• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Ahojky holky,
Lucinko Lukášek je šikulka jeden šikovnej :grinning:
Pavlínko kimby určitě holky budou fotit jak o život :grinning: hlavně se moc neupracuj
Verčí měla jsi ty zdi nechat měla by jsi originální výmalbu
Zuzko já monitor neměla, přišlo mi to zbytečný když malá spí s náma v ložnici a je naprosto zdravá, ale je to věc každé maminky a každá má na to jiný názor.
23. bře 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Zuzko, my ho nemáme... tchýňka říkala, že to není třeba :slight_smile: Ale holky z diskuze "... nad věcí" kupují spíš takový, který se dá miminku za plínku... prý je lepší, protože se dá dát i třeba do kočárku a taky, že tolik nehouká zbytečně jako ten Nanny.

Já mám o Lukáška strach, to jo, ale zase nechci být taková ta útlocitná matka, která se o něj bude neustále bát. :slight_smile: Brala jsem tak i těhotenství a musím říct, že jsem si ho tím pádem fakt užívala... nekontrolovala jsem se při každém píchnutí :wink:
23. bře 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. bře 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. bře 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš, jj, je to šikulka :grinning: Taky jsem manželovi říkala, že až budeme mít druhé, tak budu mít pocit, že je zaostalé, když Lukášek nasadil tak "vysokou laťku" :grinning: Dokonce se začal už stavět - ale vždycky si najde něco spíš nestabilního a pak mám co dělat, abych stihla doběhnout a chytat ho :grinning:

Taťku máme zítra v práci, tak pojedeme "koledovat" spolu :grinning: Půjdeme ke tchánovcům a odpoledne pojedeme k mamce do CV. :slight_smile: Bude to jen takové "maličké koledování", příští rok půjde s tatínkem a bude to lepší :slight_smile: Už z toho bude mít větší rozum :slight_smile:
23. bře 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,tak zase mam minutu jen takhle rano, my jinak za chvili zase pokracujeme.....svatky jara se u nas jaksi moc nedrzi....

diky za odhady pohlavi,normalne jsem si to zacala psat,je to docela legrace :slight_smile: ....a tchyne v tom vidi milacka,takze to vypada,ze mimi je proste podobne nam obou-tim,ze i my dva mame hodne spolecneho,to jsem fakt moc rada :dizzy_face:

zuzko-jak psala lucka,taky nechci prehanet strach,dokud neni naznak problemu, nany se da koupit pomerne rychle a vsude,jak jsem si zjistovala,proto ho zatim nemam s tim,ze kdyz se mimi narodi v terminu a nepadne od lekaru nejake doporuceni,tak ho nekoupim.....kdyby ale doslo k nejake komplikaci,nebo nam to bylo doporuceno,tak letim jak strela....ale nervovat se dopredu nechci....
luci-a jaky maji zkusenosti holky s tim klipsem,ja jednou cetla o tom diskusi a tam nany vyhrala.....ikdyz pipa,ale kvuli vymene baterek,.... :confounded:

tak pekny koledovani a odpocivani, my jdeme na to (a odpoledne si udelam vylet do porodnice-na cumendu,tak jsem taky zvedava.... :confused: )
24. bře 2008 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme s Miškou dostali na zadek, jen MM mě nešetřil :angry: a Mišce moc chutnal beránek a mazanec a měla dnes i dorta, ale jen piškot a vše bylo domácí výroby) jsme to měli dnes spojené i s oslavou narozenin švagrové a neteře mají je ve stejný den.
24. bře 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooj holky, tak snad jste všechny přežily velikonoce, já jsem dostala za pět dvanáct proutkem :sweat_smile: Ondra dostal taky, prej aby mu to nebylo líto :sweat_smile:
jinak jsme si s MM užili super víkendík, začínám se dostávat zpět do formy v pití vínka :grinning: :sunglasses: , včera jsme byli s MM dopoledne na prochajdě, to se u nás stává jednou za uherák :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
jinak jsem u Ondráška našla v podpaží a za ouškem trošičku červený flíček a na něm se jednou za čas vytvoří stroupek, tak mám obavy, aby to nebyl AE :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dr. jsem to už za tím uchem ukazovala a nic na to neřikala, ono to totiž bylo ve fázi, kdy to bylo leší, tak uvidíme na příští KO
jinak Ondra baští příkrmy o sto šest, už jsme měli i květáček a ten mu taky chutnal :dizzy_face:
tak já zase letíííííííííííííííííííííím :slight_smile:
25. bře 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je aprílový počasí,co? Před chvíli sněžilo a teď tam krásně svítí sluníčko :grinning: Lukáškovi se to sluníčko asi líbí, protože spí na balkoně už přes hodinu a je mu jedno, že měl už v 11 hod. jíst :slight_smile:
My jsme květák ještě nezkoušeli - máme mrkev, bramboru a brokolici :slight_smile: Tchýňka se včera divila, kolik toho sní, když s příkrmama teprve začíná :grinning:

Luky toho včera dostal neskutečně - samý sladkosti :grinning: To se s taťkou zase nacpeme :grinning: Nechci to vidět příští rok, až bude moct ty čokolády jíst. To se z toho zvencnu :grinning: Budu macecha a schovám to :grinning:

Andílku, nevím, jestli to prodávájí bez receptu, ale podle mě jo... zkus mu na to koupit Excipial Mast. Nám to pomohlo, taky jsme měli podezření na atopický ekzém a synovec ho měl, když byl malej a ségra mu to tím taky mazala (ale snad mlíkem Excipial) a dneska po 10 letech nemá ani náznak. :wink: Zkus to.
25. bře 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Luky je po obědě a musím vám říct, že ty malý skleničky s příkrmama by nám rozhodně nestačily, kdybychom je kupovali :grinning: Mám tu jednu malou, tak jsem to dneska poměřila a snědl toho mnohem víc a kdybych víc měla, snědl by i to :grinning: Jenže máma ještě nemá odhad, tak jsme toho měli málo a ještě jsme dokojili :grinning:
25. bře 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Tak Vás jdu zas pozdravit :slight_smile: .
K velikonocům jsem ani nepsala, protože je taky nijak extra neslavíme.
Pár z vás jsem už psala, že máme jednu novknku a to //. Trošku nečekaně :dizzy_face: , takže jsem už ve třetím měsíci :grinning: -prostě žádnej troškař. Chtěla jsem vám napsat, až budu mít průkazku, ale tím, že jsme to zjistili takhle pozdě, tak jsem teprve byla na odběrech krve(rh faktor a ty ošklivé nemoce) a teprve ve čtvrtek až budou výsledky mi jí napíše. Miminko má zatím pracovní název "náš malej vetřelec" :grinning:. Už bych chtěla mít všechny blbý testy za sebou-abych věděla, že je miminko v pořádku-začínáme plánovat pokojíček, musíme ho tedy hlavně vymalovat, nalepit stropnice-už jsme včera koupili bordůru :sunglasses: -jen to nechci uspěchat. Výbavičku kupovat nebudeme-většinu věcí mi setra dá, nebo půjčí. Košík na miminko mi zas půjší švagrová .Jen si chci koupit taky ten monitor dechu-protože budu muset i na mateřské odbíhat do práce(seběhnu asi 10 schodů :sunglasses: ), tak abych mohla mimi nechat doma a byla klidnější-samozřejmě budu mít chůvičku. Mám tendenci miminka pozorovat, zda dýchají. Dělala jsem to, ani nevím proč u obou dětí od sestry. Tak pro můj vnitřní klid. Říkám si lepší vyhodit pár stovek za zbytečnost, než být mimo a být jak na trní.
Jinak se stále cítím dobře, jen všude kolem mě řádí neštovice, tak doufám, že se mi vyhnou-naštestí jsem je jako dítě prodělala, ale na pásové opary občas trpím-je to stejný virus.

Pavly-krásné fotečky :grinning: -celá maminka.
Jinak všem miminkám gratuluji k novým a dalším tesákům :grinning: :grinning: .
A všem ostatním maminkám přeju, ať jsou dětičky zdravé a moc vás nezlobí. A ty nenarozený miminka, ať je vše v pořádku.

Lucí(lucianko)-když tady čtu, co píšeš, tak si říkám-tak tohle nás čeká přesně za rok :dizzy_face: :dizzy_face:
25. bře 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ps: píšu jak tatar-vždy to po sobě čtu, ale tady mi uniklo dost překlepů-omlouvám se :slight_smile:
25. bře 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Leni, jj, budete o rok mladší, takže máš pravdu, tohle Vás čeká za rok :grinning: Ale je to sranda - je s těma dětičkama větší sranda, než když to bylo jen maličký (u nás hlavně brečící) miminečko :grinning:

A musím ho pochválit. Dopoledne spinkal 1,5 hodiny na balkoně a odpoledne 2 hodiny venku :dizzy_face: Měla jsem pocit, že mi ho vyměnili... :grinning: Oproti těm jeho dvoum až třem půlhodinám za den je tohle fakt zázrak :grinning:
25. bře 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucí supr fotečky, Lukášek je frajer. Tak s tím kočárkováním v každém počasí jsme na tom podobně, jen MM někdy chodí s námi. Já Mišku mám ve vaně raději v sedátku, jelikož už jednou sebou pěkně majzla o stěnu vany.
25. bře 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš, tak to máš dobré. :slight_smile: Já s mým manželem ani na procházku jít nemůžu - to by byl sprint :grinning: On chodí strašně rychle a já zase pomalu :grinning:
26. bře 2008 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, jdu pozdravit
leonko- moc preju,at jsou testy co nejdriv a v poradku :wink: ,urcite budou
holky-kocarkovat uz bych chtela taky!!!! vcera jsem byla v porodnici a malem jsem tam nejake to mimi odnesla,ja uz chci taky chovat.... :frowning2:

jinak hlasim,ze jsem preprala neskutecny a sileny bordel v byte a mame uz cely pokojicek,jak ma byt, chybi jen dovrtat policky, lustr,lampciky...... a bude to, jsem z toho nadsena! :dizzy_face:
26. bře 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
přišla jsem vás pozdravit a hlavně dočíst. :slight_smile:
Lenko, moc gratuluju k miminku a přeju Ti, ať je vše, jak má být. :wink:
Pavly, za 3 měsíce už taky budeš mít miminko u sebe. :dizzy_face: Tak vydrž!
A Zuzce a El bych chtěla popřát k výročí svatby. :slight_smile:
A já odpo zase mažu do práce. :confounded:
26. bře 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ještě jsem chtěla říct Pavlínce - Pavlí, že v miminku Vaši vidí Tebe a Marcelovi rodiče jeho, to je naprosto normální :grinning: Když se Lukášek narodil, tak celá naše rodina říkala, že je celý po mě, že jsem vypadala stejně a Pájovo rodina zase, že je úplně celý po Pájovi :grinning: Každý v něm prostě vidí to své :wink:
26. bře 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nějak nestíhám - byli jsme u našich a doma jsme jen na skok kvůli plavču a manželově práci a zítra zase frčíme - chceme se jet podívat na chalupu a zasadit Tádíkovi na zahrádce stromek. V pondělí jsme si udělali nádhernou procházku na Staromák (na velikonoční trhy) a nakonec jsme to protáhly přes Karlův most až na Hrad - bylo nádherně ale šílená zima.

Luci, teda to čučím. Koukám, že má Nelinka od Alčátka docela slušnou konkurenci, když už Lukášek takhle lítá :grinning:

Leonko - my Nanny máme - původně jsem ho vůbec nechtěla, ale když se to malinko zkomplikovalo, tak jsme ho raději pořídili. Mám s ním jenom super zkušenosti - falešný poplach proběhl jen jednou, když se Tádík přesunul na druhý konec postýlky. Pokud je miminko naprosto v pohodě, tak si myslím, že je to docela zbytečná investice, ale u tebe když budeš pracovat a chceš být naprosto v klidu je to něco jiného.

Pavlínko (Kimby) - to víš, že fotky z plavča jsou, ale dokopat se a dát je do alba - to už je horší. Ale já se snad brzo polepším :wink:
26. bře 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky!!!!Mám chvilinku časíka tak jsem tady :wink:

Všechny vás moc zdravím a věřte že na vás myslím, jen už nemám tolik času sem najukávat :slight_smile: Nezvládám dočítat takže ani nemám na co odepisovat ale nebojte "snad" to napravím :slight_smile:

Mějte se moc krásně a opatrujte se!!!!Pááá

Jooo a na srazík se moc těším!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face:
26. bře 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já si myslím, že třeba u Leonky nebo u Lukajdy je to dobrá investice - Nanny... ale třeba u nás mi to přišlo zbytečný. Je pravda, že SIDS může postihnout kterékoliv miminko, i to naprosto zdravé, ale já jsem si nic takového nechtěla a nechci připouštět :wink:
26. bře 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jsem zjistila že se bude měnit čas. Se toho děsim, Miška teď vstává v šest nebo kolem půl sedmý ráno a pak to bude v pět, já nechcííííííí :frowning2: a určitě v tom nebudu sama že maminky
Jinak včera jsem Mišce dala na noc kašičku osmizrnou od nestlé s bebou (měla jsem vzorek) a hned ráno měla průjmík co myslíte bylo to po kaši nebo po mlíčku. Dnes jsem koupila mléčnou slunarku s pšenicí tak jsem zvědavá, moc chutnala i mě, jsem si říkala ať to nedojí že to dodlábnu :grinning:
26. bře 2008 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jituš už jsem taky přemýšlela nad změnou času, jak to bude Ondra snášet :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže v tom jedeme s váma :wink:
s tím průjmíkem ti moc neporadím, ale asi možná po tý kašičce, když jste to dávali poprvé :unamused:

jinak, my jsme dneska byli na kyčlích a pořááááááááááád nemáme jádýrka, takže za 2 měsíce znovu a k tomu ještě na RTG :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

co se týká monitoru dechu, tak my ho máme, vzhledem k tomu, že mi hrozil předčasný porod, tak jsme ani neváhali :wink: a falešný poplach proběhl stejně jako u Lukajdy jen jednou :wink:
27. bře 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrtule83
je možné že myšce ta kašička nesedla no my papáme zásadně od sunarky ty nám jedou nejvíc .
andilek
držíme palce at jsou jadýrka co nejdříve .
jinak všem maminkám a miminkám hezkej den jdu si hrát s tomíkem tak se všichni opatrujte
27. bře 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš, my jíme kaši od Nestlé i Bebu, takže nevím. Luky je "všežraveček" a jí všechn - obyč, s mrkví, se švestkama... s Nutrilonem, s Bebou... :slight_smile: Stejně tak zeleninu - sní už tolik, že ty malé skleničky "První lžička" by nám nestačily :sweat_smile: Zrovna minule jsem to schválně poměřila, abych měla trochu přehled kolik toho sní. Tím, že mu to vařím, tak jsem se v tom ztrácela :sweat_smile:

Holky, kojíte po příkrmech po stejný době jako po kojení? Mně jde o to, že když Lukáškovi dám zeleninu, tak pak ho nakojím tak po 2 - 2,5 hod. (kojíme po 2 hod.) a on mi potom hrozně blinká. Tak si myslím, že bych ho kojit asi tak brzy po tý zelenině neměla, co?

Jituško, a nebude to tak, že Miška bude vstávat v 7 hod.? Ve 2,00 se to přetočí na 3,00 hod.
27. bře 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a co se změny času týče, tak já to fakt vítám... Lukášek je zvyklej koupat v 18,00 hod... sám si to tak nastavil, už kolem 17,30 je vždycky unavenej. A mně to přijde moc brzy. Navíc v létě budeme míň doma, tak to by byl děs, koupat pořád v těch šest... takže až se změní čas, tak budeme koupat ve stejnou dobu a vlastně bude už sedm :grinning:
27. bře 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucianko, já teda kojím i po příkrmu, nedávám zatím plné dávky příkrmu (i když by je Ondra zvládl :grinning: ), dávám zatím max. půl skledničky a pak dokojím, četla jsem, že by si měli zvykat postupně a plné dávky (150-200g) by měli dosáhnout až po 2-4 týdnech .... jinak potom kojím taky později a hlavně je Ondra vždycky znavenej a spinká, takže ho to určitě zasytí na delší dobu :grinning: už se těším na kašičky, to snad bude spát zase celou noc :slight_smile:
27. bře 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak já mu teda dávám plnou dávku rovnou :grinning: Mně Dr. neříkala, že bych zatím neměla, tak to neřeším :slight_smile: Lukáškovi to chutná, tak když už vařím, tak nechci vařit třeba půl mrkve a půl brambory :slight_smile:

Jo, včera jsme objednali jídelní židličku, tak by příští týden měla být. Už se na ní moc těším :grinning:

Jituš, teď jsem si všimla, že pořád ještě nemáte jadýrka - my taky ne. :frowning2: Jdeme 16.4., tak jsem zvědavá, co se dozvíme nového...
27. bře 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, my jdeme až na konci května, to už nám bude přes 8 měsíců, jsem zvědavá, jak ho udržím v klidu na boku a na ten RTG nechci už vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak moje dr. mi neřekla k příkrmům vůbec nic, tak jedu podle holek na koníkovi a podle kojení net :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. bře 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezky vecer

holky s jadyrkama nezoufejte,Tadik je mel az v 7.mesici a jelikoz jsem z toho byla spatna nasla jsem si o tom neco na netu: casteji na to trpi kluci,vetsinou se do roka udelaji a i kdyby ne nejak zvlast se to neresi oni se casem vytvori. Doporucuje se davat dvoji baleni a cvicit s nozickama(zabicku a masirovat trisla). Jen jediny neprijemny problemek je,ze nesmite nechavat dite stat,chodit (i v choditku),jelikoz by mohlo dojit k zdeformovani kloubu a nebo by mohl kloub vyskocit z jamky.
27. bře 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek