• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Jeste nevime,ale asi si to pak rict nechame.At vim,jestli mam nakupovat holcici hadriky. :wink:
29. zář 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přála bych ti holčičku, ať máš páreček :slight_smile:
29. zář 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. zář 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Je, to miminecko je taaak krasne, ja chci takyyyy!!!!!

Vsechny moc zdravim, Rybko, ty jsi tedy vzornacka! :wink:
29. zář 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, taky mi div neukáplo, fotečka je krásná, vzpomínky na toto nádherné očekávající období dojemné... :sweat_smile: Taky bych si to zopákla... :cry: A vy byste si přáli spíš holčičku do párečku, nebo kloučka, ať se spolu vyblbnou? Taky zdravíme Romču, jak vypadá ta jeho packa? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to vubec neresim,oboji ma svoje klady i zapory. :slight_smile: :wink:
29. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky,
maki,
jj fotečka je fakt překrásná,všechno je tam krásně videt :wink: ,hned jsem taky jukla do albumu,a za vzpomínala,všechno bych brala až na ten porod :wink:

jinak my o víkendu Zoo Ustí a v nedeli Větruše :wink: ,už bude zima,tak nevim jak to doma zvládnem :angry:

veru,
tak šup šup do holčičky :wink: ,my to necháme osudu,ale zatim neplánujem,jeste me čeká ta jedna operace,po porodu stále,takže zatim určitě ne :wink:
29. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíík děvčata,

Maki fotečka fakt pěkná,suprově vychytaná :slight_smile:

Kristík má rýmu,tak odsávám a řve chudák až běda,zítra bohužel nejdeme na světýlka do Běláska :frowning2:
Taťku máme taky doma,má virozu.
Jiřík a já jsme v pohodě.
Kojím už jen v noci a poslední tři dny pouze 1x,ale štve mě že minimálně vypije UM,ale baští dost jogurty,domácí přesnídávky taky dělám a večer do kaše přidám sunar,tak aspoň něco...

Ani nevím zda jsem psala,že váží 7,40kg :slight_smile: to je naše muší váha :slight_smile:

Foto přidáno :wink:
29. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím ve spolek :slight_smile: ,já teď nějak fakt nestíhám pc ani zapínat .
Maki,fotečka je parádní :slight_smile:.Já se k tomu snad nedokoupu jí sem dát :sweat_smile: .A v kolikátym teda přesně týdnu jseš? Měli by jsme být na stejno,jen já jsem to víc honila,aby se na mě dr. koukla dřív :sweat_smile: .Na krvi už jsem byla.Teď jdu do poradny zase 13.října.Já bych teda měla bejt ..teď je úterý...tak ve čtvtek začínám 14.tt,termím porodu mám zatim stanovenej na 8.4. .Trochu se už začínám cejtit líp,když náhodou nejdu v poledne spát po o,tak už vydržim a dokonce začínám už aj šůrovat a odstraňovat nánosy bordelu po bytě :sweat_smile: ,ale večr padne osmá a jsem grogy :sweat_smile: .Jinak my to taky neřešíme estli kluk nebo holka.Trochu si možná přeju zase holku.....ohledně těch háčkovaných čepiček,že :grinning: a taky už máme hromady růžových hadrů....ale zase kluk by byl taky fajn,aby se tu manža s náma doma nebál v takovej přesile ženskejch :sweat_smile: .Ale jinak je to opravdu jedno.Máme jen jedno jediný přání aby to mimčo bylo zdravý :slight_smile: .Všechno ostatní už jsou jen prkotiny.

Verčo,díky za pátrací služby ohledně Elma :wink: .Už jsem na to mrkala a pátrám dál.Ovšem k mojí smůle jsem vypátrala,že Svět Elmo vyšel na dvd v papundeklu v celé edici 8.dílů za 42,- Kč jeden no a samozřejmě je vyprodán :rolling_eyes: .Tak teď budu obíhat trafiky a zjišťovat estli ho nemja ještě někde pod pultem :sweat_smile:.Ale přísahám bůh,že tady nkde v okolí jsem ho v trafice neviděla,my totiž porád kupujem filmy a toho bych si určo všimla :confused: .

Prin,maminka je šikulka.Ten krojík je fakt moc hezkej.Čoveče to jsem nevěděla,že je to tak nákladnej koníček! :confused: Docela zírám :confused: .

Rybko,hele a jak dlouho myslíš,že ti ty přesnídávky vydržej?My jsme dostali od tetky dvě velký sklenice meruňkový marmelády...a taky že prej je to jen rozmixovaný a povařený bez přidaných sajrajtů okolo.no...sestřenice nám bokem šeptla ať to sníme co nejdřív,tak nevim.Jednu sklenici už jsem zdělala na rejžovej nákyp a teď tu už měsíc koukám do lednice na tu druhou a řikám si,co s ní? Když jí načnu,tak celou jí hned nesníme,ale zas nevim jak dlouho jí tam mám zas schovávat. :unamused:
29. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo Laro,čéče u tvejch příspěvků se ztrácím v davu příbuzných a návštěvách dr. :grinning: .Ale jestli tomu rozumím,tak v závěru jste všichni zdrávi a doma :grinning: (až na Zdendu tedy).
My teda zrovna trošku marodíme.Puclině se spustila rýma no samozřejmě je vidět,že už nejni kojená neb současně s ní začal i pěknej kašel :unamused: .ale jinak dobrý,zatim bez teplot.Nejspíš jen mírný nachlazení.Ale je to znát.Dřív jsme rýmu přešli jako nic a teď máme nočního tuberáka :unamused: .No a Jára má taky rýmičku.Jen já nemám ani na tu rýmu náladu,tak se mi nějak vyhejbá :sweat_smile: ......zatim.
29. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo ještě holky,hele s těma chlamydiema jste mi teda nasadili brouka do hlavy :confounded: .Ale tak si řikám,že kdyby to přeci jen byla pravda,tak by jim to tam snad musela hygiena zavřít ne? :angry: A taky se mi zdá,že podle toho jak jdem dom nachlorovaný,že to maj snad dobře ošetřený,aby se podobný svinstvo neroznášelo....no nevim.Beztak tenhle týden nejspíš plavat nepůjdem,tak jestli budete mít zase nějaký info jak se to vyvíjí dejte vědět :confused: .
29. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...už vám píšu z nového "nojbuku" (jak říká jedna maminčina kolegyně), v pátek se mi ještě podařilo komprimací ztratit dědovi poštu za poslední 3 měsíce, takže měl fakt radost...mám zákaz lézt na jeho počítač (kterej před pár lety nechal "postavit" pro mě, abych mohla pracovat (pro něj)...)...takže jsem přes svátky musela počkat a dnes už mám nového "mazlíka"...tak se sžíváme.
Ondra měl v sobotu toužebně očekávané 6. narozky, s dortem se to vyřešilo tím narychlo posunem termínu v nemocnici (ani nevím, jestli jsem vám o tom psala), takže jsem upekla jeho oblíbený - vlastně jediný, který jí...a to to ani není dort, je to vlastně něco jako perník na plech s polevou - recept z Norska. Pozvali jsme narychlo děti ze sousedství a nej kámoše ze školky, přišli všichni, hezky se to vydařilo (oslava pod širým nebem), doslavovali jsme ještě s příbuzenstvem včéra - dostal fotbalové kopničky a štulpničky, z čehož měl nakonec velkou radost, a knížku pro předškoláky, kterou jim hodil na hlavu (dali mu ji vtipně jako první), ale když zjistil (až večer), že je plná čísílek (to on žere), měl nakonec radost i z ní.
Zítra už půjde do školky, tak mám radost, že se zase zaběhneme do kolejí a pojedeme.

Jo...všem marodům přejeme brzké uzdravení :wink:
29. zář 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak na to, že jsme včera v noci nespali skoro vůbec, tuhle noc to bylo ok. Teď se chystáme na očkování, čeká nás poslední Hexa vakcína a pak už na dlooouhou dobu klid. Chceme dát ještě meningokoka C, ale rozhodli jsme se, že pro letošek už Danečka necháme být. Tak nám držte palce, ať ZASE nehorečkujeme :slight_smile:
30. zář 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,ja jsem dneska 12+2tt termin mam 12.4. :wink: Na krev pujdu asi jeste tenhle tyden-na internu a na AFP jsem objednana 23.10.Pristi utery jedu do Sebnitz k Mudr.Rubesovi na sijovy projasneni.Doted jsem se docela i tesila,ale vcera napsala holcina z jedny diskuse,na kterou chodim,ze ji na tomhle ultrazvuku nasli vrozenou vadu neslucitelnou se zivotem-chybejici kus lebky a vyhrezly mozek. :frowning2: Hrozny.Ale zaplatpanbuh,ze to objevili ted a sla na interupci uz ve 13 tydnu...Tahle vysetreni by se mela delat standartne i tady,misto tech pitomych a nepresnych tripple testu. :angry:
30. zář 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, neboj, já jsem s Danečkem v bříšku byla taky na šíjovém projasnění i na tom kompletním rozboru krve. Dělali mi to u Apolináře a všechno bez chybičky. Určitě to tak bude i u tebe. To jsou prý fakt výjimky, kdy je to špatné.
30. zář 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,
a to jsi byla sama od sebe,nebo tam máš známé :wink: ,že holky na to jezdí až do Nemecka a ted už to snad stojí 50euro a ty do Prahy,to jsi taky platila???????????

maki,
a neboj...mimi bude v pořádku,já si zakázala v tehu číst,takové to příběhy :wink:
30. zář 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo Maki nestraš.Já na internu půjdu asi zase až bůhví kdy.Zatim mi Vendula ani neřikala,abych se po ní sháněla.S Puclinou jsembyla až někde v osmym měsíci..což už teda bylo docela dlouho,ale evidentně to taky stačilo :sweat_smile: .Já teda nevim no......když já mám docela dobrou anamnézu,tak mě nijak nikam zvlášť do žádných dalších vyšetření Košařka nehoní.....teda ťuk,ťuk. S tim šíjovym projasněním......to by mě možná taky zajímalo,ale zas nevim jeslti bych si nepřipadla moc přeopatrnělá...já nevim no.Je fakt,že v chytré knize o těhotenství vtipně píšou,že se dělá standartně tušim v 11.tt,cha cha...holt to neni od českých autorů. Každopádně bych chtěla tak kolem vánoc na ten 3D UZ.Tak mi pak dej vědět jak to projasnění dopadlo(určo dobře :wink: ) nebo spíš jak to probíhalo. Čoveče já si tady teď přepočítávám ty tejdny,estli jsem se nepřpočítala......no 15.9. mi řekla,že podle UZ jsem 10+6 .takže ať o počítám jak to počítám,tak mi vychází..joo už to vidim sakra.Tak ve středu teda dnes bych měla bejt rovných 13.tt :sweat_smile: .Já jsem už od včéra řikala,že mi to nějak falíruje :sweat_smile: .Ono to je fuk.Já si pamatuju,že u Pucliny mi Košařka pokaždý podle UZ řekla,že jsem o něco víc než kolik jsem měla zašktnuro v plánovacim kalendáříku,ale v závěru se Puclina narodila skorem na den přesně jak měla...jen trochu větší.Na to taky teď nějak tak trochu myslim.....jsem se Košařky ptala jaká je pravděpodobnost,že druhý dítě bude taky tak velký....tak mi řekla že velká :astonished: .No,ale tak......se uvidí no holt,hlavně aby bylo mimčo v pořádku.Jak píše Natt,se mi nechce o různejch příbězích ani číst nai poslouchat.Sem tam se mi něco donese ,co šechno se komu stalo a já z toho pak nemůžu v noci spát :confused: .
30. zář 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíš Laro,tak hodně nej nej nej Ondrovi k narozkám! :slight_smile: A taky teda přeju i za Járu Zdendovi,ten je bude mít,co nevidět,že jo!Tak,aby jsme to s gratulacema zase neprošvihli jkao obvykle :sweat_smile: .
30. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Maki, tak to ti určitě držím palečky ať to dobře dopadne! :slight_smile:

Bell,
no máš pravdu, koníček je to drahý,ale když tě to chytne, tak je to taky koníček krááásný, fakt, mě to strašně bavilo, ale už jsem dlouho pryč, tak bych asi nešla :confused: Jo a když jsem se dívala na ten tvůj datum, tak to bude super, jestli ti náhodou vyjdou obě děti ve stejný den :grinning: ale zase v dubnu se rodilo krásně!

No nic, tak se mějte hezky, užijte si den, ikdyž je tam teda zima jako blázen a já jdu něco dělat, přijede mi tchyně!
30. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nattally, neplatila, objednala mě tam tehdy Černá. Ona posílá tam, když je potřeba genetika.

Bell, to šíjové projasnění je ultrazvuk přes břicho, nic víc. Jen jim to něco navíc ukazuje.

Prin, mně tchyně přijede v pátek odpoledne :slight_smile:
30. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
leniku, :wink:

bell,no jo,to fakt budou stejně :wink: ,to se Vám to povedlo

já když jsem zas dneska četla na netu,jak ti na hře špekulujou s tou mateřskou,tak nevim,šimon asi bude sám :unamused:

laro,taky přejem dodatečně vše nej......... :wink:
30. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj,Leniku já vim,že je to UZ,jen mě zajímá,co všechno jsou schopni mamině říct a jak dlouho to trvá apod. :slight_smile: .

Natt,ani mi to nepřipomínej.Já to dneska s tou mateřskou taky četla.Jestli ten návrh projde,tak teda pěkně ostrouhám o menalý peníz :unamused: .
30. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, u nás by se to moc neodrazilo a pokud bych měla míň než 7600, tak píšou, že to do těch 7600 dorovnají, když si to maminy vyřídí.
30. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
leniku,
nejak tomu nerozumim,jen me s tim rozčilujou :unamused: ,jinak jakého meningokoka??????my dali taky meningokoka a ted v pátek jsme dali žloutenku-Havrix :wink: ,dr zakázal píchat živé očkovací látky,teda moc tomu nerozumim,co je co a co neni,ale dr to asi vedi,žloutenku nám povolili,spalničky ne,ty se odkládaj až po tom Rybomunilu :confounded: ,ještě se rozhodujem mezi klíštatama a neštovicema,ale uvidíme :wink:

porodný at si vemou teda,ale at nechaj tem mámám tu mateřskou a nekomplikujou to dalším papírováním,všechno zdražej a jeste nám všechno vemou hulváti z jejich 160t,si vemou 6 a 154 jim zbyde,nám když vemou tísícovku,tak to asi poznáme,oni si toho ani nevšimnou,už na to nekoukám,akorát me s...........
30. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,ja to resim hlavne proto,ze je mi 40.Tak mame daleko vetsi riziko vyvojovych vad...U sijovyho projasneni se odhaluji hlavne syndromy,Down,Turner a ty ostatni a asi taky rozstepy vseho moznyho.Pocitam,ze tam stravim zase tak hodku,jako kdyz jsem jezdila na UTZ s Maxem.Jak pise Lenik,sakra vic jim tyhle ultrazvuky ukazujou,je to uplne jiny rozliseni,nez co ti ukaze Kosarka.Za tech 50 E mi to stoji. :wink: Internu jsem myslela vysetreni krve,ne hormony,ale krevni obraz a tyhle veci...blbe jsem se vyjadrila.Na interni vysetreni k obvodacce pujdu taky az pozdejs.
Jinak ten pribeh,co jsem tu popisovala bych normalne taky necetla,ale ta holcina nam to napsala primo do nasi diskuse,neslo to necist.
Jinak taky ostrouham na vyplatach matersky,mam dost vysokej prumernej plat. :angry:
30. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík za info Maki :slight_smile: .Já nad tim teď tady přemejšlim....uvidim.
Jinak ta mateřská je fakt na posr.,když jsem to tak počítala tak bych přišla řádově o něco kolem 4 tis. :angry: .Sice žádnym nedostatkem netrpíme,ale všechny ty věci pro děti jsou čim dál dražší a prachy na stromech nerostou nikomu :angry: a už vůbec mamkách na mateřský.
30. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, my jsme ve studii, kde nám zdarma očkují meningokoka B a pak se dá ještě koupit (asi za 800 Kč???) meningokok C, který se naočkuje teď a pak až za 10 let. Tak toho asi koupíme. Ale necháme to nejspíš na příští rok. Nějak si prcek toho očkování užívá až až. Doktorka mi řekla, že žloutenku nemá smysl zatím dávat, že spíš až v období školky. Klíšťovku mi doktorka zatím nedoporučila. Prý je doporučována spíš dospělým, protože pro děti nemívá tak fatální následky, naopak děti se s tím vypořádají mnohem lépe než dospělí. Takže to dávat zatím určitě nebudeme. Možná až povyroste. Neštovice jsme dali v Priorix Tetra.

Makinko, máš recht, stojí to za to. Budeš mít klid. Já čekala na krev a na šíjové projasnění a pak už jsem kupovala kočárek :slight_smile:

Bell, to je asi spíš pro matky, kterým je víc než 35 let a nebo když je v rodině něco rizikového a je potřeba genetika. Ale to se týká asi toho neplaceného, co jsem měla já. Jinak za 50 eur to asi udělají na požádání. A krev a utz nikoho nezabije, že jo :slight_smile: Naopak pro ten klid... šla bych na to znova.

Holky, ta mateřská... to se týká asi těch peněz, co bereme první půlrok po nástupu na mateřskou. Netýká se to rodičáku, který nám chodí teď každý měsíc, to zůstane na 7600 Kč.
30. zář 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo,je to materska,rodicovska davka zustava,aspon to nechali...
Ja hlavne to sijove projasneni chci kvuli tomu,ze automaticky nad 35 posilaji na amniocentezu,proste jen kvuli veku.U Maxe jsem ji odmitla,nechci zbytecne podstupovat invazivni zakrok.Jeste jsem tenkrat nevedela o tomhle UTZ,dozvedela jsem se,az kdyz uz na nej bylo pozde.Ted dam prednost projasneni a kdyby nahodou neco vyslo blbe,tak AMC bych nechala jako posledni moznost.
30. zář 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja k Rubesovi taky jezdila, bylo to super a jezdila bych zase. A mam pocit, ze nekdo rikal, ze uz to stoji 75 €...
Opravdu mu to ukaze kde co - mne ve 24. tt rekl, ze moje dite bude v terminu vazit 5 kg (a nespletl se ani o gram, Peta mel ve 38+1 4490g a za tech 14 dni by ot pulkilco pribral)...

Maki, skoda, ze ti k tomu neudelaji i krevni test, to bys mela tutovku.
Ja byla s Kosarkou domluvena, ze pokud NT u Rubese A ZARVEN tripple test vyjdou dobre, tak na AMC nepujdu, nicmene jsem mela tripple pozitivni na MD a Kosarka me hned na AMC objednala. V Usti na genetice mi primarka rekla, ze mam riziko 2% a to je vekem, takze pokud nechci, nemusim to podstoupit, ale ja uz byla tak vyplasena, ze jsem na to proste sla...

Drzim palecky, aby vse bylo Ok a at uz to mas za sebou :wink:
30. zář 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verco,presne takhle to mam domluveny ja,uz mam na AMC i termin.Jestli mi reknou 2%,tak na ni ale nejdu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Ty jo,75 ecek,to uz je ale docela dost :unamused: S Maxem jsem tam byla 3x,holt ted asi dame to sijovy a pak se uvidi,asi ten okolo 20 tydne,nahrat 3D a smitec,nebo leda jestli Jezisek prinese nejaky penizky,tak dame na stranu i na ten ve 30tydnu. :wink:
30. zář 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek