• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Skutecny jmeno bude tajny,az do porodu nepovim! :grinning:
Mami,ja resila s mudrou ortopedii pri 18 mesicni kontrolepac zjistila,ze ma Max plochy nohy.Rikala,ze tahle vada se zacina resit ve trech letech,ale ze jsou ortopedi vicemene na plochy nohy lemplove,ze to jako pro ne "neni poradna vada",takze nas posle k nejakymu panu doktorovi,s kterym ma dobrou zkusenost.Pristi tyden tam jdeme na klistovku,muzu se zeptat na jmeno,vypadlo mi to.Kazdopadne tohle bych resila asi co nejdriv,jestli toci jednu nozicku,bude to asi problem.
Zdes nas nocnik,mame zluty:http://www.eshopbaby.cz/katalog/nocnik-s-operkou-chicco-p4229/
8. led 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jestli vy nekujete a leník jméno náhodou neví :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevi,prisaham!Vime to jen ja a Roman. :grinning:
8. led 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, váš nočník se mi moooc líbí... :wink:
8. led 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to už jsem zvedavá :wink:
8. led 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,a kde maj to bezkofeinovýdo gusta,my vždycky,když se po něm sháníme,tak ho nemaj :unamused: ,takže holt pijku jen to čokočíno neb se kofeinu bojim jak čert kříže.Vlastně jsme za posleních dva a půl roku měla kafe jen 2x a to v Hefaistu :sweat_smile: ,když už jsem měla pocit,že kojim tak málo,že už to tak nehoří.Ale jinak mám kafe moc ráda ne kvůli kofeinu,ale kvůli tej chuti :slight_smile: .

Maki,jen si jméno nech pro sebe,ty se taháš s břichem,ty budeš rodit,ty si můžeš určovat pravidla :grinning: .Kámoška si našla jméno pro svojí druhou holčičku a taky se jí nechtělo to moc propagovat,pak to stejně řekla a samo jí to všichno kolem začli vynmlouvat a komentovat :rolling_eyes: ,tak jsem jí taky řikala,že největší dřinu a zásluhy má ona,tak ať na ostatní prdí.Takže má malou Emu :slight_smile: a hotovo.Já se s tim nijak netajim u nás je stále ve hře Jaruška nebo Julinka.......ale asi to bude Jaruška...možná........chci si nechat Julinku až pro třetí holčičku :slight_smile: .
8. led 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, s těma školkama,to jsem taky už četla,že přednostně vyřazujou maminky,co jsou doma s mladším dítětem :unamused: ,ale řikám si,že to holt prubnem a na pordruhý už nás snad vezmou neb jim bude blbý odmítat nás porád dokolečka :sweat_smile: .Přednost před všema maj děti v posledním roce před nástupem školní docházky,ty to maj na stopro,že je vezmou.A my holt uvidíme,jestli jo nebo ne.Já bych klidně nechala Janičku s náma doma,mě se jí nechce posílat chytat děcký nemoci a manýry,ale ona je zrovna tak ráda mezi dětma,že by to pro ní bylo možná dobrý aspoň na dopolko.........no prostě se uvidí,nějak to dopadne.Petrunka například přece řikala,že v Bynově ve školce žádný problémy neměla.A Lara taky dala Ondru do školky ačkoliv je ještě doma s Mackem.V Praze např.je to ještě zajímavější.Kámoška,o který jsem psala (viz výše :sweat_smile: )chtěla dát holku do sportovní školky a samo je nevzali ani na odvolání a pak už vlastně skoro nikde a to už musela do práce chca nechca až jim to nakonec dopadlo dobře,že jí vzali na sídlišti,ke bydlej neb do toho otěhotněla,tak pak byla ráda,že to má za rohem.Ale nadávala jak špaček neb je v Praze takovej výběr i specializovanejch školek(sport,jazyky,hudebka,apod.) a stejně člověk může nakonec bejt rád,že je rád :unamused: .
8. led 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

Natt, aha, to jsem nevěděla, že to Makinka tají. A má pravdu, já to fakt nevím, jak se bude růžovka jmenovat.

Bell, já ho kupovala v Tescu za těch šílenejch 122 Kč. Je moc dobrý. Já právě jinak taky pila jen tu čokoládu a na tu člověk prostě nemá chuť furt. Já jsem ráda, že si teď můžu konečně užívat kafe, doteď jsem ho roky nepila. Jo a bezkofeinové ti udělají i v té kavárně Julius Meinl ve Fóru.
9. led 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno.
koukám,že se řeší školky..Je fakt,že u nás v Bynově vzali všechny přihůášené děti-i ty,které mají doma mladšího sourozence nebo chodí jen na 4 hodiny...Nechápu,jak je to možný,ale každopádně jsem ráda,když slyším ty zvěsti o školkách všude okolo.Ačkoli,kamarádce taky vzali malou na 5 dní v měsíci-na Staráku, a to jí nebylo ani 2,5 roku.
Teda,ten sníh mě štve..klidně může trochu být,aby si děti zablbly,ale tohle už je moc...
9. led 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Budíček jsme měli v 6.15h...no nic moc,ale lepší než 5h ranní....
Hned po ránu kolem nás jela sanita!Tak přemýšlíme ke komu,ale to se časem dozvíme...

Počasí děs běs,fouká vítra a pořád padá a padá!!

Školky-zrušili kde co a nyní jééé ono je hodně dětí!!!........Bez komentáře :angry:
9. led 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
já už vstávala po sedmé,zacvičila a malej stále spí :wink: ,ale za chvíli bude mít budíček,pak by to zas mel rozházené :wink:

to co je venku je humus,chteli jsme jet do ustí s kamarádkou,ale to je tak akorát o hubu,teda nevim,jak vypadaj hlavní,ale tady u nás je to děsný :angry:

terez,
no hlavně,že to nebylo k Vám :wink: a jak tam u vás,tam to odhrabujou???????já vim,že tu ulici ke tchýni nikdy :angry: ,zatim sem to pokaždý vyjela,i když na 1,ale vyjela,ale kašlou na to,v techto uličkách,včera večer,když jsem jela z tesca,nebyli ani hlavní,nastestí všichni jeli rozumě a max 40 :wink:

školku uvidíme,no rozhodne s nim na zápis zajdu,at mám klid :wink:

bell,
jakou máte barvu Gusta?? :wink:
9. led 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, my měli budíček dneska v 6 a už tu pokřikuje, chce spát.

Natt, taky jsem se rozhodla, že začnu Danečka budit nejpozději v 9, když bude mít svůj spací den. On totiž včera vstal v těch 4,40 a po mlíku usnul do 10!!! A pak nespal celej den a večer to bylo teda s nim k nevydržení.
9. led 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt néé dnes tu ještě sypač ani hrabač nebyl...sousedka nyní nevyjela ,šel pro ní její muž a dojel jen k nám,páč u nás před barákem je velký plac a auta se tu běžně nechávají(kdybychom vybírali máme vyděláno :grinning: :grinning: )

Leni sanita přijela pro souseda,má problémy se zádama(ale teď mi právě ty sousedi co tu nechávali auto říkali,že on je to taková slečinka) :grinning:
9. led 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zeny,nenadavejte na zapadany silnice!Prijdte se podivat k nam!To je teprve narez!Nepoznate,kde je cesta a kde uz louka!Auto mame dole pod kopcem,a mam pocit,ze se k nemu ani neprohrabeme.Bude se to muset prohazet,Max by to mel po kolena,mozna vys.Sanky bojkotuje,takze jsme momentalne totalne uvezneny.
Kolik se udela salku z te naplne do Dolce?Za ty penize?Ja to nikdy nevidela,tak nevim,jak to funguje.
9. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle toho co..............tak třeba čokoláda nebo laté je tam 16 kapslí,ale potřebiješ na jednu kávu 2,takže 8 kafí a preso,nebo vetší preso lungo je 16 kapslí,takže 16 kafíček...........jj je to asi drahý,ale dobrý :wink: ,když chytneš ty nápne v akci,tak to zas jde :wink:
9. led 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, díky za ten nočníkový odkaz :slight_smile: Popravdě - byl mezi mými favority, ale váhala jsem. Myslím, že do něj půjdu. Původně jsem ho chtěla objednat přes net, ale asi nejdřív juknu do tý Steliny.

Ještě k těm jménům. Se mi stalo, že když jsem čekala malýho a měla vybraný jméno Michal, tak mě švagrová obvinila z toho, že jsem jí to jméno vyfoukla pro případ, že by čekala druhýho kluka. Přitom o tom jménu nikdy nemluvila a navíc tenkrát ani nebyla podruhý těhotná. Tak to jsem fakt nechápala :unamused: Teď už sice těhotná je, ale čeká holku, tak nevím, co onehdá vyváděla :wink:
9. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky...manžel tuhle přišel s tím,že by se za svoz odpadu zase mělo platit.nevíte o tom něco?My se totiž mezitím přestěhovali,tak snad by nám případná složenka přišla na správnou adresu..
9. led 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo,zase se ma platit 500 rocne.No co se da delat.
9. led 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky,Makinko...já koukala ma stránky Děčína a nemohla jsem nic najít..asi v pondělí zavolám na magistrát a zeptám se tam,jak je to s adresou..
9. led 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, je to ve Zpravodaji - teď jsem ho donesla ze schránky... :frowning2:
9. led 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,díky Verčo,já si to večer přečtu,až ho taky donesu..
9. led 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru,jj zase se letos začne platit.

Maki,my jsme to počítali,že za kafíčka s 16 kapslema vyjde kafčo zhruba na 8,-Kč a za kafíčka s kapslema,kterých je sice taky 16,ale dáváš 2 do jendoho kafe(latte,čokočíno apod. ta druhá kapsle je s mlíkem) to vyjde jedno na 16,-,je to samo zhruba záleží na tom za kolik je koupíš.No a samotný dolce gusto jsme pořídili za 2000,-,ale jen v bille.Sbírali jsme body takže dva tisíce a body.Jinak stojí myslim kolem 3000,-.A nejspíš by se dali ty kapsle aj ošvindlovat :sweat_smile: ,že by se dali eventuelně doplňovat něčim jinym,ale ještě jsme to nezkoušeli :grinning: .

Natt,máme to vanilkový gusto,ladí nám to k barvě kuchyně :slight_smile: ,ale oni maj ty barvy všechny bezva.

Holky,mě se ten sníh líbí...sice mě trochu ser......kvůli autu neb nevim nevim,jestli se v pondělí bude dát vyjet ze dvora až nahoru na silnici.....no uvidíme,soused dneska vyjel.Ale jinak je to paráda,takovej hezkej vzduch je a všude takový čisto a ne jen to zimní bláto a šeď.My dneska vyrazili ven už v 8 ráno :grinning: neb janička hned po probuzenískandovala bobí,bobí :grinning: .V pátek jsem v bazaru koupila za 90,-kaček dětský lyžičky,takže jsme je hned vyzkoušeli a užili si u toho dost legrace :grinning: .

Jo Petru,já si pamatuju,že jsem jednou už takhle šla na magisrát adresu na odpad přehlašovat.Tenkrát to bylo ještě na druhý starně u hlavní knihovny.Kde je to teď teda radši radit nebudu,aby si zbytečně nelítala sem tam.Já tam budu muset letos taky,tak dej když tak vědět jak si dopadla a kolik dveří si musela oběhnout :unamused: .
9. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, tak pro nás je to espreso Dolce Gusto tak silné, že místo 60 ml si normálně naplníme skoro celý šálek, do toho mlíčko a je to akorát. Takže 1 náplň = u nás 1 kafe. Čokoláda je z toho velká a kapučíno taky, velkej hrnek. Za těch cca 120 Kč máš 16 kafí, 8 kapučín, 8 čokolád apod. A nebo víš co? Až se vyhrabeš, přijeď na kafe ke mně, budu ráda :slight_smile:

Zdeni, já bych ten nočník koupila v Dc, než abych platila třeba 90 Kč poštovný a to je někde ještě horně mírná suma za poštu. A švagrová ať si laskavě pořídí Michalku! :grinning:

Petrunko, je to tak, najdeš to ve Zpravodaji, píšou to tam.
9. led 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,my jsme začali budit Janičku po obědě,respektive ráno vstává v 7 pak jde nejpozdějš ve 12 spát a jak spí víc jak hoďku a půl tak už nenápadně dělám hluk a jdu jí šimrat na nožičce,protože ona se pak rozespí a spí a spí a večer je to horor jí uspat neb je dosyta odpočatá.Takže jí vzbudim a večer v osm jde zase do hajan.Naštěstí se nám daří těch posledních pár dní,co jsem nadávala na čokolády od babiček jí sladkýho uchránit.Tak se nám zas vrací do normálu denní režim......ale radši ťuk ťuk ťuk...
9. led 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je fajn, že už se váš režim vrací do starých dobrých kolejí :slight_smile: Já po obědě nebudím, jedině když někam nutně musíme nebo když usne později odpoledne, třeba až ve dvě. Jinak si klidně dá tři hoďky a pak večer bez problémů usne. Nám dělá problém to ráno, jak si to protáhne... A to máme pak večer právě už od 17 hodin peklo na zemi.
No neke! Janička na lyžích!!! Tak to je frajerka! :wink:
9. led 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
jééééé fotky krásné,taky jsem uvažovala,jestli ho to učit..........asi taky pořídíme :wink: ,jinak se spánkem,taky tak i po obede,to ho taky budim,ale on usíná stejnak mezi 8-9 večer...........dřív se nečapu

:stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tuhle jsem vás s námahou dočetla jen jednu stránku (řešily se nočníky a školky), ale po tom výkonu už jsem něměla sílu nic dopsat :grinning:
U nás jsou různé zábavy. Naposledy v pondělí jsem měla den blbec, už si z něho nakonec vlastně pamatuju jen vyvrcholení, kdy jsem přijela s autem plným nákupu a jedním dítětem přijela z tréninku (Macek se na posl. chvíli rozhodl, že s námi nejede, a místo toho pak lyžoval s dědou na hromadě sněhu shrabané ze dvora, takže jsem tu hodinu, co jsem ho nemusela hlídat na volejbale, využila k obstarání nákupu - akorátže jsem měla jen batůžek, no a protože v Hypce jely jen dvě kasy, házela jsem to tam víceméně halabala a zbytek volně do kufru), otevřela kufr a záhy zjistila, že přinejmenším jedna ze smetan v akci za 7,90 mi v batohu vytekla a to tak, že úplně všude...pozor, koupila jsem poze dva kelímky, ne hektolitr. Takže jsem musela umýt kufr auta, kompletně všechnen nákup (zamatlalo se fakt úplně všechno), vytřít chodbu a vyprat batoh a svojí bundu, na lkterou jsem si neprozřetelně při vynášení hodila xxl balení Activií v domění, že nejsou od smetany. Byly. Tak jsem k tomu přihodila i bundy dětí a rukavice, beztak jso ufurt jako čuňata.
V úterý jsme se rovnou ze školky vydali kupovat ještě druhé zimní boty Ondrovi, protože ač jso uzvrchu nepromokavé, neumí/nechce si přes ně pořádně přetáhnout nohavice kombinézy, takže když ve školce bobují, vyhrnou se mu až ke kolenům nohavice a punčochy má mokré od spoda až bůhvíkam a od bláta (přecejen není toho sněhu tolik) a v botách má sněhu víc, než na celé školkové zahradě.
Ve středu se ségře povedlo vykouřit celý barák, vrátila se večer z práce a rozhodla se upéct si lasagne z boloňské omáčce, kterou ji maminka omylem koupila do práce k obědu v domění, že jsou tam i špagety (na obrázku tam jsou, fakt, já už jsem jí tu omáčku jednou taky takhle koupila)...měly se péct půl hodiny...ségra si sedla k FB...přesně po 30 min. vyskočila, rozhodila ruce a zařvala jéééé....no a v kuchyni bylo modro, v troubě černé cosi a smrad byl po celém bytě ještě včera.
Dnes jsme odstrojovali stromeček (v týdnu jsme to nehrotili), navíc ten náš "domácí" skoro vůbec nepelichal, bylo pod ním za celou tu dobu jen několik jehliček....zato se z něho rozlezlo celý hejno drobnejch pavoučků, z čehož mám fakt radost. Sice tam nebudou mít celou zimu co žrát, ale při mým štěstí určitě z poloviny z nich do jara vyrostou tarantule i bez žrádla.
Jo, tady jsem už přihodila pár foteček zabydleného obýváku, pokojík jsem ještě nefotila.
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/larakroft/album/muj-dum-muj-hrad-kroftenstajn-ii
9. led 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jůůů,Laro,my jsme sice zabydlený trošku víc,ale pro změnu nemáme nikde nic pověšenýho na stěnách ani žádný maličkosti k dekoraci ani závěsy a jen provizorní záclony :sweat_smile: .Koukám ektorpík už prošel zatěžkávací zkouškou :grinning: .Takhle to vypadá jako že už tam bydlíte bůhví jak dlouho :wink: hlavně s těma dekoračníma detailama.
9. led 2010 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,Natt,ty pidi plastový lyžičky jsou super.Klidně je vyzkoušejte daj se sehnat za rozumnou sumu na mimibazaru.Já teda měla štígro,že jsem je sehnala v bazaru u pošty,ale měli jen jedny.Jinak je maj normálka ve sportu,ale stojej kolem pěti stováků :unamused: a to mi na to jednu sezonu moc košér nepřijde a to je ještě zázrak,že je v Děčíně taky nějakej sníh.Jańule se na nich pěkně vyblbla.Samo furt padala na prdel :grinning: ,ale z malý vejšky a do snížku. :slight_smile:
9. led 2010 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek