• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Ahojky,my byli o víkendu u babičky na obědě,tak jsem nemusela vařit :wink:

Verřo a ten medovník jsi dělala ten jak se musí dělat ty kolečka na pečící papír?Já to dělala jednou a řekla jsem,že nikdy už víc.Byl moc dobrej,ale byla s ním piplačka. :wink:

Jinak už jsme se definitivně rozhodli pro jméno pro holčičku.Takže to bude Anna Veronika :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Kačko, takže budou tedy 2 jména :slight_smile: ale musím říct, že jste vybrali krásná. Veroniku mám neteř.
Co Kubík těší se na sestřičku? Asi už máš slušný pupíček.
23. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš Kubík se těší moc :slight_smile: :slight_smile:

Dala jsem do alba fotku pupíku,ale je to 3 týdny staré,tak musím udělat nějakou aktuálnější :wink:
23. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kačí,
musím se přidat k Jituš, že jména jste vybrali moc hezká. Veronika :dizzy_face: :grinning: Anička se mi moc nelíbí, ale dohromady to zní fakt dobře a přitom má to jedno jméno i krátké. Fakt super. :slight_smile:
Tenhle medovník je na celý plech. Taky jsem jeden dělala víc jak před rokem, byl i po týdnu jak šutr a přitom jsem ještě musela mít všechna kola stejně velká. Pokud bude k jídlu, až se uleží, hodím i receptík. Jinak je fakt, že jsem se s tím piplala asi 2,5 hodiny, ale já jsem pomalá. :sweat_smile:
Taky jsem koukla na fotečky, no, krásně Ti roste pupík. :slight_smile: Ani bych Tě na té fotce z profilu nepoznala.
Jituš, pro Tebe žádné zprávy nemám, tak Tě jen zdravím. :slight_smile: Maximálně na sebe můžu prásknout, že mám špinavou bundu jak prase, takže si zítra beru kabát. A samozřejmě, že jsem si už okopala špičku u těch nových bot. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Jituš, už je Miška zdravá?
Včera jsem umyla v práci okna proto hned odpoledne pršelo :angry: ,vysála i vytřela a dneska mě bolí záda.
V sobotu jdu péct ke kamarádce medovník. A ještě budu dělat adventní věnce. V neděli máme s Honzíkem výročí. :dizzy_face:
Hlásím, že se ten medovník povedl, takže přikládám recept. Nechala jsem ho odležet 3 dny. A pekla jsem ho při 180 stupních.
Těsto:
250 g másla, 3 vejce, 300 g cukru krupice, 400 g hladké mouky, 1 lžička sody, 100 ml mléka, 3 lžíce medu
Krém:
500 ml mléka, 6 lžic krupice, 2 lžíce krupicového cukru, 200 g másla, půl plechovky salka
dále: 100 g mletých ořechů, rum
Postup:
V hrnci rozpustíme máslo, přidáme med, cukr, mouku smíchanou se sodou a mléko. Promícháme, pořád zahříváme na plotýnce. Nakonec přidáme celá vejce, důkladně promícháme jen co se spojí s ostatním, hmota by měla být mírně teplá.
Těsto (je tekuté) rozdělíme na tři plechy vyložené papírem na pečení, rozetřeme natenko
a postupně upečeme do zezlátnutí (cca 8-10 minut při 200°C).
Vychladlé pláty poskládáme na sebe a okraje zařízneme. Odkrojky rozdrobíme a smícháme
s ořechy.
Jeden plát pokapeme rumem, potřeme třetinou krému, přiložíme druhý plát a lehce přimáčkneme. Postup opakujeme, končíme vrstvou krému, který hustě posypeme směsí rozdrobených odkrojků s ořechy.
Krém: Z mléka, cukru a krupice uvaříme hustou kaši a necháme vychladnout.
Do vlažné po kouskách vešleháme změklé máslo a salko.
Necháme uležet 1-3 dny, pak krájíme na řezy.
25. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Verčo tak medovníček bych si fakt dala, ale nemá smysl ho péct, jedla bych ho sama. Manžel nesnáší ořechy :angry: ale zase aspoň tolik nepřiberu. Poslední dobou mám pocit, že se mi ukládá každý gram cukru. Neustále mi poslední měsíce stoupá váha, ať jím sladké nebo ne a začíná mně to pěkně štvát.
25. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš mě ta váha taky leze děsně nahoru....čím to asi bude :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bohužel u mě to ze stejného důvodu není
26. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Jituš, Tvůj muž nesnáší ořechy a můj je zas miluje. :grinning:
Sháněla jsem kalíšky na adventní věnec pod svíčky. Všude měli stříbrné, když už je měli a já chtěla zlaté. Moje "zlatá" maminka je sehnala. :slight_smile: Dneska jsem si po cestě z práce natrhala šípky, za chvíli letím ke kamarádce, ta mi dá šišky. A zítra dopoledne budu tvořit.
Jituš, Ty ukládáš tuky na zimu. :wink: Na jaře to zas půjde dolů.
Kačí, a Ty za chvíli budeš zas hubeňour. :wink:
Hezký víkend!!!
27. lis 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo tak já jsem udělala adventní věnec dneska, neměla jsem to v plánu, ale sešli jsme se s holkama v mat. centru a pustili se do díla. Kalíšky na svíčky u nás měli zlaté a černé, ale nelíbili se mi. Naštěstí známá jich měla hodně tak mi je věnovala. Jinak jsem to dřív řešila velkými hřebíky propíchnutými skrz věnec. Dělala jsem věnec ryze přírodní.
27. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš,tak co?Jak se Vám líbilo v zooparku? :wink:
29. lis 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
v sobotu jsem udělala ty věnce. Tedy, měla jsem to tip ťop, protože mi málem nezbylo lepidlo v tavné pistopy. Už jsem myslela, že budu volat Honzovi, aby mi ho přivezl.
Dneska jsme měli výročí. :dizzy_face: A byli jsme na adventním koncertu.
Hezké pondělí!
29. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
... v tavné pistoli....... :sweat_smile: Ty písmenka se mi nějak pletou, to mám po tom svařáčku, aby jsme v tom kostele neumrzli. :grinning:
29. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Kačko, líbilo, jako vždy jinak bychom tam nechodili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sice živý betlém jak stehno, ale dala jsem si svařáček koukli jako vždy na koníky a ovečky. Poprvé se Míša svezla na poníkovi, bylo s toho hotová. Pořád opakovala už sem velká holka, jela sem na koníkovi. No a pak to musela vykládat i babičce s dědou, kam jsme šli tam odtud. Kousek jsme se prošli udělali pár podzimních foteček.
Verčo vy teď hodně chodíte po koncertech koukám. Já to kostelní prostředí nemám ráda.
O tavné pistoli mi nemluv, jsem měla pocit že je víc lepidla na mně než na věnci.
30. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jituš,
s tavnou pistolí a lepidlem s Tebou souhlasím. :grinning:
Honza chodí na advent. koncert každý rok, tak teď chodím s ním.
Dneska mě děsně bolela hlava, ale už jsem si vzala prášek, naložila se do vany a už je to dobrý.
Jsem ve čtvrtek neviděla Ordinaci, tak jí jdu teď zkouknout na netu.
30. lis 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš Kubík se taky svezl na poníkovi,ale vybrali jsme si nějakého líného,moc nechtěl chodit :grinning: No svařáček bych si taky dala,ale nemůůůžuuu :frowning2: Kubík tam jde ještě zítra se školkou a budou prý něco vyrábět,tak mu musím dát nějaké starší oblečení,páč bude určitě jak prase :grinning:
30. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko tak Míša jela na stejném poníkovi, jmenoval se Mikuláš a byl línej jak prase.
30. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš jj to je on :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
včera jsme s Míšou byli poprvé na Imunu na potravinové alergie a vyš. imunity. Super doktorka i sestřičky, rovnou jí nechala při jedněch náběrech udělat i alergo testík, aby to nemusela pak podstoupit znovu. Výsledky budou až za dva týdny, jsem na to moc zvědavá. Odběry slušně ořvala prdelka. :frowning2:
2. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
neměla jsem časík sem nakouknout.
Taky bych se svezla na poníkovi. :slight_smile: Jen by asi pode mnou nevydržel, když už byl tak línej. :grinning:
Kačí, včera jsem si uvědomila, že jsem Ti určitě ani nepopřála k svátku, takže hodně, hodně, hodně dodatečně vše nej... hlavně to zdravíčko i pro Aničku Verunku v bříšku. :dizzy_face:
Jituš, tedy dva týdny čekat na výsledky, to by mě pracovaly nervíky. Ale určitě to vše dobře dopadne. :wink:
3. pro 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo děkuji :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Já byla včera v poradně a doktorka mi dělala utz a konečně jsem viděla na vlastní oči pipku,tak už tomu věřím,že to je ta holčička :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. pro 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, vím, že se na testech něco určitě objeví, jen doufám, že toho nebude moc.
Kačko, aspoň si užiješ růžové, šatiček a culíčků, když Míšu načesám a vyfiknu, je úplně k sežrání. Ale je mi jasný, že bude mít asi i dost věcí po Kubíčkovi. Mí měli taky dost klučičích věcí.
4. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš už se úplně těším na to činčání,ale přesně jak píšeš,tak mám dost věcí po Kubíkovi,takže doma bude v klučičím a ven se jí budu snažit obléknout do holčičího :slight_smile:
4. pro 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kačí, tak už to máš potvrzené, že to bude holka na 100%. :dizzy_face: Budete mít doma páreček. :slight_smile:
Jituš, Miška má alergii? Taková malá a už takové trápení. Já na alergu ještě nikdy nebyla, jednou jsem se přemluvila, došla tam a sestra mi řekla, že musím mít doporučení od obvoďáka. A když jsem si představila, že čekám v čekárně, kde je plno nemocných, tak jsem to zavrhla. Já tedy taky hodně dědila oblečení po bráchovi. Moje první džíny zTuzexu jsem měla až někdy na základce.
Jinak dneska super den, vyhnali mě z práce o půl hodiny dřív, protože nemám klíče, tak aby mě tam nezamkli, že skoro všichni už šli domů. Dostala jsem sladkosti od šéfové a ještě roční prémie. Tedy já jen za těch pár dní, co tam jsem. No, já z toho měla Vánoce. :sweat_smile: A odpo mě vyzvedl Honza a šli jsme ke kamarádovi, protože mi natrhal větvičky - barborku.
Zítra jdeme na rozsvícení vánočního stromečku a přespím u Honzy, protože se mi nechce jet v přeplněným trolejbusu. A v neděli nejspíš do Německa, snad nakoupíme nějaké ty dárky.
Dneska dokonce spadlo pár vloček. Holky, přeju vám pěkný víkend.
4. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jituš,
všechno nejlepší k svátku, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky od manžílka a Jitušky. :slight_smile:
5. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Verčí od Jitušky :confused: :confused: to ti nějak ulítlo viď :grinning: :grinning: :grinning: Hodně úspěchu s nákupy. Míša je atopik a neustále se osypává, byli jsme na potravinový alergie, tak to rovnou vzala doktorka jedním vrzem a nechala udělat komplet alergo. Já jsem také atopik a manžel je přes pyli, prach a roztoče. Takže jsme jí dali pěkný věci do vínku :unamused:
Tak já letos Barborku nemám, snad neuschnu či co.
5. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš všechno nejlepší k svátku,hodné dítko a manžela :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Já taky Barborku nemám :unamused:
5. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak co jaký byl u vás Mikuláš a jeho parta? Mi letos poprvé nebyli na náměstí, manžel je v práci a mě se tam nechtělo mačkat. Byli jsme ve statku v lesáči. A vůbec nelituji. Tak akorát pro malý dětičky. Čerti trošku postrašili a andílci rozdávali dobrůtky. Akorát toho bláta tam.
5. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byli dneska v Bezručáku na rande s čertem a bylo to pěkný,prošli jsme kus bezručáku po tmě a na konci jsme si upekli s čertama buřty.Kubík se jich vůbec nebál. :slight_smile:
5. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojmi máme trochú problém. Míša mi nekadí, už týden. Vleče se to asi měsíc, po 4-5 dnech a s problémy. Baští laktobacilky, zkoušela jsem různé babské rady. Přemýšlím jestli mám jít zítra k dr. ale aby mi jen neřekla upravit stravu a naschle.
6. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek