• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Jituš, je to blbý, ale prý to nejde. Navíc bych se tam strašně špatně dostávala - Petr má jenom tři dny dovolený v roce, o kterých si rozhoduje sám. Jinak mají dovolenou rozvrženou během roku pevně. A jinak se tam bohužel nedostanu.

Nakonec jsem si uvědomila, že už se děti můžou znova nechat zapisovat do pasu rodičů. Takže si taky nechám udělat nový pas (stejně by mě to čekalo příšti rok) a Tádu si tam nechám zapsat. Do 1/4 se teď stejně všude vydávají jen ty rychlopasy (je teď asi 10 dní takový meziobdobí, kdy přecházejí na nový systém), co platí jen rok a po 1/4 se začínají vydávat ty nový pasy s otiskem prstu. Takže si zajedu do Prahy - stejně tam musím a rovnou si ho vyřídím - to se může jenom v místě trvalého bydliště (na P4 mají kromě pátku naštěstí otevřeno každý den). Zároveň ale stejně zažádám o Tádíkův pas a bude celkem jedno, jestli to stihnou v květnu nebo na vánoce...a musím říct, že mě ty úřady teda neskutečně vytáčejí :angry:
26. bře 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ale Ty si nemusíš nechat dělat nový pas, když tam chceš Tádíka zapsat :wink: Pája si ho nechával zapsat hned jak to znovu povolili :wink: Stojí to jen 50 Kč a udělají ti to na počkání.
26. bře 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsem vložila konečně ty fotečky puzzle :wink:

Luci pas přeci můžeš vyřídt v CV na magistrátu a netrvá to tak dlouho :confused: aspoň mě to loni říkali,ale já měla rychlopas,dokonce během tří hodin :dizzy_face: neb jsme druhý den odlítali :sweat_smile: ale zapsat Tádíka si můžeš i do starého pasu,to píšou ručně nebo na stroji a stojí to opravdu jen 50,-Kč a stačí ti RL Tádíka,nic víc.MM si ho nechával zapsat a víc nepotřeboval :confused: ty lhůty jsou podle mě nějak mimo,vždyť bys musela čekat víc jak půl roku na pas :grinning:

co se týče dětí taky to znám,bohužel i v blízkém okolí a už mě to pěkně štve :unamused: ale Luky se už brání,tak snad to bude v pohodě :wink:

Veru začal mu zase kašel,nj chvíli ve školce.... :confounded: si představ,že jsem přišla včera z odpolední a neměla jsem klíče,tak jsem si pro ně zajela autem a samo,že v zámku ve skříňce a to jsem si byla tak jistá,že jsem si je brala :sweat_smile: ale už se cítím v autě jistější,hlavně sama,neb mi do toho tak MM nemůže kecat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peťul my se fakt slezem za sto let co :frowning2:
27. bře 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Luci, já vím, že bych nemusela, ale já mám pas pořád jen na rodné jméno, takže vlastně dáááávno neplatný :grinning: :grinning: :grinning: Od svatby jsem nebyla mimo EU, takže jsem lítala jenom na občanku.

El, v CV na magistrátu si můžu vyřídit jenom rychlopas (ten se dá vyřídit i mimo místo trvalého bydliště), co mi bude platit pouze ten rok. Normální pas (strojově čitelný s biometrickými daty) - si můžu udělat jenom v místě trvalého bydliště. A já mám trvalé bydliště na Praze 4, Tadeášek má trvalé bydliště v Jirkově - já vím, máme to trochu divoký :grinning: . Mě nevadí to, že já budu muset kvůli pasu do Prahy - to vůbec ne. Spíš nechápu ty čekací doby, že město má na svých stránkách bludy... Samozřejmě by Táda nemusel mít svůj pas, ale chci mu ho udělat, aby mohl vyrazit třeba s babičkama a dědečkama na Slovensko nebo do Německa.

El, to je super, že jezdíš...moje mamča si udělala řidičák před dvěma lety - děsně jsem obdivovala, že se do toho dala po padesátce a navíc v Praze, ale pak těžce onemocněla babička, takže vůbec neměla myšlenky na to sednout si do auta a zkoušet si projíždět Prahu...a dopadlo to tak, že nejezdí :unamused: Ale vyhrožuje, že v létě na chalupě prý začne, tak jsem na to zvědavá.
27. bře 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já jsem si pak říkala, že máš určitě ještě starý, když jsi psala, že by sis ho příští rok stejně musela nechat udělat :slight_smile: Tak to jsi jak já :grinning: Já mám taky neplatný - na staré jméno :grinning:
Lukášek je nemocný, od pondělí zvrací a má průjem. Dneska už jsme dostali ATB a udělali nám výtěr - už to prý trvá moc dlouho :frowning2: Nic mi nechce jíst :frowning2: Od středy to mám i já, takže jsme rodinka vcelku KO :frowning2:
27. bře 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééžiš, vy si teda užíváte, marůdci. Asi něco lítá ve vzduchu - už jsem to slyšela z více stran :unamused: My se zatím držíme, ale radši se proto nehrnu na očkování - chtěla jsem až po kontrole na kardiu, aby byl Táda fit a teď si říkám, že na očko vyrazíme až po velikonocích, když tu řádí nějaká viróza či co...vakcína nám z lednice neuteče :grinning:
27. bře 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, řádí to... :frowning2: V úterý prý chodily skoro všechny děti se zvracením :frowning2:
27. bře 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to mě na to očkovajdo teď nikdo nedostane - pokaždý jsme si odtamtud přitáhli nějakej bonus v podobě nemoci :angry:
27. bře 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím jen v rychlosti. Dneska odjíždíme do jižních Čech na víkend. Honza byl u Dr., udělal mu výtěr v krku a výsledky budou v úterý. Podle toho půjde do práce nebo ne.
Tak držím pěsti, ať se brzy zbavíte těch bacilů a jste zdraví.
Mně taky bude letos v červnu končit pas. Ale zatím to neřeším.
Mějte se hezky a pěkný víkend.
27. bře 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Luk tak to mi nedošlo,že máš trvalé v Praze,mě bylo divný proč musíš až do Prahy :grinning: pokud hodlá Tádík cestovat,tak je samozřejmě lepší,ať má svůj,já myslela,že to potřebujete nějak honem na rychlo :wink:

Luci to je mi líto,že se vás furt něco drží :unamused: to jsem udělala dobře,že jsem ho dnes nechala doma,neb ve školce taky děcka zvraceli :astonished: bůhví,co bysme tam zas chytli :confounded:

chjo celou noc prokašlal,úplně se chudák dusil,ale od rána vůbec nic,ani nezakašlal :astonished: tak jsem zvědavá zas na večer....vypadá dost unaveně a myslíte,že ho dostanu do postele? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

Veru snad už bude i tvůj Honza ok :wink:
27. bře 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám jak bacili řádí :unamused: no já jsem jen nastydlá, takže mezi lidi se nehrnem ať taky nějaký ten moribundus nechytíme. :sunglasses:
27. bře 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baf :grinning: ,

tak ať nezůstáváme po zadu, tak na nás taky došlo (docela jsme se dlouho drželi) ...minulý týden jsme ze středy na čtvrtek já i Ondra zdárně vyprazňovali náš trávící trakt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:, nevěděla jsem komu dřív utírat řiťku...jestli sobě nebo Ondrovi :sweat_smile: , ale pak už to bylo OK...tak neví čo to bolo, Ondra asi zuby a mně teda bolela huba od moudráku, ale že bych měla stejné příznaky jako 18-ti měsíční batole...to teda nevim :sweat_smile:
....u mě to spíš bylo nervama, aby Ondra teď koncem března nemarodil a já zdárně dodělala ty po... daně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

v pondělí Ondra začal pofrkávat, tak odsáváme a kapeme, já jsem podlehla ve středu, ale už jsem v oukeju, sem tam si dáme ještě dávku do rypáčku :sweat_smile:

zvracejících a sracích dětí je teď fakt habaděj, takže všem marůdkům přejeme pěkné a hlavně brzké uzdraveníčko :sweat_smile: píšu jak přirůžovělá :sweat_smile:

tak a jak jsem to tak prolítla....
fotky ze srazíku jsem shlídla, pěkný byly, ale až na ty, kde jsem já....jestli jsem se tam na vás tak debilně tvářila celou dobu, tak si radši příště nasadim plynovou masku :sweat_smile:

luk, já už se taky setkala s takovýma rodičema, co si stěžovali na chování jiných dětí (tedy spíš rodičů :rolling_eyes: )
když je dítě zákeřné a občas lakomé (s tím jsem se setkala já :sweat_smile: ...nechtělo nám dát bonbony :sweat_smile: ) tak za to nemůže děcko, ale měl by si to ošéfovat tatínek nebo maminka ....

já mám Ondru zapsanýho v mým pase a bylo to ruk cuk hotový :sunglasses:
27. bře 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě ke školkám....no já už mám z toho hrůzu teď, ale nechávám tomu zatím čas na příští jaro (až budou zápisy) a doufám, že nás vezmou...mám vytipovaný 2 školky v našem okolí, tak snad jedna z nich vyjde

jinak ještě k nám.....
ještě tenhle víkend si zamakám, chybí mi ještě jeden doktor (takovej bordelář :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a mám zase trochu volněji, budu se moct zase věnovat víc Ondrovi...popravdě jsem ho teď docela zanedbávala (sociálku na mě :sweat_smile: )

luci, už jsem koupila Ondrovi jarní boty, nakonec vyhráli od Baťi, v deichmannu měli ty, co loňský rok na podzim, tak jsem volila novou kolekci u Baťi, ale měli jen jedny v jeho velikosti, tak jsem vzala i ty co se mi líbili jako druhý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sobě jsem si taky udělala radost a ještě musím koupit boty taťkovi, pže ten huntuje boty no hrůza (nosí mi je občas jako pracovní) bych ho zabila :angry: , ale to bych pak neměla na svoje boty :sweat_smile: tak ho nechávám dýchat a huntovat :sweat_smile:

dneska jsme s Ondrou stavěli komíny s takových občejných plastových kostek, na kterých jsou zvířátka...tak jsem se ho snažila naučit slepičku (koko) a on na to tata ....asi nechápe, že tatínek je koko s T na konci :sweat_smile:

no a neustále přepírám trička, pže si je frajer razítkuje, místo aby razítkoval na papír, tak si razítkuje papak ( v překladu pupek) :sweat_smile:
jo a taky jsem byla naprdlá na globus, pže jsem tam koupila trčiko slímečkem, přeprala jsem ho a nic, pak si ho v práci orazítkoval :sweat_smile: , dala jsem ho vyprat (jen v ruce) a ono mi psutilo do sebe barvy, na bocích bylo totiž podšité modrým kalounem a ten sráč pustil :angry:

no a už končim, pže jsem se nějak rozepsala a kdo to má pak číst, že :sweat_smile:
27. bře 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry za hrubky :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. bře 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš, taky jsem nakonec koupila boty u Bati - bohužel na sucháče :frowning2: Ty tkaničkový neměli v naší velikosti :frowning2: No, nejsem z nich nadšená (i kvůli těm sucháčům), jsou takový skoro černý... ale na druhou stranu jsem tu barvu ocenila, když mi Lukýno prolítl bahnem :grinning:
To dítko moje milovaný mi zase dneska celý den jen leží a spí :frowning2: Včera už byl vcelku OK... byl u babi s dědou (kvůli tomu, že mi bylo blbě), tak prej už si hrál i četli.
Snad to nebude nic vážného :frowning2: Nasadili jsme ATB, tak snad bude dobře. :frowning2:
27. bře 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a koko a haf se naučil Lukýno už v létě :slight_smile: Tenkrát totiž říkal jen zvířátka, který viděl na vlastní oči, ostatní mi bojkotoval :grinning:
Teď už zdárně zvládáme většinu fauny :grinning:
27. bře 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

vy máte problém s botami,my už tři měsíce sháníme bačkůrky,v jeho čísle prostě nejsou a když tak holčičí :angry: takže jedeme za chvíli zas do Mostu,tak držte palce,ať seženeme :wink:

andilku vždyť na fotkách vypadáš dobře :wink: a dost si mě pobavila :grinning: tatínek slepička s T :grinning: :grinning: :grinning: koukám,že si taky užíváte,tak snad už vás nic nového nechytí :slight_smile:

Luci ať je brzy líp :wink:

Lukša kašel zatím dobrý,asi zabral ten jitrocelový sirup :slight_smile:

tak přeji hezký víkend,papáááá :dizzy_face:
28. bře 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, oni ani v Mostě neměli u Bati extra výběr :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...jsme si udělali babskou jízdu na nákupy (teda Ondra se nám vetřel :sweat_smile: ), dostala jsem od MM prašule a vrátila jsem se se stejným obnosem :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nějak nemám chuť prolejzat obchody a hrabat se v těch hadrech, potřebuju vždycky někoho, kdo mi něco nosí do kabinky a já zkouším a na to moje ségra s maminou nějak nejsou, ty si jdou za svýma cílema :confounded:

luci, my máme něco jako maskáčový a mají pogumovanou špičku, ale jsou látkový :stuck_out_tongue_closed_eyes: no snad budou OK, kdyžtak koupíme ještě jiný, zase tolik nestály :slight_smile:

mě včera Ondra spal od oběda (12-ti) do půl 4tý :dizzy_face: , tak jsem se taky prospala a večer šel spát v 8, takže pohodička, dneska v noci se mění čas, tak budeme zase vstávat kolem 7:15...teď jsme vstávali v 6:15 asi cca 14 dní, ale já jsem ranní ptáče, takže mi to neva...aspoň stíhám víc věcí :slight_smile:

luci, ať je Lukýno, co nejdřív OK, my jsme měly ATB už někdy před rokem, aspoň myslím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no a pěkně ukecanej Lukášek je, už se těším, až Ondra začne rozvazovat, docela se teď snaží, tak uvidíme ...pak mě z toho bude bolet kebule :sweat_smile:

el, držím palce, ať sežene, my jsme bačkory na doma odbourali ...potili se mu v tom nohy, ale nevím...ve školce budou asi potřeba, tak to mě z těch jeho nohou picne, my tu budou chodit dva smradoši :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

add fotky, el já si doma přiadám nějaká hezčí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ....každý ráno se ptám zrcadla, kdo je nejkrásnější na světě a vidím sebe, tak nevim :sweat_smile: :confused: :sweat_smile:
28. bře 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě jsem se chtěla zeptat Jíťi....jak jste spokojený s tou tříkolkou, co máte pro Michalku, jezdí se jí v tom dobře, dosáhne na pedály :confused:
nevim, jestli jí tu někdo ještě máte, kdyžtak prosím dejte info...je to tříkolka Ofrat Leonardo
moc se mi loni líbila, ale Ondra teprve teď začíná řádit na klasickým odrážedle, ale mě by tahle vyhovovala z důvodu, že by jsme nemuseli tahat kočárek a pokud by Ondru boleli nožičky a mě ručičky :sweat_smile: , tak bych ho na tom aspoň tlačila :sunglasses:
furt nějak tápu, zda jí mám objednat nebo né a nebo vzít jinou
kdyžtak hoďte odkaz i na nějou třeba lepší....boha píšu jak tatar...si to přeberte, jdu si dát kafíčko, dokud Ondra chrupčí ...čus :grinning:
28. bře 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak koukám, že se řešej botičky a bačkůrky :grinning: Tak to u nás bylo minulý týden taky aktuální...my kupovali v Humanicu - taky na sucháče, protože do šněrovacích, co jsem si vybrala jsem Tadaíkovi tu nohu prostě nenarvala - má vysokej nárt. Ještě mi dala kamarádka tip na podnikovou prodejnu botiček Fare, že mají velký výběr...vůbec jsem o ní nevěděla a to je to kousek od našich :grinning:

Luci, tfuj tfuj tfuj, ať už jste brzo zdraví :wink:

Pokud jde o zvířátka, tak u nás bylo donedávna všechno s křídlama ga ga, ko ko se naprosto bojkotovalo a teď jsou zase všichni opeřenci ko ko :grinning:

Jo a pupek u nás taky jede - neustále chodí s vyhrnutým trikem a prohlíží si ho...to by nebylo tak strašný, pokud by to nevyžadoval i po mě a kdo se na tu nádheru má dívat, že jo?:grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

tak slavííííím,bačkůrky jsme sehnali :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sice měli jen dvoje v jeho velikosti,jedny hnusný medvídkový a druhý zas červený se spidermanem,ale Lukšovi se líbily no,tak snad u něj nevyvolaj nějakou spidermanovskou mánii :sweat_smile: a když už jsme tam byli,tak má ještě triko s bartem :grinning: pak ještě jedno obyč a dvě mikči,akorát budu muset asi vytřídit zase skříň,neb to není kam dát :frowning2:

a já si koupila pěknej svetřík a kabelku,no vše ve slevě,takže super nákup,ale příště jet pro bačkůrky za 1200,- to se fakt nevyplatí :sweat_smile: a na holčičky tam měli plno zlevněných parádních kousků,na kluky už tolik ne,ale to neva,my máme plno :grinning: jsem prostě vymetačka slev :sweat_smile:

Jituš ty bačkůrky do školky mít musí no :wink: to ses měla,když ti tak krásně dlouho spinkal,já už ho nedonutím :unamused: jinak já se zrcadla radši neptám,ještě by odpovědělo a co pak :grinning:

Luci když ti kontroluje pupík,tak je to ještě v pohodě :grinning: mě Luky kontroluje podprdy a nejoblíbenější je červená,chtěl by,abych ji nosila pořád :sweat_smile: :grinning:
28. bře 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Jituš já jsem s tříkolkou spokojená, jen mohla být gumová kolečka, jsou plastová a je to slyšet. Na pedály ještě Míša pořádně nedosáhne tak nám slouží jako lehké vozítko, určitě užijeme hlavně do lesňáku. Ale seděla na synovcově tříkolce, je to taková ta co mají všude s tím zvířátkem na řidítkách má ji myslím k Kačky (kackap)Kubík a tam na pedály dosáhne. Jinak tu co máme my má i Tádik od Raduš.
29. bře 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš jak píše Jíťa,tak my máme tu se zvířátkem na řidítkách a jsem s ní nadmíru spokojená,kolečka jsou pěnová,ale máme jí už skoro 2 roky a ještě se neojezdili a že jsme s ní drandili skoro pořád. :slight_smile:
29. bře 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kačko to je asi kus od kusu, švagrová jí má taky a potřebovala by dle mýho revizi, pěkně skřípe a je rozvrchaná. Ale ta naše ještě není pořádně projetá :wink: jo a změna šoupla jsem sedačku a na šlapadla dosáhne
30. bře 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,
tak jsem z jižních Čech doma.
V pátek bylo zataženo, v sobotu nádherně 19 stupňů a včera pršelo a pršelo.
Mamka zůstala u bráchy, obešla kamarádky. My s tátou jeli k babičce. Táta v sobotu měl sraz se základkou, byly 3 třídy dohromady, tak asi z 50ti lidí táta poznal 5 lidí. A prý na jednoho: Kterej TY seš? On: Toman. A táta se málem propadl hanbou, to byl učitel. :grinning: Prý tam byli dva učitelé.. Si myslím, že ho to muselo potěšit, když si táta myslel, že je stejně starej.
Já s Honzou byla na Kraví Hoře - tam je nějaký zesilovač s rozhlednou, tak jsme se brodili ve sněhu, pak jsme jeli přes Třeboň, byli jsme na hrázi rybníku Svět a u Schwarzenberské hrobky, taky v Třeboni. No a taky jsme courali po Jindřichově Hradci. Jsem Honzíka vedla na nultý poledník, místo na 15ctý. A ještě na druhou stranu. :grinning: Ještě, že jsme potkali taťku s dědou, tak nás tam vzali. Taky jsme se podívali na nádvoří zámku Jin. Hradce a na rybník Vajgar v Jin.Hradci. A večer jsme byli u strejdy asi 20 km od Jin. Hradce. Mají 2 andulky, 2 kočky a tříměsíční štěňátko jezevčíka, mě málem nechtěl pustit ani domů, si mě během těch dvou hodin oblíbil. No, a to je asi vše ze soboty. V neděli jsme po obědě jeli vyzvednout mamku, rozloučili jsme se s příbuznými a jeli do Písku za babičkou, prý ji v sobotu dopoledne převezli do nemocnice. Protože ona má cukrovku a prostě jí nasadili nějaké léky, aby jí snížili tu cukrovku ještě víc, až z toho dostala záchvat. No, když jsem ji viděla, tak mi bylo do breku, ale začala jsem brečet, až když jsme za ní zavřeli dveře. Ale jakmile bude zas v pořádku, tak se vrátí do pečovatelského domu a pak za 3 měsíce zas ke strejdovi domů.
Tak to je vše.
30. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Verčo tak to jste toho perošli tedy dost. Opravdu rušný víkend. Můj táta měl v sobotu taky sraz ze základky. Ať je babička zase vpořádku.
31. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mi dneska spadl velikej kámen ze srdce - byli jsme v Ústí na kardiologii a srdíčko je na tom pořád stejně - to znamená na nejnižším stupni rizika. Kardiolog nám rovnou doporučil operaci té tříselné kýly, co má Tádík. Z pohledu kardiologa prý vůbec nic nehrozí a nemáme na nic čekat. Takže jsme rovnou dostali doporučení na dětskou chirurgii, kde jsme se rovnou domluvili na termínu - mimochodem se při vyšetření zjistilo, že Táda má kýlu i na levé straně, která je ale opravdu hodně malinká a v klidu, takže jsme o ní nemohli vědět. Náš velký den nás čeká 7. září, aby si Tádík užil bez omezení prázdniny.

Asi jsem potřebovala, aby to na mě někdo vybavil takhle rychle, děsně se bojím, ale zároveň jsem strašně ráda, že to bude vyřešené. Naštěstí je to ještě daleko, ale jsem ráda, že už vím termín, kdy k tomu dojde.
31. bře 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Copak asi Lucka s Lukáškem, doufám, že jsou zdraví a užívají si počasíčko :dizzy_face:
31. bře 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
31. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsme se vrátili z nemocnice... :frowning2: Sice už Lukášek nemá průjem ani nezvrací, ale má strašně špatný jaterní testy :frowning2: V pátek jdeme na ultrazvuk a znovu na odběr krve, tak snad to bylo jen tím průjmem a bude to v pořádku :frowning2:
Luci, Fare jsme měli zimní a já jsme s nima nad míru spokojená :slight_smile: až na tu cenu. Za zimní jsem to dala, lítal v nich opravdu celou zimu, ale teď na jaro se mi to zdálo dost :frowning2: Vzhledem k otmu, že to oddělá na odrážedle, musí mít další na písek apod... navíc je má tak na 2 měsíce a pak budeme stejně asi kupovat otevřenější. Tak jsme nakonec koupili za polovic u Bati. :slight_smile:
Tak se přiznám, že my měli dlouho všechno koko, pak pipi a teď už pozná gaga, pipi i koko :slight_smile: Ovšem dneska jsme byli na chalupě a když jsme koukali na slepice, tak zakokrhal kohout (i toho umíme :grinning:), tak se taaaak lekl :grinning: No a dostal mě, že když zahlídl králíky, tak celej šťastnej začal řvát "dajíc" :grinning: zatím ho nechám při tom, že je to zajíc :grinning:
Když jsme u těch podprd, tak Lukášek když vidí podprdu, tak hlásí "prsa" :grinning: Minule jsem s ním byla ve vaně a tatík se ptal, kde má mamka prsa - ukázal na podprdu :sweat_smile:
Luci, tak to je super, že je to vše pořád stejné a kýla bude brzy pryč.
31. bře 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek