• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Koukám, že řešíte dr. Bezákovou - gynekoložku. Já k ní chodím. Je to takovej studenej čumák, ale jinak všechno dobrý. Jakmile mi nešlo otěhotnět, hned to začla řešit a v tu dobu se chovala opravdu super. Török je kapitola sama pro sebe, k němu jsem chodila předtím a mám z toho zážitky do konce života :astonished: :unamused:
22. lis 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ele,
ježíš a jak řešíš večerní venčení????????obdivuju te :wink:
22. lis 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, maminky-zdraví vás těhulka.

Včera jsem neměla ani "sílu", ještě vám napsat. Byli jsme u manželových rodičů na obědě - hrozně jsem se tam nacpala - fuj a pak jsem sotva funěla... Jestli to takhle půjde dál, tak budu vážit brzy tolik, že mě bude muset gynekolog vážit na decimálce... Kolik jste v těhotenství přibraly vy?

Děkuji všem, které mi přejete "hezký start" v novém domově. Sama sebe obdivuji, že dokážu opustit své :slight_smile: Naštěstí existují auta, mobily, internet ...

Přeji všem krásnou neděli. A vašim krásným dětičkám - konečně jsem si prohlídla vaše alba - taky.

Renáta
23. lis 2008 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko - teda koukali jste už z okna?Já se picnu,sníh mám ráda,ale nesnášim ho na silnicích. :angry:

Gratuluju k prvnímu posazení :slight_smile: a Zdeni,to neva,že se Míšan ještě neposadí,je to hold lenoch,no.To se stává.Podívej se na naší Karolínu,ta se posadila až na 14 měsících.A co mi řikala rehabilitační,tak to nebylo jenom z toho,že je nedonošená,ale spíš z toho,že je líná. :wink: Ale musim se pochlubit,už tu tak z 50% ťapká sama.To je úspěch.

Rendyx - chápu tě,já se jdu k tchýňákům nacpat dneska a ikdyž už nejsem těhotná,funět budu taky. :slight_smile: Já jsem v prvním těhotenství nabrala 17 kilo a při druhém taky 17,ale to jsem rodila ve 28 týdnu.Kdybych to dotáhla do 40 týdne,tak řikal doktor,že budu mít kolem 30 kilo navrh.Ale já to neřešila,nebyl problém to potom shodit dolů. :grinning:
23. lis 2008 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
No,Šíma má ze sněhu hroznou radost,ale já tolik ne.Zítra ráno mám jízdy,to se fakt "těším" :frowning2: .Dnes jdeme na oběd k tchánovi,tak se určitě taky přecpu,tam to snad ani jinak nejde.Vaří fakt dobře-manža to má po něm :slight_smile:
Já v těhu nabrala 10 kilo a pořád jsem se ještě nezbavila asi tří.Ale myslím,že 48 kg,co jsem měla před těhu už asi nikdy nedosáhnu :wink: :slight_smile: .Mně by ani nevadilo těch pár kilo,kdyby to bylo rovnoměrně,ale mám je na břiše a bocích.Ačkoli se musím pochválit,za posledních pár týdnů jsem něco málo zhubla-jím zdravěji,častěji a cvičím(teda doma,já nejsem na hromadný cvíčo).
Jo,a Petruš-vše nej k narozeninám!!!! :slight_smile:
23. lis 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já přeju taky všem,co mají narozeniny ( dneska i jindy ) vše nej nej,ať vám všechno vychází.Nepamatuju si kdo všechno a kdy přesně,ale snad se nikdo neurazí. :slight_smile:

Tak mě napadlo Petruš,možná jste to tady už řešili,nevím,ale Šimonkovi už bude 2 a půl,co druhé? :wink: Věkový rozdíl 3 let je podle mě ideální. :slight_smile:
23. lis 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mílo,já si to myslím taky,takový věkový rozdíl bych brala.Jenže Martin se na druhé necítí.Vlastně spíš slevil,protože dřív chtěl jen jedno dítě a teď mluví o tom,že druhé ano,ale později :frowning2: .Docela mě to mrzí,ale co nadělám,nutit ho nechci :frowning2: Tak si teď aspoň užívám synovce-Martinova ségra má devítiměsíčního chlapečka,takže mám kde si pomazlit miminko. :slight_smile:
23. lis 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, já nevím jak vám, ale mně se ten sníh venku líbí. Je to všechno takové světlejší, veselejší. Akorát ta zima mno :slight_smile:

Prckům gratuluji k pokrokům. My se vesele točíme do kolečka na břiše jak hodiny :grinning:

Ele, tak to je fakt provokace. Ježiš, jak já bych někam jela :slight_smile: Díky za info o Bezákové.

Rendy, já jsem přibrala 22 kg. Do 30tt to ještě šlo,ale pak to najednou letělo nahoru jako blázen :slight_smile:

Petrunko, já jsem dělala řidičák v lednu. Od první do poslední jízdy na sněhu a zrovna začaly ty první testy, kde bylo víc správných odpovědí. Takže takovej pokusnej králík. Ale zvládla jsem to. Zvládneš to na jedničku, neboj :slight_smile: ... to zní hrozně, že tady píšu, jak jsem to zvládla a vlastně nakonec neřídím, co? :-/

Pétě Bauerce přeji všechno nejlepší k narozeninám :slight_smile:
23. lis 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,

Reni - a jak se Ti jako těhulce daří, jak se cítíš? Já jsem byla u 1. těhu pořád unavená a když mě doktorka nechala od 17.týdne doma, tak jsem se pořád válela a spala :slight_smile:. U druhého už jsem si to samozřejmě dovolit nemohla :wink: A v obou případech jsem přibrala 10 kilo.

Peťo - tak to je mi líto, že se Martinovi do druhého moc nechce. Já jsem onehdá Járovi řekla, že buď budeme mít druhé hned nebo pak už žádný nechci. Bála jsem se, že už bych se po návratu do práce k druhému neodhodlala (nééé že by se mi v práci tak líbilo, ale ty přechody a papírování a tak) a taky jsem to chtěla kvůli věku. Naštěstí to vzal vpohodě,ale musela jsem na něj opatrně :wink: Jóóó, chlapi jsou holt jinak "nastavený" než my. :wink: :slight_smile:

Jéé a teď jsem si vzpomněla na kolegu v práci a jeho názory na děti. Pořád o nich mluvil jako o parchantech zlobivých, nevděčných a tak. Potom řešili s manželkou jestli dítě nebo ne a on jí "povolil" 1 dítě. Ale příroda není blbá a tady tomu chlapovi, co na děti nadával nadělila rovnou dvojčata. :grinning: :grinning: Tenkrát jsem z toho byla mrtvá smíchy (a taky všichni ti, co jeho názory znali).
23. lis 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za přání.

Všem dětičkám gratuluju k úspěchům, já hlásím 12 zubů a malá ťapká už moc pěkně, je při tom fakt legrační, jo a perlička, včera si otevřela tlamičkou dvířka od pračky, gebíme se to mu s jnedou ještě teď.... :grinning:

Zdeni, tak ten kolega to měl fakt vypečený, no dobře mu tak :wink: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já v těhu přibrala 14kg, taky furt nic, furt nic a pak jsem zírala na váhu, co že se to děje, ale já pak už hodně zadržovala vodu a byla dost nateklá....

Hani, vypni si telefon!!!
23. lis 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péto,taky blahopřejem k narozeninám :wink:

jinak jsme byli poprvé na snehu, :wink: ,foto jsem vložila je nadšenej
23. lis 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já v těhu přibrala do 35.tt 12 kilo, ale za poslední měsíc jsem nabrala 9 kilo a prý převážně vodu. Taky jí bylo :grinning:

Chtěla jsem poprosit, jednou se tu některá zmiňovala o tom, že drahá polovička dělá truhlářský práce. Omlouvám se, ale nepamatuju si přesně kdo to byl, ani nevím jestli to nebyl někdo z těch, které už sem nechodí, ale myslím, že ne. Zkoušela sem najít odkaz na stránky co tu byl, ale tem sem taky nenašla, tudíž se ptám. Chystáme se dělat rekonstrukci jádra a budem dělat kuchyň, chcem i ložnici a nějaký police. Mám v merku jednoho truhláře, ale nevím jak vyjde tak se radšo poptávám i jinde. A nemáte někdo doporučení na dobrý zedníky, myslím kvůli tomu jádru.
Díky za info
A všem oslavencům taky vše nej :slight_smile:
23. lis 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simce, to je Kamila(DCKAMI).

Natt, super vysmátej sněhulák
23. lis 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, super fotečka. To je ve fusaku na novejch sáňkách?
Pbauer díky, myslela jsem si to, ale nebyla sem si jistá tak sem radši netipovala :slight_smile:
23. lis 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mila,
kolem 12.30 jdeme s malým vem, tak se můžu zastavit a hodit ti to, jestli ti to vyhovuje?
23. lis 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se, 13.30 :slight_smile:
23. lis 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja jsem v tehu nabrala 22kg a byla jsem jak verliba :grinning: V porodnici jsem nechala 8kg a ted jsem dala dolu dalsich 5kg ale uz se to nechce ani hnout :(

Holky mam na vas dotaz. Jak to delat aby mala sla spat nejdyl ve 20hod. a fakt spala? Ja ji vykoupu nezi 18-19h.dam ji najist, pomazlim a chtela bych aby spala. Ale jakmile ji dam do postylky, tak silene rve, skrabe se a vzteka. Tak ji mam v obyvaku a chce byt na kline nebo chovat a proste nespi i kdyz by mozna chtela ale nejde ji to. A nebo kdyz tak nejak usina v postylce, tak porad toci hlavickou, vyhazuje si dudlik a porad se budi. Potom treba ve 23h.zabere a spinka do dalsiho jidla a pak spi uz zase vpohode. Pres den spi az moc bych rekla ale nechci ji budit aby nebyla mrzuta. Treba dneska jsme z postele obe vylezly v 9:30h. Napala se, hraly jsme si asi skoro do 12h, pak jsem ji oblekla, ze zajdem do Hypky pro Nutrilon a to uz usinala. No a spi do ted na chodbe v kocarku. Ja si teda stihla vyjmecne uklidit ale mam strach, ze dneska zase nebude spat a ja z ni budu nestastna :unamused: Jak jste to delaly vy kdyz jste meli prcky jeste male?
23. lis 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
skin,
mám jednu radu, neřeš to! Možná semnou nebudou holky souhlasit, ale já si myslím že je ještě moc malinká aby to pochopila. Je pravda že nám se v noci Jarda budil do 4 měsíce tak 1-2x za noc, ale usínal taky tak že jsme ho chovali a pak dali do postýlky. Každé miminko je jiné a myslím že s tím teď nic moc nenaděláš. Holkám myslím taky děti usínali pozdě a nebo hodně plakaly, z toho vyroste.
My jsme to udělali tak, že jsme ho nechali a holt chovali.Kolem 18hod.vykoupat, napapat a do 20hod spinkal. Teď se změnil čas, tak koupeme a chodíme spát o hodinu dřív. Ale Jarda je už starší. Když mu bylo asi 5měsíců, tak jsem ho dala do postýlky, řval, ale nechala jsem ho a teď je naučený, ale Verunka je fakt malinká.
Co se týká toho spaní přes den, tak buď ráda že ti spinká a nechej ji spát, ona toho spánku potřebuje ještě hodně a neboj, všechno bude v pohodě! :wink: :sweat_smile:
23. lis 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak já nabrala 17kg, no a skoro po pěti měsích mám o 1,5kg méně než jsem měla normální váhu před otěhotněním, tak snad tím nikoho nenaštvu. :sweat_smile:

Skin já to do dvou měsíců také neřešila Vendulka přes den moc nespí ani teď pokud jsme doma, v kočárku ale vydrží i pět hodin bez probuzení. U nás to bylo tak, že chodila spát až když usnula, byla s námi v obýváku, jenže pak často brečela a usínala až tak okolo 24hod a to jsem toho už já měla tak akorát no tak jsme najeli na "režim" ale není to nijak přísné jako to dělají jiné maminky tedy aspoň myslím, koupeme v půl osmé, pak jí nakojím a uložím do postýlky, pokud chce spát tak usne většinou to je tak do půl deváté až deváté hodiny, povídá si a když pláče a plyve dudlík tak k ní chodím a nebo si k ní sednu než se uklidní rozhodně nenechávám vyplakat. Jo a když hodně pláče a vyvrací hlavičku (převaluje se) a nebo dlouho pláče tak jí dám k nám do postele tam spí většinou přes den a to taky zabírá, pak jí přesunu do postýlky. Snad mě tady za to nikdo nesprdne ale já to tak dělám a měnit to nehodlám jen proto že se to nemá dělat :dizzy_face:
23. lis 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky....... :wink:

simce,
jj na bobech a ve fusaku co má díry na ty popruhy,si lebedil :wink:

skin,
my zabírali kolem jedné v noci,takže te moc nepotěšim,až když byl starší,tak koupu po sedný a dávám mu jídlo v postýlce,pak zabere u toho,ale to tak poslední mesíc,možná dva,už ani nevim,byl celkove uřvanej,musíš zkoušet :unamused:

jo a taky spí vetšinou u nás,nebo spal,postýlku jsem prodala,ted jsme pořídili jinou a spinká,ale v noci jde stejne k nám,takže Dančo,tak nejak :wink:
23. lis 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem v tehu poprve nabrala 18 kg a neslo mi to skoro vubec dolu, pak jsem se toho zbavila - asi za 3 roky...
Ted jsem nabrala 14 kg a uz mam dole 17 - Petovi bude zitra mesic... :slight_smile:

Dneska jsme pekne trajdali, v tom snehu je to s kocarkem docela drina, ale my se nedame :grinning:

S tim usinanim si taky myslim, ze je to brzy, aby meli nejaky rezim. My koupeme mezi 19. a 19:30, pak nakojime a ulozime. Peta vetsinou lelkuje a kouka, ale obvykle ani neplace jen si brouka a vydrzi skoro do dalsiho kojeni - je to jeho nejdelsi interval za cely den...

Ryangi, ja si nemyslim, ze by te za to mel nekdo peskovat, vzdyt to delas podle me spravne - preci nebudeme otroci ... ! :sunglasses:
23. lis 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Verčo děkuju já to myslela s tím spaním u nás v postely atak. :wink:
23. lis 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
My koupeme v 7 a druhy chod vecere ji uz v postylce,nejdyl do 20,30 je tuhej.Usina sam,jen pohladim a on si chvili treba hraje s dudlikem a pak usne.Skin,ja bych to taky nijak neresila,oni se ti prckove strasne meni,za tyden muze byt vsechno jinak.
V tehu jsem nabrala 9 kilo a ted mam stejne,jako pred,ovsem nejak mi Zustala mekci kuze na brise... :angry:
Ele,to je fakt provikace,ty MMS... :grinning:
Maxino tu vali sudy a desne se mu to libi.Uz se naucil na vezi montovat tlacitka a tocit knoflikama.... :grinning:
23. lis 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
rya,
u nás Jarda spí v postýlce,ale teď co ho trápí ty zoubky, tak ho musím občas dát taky do postele, jinak by jsme se nevyspali nikdo a nemám pocit že by si na to zvykl! :wink:

Jo a my máme další úspěch, Jarda si dneska ráno sám stoupnul v ohrádce a pak i přes den, jen ho musíme jistit, protože nemá ještě takovou sílu v nožičkách, ale zase nelezeme, no, třeba zítra... :grinning:

Co se týká toho přibírání, tak já 15kg a teď mám jak Rya asi o dvě míň než před těhu-zlaté kojení :grinning:
23. lis 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,
vše nej, jak jsi oslavila nebo ještě slavíš?? :sweat_smile:
23. lis 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já zapomněla všem kdo něco slaví všeneeejjjj...... :sunglasses:

Prin přesně akorát to břicho :angry: jak píše Maki
23. lis 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju,jojo,slavila jsem i vcera i dneska. :slight_smile: Vcera jsme navic meli jeste tridni srazik v Ciao,docela fajn vecer.
Vsem ostatnim oslavenkynim taky preju vsechno nej a k detskym pokrokum taky velika gratulace!!!
23. lis 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
i já 15 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky !
Tak já nabrala v těhu 10 kg a po kojení o 9 kg méně než před těhu :slight_smile: . Zlaté kojení.
Skin, s tím spinkáním - my nasadili hned od prvního dne režim po koupání papání a spát a sama si usínala a bylo to v pohodě. Pak začla stávkovat někdy kolem čtyř měsíců a taky řev. Většina radila nechat pár dní vyřvat, já to ale dlouho nevydržela, tak jsem jí vždycky pochovala, dokud se nezklidnila a nebyla schopná usnout. A za dva měsíce týhle večerní komedie se to zase uklidnilo. Teď už o mazleníčko před spaním vůbec nestojí, vypije mlíko a šup do postýlky :frowning2:

Nevěřily byste mi, jaký dny blbec mám já teď :unamused: . K tomu stresu z hlídání domácnosti rodičů - tedy bydlení jinde a ještě hlídání psí smečky, jsem dneska jela popřát švagrový k svátku, z domova jsem vypadla jen tak halabala narychlo, notebook zapnutej, rozsvíceno psům, aby ještě neměli noc, nejspíš jsem ani nezamkla a když mě tchánovci vyhazovali u baráku, tak jsem zjistila, že nemám klíče, že jsem je nejspíš někde vytrousila. Musely se mi vyvlíknout z karabinky s ostatníma klíčema (od auta a od našeho bytu), takže jsem se tam prostě nedostala. Tak mě tchánovci hodili k nám domů do Boletic a dopolko naštěstí jede tchán už pro manžu, kterej ty klíče má, takže se tam už dostanem. Ale psi tam budou od půl čtvrtý odpoledne minimálně do desíti dopoledne úplně sami. Jsem z toho úplně na sr....ky, fakt se mi chce řvát. Snad to přežijou, vodu i granulky tam měli, ale to je záležitostí pár hodin :frowning2: . Naštěstí tady jsem měla ty krabičkový mlíka, že mám aspoň pro Luci mlíko, jinak nemám prostě nic. Jsem u sebe doma, ale úplně beze všeho :unamused: . Ani spací pytel na Luci, tak jsem jí nabalila vším možným, aby jí nebyla zima, protože peřinka je u nás záležitostí vteřiny. Áááááchjoooooooooo, má snad někdo větší smůlu než já ? Hlavně myslim na ty psy.... Ty dospělý jsou zvyklý, ale co ty 9týdenní štěňátka ? :frowning2:
Ani snad nebudu dneska spát :unamused:
Tak aspoň vám přeju hezký sny :wink:

Maki, tobě vše NEJ :dizzy_face:
23. lis 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ele to je smutný, ale pejsci to přežijou buď v klidu to se může stát komukoli, já si takhle zabouchla klíče a s Vendulkou na ruce to bylo taky suoer zážitek, naštěstí máme rezervní tak jsem se do bytu dostala ale stává se to :wink:

Jo chtěla jsem se zeptat jaké máte ohrádky a kde jste popř. kupovali budeme už taky muset Vednulka se točí o stošest a v postýlce mi to je blbý jí nechávat když v ní usíná hlavně večer, díky za typy.

Maki tak to jsme se minuly, byli jsme tam na večeři v té nekuřácké části a byl tam připravený stůl pro více lidí :wink:
23. lis 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek