• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Nabízím :slight_smile: za malý peníz věci po klukovi narozen prosinec a po holce narozena v červnu.Věcičky od vel. 56 asi do 74 Můžete si přijít k nám si věci prohrabat. Už je nemám kam dávat.
2. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jak se vede?koukam sem moc nikdo nechodi
16. kvě 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky se pridavam :wink:
18. led 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Chomutovandy. Holky, mám skoro ročního synka a hledám pro nás nějakou zábavu. Mám pocit, že tu nic pro prcky není. Máte nějaké zkušenosti, nebo tip na herničku, dětské cvičení, tvoření, zpívání, nebo tak?Předem moc děkuji
19. led 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj prý je herna v jirkově na náměstí pro dětičky http://jbjirkov.cz/?page_id=106
27. led 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. led 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
zde kontakt na Veronika Kocholatá
vedoucí Mateřského centra
mobil: 604 135 559
e-mail: verkocho@gmail.com
27. led 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, není tu nějaká těhulka z chomutovska na pokec? Já jsem z Klášterce. Čekám v dubnu první mimi a nemám tu žádnou kámošku na kočárkování :(
31. led 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, najde se tu nějaká mamina z Chomutova, která by měla zájem se občas sejít a popovídat si, vyrazit na procházku s kočárkem a případně dát nějakou radu ohledně zacházení s mimčem? Naší Ivance je 9 dní, jsem s ní pořád sama doma a mám pocit, že absolutně všechno dělám špatně. Všichni mi říkali, že až se narodí, všechno to přijde samo, ale mně ta zručnost pořád nějak chybí, bojím se, abych jí neublížila. V knížkách to všechno vypadá jednoduše, ale skutečnost je pro mě trochu jiná :frowning2:
8. únor 2012 v 11:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám půlročního draka. Ten pocit samoty bych přikládala k tomu, že máš ještě úplně maličkaté miminečko a ten strach je určitě přirozený:slight_smile: Každopádně bych klidně s kočárkem někam vyrazila, v těch mrazech už doma také propadám trudomyslnosti:slight_smile: Ale na dlouhé procházky v zimě máš ještě fakt drobečka. Nečti knížky, vše dělej podle citu a hlavně se neboj, určo se o malou staráš výborně... tyhle pocity dělá šestinedělí.
13. únor 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misoule jo jo, máš pravdu, snažim se teď dělat všechno trochu víc podle sebe a ne podle toho, jak to kde napíšou, sice to ještě pořád není ono, ale snad se to po šestinedělí ustálí. Ty mrazy se mi taky vůbec nelíbí, doufám, že třeba o víkendu už by mohlo být aspoň kolem nuly, chtěla bych zkusit s malou vyjet ven aspoň na chvilku, třeba by potom i líp spinkala.
13. únor 2012 v 08:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě, nebo jí doma pořádně vyvětrej místnost, kde bude spinkat, víc jí oblékni, klidně i tenkou čepičku a bude spát jak dudek. Vašík nejlépe v ložnici spí kolem 19st., jak je víc, tak spí přerušovaně a chviličku. Lepší na vzduch teď, protože mají přijít inverze a to je špatný. Dráždí to dýchací cesty.
13. únor 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
už větráme:slight_smile: Jejej, jen zmizí mrazy a budou zase inverze, no to mám radost. To abych rychle přichystala kočárek, abych jí stihla vzít ven než to přijde
13. únor 2012 v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžeš jí vzít do -5, ale to určitě víš:slight_smile: Někde hodí přes kočárek pláštěnku, aby bylo tepleji, jiní to ale kritizují, tak si vyber:slight_smile: A pořádně namazat papulku, hlavně krém, ve kterém není vůbec voda, nebo jí čumáček namrzne...
13. únor 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misoule jo jo, čekám teda radši, až bude trošku víc stupňů, ale nevim, jestli se dočkám. Když bude trošku lepší počasí, tak se můžeme klidně někdy někde sejít, když budeš mít zájem
13. únor 2012 v 17:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasný, z jaké části CV jsi?
13. únor 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misoule z horní vsi...nemůžu psát velký písmena, malá mi usnula na rameni :slight_smile: ty jsi odkud?
14. únor 2012 ve 14:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na úplně opačné straně:slight_smile: Začátek Jirkova, Panorama. Docela ráda chodím do lesoparku. Tak bychom se mohli, až bude lépe, potkat tam:slight_smile:
14. únor 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jo, chtěla jsem tam stejně začít chodit, jak to půjde, je tam krásně a mám na Březenecký babičku, takže to můžu spojit s návštěvou. Teď už jen to počasí...dneska zase nic moc
15. únor 2012 v 17:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, dnes jsme se byli po půlroční prohlídce podívat na náměstí, byl tam masopust a fakt padaly trakaře :confounded: Už mám jarní náladu, ale počasí mi nepřeje. Hodně chodíme i do té Nové vsi. A už jste vlastně byli od porodu venku? :slight_smile: Kde jsi vlastně rodila?
15. únor 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ven jsme se ještě nedostaly, nebo aspoň ne s kočárem. Byly jsme akorát u doktora a u tety a rodičů na návštěvě a to jsme zvládly s autosedačkou, jinak počasí nepřálo a v tomhle dešti se mi zas tak moc taky nechce, snad se to umoudří. Rodila jsem v Chomutově a byla to paráda oproti tomu, co jsem slyšela od jiných za historky. Kde jsi rodila ty?
17. únor 2012 ve 14:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to počasí je fakt na pytel. Dnes jsem malého větrala jen 20 minut a byla jsem mokrá jak myš :unamused: Rodila jsem také v Chomutově, ale patřím k těm stěžujícím si matkám. Asi jsem neměla štěstí na porodníka, ale PA byla úžasná. Každopádně jsem byla spokojená na oddělení šestinedělí. Už začínám zase pomýšlet na dalšího prďolu, i když jsem myslela, že mě to už v životě nenapadne:slight_smile: Na to mě zase malej nenechá týden vyspat a hormony se uklidní. A jak se vlastně s malou sžíváte? Já si pamatuju, jak jsem byla ty první týdny vykulená a popravdě jsem vlastně pořádně nevěděla, co s ním:slight_smile: I teď mi dokáže dát pořádnou lekci:slight_smile:
17. únor 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chci zkusit, jestli by se nenašla mamina s holčičkou okolo 5 let co není pořád v práci. Potřebovala bych kamarádku pro mou dcerku mimo školku, do které už nějakou dobu kvůli neinfekční nemoci a snížené imunitě nechodí :unamused: .
17. únor 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misoule tak už jsme konečně v sobotu vyrazili na chvíli ven, bylo nádherně. Akorát v neděli zase foukal studenej vítr, tak jsme radši zůstali zalezlí u babiček. Co se týče porodu, tak já to měla opačne. Na oddělení šestinedělí nic moc, ale to bylo teda vyloženě jen kvůli pár lidem.
My máme právě s malou pořád ještě problém se pořádně sžít. Taky moc nevím, co s ní. Hlavně jí o víkendu potrápily prdíky...a asi jí teda trápí doteď...takže pořád masírovat bříško, mazat, kapičky, fenyklovej čaj...chvíli to zabralo, chvíli ne...celou sobotu večer nám prořvala, včera taky dost brečela, ale aspoň ne tak dlouho, no a uvidíme dneska....nejdřív kadila normálně 4x denně a problém nebyl, pak se jí to najednou zastavilo a kadí maximálně 1-2x a celá se chudák kroutí. Volala jsem i na pohotovost, jak jsem byla vystresovaná a tam mi řekli, že hlavně, když jí dám Nutrilon, potom jí musím dát ještě čaj, aby neměla zácpu, jenže dostat do ní čaj,to je taky sranda...no užíváme si. Taky jsem pořád mluvila o tom, že budeme muset mít druhý, ještě na sále jsem si to říkala:slight_smile: Teď jsem trochu změnila názor, ale to se snad změní:slight_smile: A co malej, spí v noci?
20. únor 2012 v 09:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je fakt, že některé sestry byly dost nepříjemné. Mně ze začátku nešlo kojit, malej se nepřisával, mlíčko po narkoze nebylo. Prostě psycho... co je se tam nařvala. Nějak mi nikdo neukázal jak na to, takže mi malej nadělal nejdříve regády a pak mi pro změnu utrhnul bradavku celou. Ale po 6ti nedělí jsem to překonali a kojila jsem do teď. Cca týden už nekojím, protože už nebylo co. S příkrmama šlo mlíčko do háje úplně.
Prdíky a koliky, to nás strašilo 3 měsíce. Děs a hrůza. Pomáhal nám třešňový polštářek nahřátý v troubě, kapičky nepomáhaly nejdřív žádné (Sab, Baby calm...). Pak jsme začali kupovat BIOGAIA a parááááda. Prdíky samy přestaly. Také jsme pomáhali nožičkama. No, naštěstí už to je pryč, teď prdí, kudy leze:slight_smile: Pokud kojíš, tak pij fenyklový čaj ty, alespoň 3 denně a pokud nekojíš, tak spousta mamin si na Nutrilon stěžovala, možná zkusit jiné UM. Čaj zkus dávat po lžičce. Hodně pomáhá fakt pevně zavinout a potom bílý šum - pokud jsi o něm neslyšela, pusť u malé fén, vodu, vysavač a ona by se měla uklidnit.
A náš malej nespí a nespal nikdy:slight_smile: Dnes jsem vstávala asi 15x, do 4 měsíce jsem ho každé probuzení kojila, pak jsem se zařekla a dávám dudu, ten mu vydrží do 5h, pak mléko, šup k nám do postele, pořádně se mě chytně a chrní teda do 7h. Veškerá přesvědčení, že dítě v posteli mít nebudu... dokonce ani v ložnici, vzala za své první týden :wink: Ale je teda fakt, že do prvních očkování to šlo, po každém očkování 14 dnů peklo a teď zuby :rolling_eyes: Krom toho, abych měla u zadku vrtuli, protože nic s ním nestíhám:slight_smile:
20. únor 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misoule já to teď mám tak napůl. Mlíka se mi už tolik nedělá, protože každé 2 hodiny jsem odsávat nestíhala, spíš tak každé 4 hodiny, pak jsem párkrát vynechala v noci a bylo to. Teď odsaju tak 40 ml a to na jednu dávku nestačí, takže dávám Nutrilon a když mám dost, tak moje mlíko. Polštářek zkoušíme, ale moc nám nezabírá, i když teď malá celkem dobře prdí, akorát zase nekadí.Kadila předevčírem a teď nic.
Tak jsem na jednu stranu ráda, že s tím spaním nespaním nejsme sami:slight_smile: Takže na očkování se musíme dobře připravit a na zoubky už se teda taky moc těšíme:slight_smile:
21. únor 2012 v 10:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, s mlíčkem to je někdy kříž, počítej s tím, že ve 3. , 6. týdnu a 3. a 6. měsíci je ještě laktační krize, takže koj potom co nejčastěji. Já jsem také nikdy neměla přebytky, takový to, že mám nalitý prsa a musím odstříkat ani náhodou. Ty odsáváš, že se malá nechytá? Jinak třeba vám spát bude :slight_smile: Časem :slight_smile: Jen my máme šílenýho hyperaktivu, poslední dny to je jak uspávat hnízdo svíjejících se hadů...má tolik vyprávění a věcí na zkoumání zrovna když má spát :confounded:
22. únor 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misoule nechytla se bohužel. V porodnici jsme zkoušeli i kloboučky, ale museli jsme malou držet aspoň tři, aby se zkusila chytit a stejně se pa začala vztekat a klobouček mi strhla, nepomohlo ani, když jsem do něj odstříkala mlíko. Teď už to teda máme půl na půl. Jednou dám svoje, jednou Nutrilon. Dneska se mi malá konečně začala budit po třech hodinách, začla snad i normálně kadit a prdět...snad jí to vydrží. Dneska jí vezmu zase na chvilku ven, ať se vyvětrá a líp spinká. Včera to taky trochu pomohlo.....ale kde je to včerejší sluníčko?
Na to se taky hrozně těšíme:slight_smile: Teď nám aspoň nikam neuteče, neodleze, jenom leží, tak se to dá, ale pozdějš to bude asi sranda s uspáváním:slight_smile:
23. únor 2012 v 09:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
23. únor 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iva_kucerova : hele, malej se také nechtěl přisát, zkusila jsi laktační poradkyni? V Chomutově je paní Fulierová, moc mi pomohla, když mi malej udělal ty regády, díky ní jsem kojila 6 měsíců. Do šestinedělí máš čas, aby se ti plně pustila laktace i aby se malá chytla. Kamarádce se prcek začal chytat po 2 měsících. Platila jsem za konzultaci 120kč, takže nic :wink:

@janicka88 Ahojky:slight_smile:
23. únor 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek