• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Verunko, vše nejlepší k Tvému dnešnímu svátku!!!!
7. únor 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Spisovatelky!! :grinning: :grinning: No vy jste toho zase popsaly a když tu jsem tak nic :grinning:

Verunko též se připojím ke gratulaci a přeju vše nej nej nej nej k Tvému dnešnímu svátku :dizzy_face:

Jituš ten kočárek je super :wink: :dizzy_face:

Jdu dočítat :slight_smile:
7. únor 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,
také posíláme přání všeho nejlepšího k Tvému svátku - ať se Ti splní všechna tajná přání :dizzy_face:
7. únor 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
děkuju za přáníčka. Potěšily jste mě. :dizzy_face:
Pavlínko, kde máme ten slibovaný dopis? Asi není čas, viď? :sweat_smile:
Když jsem šla z práce, tak jsem taky viděla hezký kočárek, ale nebyly to golfky.
Venku je tááák krásně.
Večer jdu s mamkou na večeři, je to ale nějaká předváděčka výrobků. :confused:
Ďábli, co na kyčlích, dobrý?
7. únor 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčí, tak se také připojuji k přání k svátku, vše nej nej nej :grinning:
7. únor 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak nás na kyčlích p.doktor potěšil už tam nemusíme .Jinak malej nám už hačá a když ho vemem že ho pochováme nebo na klín tak se furt zapírá a chce se stavět tak počítáme že do roka bude chodit :sweat_smile: jinak verunce všechno nejlepšší hodně lásky a něhy k svátku. a všem ostatním at se mají hezky.dali jsme nové fotky
7. únor 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

především jdu popřát Verunce vše nejlepší k dnešnímu svátečku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ať se ti vše daří :slight_smile:

lukajdo,tak ty jsi na Tádíka skvěle vyzrála :grinning: ať mu to už vydrží takové rychlé usínání :dizzy_face: Luky většinou usíná sám,teda,když jdu uložit já,když jde MM,tak musí k němu do postele :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dnes usnul hodně rychle,páč odpol po plavču nespal,tak byl asi pořádně unavený,byl totiž ještě odpol s dědou na procházce :slight_smile:

nemo doufám,že se brzy zadaří :slight_smile: neboj na vánoční dáreček máte ještě čas :wink:

ďáblice super,že už máte kyčle v pořádku :wink: juknu na fotečky :sunglasses:

Jituš golfáče jsou krásné,jen nevím,ale vypadá to,že nemají polohování na nožičky a musím říct,že já to dost postrádala...nevím jak ti spí Miška v kočárku,ale Luky klidně spal i 2hod,tak mu chudáčkovi ty nožky furt visely dolů :unamused:

pavlínko co to slíbené kafíčko??? :cry: ale jsem ráda,že jsi zaneprázdněná "jinak" :dizzy_face: ale brzy určitě pokecáme :sunglasses:

s chodítkem též přemýšlím či ho prodat,páč Luky se brzy stavěl na nohy a chtěl chodit a tím,že měl chodítko,tak si myslím,že díky němu chodil později...asi ho nejspíš taky prodám a pro dalšího prcka pak koupíme to odstrkovací :sunglasses:

mějte se krásně,užije si víkend,snad bude aspoň trochu slunečný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: my jedeme zítra odpol k našim,tak se tam půjdeme větrat na čerstvém vzduchu:grinning: papa
7. únor 2008 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Verčo, vše nej k svátku :slight_smile:

Jituš, myslím, že Tvé rozhodnutí nemít chodít je správné. Ani doktoři to nedoporučují :slight_smile: golfáče jsou hezké :wink:

Lukášek se taky staví na nožičky, ale já to nevidím moc ráda :frowning2: Má na to ještě čas... :frowning2: Minule to předváděl i u Dr., tak mu taky říkala, že to ještě nesmí. Ale říct si nedá :frowning2: Stejné je to se sezením - stále se přitahuje do sedu. :frowning2:

Ďábli, gratuluju k dobrý kyčlím. My byly včera taky na kontrole a stále jadýrka ještě nemáme :frowning2: Ptala jsem se Dr. co když se mu neudělají... tak se prý nemám bát, že se mu určitě udělají, jen s úsměvem dodal, že se nám to teď prodraží - jak se teď za KO platí :slight_smile: Ale to je mi jedno, hlavně, když to bude mít v pořádku.

Jinak jsem dala do alba fotku - Lukášek spapal tatíkovi Maxim. :slight_smile: Taťka byl nešťastný, protože ten článek měl rozečtený :grinning:
7. únor 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni golfáče mají polohování na nožičky, bez toho bych je nechtěla, sice spí v kočárku tak půl hoďky někdy trochu dýl, ale i tak, zkoušela jsem jí dát do golfek bez polohování a děs, nožky jí trčeli ven bez opory.
Jinak závidím usínání mrňousků, zkouším Mišku naučit večer usínat v postýlce, příšerný řev, nechala jsem ji dnes poprvé pořádně vyřvat, bylo mi ji líto pusinky že jsem řvala taky, ale nakonec usnula a ze spaní ještě chvíli fňukala.
Tak přemýšlím a nevím jestli ve vyřvávání pokračovat, zda to bude mít nějaký výsledek, aby to nebylo zbytečné trápení. :cry:
7. únor 2008 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucí kdyby se mi Miška dostala k Maminkce tak jí asi doslova "sežere" a rozkouskuje po celým pokoji, cokoli z papíru jí musí z dohledu, vlastně ona chce všechno co vidí, mobil jsem jí zatrhla už mi naslintala do sluchátka, ovladač ještě neomrzel, v kuchyni z lehátka hračky létají hodně daleko lepší je prý náčiní na vaření a křupka či sušenka
7. únor 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčata zdravím vás a taky přeju at mimi rostou a dělaj radost jako ten náš.My chodítko kupovat nebudem .Vrtule golfky jsou pěkné viděla jsem je už i u kámošky jsou krásné a mišce se v nich bude líbit my máme taky vyhlédlé ale až tak na dovču .Jinak Lucianko v kolik jsi tam byla na kyčlích my v 9h možná jsme se viděli a neboj kámošky malému jsou dva 2 ěsíce a taky je ještě nemá a včera jí řekli že musí dávat víc plínek tak byla neštasná no nic jdu se oblékat a razíme do města procházkou tam a zpět pěšky je tam krásně papa :dizzy_face:
8. únor 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ell kam chodíte plavat?
8. únor 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
na chodítko mám naprosto stejný názor - nechci ho a nebude. Taky nemám moc velkou radost, že už se Tádík staví na nožičky a to dost, tak dobrej jako Neluška od Alčátka ale určitě nebude :grinning:
Pokud jde o vyřvávání, tak bych na to taky neměla nervy a ořvala bych to, takže bych do toho nešla. Možná na to nemám dobrý názor, ale připadá mi to jako šílený stres pro dítě a pro mámu vlastně taky. Takže ne.
8. únor 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucí jestli dnes bude zase vyvádět jak včera, tak ji asi trápit nebudu. Jsem si to večer pěkně vyčítala.
8. únor 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Ďábli, jsem z Kadaně, takže jsme se určitě neviděly.

Jituš, já malého nechala "vyřvat" a v postýlce se naučil. Sice než usne, tak ještě třeba půl hodiny kňourá, ale to už asi lepší nebude. My máme s tím usínáním celkově problémy.
Ale přiznám se, že ho nenechám řvát v kuse. Mně se osvědčila metoda, kdy jsem tam chodila po minutě, max. po dvou. Pohladila, dala mu dudlík, řekla mu, že ho máme rádi a odešla. První den řval 2 hodiny, pak se to stupňovalo... teď už neřve, jen knourá. ale taky ho nenechám - stejně tam chodím. Má období,kdy si kňourne jednou a za chvíli spí. A pak období, kdy fakt kňourá tu půlhodinu. Ale v 18,30 leží v postýlce a do 19,00 většinou spí.

U nás je ten problém, že i kdybych ho uspala jinak nebo jinde, při přendání do postýlky by se vzbudil. A spát s námi, to jsem za prvé nechtěla a za druhé to ani nešlo. Spal s námi takhle prvních 14 dní a já byla totálně KO. Celá rozlámaná, nevyspaná... to fakt nešlo.

Přes den spí ve velké posteli a uspávám :frowning2: a nemám nervy nechat ho tam "vyřvat", ale večer je to jiné... Večerní spánek je podle mě důležitější než denní, takže na večerním spaní v postýlce bez uspávání trvám. Všude píšou, že dítě by se mělo naučit usínat samo, že to má vliv na kvalitu spánku - i do budoucnosti. tak si říkám, že přes den později spát nebude, kdežto večer bude spát už do konce života :slight_smile: Třeba je to blbej názor a měl by se naučit spát sám v postýlce i přes den, ale to budu řešit až později. Pro mě je obrovský úspěch už to, že se naučil spát přes den doma a nemusím ho při sebemenší únavě oblíkat a dávat na balkon. Ono v inverzích a veliké zimě to nebylo zrovna ideální, ale v té době mi doma prostě neusnul - dokonce byl schopný 2 dny přes den nespat, když jsem ho nechtěla dát ven do inverze :frowning2:
8. únor 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
To uspávání a naučení nějakého spánkového režimu fakt není sranda. Já to vyřvávání asi hůř nesu kvůli té tříselné kýle, prostě ho nemůžu nechat plakat a ani bych nenechala, protože pak mě chytá rapl, co kdyby se mu něco stalo s tím srdíčkem. Samozřejmě je v mých očích (nejsem lékař) v pořádku, nikdy mu nic nebylo, ale já mám pořád někde vzadu v hlavě vzpomínky na to, co se dělo v těhu...vím, že jsem asi přehnaně úzkostlivá, ale nějak si nemůžu pomoct. Už začínám být trochu nervózní, protože na konci února jedema na kontrolu na kardiologii do Ústí po půl roce, tak se zase trochu zklidním, až bude v pohodě za náma.
8. únor 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ostatním taky děkuju za přáníčko. :slight_smile:
Konečně je víkend. Budu jen a jen lebedit. No, a taky vařit.
Mějte se krásně.
8. únor 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je samozřejmě něco jiného - srdíčko i ta kýla. Lukášek je zdravý a je to jen o tom, že se prostě vzteká. A já mu už odmalička hodlám vštěpovat do té jeho malinkaté hlavinky, že řvaním si nic "nevydupe" :slight_smile: Nechci skákat, jak si miláček zamane. Já u něho třeba i jsem, ale jakmile začne hystericky řvát (něco jiného je lítostivý pláč), odcházím. :frowning2: Sama jsem byla rozmazlená a šíleně uřvaná, tak vím, jaké je to nepříjemné :frowning2:

Lukášek je neskutečně hodné miminko. Jen to spaní, to je náš jediný problém :frowning2: Ale zase, kdybych měla úúúúúplně hodné miminečko, asi bych si to mateřství tolik neužívala :slight_smile:
8. únor 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes Miška usnula v postýlce bez řevu, nechala jsem rozsvícenou lampičku a hrála si s dudlíkem kterého jinak nemá (dudat ho neumí), jednou jsem ji zvedla na odříhnutí a za chvíli usnula. Pusinka mi udělala radost. A přes den se mi povedlo ji po uspání na ruce položit, ale do velkého polštáře co má na zemi na dece kde si hraje.
Lucí-luc plně chápu že ho nenecháváš vykřičet, také bych nenechala kdyby na tom Miška nebyla 100% se zdravím vpořádku.
8. únor 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jen návrh co nějaký srazík v blízké době? Nebo alespoň někdo jestli by nešel na kafčo? Mi chodíme tedy jen do cukrárny ve městě, jelikož je to nekuřácký a mají tam dětský židličky.
8. únor 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Jituš tak to jsem si nevšimla,že má polohování nožiček,v tom případě je super :slight_smile: můžeme se někdy až bude tepleji domluvit na prochajdě do lesoparku :wink: to by bylo,aby to letos nevyšlo :sweat_smile: :sunglasses: jinak někam si jít s Lukym sednout,na to se necítím :zipper_mouth: asi bych moc neposeděla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo můžeme maximálně dorazit na návštěvu :wink:

Lucianko fotky jsou super,a chutnal Lukáškovi maxim? :grinning: :grinning:

lukajdo v tvém případě bych ho taky nenechala brečet :wink: kontrola dopadne určitě dobře :slight_smile:

kackap my chodíme do Mostu do aquaparku a teď byl MM s Lukym sám v CV,mě nebylo nějak dobře,tak příště jedeme zas do CV a pak zas do Mostu :slight_smile:

dnes jsem společnou prací s našima vytvořila Lukymu do postele jeden polštářek,tak snad mu to stihnu do puberty dodělat i stím domečkem :sweat_smile: :grinning: Luky byl venku s dědou a stloukali králíkárnu,páč kvůli Lukymu děda pořídí zítra králíčka :dizzy_face: :grinning:

tak papa a dobrou noc :slight_smile:
8. únor 2008 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky leni, určetě pak spácháme tu prochajdu v lesoparku, ale fak až bude tepleji abych tam mohla Mišku i nakrmit a nemuseli pospíchat domů.
11. únor 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdepak jste všechny? Určetě se raději věnujete svým drahým polovičkám či díťátkům. Já jsem opět doma sama a Miška spí jak zařezaná. Dnes jsme byli na 8měsíční prohlídce, máme 7630g a 68cm, já si tipovala že bude mít víc. Potkala jsem tam známou a ta má o 2 měsíce mladšího kloučka a je stejně velkej. Se do Mišky nějak zakoukal, pořád jí něco vykládal. :grinning:
11. únor 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte hočiny
tak to vzdávám, psala jsem vám tak dlouhý příspěvek, hotovou knihu, co nového atd...a nic...příspěvek tu po odeslání není.
Znovu už to psát nyní nebudu, jdu spinkat, ráno vstávám na denní, tak holt si počtete jindy....jen tedy pár novinek a ostatní až jindy či osobně.
Budu za měsíc Mostečanda :slight_smile: a více až jindy :slight_smile:

Papa a mrzí mne to, mohli jste si pěkně počíst...
11. únor 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsme byli včera u dr., byla jsem z té návštěvy docela rozplocená, ale už je to lepší
Ondra dostal druhou dávku hexa, noc byla v pohodě, bez teplotky, jen to místečko má teď trošku červený a má malé zatvrdnutí, sestřička ho vážila, tak má 6500g, takže supr, křivka nám krásně stoupá :dizzy_face: , dr. se mě ptala jak často kojím, tak jsem řekla, že po dvou hodinách přes den a v noci že se mi začal budit, tak řikala, že by jsme začali asi od příští KO, kdyžtak s příkrmama, kdyby mu to nestačilo (to nám bude 5,5 měsíce), takže by jsme to zvládli skoro do těch 6 jen s kojením :sunglasses: , jinak se mi dnes vzbudil až ráno v 6,15 takže jsem to dobře zakřikla a zase to jde jako za starých časů :sunglasses: no ale k věci, co mě rozhodila :unamused: , sestra když ho brala na vážení, tak se rozeřval a nešel uklidnit, dr. potom po něm chtěla vidět jak se přitahuje za ručičky (myslela jsem, že se to nemá trénovat násilím a ono ejhle, má tu umět už ve 3.měsíci ) párkrát jsme to doma teda zkoušeli, ale hlavičku mockrát nepřitahoval, no nicméně dr. se začal vzpírat a šponovat do luku, takže supr, já ho nemohla uklidnit a ani mě se nechtěl přitáhnout, tak chtěla abych ho dala na bříško, tak to je prý OK, na hračky taky reagoval, no a její konstatování na závěr bylo: Maminko, nemůžu sledovat psychomotorický vývoj dítěte, protože pláče, tak si zajděte se objednat na neurologii, oni vám ho zkouknou a kdyžtak vám doporučí nějakou rehabilitaci nebo cvičení Vojtovou metodou. No přišla jsem domů, tak jsme to zkoušeli celý den a Ondrovi to jde nádherně, ručičky má pokrčený, nožičky přitáhne k bříšku a hlavičku drží v ose těla :slight_smile: No ale už to vidím až tam půjdeme toho 3.3. na tu neurologii, jak ho zase někdo vezme do ruky a on bude zase řvát jak blázen. :frowning2:
12. únor 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry za román :pensive: :sweat_smile:
12. únor 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Jituš, neboj to bude dobrý, když víš, že doma to dělá v pohodě. Trošku mi to teda ale přijde, že vás chtěla mít doktorka rychle vyřízený, přece mohla říct, abyste se za pár dní zastavili a ne vás hnát hned na neurologii. To by tam pak měli slušně natřískáno, kdyby se tam posílalo každý mimčo, který při zkoušení psychomotoriky u Dr. plakalo a nebylo zrovna k utišení. Docela mě teda ta tvoje Dr. naprdla a ty buď v klidu, Ondrášek je šikulka :dizzy_face:

Taky jsme byli v poradně dneska...Tádík má 8 250g, no a při přitahování za ručičky se Tádík suveréně postaví - z toho teda moc velkou radost nemám, ale naštěstí to prý dělá dobře, Dr. kontorlovala, jestli se staví na celá chodidla nebo jen na špičky, což by bylo špatně.
12. únor 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš Miška dělá u dr. vždy příšerný vyrvál a nechce spolupracovat a dr. s tím nemá žádný problém, stačí když má malá snahu a zeptá se jestli to dělá doma. By mne zajímalo kam by nás poslala tvá dr. Jinak souhlasím s tím co napsala Lucinka.
Lucí včera zase dr. zkoušela Mišku postavit a ona si hrála na baletku, stála na jedný a druhou přes ní křízem (jinak doma normál na obě) dr. se to líbilo byla sranda a vše OK. Jiank z Tádíka roste pěkný kus chlapa.
12. únor 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tádík se postavil hned v čekárně, tak se na mě všechny maminky, jejichž miminka spokojeně ležela, významně podívaly. Zadeček mu prostě k zemi nepřilepím. On začíná s přibíráním pomalu stagnovat - dřív přibíral kolem kilča, minule 700 a teď 500g. Dr. mi říkala, že je to normálka a že je šikulka. Pozná už svoje jméno, ale to už delší dobu. Největší prča je, že si vybral, že bude slyšet jenom na Tadánka nebo Tadeáška, nic jinýho nebere :grinning: Teď o víkendu jsme zjistili, že už se snaží napodobovat zvuky. To mateřství mě začíná bavit čím dál tím víc :wink:
12. únor 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tak co se přitahování týče, tak se náš Lukášek taky hezky u Dr. předvedl :slight_smile: Umíme to hezky už asi od 3. měsíce, ale jak to minule Dr. zkoušela, tak jen ležel a byl úplně povolenej! :grinning: Tchýně doktorce říkala, že to fakt umí :grinning: No a když to s ním zkusila Dr. podruhé, tak už to bylo taky OK. Ale šel právě hned na nožičky (což ve 4 měsících není moc dobré), tak mu doktorka řekla, že je ještě maličkej a že tohle ještě dělat nesmí. A prd - vůbec jí neposlechl a dělá to pořád.
No a teď mi začal dělat to, že se v leže na zádech opírá o lokty a zvedá se. Jako venku v kočárku, když ho přemlouvám, ať si lehne... jako nic moc :grinning:
Dneska jsem mu koupila jarní bundu, rovnou k tomu čepku a dostal i nové body. Matka se plácla přes kapsu a těžko říct, jak se budu zítra taťka tvářit, až mu to řeknu :grinning:
12. únor 2008 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek