• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Pavli,ja tam taky sla hned rano a sestra nam,co jsme prisly mezi poslednimi rekla,ze muzeme jit domu,ze se to nestihne.Jela jsem do Usti k docentu Homolovi,poprve jsme cekali hodinu,podruhy (mala byla poprve ve spatne pozici)asi jen 20 minut.Radila bych ti tam jet taky,o Podolskyho je to fakt sileny....
My se ted vratili od Rubese-tam je to teda uplne nejlepsi :grinning: a holcicka je zdrava,ma 1808g,takze za 14 dni pribrala 30 deka. :wink: :confused: A odhad porodni vahy-predstavte si,ze uplne stejnej,jako u Maxe 3300 gramu. :grinning: Akorat jsme paka,nevzali jsme CD a on tam nemel,takze mame jen fotky,filmecek ne.To me mrzi. :confounded:
16. únor 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj spisovatelky :slight_smile:

Já byla dnes v práci - naschválníček spal jako poleno, takže jsem ho v 8 budila, abychom vše stihli :grinning:

Maki, to je tedy Černá kronika - FUJ!!! Snad je vše v pořádku - jinak mně 2x, když jsem šla na zelenou přes přechod těsně před kočárkem projelo auto - jsem nadávala jak kanál a byla v šoku...!!!
Užijte si hory a čistý vzduch :slight_smile:

Leni, držím palečky - moc moc moc moc!!!! Do pátku daleko :wink:

Bell, jééé, ty na mě myslíš ráno v 5? A nevadí ti, že mě třeba vzbudí škytavka? :wink:
Ty se budeš asi smát nebo si klepat na čelo - já si na Skypu píšu s partou holek na MD a oni mě požádaly, abych jim opravovala hrubky a dost často se hrabeme v češtině - oni nechtějí přijít zpátky do práce vygumovaný a já si to užíju :grinning: :grinning: :grinning:

Natt, tak teď si sedni, jo? Adam po obědě nespal občas od roku a pravidelně asi tak od dvou a půl :angry: :angry: :angry: :sunglasses: - zvykneš si...!!!
Ve školce jsem ho dala do oddělení nespavců - spal jen po plavání.

My jsme taky chodili k Pánkovi - měli jsme pojišťovnu MInisterstva Vnitra a pak jsme šli do Metalky - Adamovi bylo asi 9měsiců - a šlo to.
Pak jsem já kvůli IVF musela do VZP a s Petíkem v jeho 6m jsme se vrátili do ZPMA - to jsem ale fluktuant :grinning: A řekla bych, že tady všechny ty problémy okolo dělá ta ženská, co tam sedí - je hrozně neochotná a nepříjemná a dělá, jako by člověku dělala kdoví jakou milost :unamused:
16. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:

veru,
no asi nebude,dneska usnul na hodinu a půl a ted usnul až ted,takže ho vážne nutit nebudu a hold už spát nebude :wink:

maki,
to je hezká váha,no už aby,jsem zvedavá na jméno :wink: :wink: ,užijte si hory :wink: :wink: ,kam vubec razíte??????????,tak nám holčičku ukaž taky???????????????????? :wink:

bell,
a vy už jste se rozhodli pro jméno??????? :wink:

leni,
kde jsi všechno o.k.????????????

já šla taky hodinu před otvíračkou a byla jsem 5 :angry: :angry: ,mezitim nejaký duležitý případy a 3h v tahu :wink:
16. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedeme do Harrachova,holcicku vam pak ukazu,az to nacpu do PC. :wink:
16. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Singid,já když ti podám info tak tě akorát vyděsim :grinning: :grinning: :grinning: .Hele my jsme od půlroka chodili plavat do plavečáku a ze začátku dobrý.....pak jim to tam nějak začlo váznout,co do komunikace.Nechtěj dávat náhradní hodiny a porád ti to chtěj převádět do dalšího kurzu nebo na peněženku.Dost často se stává,že se sejde na jednom kurzu i 8 maminek s dětma,což je už vcelku masakr(ideál je tak těch 5 max.),naštěstí děti dost maroděj,takže to neni úplně každou hodinu.Ale vířivka je fajn,je v ní teplá voda,až moc na mě,já jsem spíš zimomil :sweat_smile: .V Ledňáčku v poliklinice .......z toho mám dost smíšený pocity neb je tam všude málo místa a je to vlastně jedna velká místnost,kde se v jednej půlce plave v bazénku,do který lezeš nahoru po žebříku :rolling_eyes: ,v šatničce je jen jedn přebalovák,takže se maminky musej střídat,autosedačku tam prostě musíš nechat venku před štanou,boty,bundu taky,takže je to pěkně na hov....,ale zase tam maj herničku,kde si v klidu to miminko můžeš na zemi na koberci dooblíct nebo nakojit,jsou tam židličky a stolky na posezení a doprovod navíc(babička,tatínek) nic neplatěj.Instruktorky jsou příjemný jak to jen jde asi se snažej dorovnat to hrozný nepohodlí při převlíkání ..akorát je všude mokro,to mi vadí nejvíc.Nemaj tam vytápění v podlaze jako v bazéně.Každopádně......to je tak trochu prašť jako uhoď obojí má svoje pro a proti.Z mýho hlediska ,jak se te´d dřu s břichem,je lepší plavečák,ale ten Ledńáček má něco do sebe,když už nic jinýho,tak tam maj aspoň tu slanou vodu,což je zasejc lepší pro děti,který maj problémy s citlivostí kůže nebo alergiema :confused:. Naší Jańuli se líbilo v obojím :slight_smile: .Jo a v plavečáku dávaj malej persil....jako dárek :grinning: :grinning: :grinning: ,ale o fotkách zdarma nic nevim,teda pokud to neni až úplně od tohoto týdne,jinak je tam možnost se objednat na focení za 350,-.
16. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,mám tě taky vyděsit? :grinning: :grinning: :grinning: U Podolskýho to vypadá porád stejně....na dlouho :rolling_eyes: .Já tam byla tentokrát 3x neb se mominko mlelo jak nudle v bandě a Podolskej neviděl všechno,co potřebovala ankonec jsem měla srdíčko udělaný od Rubeše,ale stejně Podolskje chtěl,abych přišla....aby to vuiděl na vlastní oči :rolling_eyes: :grinning: .Tak poprvě jsem tam šla až asi na 11 a seděla jsem tam myslim do dvou nebo tak nějak kolem druhý.Po druhý jsem tam šla až na druhou neb sice mamky ordinuje do 14h,ale je tam až do 16h a stejně jsem tam do těch 16 fakt seděla :rolling_eyes: ,ale všimla jsem si že tak kolem 15h tam bylo najdenou nějak mrtvolno než dorazila ještě nějaká partička romek.No a potřetí jsem tam šla až na tu 15h....a to mě sestra spucovala,že jdu pozdě,že už to maj vypnutý :fearful: a jenom berou ještě nějaký resty na kontroly,ale maminy už ne........zvláštní,když já tam byla minule ještě i dýl.No,ale pod tíhou argumentů,že mě tam oba hnali ačkoliv jsme jim do telefonu řekla,že už mám srdíčko hotový a mám to na papíře,to zase zapnuli a udělali mě :fearful: Tak ti nevim,ale jestli si seženeš hlídání,tak se v klidu vyspi,na svač a bež tam až na tu 11....oni tam fakt všechny maminy jsou už od božího rána a na řadu přijdou jen chcilku před tebou.

Maki,ono se dá jít na matriku ještě než se dítě narodí? :confused: Já vim,že švagrová si tam snad musela jít něco vyřešit předem neb nejsou s mojim bráchou svoji,ale pak si tam šla pro rodnej list stejně až po porodu :confused: .My to asi sfouknem jako u Janičky,jeden den jsme jí šoupli do kočáru a udělali kolečko matrika,sociálka,pojišťovna.já to sice odpajdala,ale jakž takž šlo to.Na matrice jsme zajeli kočárem až matrikářce ke stolu :grinning: ....aby to jako zbytečně nezdržovala kdyby začla řvát :grinning: .A užijte si Harachov :slight_smile: .

Holky,nestrašte mě s tou metalkou :rolling_eyes: ,já tam ještě nedávno něco nesla a dostala jsem to na dřevo,sakra ty se rychle přizpůsobujou k horšímu :rolling_eyes: ......prostě já jak někam vlezu :grinning: :grinning: :grinning: ....
16. únor 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,.....já už vygumovaná jsem :grinning: :grinning: :grinning: ..já když se občas po sobě podívám,co jsem sem nebo někam jinam napsala.krom toho ,že naflákám příspěvěk během pár vteřin a mám neustále písmenka úplně někde jinde než maj bejt :grinning: ,tak ty šílený chyby............fakt šílený a kdbych se měla hned za to omlouvta a přepisovat,tak nedělám nic jinýho :grinning: :grinning: :grinning: ......nějaký y,i,s,z apod.......už mě nechává chladnou.nakonec to po mě snad všichni dešifrujou :grinning: :grinning: :grinning: .......a taky jsem kdysi bejvala háklivá na každou hrubku i hrubičku :grinning: :grinning: :grinning: .
16. únor 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,já jsem byla ještě načnutá,že bych taky ještě k Rubešovi jela.............hlavně co se týče tej porodní váhy :fearful: ,ale............já mám už trochu obavy.....a tak si řikám,jestli nejni lepší to nevědět,ještě porád mám nějakou naději,že se mi třebas narodí miminko tak nějak max do těch 4 kil......a jestli ne tak holt porodim zasejc obra ,když to šlo poprvé.........ale někde ve mě ta obava teda trochu hlodá to jo :fearful: .
Jo o tej nehodě s kočárekm jsem na netu četla.ale moc info tam nejni,co přesně se stalo a jestli jsou v pořádku :confused: .

Natt........u nás to se jménem nějaký furt nahnutý....já si tak nějak stojim porád za Jaruškou :grinning: a manža se porád kroutí,že to je takový tvrdý jméno pro holku.....ale já bych jí řikala Jájinka :dizzy_face: nebo Jarinka :dizzy_face: nebo obojí :slight_smile: .....no ještě se uvidí :fearful: .Když tak je v záloze ještě ta Julinka.....ale třeba se manža přestane kroutit :grinning: .
16. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak díky za info, nějak to tam překlepu, co se dá taky dělat že jo :angry:

Bell,
já mám doma lístek na proplacení do metalky, tak ti dám vědět jak to je, musím tam zajet!
Jo a ta Jarinka mě rozesmála, doma občas říkáme Járovi Jarinku :grinning:
17. únor 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

prognózy s pejskem zatím stále špatné...

Makinko, krásná váha! Hele a nevím, jak je to u vás, ale já se k DVD s Danečkem v bříšku ani nevracím. Člověk asi jak už ho má doma naživo, tak nemá potřebu. Ale před porodem jsem se na to koukala ráda.

Verčo, tak to se mi taky stalo přesně 2x, že jsem se poctivě rozhlídla, auta daleko a nějakej pitomec na to ještě šlápnul a hodil před kočárem pomalu smyk. Šla jsem tehdy ještě s Luckou a Anetkou, takže dva kočárky a řidič přidal plyn. Já nadávala tak nahlas!
17. únor 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,a dyť je to hazeký Jarinka....Jarinku :slight_smile: .Když se řekne Míla,tak ví taky každej prd,jestli je to holka nebo kluk :grinning: ..nebo,když se řekne Vlasta... :grinning: .Dej mi pak vědět jaks dopadla na tej metalce,to by mě teda taky dost sejřilo,jestli fakt přešli už na stálo na systém ,kdo si počká ten se dočká :rolling_eyes: .

Jo holky,já Makince tu váhu závidim..mě by to úplně stačilo :frowning2: .Rubeš mi udělal odhad ve 25.tt na 3,5kg s tim,že mi to nemůže ještě zaručit neb miminko neni ještě v týdnech,kdy nabírá nejvíc na váze,takže to byl odhad podle toho jaký měla rozměry v tom tejdnu zrovna.Akorát jsem skálopevně rozhodnutá se hlásit o svá práva,kdyby se náhodou kočička neotočila,že mám předpoklad na velký dítě a na nějaký fóry koncem pánevním teda fakt nejsem zvědavá.I tak je to nic moc natož s obříkem.Hlavně teda pro to mimčo,aby všechno proběhlo bez problémů.

Leni,držim palečky,pátek ještě neni :slight_smile: .
17. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, tak to je dobrý, co ti Rubeš řekl, protože mně udělal správný odhad už ve 24.tt - a sice v termínu 5,05 - proto jsem rodila o 2 rýdny dřív a císařem...
Tak to asi nebude tak hrozny, neboj... - on má ty přístroje super přesný.
10 dní před tím císařem mi v nemocnici tvrdili, že má 3,60 :grinning: :grinning: :grinning:
17. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, mně ve špitále 14 dní před porodem (39tt) tvrdili, že má Daneček cca 4,5 kg a druhý den ráno měl podle jiného doktora na tom samém ultrazvuku 3,50 kg :grinning: Takže nemocnici nevěřit :grinning:
17. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tak, však už jsme to probíraly :wink:

Zdeni, všechno nejlepšíííííííííí!!!!!!!!!!!:hearts::hearts::hearts:
17. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru,
dekuju ale k čemu???????????? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, tak jaký byl karneval?
17. únor 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak to vidíte :grinning: .......jak pak má ženská věřit nějakym odhadům :grinning: .Já bych byla mooooc ráda,kdyby to u těch 3,5 kg zůstalo to by byla nádherná váha ouplně akorát :slight_smile: .Ale asi to holt nakonec budem vědět až prcek vyleze ven na svět :slight_smile: .
17. únor 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
karneval celkem šel, nebylo nás moc, což bylo dobré, on je ještě v neděli a taky tam byli celkem malé děti, ale byli dobroty, diplom, medaile a pár dětských časopisů, takže děti spokojené a co víc si přát.
Samozdřejmě mi došla baterka ve foťáku, udělala jsem dvě fotky a nazdar :unamused: ale to je fuk. Byla tam kamoška co fotí do Principu, tak nějakou fotku udělala :slight_smile:

Bell,
ono je to s tou váhou hrozně relativní. Když se narodil Jarda, tak měl 2,95 kg a taky se nerodil zrovna snadno a segry malý měl kolem 3,5 kg a segra nadšená z porodu! Je ale fakt že rodila do vody a nemůže si to vynachválit. :wink:
17. únor 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, Zdeni, ten Skype asi není na tebe... :grinning: :grinning:
17. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru,
ne ne na manžu,já mám až za měsíc :wink:
17. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,já vim,ale přeci jen,když je to dítě dost velký,tak můžou bejt komplikace.Janička měla zlomenou klíční kost jak se chudinka drala na svět a to je jen maličkost proti jinejm problémům,který by mohly nastat.Copak já,já se nějak dám do kupy,ale spíš mám strach o mimčo.Ale porád mám naději,že to tentokrát bude standartní miminko :slight_smile: .Dneska teda mám zrovna pocit,že mám v břiše minimálně dvě :grinning: neb se tam furt nějak přetáčí a vůbec na mě nebere ohledy :unamused: ,fakt to docela bolí.Cestujou mi boule po celym břiše,že i Janička valila bulvy,co to má máma v bříšku :grinning: :grinning: :grinning: .Ona tomu teda řiká mimi v bunkru :grinning: :grinning: :grinning: .
17. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky,
nestiíhám číst :slight_smile: manža předělává počítač, tak mám utrum :slight_smile:
bell díky za info, asi prubnu tu polikliniku, snad to bude ok
k odhadům, mě tady v nemocnici v den porodu odhadli Davídka na 2,7 kg, nakonec měl 3,1 a to byl o 3 týdny dřív, ale když oni to dělají na takovém ultrazvuku z doby kamenné :unamused:

jinak já dnes vyzkoušela kroužek v Rákosníčku - cvičení Mazlíčků, Dája tam byl sice nejmenší, ale bylo to moc prima. Navíc to holky dnes pojaly karnevalově, takže prnďové přišly v maskách, byly kouzelní, já to nevěděla, ale jedna holčina nám půjčila takovou indiánskou čelenku, Dája byl úžasnej :grinning: ....mám z toho docela dobrý pocit :slight_smile: pak mi ho zkazila sociálka, kam jsem nesla papíry na rodičovskou dovolenou.... nevíte, jestli se tam ty formuláře dají i poslat, protože to je na půl dne, tam čekat :frowning2: :frowning2: :frowning2:
17. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Singid, já myslím, že na socce to jde dát do podatelny - aspoň jsem to tak dělávala...

My už na Paci paci do Rákosníčka chodit nebudem :frowning2: Já toho mám hodně, jak chodím do práce a na plavčo, tak chci mít aspoň dvě dopolka v týdnu volněji a být s Petíkem doma. Navíc nám to kolidovalo s obědem a dobou spaní... Tak uvidím, až bude teplo, třeba ještě začnem.

Natt, tak mu to vyřiď, jo??? :wink: :grinning:
17. únor 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,když já jsem si na sociálce,co je v poliklinice nevšimla,že by tam byla nějaká podatelna :confused: .Singid,zkus si tam brnknout za zeptání dáš,jen pár kaček za telefon :sweat_smile: ,ale selskej rozum mi řiká,že by to mělo jít.....ovšem,že jo no :rolling_eyes: .....bůhví.

Jinak my na Paci už teď asi taky těžko..já už jsem ráda,že jsem.(Ještě mě kámošky uháněj na návštěvy než budu mít prcka a nikam se mi nebude chtít natož někoho přijímat........ale to už se mi moc nechce teď :fearful: .)Tak se,tady s mamkama z MK, možná sejdem zasejc od září už na tom cvíču pro starší.........maximálně kdybych s tim hodně pospíchala,tak bych ještě stihla Singid na Mazlíkách :grinning: ,ale to už tam Dája bude řádit jak černá ruka, tou dobou :grinning: ,to už spíš bude v Pacičkách :grinning:.
17. únor 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den

Prin, to jste si to parádně užili. A jdete v neděli znovu jo? Tak si tu masku u sebe hlavně nech, já ji teď nepotřebuju.

Singid, na Mazlíky jsme chodili taky, je to pěkný a Daneček se vždycky hrozně smál na děti, když byly proti sobě na bříškách.

Na socku v poliklinice jsem to nosila osobně, ideální je ale úterý, nikdy pondělí a středa.
18. únor 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Leni,
v neděli už nejdeme, jednou to stačilo a já jsem ráda že máme o víkendu klid! :slight_smile: Masku vrátím! :sweat_smile:

Pokud vím, tak kamoška když žádá o příspěvek na děti, tak to normálně posílá poštou!

Bell,
tak jsem byla dneska v Metalce a opravdu od 15.června 2009 jenom na účet nebo složenkou! Vypsala jsem si pěkně formulář a chtěla taky průkazku že jsem těhotná, tu jsem měla samo v autě, tak jsem pro to šla a paní na ni mrkla a prý, já jenom jestli je to vaše...no kdyby koukla jaké mám břicho a vzala si občanku, tak to zjistí taky :unamused: No ale byla ochotná. Jo a říkala že to trvá 10-12 dní než ti to přijde na účet!

No ráno jsme byli v namocnici na tom velkém ultrazvuku, takže mimi v pohodě! Byl se mnou i Michal a vzali jsme Jardu, ale bylo mu to fuk, spíš koukal jak mi dává doktor něco na břicho a ťuká do počítače. Hned jsem se objednala na cukr a je klid! Říkala paní že jsem se vzorně objednala a tím pádem tam vejdu a to du až 23.3. Tak jsem si vzpoměla na Bell a tu její sestru u dr. :sweat_smile:
18. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,to je dobře je s mimi všechno ok :slight_smile: .No jo jasný,já šla už podruhý na cukr jen tak tak :sweat_smile: ....a prej dobrý s cukrem.....si na to vzpomenu když se něčim láduju,jak moc je to asi dobrý :sweat_smile: .Čoveče,hele,ale já jsem si tam šla proplatit očkování někdy v létě a ještě jsem dostala prašule na dřevo :confused: .......tak možná jak měly baby dovolený,tak jedna to věděla druhá ne......... :confused: ,no každopádně teď už to holt nebude,chjo :rolling_eyes: ,ale tak snad budou rychlejší než vzp,ta si na to dává měsíc a pak snad možná něco posílaj :rolling_eyes: .
18. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nemáte některá tucha, kam teď všude budu muset běhat, když mi končí rodičovská a nemám se kam vrátit do práce?
18. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevíte náhodou????????????mám na fotáku rozkouskovaný video,potřebuju mezi to dát fotky a popisky,nevíte náhodou jakej je na to program??????????? :wink: ,abych to pochopila a já blbec,jak na to????????

byla jsem se Šimonkem na karnevalu V Besedě :wink: :wink: ,paráda :wink: :wink: ,byla tam i petrunka s manžou a Šimonkem :wink:
18. únor 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nattaly, movie maker, tam jsem to dělala já. Je to děsně primitivní, základní prográmek, ale já jsem na tom vytvořila fakt pěkný video. Kdo má windows xp, měl by to mýt normálně přes start k nalezení (Start - všechny programy - Windows movie maker). Někam do pc si stáhni vše z počítače a do movie maker už si to pak budeš dosazovat.
18. únor 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek