• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
A jinak... chlap byl dneska celý den na jednání a teď mají raut, takže jsem sama doma. Dítě už je v postýlce, já mám napečeno, navařeno a teď si tu s vámi dávám vínečko, co mi zbylo od pečení toho vínového cukroví. A do toho se dávají jen 4 polévkové lžíce, takže je vám jasný, kolik mi tady toho z tý flašky zbylo :grinning: Fuj, nikdy jsem nepopíjela doma sama, to je mrzutý... :grinning:
26. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Leni, to je Daneček šikula :wink:
Taky myslím, že to brzy budete mít pěkně pod kontrolou.
A ty jsi taky šikulka, já nemůžu přes den zapínat troubu, Petíka to láká, tak mám strach, aby se nespálil.
Perníčky jsem tady dávala loni -recept od mojí ségry, jsou uplně super, ale nevím, kde recept je, tak si zaklikej :grinning:

Petík tento týden už podruhé usnul u oběda - mám fotodokumentaci - to chození ho pěkně zmáhá... :slight_smile:
26. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, zkusím to dohledat, přeci jen to bude určitě listopad, maximálně prosinec 2008 :slight_smile: Díky. A už si ho napíšu někam do bločku :wink: Já jsem pekla, když Daneček spal a včera si zrovna dal 3 hodiny spánku. Pak jsem pekla odpoledne rohlíčky a bylo to už těžší uhlídat :frowning2:
27. lis 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám toooo :grinning:

Perníčky I.

Chutné perníčky z těsta lze i dobře modelovat

Ingredience:

3 vejce

200 g moučkového cukru

6 lžic rozpuštěného medu

100 g tuku (Hera)

700 g hladké mouky T650

(na vykrajované a modelované perníčky nutno zahustit přidáním mouky podle potřeby)

1 lžička sody bikarbony

1 lžička prášku do perníku

1,5 lžič. mleté skořice

1 lžička mletých hřebíčků

Popis přípravy:

Vejce, cukr a tuk utřeme do pěny, přidáme med a koření. Přidáme prosátou mouku s přimíchaným práškem a sodou. Dobře vypracujeme rukama. Těsto zabalíme do mikrotenu a dáme do lednice odpočinout na 12 -24 hodin. Před zpracováním těsto necháme při pokojové teplotě 2-3 hodiny. Vykrájené tvary pečeme na pečícím papíře do zlatova při 200 - 220 °C. Po dobu prvních 2 minut troubu neotvíráme. Horké perníčky potíráme rozšlehaným vejcem a necháme zchladnout na rovné ploše. Zdobíme sáčkem bílkovou polevou. Perníčky se musí nechat nějaký čas rozležet.

Bílková poleva:

150g moučkového cukru

1 bílek

Cukr 2 - 3 krát přesijeme jemným sítkem. Bílek mícháme vidličkou a po částech přidáváme cukr, až je poleva tak hustá, že na povrchu drží linka udělaná polevou. Příliš hustou polevu naředíme pár kapkami citronové šťávy.
27. lis 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, půjdu do nich.
27. lis 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ty jsi fakt dobrá...!!! Žes to našla. Já neměla morál.
Jsou vyzkoušené - ségra už měla různé recepty a tenhle chválí nejvíc.

Jo a líbí se mi krmítko, co jsi vybrala - až se přestěhujem od baráčku, asi si taky pořídím...
Tady měli jedni lidi na balkoně krmítko, ptáčci si zvykli sem lítat a děsně tady nakadili na barák a lítalli sem a kadili i v létě :grinning:

Já letos nepeču - horká trouba je pro Petíka moc velké lákadlo a v noci tedy péct nebudu.

Dneska jdeme na plavání - po 3 týdnech, těším se. Začínáme nový cyklus.
27. lis 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, když já jsem si vzpomněla, že už loni jsem to chtěla upéct, jak jsi to chválila, tak jsem se dokopala :slight_smile: Hele a dá se normálně sehnat mletý hřebíček? Já kupovala vždy perníkové koření, rovnou namíchané.

Krmítko jsem nakonec koupila jiné, levnější a trošku menší, abychom neměli na balkoně takovou "krávu". Přeci jen 37 cm... tahle má 25 cm. Není tak krásná, ale postačí a já si ji můžu nazdobit chvojím. A na barák bych pořídila určitě větší :slight_smile:

Hezky si užijte plavčo! :slight_smile:
27. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Verčo já peču normál i když je Kristík vzhůru,vždy se opře a čučí tam a ptá se co to je :grinning: ,sahala jsem na troubu a nepálí,jen je dost teplá,ale jeho to baví chvíly ,pak jde krámovat dál :wink:

Leni jsi dobrá ,já perníčky jěště nedělala a jak vidím recept asi se hecnu :wink:

Já ted upekla bebe řezy,zítra uvařím sýrovou omáčku a těstoviny,budeme malovat zítra Jiříka pokoj,se těším ,ale s Kristíkem to bude :grinning:
27. lis 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Vy jste všechny tak šikovné!

My máme doma bordel, dárky žádné, sotva jsme začaly louskat ořechy... :frowning2:

V úterý ráno se Ondra probral s horečkou, rýmu a kašel mají oba, tak se tu celý týden trápíme...je to fakt už magorárna, oba jsou čímdálvíc nabití energií a já úplně vysátá a vyřízená.

Dnes by nám měli přijít dodělat lišty do těch 3 místností, kde je podlaha. Úplně stejné už nejsou, takže budou vyndavat z kuchyně a dodělají s nimi obývák a pokojíček...a v kuchyni holt bude krapet jiná :frowning2: číslo je stejný :angry:
27. lis 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro, já dostala asi kilo nalouskaných ořechů, tak neber to :grinning: Je to pech, když jsou děti nemocné, mají pořád energii, i když jim to na teploměru leze nahoru, co? Tak se drž a ať se dítka zklidní!
27. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem byla v poradne.A otazka co to je???No to dal zustava tajemstvim,pac mimi se rozhodlo si zakryt inkriminovana mista pupecni snurou.Mudra rikala,ze na sekundu tam neco zahlidla,takze snad chlapecek,ale nemam to brat jako fakt,na 3D to snad v pondeli bude videt lip. :slight_smile:
27. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na 3D už to, Martinko, určitě zjistíte. Zakrývají se většinou holčičky, ale tenhle prcek se dobrovolně nezakrýval, za to mohla šňůra, co? :slight_smile: Tak jsem strašně moc zvědavá!
27. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
jéééééééé tak třeba jo,myslim lenik to psala,že budeš mít dva kluky,já bych taky chtela druhého kluka :wink:
27. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: nenasla by se tady mamina na projizdky s kocarkem?nikoho tady moc nemam s kym bych mohla chodit ven :wink:
27. lis 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky moncap
tady Lucka, trochu se zname, bydleli jsme ve stejnym panelaku.
27. lis 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee jaka?svobodova? :slight_smile:
27. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jjj
27. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
moncap,
ahojky,míjeli jsme se u rybníka,my meli tříkolku :wink: ,já bych klido sla,ale bydlim z ruky :unamused: ,jinak malá je užasná,celej táta vid :wink:
27. lis 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
celá táta :wink:
27. lis 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
nattally
ja fakt nevim :frowning2: urcite bych si vzpomela kdybych te videla a kde bydlis?
27. lis 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já v Chrochvicích :wink: ,ale když se domluvíme muzu přijet ráno a na spánek domu,nebo po spánku a večer jet domu :wink: ,autem to neni problém :wink:
27. lis 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
nattally
urcite se muzem nekdy domluvit budu rada :slight_smile: kouknu se na tve fotky treba si vzpomenu :slight_smile:
27. lis 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nattally
joooooooooooo ja uz vim a vis co ja te znam :slight_smile: neucila si se na rusky na prodavacku??
27. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mami29
a co lucko jak se máte?malej roste jako z vody vid?nepujdeme se nekdy projit? :slight_smile:
27. lis 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj učila,ale nepřipadá mi,že tě znám ze školy,ty kde,rok jsem byla na managementu,pak jsem sla na prodavačku :frowning2:
27. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja te znam od videni jen :slight_smile: pamatujes si mirka kylíška?ja jsem s nim chodila preci tenkrat on s tebou mysli chdil do tridy :slight_smile: ja jsem se ucila na kucharku
27. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nekecej ????????????,to seš ty jo???????????????? :wink: ,jo tak ted už vim,jsi to ty,co se jí jednou udělalo špatně na praxi??????????????????v Gastru??????????takže znáš mýho manžu??????????????,do K4M???????????
27. lis 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podlaháři nepřišli :angry:
27. lis 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nattally
jooo jsem to ja :slight_smile: :slight_smile: a tveho manzu znam taky :slight_smile: to je nahodicka jak je ten svet malej vid :wink:
27. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro - zabít!!!
Natt a monco, svět je malej, že?

Leni, dneska jsem v Lidlu potkala Lucku, říkala, že půjdou do Rákosníčka na toho Mikuáše, já asi taky...
27. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek