• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chrudim. Jste tu některá?

16. prosince 2011 
Vím, že to sem nepatří...
# # posílám Vám odkaz na projekt občanského sdružení Asistence " Za MHD
# přístupnou"
# # - jedná se o podporu vozíčkářů, kteří to při cestování naším hlavním městem
# # opravdu nemají lehké...(beriéry v metru, málo tramvajových nízkopodlažních spojů, téměř nemožné cestování do
# # centra města - výstupy tramvají přímo do vozovky - bez ostrůvků a tak
# dále...). Výzvu můžete sami podpořit na http://www.zamhdpristupnou.cz/.
# #
# # Mrkněte se, je tam všechno k výzvě Za MHD přístupnou - je možné se tady s
# # výzvou obecně seznámit, připojit se k ní, přečíst si tématické články z novin
# a další zajímavosti.
21. říj 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
zítra se sem asi moc nedostanu,takže gag, držím všechny palečky na kontrole :wink:
21. říj 2008 ve 20:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, moc děkuji...určitě dám vědět co a jak :wink:
22. říj 2008 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda, tak už určitě teď víš, jak je miminko "veliký" :wink: a máte už určitě obrázek a budete se chlubit :wink:
22. říj 2008 ve 12:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, sem zpět...těhotenství odpovídá 6+1tt, mimi je velký 4,2 mm vše ok, ale mám podezření na rozdvojenou dělohu, tak jdu zjišťovat co to je... :frowning2:
22. říj 2008 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to je fajn, že už to máte takhle potvrzený :wink: co Míša? byl asi naměkko,co? :wink: máte už obrázek? :wink: s tou dělohou Ti neporadím, s tím fakt zkušenosti nemám, ale určitě všechno dopadne dobře :slight_smile:
22. říj 2008 ve 14:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Míša byl nějak zaražený, jak býva...stál jak tvrdé Y a nezmohl se na slovo :grinning: , ale radost z toho měl, to je jisté...já sem byla spíš nervozní, jak furt ve mě štoural a na monitoru nic...jenom prázná malá bublinka, to ve mě hrklo, pak našel další váček, tam byl vidět boban...fotku nemám, ale za tři týdny jdu na adlší ultrazvuk, tak si o fotečku řeknu...jenom sem dneska z Víti měla divný pocit, furt mlčel...nic, moc neřekl...
22. říj 2008 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
...našla jsem souvislost mezi diabetes a dvourohou dělohou - jmenuje se to MODY 5 (mature onset diabetes in young) - je to genetická porucha. samozrejme nevim, jestli je to muj pripad, spise spekuluji. Je to mutace genu na 17 chromozomu a zapricinuje i ledvinove problemy. Coz jsem tedy hodne cetla na internetu, ze nektere holky, kt. mely bicornuate uterus tak meli i neco s ledvinama......ale opravdu spise spekuluji, protoze o tom zase tak moc nevim

obr: http://www.netterimages.com/images/vpv/000/000/005/5161-0550x0475.jpg různé anomálie
22. říj 2008 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda:slight_smile:

gag... k tý děloze, jak na to přišel? To bylo na ultrazvuku vidět? A něco víc Ti neřekl? :confused:
Já mám v děloze přepážku, která jakoby půlí dělohu od vrchu dolů k čípku (ten prostřední obrázek ve spodní řadě z tvýho odkazu) a nakonec u nás taky všechno dobře dopadlo. Hlavní je, aby se miminko "uhnízdilo" na správným místě, pak už je to ok.
22. říj 2008 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
gag, já myslím, že za 3týdny už bude mimčo krásně vidět, teď to byl takovej červíček, ˇviď? já už si to ani nepamatuju :wink: a s tou dělohou to bude určitě dobrý, VGíťa si Tě pohlídá a bude to v pohodě :slight_smile:
22. říj 2008 v 18:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky a pěkné ráno...když mi dělal ultrazvuk, tak furt nic, asi pět minut jezdil sem a tam, pak se mu objevil váček s prďolou (teda pulcem, jak mu říká Míša) a pak divné nic, pak si něco pro sebe říkal, tak sem se lekla zda je vše ok...jenom mi řekl, že to vypadá na bicornis, tak sem zase čučela, ajk puk, tak řekl že se to tváří jako rozdvojená děloha, ale že to na 100% nemůže z ultrazvuku poznat, že mám být v klidu, že to nic není a pak zkoumal prďolu, jak je velký a ukazoval srdíčko atd...takže sem na tu rozdv. d. už nějak zapomněla...
ve zprávě mám jako závěr napsáno: grav h 6+1, susp VVV dělohy dle UZ: bicornis?
23. říj 2008 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné ráno, i když teda ta zima a déšť nic moc,ale třeba se vyčasí aspoń trochu :wink:

gag, na každým ultrazvuku jsem trnula jak blázen, dr. si nejdřív klidně 10minut prohlížel obrazovku, něco si brblal pro sebe, zvářil se u toho všelijak a teprve pak mi řekl, všechno dobrý a ukázal mi mimčo - chodila jsem na UTZ do nemocnice,tak tam byl pokaždý jinej dr a dělali všichni to samí :wink: takže se neboj, když bude příště dr. mlčet :slight_smile: jo a poslal Tě někam s tou dělohou? na nějaký podrobnější vyšetření?
jo a můj Michal když byl na UTZ se mnou,tak nemluvil ještě když jsme vyšli ven :slight_smile: a pak nadával, že dr. jezdil moc rychle po tom břiše, že nestašil zjistit, co čekáme :wink: no stejně by to tam neviděl :wink:
23. říj 2008 v 08:07  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Venku je nic, moc...teď sem přišla z oběda...dobré zalézt do postele a dát si dvacet :slight_smile:)

Jinak ten ultrazvuk asi tak probíhá...nevěděla sem, zda se mám ptát či raději mlčet...stějně sem se pak po ultrazvuku chtěla zeptat na tolik věcí a jak sem ze všeho byla paf...tak sem neřekla ani bééé :slight_smile: :grinning:
Nikam mě neposílal, ale za necelé tři týdny jdu na ultrazvuk znovu, takže si myslím, že si to pohlídá...

Chlapáci mají taky malé dušičky a jsou z toho, tak paf, že se nezmůžou na slovo...mě teda přišlo, že se Míša i trochu styděl :grinning:
23. říj 2008 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
jo přesně tak, vždycky jsem měla spoustu dotazů a nikdy jsem se nezeptala na nic, jak jsem byla vždycky mimo :slight_smile: chlapáci jsou něžný dušičky, jen to skrývají,aby nevypadali jako slaboši, i když teda nevím, proč by se za to měli stydět :slight_smile: no Michal se mnou byl až na tom posledním UTZ, kterej se dělá přes břicho,tak už se neměl proč stydět,ale věřím, kdyby byl u těch vnitřních UTZ,že by taky nebyl ve svý kůži :slight_smile:

před chvíli jsem Matýskovi vyřizovala,že si máme dát 20, no tak jsem pod dekou byla nakonec sama a Mates řádil v posteli, takže prostě z toho nic nebylo a já bych si dala šlofíka klidně hned :slight_smile: :wink:
23. říj 2008 ve 12:31  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Pěkné ráno...konečně pátek.
Dneka sem měla děsné sny...prý se to obča stane, že v těhotenství jsou až moc živé sny...jinak vstávat kolem 5:45 mi dělá čím dál větší problém :frowning2:...práce mě nebaví...asi na mě lez podzim :slight_smile:))
Včera sem se narvala, ja něco a šla spát s plným bruchem a ráno nebyl žaludek, jak na vodě, protože byl asi plný :slight_smile:)) :grinning: , jenom se s plným břichem hůř usíná :grinning:

Dotazy si příště asi napíšu na papírek a budu, jak ten ve vesničce střediskové...jak to komentuje Hrušínský když můžeš tohle udělat jinak, žádný problém .-))))...
24. říj 2008 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí
krásné ráno :slight_smile:
teda ale kosa je pěkná, topíme jako o život, přece jen Mates při tom plazení po zemi, aby mi nenastydnul.

no vidíš,tak večer se musíš nafutrovat a ráno Ti bude dobře :wink: já měla teda na tohle štěstí, protože jsem vůbec neměla žádný problémy, ani jednou jsem po ránu nezvracela, prostě pohoda :slight_smile:

dotazy si napiš,ale nezapomeň ten papírek vyndat z kabelky :wink:
24. říj 2008 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jj..jedině papírek mě zachrání .-)))

my topíme jen v krbu a zatím se to dá, teď jsme asi dva dny netopili vůbec, ale ráno brrrr, zima...

mě na zvracení taky není, jenom sem teď tři dny po sobě měla ráno žaludek jak na vodě....
24. říj 2008 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
no my topíme jen chvíli ránoa pak večer, kdyby nebyl Máťa tak třeba netopíme vůbec :slight_smile: ale já mám taky ráda teplíčko a když jsem teď koukla na teploměr a je tam jen 3,5stupně, tak mi je špatně a to musíme ven :frowning2: no co, nabalíme se a vyrazíme :slight_smile:

no hlavně, že víš, jak na ten žaludek, prostě se natláskat na noc a je to :wink:
24. říj 2008 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
tak nezmrzněte :slight_smile:
24. říj 2008 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
no teda skoro jsme zmrzli - Matese jsem navlíkla do zateplených kalhot a zimní bundy,napařila jsem mu kulíška, sobě jsem naštěstí vzala rukavice a vyjeli jsme, no teda oteplit by se ještě mohlo :slight_smile:
24. říj 2008 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Zima by mohla ještě počkat, pěkně barevný podzims e sluníčkem, to je balzám na nervy a pohodu :slight_smile:)
...mějte se pěkně...a krásný víkend, mizím domu...všeho mám plné kecky... :slight_smile:))
pa, pa
24. říj 2008 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné pondělní ránko :wink:

tak na nás ta změna času asi působí, jsme nějací posunutí, no prostě hodina sem hodina tam nám nebude dělat dobře, ale my to zvládneme :slight_smile:
jinak o víkendu byla pohodičky, včera jsme si krásně zaplavali na plaváčkovi - příště se bude fotit pod vodou,tak jsem na to zvědavá, no kazit fotky MAtýskovi nebudu, to ho nechám radši vyfotit samotnýho :wink:
a jak je těhulko?
27. říj 2008 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...krásné pondělí...bohužel sedím v práci...a manža už je zase na Uralu, teda spíš za Uralem...víkend byl super, v sobotu mamka slavila 55 a Míšova babička měla taky oslavu narozenin, takže jsme nevěděli co dřív...do toho sem od čt pekla dva dorty, v pátek je plnila a v sobotu dopoledne sem ještě pekla motance...jinak to bylo super...přejedla sem se, takže sem se v sobotu večer cítila, jak slonice...v neděli zase sázení keřů a stromků, úklid atd, až mě z toho dneska asi rozbolelo břicho, ale jinak vše ok...
Už se těším domů...od soboty se o mě pokouší nějaká viróza a snažím se ji zahnat medíkem a čajíkama, ale už se těším do postýlky...uff, sem se nějak rozepsala... :slight_smile:)

Plaváček musí být super, jen se pěkně vyfoť i s Matýskem a pak šup foto do labíčka, ať se můžu taky juknout...divím, že na vás působí změna času, většinou píšou, že problém dělá posunutí času na jaře, když se ubírá hodina, která chybí...ikdyž děti asi pocítí sebemenší změnu...

Co jinak nového...jo, málem bych zapomněla...pozdravovala sem od Tebe Áďu...prý se někdy ukáže, chudák byla smutná z Pípy, že prý se bude brzo stěhovat...
27. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jejda, no tak jak jsi pozdravovala Adélku a jestli jsi jí řekla, že se vídáme na koníkovi,tak je celkem možný, že to na vás praskne :sweat_smile: Adélka je na netu jako doma a to bych se divila, kdyby sem nezavítala :slight_smile: no z toho stěhování Pípy není smutná jen Adélka, i naši jsou z toho tak nějak mimo, Lukavice je pro ně prdelka světa, chtěli, aby si koupili pozemek za Slatiňanama,ale to nechtěl Miroslav - no s ním to taky není jednoduchý, i když teď už se po letech trochu srovnal,ale je prostě trochu jinej než jsme zvyklí no, možná TI Adélka vyprávěla :wink:

Teda a o víkendu jste si to teda pořádně užili, takových oslav :wink: a Ty se koukej šetřit, i když jsi na začátku, nic se nemá přehánět :slight_smile: a virózu zažeň, co nejdřív, ať máš pokoj - to je nejhorší, že v těhu a pak vlastně i při kojení si člověk nemůže pořádně nic vzít a já alergik jsem vlastně nesměla a ani teď nesmím taky nic moc, když náhodou přišla nějaká rýma,ale naštěstí toho moc nebylo :wink:

jo jo plaváček je moc fajn, už se budeme hlásit na další lekce :slight_smile:
27. říj 2008 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, dneska je teda super počasí, zrovna, když je volný den :frowning2:((
Áďa nic nevyčmuchá, protože už to ví, ale mají s Voldym nařízeno mlčet :slight_smile:)...včera u mě byli na návštěvě...začali pít víno, bylo jim divné, proč nechci atd, takové ty řečí...takže jsem jim to nakonec řekla...a že přišli o překvapení...celý večer se kupodivuý řešilo těhotenství atd...dokonce i Voldy, ať prý vybereme dobrý kočár, aby mohl taky vozit (je dost vysoký) :slight_smile:)), to mě překvapil...jsou to oba komici, prý že budou mlčet, až to s Míšou řekneme budou hrát překvapené, tak jsem je v tom nechala ať si dělají co chtějí :slight_smile:))...akorát byli trochu smutní, že v létě asi nepojedeme na putovačku po Sicílii nebo Itálii...tak sem jim navrhla duben, uvidíme co bude a nebude...
JInak nás Míša přihlásil na půlku ledna do Italských Alp, teda spíš Dolomit...nevím, zda to mám riskovat...jede celá parta od něj z práce...mi to furt vrtá hlavou, je to ještě daleko a uvidím co bude a nebude...

Rýma je snad zahnaná, včera sem to ještě pojistila cibulí, ikdyž mi z ní bylo blivno....pak chudáci Áďa s Voldy ji asi celý večer ze mě citili :slight_smile: :grinning: ...dneska je vše lepší...

Máš alergii na antibiotika či tak?

Četla sem, že doporučují cvičit těhu až po 12 týdnu, tak nevím jestli mám jít zítra cvičit či ne...
Sem se zase rozepsala, tak pěkný den....ahojky
28. říj 2008 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda, jé tak to je super, že už to vědí, úplně si představuju ty dva, jak byli nadšení :wink: no jo, jsou to oba komici, ale zároveň praktici - když občas poslouchám Adélku, jak plánuje baráček atd, tak mě zaráží, jak to má promyšlený, na takový věci jako myslí ona jsme nemyslela já ani teĎ ve svých letech :wink:
no kočárek vyberte fakt dobře a hlavně počítejte i s možností, že by se vám mohl narodit obříček jako nám :wink: jsem fakt ráda, že jsem vybrala jeden z největších kočárků na trhu, mít nějakej jinej, už by se mi tam asi dneska Máťa nevešel a kupovali bychom jinej :wink:
je fajn,že jsi rýmu zahnala :slight_smile: tu cibuli znám, vařila mi jí vždycky babička a já jí poctivě vylejvala do záchodu, fakt jsem to nedávala :wink:
alergii mám na prach, některý pyly a tak, ale jsou to spíš takový nárazovky, neléčím se s tím
no a s tím cvičením TI fakt neporadím,ale nic nezkazíš, když se tam dojdeš zeptat, teda jestli myslíš těhu cvičení :wink:
jo a ještě ty Alpy, myslím, že záleží na tom, jak se budeš cítit, jestli dobře, tak by to měla být pohoda :wink: já jsem byla neschopná, teda spíš radši doma až kolem 8-9měsíce, to už se mi fakt nikam nechtělo :slight_smile:
28. říj 2008 ve 21:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj, smáli se a měli radost...jj, Áďa vše vymyšlené...jenom, jak říká ještě mít ten baráček nebo byt :slight_smile: :grinning: ...
Míša měl při narození něco kolem 2,8 kg a já taky, tak foufám, že děti nebudou nějak obří, ikdyž na druhou stranu oba jsme docela dost vysoký a Míša je kus chlapa :slight_smile:))...hlavně se nesmím pak moc cpát vitamínama nebo poroste...
všude doporučují cvičit až po 12 týdnu, ukončeném třetím měsíci, abych byla přesnější...uvidím, ty Alpy je to o tom, že s v pátek v noci vyjíždí, rano už jsme na sjezdovce, celý den lyžování a na pokoje se jede až večer a ubytovává se, pak dva dny lyžování a poslední 4 den už se vyráží ráno na sjezdovku,a le všechny věci jsou sbalené v autobuse...po lyžování se odjíždí přes noc zase domů...uvidím...je to 4 dny lyžování a tři noclehy...
29. říj 2008 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
no s tím lyžováním musíš prostě podle sebe, je fakt, že už budeš pokročilejší těhulka a třeba budeš unavenější, no uvidíš :wink:
29. říj 2008 v 11:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Pěkné ráno...uvidíme, asi pojedu, ale bez lyží :slight_smile:))
Od 9 do 17 máme školení n nové nařízení a novelu zákona a další blbosti, nevím, ja to dneska přežiju...asi hodím palici na stůl a všechno at mi vleze někam :slight_smile:))...mizím, jdu si připravit věci...zatím a pěkný den...
30. říj 2008 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda,teda tak takový nezáživný školení TI vážně nezávidím :slight_smile:
já tady teď lovím Matese, je poslední tři dny nějakej hyperaktivní, pořád se kutálí a všechno tahá, no už jen kousek a bude se plazit a za chvíli už bude lézt, je to síla, jak to utíká :wink:
30. říj 2008 ve 13:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek