• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
@andilek o vizoze mi ani nemluv, já se z toho dostávám dva týdny, ale už je klid. Můj klidový režim, je jako každé z vás co jste doma a máte dítko. Ale Míšu jsem si naučila, že když jsme sami doma tak mě po obědě nechá na hodinku ležet. Vlezu si k ní do postele a ona si hraje, samo, že většinou na chvíli usnu. Mimčo je naprosto v pořádku.
20. zář 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, děkujeme všem za přání :slight_smile:
@lukajda @vrtule83 Holky, vám oběma ty týdny naskakují :astonished: Letí to neskutečně :slight_smile:

@andilek Jíťo, Tobě ať je brzy líp :wink: Já s virozou bojuju už skoro 2 měsíce... :frowning2: Vždy se z toho tak nějak dostanu a za chvíli je to zpět :frowning2: Potřebovala bych si naordinovat nějaký driják :grinning:
21. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dodatečně Lukáškovi všechno nej... ke 3. narozeninám. Neskutečně to letí! :dizzy_face:
Taky Nelince vše nej ke 3 měsícům! :dizzy_face:
Tak už jsem i já nastydlá, bolí mě hlava a ještě mám MS, prostě ideální kombinace. :confounded:
Jdu do hajan. Dobrou noc.
22. zář 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
my byli ve středu na očkování,poprvé dostala naráz hexu i synflorix, měla zvýšenou teplotu a byla protivná, ale dalo se to. :slight_smile: Teď už to je v pohodě. Jen to počasí pitomé mě štve.
Ptala jsem se doktorky na ten pololeh miminka a už ji můžu dávat, takže budeme moc vyrazit i s golfáčema :slight_smile:

Tady nějáké naše fotky:slight_smile:
1. říj 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
po delší době vás zdravím.
V práci vše v pohodě, v mém soukromém životě taky.
Dodatečně všem Lukáškům a Mišce přeju k svátku hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky. :slight_smile:
Tak už začal ten studený podzim. :confounded:
Klárko, je dobře, že Nelinka zvládla očkování docela v pohodě. A jak se jí líbí v golfáčích?
Nebude se plánovat nějaký srazík v nejbližší době?
20. říj 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@v.ctyrlistek Verčo, díky za přání k svátku i k narozeninám :wink: Přetlumočila jsem :slight_smile:
20. říj 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@v.ctyrlistek Taky jsem ráda, že to zvládla celkem ok. Teď od pátku bojujeme s rýmou, ale vypadá že už to je lepší, tak jsem ráda. Golfáče používáme jen na cestách, ale líbí se jí tam :slight_smile:
20. říj 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Lucí, díky. :grinning:
Klárko, snad už je rýma za vámi. Mě ode dneška zas trošku bolí v krku. :confounded:
Těhulky, kde jste? Co je u vás nového? Vše v pořádku?
Přeju vám všem hezký nový týden. :dizzy_face:
24. říj 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@v.ctyrlistek No celkem už ano, nakonec jsme museli koupit jiné kapičky do nosu, pak to odnesl tatík a teď frkám já. :angry: Hrozné.
24. říj 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj najde se tu nejaka kamaradka pro me?mam 7mesicniho syna a je mi 20 let a bydlime v chomutove
6. lis 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, můžu se k vám připojit? hledala jsem téma, na které bych chodila na MK a konečně jsem vás našla :slight_smile:. Jsem z Klášterecké Jeseně a mám půlroční Lucinku. Těším se, že budu mít co číst a že za vámi budu chodit pro rady :dizzy_face: .
19. lis 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 ahoj, sem bohužel nikdo moc nechodí :frowning2:
20. lis 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarko: tak to je škoda... japato? koukám, že poslední dobou to tu nějak vázne :frowning2:. A co ty? Odkud jste? Malá je roztomilá!
20. lis 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 Nevím, už když jsem začla chodit tak to tu vázlo. :frowning2: My jsme z Nezabylich od Chomutova. Jsem o 4 roky mladší jak Ty a malá už má půl roku. Chjo. Hrozně rychle to utíká.
22. lis 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
xxx.klarka : jojo, utíká to jako voda, nám už bude 7měsíců :slight_smile: . Teď mi tu Lucka akorát válí sudy :grinning: .

Tak to vůbec neznám ani podle názvu...

Před chvilkou jsme přijely z plavání, Lucince se to moc líbí, i když dneska jednou brečela, když jí lektorka pustila do vody...

Byly jsme taky u dr., našli jsme jí vzadu na hlavičce červenou bouličku a ono jí něco kouslo nebo píchlo, mysleli jsme si to s manžou, ale měla jsem strach tak jsme raději šly k dr.
22. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 Já dala teď Naty do postýlky, je nějáká protivná. Joo sudy taky rádi válíme. :grinning: My budeme taky chodit plavat, od ledna, tak jsem zvědavá jak se ji to bude líbit. Vodu miluje. :slight_smile:
My jdeme příští týden k dr. , poslední očkování pneumokokové a poradna půlroční, tak jsem zvědavá kolik bude mít ten můj obřík. :dizzy_face:
22. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
klárka: to je fajn, my právě dlouho neválely a už jsem měla strach abysme nemusely fakt na tu neurologii...

koukala jsem, malá byla pěknej obřík už při narození :slight_smile: , ty brďo tu bych asi neporodila :astonished:

plavání je super, my jsme začly před koncem pátého měsíce, potkáváme tam i starší dětičky třeba okolo 9-12 měsíců a těm už se to většinou moc nelíbí, lekci probrečí, tak uvidíme jak to bude u nás, teď jdeme ještě na dvě lekce a pak se uvidí po novém roce... ale potápíme se už fest :dizzy_face:
22. lis 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 a kam chodíte plavat? Já volala do chomutovských lázní a paní říkala že berou od 6.m snad, a hlavně měli rozjetý kurz, tak jsme zaregistrovaný do dalšího, který začíná 7.ledna. Jsem říkala že je dobré, že berou po 3 do "hodiny" , že se pěkně věnuje všem.
To ano, Naty byla veliká už při narození, na 5m měla 7500g a 71cm :grinning: Je jak některá roční dítka :grinning: Já ani netušila odhade kolik bude mít, takže jsem se ani nebála. Porod sice dlouhý, ale co. :slight_smile:
My se válíme už asi 2 měsíce, teď už i plazíme, ale spíše to válení s ejí líbí, dostane se kam chce. :grinning:
22. lis 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
klárka: tak to je Natálka šikulka, možná je to tím, že je větší a má větší sílu :slight_smile:

my jezdíme do Kadaně, jsme registrovaný v RADKA a plaveme ve výřivce v penzionu Relax, chodíme tam taky 3-4 maminky, víc se nás tam ani nevejde... někdy jsme i ve dvou s kamarádkou a její holčičkou, jinak tady berou od 5měsíců a mají i plavání pro malý miminka (jakmile se jim zahojí pupíček) ve speciální vaně

no, my teď máme cca 8kg a 70cm :slight_smile:
já měla porod celkem rychle, ale hodně komplikací po porodu :frowning2:

nevadí ti, že si tu budeme takhle dopisovat :wink: ?
22. lis 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 no s tou sílou nevím. Na 4 se mi třeba nepostaví a ani když ji zkouším sednout tak se neudrží:slight_smile: já v 7m chodila :grinning: Tak jsem celkem ráda že není tak rychlá.

tak to je super. Mě by se neoplatilo dojíždění do Kadaně, navíc ne vždy budu mít možnost jet svým autem.
Super váha, já jsme zvědavá kolik budeme mít my na půl roku. :slight_smile: A už přikrmujete? :slight_smile:

Aha, já komplikace žádná, 2 hodiny po porodu jsem chodila, seděla, sama se sprchovala všechno :sweat_smile: Do porodky jsme jeli ráno v 8 hodin (noc po 10minutových kontra) a rodila jsem v 20:40. Dokonce jsem v 15:30 povolila k epudiralu, už se to nedalo. Jsem se vůbec neotvírala. Ale co, byl to pro mě super zážitek :dizzy_face: a ráda na to vzpomínám.

Ne, vůbec nevadí.
22. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 Ahoj,já nakukuju,ale je to tu mrtvé :unamused:
22. lis 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kackap: je to škoda, mohly bysme tu diskutovat o různých věcech týkající se dětiček a tak :wink:
22. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarka: nám se malá na nožičkách chvilku udrží a občas chvíli sedí, ale musí s oporou, sama to ještě neumí, tyjo tak to slyším prvně že by dítko chodilo tak brzy :slight_smile:

já to mám právě blíž zase do Kadaně a na jaře už budeme moc chodit tady v Klášterci na plavčo, berou od 11m

my máme taky jen jedno auto, takže musíme jet vždycky ráno odvézt taťku, když ho potřebujeme a navečer pro něj zase jet do práce... chtělo by to ještě druhé, ale přes zimu stejně moc jezdit neplánuji, tak uvidíme třeba na jaře :wink:

jinak ohledně příkrmů - kojila jsem měsíc bez příkrmů, pak jsme po kojení musely dokrmovat UM a od ukončenýho 4.m jsme začaly pomalu papat zeleninku, později i s masíčkem, pak přesnídávky a kašičky a teď už i banánek a bílou activii, malá se mi od prsu odstavila v 5,5 měs.

jináč na porod mám taky krásné vzpomínky, byla jsem moc statečná, nato jakej jsem strašpytel :grinning: , já měla doma první bolesti okolo jedné v noci, v půl čtvrté příjem v porodce, a po půl desáté dopol. se malá narodila, přes hodinu jsem tlačila a nešla přetlačit hlavička, navíc šla ručičkou napřed, takže mě potrhala na cáry (slova dr.), pak mi vyšel jen kousek placenty, takže mi hned dělali revizi a ještě jsem měla velkou ztrátu krve, tzn. druhý den mi jí museli darovat, malou mi nechtěli dát, pořád mě upozorňovali jak mi bude špatně a že se nemám prudce zvedat nebo sebou seknu a já byla fit, úplně se divili :slight_smile: , taky jsem hned chodila, manža se mnou šel do sprchy, kdyby náhodou a pak už jsem si řekla o ten náš uzlíček, protože tam na sesterně plakala a nikdo si jí nevšímal :frowning2:... já měla porod celkem rychle a ani mě to moc nebolelo, neměla jsem veliký bolesti nebo už mi to pak nepřišlo, mě nejvíc vadila kanyla a jak mi do ní pořád něco cpali :frowning2: ... dr. mě šil 45min. a předtím asi půlhodinová revize, takže jsme na sále nakonec strávili 4hodiny po porodu... často na porod s manžílkem vzpomínáme, až se mi chce někdy bulet :sunglasses:
22. lis 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 S oporou taky vydržíme, jinak ne. :slight_smile: No jo, v 7 jsem uměla, pak jsem ležela v nemocnici, tak jsem to prý zapoměla a pak mě učili znova.

Já autem jezdím jen když potřebuji k doktorce nebo po úřadech, tak se to dá skombinovat. Od ledna mi bude muset holt nechávat každá pátek. :slight_smile:

Aha. Já kojila 2,5 měsíce, pak malá začla odmítat prso tak jsem odsávala a dávala z flašky, vydržela jsem to asi měsíc a pak jsme přišli na UM. A od 4 měsíce taky přikrmujeme, zeleninka, maso, ovoce, kaši nedávám - jen do večerního mlíka 3 odměrky aby ho měla hustčí. A teď poslední 4 dny asi dávám aktivii, ale samotnou mi ji nechce, tak ji míchám v půl přesnídávky. Jinak by mi ji nesnědla.

Juj, takové komlikace. Ja naštěstí vše v pořádku a na další porod se těším. :slight_smile: I když nevím nevím, říká se že druhé dítka jsoi větší, tak nevím co to bude zase za obříka. :grinning:
23. lis 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarka: no, já bych právě brala nějaké dobré stránky nebo knihu o stravování malých dětí, moc nevím co můžou a co ne, takže jsem opatrná, protože máme hodně alergie a v rodině i bezlepkovou dietu, takže se bojím dávat to co třeba moje ségra klukovi (je o 7 týdnů starší než Lucka), nemáš nějakej tip???
Lucka má ráda tu bílou activii tu neslazenou, mě se teda ale taky kroutí pusa, celou bych nesnědla...

já bych tak chtěla to malý miminko :slight_smile:, teď už máme takovou velkou žížalu :slight_smile:
23. lis 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 Tak to potom jo, u nás je akorát alergie na pyl, jinak nic. To netuším, já se tímto moc nezabývám. Jedu si podle sebe a jak myslím že to vyhovuje. Začali jsme se zeleninou dost brzo, asi v 3,5 měsíci vlastně. Malé UM prostě nestačilo, pila mi 210ml a byla hladová :grinning: ale co se divím že u takového obříka. :slight_smile: Závist, mě se Naty po té activii dávila jak ji nechutnala, ale nedivím se, ani já bych jí nesnědla. Přemýšlela jsme že bych zkusila jiný jogurt, ale nevím jaký :pensive:
23. lis 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarka: tyjo, to mi nevypije ani teď Lucka tolik mlíčka, dáváme jen 150ml a do toho občas sušenky pro mimi :wink: , zkoušeli jsme dávat i 180ml a to občas vypila a občas ne...
23. lis 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86 Malá už tolik taky nepije co přikrmujeme, pije už jen 150ml a večer 180ml. Ale když měla jen mlíčko tak to bylo hrozné ...
23. lis 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdendula86
@xxx.klarka Já jsem malou kojila taky jen 2 a půl měsíce a pak jsme přešli na UM a od 5 měsíců jsme začala dávat příkrmy,moc je nechtěla,tak měla skoro pořád mlíčko.Já měla porod dobrej a rychlej oproti prvnímu porodu.Ve 4:30 jsme měla slabé bolesti,ale pravidelné po 5 minutách,tak jsem si šla dát vanu,to nepomohlo,tak jsem vzbudila manžela a volala jsem babičce,aby přijela a postarala se o Kubíka,do porodnice jsme přijeli před 6 hodinou a to jsem měla bolesti už po 2-3 minutách,ale pořád se to dalo vydržet,tak mi dali klistýr,píchli mi ATB,páč jsem měla streptokoka a natočili mi monitor.V 8:10 mi píchli vodu a v 8:21 se Anička narodila asi na třetí zatlačení.Na to,že měla o půl kila víc než Kubík,tak to byla pohoda,ani jsem nebyla nastřižená.No a po obědě mi jí už přivezli na pokoj,akorát první noc proplakala,páč nemohla pořádně dýchat,jak byl porod rychlej,tak měla zmáčklej nosánek.

My chodíme plavat do Aquachobotniček a jsme spokojený :slight_smile:
23. lis 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackap super rychlý porod :slight_smile: Mě Naty prořvala všechny noci a skorem i dny v porodce, ale co jsme přijeli domu tak úplně otočila a je andílek.
23. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek