo,že by zub. Já jsem talefonovala a zabavovala jsem ho hračkou a on mě rafnul,kouknu a on tam zub,byl to docela šok:slight_smile: Další se mu roříznot za týden. Pak byla pauza a v 7 měsíci se mu prořízly další 4 zuby a pak v 11měsíci dalších 5zubů.Takže v roce měl 11zubů:grinning:.
vždy ok,až teď u stoliček měl jednou horečky.
Ty si nic nekupuj,to manžel ti má koupit nový šaty :grinning: ,já je dostala :grinning:
16. bře 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko gratuluji Kristýnce k prvnímu zoubku :grinning: :wink:
Raduš máš pravdu, Míša jde po Tádíkovi jako blázen :grinning:
16. bře 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš já to tak myslela jako ať si koupí něco hezkého jelikož má dostat od manžela na šaty!! :grinning:
Jůůů že by byla svatba :grinning: :grinning: :dizzy_face: aby mu jí Lukášek nepřebral :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
16. bře 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ji stejně nedám a taťka už vůbec ne, necháme ukovat pás cudnosti a minimálně do dvaceti mají chlapi smůlu, vždyť je to naše malá holčička a asi jí i pro nás zůstane :grinning: :grinning: :grinning: no holky když to vidím v televizi v kolika letech dneska holky se sexem začínají, tak škoda že ty pásy cudnosti fakt nejsou.
16. bře 2009 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jituš nejhorší je že to neuhlídáš ani kdyby jsme se zbláznily :pensive:
17. bře 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jéééé co se to tady řeší :grinning: :grinning: :grinning: To abyste si Jituš, rychle začali vyřizovat zbrojí pas :grinning: :grinning: :grinning:
Já začínám řešit nečekanou dovču - takže sedím u netu a hledám a pátrám :grinning:
17. bře 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš, jenže ona má oba spodní zoubky (nevím teda jestli rostou po jednom nebo automaticky po dvou), taky cca 1mm. To já šaty nedostanu, manža o ničem takovém nic neví, jeho tyhle pověry neberou. Takže nedostanu asi nic. :unamused:

No je to pořádnej ďáblík, asi tak na začátku minulého týdne, sundala chůvičku a už jí konzumovala a byla moooc spokojená, má jí zavěšenou na mantinelu kolem postýlky. Nejprva objevila kabel, pak si s ní hrála a tak dlouho až jí nakonec sundala. A moc dobře si to pamatuje, že se jí to povedlo, protože to zkouší znovu a znovu. Takže je tam nainstalovaná trošku lépe, aby jí nesundala :angry:

A hlavně je to už velká holka, tak když už normálně baštíme jablíčko a mrkvičku (šťávičku a trošičku dřeně z jablíčka), tak to už ty zoubky přeci musíme mít :grinning: :grinning: :grinning:
17. bře 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co jsem slyšela, tak nekojené děti můžou mít zoubky dřív než plně kojené děti :wink:
Lukášek taky při zoubkách neměl žádné příznaky - teploty, ruce, protivka apod :slight_smile:
Jíťo :grinning: Já taky všem říkám, že Lukášek bude bydlet do 30-ti u maminky :grinning:
Luci, Ty se máš :dizzy_face: Taky bych pátrala, ale zítra si jedem pro vanu a o víkendu nás čeká rekonstrukce koupelny :sweat_smile:
Zuzko, a vy jste nezačínali se zeleninou jenom? :-O
17. bře 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko malá kojená byla (poslední dva měsíce jsem sice odsávala, ale měla moje mléko) celé 4 měsíce až teď od pátého je čistě jen na Nutrilonu.... Já byla po 20 dnech od narození na Sunaru a zuby jsem měla až v 7 měsících, takže podle toho já to neberu, prostě každé miminko je jiné a má jiné dispozice.
Jsem docela ráda, že je má tak brzo, dokud má dásničky ještě měkké, proto jí to asi nedělalo problémy, ale tím nechci říct to, že starší děti musí mít problémy s růstem zoubků.
Ne, nám naše doktorka říkala že můžeme začít šťávu z jablíčka po lžičkách a 2 x týdně mrkvičku. Malé to chutná a nic se jí nestalo a baští ho od konce 4. měsíce. Jablíčko je totiž nejméně problémové. Malá netrpí a netrpěla na prdíky ani na zácpy, jen jí dalo jednou za čas pořádnou fušku to ze sebe vytlačit. Tak proto jsme začali s těma šťávama na doporučení doktorky a taky už to byla velká holka od té doby je pohoda. Teď ho zbaští třeba půlku (myslím šťávu), prostě dokud jí to chutná, tak jí ho dávám, teď už ani nepočítám kolik to bylo lžiček. Někdy sní 2, 3 a někdy i 6, 7.
17. bře 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak jsem vás taky moc ráda viděla,ale nějak to rychle uteklo :frowning2: Lukášek nechtěl domů a ptal se mě,kdy zase půjdeme do restaurace :grinning: a úžasně jsme teda s Verčou vymrzli :sweat_smile: tímto děkuji,že se obětovala a čekala s námi :dizzy_face: příště jedu teda rozhodně autem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luky měl první zub kolem 10.tého měsíce a taky neměl nikdy žádný problémy :slight_smile: sice si na ně počkal,ale pak mu rostly jak houby po dešti :grinning:

Luci počkej jak tě to v pubertě přejde,aby u vás byl do 30ti :grinning:

Zuzi to je Kristýnka šikulka,když už si takhle poradí s chůvičkou :grinning: a gratulujeme k zoubkům :dizzy_face: a nesmutni,holt si kup něco hezkýho sama :slight_smile: když není manžel na pověry :wink: až začnete víc s příkrmama,tak pozor na sladké,začít zeleninou,ať nedopadnete jako my :sweat_smile: to asi myslela Lucka :wink:

Luk a kam míříte na neplánovanou dovču??? :dizzy_face:

jdu natahovat fotečky,tak hodím odkázek do IP ju :slight_smile:
17. bře 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky :slight_smile:

Joo jinak ještě k El a Verče omlouvám se že jste se tam se mnou sekly a pak pěkně vymrzly :confounded:

Leni fotečky super už je mám stažený :wink:
18. bře 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
fotky jsou parádní :grinning: Už se těším na další :wink:

El, chceme letět na konci května a to připadá do úvahy vlastně jenom Djerba nebo Tunisko pevnina. Kvůli teplotě, délce letu, délce transferu z letiště do hotelu, vstupu do moře, all incl. a tak. Jinak by v tuhle dobu šel taky Kypr - ale tam má málo hotelů all incl., Turecko - ale tam jsou delší transfery z letiště do hotelu, nejsou písčité pláže a je většinou kamenitý vstup do moře no a Egypt už je v tuhle dobu moc velký vedro a hlavně dlouhý let...takže mi z toho vylezlo tohle :grinning: Navrhli mi to naši, jestli bych nechtěla s Tádou letět s nima. Tak uvidíme, co z toho bude, jestli z toho něco bude :grinning:
18. bře 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko, ale dávala jsi jí to ve flašce :wink: nebylo to o tom, jestli je to mateřský nebo umělý mlíko... ale o tom, jestli saje přímo z prsa anebo z flašky :wink:
Jj, přesně tak jsem to myslela, Leni :wink:
Luci, v Egyptě je vedro už i na konci května? :astonished: Tak to jsem si myslela, že to tam ještě jde :slight_smile: No Tvůj výčet dovolené mě nepotěšil :grinning: Do Tunisu Páju nedostanu :grinning:
18. bře 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, Egypt je ideál březen, duben, možná ještě začátek května a pak konec října, listopad - pokud to teda beru s dětičkama :slight_smile:
18. bře 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, díky :slight_smile: Tak třeba příští rok to stihneme :grinning:
Napíšu Ti IP...
18. bře 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

El já jí dávám zatím, jak a co mi řekne doktorka. A je fakt, že už ochutnala i tošku banánu a nic se jí nedělo a taky jí to chutnalo.
Co, jak jste dopadli vy po příkrmech? To jsem nějak nezachytila...

Lucko né pořád, byla normálně kojená až později po těch dvou měsících dostala i z flaška, chvilku jsem to kombinovala a až po nějaké době byla jen na flašce. A tím to taky nebude, jak jsem psala já byla kojená 20 dní pak na sunarua i moje ségra (ta byla na sunaru prakticky hned) a obě jsme měli zuby později já až v 7.měsíci.
Mlá má všechno už od narocení min. o měsíc dřív.
18. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
zuzí bacha na to často když děti ochutnají dřív ovoce než zeleninku, tak pak tu zeleninku často odmítají, ba sladké jim samozřejmě chutná víc. Ale to myslím tuhou stravu ne šťávičky.
18. bře 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci Tadíka jsem kojila 13 měsíců a zuby mu rostly od 4měsíců :grinning:

Zuzko,u příkrmů se začíná zeleninou,na kterou nebývá alergie a hlavně není sladká,ovoce je sladké,dítě si na tu chuť zvykne a pak odmítá zeleninu,která není tak chutná. To se divim,že ti dr. řekla, že máš dávat jablko,na to bývá dost alergií a naše kožařka mi ho nedoporučovala vůbec,strašně zhoršuje exém. Prý jen občas zkusit červená jablka vypěstovaná v ČR, třeba goldeny vůbec. Tadík měl jako miminko alergii na mrkev,bývá to u 3% kojenců v ČR,ale časem zmizí,než se přišlo na to,že je to alergie,dr si myslela,že je to exem,vypadalo to tak,ale neškrábal si to. vyzkoušeli jsme milion kombinací jídla a zjistili jsme,že to dělá mrkev,tak ji vůbec nedostával. V roce jsem mu ji zkusila dát v polévce a bez reakce. Teď ji baští o 106 :grinning:

Petruš,tak ve sportce jsme nevyhráli :frowning2: ,ale včera volala Pavlovi účetní,že nám ty daně dělají 26,5tisíc,tak to byly ty hovna ve snech :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
řekla bych, že jsem se tu dlouho neukázala, kolik je tu nových příspěvků, ale zas tak dlouho jsem tu nebyla. :sweat_smile:
Kačko, s tím zápisem to byl tedy horor. A jak to dopadlo?
Já měla něco podobného s prášky v lékárně. Nejdřív, že jí to nebere kód, že bych si je musela celé zaplatit 185 Kč, a nebo jít do jiné lékárny, kde to je zdarma, jen 30 Kč za recept. A já, že to je divné, že jsem před měsícem neplatila nic. A ona tedy došla pro kolegyni a ta to na vedlejším PC nějak vyřešila. Tak nakonec, že 25 Kč. Tak já, že chci účtenku a nakonec si venku říkám, proč 25 Kč? Kouknu na to a tam 30 Kč za recept, děkujeme za návštěvu 5 Kč. Takže mi jako 5 Kč odpustili. Ale když mám jejich členskou kartu, tak neplatím za recept nic. Tak jsem se vrátila a nakonec mi vrátila i těch 25 Kč. Protože když poprvé zadala ten recept, tak mi projela kartu a pak šla pro kolegyni a obsluhovala někoho jiného. Tak pak ten recept tam zadala podruhé a už bez karty. Takže ve finále jsem jí dala znovu tu kartu a penízky mi tedy vrátila. A když jsem byla z lékárny asi 50 m, tak mi došlo, že mi nevrátila účtenku, ale už jsem se pro ni nevracela.
Jinak v pondělí jsem byla s H. a jeho kamarády v mexické restauraci - H. ani já jsme si nepochutnali, vůbec nám to nejelo - blé. A Honzovi byla od pondělí od rána zima, tak jsem říkala, že asi bude marod. No, taky že jo. Večer mě ještě odvezl domů a šel rovnou do postele. Asi v 9 večer mi psal, že má horečku 39,5. A že ráno buď půjde do práce nebo si vezme dovolenou. Tak jsem mu psala a prý má pořád kolem 40, tak si vzal dovolenou. Dneska se taky ještě dovolenkuje, ale byla jsem za ním a už je mu mnohem líp, tak zítra už nejspíš půjde do práce.
18. bře 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a ještě kousíček pokračuju...
Zuzí, Kristýnce gratuluju k prvnímu zoubečku, nebo spíše rovnou už ke dvěma. A manžela pouč, jak je to s těmi šaty. :wink:
Luk, tak ať dobře vybereš dovču. :dizzy_face:
Raduš, hovna ve snech :grinning: , já to tedy neslyšela na srazíku, ale zní to zajímavě. :grinning:
18. bře 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš jéééééééé tak to je super :wink: já ti říkala že h..a znamenají peníze :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta sportka mě mrzí ale jednou to určo vyjde :wink: Takže hovňajzům ZDAR!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a chlapům NAZDAR!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je vidět, že co doktor to jiné prosazování svých názorů. Malé jsme to začali dávat z jistého důvodu a dostává taky mrkvičkovou šťávu, takže má obojí i ovoce a i zeleninu.

A já hlavně nikde nepsala, že dostává klasický příkrm, jen šťávu na to, aby se lépe vyprázdňovala.

Taky si myslím, že zavádění šťáviček a příkrmu je v dnešní době přehnaně badatelizované a vědátorské. A každý z toho dělá šílený problém. Pomalu, jak kdyby šlo o genetický výzkum, na kterém stojí život. A přitom je to v podstatě jednoduchá věc. Prostě zkoušet, zkoušet a zase zkoušet postupně všechno. Já tedy nevím jak vaše mamky, ale naše to nikdy neřešila, hlavně na to neměla čas řešit takovéhle věci, byla zaměstnaná podstatně jinejma věcma. A nikdy nám (ségře nebo mě) nic nebylo a neměly jsme ani žádné problémy. Tenkrát takové vymoženosti jako máme my v péči o stravu dítěte neměly. Docela by mě zajímalo, jak to dělají třeba tokoví křováci v buši... Řekla bych, že to neřeší.
Kdyby ty jablíčka byla zas tak špatná tak mi nebude říkat, abych s ním začala a na případné problémy mě upozornila. My začali po lžičkách po ukončeném 4. měsíci a bez problémů - ani na jablko a ani na mrkev žádná reakce... A zase vím, že spousta zeleniny nadýmá a způsobují třeba průjmy nebo zase zácpy. Podle mého by se to mělo kombynovat.!
18. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek