Čím zabavit tříměšíční miminko?

theresa
16. říj 2008

Pěkný večer, prosím o radu, čím zabavit tříměšíční miminko? Náš malý se evidentně nudí. Máme kolotoč nad postýlku a ten ho docela bere. Lehátko se mu někdy líbí jindy ne, hrazdička se mu tam moc nelíbí. Přemýšlela jsem třeba o hrací dece, nebo poraďte prosím nějakou zajímavou hračku která toho našeho uplakánka trochu zabaví. Moc děkuji, jsem už občas bezradná a hlavně strašně unavená.

cerstvamama
16. říj 2008

Obávám se, že tříměsíční miminko nejvíc zabavíš ty.... Naší Adélce jsou 4 měsíce a teprve teď si začíná hrát sama a to hlavně po ránu, když je v dobré náladě, a ještě tak max. půl hodiny. Během dne se její "chvilky samostatného hraní" zkracujou a večer už jí nepustím z ruky 😉

slavica2
16. říj 2008

thereska ja mam v celku podobny problem,malinku bavi vsetko maximalne 5 minut, potom musime byt na rukach ☹ uz ma krize uplne znicene..

bambusko
16. říj 2008

nosit, rozpravat, spievat, ukazovat

coriven
16. říj 2008

Hračky ještě asi moc nezabírají, hrací deku máme a ta se malé líbila a i líbí, ale jak holky píšou nejvíc asi lidi - rozptýlit, ukazovat co je v domě, povídat, mazlit, u nás fakt asi zabírala společnost - lidi, ruch a zájem o její osobu (no a to má furt) 😅

theresa
autor
16. říj 2008

Holky, přesně to dělám, nosím, ukazuji, zpívám. Nic ho moc dlouho nebaví. Hodně nám brečí a já nevím, co už dělat. Jsem docela zničená, záda bolí strašně. Říkám si, že musím být strašná matka, že mi pořád kričí na lesy, ale já fakt nevím, co už dělat.

bambusko
16. říj 2008

slavica, skus babysatku, da sa aj pozicat na nosime.sk

coriven
16. říj 2008

Therasko, nejsi strašná máma, naša malá taky ve 3. měsících furt plakala a zabíral na ni jen kočárek a pobyt na vzduchu, takže jsme jezdily min. 2xdenně, takže sem si téměř neodpočinula. Honzík se časem srovná - za chvíli začne víc vnímat hračky a začne uchopovat předměty, tak se třeba i sám zabaví, zkus mu třeba dávat plenku či jestli máš usínáčka - to je měkkoučké a dobře se jim to drží, tak ho to třeba zabaví na chvilku, já si třeba vedle malej lehla a dala jí moji ruku a tak si s ní chvilku hrála, ale je fakt, že doma mně taky furt plakala, takže sme jezdily - počasí nepočasí 😔 😅

3558
16. říj 2008

ahoj theresa ja mam ten isty problem,ale skus vyskusat telku.menia sa tam postavy, a to moj zboznuje. aj ked sa snazim to obmedzovat, ale ved on este nevie ani co to je. 😝 ,aj my mame hraciu deku a ta ho moc nebavi, ale kolotoc ten miluje. ma aj plysove hracky oblubene a neoblubene, takze to striedam.potomsa prechadzam po dome ale tak ho drzim, aby videl,/otoceneho ku mne chrbtom/a rozpravam sa s nim. a v ramci toho, ze som unavena z toho, lebo si vyzaduje sustavne pozornost, ho hodim kazdy den do kocika a zima nezima,prsi neprsi ideme na prechadzku.1 az 2hodky denne. a mam proste rezim, ktory sa snazim dodrziavat. moj prespi od osmej do rana do deviatej bez problemov,/s krmeniami/ a potom umyjeme pusinku, nakrmim, zahrame sa, pred obedom spinka hodku, o pol druhej zase zdriemne na hodku, potom idem von, a vecer sa hrame a cvicime. cvicime brusko, nozicky a velmi ho to bavi. ked uz moc place od nudy, tak ho rozbalim, a ide sa zblaznit. a pri tom sa s nim rozpravam a rozpravam. a vecer o pol deviatej sa nevladzem ani osprchovat. 😠
ale je to fain. tiez mi to dlho trvalo, lebo som nevedela co maly odomna chce ked placka, ale nikdy neplakal len tak pre nic za nic. bud bol hladny, alebo ho nieco boleo,,koliky/allebo prebalit, a potom uz som vedela ktora bije, tym padom potreboval iba uspat.uspavam tak, ze sa musim prechadzat a natriasat. ale vyzera to celkom drasticky.prste s nim mixujem, az dokedy mu neotazeju viecka, a do dvoch minut uz aj spi.
tak ti prajem vela stastia. a ak budes mat aj ty neaky napad, tak mi daj vediet. zatial ahoj

cerstvamama
16. říj 2008

Ve třech měsících jsem taky dala Adélku na dečku, ale bylo to brzy. Připadala si tam ztracená.Spíš jsem jí měla v lehátku všude kde jsem byla já a cokoli jsem dělala jsem i komentovala, když už jsem nemohla být přímo u ní. Procházky venku si taky užívala a dodnes je zbožňuje, chrní jako dudek. Uvidíš, že s každým týdnem budou obrovské pokroky. Adélka je zvědavá jako veverka, o všecho se zajímá a někdy se tak zabere do pozorovnání nějaký věci, že o mně ani neví.

kopcik
17. říj 2008

úplně souhlasím s cerstvoumamou!!! malému se na dečce vůbec nelíbilo. spíše plakal, že tam zase musí jen ležet. hračky ho ještě moc nezajímaly. máme lehátko, které považuji za nejlepší vynález na světě. beru ho všude sebou - kuchyn, koupelna... malému se líbí, že na vše vidí a často měním pokoj, aby viděl nové věci.
theresa: taky mám často plakal, ale teď měl 3 měsíce a jako by utlo. ze dne na den se to změnilo, pláče mnohem méně a dneska mi vydržel v tom lehátku hodinu. dala jsem mu na ní tu hrazdičku a on si s ní povídal a snažil se uchopit hračky co na ní visí.
no a když nic nepomáhá, tak jak píšou holky - nosit, povídat si a nejvíce nás uklidní, když pustím CD s dětskýma písničkama a zpíváme si

minea
17. říj 2008

Dcera se dokázala skvěle zabavit hrazdičkou. Dostala ji, když měla 2,5 měsíce a bavilo ji to od prvního dne. Byla úplně nadšená, kdykoli jsme ji pod ní dali, okamžitě začala "pracovat". Důležitý bylo, že jsme jí pořád měnili hračky, co tam byly zavěšené, kromě plastových tam měla i textilní a ještě jsme střídali strany. Obecně u nás největší úspěch měly zvukové hračky od Bright Starts, hlavně cinkající slon, natahovací lvíček a ropušák (silly pal).

monina8
17. říj 2008

Ahojky,taky mam 3.mesicniho mrnouska a muzu rict,ze mi taky dava zabrat 🙂 Vyzaduje taky dost pozornosti,uz se mu moc spat nechce,ikdyz odpoledne po 2-3hodine spi celkem pekne par hodin.Zabavuju ho bud sama se sebou,to zabere,rad se smeje a povida.Jinak ho take bavi hrazdicka,kdyz ma naladu tak ho zabavi celkem na dlouho,uz chyta i hracky,tak asi proto.Take ho stridam davat do sedacky,aby se mohl koukat co delam,to taky celkem pomaha,ale neni kazdy den pohoda,nekdy proste nema naladu a je nevrlej celej den 😖To je asi stejny jak u dospelych

pismenka
17. říj 2008

musím říct, že naše mimi se zabavilo samo. Muselo, protože dopoledne vařím a nemám na něj moc času. Hlavně byla v postýlce, kolotoč jí bavil, hračky si prohlížela, až ted je to horší, je nám šest a půl a už začínáme chodit, včera první krůček, tak že ted jí kupuju ohrádku, aby měla větší prostor. Hlavně doporučuju nechodit za dítětem do postýlky, když si jednou mňoukne, neletět. Musí si zvyknout. A přesně jak to píše minea, měnit hračky. My jich moc nemáme. Nejsem zastánce velkého utrácení za hračky - stejně je přestanou bavit, ted nás stejně nejvíc baví klávesnice od PC - máme novou, která stejně nejde zapojit, tak jí do toho nechávám mlátit na sedačce - sedím vedle ní, ovladače od TV, mobili atd. tak že hračky nás moc neberou.

bambusko
17. říj 2008

dieta, ak nespi, nema v postielke co robit. pismenka a naco si mala dieta, ked nanho nemas cas? 😨

elika
17. říj 2008

Ja by som doporucovala zacat skusat znakovanie. Pri takejto komunikacii sa dietatu aktivne venujes a potom mozno ked sa ta ako tak nabazi, tak ho zacne bavit aj nieco ine a mozno sa zahra aj same. zakladne znaky skus pozriet na www.babysigns.sk ,resp. www.znakovanie.sk predavaju tam aj DVD a leporela. pre 3mesacne babo to este mozno nie je, ale tak od 5 uz myslim uuuplne v pohode. Moju malu este bavilo lezat na hracej deke, nad sebou mala tie obruce, tak sa za tym natahovala. ale uplne najviac ju bavilo, ked sme si spolu spievali a len taksa napr. kotulali po posteli. 😉

alenka83
17. říj 2008

ahoj, tak my to řešíme taky kočárkem. Prostě doma je dítko pořád a na vzduchu je mu lépe, kouká kolems sebe a hezky se vyspinká a pak má lepší náladu. Náš Martínek není moc chovací typ, když už, tak vydrží max 15 min se chovat a pak ho dám pod hrazdičku a to je hned veselo. Před 14 dny si našel sám novou zábavu a to otáčení. Takže to teď už má zmáknutý a dělá to pořád a pořád. Jenže neumí zpátky, takže to už začne kňourat. Já myslím, že hrazdička, lehátko to je supr věc. Co kdybys ho dala do lehátka a povídala si s ním? Co třeba navštívit mateřské centrum? Třeba masáže, cvičení a tak?

pismenka
17. říj 2008

bambusko vše se netočí koleme miminka. Mám také jiné práce-uklid, vaření, praní, žehlení................. Přeci nemůžu být s mimi celých 24hodín, to bych se asi zbláznila. Musím se přiznat, že já už se těším do práce.

dnada
17. říj 2008

ahojky,tak můj malej se umí zabavit celkem sám,má nejradši plínu,tu "baští",věčně ji má v pusince,bolej ho dásničky a je komické ,když ji má narvanou v pusince,u toho trhá hlavičkou jak pejsek a vrčí 😀 Pak mě rád pozoruje,když uklízim,pořád si s ním povídám a on mi podle nálady odpovídá,pak se mu líbí i pod hrazdičkou,povídá si s hračkami,kope nožičkama a ručičkama bouchá do hraček.Posledních pár dní se mu začíná hooodně líbit na bříšku,už zjistitl,že má lepší rozhled než na zádech,ale ještě dlouho nevydrží,jen pár minut,ale i tak je šikulka 😎 Jinak mi hodně cestujeme,kouká z auta ven,jezdíme k prababi a tetám a k babičce,pořád má koho pozorovat a moc se nenudí.Venku v kočárku se mu líbí listnaté stromy,vydrží i půl hodiny pozorovat hýbající se listí.Když už se občas začne i přes to všechno nudit,tak ho nosím v klubíčku před sebou,jak už tu někdo písal, a chodíme po bytě nebo po zahradě nebo jdem na krátkou procházku ven a on se řechtá o 106 😀
Ze všeho ale má nejraději,když ho rozbalím a pusinkuju na bříšku a "baštím" mu ručičky a nožičky,to se krásně nahlas směje a září mu očíčka 😀 A rád se koupe a i dobře snáší masáže,ale i tak máme občas mrzuté dny ,třeba jako dnes,ráno se na mě usmíval,za hodinu ho úsměv přešl a celý den kňoural a všechno bylo špatně 😖

pazhitka
17. říj 2008

nasemu malemu se taky libi nejvic v lehatku,ale dr to moc nedoporucujou,tak se to snazim trochu eliminovat... je fakt, ze by mel byt spis na dece, zkouset se otocit a tak... ale to ho moc neba, ani s hrazdickou...

3558
17. říj 2008

pazhitka mojmu sa voec v lehatku nepaci. ☹ on je stastny iba ked ho mam na rukach a natriasam a natriasam, a natriiasam,,,,,,,,,niekedy ked ho ma manzel na rukach a ja sedim bez neho, tak autommaticky trasiem s nohou, takze uz zacinam mat z toho chorobu. 😀 😀 😀
pismenka ja som tiez na domace prace sama a aj okolo domu. ale prestala som zehlit, a varim a upratujem az vecer, ked malicky zaspinka. par krat som to skusala aj doobeda, ale plackal a musela som robit ,,dve veci naraz,, a jedlo nebolo dobre, maly mrzuty a veru aj som sa poriadne popalila na sporaku, tak som sa rozhodla ze nebudem robit dve veci naraz. to babetko ta potrebuje. nema nikoho ineho len TEBA. tak si to prosim ta skus uzivat, a poriadok a jedlo daj bokom. isto sa tvoj muz nenaheva, ked pride z prace a vystrieda ta. on sa bude hrat s dcerkou a ty zatial navaris. 😉
ja som bola az chroncky chora na poriadok a teraz sa upratuje iba v sobotu ked je manzel doma a jeden z nas je vzdy s malym. a cez den tych par hraciek co je pohadzanych po dome vecer ako teraz pekne pozbieram, veci poukladam a ked pride manzel o 22.00 tak mam aj navarene na dva dni aj upratane. 😀 😀

3558
17. říj 2008

a baby neviem ako vam, ale mne sa svet toci len okolo miminka. je to to jedine co mam a najkrajsie je na tom to, ze on je bezomna taaak strasne nestastny. a mna to tesi,ze mam niekoho kto ma potrebuje a ze ten jeho malicky svet sa toci len okolo mna. 😵

nevesta
17. říj 2008

Ja som v 3 mesiacoch nosila v satke, robila ksichtiky, ukazovala hracky, inak si nespominam... Chvilku vydrz,bude chciet aj hracky a to je uz pohodaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mumumu
17. říj 2008

Theresa, kup si nosítko, nejlépe Manducu:
http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?ID...

nevesta
17. říj 2008

Manducu mame super vec aj teraz 😉

3558
17. říj 2008

mumumu ja ho mam, ale chrbtica to akosi nezvlada ☹

mumumu
17. říj 2008

Zuzano, též se můj svět točí kolem dětí, i když nejen kolem nich, pochopitelně. To, co napsala písmenka je odstrašující příklad🙂.

mumumu
17. říj 2008

Zuzano, neblbni, tak to ji asi blbě používáš, nebo máš něco se zádama??? Já nosím svého 10,5kg brouka v Ergu (podobné) úplně v pohodě.

mumumu
17. říj 2008

Teda, taky mám problém se zády, ale ten s tím nesouvisí. Od nošení mě záda nikdy nebolela.

pazhitka
17. říj 2008

ani tak nejde o to, ze bych se miminu nechtela venovat (i kdyz neustala pece je nekdy fakt na palicu),ale spis jde o to, ze se v ruznych knizkach doporucuje, ze dite by melo byt i samo- aby se neprestimulovalo a taky aby se ucilo novym vecem a tak... no koupila jsem dneska manducu a vyzkousim.... je to zvedavec, snad se mu v ni bude libit 🙂

mumumu
17. říj 2008

Pazhitko, ale v jiných knížkách se zase píše, že dítě pro svůj zdravý vývoj potřebuje blízkost matky prakticky absolutní. Není vše možné v našich podmínkách jako třeba u indiánů, ale pokusit se tomu přiblížit lze. Nejde o to si s dítětem bez ustání hrát a uměle ho stimulovat. Ale o to, dopřát mu bezpečí matčina těla a nechat ho pasivně sledovat běh života, tím se naučí nejvíc. Aktivním se stane dítě přirozeně samo od sebe tím, jak zraje. Takže tento přístup nevytváří jedince závislé (jak se občas tvrdí), ale takové, kteří mají nasycenou základní potřebu matčiny blízkosti v ranných měsících vývoje. A jako takoví mají pak dostatek vnitřní rovnováhy, aby samostatně objevovali svět. Taková jednoduchá knížka je třeba Koncept kontinua. Není nutné ji brát doslova, jen se inspirovat. Pro anglicky čtoucí pak Our babies, ourselves, ta je ještě mnohem lepší a zabývá se mnoha kulturami a přístupy, i těmi "západními".