• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
zuzí myslím ale že jsme tu o šťávičkách nemluvili, byla to jen rada na potom až začnete s příkrmy s tou zeleninou :wink: myslím že ti to pak řekne i dr. že začít zeleninkou a k reakcím na jídlo je to opravdu o vyzkoušení a je pravda že jablíčka také zlobí, takže když je Kristýnka vpohodě tak není co řešit :slight_smile: .
18. bře 2009 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrtul ale já psala už u těch zoubků, že baštíme šťávičky Lucka se tomu jěště divila, že jseme začali jablíčkem. Vy jste začaly s příkrmama a proto jsem to potom nechápala já, proč jste s tím začaly...
A vlastně je to jedno, každej si to dělá podle svého jak si myslí, že je to pro jeho dbobečka nejlepší. Vy máte třeba špatné zkušenosti s jablíčkem.
19. bře 2009 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko, já jsem nenapsala, že malá má zuby z toho, že je na flašce... jen, že to tak MŮŽE být :wink: U vás zřejmě ne, když malá byla kojená 2 měsíce... ale já to myslela tak nějak všeobecně. :slight_smile:
Holky, Raduš, ale přece to není pravidlo :wink: Mojí ségry děti měli taky zuby ve 3 a 3,5 měsících a přitom byly kojené :wink:
Jen jsem tu napsala, co jsem četla... ale to neznamená, že všechny kojené děti budou mít zuby v roce a všechny nekojené ve 2 měsících... každé dítě je jiné :wink:
Zuzko, tak to je jak Lukášek :wink: Ten měl taky všechno dřív - až na ty zuby :grinning: Ten se už ve 3 měsících otáčel a koníkoval už v porodnici, ale na zuby jsme si teda počkali až do 8 měsíců :grinning:
No a ještě teda musím reagovat na to, že se dneska všechno přehání... já to bohužel vidím na lukáškovi - za nás taky nebylo, že by tolik dětí mělo atopický ekzém... a bylo to tím, že nebylo tak znečištěné ovzduší, ovoce a zeleniny bylo málo, většinou místní, takže to nebylo tolik stříkané, aby to dlouho vydrželo, aby se toho urodilo co nejvíc a co nejlíp to vypadalo apod... takže ano, když jsme byly malé, tak to se to tolik neřešilo a nebyli jsme ani tolik nemocní, ale všechno souvisí se vším. Nežijeme před 30-ti lety....
19. bře 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky nebylo tolik alergií a dneska jí má každý druhý... Já začala být alergik až někdy kolem 16 let... prostě to, co se propaguje nyní je koncipováno tak, aby to bylo pro děti v DNEŠNÍ době co nejlepší... není to pro děti před 30 lety... neřeší se, že před 30-ti lety to bylo úplně jinak. A za dalších 30 let se to bude dělat zase úplně jinak, protože tu budou zase jiná rizika než jsou dneska... tak to je asi vše co jsem chtěla.
Zuzko, všechny to myslíme jako DOBROU radu. Nikdo Tě tu nechce poučovat, kamenovat nebo jaký máš z toho pocit. Prostě jsme Ti jen chtěli poradit.
19. bře 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mám podobný názor jako Lucka - všechno souvisí se vším - vývoj jde zkrátka dopředu - asi se tím zabýváme možná víc než naše maminky, ale kdyby naše mamči měly podobné možnosti jako máme my - televize, internet atd. tak by určitě taky řešily jestli je lepší to a nebo ono...nebylo tolik alergií, ale možná se o nich taky tolik nevědělo jako se ví dneska.

Určitě tady nikdo nechce nikoho poučovat a říkat někomu, že on to dělá líp a jen jeho názor je svatý, protože každá z nás ( a za to bych dala ruku do ohně) dělá všechno podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí...mám pocit, že si sem stopro nechodíme honit ego, že já jsem nejlepší matka pod sluncem a já vím všechno nejlíp, ale pokecat si, pochlubit se se svým prťousem (kdo ne, ať hodí kamenem :grinning: ), poradit se a diskutovat, ne?

A už bych se v tom nebabrala...amen:o))))
19. bře 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zápis dopadl tak,že jsem tam druhej den šla s jejich potvrzenou přihláškou,byla jsem hned na řadě,páč tam nikdo nebyl,tak mi začala říkat,že až v tom září nastoupí do školky,že bude mít 14 dní na zvykačku tz,že začne chodit nejdřív na hodinu a pak se to bude postupně zvyšovat až na celodenní provoz.A tak se jí ptám jako jestli to teda znamená,že už jsme přijatí a ona povídala,že nevidí důvod,proč by nemohl nastoupit a že do měsíce přijde do školky rozhodnutí a pak mi zavolá a já si pro něj zajdu osobně.No den předtím mluvila úplně jinak a druhej den taky,ale já si myslím,že jí volal ten jeden známej co nám to tam měl zařídit,tak asi otočila,páč on jim dává sponzorský dary.Tak doufám,že je to teda hotový a že Kubeše vezmou. :slight_smile:
19. bře 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačí, tak to je paráda, že to máte vyřešený :wink:
19. bře 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak jsem včera byla u kadeřnice a nechala jsem si udělat melír,tak až se vyfotím,tak to hodím do albíčka.Už jsem potřebovala nějakou změnu :dizzy_face:
19. bře 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky bych tu diskuzi o příkrmech a šťávičkách uzavřela. Lucka to napsala dobře - halvně v tom, že to každá děláme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí :grinning:
Luci, dík.
19. bře 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kačko, těším se na fotečku.
Raduš, Jituš nebo Luk, prosím, co používáte na odstraňování skvrn? Jak jste se bavily na srazíku. Já to zapomněla. :unamused: Myslím, že Jíťa používá Vanish, ale jistá si tím nejsem.
19. bře 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Jéé Zuzko,v žádném případě jsem nechtěla,aby jsi měla pocit,že tě přesvědčuju a nutím do mého názoru,jen jsem chtěla poradit :slight_smile:

Lucí jojo, já to tak beru, že to kojení není podmínka, aby rostly zuby dýl, proto jsem ti tam dala toho chechtavýho smajlíka :grinning:
19. bře 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, já používám Ariel na skvrny :wink:
19. bře 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luk, díky - doporučím dál. Ale asi to tedy byla Raduš, co říkala nějaký název, který vůbec neznám.
19. bře 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verun, je to SOS sprej na skvrny od Dedry :slight_smile:
19. bře 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a pak prej Palmex vypere i starý zapraný skvrny :grinning:
19. bře 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš, zrovna jsem se chtěla zeptat, o jakým prášku jsi to mluvila :grinning: Zrovna se chystám koupit prášek, tak ho zkusím.
19. bře 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš, díky, to je přesně ono - SOS od Dedry, co jsem měla na mysli. :slight_smile:
19. bře 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak H. opět marodí, byl u Dr., ale ten jeho tam nebyl, tak šel k jinému a ten neví, co by mu mohlo být, tak mu předepsal antibiotika. :confounded:
Přeju vám všem super víkend.
Už nám začalo jaro, bohužel jen astrologicky. :frowning2:
20. bře 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem dneska volala Dr., kvůli té moči ohledně zánětu močáku a je to v pořádku. :slight_smile:
A zjistila jsem, že nemůžu být colu, mám po ní křeče. :confounded:
H. už nemá teploty, ale na kontrolu jde až v pátek.
Lucí, Luk, Raduš, Kačko, Peťul, El, Jituš, Zuzko, a ostatní, co je u vás nového?
23. bře 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy PÍT colu. :wink:
23. bře 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Verčo,tak to je super,že už jsi v pořádku :slight_smile:
já trénuju řízení :grinning: už jsem jela v neděli sama s prckem k našim :wink: je to čím dál lepší,tak snad se brzy odvážím i do CV :grinning: Luky zas chytil nějakého bacila,tak má trochu rýmu,tak snad z toho nic nebude :confused:
já zas nesmím kafe,ale občas neodolám :sweat_smile: ale už piju jen ty 3v1,normální by mě asi zabilo :confounded:

holky,kdo nevíte,tak v tescu jsou slevy na hračky,mají u nás hodně puzzlí,dneska jsme koupili úžasné maxi puzzle,pak hodím do alba a stálo 119,-,je to i pro menší,pže tohle určitě zvládnou :slight_smile: jinak autíčka,hlavně angličáky a hot wheels,pak nějaké panenky,neteři jsem třeba brala panenku v autě za 114,- což je super :slight_smile: pak tam byli i modelíny a prstové barvičky,budu muset ještě dokoupit do zásoby :grinning:
23. bře 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Co je u nás nového?
Víkend jsme strávili na parcele, vyřezávali jsme keře a vrby,za 14 dnů příjde geodet a přesně nám vykolíkuje pozemek a další víkend se bagrem srovná terén...,no máme teď co dělat,takže se nudit nebudeme:grinning:

Pavel je zase nachcípanej,doufám,že to tentokrát nechytneme.

zítra ráno razíme na plavčo a odpolko příjde Vrtulka s Miškou :slight_smile: ,tak se snad nebudeme nudit,když je zase tak hnusně a nemůžeme ven

papapa
23. bře 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás nového akorát jen to,že jsem ztratila snubák,tak jsem naštvaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. bře 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko ty jo a kde? To by mě taky štvalo.
24. bře 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
El, tak to je super, že řídíš. Co Luky, je mu už líp?
Asi se půjdu podívat do Tesca na puzzle. :dizzy_face:
Raduš, tak koukám, že vám začínají příjemné starosti. :wink:
Kačko, tak to je mi líto. :confounded: :frowning2:
Dneska jsem byla na rýžovém nákypu u kamarádky, jen blbý bylo to, že jsem k ní šla pěšky v tom děsném marastu. To nás tedy pěkně vítá jaro. :angry:
24. bře 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
Verčo Raduš taky dnes dělala rýžový nákyp, fuj to já ale nejím.
Vybíráme dovču a když už jsme si něco vyhlídli tak už mají nejlepší letní termíny totálně obsazené :angry: myslíte že je na začátku červenci či konci srpna ještě krásně i na koupání?
24. bře 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tedy myslím u nás v ČR
24. bře 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jituš,
ten rýžový nákyp byl skvělej, takový nedělá ani moje maminka. :dizzy_face:
Na začátku července bývá na koupání v ČR, ale hodně záleží, jaký je červen. A konec srpna je sice voda teplá, ale záleží, jestli je v ní ten zelenej bordel = sinice nebo ne.
Dneska jsem zadělala těsto na velikonoční perníčky, tak se na to zítra nebo pozítří vrhnu.
25. bře 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme se včera odpoledne s Tádíkem vrátili z Prahy - byli jsme u našich. Doběhla jsem si k Dr. - bylo to parádní, vyráželi jsme s Tádíkem do Človíčkova (to je taková herna) - má to tam moc rád, ale byla jsem docela špatná z toho, jak jsou některý děti zlý a rodiče jsou na to snad ještě hrdý nebo co...za Tádíkem tam vlezl do domečku starší tak pětiletej chlapeček a Tádu tam evidentně nechtěl, takže ho najednou chytil za tvářičku tak, že tam měl Tádík vyrytý nehty a tvářičku úplně rudou - vlítla jsem tam a říkám tomu klukovi...ty jseš ale ošklivej chlapeček, když tohle děláš ostatním dětem, s tebou si nikdo nebude chtít hrát...no a tatínek co tam s ním byl, byl v naprostý pohodě. A takových dětí tam bylo víc :angry: Zajímavý je, že rodiče těhle malejch zmetků jsou vždycky někde zašitý a vůbec si jich nevšímají :angry:

Dneska jsem začala zjišťovat info k vydávání cestovních pasů - potřebuju pro Tádu. Jako to je taková neskutečná byrokracie. Na oficiálních stránkách Jirkova jsou staré dávno neplatné informace - to mi potvrdila i úřednice na magistrátu, kam jsem volala, protože byl naprostý rozpor v tom, co je na stránkách ministerstva vnitra a na ofic. stránkách města. Takže jsem zjistila, že pokud všichni dodrží maximální dobu k vyřízení, kterou mají, tak se Táda pasu dočká možná na vánoce :angry: Nejdřív musím na matriku vyplnit žádost o vydání osvědčení o státní příslušnosti - matrika má 15 dní na odeslání žádosti krajskému úřadu. Krajský úřad má 60!!! dní k vyřízení žádosti. Pak mě matrika obeznámí, že je žádost vyřízená a já konečně můžu vyrazit na magistrát, abych zažádala o pas - vystavení pasu 30 dní...se mi chce brečet, jak je ta státní správa neskutečně pružná :angry: :angry: :angry: Jo a kdybych si tu žádost sama podala přímo v Ústí, tak mi tu vyřídí na počkání...vtipný, ne? Jako na co mají těch 60 dní by mě hodně zajímalo...Mimochodem v úterý do Ústí jedeme, protože jdeme s Tádou na kardiologii na kontrolu, ale v úterý to vyřídit nemůžeme, protože není úřední den....
26. bře 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Lucí a to nemají úřední den ani dopoledne? Tedy nevím na kolikátou hodinu máte být na vyšetření. Ale i tak bych si tam raději zajela znovu než čekat těch 60 dní. :angry:
No jo naše úřady ani mě to nepřekvapuje.
26. bře 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek