• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chomutov a okolí

15. června 2015 
Hm, tak to jsem zvědavá, jak Lukynovi vysvětlím, že nemá stát, když už teď se postaví okamžitě, jakmile najde něco o co se může opřít :frowning2:

Já jsem se minule ptala Dr. co se stane, když se mu neutvoří, tak prý se nemám bát, že se mu určitě utvoří :slight_smile: Cvičíme a Lukáškovi se to fakt líbí - vždycky se u toho směje nahlas :slight_smile:
27. bře 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to je super, pže Ondra už se staví taky, ale já ho teda moc nenechávám :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dvojí balení ani cvičení mi dr. nedoporučil, tak budeme aspoň cvičit sami :wink:
27. bře 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak já to s tím časem měla nějaký popletený :grinning:
mi máme asi jadýrka vpořádku, když na ortopedii nechodíme. Miška měla omezenou abdukci a měla do 4 měsíců frankovu peřinku a to jsme byli na ort. i naposledy, ale o jadýrkách se dr. nikdy nezmínil. Jinak jdeme v 1 roce na ortopedii na kontrolu, tak snad bude vše OK.
Holky jak to všude čtu, tak jsem nějaká smutná že Miška ještě ani neleze ani se sama nestaví, jen si klekne a posadí se, a trošku se plazí ale nic závratného. Mi přijde že už má fakt načase. Ale také vím že nejsme jediní ale je nás málo.
27. bře 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ho taky nenechávám, ale u nás je to jak u blbejch... já ho vezmu, položím, on si najde něco jiného (postel, box na hračky...) a znovu se sápe nahoru :frowning2:

Nám řekli o tom cvičení už v porodnici...

Do alba jsem dala fotku, jak se Luky staví :slight_smile:
27. bře 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituš, ono s tím časem to máš tak jako tak, my budeme teď chodit spát v půl desátý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
a nic si z toho nedělej, že Miška neleze, já vím, ono to na jednu stranu hrozně mrzí, mě kolikrát taky, když někoho potkám a zeptám se jak se máte a jako odpověď dostanu : No my už lezeme. Tak ani nemám chuť odpovídat, že my se třeba už otáčíme. :pensive:

luci, to bude Luky jako Neluš od Alčátka, taky fofrník :sweat_smile:
27. bře 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituško, vůbec nebuď smutná! Miška zase krásně sedí :wink: A teda můžu říct, že některá miminka vůbec nelezou - rovnou chodí. A podle mě teda Mišce není ještě tolik, aby se MUSELA stavět. :wink:

Holky, já mám synovečka, kterýmu byly v prosinci 2 roky... sice ještě moc nemluví, ale kdybyste ho viděly, jak krááásně maluje! Namaluje mámu s miminkem v bříšku (bude mít ségru), tátu... jako jsou to takové dětské kresby, ale takhle malují třeba děti ve 4 letech :wink:

Takže shrnutí: Každý mimísek má něco :dizzy_face: Lukýno třeba nebude umět mluvit nebo bude bude mít něco jiného. Takže hlavu vzhůru! :slight_smile:
27. bře 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jenom hlásím, že jsme v pořádku, rekonstrukce už začíná vypadat, teď jenom vymalovat, dlažba, plovoučka, namontovat kuchyň a nastěhovat :slight_smile:
Včera jsme byla objednat pokojík tak už jenom takové maličkosti a máme všechno :slight_smile:
Na sraz se těším, doufám, že mě tam manžel hodí, poslední dobou mi trochu dělá problémy řídit ...
Pavly v jaké porodnici jsi se byla podívat a co zážitky?
28. bře 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,jdu vas pozdravit,mam notas v posteli :grinning:

na zmenu casu se teda ja taky tesim, protoze vstavam v pul 6, tak pro me je to snad lepsi....

leni-byla jsem v CV a vypada to,ze kadan pada, vic IP
28. bře 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěkný večer ve spolek.

Nejdříve chci "vynadat" Jitušce, zase jsi nekoukala!!!!!!!!!! Nyni jsem byla ve středu v CV ve škole, poté jdu po náměstí a vidím opět jako kdysi tebe s manžou a Miškou v kočárku, zdravím, volám....a co Jituška? Zase slepota :grinning:

Pavlínko, i já mám zrovna noťase v posteli, to je pohoda, že? :slight_smile: Nyní před 2 týdny rodila kamarádka v Kadani a nakonec jsou tady v Mostě. Pavlínko, mohu i já vědět...Kadaň versus Chomutov do IP? Můj názor k tomu jako jen nezasvěceně je, že pokud je vše v pořádku a porod probíhá normálně....tak super, ale přijde li problém, viz má kamarádka...a šup do Mostu.

Leni, co bříško? Už pěkně rostote,viď?
a to samé Leonky "utajené" bříško, to bude bojovník, protože to, co zvládl vydržet....to jen tak někdo nezvládne :grinning: Leni, testy dopadnou dobře, uvidíš!

Lucinko, koukala jsem na fotečky, Lukášek už krásně stojí, je fakt šikulka, i když by si klidně mohl dát ještě na čas, jenže co naděláš, to by jsi mu musela fakt stát každou vteřinu za prdkou :slight_smile:
28. bře 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavlí, jj, mohl si dát na čas... :frowning2: Neustále ho pokládám, ale nic tím nezískám... dneska začal ještě ke všemu sedět, tak to už je "boj s větrnými mlýny" :grinning: Dokonce se dneska úplně sám postavil přes den v postýlce, když měl spát... no a takové, že si hrál v pokojíčku a já seděla u něj na posteli a byla na PC nebo si třeba i trošku schrupla, to už nehrozí :frowning2: Dneska se mi neustále sápal nahoru na postel po noťasu, takže jsem musela PC zaklapnout a jít si s ním hrát, aby aspoň trochu zapomněl na to, že už umí stát :grinning: Prostě už se mu musím věnovat 24 hodin denně... :wink:
28. bře 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky!
pavli-IP jsem ti poslala
luci-lukasek je a bude drak,myslim,ze s tim uz nic neudelas, verim,ze se nezastavis!!!!! alespon vis,ze roste a prospiva,vid :wink:
29. bře 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavlí, to jo, to vím, že roste a prospívá, ale nemuselo to být během jednoho týdne :grinning: V sobotu začal lézt, ve čtvrtek se postavil a v pátek posadil :grinning: No a dneska v noci, když se probudil, tak jsem k němu hned nechtěla letět, aby si nezvykl, že kňourne a já letím, tak už stál v postýlce! :frowning2:

Teď si ho vzala neteř ven, tak mám chvilku klídek :slight_smile: Objednali jsme židličku, u které se dá sklopit opěrátko, ale už je to asi zbytečné :slight_smile: Mohli jsme ušetřit pár stovek, protože ta stejná bez sklopného opěrátka byla asi o 300 levnější :grinning: Ale co, tak to zase využijeme při druhém mimískovi. :wink:
29. bře 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,mám dotaz. Nevíte kde se dá koupit kojenecká voda Horský pramen? Nemůžu nikde v Kadani sehnat. :unamused:
30. bře 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, to bylo dnes počasíčko Miška má trochu chycené tvářičky je jak marfuška a to jsem jí mazala.
Lucí luc tak to už se za Lukáškem pěkně nahoníš viď :grinning:
Pavlí kimby máš být vytrvalá nebo nás dohnat, ráda bych tě viděla, ale já tě fakt nevidla neslyšela, škoda. :unamused:
Jinák roste nám 4. zoubek. A od roku začnu asi přes den odstavovat od kojení, bude mít jen ráno a v noci. Včera to tak skoro bylo, měla dopoledne a pak až v noci a vůbec jí to nevadilo. Ale večer jsem myslela že mi prsa prasknou tak jsem musela odsát a dnes z MM měla kašičku a zbytek dopila z hrnečku.
pekko v Kadani ti neporadím ale v CV ji myslím mají v Globusu
30. bře 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Jituš, no jo, už mi dává občas docela zabrat :slight_smile: Než si vyčistím zuby, už je skoro u mě v koupelně :frowning2: Jenže máme v chodbě dlažbu, tak se moc bojím, aby nezkoušel nějakou vylomeninu, neupadl a nebouchl se do hlavinky... :frowning2:
No a to jsi dobrá, že od roka chceš odstavovat :slight_smile: Já o tom uvažuju už teď... :slight_smile: Pro mě je kojení fakt horší než porod (teď teda jsme zrovna ve fázi pohody, ale jak dlouho, že :angry: ), takže jsem přemýšlela, že pomalu začnu dávat UM. Ale jestli přijde zase nějaká jobovka v podobě velkého zánětu nebo znovu popraskaných bradavek do krve, sekám s tím hned a rychle :slight_smile: Já mám i pocit, že už moc mlíka nemám nebo nevím. Luky pije teď skoro každé 2 hodiny, ale jen třeba 2 minuty a to ještě ne v kuse... vždy si cucne, kouká kde co lítá, povídá si a po velkém přemlouvání se přicucne znovu :frowning2: Tak si říkám, že UM by pro nás bylo asi lepší...
30. bře 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,tak zase zdravim
hodne jsem se snazila odpocivat,nejak mi zase neni nejlip a taky jsem se dneska i vcera byla provetrat,to je dulezitejsi!!!!

holky,vy jak tu pisete,jak vam ty deti rostou,ja tak nechciiii,aby mi to taky rostlo! prijde mi nefer,jak rychle to utece a je to pryc a uz se to nevrati!!! :frowning2: a maminky jsou jen utahane a snad si to ani nestihnou vse uzit :frowning2:
31. bře 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčata dnes bylo krásně tak jsme se byli projít pod partizánem a zítra se chystáme s holkama do lesoparku když bude krásně no jinak to strašn letí malému je zítra už 8 měsíců a zrovna na apríla tak vám přeji hezký večer a pozor na zítra :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavlí, jj, letí to neskutečně... hlavně jsem trošku zklamaná, že Luky stihl vše během týdne :slight_smile: Lézt, stát a sedět :grinning: Teď už se nemáme na co těšit - jen na to chození :grinning:
No a taky jsem nad tím přemýšlela a počkám tak 2 měsíce a začnu ho učit na nočník... vím, že dneska to není moderní, učit dětičky takhle brzy, ale nechci, aby mi Luky běhal do 2 let s plínama :frowning2: To jsem ale macecha, co? :grinning:
31. bře 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my se a nočník už učíme taky ted :sweat_smile:
31. bře 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci,klarku jsme vysazovali na nocnik uz od doby,kdy sedela,v roce uz si nosila plinky dokose s tim,ze je to fuj a musi se odnaucit do nich....a kdyz ji byl rok a 3 mesice,tak chodila docela slusne na zachod, od roka a pul je bez plen, sice to je z kraje spis legrace,ale melo to svuj rad-pokazde po spani a porad se ji ptalo,ale je to pohoda,byla bez plen brzo a parada!!

a jinak je to fakt tezky,ja mam depku za vas,jak je to rychly :confounded:
31. bře 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasny vecer :slight_smile:

jojo Pavly,rostou pred ocima,musim se priznat,ze tak pred 2 mesicema me prepadla depka,Tadeasek spinkal v postylce a ja nad nim bulela,ze uz nemi to maly miminko :grinning: .no proste pako :grinning:

Luci macecha nejsi,ja davam Tadika na nocnik co sedi a uz si na kakani rika,do plen kakat nachce,to to radsi zadrzi a vykaka se az na nocniku :slight_smile: Tak mam z nej veeeelikanskou radost.

mejte se krasne,tesim se na nedeli, papapa
31. bře 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé, to jste mě potěšily!!!! :grinning: To mám radost :grinning: Já jen, že mi švagrová říkala, že se to učí až tak kolem 2 let, až z toho má to dítě rozum... :sweat_smile: Že prej se to tak dneska dělá :grinning: Tak to jsem ráda, že máte stejný názor jako já :slight_smile:

No řekla jsem si, že se naučil sotva sedět, tak mu dám trošku oddych... :grinning: Ale možná to nebudou celý 2 měsíce, možná začneme dřív :grinning:
31. bře 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nedá mi nereagovat, tak předně gratuluji Lukáškovi k velkým pokrokům :dizzy_face: a jinak to hlavní, naprosto souhlasím s posazováním na nočník sotva začne mrňous sedět. :wink: To jsem teda neslyšela, že by se dávali až tak kolem 2 let :astonished: , bych byla padlá na hlavu :sweat_smile: čím dřív tím líp, tak ať se dobře čůůůůůůůráááá :sweat_smile: :grinning:
31. bře 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dneska jsme se vydali s Kubíkem do lesoparku a koho jsme tam nepotkali Jíťu s Miškou a (teď si nevzpomenu na jméno :frowning2: )Barnovi,tak jsem ráda,že už se známe osobně :slight_smile:

Až stáhnu fotky z foťáku,tak vložím fotečku :wink:
31. bře 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,po delší době vás jdu pozdravit :slight_smile:

a hlásím,že konečně vidím :grinning: dnes jsem si vyzvedla brýle,ale ještě mě z nich bolí hlava,tak je nenosím pořád,ale dostal mě brácha,když mi řekl,že si na nové zvykal přes dva týdny :confounded:

Jituš fakt to neřeš,každé děcko má jiné tempo a Miška třeba bude umět dřív jiné věci než vrstevníci,třeba číst nebo počítat :wink:

Luci musím Lukáškovi gratulovat jak to všechno bere hopem :grinning: :dizzy_face: aby ses ráno neprobudila a on si nečetl knížku :grinning: je to šikulka :slight_smile:

ad nočníčkování,my to tak brzy nezkoušeli,ale asi kolem roku jo,jenže se naučil a pak jsme někam jeli a měl plínku a bylo po nočníčkování,nočník nechtěl ani vidět :pensive: takže jsem dala na pár měsíců pauzu a asi 2x jsem to znovu zkusila a znovu se nám to povedlo asi až ve 20měs,ale během týdne se naučil na nočník a i v noci byl bez plínky,na ven a dálky autem jsem se ještě bála,ale většinou vydržela plínka suchá,tak do 15dní byl úplně bez plín,tak myslím,že bylo dobré počkat,když už tomu rozuměl a tak rychle se to naučil :sunglasses: ale některé děti to vnímají i dřív,tak proč toho nevyužít :wink:

jinak máme taky novinku :grinning: počítáme do pěti :grinning: a učíme se barvy všude,kde se dá :grinning: dnes mi Luky v krámě ukazoval na každé tričko a ptal se jaká je to barva :grinning: nějak se mi taky zdá,že hrozně rychle roste :cry: a závidím vám ty vaše "ještě" miminka :dizzy_face:

Pavlínko(kimby) jsem ráda,že se taky ozveš a doufám,že se máš báječně :sunglasses: a s tím Mostem,bych tam nešla rodit ani omylem :sweat_smile: ale mají tam lepší vybavení pro novorozence,inkubátory atd,takže když je něco vážnějšího,tak se převáží tam a když je to ještě horší,tak snad Ústí? :confused:

Leni koukala jsem na fotečky na střeše a máte to moc pěkné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně se moc nepřemáhej a odpočívej :wink:

Pavly krásné fotky z UTZ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a už i bříško máš krásné :slight_smile:

pekkra já kojeneckou vodu nepoužívala,takže neporadím,ale určo bude v globusu nebo velkém Tescu :confused:

můžete mi někdo přeposlat zážitky z porodnic??ať mám zkušenosti i odjinud :grinning: hlavně ta Kadaň mě zajímá,páč jsem uvažovala,že bych šla po druhé spíš rodit tam...

tak se mějte krásně a užívejte sluníčka,dokud je :grinning:
31. bře 2008 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačí taky jsem vás ráda poznala :slight_smile: a jsem Radka :grinning: ,už se těšim na fotky :slight_smile: pa a zase někdy
31. bře 2008 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chtěla jsem si upřesnit, kdy a kde je vlastně ten srazík? Já vím, že se rozhodovalo a nějak mi unikl výsledek. :frowning2:
Už se na vás těšim. :slight_smile: Tak se mějte.
1. dub 2008 v 05:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ještě, že mi to Zuzka připomněla, chtěla jsem to sem napsat...

Srazík: Neděle 6. dubna 2008 od 13,00 hod. v pizzerii Rigoletto (nebo Rigolleto? :slight_smile:)

Máme zamluvené místo kdesi u pece. Budeme tam prý sami, tak se raději poptejte. Já si myslím, že vím, kde to je, ale úplně jistá si tím nejsem. :wink:

Tímto děkujeme Petrušce Pítrs za to, že nám zamluvila místa :slight_smile:

1. dub 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, můj popis porodu tady:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=11048&vGroupOffset=0&vOffset=1230

Co se přístupu a personálu v Kadani týče, tak já jsem byla nesmírně spokojená. Ovšem znám i maminky, které vůbec spokojené nebyly. Ale víš jak: Nikdy se nikdo nezavděčí každému :wink: Vždy se najde někdo, kdo je nespokojen.

Četla jsem třeba příspěvky, že mamince nechtěli dát epidurál, to že jim vadilo... jenže já na epi ani nepomyslela. Nejsem citlivka a k porodu bolest přece patří :slight_smile:

PA byla opravdu moc příjemná a hodná, i když já už ke konci odmítala spolupracovat. Měla jsem toho po hodině tlačení fakt nad hlavu a tak jsem už ke konci ani pořádně tlačit nezvládala :frowning2:

No a pak personál a doktoři (resp. doktorky) na oddělení - moc hodní a příjemní. Nám nešlo kojení, tak jsem každou chvíli běhala za sestrama a v pohodě. Dokonce mi pokaždé znovu a znovu opakovaly, že to mám zkusit a když to nepůjde, zase za nima přijít. :slight_smile: Běhala jsem tam za nima každý 3 hodiny - skoro 2 dny, než jsme to zmákli sami :wink:
1. dub 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Prdelky!!!!!

Lucí neděkuj, vždyť to mohl zamluvit i někdo jiný, ale za kompliment děkuji :wink:

Jinak taky nevím kde to v tom Rigolletu je, já se zapomněla zeptat a nebo říct ať mi to ukáže :sweat_smile: ale myslím že když se zeptáme až tam přijdeme tak nás nasměrujou né??Už se moc těším!!!!!!!!!!
1. dub 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek