• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Dobré ranko, no dobré... K Danečkovi jsem v noci vstávala asi ta 100x, protože ze spaní hrozně plakal, převaloval se, kňoural. Ale žádné zuby nevidím. Já jsem se vzbudila s totální bolestí v krku. Takže dneska rekonvalescence doma. Prďola ještě spí na to, že vstává běžně maximálně v 6,30 :frowning2:

Natt, dopadli jsme dobře, pořád nám zůstávají ty léky jako dosud, nic nezvyšujeme. A prý máme přijít koncem října na krev a kdyby tam nebylo nějaké zlepšení, tak nasadíme na půl roku ribomunyl. My už ho měli, ale jen asi dva měsíce. A prosím tě, co dostanete za vakcínu? To by mě docela zajímalo...

Makinko, díky za odkaz na tu akci na Libverdě. Když budeme ok, tak tam taky půjdeme :slight_smile:

Bell, tak to je super, jak jste to zvládli s tím kojením. Teda koukám, že šífáci měli ale víkend! Doufám, že bude manželův brácha ok. Je jasný, že doma je doma, tady mu bude líp.
16. zář 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
dík určo skáknem taky,jako kažýdý rok :wink:

leniku,
nevím,řekne nám to dneska :unamused: ,pak napíšu,řikal přes podzim a pak se uvidí,ale co,to nevim :frowning2:
16. zář 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, tak držím palec!
16. zář 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdybyste měly chvilku čas a dětičky dovolily, můžete se mrknout na tyhle čtvery hodinky, které byste vybrali pro chlapa?

Hodinky 1 - http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/det/casio-w-212hd-1avef-collection/

Hodinky 2 - http://www.nejlepsiceny.cz/hodinky/casio-collection-w-213d-1avef.html

Hodinky 3 - http://www.nejlepsiceny.cz/hodinky/casio-w-755d-1avef.html

Hodinky 4 - http://www.casio-hodinky.cz/casio-wave-ceptor-wv-58de-1avef.html
16. zář 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě vedou předběžně ty první, ale rozumím tomu jak koza petrželi. Líběj se mi designově.
16. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leniku,
tak me se líbej ty třetí :wink: a dostali jsme taky rybomunil,nebo co to je :wink: ,ze začátku 3 krát týdně měsíc a pak jednou týdně

:wink: jinak já mám nasazenou dietku,aby to zmizelo,6 černých uhlí denne a jen vodu a suchary :frowning2: ,já???????,sice to potřebuju,to jo,to bez debat,ale hlad mám jak blázen :angry:
16. zář 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau vsem.Kontrola reletivne v pohode,jen klasika-ryma+kasel,poslechove cisty,krk lehce zarudly.Na rymu dostal kapky,az doma jsem se docetla,ze jsou antibioticky.No,on stejne dneska uz rymuje min,tak je dame,at se toho zbavi uplne.Teda jestli se mi povede je nakapat,odpol to byl narez.Ocko odsunuto,az se vyleci,mel dostet Prevenar.
Romana zitra pusti,hura,draty nebudou!
16. zář 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, tak my jsme to měli brát jinak. První měsíc vždy PO, ÚT, ST, ČT a pak vždy první týden v měsíci. Řekla bych, že to docela pomohlo, tak kéž by to pomohlo i Šimonkovi. A díky za názor ohledně hodinek. Kamarádka mi psala, že se jí líběj taky ty třetí, mně tam nehraje ten růžový doplněk... na chlapa.

Makinko, co to je za kapičky? My máme jít příští týden ve středu na poslední Hexu, tak snad bude Daneček ok. Je taky jen mírně nastydlý, párkrát za den zakašle, v noci víc, trošku rýma. Přes spaním jsem mu kápla Nasivin. Po obědě spal skoro 4 hodiny, tak jen ať se kurýruje.
16. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
leniku,
prej mu to upravil nebo :wink: ,řekla bych že maki má PAMYCON že jo vid :wink: !!!!!!,to jsem se chtela zeptat,jestli je vůbec k ničemu :wink:-dekuju,akorát nám odložili spalničky,až na leden,ale jeste stihnem dát žloutenku :wink:

maki,
jestli to jsou oni,jsou supr..........určo zaberou :wink:
16. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano pani lekarnikova,je to Pamycon! :grinning: Mudra rikala,ze kdyby se mu vrazil zanet i do ocicek,tak kapat i do oci.Myslim,ze to zabere rychle,pac mam pocitm,ze to stejne uz ustupuje samo. :wink: Ale nakapat mu do oci,to bych potrebovala 2 lidi,aby ho drzeli. :grinning:
16. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo no,hold už jsme je meli nekolikrát :frowning2: ,tak vím :wink:
16. zář 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak pardon :zipper_mouth:
16. zář 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jak je?? dlouho jsem tu nebyla.
17. zář 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kristl :slight_smile: U nás vše při starém. Co u tebe?

Ahoj všechny, dneska byla noc lepší než ta včerejší, tak to vidím na úplné uzdravení. Jestli vykoukne sluníčko jako včera, tak odpoledne půjdeme na chvilku na procházku. A hlavně musím prát a prát a prát, páč už nám "přetejká" koš na prádlo.
17. zář 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas to ze ted nemuzeme se snazit pac mam nakej zanet na cipku tak se to musi vylecit.
jinak za chvili jdu na poradu :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ať je to brzy lepší. Já mám teď se záněty taky problémy, už skoro dva měsíce pořád dokola a pořád beru antibiotika, chemoterapeutika, všechno možný. Uvažuju o wobenzymu, ale je to drahý jak mrcha.
17. zář 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristl a co kdybys vyzkoušela nějakou kůru od Joalis (www.joalis.cz). Mám kolem sebe známé, kterým to pomohlo. Navíc je to čistě přírodní, když se pokoušíte o mimčo. Mohlo by to snažení ještě podpořit.
17. zář 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak hlásím, že Pája lehla. Dneska jsme byly u doktorky, má nějakou virózu, kašle, smrká a v noci zvracela. Doktorka říkala, že je toho teď plno a i učitelka ve škole. Do konce týdne má být Pája doma a když jí bude dobře, může v pondělí do školy.
Chudák, ráno brečela, že chce do školy, že nemůže přeci chybět... :frowning2: Teď je zachumlaná u mě v posteli a kouká na pohádky.

Tak snad se z toho do konce týdne dostane a bude moct v pondělí zpátky do školy.
17. zář 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,to byla sranda. :grinning:
Inanko,presne,me to musra taky rikala,ze je strasne moc viriz a nastydnuti,ze neleci pomalu nic jinyho.Tak at se mala brzy vyleci.
U nas je to lepsi,teda Max,ja se horsim,tece mi nudle nonstop.Jsem v pokuseni si pujcit jeho Pamycon. :grinning:
17. zář 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, ono fakt něco řádí, ale co tak vidím ve svém okolí, tak je to jen na pár dní. Tak snad půjde v pondělí do školy. Taky bych se zachumlala a koukala na pohádky :slight_smile:

Já zatím Danečkovi žádné léky nedávám, maximálně na noc kápnu nasivin, ale jinak nic, když nemá teplotu. Ale radši to zaklepu. Maki, Pamycon je o pro dospělé ne? Já jsem ho taky myslím měla.
17. zář 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
já vím :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

leniku,
a ten lék máte v sáčku,mužeš ho připravit třeba hodku předem????????? :wink:
17. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Já sice moc (vůbec posl. dobou) nepíšu, ale tak jednúc za dva dny vás dočtu :slight_smile:
Takže všem marodům (a že jich je, skoro se bojím s klukama i vracet) přeju brzké uzdravení. Taky lodním úrazům, strejda taky jezdil a slyšela jsem toho už dost.

Leniku, asi nebyl dobrý nápad dávat sem ty hodinky, mně se nejvíc líbí ty čtvrté :slight_smile: A wobenzym je super, já ho tedy nepapám, ale Zdenda jako lentilky. Pálka to sice je, ale rozhodně tu velikou pikslu. Ono je to vlastně na všechno. Já ho kupuju v tý lékárně na Staráku, co tu byla porazena :slight_smile: (posledně o 150 levnějš než v Hypernově)

Jinak tady je to takový jednotvárný, až na výjimky, které popíšu níže...dopolko se tak čučkáme, když náhodou neprší, chodíme ven, to pak ale mívám problémy stíhat oběd na 12. Když máme mít ten přesný řád...a Ondra si to hrozně hlídá, už se začíná učit i ručičkový hodiny. Po spaní/odpočívání obvykle chodí táta z práce, 2x týdně má trénink až pozdě večer, takže máme odpoledne celé pro sebe, chodíme na hřiště (opět když neprší), když má trénink brzy, jezdíme s ním, když je hnusně, a kopeme si na zimáku nabo tam krmíme kachny a racky, nebo jsme doma, tedy na tom "našem" hřišti.
Teď měl Zdenda pátek, sobotu i neděli volno od tréninků, tak jsme si užívali, v pátek bylo ještě hnusně, ale v sobotu už jsme razili dopoledne do města do akvária a v tom počasí to bylo to nej, co jsme mohli dělat...Ondru teda nejvíc zajímalo školní fotbalové utkání na hřišti před bránou, vevnitř pak duhové odlesky, které odrážely hrany skel kamsi nahoru v těch akvárkách, mně se to tedy nepodařilo zahlídnout, ale on to prostě viděl všude. No a nemohli jsme ho odtrhnout od prosklené výtahové šachty. Macek byl nadšen hlavně z krokodýlů (mají úžasnou kolekci snad všech druhů, nevšimla jsem si tam jen gaviála :slight_smile: ) a bál se hadů. Mě nadchl nejvíc jeseter mých rozměrů v kapřím rybníčku.
Protože se rozpršelo víc, upustili jsme od předem naplánované procházky městem (dobře jsme udělali), jeli dom, odpočali si a pak jsme se jeli ještě kouknout do Lagunenu, což je nejhezčí obchoďák tu. No a do města jsme vyrazili v neděli, kdy svítilo sluníčko a bylo pěkně. Hned v přístavu se mi kluci "ztratili", protože jsem měla jedinečnou příležitost fotit Bergen zalitý sluncem. Potupně přiznávám, že se mi to moc nepovedlo, ale užila jsem si a jak jsem zjistila posléze, kluci taky...tatínek jim koupil Ondrovi triko z norské vlajky(o kterém říká, že je to triko z norské země, stejné, ve které se narodil :slight_smile: ) a Mackovi kšiltovku s vyšitým trollem. A sobě přívěšek na auto (na klíče) s kompasem, ale doufám, že podle něj jezdit nebude, páč ukazuje sever každou chvilku někde jinde :sweat_smile:
Jinak jsme měli kliku ještě v tom, že se konal jakýsi festival jídla - spíš něco jako jarmark tradičních místních specialit, ale bylo to fajn. Překvapilo mě, že tam ale v tak hezkém počasí a navíc s tou poutí nebylo moc lidí. Na to, že Bryggen je na seznamu Unesco...je to řada původních dřevěných přístavních domků, všechny jsou více méně křivé a hezky to tam voní, asi tou impregnací :slight_smile:
Jo, v přístavu kotví krom spousty jachtiček u skutečné skvosty, staré funkční parníčky a hlavně "pýcha města", bývalá něměcký školní plachetnice, trojstěžník Staatsraad Lehmkuhl. Je to bílá nádhera téměř 100m dlouhá, od čáry ponoru skoro 48m vysoká (tedy po vrcholek hlavního stěžně), 22 plachet o celkové ploše 2000m2. Je nádherná. Jezdí vyhlídkové plavby po okolních fjordech, ale pod plachtami jsem ji ještě neviděla :frowning2:
17. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A odpo jsme jeli kus za město do Fanasaether, je tam na kopci malý skanzen a taková minizoo s různým domácím zvířectvem. Teda bývala. Teď tam bylo pusto a prázdno :frowning2: Jako náhradní program jsme vybrali lanovku na Ulriken - 634 mnm. Dole bylo aut jak nakakáno, ale ten hlavní nápor už opadával, takže jsme zaparkovali hned vedle. Automat nechtěl žádnou z našich mincí, riskli jsme to bez lístku. Jaké však bylo naše překvapení, když i ve vestibulu byl jen automat. Jen na karty. Drahý jako prase...už jsem to chtěla vzdát, nebo aspoň ušetřit za jednu cestu a sejít dolů pěšky...ale kluci mě přemluvili...děti chtěly nahoru a Zdenda říkal, že cesta je strašná a pro děti neschůdná. Což jsem si při pouhém pohledu z lanovky musela připustit. Ale bylo to hezký, i když nahoře foukalo a byla zima, ten výhled fakt stál za to :slight_smile:
17. zář 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, jestli myslíš ten Ribomunyl, tak nám víc vyhovovaly tablety. Rozdrtila jsem tabletu a podala s čajem na lžičce. Ten sáček se musí rozpustit asi ve 100 ml vody, to si už nepamatuju a Daneček mi tolik naráz a navíc nalačno nevypije. Zkusili jsme obojí, tablety vyhovovaly víc. A hodinu předem to podle mě připravit můžeš, s tím se nic nestane.

Laro, díky za info ohledně wobenzymu, je to teda fakt pálka, co se peněz týče. Zvlášť když nás čekají Vánoce a ještě před nimi má chlap 30, mamka 50, pak narozeniny táta, teta a svátek babička a Daneček. Peklo! Fakt nevím, kde mám ty peníze už sázet, aby rostly! :grinning: Uvažuju ještě nad kůrou Joalis, psala jsem i do toho jejich regionálního centra a odpověděli mi celkem rychle, poradili a pár lidem to už pomohlo. Čeká mě rozhodování, každopádně vyléčit se pořádně musím, páč už mě nebaví jíst antibiotika a výsledek nula.
17. zář 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar a sílu všem! :grinning:
Mně už je hej, dneska jsem si byla pro Rostíkovy výsledky krve a moči a je to OK, jen je po mně chudokrevný, takže jsem pro něj hned vyfásla železo. Ještě dobírá antibiotika, ale pupínky se ztrácí, teplota není, papá dobře, podařilo se mu i mě opět nastartovat prsa, takže pokračujeme v kojeníčku. Jen začal nějak špatně noci spinkat, nevím, jestli mu je teplo, zima, má hlad, nebo se jen potřebuje ujistit, že jsme tam s ním, dnes jsem k němu vstávala cca po hodině. :frowning2:
Natt, Bell, spála je streptokokového původu, takže na tebe prskne někdo s angínou a je posekáno. Taky je možný přenos z hraček (streptokok tam přežívá i několik dní), takže jestli půjdete někam na návštěvu (jako my), kde jsou děti čerstvě vyléčené z angíny, nenechávejte svoje dítě hrát si s jejich hračkami, pokud vás maminka nepřesvědčí, že jsou vydezinfikované... Inkubační doba je krátká (1-4 dny) a projevuje se stejně jako angína + vysoké horečky a červené drobné tečky (ze začátku to ani nejsou pupínky) po těle. Rostík je měl nejdřív po celém bříšku, postupně se mu ztrácely z bříška a rozlézaly po končetinách a ouškách, na obličeji se nedělají. Taky vypadal, jako když má husí kůži (pak jsem vyčetla na netu, že je to jeden z příznaků). Teď bude prý asi měsíc hodně oslabený, takže nesmíme nikam moc mezi lidi, aby hned zase něco nechytil. Těšila jsem se na cvičení do Běláska, takhle budeme muset počkat. Chodíte tam někdo? A do Rákosníčka?
Leni, hodinky mi připadaj všechny hodně podobný, nejvíc se mi líbí asi ty třetí (ale spíš pro sebe), pro chlapa asi buď první nebo poslední.
Co se týče Wobenzymu, tak co doktor, to jiný názor. Podle jednoho je to vyhazování peněz, páč je to jako Placebo, podle druhého zázrak. Já ho brala před lety jako doplněk léčby k závažnému gyn. zánětu a podle gynekoložky jsem se právě zázračně uzdravila, původně mě totiž strašila odejmutím vejcovodu.
Maki, pozdravuj Romču, ať se mu to dá hlavně úplně dopořádku.
Všem marůdkům dospělým i nezletilým přeju hodně zdravíčka! :wink:
Laro, to jste si užili krásný víkend, obzvlášť vyjížďka lanovkou a ten výhled závidím! :slight_smile:
17. zář 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rybko, dobré zprávy ohledně zdravíčka a kojení :wink: My teď v noci taky takhle často vstáváme. My chodíme do Rákosníčka na kroužek pro děti od 1 roku do 2 let. Minulý týden to začalo a bylo to bezva. Celou hodinu fakt zábava, děti se nenudily ani chviličku. Díky za názor ohledně hodinek i Wobenzymu.
17. zář 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rybko,vyridim!Uz je z nemocnice pryc,je na lodi.Dokonce ma jen dlahu,ani sadru nedostal.To je fajn,ze je Rostik v poradku a ze zase kojis. :wink:
Leni,jo,ty kapky jsou i pro dospelaky,dokonce jsem se docetla,ze na praskliny na bradavkach pri koju :wink:
S tema hodinkyma neporadim,pac tyhle nejsou muj styl.
Kdo jde na Libverdu?Ja v sobotu po obede!Pojdte taky! :grinning:
17. zář 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata,

uf jsem nějak mimo... :confounded: lítám jak hadr na koštěti a nic platné,Kristík v noci řval celou hodinu po nakojení.Přes den kojím pouze 1-2x

Včera mě bylo zase zle,bolest hlavy,no jsem už asi na odpis!!!

Všem kteří jsou zdraví 3x hurá :slight_smile: :wink: :slight_smile:

Těm kteří jsou nemocní brzké uzdravení!!! :slight_smile:

Natt s hrnečků jsem taky mimo :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes jsem zkusila jiný a docela se Kristík chytil,pokud budeš na skypu zavolám nebo písnu ať se domluvíme a donesu Ti ty co nepotřebujeme....
17. zář 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, podmínkou bylo, aby hodinky byly do kovu a digi :slight_smile: Tak podle toho vybírám :slight_smile:

Terez, drž se :wink:
17. zář 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,to je jasny,ze vybiras podle manzova vkusu. :wink:
17. zář 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek