• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Maki,jj mám dvouletou.No my jsme chtěli hned další.Já jsem do toho byla hr asi už tak 3 měsíce po porodu Janičky,ale naštěstí mě manža brzdil,že už taklhle toho mám dost a co teprve až poleze,bude chodit,tak sme si řekli,že až začne sama chodit do schodů....tak možná.....no a zaplaťpánbůh to vyšlo úplně,krásně na první pokus.Já bych totiž ráda eventuelně ještě třetí,ale to až opravdu podle situace,podle toho jak budu stíhat,jak co se školkama a s prací. :slight_smile: Čoveče a o česneku nevim :unamused: ,taky nadávám jak špaček,že je buď hne uschlej nebo plesnivej a bez chuti.Když je v nějakym receptu 3 stroužky,tak to znamená,že tam musim dát celou palici,aby to vůbec chytlo česnekovou chuť.Taky bch ráda sehnala nějakej lepší.Já si pamatuju,že ten náš ze zahrady visel svázanej celou zimu jen tak a odebíralo se z něj a pořád byl pěkeně ostrej,takže si člověk fakt stroužek a všechno smrdělo česnekem bůhví jak dlouho,ale už jsme ho pár let nepěstovali...stejně jako rajčata :unamused: ,ty se taky vůbec nedaly srovnávat.Asi řeknu bábě,aby jsme zase letos zasadili.My máme třebas ze zahrádky ředkvikčy a těm řikáme ekrazitky :grinning: neb po nich pálí huba jako čert :grinning: ,zatim co z kupovanej už neni cejtit nic.
11. led 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,no jo babičky kazičky.......ale až když jsme byli trochu větší :fearful: ..O takhle malý prcky se přece jen bojíme víc :slight_smile: .

Holky,tak se musim podělit o dojmy z Aqua clubu Ledňáček..................tak mám teda dost smíšený pocity :confused: .Zouvat a obouvat se musíte u recepce hned u dveří a nechat je na igelitu se všema ostatníma,pak uděláte dva kroky na levo a jste v dětskym koutku a u stolků,kde se mlžete občerstvit ze svého :sweat_smile: ,když uděláte ješět jedn korok doleva,tak už jste v šatně,kde je mokrá kluzká podlaha asi 3 dřevěný lavičky a jeden přebalovák,jeden sprchovej kout a chtěj,aby se každá maminka pořádně osprchovala.Ze šatny to jsou asi čtyři kroky do bazénu.V koutku je třeba si děti hlídat nebo vám zdrhnou do vody jako to udělal Puclina dneska mě a chytla jsem jí až na třetim schodě směrem nahoru do bazenku......opravdu směrem nahoru neb je tam asi šest chodů nahotu a šest dolu.Bazen neni zapuštěněj a musí se do něj špalhat,aby to ho nebylo málo tak už byla oblečená,já taky a kolem bazénu hromada vody na kluzkejch dlažkách.naštěstí jsem pro ní měla náhradní punčocháče,já měla smůlu šla jsme domu s mokrejma ponožkama....no nic.Tak voda je opravdu slaná,instruktorky příjemné.Plavání jje úplně na chlup stejný jako v plavečáku.A z rantlu se skáče taky,což znamená,že postavíte dítě na vysokej okraj bazenu a nesmí vám vyklouznout neb by spadlo asi tak z 180 na zem na dlažky.Potom při odchodu v podstatě musíte oblíkat dítě až v tom dětskym koutku neb jak je v šatně mokro,tak by bylo celý zmáchaný.při obouvání neni žádná možnost dítě posadit a zabránit mu v útěku než se obujete vy.Tak jako já nevim no.Janička byla nadšená jako vždy a všude neb jsme tam pak byli ještě skoro hodinu po plavču v tom koutku a hrála si s dětma.Ale já jsem neskutečně vyřízená.Pár hodin tam teda chodit budem,ale musim si to nějak rozvrhnout a spočítat přesně na kroky kudy a kam dřív jít :sweat_smile: .Příští školní rok bych to využila,rptože tam může babička sedět a hlídat třebas janičku a já mohla plavat s mimčem,ale s janičkou budu asi chodit do plavečáku.Jinak,abych nebyla jen kriticky,to tam maj hezký,hlavně ten dětskej koutek.maj tam i skákací hrad a pastelky a omalovánky apod....
11. led 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,já jsem ještě na FB zatim nic nehrála :sweat_smile: ,až budu mít chvilku mrknu na to.Ale koukala jsem,že Verča tam furt hraje nějaký hry jak o život :sweat_smile: .
11. led 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a hlavně si po mě správně poskládejte a doplňte písmenka....jak to po sobě čut,tak je to napsaný všechno jak šifra :grinning: .Holt se snažim honem honem a zároveň dělám něco jinýho :sweat_smile: .
11. led 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
a co jsi vůbec delala???????? :wink: ,ty blázne třetí???????? :wink:
jo tak takhle to ani vyřešili s bazénem a já kde se tam vzal :frowning2:

veru,
jj dám,až se tam dostanu :wink:

maki,
já mám od kamarádky domácí,ale když se s tebou podelil,bude to delat 5 hlaviček a to ti asi moc nepomůže :unamused:
11. led 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,no přece tu výpravčí :sweat_smile: ,ale už mi propadli zkoušky, takže přehodnocuju zda mám plejtvat energii na znovu udělání zkoušek nebo zkusit něco jinýho už sem přemejšlela o nějaký rekvalifikaci nebo,že bych se ještě vrátila do školy,ale to samo až podle situace.Jak se řiká nechval dne před večer a neřikej hop.....apod.,že :sweat_smile: .NoBazen je sice asi kamenej nebo tak vypadá,ale prostě stojí v uprostřed místnosti.neni to klasika jako v plavečáku.Pro úplně malý miminka to může bejt dobrý.Určo lepší než v chlorovaný vodě a pro maminky je v tom koutku dost místa se s nima různě poflakovat nebo přebalit,nakrmit(maj tam i vysoký jídelní židličky a na přání ohřejou přinesenou dětskou stravu) nebo tak něco,ale s většíma dětma....co nepsotojej,neposeděj a ještě s nima skákat z toho nebezpečnýho rantlu.to teda nevim,nevim.Myšlenka to byla určo dobrá.Kdyby to měli domyšlený do detailu,aby se tam všichni dohromady nemlei jak nudel v bandě-lidi v plavkách,tatínci,babičky,děti co nejdou plavat a čekaj na maminky s mladšíma sourozencema amokrý děti a maminky co vylezou z vody,tak by to bylo asi super.Teprve se rozjížděj,tak snad to jěště trochu vychytaj.
11. led 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,jsi hodna,ale s nasi spotrebou bych brala tak 5 kilo! :grinning:
Bell,tak to ja si teda Lednacka rovnou necham az na Ruzovku,Maxe tam brat ani nebudu.To by to dopadlo....
11. led 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Maki,já jsem fakt staháná jako vůl :unamused: .Já jsem teda stahaná i z plavečáku,ale tak nějak únosně a naháním Jaňuli jenom po šatně a taky jí botičky dávám v šatně a pak u zrcadeljí zaúkoluju ať se dí a drží tašku nebo klíče,tak mám minutku na obutí.........ale v tom Ledňáčku je všude všechno mokrý a zmatek ajá nevim no.Jetě zkusim přežít do konce ledna.Uvidim,jestli budou takový zmatky i příště,tak to vzdám a pak taky až s druhou kočičkou.Pro mrňousky by to mohlo bejt lepší.Jo a nejni tam v bazeně ten schůdek po obdvodu na sezení,takže si ani na vteřinku maminky nepohověj.Já teda v plavečáku na něm sedim každou chvíli a Jaňule buď na něm pobíhá dokola nebo má ty hranatý rukávky a plave v hloubce sama.Ona vteřinka ke vteřince......a i když voda to břicho nadnáší........ten můj ischias to jaksi moc nenadneslo :sweat_smile: spíš naopak.
11. led 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
no vidiš,jak jsem pitomá :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,no jo dyt vim,výpravčí :wink: ,manža by chtela taky zpátky do školy,já už na to asi nemám,v mládí jsem toho nechala a tak jsem jen prodavačka,ale ted už se honit nebudu........no z kurzu,mám tak leda počítače a to už umí kde kdo,takže výučák prodavačky,kurz PC a řidičák,což jsem si myslela,že bude k nečemu,je asi k ničemu a za rok me budete potkávat nekde v obchodáku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,no co,nekdo to delat musí a jelikož moje večerka už nenexistuje,tak uvidim,co se naskytne :wink: :wink:

petrunko,
to je odpoved i pro tebe,večerka kde jsem pracovala už nefunguje,tak proto jsem se ptala na tu mateřskou,ale já chci jít stejnak aspon na chvíli do práce :wink: ,no uvidíme :wink:
11. led 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak Daneček kupodivu ještě spí a já snídám a pak vyrazíme do polikliniky na tu socku.

Makinko, jo, říkali mi, že to dorovnají do těch 7600 Kč, zkrátka aby na tom maminky nebyly bity.

Verčo, já proti babičkám nic nemám, když mi nevoděj dítě do prudký zatáčky pod zasněženou silnici, kde to nikdo nevybere. :slight_smile:
12. led 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

U nás opět budíček v 5h ráno,teď si schrupnul cestou ze školy v autě a už zase jede na plný plyn :grinning: Kristiánek je zkrátka živel!!
Ale co mě nejvíc zaráží je,že po každém probuzení ať ráno či po obědě sotva otevře oči tak řve-brečí!!Stalo se nanejvýš 5x že se probudil a něco si broukal či povídal....
12. led 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechcete někdo big krabici vlašských ořechů? Samozřejmě nevylouskaných.

Bell, na tom plavání mě teda děsí to přidržování dítěte na okraji bazénu. Hlavně když je mokré a klouže z ruky...
12. led 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...
Natt,tak to jo,když už večerka nefunguje,to je pak jiná situace...
Terez..tohle nám dělal Šíma jeden čas taky,že se budil s pláčem a trvalo pak třeba 15-20 minut,než se uklidnil.Nevím,čím to bylo,ale přešlo to samo od sebe...
Holky,já jdu v sobotu ségře na maturiťák,já už se tak těším...navíc jde spousta známých,tak si to sand užiju.Manža teda nejde,bude doma hlídat(aspoň se měl na co vymluvit,páč se mu stejně nechtělo).Akortá jsem opět chytla trochu rýmu,tak snad to do soboty přejde.
12. led 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hura,dneska budicek v 9!Ze bychom byli konecne ve starych kolejich!Terez,nechci te nastvat..... :wink:
12. led 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki :grinning: :grinning: :grinning: to u nás fakt nehrozí,ale zase já měla hodný to první dítě,ale nechci Tě strašit! :grinning: :grinning: :grinning:
Jiřík byl fakt zlatej a spal hodně i přes den,mezi kojením 3-5h!!
12. led 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky :slight_smile:

Bell, tedy to zírám, možná by bylo dobré ,dkybys to připomínkovala, oni si to asi neuvědomují,. jaký tam mají maminky s většími dětmi problémy...
Hele, já tam hraju 1 hru - ale když zrovna u toho jsem, tak to hodně dává vědět ;) :grinning:

Maki, moja babička měla pole a česnek pěltvoali. Jezdíme si pro něj do té oblasti každý rok - doporučuju v létě zajet na litoměřicko, tam je česneku hafo!!! My si tam jezdíme i pro jabka a cibuli na zimu.

Leni, njn...
12. led 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,Jaˇanule nám to taky občas dělává,že se probudí a bulí,chvilku jí nechám ona se párkrát protáhne,já jí dám hubana,pak si jetš párkrát zvlykne přitulíse k mojí ruce a leze pomalu z postele.Asi to prostě děti v určitym období mívaj.Horší to je,když někam pospícháme nebo nedej bůh potřebuju na záchod.To stačí,abych řekla jdu na záchod a ona řve jako kdybych odjížděla do Ameriky :sweat_smile: ,tak jde se mnou a řve,já tam sedim,ona porád řve :sweat_smile: ,když jí řeknu,ať neřve,že je tam se mnou,tak řve stejně dál :sweat_smile: a pak jí to po pár minutách přejde,když už se doprobudí.
12. led 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,já na to připdržování na tej zídce od včera furt myslim :unamused: .Zkusim se,jak píše Verča,příště dotázat jak to maj zabezpečený,že se nemůže nic stát.MOkrý dítě,mokrý ruce,mokrá zídka........já ti nevim.Manža se byl minule na nás podívat v plavečáku a i tam mu to přišlo dost nebezpečný neb teď instruktorka hází děti do vody úplně z venku bazénu.Tak na to chvíli zíral a pak to komentoval,že stačí,aby jí vyklouzli a je na neštěstí zaděláno.Tak jsem ho jako uklidňovala,ať neni tak pintlich,že si dává pozor a děti jsou nadšený,ale v Ledňáčku vyděsili i mě.
12. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,asi máš recht,zkusim příště se dotázat na konkrétní věci,jestli by to nechtělo pár organizačních změn,aby jsme se tam nemleli před bazénem všichni jak nudle v bandě.
12. led 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
mam radost, vysledky z ortopedie jsou negativni. udelala pro jistotu i rengen. ale pro jistotu za pul roku na kontrolu.
jinak problemy s nocnikem se vratili do starych koleji, zase cura jen na nocnik. sice ho tam porad posazuju a necekam jestli si rekne ale i plinka zustava sucha pokud ji ma na sobe.
12. led 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holký,tady nějaká maminka dala fotky z Ledńáčku z bazénku na FB : http://www.facebook.com/profile.php?id=100000433962732&v=wall&ref=nur#/photo.php?pid=816160&id=1460510967&fbid=1294324445784

Mami29,balhopřeju k výsledkům z ortopedie :slight_smile: .
12. led 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell on tohle dělá stále už od mala.....a po vyndání z postýlky jěště řve a mlátí sebou ze strany na stranu,pak mu asi dojde že má "préé" a začne rajtovat!!

Lucko hlavně,že to je OK :slight_smile:
12. led 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše neteř taky vstávala se řevem a dělá to doted a budou jí 4 :unamused: ,no na zabití,ale co naděláme :unamused: ,šimon to taky obcas udělá stejná situace jako u bell :grinning:,jsem si řikala,že to obcas neni normální,ale asi je :frowning2:

bell,
takhle to vypadá dobře z fotek...........přijde mi to i velký,ale nevim :wink: ,ty víš :wink:

luci,
tak vidiš,aspon,že je to o.k. :wink:
12. led 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, tak to je fajn, že jste dopadli tak dobře.
12. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten bazén se mi líbí, je prostornější než v plavečáku... jen ten rantl okolo no...
12. led 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,já sjem chtěla ukázat ten rantl.Na prostor to asi bude tak nějak na stejno.Je to obdelník.počítám tak 2,5mx4m.My jsme tam byli 4 a šlo to.Původně nás mělo bejt myslim 6,ale jenda si to přesunula na pozdějš a druhá nevim.,ale asi by se nás tam i těch 6 vešlo bez nějakých větších mačkanic.
12. led 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,já teď už pár dní hledám na netu kojící podprsenky a už jsem zasejc nasr....jako když jsem čekala Janičku.Nějak nemůžu sehnat nic pořádnýho.Sice už tu doma nějaký mám,ale ty už jsou chudinky častým nošením takový vetchý :unamused: a i před tim stáli za prd.takže jsem se rozhodla koupit si na ty svoje kozenky něco pořádnýho................ale když už je maj tak ne moje číslo.Nemáte nějakej oblíbejnej obchod kam chodíte pro podprdy?Já si budu muset udělat volný odpolko a oběhnout si to,abych si je radši vyzkoušela.......jestli teda vůbec nějaký budou :rolling_eyes: .
12. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell v Křížovce to spodní prádlo vedle knihy,prý tam je výběr i pro ty více obdařené a pani je ochotná :wink:
12. led 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, já si podprdy (a že jsou pořádný!!!) kupuju u Kutinů - je ot ten obchůdek na Průtahu vedle postelí v tom novém bloku domů...
12. led 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja kupovala naposledy pekny pradlo na Tyrsovce,hned naproti zastavce.Pani prijemna a ma to v oku.Jestli maji kojici,to nevim.Ja zatim nekupuju,bo mi po Maxovi kozy vyrostly az po porodu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teda bylo mi to prd platny,stejne jsem kojila jenom mesic. :unamused: :frowning2:
12. led 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek