• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahoj holky!
Koukám, že se tu zase hromadně choří, tak držím palečky, ať se brzy zase vyzdravíte!
Tatínek nám taky trošku laboruje, tak ho máme dneska doma.
Chtěla jsem vám dát na modrou střechu fotky z okolí, ale adminky to tam promazaly a zůstal tam jen dům a byt :frowning2: A tady asi taky neprojdou, bo tam nejsou dětičky :frowning2:
27. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lara,
aby se nezbláznili :angry:
27. srp 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme večer dávali ty léky po 2,5 hodinách. Dr. Skácelová říkala, že to nevadí a zábaly se nám osvědčily po celém těle krom hlavičky samozřejmě. Ale o těch ponožkách už jsem taky slyšela. Dokonce o ponožkách namočených v octové vodě. Prý to dokáže srazit horečku.
Verčo, mluvila jsem s Mílou (taky z diskuse, jen tu dlouho nebyla) a té dr. Podolská dokonce poradila střídat ty léky po 2 hodinách (paralen a nurofen).

Večer jsme to dotáhli taky na 40 v zadečku, museli jsme dát půlku diazepamu, aby neměl febrilní křeče. Tak jistě některé z vás ví, že jsem obvolávala půlku Děčína, kdo by měl večer v deset diazepam. Nakonec jsme sehnali. Místo aby po něm spal nebo blouznil nebo bůhvíco, tak byl nasypanej jak taška a běhal po bytě bleskovou rychlostí, gebil se, jedl, pil, prostě veselost největší. Všechno mi odkejvával, no prostě jsme nestíhali... A o půlnoci měl už 38,3 v zadečku a od té doby nic. Nechci to zakřiknout...

Holky, moc vám děkuju za pomoc... těm, které jsem večer otravovala po telefonu! :slight_smile:
28. srp 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
My meli taky dobrou akci...
Petik v 6h dostal cipek na teplotku, ale do pul hodinky se strasne pokadil a asi cipek sel ven - jenze jsem to nevedela jiste, tak jsem cekala do 9, abych mu dala dalsi leky... V 9 mel 39,5, tak dostal leky na horecku a dala jsem ho chrupkat. V 11 ma ATB - zmerili jsme ho a ejhle, teplota se nehnula - sice ani nahoru, ale ani dolu!!!!! Tak zacala akce ochlazovani...
Dostal (protoze miminka nesmeji mit zabal na teslicko) mokre ponozky a pres ne suche teple, na zapesti mokre kapesniky a na celicko taky. Jenze on to behem 5 minut mel uplne horke a skoro suche, takze jsem litala namacet. Do toho se KONECNE chtel poradne napit, tak jsem litala pridelavat piti, vypil 2,5 tech malych lahvi od Aventu. Pak jsem mu dala ciste suche pyzamko a vzali jsme ho na chvili mezi dvere na balkon, bylo kolem 20 stupnu... Tohle cele trvalo asi pul hodiny - zmerili jsme ho a zjistili, ze jsme srazili teplotku o 0,4 °C, tak jsme meli radost a Petik si dal mlicko a sel spinkat...
Rano mel 38,5 a ocekavam, ze dnes uz zaberou ATB a bude lip...!!!
28. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty teplotky pisu po odectu 0,5°C
28. srp 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak hurá..............je to na dobré cestě :wink:

leni,
tak aspon,že zabral to je dobře.........vůbec se neomlouvej,to je jasný :wink: a samozřejmý :wink:

veru,
kde to petik chytil.....z Nemecka,protože je to asi levnější vid,že se tak blbe ptám......... :grinning:
28. srp 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já píšu teploty bez odečtu. TAkže po odečtu měl 39,5
28. srp 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, my jsme dělali zábaly už ve 2 měsících po prvním očkování a normálně nám to po telefonu radila doktorka a pomáhalo to. Nesmí to být akorát ledová voda, jen odražená studená. Tak se toho neboj. Nesmí se to dělat jen když jsou chladné končetiny... kvůli krevnímu oběhu. A čípek se vstřebá za 10, maximálně 15 minut... takže by teoreticky měl působit. Ale měli jste to asi přesně jako my, prostě to nezabíralo. Nám to ale ještě spíš lezlo nahoru. Strašně vám přeju, aby ATB zabrala, protože jste teda měli taky hodně veselo, jak to čtu. To jsou nervy, co? Já jsem vždycky úplně na prášky a to si toho ještě užijeme...
28. srp 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau marodi a vsichni ostatni!Leni,takze Diazepam ho nakopnul,jo?To je divny,ja ho mela jednou v zivote pulku a spala jsem 10 hodin jako mrtvola! :grinning: Hlavne,aby bylo lip!Verco,taky si uzivate,co?Ale ty ATB zaberou rychle,neboj...
My delali pri horecce vlazny zabaly na ruce a nohy a na celo.Na cely telo se snad u malych deti smi taky,ale zase ruce a nohy volny,myslim...Nam to pomohlo docela rychle.A cipek taky vetsinou vykadi.Nejhorsi je pak,kdyz blinka i sirupy,to clovek nevi,jak to do nej nacpat.
28. srp 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze, Leni, jsme to meli uplne stejne s temi teplotkami...
Jo a ja jednou byla se psem na operaci a pak jsme davali Diazepam, bay pejsan spal a on po tom akorat lital po byte, chodil poraddokola a ne a ne si lehnout :grinning:
Diky za rady, jste moc hodne... ;)
Verim, ze uz to zabere a bude lip!

Natt, no hlavne nas lakal odlet z Drazdan - lepsi nez z Prahy...
28. srp 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, já ho brala za těhotenství 3x a vždycky jsem do půl hodiny padla, usínala a prý kecala z cesty. Naše mládě řádilo :grinning:

Koukám o zábalech panuje taky kupa názorů a zkušeností. Když je nouze, tak člověk asi vyzkouší všechno. Já už uvažovala o tom octu, ale mamka mě zas postrašila, aby neměl alergickou reakci na ocet. Ale to si nemyslím. Čípky my nedáváme ze zásady. Všechny vykadí okamžitě. Když měl čípky Rectodelt při té laryngitidě, tak jsme mu museli 10 minut držet půlky u sebe, aby to nevyprdnul.

Verčo, náš chlapeček měl reakci jak váš pes :grinning:
28. srp 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme zas 38,3 :angry:
28. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ale doufam, ze vas chlapecek nesteka :grinning:

A my mame ted zrovna 36,8 :sunglasses:
28. srp 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, to jsme měli ráno po probuzení, jenže u těch dětí se to mění z minuty na minutu. Moc vám přeju, ať to vydrží.
28. srp 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,nezavidim,jeste v tomhle vedru...
28. srp 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatim se drzi - ma 36,7... uuuuufff..

Leni, drzim palce, at to taky srazite trvale.
28. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, to už vám zabrala antibiotika. Neboj, už z toho budete venku :wink: Já jsem srážela octovými ponožkami v kombinaci s panadolem a má už 38,2. Sama od sebe mi volala doktorka, že od 17 do 20 hodin můžeme jet na pohotovost, jestli se bojíme jet do špitálu (aby si nás tam hned zas nenechali). Na pohotovosti je MUDr. Lodlová z Bynova, tu jsem měla jako dítě. Tak uvažuju, že tam pojedeme, aby na něj aspoň jen mrkla, poslechla ho, jestli se mu něco nepřidalo. Ale myslím, že ne.

Holky, dotaz. Nevyzkoušela některá z vás na prckách ty nové plíny z Tesca? Přítel říkal, že tam viděl nějaké v zeleném balení. Nejsou to igelity???
28. srp 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
leniku,
já je mám............ne ne jen mají jinej obal...........jj jen jed,aspon budeš klidnejší :wink:
28. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky :slight_smile:
28. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jen jedte, my tam byli ve stredu ;)
A ty plenky jsou malinko vylepseny ty Tesco :wink: taky je mame

Uz mame 36,3, tka zatim se drzime.
Myslim na Danecka...
28. srp 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo vidíš, já měla za to, že jste byli normálně v nemocnici na dětském. Tam si nechávají skoro každého. Jinak na pohotovosti jako takové prý ne.

To je super s těma plínama. Doteď nám vyhovovali nejvíc ty tesco plíny fialové, tak zelené vyzkoušíme. A jestli jsou ještě lepší.... jedna báseň :grinning:

Verčo, hele, vám ta teplota podezřele klesá :grinning: :grinning:
28. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to klesa, za chvili bude mit 35 :grinning: - ale teplmer bere od 32, tak snad to uhlidam...
Panacek, abych si jooo nemohla oddychnout, tak pro zmenu prestal jist.
Mel k snidani asi 3 lzicky jogurtu, svacu zaspal, k obedu nechtel nic a ted jsem mu rozmichala jogurt s bananem a susenkama Sunarka a dal si tak sotva pulku... No jo, co nadelam, ma z ceho brat...

Mne ty plenky prijdou v pohode, ja je tedy pouzivam jen na doma, jinak davam Pampersky...
28. srp 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak, Leni, aby ti to nebylo jooo lito, tak uz mame 37,2
28. srp 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byli na pohotovosti, je to prostě asi jen ta reakce, protože nevypadá jinak nemocný. Aby jo, když při cestě na pohotovost se horečka asi lekla a měl tam 37. Už spinká.
28. srp 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidis, to je skvela zprava :slight_smile:
Petik spinka se 38... ale lepsi nez vcera ;)
28. srp 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak nám to večer stejně ještě vyskočilo, přijde mi to nekonečné. Takže opět hořel, zase léky, zábaly... Teď je dobrej.
29. srp 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my tedy vecer 38 - noc silena, porad se budil, to byl masakr...
Rano 36,3, tak uvidime, jak to dnes vyskoci. Nemelo by byt takove horko, tak snad...
29. srp 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně včera na pohotovosti říkali, že v těch vedrech má každé dítě o 0,5 stupně víc, tak proto tak vysoké horečky. Teda většinou...
29. srp 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata zdravím :slight_smile: :wink:

Leni a Verčo přeju děťátkům brzké uzdravení!!!

Já od středy měla nějaký střevní potíže,nevím co mi nesedlo....Tak že jím minimálně,fakt peklo
Dnes jsem upekla pro kluky dort,přijedou zítra.K obědu udělám pečený kuře+kaši

Kristík má totálně uřvaný den,baští málo,teď jsem ho kojila na 2x a už to vypadalo na spánek a znovu v postýlce řve!!Už jsem nějaká vyždímaná...
Pokud mu lezou jen zuby tak dobrý,doufám,že to není náznak ničeho jinýho...
29. srp 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Terez, ty jsi pilna jako pilnicek :grinning:
Doufam, ze ti bude brzy lip a ze Kristik nema nic vazneho.

My docela pohoda - Petik je cely den bez teplotky, hezky si hraje. Je tedy tykovy ufnukany a chovaci, dnes mi usnul v naruci, ale jde to. Tak snad bude uz lepsi i noc...?

Leni, jak vy??
29. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek