• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Krásný večer všem,
píši tak dlouhý příspěvek a po odeslání tu nic není, tak tedy znova, jen jsem unavená, tak to zkrátím, chjo chjo.

Nejdříve-Lucinko, je mi tě moc líto a doslova mě po přečtení tvého příspěvku zabolela má prsa a to nekojím, snad se to brzy upraví a mohu-li ti poradit já, tak mrknout na tyto stránky a najít radu, či klidně zavolat, jsou moc milí, byli v pořadu Sama doma, kde i vše ohledně kojení, poloh atd ukazovali: www.kojeni.cz

Dále ke srazíku: dnes jsem byla v restauraci, která je čistě nekuřácká U Kocoura, ale co mě zklamalo, nesmí se tam s kočárky, proto tam ne a dále jsem byla a nakonec zamluvila místa v restauraci Zlatý Kaštan, byli milí a ochotní, berou karty, stravenky a chcete-li si předem vybrat něco k pití či k jídlu a vidět foto, tak tedy :slight_smile: : http://www.zlatykastan.cz/index.php

SRAZ: restaurace Zlatý Kaštan,NEDĚLE 28. října, od 14 hod!!!!!!!!!!!!

K cestě k restauraci:
1)od Delvity cca 5min pěšky,ale je to zbytečné
2)od Klášterce,Kadaně - od hlavního kruháku odbočit doleva (k Delvitě),na jediné světelné křižovatce u Delvity opět doleva do ulice Blatenská (tam, kde je Quarantta-restaurace, ve které jsme byli naposledy,jen tato je na druhé straně a vzáději)od té světelné křižovatky stále kupředu a po pravé straně je restaurace.Restaurace je těsně před viaduktem,který uvidíte(Nedá se parkovat kvůli silnici přímo před ní, ale těsně pod ní pár metrů je odbočka doprava,kde je hned malé parkoviště, kde je fajn nechat auto či se nechat vysadit)

3)Není-li to takto dobře napsané, stačí mi poslat do IP mail a pošlu vám mapku přímo s popiskem...
13. říj 2007 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

Pavlínko díky,žes to tak pěkně zařídila :slight_smile:už se na vás těším,už je mi lípe,tak tu zas očumuju :grinning:

Lucinko už jsem ti psala do diskuse,určitě vyzkoušej to kojení přes klobouček,mě to pomohlo,malý se taky furt neuměl přisát a hrozně to bolelo,ale mě už v porodnici řekli,ať si pořídím klobouček a pak to bylo ok :slight_smile: sice jsem jednu dobu musela napřed sama spustit mlíko a pak nasadit klobouček,aby to tolik nebolelo jak začal hltavě tahat,ale pak to bylo lepší :wink: a to,že máš míň mlíka se zas upraví až z něj budeš víc kojit,hlavně musíš hodně pít :wink: držím palce,ať se to zlepší a posílám hodně sil:slight_smile:
13. říj 2007 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Leni,
no někdo to rozlousknout musel :grinning: tak jsem se toho chopila, nikdo nic nenamítal a připomínky...už holky nepřijímám :grinning: :grinning: :grinning:

Snad jsem nás dobře spočítala a i kdyby, my si poradíme, také jako Lenička se na vás všechny i na nové tváře se kterými se osobně ještě neznám MOOOOC těším, nezapomeňte fotečky,kdo bude chtít a hlavně dobrou náladu!!!Kočárky, děti atd všichni jste vítáni!!!!

a ps pro Pavlušu: Pavlí, nemám předem objednat u číňanů manželovi to správné číslo jídla? :grinning: :grinning:
13. říj 2007 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Pavlínko,tak už jsi úplně zdravá?? Doufám,že jo :slight_smile:a je něco nového??
ta mapa je nějaká dlouhá :grinning: to ta cesta je určitě kratší :grinning: :grinning:
13. říj 2007 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Leni, no odkaz na mapku se mi nějak protáhl, ale ta označená část je správně, doufám :grinning:
Ano, UŽ po 14 dnech jsem plně zdráva a v plné síle :slight_smile: takže energii mám, až dost :slight_smile:
14. říj 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny, tak jsem se koukala na mapku a snad vás dobře najdu :grinning:
Všechny moc moc zdravím!!!
14. říj 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Lucko, s tím kojením mi to je taky moc líto. Jak psala El, hlavně musíš hodně pít. To jsem taky už slyšela, pak se Ti tvoří více mléka.
El, jsem ráda, že už je Ti lépe.
Marti, budu se na Tebe těšit až Tě konečně poznám osobně. :slight_smile:
14. říj 2007 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, o pití vím... to dodržuju. Leni, kloboučky mám, ale nepoužívám. Jak jsem měla ty bradavky rozpraskané, tak to šíleně bolelo a vůbec nepomohlo, tak jsem je zase uklidila. Ale zkusit to můžu.
Jinak jsem to vyřešila po svém: Nejdřív jsem kojila. Sice blbě, ale malý pil, krásně přibýval a mě to ani moc nebolelo. Pak mi jednou praskla víc bradavka a já začala blbnout. Snažila jsem se střídat polohy (u těch jsem si zničila bradavky ještě víc), snažila jsem se dělat vše tak jak se přesně má... a výsledek je ten, že v jednom prsu mám málo mlíka a na druhém mě dost bolí bradavka. Takže kašlu na to, jak to má být správně a budu kojit podle sebe. Snad se dáme brzy do kupy. :slight_smile:
15. říj 2007 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Jen vás v rychlosti zdravím. U mě vše při starém :dizzy_face: -zas nestíhám :grinning:

Jinak se bohužel musím omluvit ze srazíku. Skoro každou neděli hrajeme zápasy v šipkách, doufala jsem, že to vyjde na volnou neděli, ale tentokrát se mi to bohužel kryje. Tak si to hezky užijte a hlavně se vyfoťte, ať mám představu(a nejen já), s kým si to vlastně píšeme :grinning: .
Tak se mějte, já se zase ukážu :dizzy_face:
16. říj 2007 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím po delší odmlce - kleknul nám PC, tak jsme pořizovali nový. Normálně jsem měla bez koníka absťák. Nechodíte někdo náhodou plavat do aquachobotniček - chtěla bych s Tádíkem za nějaký čas chodit, tak by mě zajímaly reference od někoho, kdo už tam chodí nebo chodil.

Lucí - zkus jíst hodně polévek na mě to fungovalo a ještě jsem hodně pila ty mléčné jogurtové nápoje. Zkus odstříkávat - to taky hodně podporuje laktaci a během jednoho kojení několikrát vystřídat obě prsa - teda pokud to alespoň trochu jde.Když budeš to jedno "šetřit" tvorba mléka se v něm omezí. Co zkusit zavolat laktační poradkyni? Určitě by se našla nějaká, která je poblíž. Já vím ono se to radí, viď? Brek při kojení a strach z každého dalšího kojení kvůli bolesti si moc dobře pamatuju :frowning2:

Abych nezapomněla moc gratuluji Vilo k těhu a Pétě k chlapečkovi - další parťák na lumpárny :grinning:
16. říj 2007 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,v posledni dobe me neslo se pripojit na koniky,takze ted vas rychle zdravim....
ani nevim,jak to napsat, chtela jsem chvili pockat,ale siri se to desne rychle,takze to asi neudrzim,takze i vam bych rada rekla,ze jsem nasla //, cekam na potvrzeni na pristi utery,tak drzte palce, jsem z toho naprosto mimo.
Vlaste ani nevim,co psat,jen to,ze vas moc rada uvidim!!!nejak zvlast ted potrebuju videt stastne maminky,me prepada depka... ci co.takze zatim ahojky,zase zkusim prijit,jestli to nepadne :wink:
zatim vsechny moc zdravim a opatrujte sebe (a pripadne i mimisky)
16. říj 2007 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééééé Pavly, obrovská gratulace :sweat_smile: Teda to je překvápko.
Málem bych zapomněla, na srazík strašně ráda dorazím, teda dorazíme...doufám, že tentokrát se mi to podaří. Byli jsme dneska v poradně, rosteme jako z vody - Tádík už má 5750g, krásně se přitahoval z lehu do sedu a držel hlavičku a přitom se smál a "kecal" se sestřičkou. :grinning: Příště jdeme na pigáro, to už se asi tolik smát nebude.
16. říj 2007 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přidala jsem nějaký fotečky do alba. :slight_smile:
Pavlí, ještě jednou gratuluju. :wink:
My jdeme k Dr. zítra, tak jsem na to zvědavá. Jinak kojení - mlíko už nemám ani v tom druhém prsu. takže kojím z obou a ještě dokrmuju tím, co odstříkám. Takže kojení a odstříkání mi zabere hodinu. :angry: Báječných 10 minut co mi to trvalo doteď je v tahu... :frowning2:
16. říj 2007 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucí, třeba se to ještě upraví - nevěš hlavu. Dr. mi říkala, že po šestinedělí se množství mléka upravuje. Hlavně aby tě nepotkaly ty záněty jako mě. Fakt bych to nikomu nepřála. Jak jsi psala o tom červeném fleku na prsu, tak na to pozor - to se dělá při zánětu. Jinak Lukášek je teda frajer. Už budu muset taky udělat konečně Tadýskovi album - ale nemám fotky v pc a kartu mají u sebe naši.
16. říj 2007 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
taky zdravím jen v rychlosti. Leni, je mi líto, že nedorazíš na srazík. :frowning2: Doufám, že se někdy dočkám a poznám Tě osobně. :slight_smile:
Lucí, zítra jdu ke kamarádce, tak se zeptám, jestli chodila s dcerkou do Aquachobotniček. Vím, že na nějaké plavání do městských lázní spolu chodily.
Pavlínko, obrovská gratulace, určitě to dobře dopadne. Moc na Tebe myslím. :slight_smile:
Lucinko, mně se líbí fotka Lukáška s tatínkem, jak je Lukášek takový drobeček v Pájovo náruči. :slight_smile:
16. říj 2007 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukajdo já chodím s malím do aquachobotniček už od dubna a jsem strašně spokojená,je tam dobrý zázemí pro děti.

Pavlí obrovská gratulace.
16. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, poslední dobou na vás nemám čas. Poslední týden taťka chodil domů až večer tak jsem nějak nestíhala. Mooc se těším na srazík, jen doufám že Miška nebude moc zlobit a všechny nás tam nepřekřičí :grinning:
Lukajdo švagrová chodí do chobotniček a moc si to tam chválí. Já se tam byla na ně juknout a super. Chtěla bych s malou taky začít chodit, ale nevím. S náma by to bylo komplikovaný. Možná zkusím jedno zkušební plavání, jak to zvládneme. Jinak se tam můžete jít jen tak kouknout a poptat.
Jinak gratuluji novým těhulkám, ať pupíček pěkně roste.
16. říj 2007 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

Luci nevzdávej to,to bude asi tím,že jsi z toho teď ve stresu,koj tak jak vám to jde a vyhovuje oběma :wink: mlíko se ti po pár dnech upraví,hlavně klid :slight_smile: a na ty polívky jsem si taky vzpomněla, hustý vývary :grinning: Lukášek je krásnej,pěkně roste a moc vám to sluší,jak spinkáte :slight_smile:

Lukajdo kamarádka do těch chobotniček taky chodila a chválila si je :wink:

a Pavly veeeelllkkkkááá gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jsi mě úplně překvapila :slight_smile:takže akorát doděláš šk.rok viď,když to půjde :slight_smile:

Leni škoda,že nedorazíš :slight_smile: snad aspoň vyhraješ :grinning: :grinning:
16. říj 2007 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pavlí veeeeeelká gratulace, držim palce aby bylo všechno v pořádku.
17. říj 2007 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Pavlí, to je super zpráva :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Moc moc gratuluju a držím palce, aby všechno dobře dopadlo.

Luci-ségra taky jezdí do těch aquachobotniček do Chomutova. Jezdí 2x v týdnu. Je tam moc spokojená. Jednou jsem tam byla s ní a taky se mi to líbilo :sunglasses: . Jen těch dětí tam na mě bylo nějak moc :grinning:
17. říj 2007 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dopíšu později až napíšu příspěvek Pavly :dizzy_face:

Pavlííí ty jsi těhu???????????????????????????No obrovská gratulace!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: Mám úplně husí kůži :dizzy_face:
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. říj 2007 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani nevím kde začít jak jsem překvapená Pavlínky zprávou :grinning: a jsem ráda že sahnutí na bříško tak rychle zafungovalo :grinning: :grinning:

Lucí s tím kojením jsem na tom byla úplně stejně, tu bolest ti fakt nezávidím, já u malé vždy brečela a kopala tak nohama jako když se jezdí na kole, ale zatla sem zuby vydržela (i když jsem kolikrát měla tu bradavku táák natrženou)jůů když si na to vzpomenu :frowning2: Všude jsme četla že jeto špatnou polohou i když mě přišlo že kojím pořád stejně, bylo to i tím že ty prdískové mají ty dásničky tak ostrý, že to prostě tím dudláním poškodí.Najednou to nějak samo přestalo a prsa byly ok a podívej jak jsem dopadla, kojila jsem jí do třech let :grinning: Neboj určo se to spraví a když né tak bude Lukášek na sunárku no a co!!Furt lepší než aby tě to bolelo :wink:Jinak Lukášek je fakt fešák, máte moc hezký fotečky :dizzy_face:

Lucí, jsem ráda že dorazíte s Tadýskem, už se na něj moc těším :dizzy_face: No to je šok co??U nás nikdo nečekal že by to mohl být chlapeček ale ještě nám to bude jednou potvrzeno teď 30října, tak se těšíme.A taky je super že bude mít kamarády chlapáky :dizzy_face:

Leni(leon)škoda že zase nedorazíš!!!! :confounded: Snad nám to někdy vyjde :slight_smile: a je fajn že dáváš o sobě vědět alespoň tady :wink:

Veru z tebe jsem úplně vyřízená, tak si mě zaskočila mailem, že vůbec nevím že bychom se o tom bavily a jsem v šoku ze sebe že bych ti nakecala nějaký kraviny o kterých nic nevím, ještě mě napadlo nebavila ses o tom se Zuzíkem??Já si pamatuju na vše o čem jsme se tam bavily ale o tomhle vážně nééé :frowning2: jsem z toho fakt :cry:

Jituš super že s Miškou dorazíš :dizzy_face: konečně spolu promluvíme pár slov :grinning:

To je stejně super bude to sraz maminek, těhulek a snažilek, no to je krása :dizzy_face: :grinning:

Jinak u nás vše ok, zatím nic nového, teda nového je, ale to řeknu až na srazíku :grinning: pááááá a všechny se opatrujte a posílám všem hubana na čela nebo bříška a nebo dětem (ten smailík mi tu chybí) :grinning:
17. říj 2007 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdááár ženský!
Kluci jsou venku, tak mám klídek... uvařila jsem si teda polívku, když říkáte, že jsou polívky na mlíko dobré a pudink. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Se na něj těším... :slight_smile:
Dneska jsem byla u Dr. na kontrole a malý přibral za 14 dní 390 gramů. :slight_smile: Tak z toho mám radost. Je šikulka. Tváře má pěkně naducaný. :grinning:
Luci, švagrová do těch Aquachobotniček chodí a chválí si to.
S tím červeným prsem - právě že vím, že je to začínající zánět, tak leduju a leduju... no zkrátka mám o zábavu postaráno. Kojím cca půl hodiny, pak další asi tak 3/4 hodiny odstříkávám, pak leduju... před kojením zase nahřívám. No je to fakt děs! Taková ztráta času. :grinning:
Peťul, tak to jsi mě uklidnila, že nejsem jediná, kdo má s kojením problémy. Moje švagrová nikdy žádné problémy neměla, tak si říkám, že jsem asi úplně blbá, že neumím ani nakojit. Ale pak mi ségra řekla, že jí absolutně nevadily porody (bodejď by jo - jeden měla za 4,5 hod. a druhý za 2,5 hod. za sebou), ale to kojení, že bylo hrozný. Tak mě to vždy trochu "potěší", že to není zase tolik neobvyklý. :wink:
Na srazík se moc těším, snad nám do toho nic nevleze. :slight_smile:
17. říj 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
díky moc za zprávy o chobotničkách, asi se tam zastavím a pozeptám, co a jak. Potěšilo mě, když jsem zjistila, že se tam cvičí i aquaaerobic, kdysi jsem na něj chodila, tak asi zase začnu, abych trochu protáhla tělo.

Luci, kojení není žádná sranda a kdo říká, že je, tak může být jenom rád, že neměl žádný problém. Docela mi vadilo, když jsem musela s kojením přestat, že na mě spousta lidí koukalo divně, proč jako nekojím a že asi jako nechci nebo co. Vadí mi ta neustálá propagace kojení, která maminkám, které nekojí a moc by chtěli moc nepřidá. Je přece jasný, že každý chce pro miminko to nejlepší, tak proč hned dělají z maminek, které nekojí matky druhé kategorie :angry: Hlavně se drž, ono se to pak určitě srovná. Mě připadalo, že po šestinedělí se všechno trochu zklidnilo. Dokonce si pak najel i na nějaký denní režim.
17. říj 2007 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé, Pavlí moc moc moc gratuluji k mimi!!! :grinning: :grinning: :grinning:
Leni, to je škoda, že nejdeš na srázek :frowning2:
Luci s tim kojením je mi to líto, tak držím palečky, aby bylo brzo vše v pořádku!!!
17. říj 2007 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tedy vy jste toho za dnešek napsaly.
Lucí, přidávám se k holkám. Kamarádka si taky pochvalovala aquachobotničky.
Peťulo, tak já se ještě do IP zeptám Zuzky, ale fakt myslím, že jsme se o tom bavily spolu. Nevadí, neřeš to. :wink:
Já hlásím, že včerejší pohovor nedopadl dobře a tak zítra jdu opět na další. Mějte se krásně.Pa.
17. říj 2007 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to souhlasím... taky mi vadí, jak se okolí kouká na maminku, která nekojí. :frowning2: V době, kdy jsme se na rodily nebylo vůbec moderní kojit a tak všechny ženský co znám kojily max. 14 dní. A taky jsme vyrostli, i když jsme nekojení... V dnešní době se to podle mého propaguje až moc a věřím tomu, že některé maminky jsou frustrované z toho, že kojit nemůžou. Protože na ní pak všichni koukají "skrz prsty". Já kojit chci, ale už v těhu jsem tvrdila - kojit budu, ale když to nepůjde, tak to nepůjde. Nebudu se přeci věšet z toho, že to nejde. :wink: Takže si z toho nic nedělej, já chápu jak Ti je, ale na druhou stranu - Tadík potřebuje víc než Tvoje mlíčko Tebe - usměvavou, klidnou, zdravou. :wink:
17. říj 2007 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už z toho naštěstí špatná nejsem. Spíš jsem někdy vytočená. Zrovna nedávno byla v TV nějaká laktační poradkyně a na dotaz, jaké by musely nastat problémy, aby sama mamince navrhla ukončit kojení odpověděla, že taková situace nemůže nastat, protože se to vždycky nechá vyřešit. Je vidět, že tahle nádhera, žádné problémy sama nikdy neměla, tak se jí to povídá...Takže už nesmutním a raduju se z toho, jak je Tádík v pohodě. Málem bych zapomněla - dneska jsme měli slavný den. Tádík se ráno prvně přetočil sám z bříška na záda. Byl z toho neskutečně vykulenej a abysme mu to asi věřili, tak nám to odpoledne předvedl znova. Byl z toho tak vyřízenej (šíleně u toho funěl), že hned po "akci" usnul :grinning:
17. říj 2007 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, no koukám vy jste toho zase nakecaly :grinning: . Ani nestačím reagovat, když dočtu a už nevím co bylo na začátku a kdo to psal. Nějak zapomínám jména, tak snad vás většinu poznám osobně a konečně si je budu pamatovat.
Jinak s kojením jsem měla taky problémy, bolaví ale jen chvíli, kloboučky to zachránili a hlavně větrání. Ale pak se mi zkoro ztratilo mlíčko, tak jsem měsíc rozkojovala a přikrmovala, ale bylo dost kritických chvil, kdy jsem to vzdávala a malá měla flašku a pak se to najednou na poslední chvíli zlepšilo. A jen kojím, ale často tak se těším až začnu malý dávat i něco jiného k baště. Jinak ta propagace kojení mi taky vadí, někteří by kvůli kojení nechali maminku a dítě trápit.
Leni-vilo jé ty máš termín 12.6., já měla přesně ten samý.
Petruš konečně po náhodném nezdařilém potkávání se uvidíme :grinning:
17. říj 2007 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek