• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Bell, muj prvni syn mluvil brzy a moc pekne - to se o klukach rika, ze jsou na to lini - v roce mluvil vkratkych vetach. Ale v nekterych vecech vzdy udelal skok - treba si v 9m rekl na nocnik, ale pak jako by to najednou zapomnel a vratil se k tomu az kolem 16m.... Tak asi neni kam spechat, neboj...
Stehovali jsme se (od jeho tatinka), kdyz mu bylynecele 3 roky. Meli jsme to tak, ze doma je tam, kde jsou hracky, takze prvni se stehovaly hracky a za nimi my a vse ostatni... Zvladli jsme to docela dobre, tak neboj. Hlavne si z toho nedelej predem nocni muru, jeste toho budes mit dost jineho, s cim si delat hlavu...
At to hezky zvladnete.
17. kvě 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko - to ziram, vcera jsem tu zavirala a dnes otviram??? :-O

Dneska jsme vstavali brzy, to lezeni me zabije, on se fakt ze spani porad otaci na brisko a hned je na ctyrech, ale pak zacne jecet a ja si opravdu pripadam jak u zahradniho grilku, porad ho otacim zpatky. Dneska pro jistotu od 6h nespi, to tam taky kecel a kdyz jsem si rikala, ze ho "sprdnu", tak se na me usmal a rekl MAMA, no co s nim??? :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
Verčo,no já jsem na to zvědavá.Na tom semináři znakování nám řikali,že děti,který se naučí znakovat tak i dřív začnou mluvit....mě tak nějak spíš přijde,že co začla víc znakovat tak radši mluvit přestala.Teda ne,že by mluvila nějak extrovně :sweat_smile: ,trochu se to musí dešifrovat :sweat_smile: .Akorát včera večer,když jsem zalezla na záchod,tak mi začla bušit na dveře a vypadlo z ní mami si tam :astonished: .......tak sjme chvilku přemejšleli,jestli jsme neměli slyšiny a pak zase se manža zavřel do koupelny a ona dlouvala prstem do dveří a vypadlo z ní : kde je táta........tak jsme zase dumali,estli jsme se nepřeslechli,ale pak už zase vůbec nic :frowning2: .Já jsem mrkla tady na MK na jedno téma ohledně mluvení batolat a tam se tak nějak maminky shodli,že je na to dost času,některý nemluví vůbec.Tak mě jen zarazilo proč přestala komunikovat,když normálně jí furt huba jede(myslim i požvatlávání si ne jemom smysluplně).To máme tak i děláním pápá :rolling_eyes: .Začla to dělat docela brzo ale jen ve czela vyjímečných případech,kde se jí chtělo a pak dlouho nic a nebo si dělala doma pápá na postavičky v pohádce,mě když jsem jí zamávala,že jdu do jiný místnosti,ale jinak ne.A najednou začla dělat pápá každýmu,kdo odcházel a dětem v parku a my štastný že už konečně........a najednou zase ne e a dělá pápá jen večerničkovi v televizi :unamused: .Chjo
18. kvě 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak z toho nočního grilování :grinning: .....mám samou modřinu :sweat_smile: a na rukách už standartně otlačený fleky,jak chce bejt porád přitulená :sweat_smile: .Tak jsem zvědavá jak jí naučim na svojí postýlku :sweat_smile: .
18. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my byli dneska naprosto celý den venku a v galerii Hefaistos, tak se jen navečer hlásím, že žijeme :grinning:

Bell, já bych si s tím taky hlavu nelámala, ještě má čas. Ale můj osobní pocit je, že to znakování může mít spíš opačný efekt, než vám říkali. Ale nechci soudit, rozumím tomu jak koza petrželi :grinning:
18. kvě 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
Bell,
tak co ta krosnička, už ji máš doma? My zatím postel pro Jardu odkládáme, protože začal zase hezky spávat v postýlce. No a přes den spí teda na velké, to jo a jak krásně, jenom to bude asi dočasně, než zas polezou zuby :sweat_smile: :rolling_eyes:
18. kvě 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, ja te asi potesim...
Jeden muj pribuzny, kdyz byl maly, tak jeste ve 3 letech VUBEC nemluvil... No a predstav si, ze celysvuj zivot delal reditele fyzikalniho ustavu Akademie ved.. bohuzel vloni umrel. Ale to je presny priklad toho, ze to mluveni proste asi neni treba uplne hrotit a s tim "zapominanim" ruznych dovednosti to mel Adam uplne stejne. Jsem zvedava na Petika. Uz OBCAS dela papa a dneska i parkrat zase rekl BABA a MAMA, ale urco nevi, co to znamena...
18. kvě 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíík všem :slight_smile: :wink:

tak holky děti už spí :wink: jsem zvědavá do kdy Kristík,ale důležitý je to večerní usínání,který mu jde skvěle3X HIP HIP HIP HURÁ :- Kristík Začíná povídat bába,bába a porůznu prská a dělá kraviny...

Leni já byla v cukrošce ráno :wink: pak doplatit tábor v DDM.

V neděli jsme byli odpolko na nábřeží,potkala jsme se z Natt no kočárek není tak hroznej :wink: dá se to přežít,fakt,může být v klidu :grinning:

Péťo ve středu jdu do Běláska :wink: pokud jdeš koukej na mě houknout!!! :wink:

Jo a dort pro kámošky dceru dopadl dobře,byl jedlej :grinning: :grinning:
18. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,no my tu postýlku asi teda taky naplánujem až tak na léto........ještě nevíme ouplně.Podle mě by jí užila asi hned,ale manža mě odrazuje,že by jsme jí měli naučit spát i vtejhle co má,že z ní nemůže utýct :grinning: ...........tak fakt nevim,je fakt,že až se přestěhujem tak i tak bude vykulená a ještě,aby v noci bloudila po bytě.......no prostě musíme ještě nechat uzrát myšlenku :sweat_smile: .Korisnička zatím nikde..........tak snad jí poslali a z PPL,co nejdřív zavolaj....snad včas dopředu.Minule jsme objednali klouzačku na zahradu a objednali jsme jí rovnou na chalupu,aby jsme jí nemuseli převážet sem tam.NIkdo nám z e-shopu nenapsal ani vyliž si z PPL taky nikdo nevolal až najednou zavolali,tak stojíme na Brložci u rybníka s tou vaší klouzačkou :grinning: no a já byla doma v Děčíně v poledne s Puclinou v posteli po o :grinning: .

Holky to znakování............já nevim estli je to nějak světoborný.Puclina teda docela ráda ukazuje,ale taky spíš jenom tak mě a manžovi,že se s náma doma domluví,co potřebuje,ale řekla bych,že v podstatě ukazuje takový přirozený znaky,který dělaj ostatní miminka asi taky :confused: .Akorát občas se to hodí...v neděli jsme šli na prochajdu a vraceli jsme se kolem takka a Puclina ukazovala ptáček,ptáček a dělala pípí a my zírali jako blázni hledali,kde je nějakej pták,zrovna nikde ani vrabeček a ona furt mávala,než jsme si všimli,že nad náma vlajou prápory JYSK se siluetou ptáka nebo nějakej husy nebo co to je :grinning: .A nebo tuhle seděla doma v rohu na bobečku obličej rudej a tlačila :grinning: a já na ní tlačíš? tak kejvla a já tak pojď přebalíme a ona furt na bobečku,tak já na ní ještě porád tlačíš? a ona mi ukázala znak pro "ještě" :grinning: .Jinak teda jsem se dneska dočetla,že prej děti by měli mluvit maximálně do 3let a pak až,že se to už musí řešit :slight_smile: .Tak snad se jí prostě asi nechce...a pápá dělala dneska zasejc enem na večerníčka asi jí pad nějak víc do oka :confused: .

Terez,hele to je hlavní,že byl dort jedlej.........já jsem takhle jednou dělala dort a chtěla jsem udělat pařížškou šlehačku,tak jsem svařila smetanu s kakaaem a nechávala chladnout.......no a ona chladla a chladla....a já byla netrpělivá ,korpus už hotovej..tak sjem šla už šlehat a šlehala a šlehala......tak teď už vim,že to musí bejt opravdu vychladnutý :grinning: ........po půl hoďce šlehání jsem to vzdala přidala jsem k tomu pudink,takže v dortu byl nakonec místo krému pudink ze smetany,kterej je teda mimo jiné výbornej :grinning:, a marmeláda a na vrch přišla poleva z čokolády a nasekaný mandličky ......takže nakonec jedlej byl taky a vcelku aj ozdobenej nakonec byl :grinning: .
18. kvě 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem napsat,že by děti měli ZAČÍT mluvit do třílet :grinning: :grinning: :grinning: ,samozřejmě můžou mluvit i potom :grinning: :grinning: :grinning: .
18. kvě 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo a musíme se teda pochlubit....mluvíme a pápá děláme jen když se nám zachce,ale foukat do flétničky už umíme :grinning: :grinning: :grinning: .Puclina se asi před měsícem naučila pískat na píšťalku,co tu někde vyhrabala a tchýně jí dneska dala flétnu a ona jí fakt vzala do ruky a začla na ní pískat,jsme z toho byly vykulený :grinning: .Ale moc to nedoporučuju píšťalka aj flétnička je dost velkej záhul na tenké nervové spoje maminky a tatínka :grinning: :grinning: :grinning: .
18. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo taky se dneska Puclina málem vyčůrala do nočníčku :grinning: ,dáváme jí zatim na nočník jen před koupáním a ona si dneska dřepla,ale moc jí to nebavilo,tak se zvedla a šla se dívat jak se natáčí vanička a jak tak stála na studenejch dlažkách tak to pustila a sama zírala jako blázen,že si čůrá na nohy :grinning: :grinning: :grinning: ,bej to jen o chvililinku dřív,tak to bylo v nočníku,škoda :grinning: :grinning: :grinning: .
18. kvě 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak nestíhám ani dočítat. Tak jen v rychlosti. V pátek jsem byla v Ústí na vyšetření a v neděli 31. mi tam "vytřou zrak", takže pár dní budu přisleplá, ale posléze odhodím brýle :sunglasses: (respektive vyměním dioptrické za sluneční). Macek si v rychlém sledu (čtvrtek a sobota) rozbil "hubu" na motorce (té odrážecí, samozřejmě), takže má sedřený čelo a tvář. Ondrovi byla dnes diagnostikována hyperaktivita, takže mám fakt radost. Jo a nevím, jestli jsem to tu už ventilovala, ale budeme se (v rámci Norska) stěhovat do Bergenu, taťka podepsal na 2 roky a měl by si polepšit o míň práce = víc času na nás, budeme bydlet na ostrově Askoy hned u moře v úplně novém bytě 3+kk, takže si polepšíme i o jednu ložnici(hernu)...akorát se asi nikam nedostanu pěšky a krám 30 m od vchodu taky asi mít nebudeme. To byla v Lillehammeru obrovská výhoda. Ale do Bergenu zase lítá letadlo. A dají se tam chytat ryby.
Jo, babička se nám včera konečně vrátila z lázní.
A Macek začal trošku hlásit čůrání (jako předem, opožděně to už hlásil celkem stabilně). Oblíbil si kanál u garáže a někdy tam vybíháme i z domova, když se nenechá přesvědčit na žádnej z nočníků ani do záchoda.
A jak tady koukám na tu píšťalku, tak dnes Macek při vaření vykrámoval kompletně všechny hrnce (a že jich máme i po babičce) a třískal velmi vytrvale poklicemi (musím uznat, že to znělo fakt moc hezky, bohužel asi o 20 dB víc, než jsem byla schopná snést. Poslala jsem ho s tím na balkón a on se mi odvděčil tím, že sundal prádlo ze sušáku a včetně všech kolíků ho vyexpedoval na zahradu.
Jo a Ondra projevil v pátek přání jít na hovňostroj, ač jsme ho předem odrazovali, že to bude děsnej rámus (a on to nerad, viz ta jeho loňská pětiminutová návštěva basketu)...došli s dědou až do LaBoby, kde seděla moje ségra s bratránkem, děda si objednal pivo...no a skončilo to tím, že Ondra se tam choulil pod rákosem v rohu zahrádky se zacpanýma ušima ještě předtím, než to začalo. Takže děda pivo ani neochutnal a odvezl ho zase domů, kde jsme vše sledovali z okna.
18. kvě 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.Zdravi vas Natt,je s malym v nemocnici,ma chudacek zapal plic. :frowning2:
19. kvě 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíík všem a dobré ránko.

Teda po ránu hned taková špatná zpráva... :frowning2: chudák Šimonek...a Ty jsi je potkala Maki?
19. kvě 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,

Šimonkovi pofoukání a pusinku, aspoň takhle na dálku, ať je brzy fit!!! A Natt pevné nervy :cry:

Terez, odhodím ostych a hlásím se :grinning:

Holky my v roce a půl: NE, HAM, HAF, MIAU, TÁTA, DĚDA, BABA, HAJÍ, HAČÍ, BÁC, PA, AHOJ, HOP, NA, HN HN, AUVA, fÚ, no slovní zásoba jak bejk, ale ona mě evidentně rozumí skoro všechno, jen na to často nereflektuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdař bůh ve spolek,koukám samé dobré zprávy.Kde to ten Šíma chytil probůh? Tak snad bude,co nejdřív zdravej asi si chudák teď pěkně zakusí.
No a Laro s tim Ondrou.....já bych u něj zrovna hyperaktivitu nehledala :confused: ,tak to mi teda řekni jak se to pozná,sakriš?! Zejtra je zase v Bělásku, místo světýlek ,beseda s psýchou.Začíná to zase v 9 h.
19. kvě 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nové foto :grinning:
19. kvě 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak teď jsem narazila na netu na šílenej článek :astonished: http://spunt.centrum.cz/novinky/2009/1/8/clanky/rve-vam-dite-v-tramvaji-tak-si-vystupte-neobtezujte/ ,předem upozorňuju,že je to k nasr...akakání :unamused: .
19. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotky dobrý hi hi :grinning: ,hele kam že to chodíte k foťákovi? My se hcem jít vyfotit a má to řadu problémů :rolling_eyes: .Nejdřív si Puclina rozřízla ret,pak nechtěl jít manža,pak jsem nechtěla jít já :sweat_smile: ,pak zase měla šlinc Puclina a pak paní na tyršobce u foťáka řekla,že nemá hnědý pozadí a zatim jí nepřišlo,ale zejtra už ho mít snad bude jen né hnědý,ale temně fialový :grinning: :grinning: :grinning: .....prej........takhle to řikala :grinning: .
19. kvě 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak my jsme byli dneska poprvé u nás v Cipísku a paráda. Jarda si hrál s panenkama, s kočárkama, bral dětem jídlo a pití a taky tam máme skákací hrad, no užili jsme si to oba a já si ještě pokecala! :sweat_smile: Fakt už je potřeba aby byl někde v kolektivu s dětma a myslím že plavání je super, ale tam si s dětma moc nepohraje!

Natt,
hodně síly, teda vy si to vybíráte :unamused:

Péťo,
ta poslední je super :wink:
19. kvě 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Natt, to je síla, kde se pořád ty nemoci (myslím mezi námi "na koníku") pořád berou :unamused:

Bell, zítra dáváme babiččino auto do servisu, tak možná by nás tam děda mohl vysypat, uvidím. Právě na tý minulý besedě jak o tý hyperaktivitě mluvila, říkám si, kurňa, to je celej Ondráš...takže jsem ho včera vzala místo školky do Běláska za Sofií, udělaly jsme si testík a na hyperaktivitu měl 5 bodů z pěti :confounded: Tak uvidíme, co s ním dál vymyslí(me).
Jo, jinak OoT - dnes jsem náhodou koukala v Ikee na ty "naše" společné židle, v ČR je momentálně jediný kus na Zličíně, ale v CHemnitz by jich měli dost a dost. Akorát stojí 59 euro, nevím, jaký je teď kurz, ale každopádně vyjdou dráž než u nás.
19. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
malej je na jipce..........Tomáš mi sem zařídil net........no síla........páááááááá a dekuju za podporu,má nejakej divnej,vzduchem se přenáší,nezabíraj na nej atb.......... :frowning2:
19. kvě 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt-tak hodně síly oběma
19. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky :slight_smile:

Nattaly, pohlazeni Simonkovi a tobe hooodne sily!!!

PetoB, dneska jsem potkala vasi babi s Dorotkou a tedy ma mensi vlasky nez na te fotce :grinning:
19. kvě 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, moc se modlím, prosím, žebrám ať je malej a všechny ostatní mláďata OK.

Verčo, už jsem pslal že jsem mladou ošmikala :grinning: :grinning: je zas jak kojenec :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenže zdrhající
19. kvě 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, moc moc na vás myslím a přeji, abyste z toho byli co nejdříve venku. Hlavně ať je Šimonkovi líp zdravotně a tobě po té psychické stránce. Chápu, jaký je to teď záhul. Drž se.
19. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem!!!

Natt tak přejeme brzké uzdravení!!Myslím na Vás,v neděli se potkáme vše OK a šup dva dny na to taková pohroma,achjo :frowning2:

Jo byla jsem dnes u Šedivýho :slight_smile: já ho požádala o pomoc s kočárem k němu do čekárny a on ho"čapnul"sám :grinning: jako pírko ani se snad nezadýchal :grinning: byla jsem tam já a babi úplně první a normálka nás ženský začaly předbíhat až sestra nás musela jmenovitě k sobě volat!!Já nechápala...nemám nic proti starým lidem(ženským)taky jednou budu,ale tohle mě dostalo,vidí,že přijdou mezi posledníma rvou se první do dveří...!!!
19. kvě 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, ať jste brzy doma a zdraví! Těšíme se na vás na světýlkách... :wink:

Bell, díky za odkaz, mrknu na to... :wink:

No, jinak my jsme si s manžou vyrazili v sobotu večer na koncert na nábřeží, hlídala u nás moje mamka s přítelem. Rostík už obvykle zvládá spinkat bez přestávky do těch 5, no a samozřejmě jako kdyby vycítil, že nejsme doma, začal ve tři čtvrtě na jedenáct urputně řvát. Naštěstí jsme už stejně byli na odchodu (měli jsme domluvené hlídání do 23), ale mladej pán nám to nehodlal odpustit ani po příchodu domů a nakrmení a budil se dál po 2-3 hoďkách... :confounded:
19. kvě 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, no jo, důchodci... :frowning2: To vidíš i na zastávkách MHD. Na ni se sotva dobelhaj, ale běda jak přijede busík, to jsou hned první u dveří a když náhodou ne, tak se tam probojujou těma svejma hůlčičkama, odšťouchaj si překážky... :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek