• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ele,chodím do Cipíska už 3 roky.Chodím ve středu odpoledne s Andrejkou ( káju mám samozřejmě s sebou ),to je hlavně pro školkové děti a pak si můžeš vybrat,jestli se přihlásíš na úterý nebo na čtvrtek.( dříve to fungovalo tak,že bylo jedno kdy tam jdeš,ale teď je hodně mamin ).Já jsem se přihlásila na čtvrtek.Jsme tam zatim nejmladší,ale je to fajn.Káje bude 16 měsíců,ale pořád ještě nechodí.Dneska jsem musela vynechat a příští týden taky,protože bude doma taťka,tak chci být s nim,ale pak hned půjdem.Byli jsme už minulý týden.Určitě se přihlaš,aspoň se poznáme. :slight_smile: :slight_smile:
2. říj 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No on je právě kroužek ještě v tu samou hodinu i v Rákosníčku, tak jsem chtěla zkusit, co se mi bude líbit víc. Ve středu chodíme do Běláska a v úterý máme plavání, takže to bych nemohla. Ale tady toho Cipíska mám u nosu, takže to má samozřejmě plus navíc pro ten čtvrtek. Takže to funguje normálně taky tak, že se říkaj básničky, zpívá se a hrajou se s dětma nějaký ty hry jo ? To když tam půjdem my, tak budem ale teda nejmladší, snad to nevadí.... když jsem zvaná :unamused: . A kolik tam je tak maminek ? Je sranda, že jsem tady chtěla někoho pozvat z boletických maminek, aby chodil se mnou a ty už tam jsi :slight_smile:
2. říj 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Tak miminko se mi odmenilo za tu vcerejsi noc a ta dnesni byla MEGA!!!Sice nemohl usnout,ale pak vstaval na jidlo az ve 3,bez teploty,zavolal me povidanim,ne placem a smal se jako slunicko.Snedl sice jen 100,tak jsem si rikala,ze bude brzy vstavat,ale spal az do 7,50!!Nechapu,jak to ma,nekdy strasi v 6.... :grinning:
2. říj 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak ta roportaz byla konecne objektivni a toho hajzla tam ukazali v pravym svetle.Bude to v archivu TV Nova,ale jeste to tam neni a na archivu O2.
Kdepak je Cipisek?
2. říj 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ele,funguje to tak,že do 10 se děcka rozkoukávaj,hraješ si s nima,nebo tlacháš s maminama a děti si hrajou.Kolem 10 je program,někdy se cvičí,někdy zpívá,někdy je pohádka.Pak je svačinka a dělá se nějaký výrobek - malování,lepení,vystřihování,ale to ty malý samozřejmě nemusej.No a pak jsou nějaké hry a jde se domu.Taky jsem přemýšlela o Rákosníčku,tak to vyzkoušíme a uvidíme.Taky je pro mě fajn,že je to hned za rohem,bydlím na Pražský,takže to mám asi 2 minuty cesty. :slight_smile:

Maki - Cipísek je mateřské centrum v Boleticích.
2. říj 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, tak to je fajn, že je Maxíkovi líp :wink: , mamince je tudíž hned taky líp že ? :slight_smile:

Já jsem z Lucindy teď už tři dny v šoku, spí ÚPLNĚ CELOU NOC bez jedinýho zakňourání až do 7 - 7,30 hod !!!! :astonished: Nechápu, co se jí stalo, že by stáří ? :grinning: Snad jí to vydrží. Takže už si tím koleduje o přesun do svýho pokojíčku :slight_smile:

Mílo a jak ti Kája přes den spí ? Až po o ? Luci právě zatím pořád ještě 2x denně, dopo dýl a odpo jen chvilku. A jak naschvál to je v tuhletu dobu - mezi desátou a jedenáctou :unamused:
2. říj 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě Kája taky nejraději spí 2x,od deseti a pak od 3,ale musela jsem jí násilím přeučit na spaní po o,protože jezdím s Andrejkou odpoledne po kroužkách a to by Káje vycházel zrovna druhý spánek.Když jí ráno pořádně zabavim - někam s ní jdu,nebo někam jedem,tak v pohodě vydrží do oběda.Ale když jsme takle zalezlý doma,jako dneska,tak byla v 10 tak protivná,že jsem jí dala spát. :slight_smile:
2. říj 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak večer chodí spát v půl 8,pokud spí jen jednou za den,tak rychle usíná,jinak si tak půl hoďky povídá a spí do 4,napapá se ( krmim jí vleže v postýlce,takže se pomalu ani neprobere ) a pak spí do 6.45.Má to naučený,protože to vstáváme,abysme to stihli do školky.
2. říj 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mílo, tak to se nedá nic dělat, ale až se uzdravíte, tak dej vědět ju? Je fakt, že těch bacilů je teď všude plno. Luci chodí už 14 dní do školky s nudlí, ale jinak jí nic není. Tím, že to ještě neumí vyležet, tak se to s ní táhne dlouho. A to je teprve začátek října. :unamused:

Maki - závidím spinkací díťátko v noci. Já Mišáka v 7 měsících kojím v noci ještě pořád po 2 hoďkách. Někdy ho oblbnu dudlíkem, ale většinou je to akutní a chce cucat.Spí teda u nás posteli, protože kdybych ho měla při týhle frekvenci pokaždý tahat z postýlky, tak si dám určitě někde na hubu. :wink: Ale jinak si na něj nestěžuju, je to můj broučánek. Jinak asi měsíc jedeme příkrmy - zelenina vpohodě, ale ovoce nee. U jablíčka nebo banánu se ksichtí, jako já u špenátu. :grinning:

Jinak vám musím všem pochválit děťátka- moc hezký. Všechny. :slight_smile: Teď jsou ty děti vůbec takový jiný, než jsme byli my, že jo? Jestli je to tím oblíkáním, vláskama (nás všechny stříhali na kluka, rovně ofinu atd.) ...

Jsem se zase nějak rozjela, musím hlídat čas, půjdu do školky pro zlobidýlko
2. říj 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasne,mamine je bezva!!!
Aha,v Boleticich,tak to mate dobry,ze to mate kousek...Ja to mam daleko vsude,od nas ze zapadakova.Ale autem v pohode.
Zdeni,to mas teda peknej zaber,po dvou hodinach,moc se nevyspis.No ale co by clovek pro prcka neudelal.Ja zkusila jednou merunkovou Hoppku,nejdriv nechtel,ale pak mu zachutnalo.Banan vyplivnul,ale to jsem zkusila jen 1 lzicku,kdyz jsem ho jedla ja.Dneska mu ho planuju zkusit dat k svace.K obedu jsem mu uvarila brambor s mrkvi a kousickem kvetaku,cpal se jako blazen.Vypada to,ze mu domaci bude smakovat vic. :wink:
2. říj 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki já to Káje dělám tak,že uvařim zeleninu - většinou brambory,petržel,celer,brokolici a tak,pak to rozmačkám vidličkou ( dříve jsem to mixovala ) a smíchám to s kupovanou skleničkou.( akorát se vždycky podívám na složení tý skleničky,aby se to aspoň trochu podobalo ).Tim mi to nabyde,malá to má na 2 až 3 dny a chutná jí to. :slight_smile: :wink:

Jo a kde vlastně bydlíš,že to máte všude daleko?
2. říj 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fikany! :grinning:
Bydlim za Starakem smer Breziny mezi zahradkama na samote u lesa. :grinning:
2. říj 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máš pravdu,to je celkem z ruky a nic tam není.Ale aspoň tam máte klid a předpokládám,že bydlíš v baráku.To je fajn,taky se k tomu snad jednou dopracujem. :slight_smile:

Jinak si holky představte,že ještě při obědě Ája fňukala,jak jí všechno bolí,jak nemůže papat,že jí bolí v krku.Po obědě dostala nurofen,během 10 minut začala skákat na míči,nic jí nebolí a uplně se srovnala.Už jí to ani není vidět na očích - podle toho to vždycky poznám nejlíp.Já se zbláznim z těhle rychloviróz.Teď to tak hrozně řádí - žádná rýma,kašel,jenom teplota a během pár hodin je to pryč. :confused: :confused: :fearful:
2. říj 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je fakt, že u nás je taky oblíbená kombinace - brambora, mrkev, něco. Asi 2x jsem zkoušela kupovaný skleničky. Mišák to sice zbodnul, ale hůř se mu trávilo. Ještě po 3 hodinách si ublinknul. Tak nevím, jestli jsem mu toho nedala moc. Asi je to hutnější, než domácí mixovaný (to je asi víc nadejchanější)...

Jak jsem šla po obědě pro Luci do školky, tak si v šatně vzpomněla, že tam nechala obrázek. Tak jsme to řekly učitelce a ona že nám ho nedá, že to pověsí na nástěnku. Chudák Lucinka brečela celou cestou domů. Tý je zatím fuk, že to tam bude viset v průvanu, ona se chtěla pochlubit doma (první obrázek malovaný vodovkami). Tak mám teď na babu vztek a taky na sebe, že jsem jí nepřesvědčila. :angry:

Mílo, tak hlavně že je líp. Ségra to měla s neteří taky. Jeden den vysoký teploty a další den nic. A třeba za týden se to znova opakovalo. Člověk se taky bojí, aby něco neprošvihnul, že jo, když to nemá jiný příznaky. Dneska už to může být cokoliv. Kdejaká chamraď tahá přes hranice nemoci, co už byly u nás dávno vymýcený.Hlavně že jsme otevřený světu !
2. říj 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki a ještě něco, možná, že to víš, ale kdyby ne, tak banán je to největší svinstvo - jakmile se dostane na oblečení, tak to nejde vyprat a někdy to dokáže udělat paseku i na ostatním prádle. :wink:
2. říj 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my dneska máme za sebou první plavčo, Madlence se líbilo a nám s taťkou taky :slight_smile: po plavču spala skoro dvě a půl hoďky a teď odpo sem ji dala do postýlky, dala dudlík a hned spala :slight_smile:. Taťka je dneska celej den doma s náma tak si užíváme, teda dopo jsem šla spát chvilku potom co malá usnula, protože mě začlo škrábat v krku a vůbec na mě trochu něco leze tak sem si odpočinula.
Jinak k příkrmům, Madlenka baští jak kupovaný tak domácí, má oblíbenou zeleninku, třeba červenou řepu a brokolici a taky špenát. Mám vždycky každej druh po toše zmraženej a uvařim čerstvý brambory a k tomu přidám něco z mrazáku. Včera měla polívku s libečkem a pažitkou a chutnalo :slight_smile:. A musim pochválit, včera snědla talíř kaše, tak asi i to nám nakonec půjde :slight_smile:
2. říj 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo,v baracku s obrovskou zahradou,hned u lesa.Velka pohoda,jen v zime je to trochu pakarna. :grinning:
Zdeni,Maxik ji oboje,sklenicek jsme par druhu uz vyzkouseli,nejlip z toho vysel brambor se spenatem. :wink: Vidis,o tom bananu jsem to nevedela a ani by me to nenapadlo,myslela jsem,ze nejhorsi bude mrkev.Diky,dam bacha.Nekdy priste,protoze dneska ho opet nechtel,cekala jsem to,tak jsem to vyplivnuty sousto chytla rovnou do ubrousku :grinning:
Simce,varis ji repu?To me nenapadlo,ze by to prckum chutnalo.Kdy jsi ji zacala davat?
2. říj 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki ani nevim, taky přikrmujem od 4 měsíce a řepu sem dávala docela brzy. Jen sem ji normálně uvařila a rozmačkala a s bramborem jí moc chutná, je taková nasládlá tak se není čemu divit :slight_smile:
2. říj 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ja taky zkusim.Je zdrava a dobra.Diky za tip. :wink:
2. říj 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak jsme po očkování, zatím je to bez teplot a Vendulka to píchání zvládla hodně statečně tak snad to bude OK jo a už máme šest kilo, přdbedla doktorce jak si drží hračku a jak umí povídat a když dr něco povídala tak jí poslouchala prostě vzorný miminko :slight_smile:

Maki mi na ty šupinky dostali nějakou mast, jakej že to máš olejíček????

Jo a příští čtvrtek budeme mít naušničky :slight_smile:
2. říj 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, tak už jsem tady taky :slight_smile:
2. říj 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, ahoooj :slight_smile: Můžeme si tykat, že? Zatím jsem si jen vykaly, když jsme se náhodou potkaly. To je paráda, že ses tu ukázala, to jsem moc ráda :slight_smile:
Jinak mě taky s kyčlema přiřadili automaticky do polikliniky a nikdo se mě neptal.

Mílo, ahoooj. Jojo, potvrzuju, že fotky z cest jsou většinou spací a moooc hezké :grinning: Chudák Andrejka, přeji, ať je jí brzy dobře.

Jo holky a kolem nás žádná karimáma neletěla... asi že jsme dost vysoko :grinning:
2. říj 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mila možná mám trochu blbou otázku, ale když uděláš jídlo na 2-3 dny dopředu dáváš to jen do lednice nebo si to strčíš do mrazáku? Já vždycky nevim, jestli to můžu nechat v lednici nebo jestli je lepší to vždycky zamrazit?
rya Vendulka je krásně šikovná a je to kus ženský, to je dobře :slight_smile: a příští čtvrtek to bude krasavice a neboj určitě to obě zvládnete v pohodě :wink:
2. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Káťo tk to doufám že to zvládneme, jak jí sestřička píchla tak jen zabrečela trvalo to jen dvě secundy a pak byla v pohodě jak jsem psala. Tak snad naušničky budou taky v poho :sunglasses:
2. říj 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danco dostali jsme slunecnicovej s 2%kyselinou salicylovou (pokud jsem dobre rozumnela :wink: ),michali mi ho v lekarne.Ta kyselina ty supinky pomaha rozpoustet.
Ja teda dopredu Maxikovi vareny jidlo nedelam,dneska zeleninu ktera zbyla jsem flakla do moji polivky. :grinning: Je to rychle uvareny a cerstvy je to nejlepsi.Ale sklenicku ma na dvakrat,tak tu zavru a druhy den ji doji.
2. říj 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kupovaný nám taky někdy zbyde tak to pak přidám k vařenýmu druhej den. NO taky jsem zvládala dělat každej den vařený jídlo, ale když je potom nabitej den, ale sme doma tak se někdy stane, že nestíhám a nechce se mi vyndat pokaždý kupovanou skleničku. Ale nepřu se, je jasný, že čerstvě uvařený je nejlepší.
2. říj 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My dostali Infadolan mast, nemáte stím nějaké zkušenosti, já tenkrát byla v lékárně a ta lékarnice mi řekla že to musí napsat dr. ale doktorka mi tvrdí že ne tak z toho nejsem nijak moudrá. :unamused:
2. říj 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simce - ta sklenička se musí spotřebovat do 48 hodin.Když jí otevřu a zamíchám,tak to hnedka zbaští,do druhého oběda je to 24 hodin a do 3 48.Ale většinou to je jen na dva dny,Kája je hroznej jedlík.Také netvrdim,že je to zdravější než denně čerstvé,ale upřímně - všechny víme,že to pokaždé nejde a navíc,když potom máte dvě děcka,tak je toho času ještě míň.Dělala jsem to takle i u Andrejky.A dělám to takle i u jídel,které vařim celé domácí,třeba bramborovou kaši s brokolicí a kuřecím masem,nebo se šunkou ....Všechno vařim na dva dny,ale nezamražuju,připadá mi to potom takový rozblemtaný. :confounded:
2. říj 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mila dělám to stejně jako ty, teda zatim sem přidávala jenom když mi zbylo z předchozího dne. Ale rozumim ti, se dvěma dětma je to obížnější a musíš umět ušetřit aspoň trochu času. Já teda taky spíš to nechám vlednici, ale pokud nesníme udělaný jídlo druhej den tak to vyhodim, dýl mám strach...
2. říj 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zdravím všechny takhle navečer - po seriálech :grinning:

Ani jsem vám asi nenapsala, že našim už se narodilo 5 čivavích štěňátek, u týhle malý rasy je div, že jich je tolik a všechny v pořádku. Jsou tak krásný, že by nad nima člověk řval :cry: . Můžete se na ně kouknout na http://petrys45.rajce.idnes.cz/

Jsou tam i další fotky např. z oslavy Lucinčiných narozenin a něco málo z dovolený, ale je to dost soukr a necenzurovaný, takže to berte kdyžtak s rezervou :confused:

Jinak ohledně jídla mi ani nemluvte. Lucinda se chce v současnosti každýho jídla účastnit "plnohodnotně" sama, takže ikdyž jí obalím dvěma plínama a bryndákem, tak stejně musím umejt jí celou, sebe, židličku, podlahu a ne-li i zeď :angry: . Občas si připadám jak u cikánů. Vždycky se mi z těch oblemcanejch a upatlanejch dětí zvedal žaludek a říkala jsem si, že moje dítě bude vždycky čistý, ale ono to tak nějak nejde dodržet :confounded:

Jinak Zdeni, ještě jsem ti nepochválila tvýho Míšu, je to krásnej okatej chlapeček :wink:
2. říj 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek