• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
leni,
já začala se Šimonem v léte a do zimy se naučil,kdyý nekde jsme,že nemá plínu,nebo má,ale po každé si řekne,bobek do plíny už neudelá a když jsme venku a hodne zima,tak to dá hodně přemáhání,abyse do ní vyčural,ale slíkat ho v mínuse nehodlám,tak to bud vydrží,nebo se vyčurá,ale byl to treénink,ted už se budí i v noci,že chce čurat,ale asi to taky neni žádnej zázrak.........segry malej už v roce a půl nmel plíny vůbec,ale doufám,že na jaře už to odbouráme uplne,na cesty stejnak dávám plínu,bud je suchá nebo ne.........

holky mám už jít ted v kvetnu nebo kdy jsou zápisy do školky,když je malej prosincovej???????? :unamused:

leni,
jj jezdim doma na rotopedu,ale nebj jen jsem si dala takový malí předsevzetí,ráno,večer a nekdy i v poledne když spí,aspon 20 min,než si telo zvykne,chtela bych už konečně shodit a doufám,že do léta,bude nejaké to kilečko dole,aspon doufám,když už se snažim a ráno i kvuli tomu stávám,než se malej probudí :wink: ,no lae jak dlouho mi to vadrží,doufám,že jo,taky tu neni jen Šimon,ale má tu i maminku,lterá by o sebe mela konečně začít trochu dbát :wink:
7. led 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, u nás v Boleticích jsem si zamlouvala místo už dva roky dopředu, ale prý berou i tak. Zkus si zavolat do školky, kam chceš Šímu dát a zeptej se, jak je to u nich a oni ti doporučej. S tím cvičením jsi šikovná, já mám doma místo rotopedu věšák... bohužel. A ráno vstávat dřív než dítě... tak to bych nedala, to tě obdivuju. Já vstanu dřív jen v případě, že má extrémně dlouhý spánek do 9,30 apod. Tak dlouho já nevydržím. Jinak do těch 9,00 spím klíďo... když situace dovolí... což je málokdy.
7. led 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kecky - nic si nepamatuju - jen Zajíčka :grinning: :grinning: :grinning: - to tedy nechápu, co to jako bylo za recesi :grinning:

Natt, to tedy máš jít k zápisu - je jen jednou ročně a jestli chcete jít do školky, tak asi jooo :wink:

Já to budu muset taky pořešit, do školky, kam chci Petíka dát, brali letos 9 dětí :angry: - tak snad se tam za rok ap ul vejdem :wink:

Od února jdu na pár hodin do práce - moc se těším ... :sunglasses:
7. led 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, by to člověk pochopil o Velikonocích, co? :grinning:
7. led 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,s nočníkem si vůbec nedělej hlavu,já pořád řikám zlatý plíny.My teda chodíme na nočník jak kdy.Na podzim už si řikala čůát,kakát a když jsme stihli doběhnout,tak to bylo v nočníku,když ne tak holt ne no.No a přes svátky se zase tvářila,že nočník valstně ani nevidí,když jde kolem něj,jen večer před koupoáním se vyčůrala.Te´d se zase dva dny tváří jakože je nočník důleitej..........no prdim na to.Dávám jí ty plenkový kalhotky,páč se rychle jen stáhnou a může vystrčit prdku do nočníku a pak zase rychle natáhnou a jdem./Plně bez plíny si teda rozhodně netroufnu.A jetšě určo dlouho ne.Já už to vidim až budem bez plín,jak furt někde hledáme místo na čůrání a nejlíp v autě na dálnici s benzínkou za 10km :sweat_smile: .Kliodně mi postačí,když to zmáknem než půjde do školky.Story o dětech co jsou aj v roce bez plín mě vůbec neberou.....neb když se těch maminek začnu vypatávat do podrobna,tak z nich nakonec vyleze,že se stejně počůrávaj a nejni na to spoleh nebo děti trpěj zácpama z hrůzy kakání do nočníku apod.

Holkya co šílíte s těma školkama? :confused: Já ještě ani nezačla hledat,kde a kam by šla.Respektive naši chtěj,aby chodila do školky u nich hned u baráku v Riegrovce,že by jí jako vyzvedávali a mávali na ní z okna apod.Jenže tady v Březinách to máme do školky taky co by kamenem dohodil a navíc by jí tam moh zavíst manža a vyzvednout třeba tchýně,bez nějakýho dojíždění do města.Já osobně bych jí rádala dala do Běláska neb tam maj hodně aktivit pro děcka.........no a pak se v tom má člověk vyznat.I když když by jsme měli štěstí a v Březinách by nám jí vzali,tak by to bylo nejjednodušší řešení, i kdybych jí vyzvedávala cestou z procházky s mimčem.
7. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,ty dm kalhotky stojej 179,- a jejich tam 20..nic moc ,ale pameprs jsou dražší.Zasejc,když aspoń něco za den hodí do nočníku,tak jich neni taková spotřeba.Každopádně kdybych sehnala někde jeěště levnější tak bych byla radši :sweat_smile: ,ale zatim jsme na nic nenetrefila.
7. led 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Tak k plínám-moje kámoška coby samoživitelka oba kluky posazovalo od 7nebo 8měsíce a fakt plíny neměli už takhle brzy neb ona na ně něměla!!!To se mi zdá jako přeháňka takhle brzy,ale holt každá situace se musí řešit....

Jiřík byl úplně bez plen kolem 2,5 roku +-,už si to nepamatuju přesně...

Kristíka jsem posazovala,ale nemá z toho rozum tak jsem přestala a kámoška co má teď druhýho furt říká: posazuj ho,páč já to začla dělat pozdě a furt že je miminečko a teď mu to trvá(její kluk má 2roky a 3měsíce),mylsím,že to je i individuální u těch dětí.

Kámoška ta má zase kluka 3,5letýho a plíny má furt den noc stále a neřekne si....a ona ,že kluk dělá scény...tak nevím kdy ho to naučí....
7. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell a jsi si jistá, že ti Janičku vezmou doškolky, když budeš na MD s druhým miminkem? Oni někde neberou nebo jen na dopolko... :frowning2:

Terez, já si taky myslím, že to brzké vysazování nemá smysl... a já jsem hlavně na toto lempl - abych pořád hlídala, jeslti se tváří... :unamused:
7. led 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,
teprv jsem začala a buh ví,jestli mi to vadrží,jim stejne,jen mín a až nesežeru celou sušenku,alen si kousnu a ten pohyb k tomu,ale když má telo na neco chut,tak si dám,no uvidíme,moc si neslibuju,nikdy mi to moc nešlo hubnou,tjen když jsem žrala jen rýži a pila jablečnej ocet,ale na to už nemám ted :wink:

bell,
musim bohužel řešit skolku,druáhý mimi nevim a kdyby se naskytla práce,at ho mám kam dát,bohužel obchod kde jsem pracovala už neni,ale kdo ví,kam pujdu a jelikož je prosincovej,zápis už bych asi mela mít,abych mela jistotu,že mi ho vemou a nemusim čekat až do dalšího,ta to hci mít pojištené............tak proto,kdybych mela bybičky,nebo tak neřešim to,ale všechny pracujou,nebo nejsou v odsahu :unamused: ,svagrová taky ted chtela skolku,že má práci,nemaj místo,holce byli včera 4,musí si platit hlídání :frowning2: ,nebo prej zažádat na mestu o školku,ale tu ji mohou dát třeba ve Vilsnici,nebo proste kde maj místo,tak budu muset :wink:

díky za ty plíny,už jsem tam jukla,já práve chytla nejakou akci v Rossmannu,na ty Pampers,tak jsem vzala co tam meli,stály kolem 120 kč a taky pak jeste jedny,ale to ted nevim značku,nejaký Disney -Cars a ty byli za 99kč,takže taky jsem koupila,tak jen pro info,ale když jedem nekam dál a Šimon jak sedí,tak se pročůraj,tak na dlouho sedavou cestu ty na naučení nedávám :wink:
7. led 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
už at je jaro a detičky nám muzou čurat kdekoliv a máem po starostech všechny :wink:
7. led 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukám, že se tu dneska řeší u nás právě aktuální téma - učení na nočník. Míšanovi je 22 měsíců, nočník si přinese, punčocháče a plínu ze sebe serve, sedne na nočník a hned se smíchem odbíhá, aniž by něco urobil. Tak
mu dávám ještě 2 měsíce klid a po dovršení 2. roku nám začne trénink :slight_smile: Lucinku jsem taky zkoušela dávat v 18. měsících a žádný efekt to nemělo. Potom jsme začli kolem 2. roku a během měsíce bylo vyřešeno a natrénováno :wink: a během dalších 2 měsíců i přes noc. Bylo to bez nervů a šlo to skoro samo. Akurát nevím, jestli máme takhle bystrýho i chlapíčka :wink:

Jo a ohledně nočníků - nemáte někdo tip na nějaký model vhodný pro kluky? Luci měla takový ten se žlutou kačenou, ale ten už nechci. Nemám náladu 4. rokem čučet na stejný obrázek :angry: :wink:
7. led 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni,
dneska nikdo nepřišel???????? :grinning: ,já mám od Fisher price 3v1,a nemuzu si ho vynachválit,teda hudbu už jsem vypla,ale jinak se nemusí tahat vylejvat celej,má tam takovej ten zobák na pindíka,nevim jak to napsat a slouží i pak jako prkýnko a stolička,ale jinak maj i levnější jako křesílko nočník :wink: ,tady se asi jen platí za značku,ale já ho koupila levně v NDR :wink: ,takže jsem ho brala hned :wink:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16348766&tab=3

a kdybych nemela tamten,koupím tento :wink:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20886861&tab=9
7. led 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super nocnik jsme koupili ve Steline,je od Chicca,myslim ze je nejaky junior verze,pro vetsi deti.Predtim jsem mela z Tesca s kacenou a ten je takovej jakoby vratkej.Tenhle je super a stal jen okolo 100 korun..Maxe posazuju po probuzeni,to cura vetsinou pokazdy,kakani ted zacal bojkotovat,driv byl bobek kazdy rano,ted kadi nekoordinovane.Taky ho dam,kdyz ho jdu prebalit a neni pocurany,tak to zkusime.Jinak to nehrotim,sam si jeste rict neumi,ale ma casu dost.to babicka,ta je posedla,nejradeji by ho tam snad prikovala.Oni tyhle starsi generace to prave tak maji,ze jsou blahem bez sebe,kdyz dite chodi v roce na nocnik.Cetla jsem,ze driv,nez v 16 mesicich to dite nema sanci mozeckem pobrat,co se po nem chce.Spis az pozdeji.No,ja to resit moc nemusim,za pliny neutracime,takze az to prijde,tak to prijde....
Skolku jsme zatim neresili,davala bych ho na Starak,je to nejbliz.Kdy byvaji zapisy?Na jare???
7. led 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a tehule-v DM maji super ponozticky na mimi od Belindy,fakt kvalitni frote,takovy teplejsi a stoji jen 25 korun!!!Vcera jsem si vzala do foroty 6 paru. :wink:
7. led 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdenčo, Maki, díky za tipy - juknu na to :slight_smile: Maki, prosím Tě, mohla bys mi hodit foto toho vašeho nočníku? Mám jeden od Chicca vyhlídnutý, tak jestli je to on. Jinak jsem koukala, že máš termín porodu, jaký jsem měla u Lucinky. Ale nakonec jsem přenášela,protože měla polohu KP. Každý mi říkal (většinou starší generace), abych hlavně nerodila 20.4., že se 20. narodil Hitler. No na vyvolání jsem nastoupila 19.4. a samozřejmě porodila na Hitlera :angry:
Ty zápisy do školek se různí -většinou tak duben až květen. Jukni na stránky tý konkrétní školky.

Dneska nikdo nezvonil a kdyby, tak už bych se asi bála otevřít :grinning: Pořád sem couraj nějaký jehovisti, či co a tím příjmením lákáme snad všechny roznašeče letáků :grinning: (pořád jim musím otevírat, když nosej Kaufland), nebo když lezou chlapi na střechu montovat antény atd..
7. led 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,my máme nočník z Ikea za 39,-Kč :grinning: .Teda normálně stojí 59,-,ale máme členskou kartu.A o jinym ani neuvažuju :grinning: .

Maki,juknu do toho DM :wink: .Ty hele na mě ti najednou tak nějak před pár dny příšlo takový obrovský těšení na miminko :slight_smile: .Si furt řikám,kde co máme uklizený,co všechnop budu muset přeprat a probrat a koupit novou matračku do postýlky a kolik máme zavinovaček a jestli koupit košík na mimčo nebo nám bude stačit starej kočár ze sklepa na to pohoupání v bytě a spaní na balkoně....no úplněmě to nějak zaplavilo :sweat_smile: .každej vočumuju na mimáči,co by se jětště jako dalo...... :grinning: a dokonce jsme koukala na nějaký pěkný šatičky na vítání občánků :grinning: .No hormony se nějak úplně poplašily :grinning: .Do teď jsem byla tak nějak jako v klidu,že je na všechno času dost a najednou........ :grinning: .Máš to taky ?
7. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,
v Hypce maj nápně do Gusta za 90kč :wink:
7. led 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky máme nočník z IKEA - ale zatím jen na koukání... :slight_smile:
7. led 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak jste mě ouplně nahlodali s tou školkou.Stáhla jsem si formuláž Žádost o přijetí a jak píše Cerča,tak tam je opravdu několik možností docházky ohledně pobírání mateřský.Vrečo,já tedy nevim určo,alě končej závazky státu vůči mě ve chvíli kdy nastoupim v únoru na další mateřskou na druhý dítě,tak si myslim,že mi jí do školky vezmou bez problémů snad na celej den.Teda v případě,že půjde až od 3 let,když půjde dřív,tak to je omezený :rolling_eyes: to už jsem někde četla,ale už si zas prdlačku pamatuju jak to vlastně je.jestli to zas nepatří k omezení kvůli mateřský taky.Teoreticky už by to státu mělo šumafuk neb budu omezená závazkama k mladšímu dítěti.

Jo a taky si nějak nejsem jistá,jestli by jsme teda taky neměli jít k zápisu,když jsou zápisy v květnu na následující školní rok a my pak chtěli,aby od dubna začla chodit do školky?!.........Sama jeětšě nevim,jestli budem se školkou spěchat,abych neměla na starost obě děti celej den nebo jí nechat si užívat péči maminky.....bůhví obojí má hodně do sebe..nevim no.Když by maminka měla bejt unavená a věčně nasr.....tak by snad ta školka mohla bejt i lepší :grinning: .
7. led 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,myslíš náplně do dolce gusta? Za 90,-,Jo? :astonished: Ty jo tak to pro ně musíme hned letět.zrovna jsme dneska nadávali,že je v tescu ještě víc zdražili na 122,90- :rolling_eyes: .Jsme si presovač nadělili k výročí.manžel kafe nepije a já jsem těhotná :grinning: :grinning: :grinning: .Takže manža si pochutnává na ice capučínu neb to je takový jen skorokafe :grinning: a já piju jen čokočíno to je zas takový hezky vypadající kakao :grinning: :grinning: :grinning: .Zbytek je pro návštěvy :sweat_smile: .
7. led 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nocnik vyfotim. :wink:
Ja tak nejak s tou skolkou nevim,prijde jeste tak malinkej,abych ho nekam davala si zatim nedokazu predstavit....Ted jsme to resili s Romanem a shodli jsme se,ze pokud to bude s miminkem bez nejakych vetsich problemu,ze si Maxe nechame doma a do skolky by sel az tak ve ctyrech letech.Teda tak to vidime ted,mozna,az se ruzovka narodi,rychle zmenim nazor... :grinning:
7. led 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, to já vím, co píšou ve formulářích, ale pak je ještě praxe. A ta je často taková, že když přijde maminka s 1 dítětem, která chodí do práce, tak školka vyšoupne dítě maminky, která je se druhým dítětem na MD.
já ti to jen napsala proto, abys nebyla případně překvapená - zeptej se kámošek, co mají školkové děti.
Navíc teď je dětí hodně a do školek chodí stále silnější ročníky.
Já sama mum bobky, aby tam Petíka vzali - a to půjdu do práce.
Vloni v DC šlo do školek 600 dětí, ale pro cca 170 neměli místo. :angry:
8. led 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jsme s nocnikem zase najeli na to, ze ho posazuju aniz by si rekl, sice ho tim otravuju ale zatim to funguje. Nechci ho ted davat do plin, to bych na jare zacinala uplne od zacatku, a to se mi vazne nechce.

JInak jsem se chtela zeptat, nevite od kolika let se chodi s detma na ortopedii a do kdy se ta nozicka vyviji, a je mozno to resit doma bez navstevy ortopeda. Mila toci jeden nart vic k zemi, tak nosi pevny sandalky z leta a nevim zda uz bych s tim mohla k otopedovi. jsou mu 2.
8. led 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
já s taky nakoupila,to nevím,že máš taky dolce :wink:
8. led 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

tak my dneska vstávačka ve 4,40 a nějak se mu nechtělo usnout. TAk jsem přebalila, napojila mlíkem a spí ještě teď. :slight_smile:

Natt, super, díky. Nevíš, do kdy ta akce v Hypce platí?

Bell, tak si pořiď bezkofeinovou kávu do Dolce Gusto. Já sice nejsem těhotná, ale nedělá mi dobře kofein, tak jí piju a je moc dobrá.

Makinko, růžovka... A jaké bude mít skutečné jméno? :grinning:
8. led 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mami, já bych zavolala doktorce a poradila se s ní.
8. led 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, palnuju ze tam v pondeli skocim a zeptam se.
8. led 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tam jdeme ve středu 13.1. na očko
8. led 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni ,
to netušim,ale maj to tam od včera :wink: ,dobrej pokus :grinning: ,ale maki určo neprozradí,jako u Maxe :grinning:

mami,
myslim,že se chodí od malička,když je problém,takže asi stejnak a,le musíš mít doporučení od dr ;

kamarádka ted co bude rodit jako holky,pořád nevedela a malá bude Ella :wink:
8. led 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek