• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ele tak to věřím, že si z toho špatná, ale kolikrát člověk myslí na milion věcí a tak se může stát cokoliv, ale je to nepříjemný. Ale jak píše Rya určitě to i ti mrňouskové zvládnou.

Rya my kupovali ohrádku přes MMB, dají se docela sehnat. Nová se mi kupovat nechtěla, především z finančních důvodů. Malá je v ní naštěstí docela ráda a hlavně to pomůže, když potřebuješ něco udělat tak nemusíš pořád číhat co zrovna dělá a kam se dokutálela. Taky sme ji pořizovali už když válela sudy, ale teď když leze tak se hodí ještě víc. Je to i zábrana, aby nám nelezla do stěny :slight_smile:

Jinak dneska dopo sem uspávala malou přes hodinu, teda já ležela na posteli a Madlenka si povídala v postýlce. Padala na pusu, pak brečela jak byla unavená, ale jak ji položím tak se kroutí a sedá si....prostě ji doma v klidu neuspím. Jedině musí usnout u flašky. Nakonec sem ji vzala do postele a asi 15 minut držela, aby se nemohla zvedat. Brečela, mě to rvalo srdce ale nakonec usnula a spala 2,5 hoďky...máte některá podobný zkušenosti, co máte trochu starší děti? Říká se, že kolem 8 měsíce můžou být problémy, že vzdorujou nebo co....já jen jestli to přejde, ať spí třeba jednou denně, ale mě je líto jak je unavená a neusne :frowning2:
23. lis 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danco,tak to bylo pro nas,sli jsme na 18 hod. :wink:
Hy zatim ohradku nemame,asi koupim taky nejakou starsi.Nejradeji bych ale ohradila elektroniku a Maxina nechala "na volno".Ale to je asi cista naivita,az se rozleze,tak budu chtot plot!!! :grinning:
Diky za prani. :slight_smile:
23. lis 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simce, s denním usínáním máme problémy od malička. Někdy kolem 7. měsíce jsem rezignovala a holt jí pokaždý dávám do kočárku a ujezdím. Teď když už spí jen jednou přes poledne, tak jí nechám co nejdýl - teda až opravdu úplně "padá na hubu" a to jí třeba jen dám napít a spí nebo usne u jídla nebo jí jen položím a je tuhá. Ale jakmile bych potřebovala, aby spala dřív, tak jedině kočárek. Já to nechtěla takhle zavádět, ale nic jinýho mi nezbylo :angry: , to bych se jinak zbláznila.

Ohrádku jsme neměli a přežili :wink: (kupodivu, sama se tomu někdy divím :grinning: ) Ale nevim, kam bych jí v panelákovym bytě dala. Né že bysme měli malej, ale ještě ohrádku.... :confused: :confounded:
23. lis 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
nemáš ty narozky zítra??????? :wink: ,se tu přeje navzájem a mám v tom guláš :wink:

my máme taky dřevěnou,ještě po Tomášovi :wink:

Káto,
to dělá Šimon i ted,že ho dvacetkrát pokládám aby se lehl,jinak já prostě zavedla to usínání u flasky,většinou usne,už je tak zvyklej,spíme jednou denně,nekdy na večer na chvíli zalomí v autě,ale to je už ted taky málo :wink: ,takže mlíko jen na spaní polední a kaši večer :wink:
23. lis 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ele my doteď právě spaly bez problémů. 2x denně pokaždý cca 2 hodiny a usínala sama v postýlce. Naopak v kočáře skoro nechtěla. V postýlce spala víc, teď ji musím takhle "utýrat" a pak možná usne, když vydržím nervama a nebo ven a tam teď usíná. Což je jasný, protože fakt padá na hubu. Ona už doma třeba skoro usíná, zavře oči, klid a najednou znovu řev a rve se, že se chce zvedat...vážně to nechápu :frowning2: ....
No je pravda, že v paneláku je to těsnota s ohrádkou, ale my máme 130x110 a obývákem ještě projdem :grinning: ....

Natt, večer usíná po mlíku ukázkově, neni jedinej problém, režim se asi uchytil a ví, že má spát, ale přes den nemám šanci.
23. lis 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky prejeme s Verunkou vsem oslavencum vse nej.

Jinak koukam, ze se se spanim mam jeste na co tesit :unamused: Dneska mala usla celkem fajn a hlavne srandovne :grinning: Ja mam velkou kuchyn a potrebovala jsem dovarit hovezi na houbach k veceri a tak jsem vzala naducanej polstar a dala si ji na sektorku(mam ji fakt velkou a sirokou) No a ona se rozhlizela az se z toho unavila a pomalicku zabrala. Jenze jak jsem ji odneska i s tim polstarem do postylky, tak se probrala :frowning2: Takze jsem ji zase vzala dolu do obyvaku a spala celkem rychle nastesti :wink:

Ale s denim spinkanim nemame vubec problem nastesti
23. lis 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
skin,
jj to znám ale malej spal takhle na ruce,my se nemohli ani pohnout,ale pro spánek klidně,jsem ráda,že mu bude rok a trochu se zklidnil :wink:

jinak kočár doma,si taky nemůžu vynachválit,všude na me videl,všude jsem vozila a hlavně ho nemusela pořád tahat,protože on na me musel videt i když jsem ša na záchod :unamused:
24. lis 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

Péťo - to mě mrzí,že Martin nechce druhý.Abych pravdu řekla,my to s manželem nijak neřešili.Andrejce bylo 2 a půl roku,tak jsem jen tak nadhodila,že bych asi měla přestat brát prášky,Vojta řekl tak jo a za měsíc jsem byla těhu. :slight_smile: Řekni mu,ať není sobeček a dopřeje Šimonkovi sourozence,on ho taky měl a být jedináček není žádný med.Navíc,když je mezi dětmi velký věkový rozdíl,není to dobrý - vim o čem mluvim,mám ségry o 7 a 8 let starší.O on to zvládne. :slight_smile: :slight_smile:

Skin_if - my jsme taky najeli na režim hned od narození,akorát asi do 5 měsíců byla malá v košíku v obýváku - po večeři jsme jí tam položili,trochu stišili telku a ona si povídala a usnula.Mám dvě děti a ani jedno jsem neměla nikdy v posteli.Vlastně jednou Káju - byli jsme v nemocnici a ona měla horečku a budila ostatní miminka,tak jsem jí měla u sebe.Jinak ne.Ani neuspávám - to jsem dělala s Andrejkou a usínala pořád hůř a hůř,čím byla starší,tím víc mě hlídala,jestli tam ještě jsem a vymýšlela si. Tim nikoho nekritizuju,každý si to má dělat po svém a vychytat,co je pro něj nejlepší.Každé dítě je jiný,musíš vyzkoušet,co u vás bude zabírat. :slight_smile:

Jinak my ohrádku sice máme - ale dole ve sklepě.Tim chci připomenout Lence,ať si pro ní pošle Tomáše,jestli jí chtěj.Je sice krásně veliká,doma dělaná na dvojčata,takže je krásně prostorná,ale my to nikdy nepoužívali.Obě děti jsme zvládli bez toho.Sice se museli hodně hlídat,ale zvládlo se to.Ale stejně jako Ele,taky se tomu někdy divim. :grinning:

Teda Ele,ty máš zážitky.Taky se mi už 2x stalo,že jsem si zabouchla klíče a musela volat zámečníka,ale nikdy to nebylo tak dramatický. :grinning: Snad se to už v poho vyřešilo.Dej vědět.Jinak příště,když budeš na malou něco potřebovat,jsme kousek od tebe - stačí dát vědět.Taky máme malou,pomohli bysme. :slight_smile:
24. lis 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin - promiň,my byli včera na obědě u tchýně a přijeli jsme až večer - k pc jsem se dostala až teď.

Simcecz - s tim odpoledním spaním - mě se asi před měsícem začalo stávat,že dopoledne Kája usínala spokojeně jako jindy,krásně spala a když jsem jí tam dala odpoledne,tak řvala jak tur.Začala jsem jí každý den dávat spát o půl hodiny dýl a spala jenom 1,teď už jsem to postupně posunula na 12,takže spí tak do půl 2,někdy do 2 nebo i dýl a bez problémů vydrží do večera,chodí spát v půl 8.Třeba chce spát už jen po obědě.
24. lis 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano...

To je parada - porad snih. Akorat my mame ode dneska velky uklid, takze budu pekne fungovat s hrablem a kostetem a soli... :confused: :rolling_eyes:

Ele, pejsani to snad vydrzi, akorat asi budes uklizet nejake ty hromadky... Ale to jsou proste zazitky, holt se stane, no. Hlavne, at je vsechno v poradku.

Strasne to leti, Petovi je dneska mesic... :sunglasses: a za mesic jsou Vanoce...!

My se spanim zatim problem nemame, ale ono to prijde. Ted spinka krasne a skoro porad, vydrzi bdit tak hodinku a pul 2x - 3x denne...

Vsem hezky den.
24. lis 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mila,
to je v pohodě, my jsme šli na procházku a zastavili jsme se, tak někdy jindy,nic se neděje. :wink:

My máme ohrádku v kuchyni a Jarda v ní byl od malinka a je to super, no je ještě po mě a ségře, ale účel plní :slight_smile:

Jinak my jedeme do Německa dokoupit dárky a potřebuju něco pro Jardu, tak zatím všem krásný den :sweat_smile:
24. lis 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,
včera jsme si krásně užívali prvního sněhu. Fotili jsme se s Danečkem u obrovského sněhuláka, co postavila moje mamka. A on koukal jak puk na sníh :slight_smile: Jakmile stáhneme fotečky, tak ukážu :slight_smile:

pbauerova, gratuluji, máš už doma pěknou zubatku a šikovnou :grinning:

Makinko, vše nejlepší k narozeninám :slight_smile:

Skin, k tomu spaní. Daneček mi do 3,5 měsíců nechtěl spát jinak než "zahouskovaný". Některé děti (i přímo tady z diskuse to nesnášely, ale Daneček to miloval). Byl pevně zavinutý ve velké plíně i s ručičkami a chrupkal. Spát jsem ho naučila pomocí rituálu - vykoupat, napapat, ulehnout, zhasnout. Někdy chvíli křičel, ale většinou byl do 5 minut tuhej :slight_smile: Ale jak píšu, chce to zkusit, některá miminka to nemusí.

Dančo, co je na tvé metodě špatné? Vždyť s tím není žádný problém. Vendulka je spokojené miminko, takhle jí to vyhovuje, tak to podle mě děláš moc dobře. A že spí v posteli... no a co. Tam spí tolik miminek. Půlka si prý pak nechce odvyknout, ale půlka jde normálně pak spát do své postýlky, tak kéž by vám to vyšlo.
24. lis 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dančo, já přemýšlím buď nad ohrádkou od Míly nebo nad cestovní postýlkou, kterou bych si dala do obýváku. Ohrádka je ale asi lepší. Určitě tu chci taky něco mít, abych si mohla aspoň dojít na wc :grinning:

Mílo, díky, tak já ho tam pošlu a předem ti napíšu sms, jo? A dám vyprat nebesa a vrátíme vám už košík. Daneček je v tom už jak nudle v bandě. Když spí, tak mu čučej ruce ven :grinning: :grinning:
24. lis 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju za pranicka! :wink:
24. lis 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ty nemas lehatko?
24. lis 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky poraďte mi,vy pořád píšete,jak jezdíte do Německa,fakt se to vyplatí?Vojta dostává půlku výplaty v EUR,ale my pořád nikam nejezdíme.Kam přesně jedete a co se tam vyplatí kupovat?Jsem v tomhle uplně mimo.Když jedu s Vojtou na cestu,tak se zastavujeme v Halle v obchoďáku,ale tam vždycky nakoupíme jenom holkám čokolády a tak.Teď jsem uvažovala o tom vánočním trhu v Drážďanech. :confused: :confused:

Leni - ať si Tomáš příjde,ale nejlépe v sobotu,Vojta mu to pomůže vytáhnout ze sklepa.Chci,aby ten sklep konečně vyklidil a tohle by mohl být dobrý začátek - rovnou se tam porozhlídne a tak.Jinak ho tam nemůžu dostat - takže taková malá neškodná lest. :grinning:

Jinak si myslim,jak si psala Danče,tak nemusí mít obavy,nikdo z nás nemá právo kohokoli kritizovat.Každá si to děláme po svym a tak je to pro každou správný.Mě vyhovuje tohle,někomu něco jiného,myslim si,že na výchovu takle malých dětí neexistují žádná pravidla a příručky.( nevím co je v těch chytrých knížkách,já je nikdy nečetla,vždycky jsem si dělala všechno po svym).

Jo,tu ohrádku jsme tenkrát koupili Andrejce,postavili jí ( zabrala čtvrt obýváku :grinning: ),dali jsme jí tam spoustu hraček,tak jsme jí tam posadili,ona tak divně koukala,tak jsme si oba vlezli k ní a hráli jsme si tam všichni. :grinning: No a pak jsme jí zase sbalili a od té doby je ve sklepě. :grinning:
24. lis 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leniku,
lehátko mám jestli nemáš je starší,ale učel plní když budeš chtít dám ti ho stejně se tu válí,jak řikám nic moc,ale já ho využila,dá se to jako houpačka i přenášet má popruhy :wink: i ucha na přenášení :wink:
24. lis 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milo,to si pis,ze se to vyplati!Sice,ted zase trochu vylezl kurs(coz nam neva,naopak),ale i tak je tam spousta veci levnejsi.A o slevach nemluvim,to je jasny,po Vanocich jedeme. :slight_smile:
Se spanim mimca v posteli ja teda osobne nemam nejmensi problem,bereme si ho rano okolo 5,kdyz ji k sobe a vetsinou uz tam dospime vsichni.A i kdyby mel spat u nas celou noc,tak mi to neva.A jak tak ctu ruzny diskuse,tak jsou mamci,ktery snad ani postylku nemaji... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milo, ja jsem jeste v Nemecku nenakupovala, ale byla tam kamaradka a rikala, ze Nutrilon, ktery u nas stoji 269,- tam je za 6 € a jinak se vyplati i presnidavky, pleny a kosmetika na mimi, vubec veskera drogerka a pak i ty slevy treba v C&A nebo HM.

Ty trha v Drazdanech jso usice krasne, ale je tam vzdycky strasne moc lidi - byli jsme tam nekolik let po sobe, vloni jsme ale trhy uplne vypustili, sli jsme po Drazdanech podivat se po pamatkach a v mensich ulickach, bylo krasne, tak jsme si to taky uzili.
Na ty trhy jsme jednou sli s Adamem, ale on ma agorafobii (fobie z davu), takze jsme odtamtud museli odejit - tam bylo snad 20 lidi na metr ctverecni a ani mne to nebylo dvakrat prijemne a to s davem problem nemam... - , zrovna tak vloni s ohnostrojem na nabrezi v Decine, bylo mu strasne spatne...
24. lis 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo,kupovat tam Nutrilon me vubec nenapadlo!!!To je teda paradni cena!Hned jak tam pojedeme udelam zasobu!
24. lis 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za rady,ještě mi poraďte,kam jezdíte?
24. lis 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verco,hledam ten Nutrilon na namecke lekarne,ale nemuzu to najit,nevis,nemaji ho pod jinym nazvem?
24. lis 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, vše nejlepší!!!Hodně štěstí a zdrvíčka tobě i tvé rodině!!!

Kdo to ještě slaví? Někdo zítra, že? Mílo, ty?

Mílo, játeď naposled nakoupila hned tady v Bad Schandau v Lidlu, nakoupila jsem příkrmy Milasan za 85 centů, pleny, balík za 8E, nějakou kaši velký balení myslim 800g za 4E,pak tam ráda kupuju sýry a salámy, samo čokošky a bonbóny, pak třeba plechovky, žampióny, ananas, těstoviny, ale na takovej větší nákup je tam lepší Kaufland, jeden je v Pirně když se sjíždí dolů do města nebo do Realu do Heidenau, nebo kousek před Drážďanama je Kaufland + ostatní obchody, tam je velikánský elektro (to se taky vyplatí) a malý butiky. Nebo do Drážďan do Elbeparku, tam to vůbec neznám, ale je tam i třeba Ikea.

My ohrádku nemáme, ani jsem jí zvlášť nechtěla, prostě celej obývák se stal ohrádkou :wink:
24. lis 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
pbauerová - díky za info,myslim si,že určitě vyrazíme.Asi už před vánocema pro to jídlo a slyšela jsem,že po vánocích mají úžasný slevy,tak to asi taky omrkneme.

Jinak já narozky už měla v září,já to zítra nejsem.Taky si nepamatuju,kdo to je,proto jsem přála všem najednou a dělám to ještě jednou - Vše nej nej nej všem co slaví a také celým rodinkám,hodně zdravíčka,štěstíčka a ať se máte všichni fajn.

Jo a ještě si vám musim postěžovat,nakonec antibiotika nezabraly,rýma se nestustila,pořád sedí v dutinách - paradoxně mi napařování ještě přitížilo,dala jasem si horkou vodu s eukalyptem a málem mě z toho odvezli.Dneska se to navíc ještě zhoršilo,už zase cítim tlak v hlavě a začíná to bolet,zítra letim na rengen - dneska mi neměl kdo pohlídat Karolínu. :cry: :angry: :unamused:
24. lis 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.tak já dneska jela hned ráno další jízdu.Nakonec to šlo.Jela jsem Bynov,Jílové Libouchec,pak zpátky a ještě do Želenic a pak zase po městě.Takže jsem si dneska město užila dost :slight_smile: Ale prý jsme to zvládly dobře.
Jo, a přiznám se-ty narozky mám zítra já :wink: :slight_smile:
Mílo,tak hodně sil a snad bude líp.
24. lis 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Mílo - ty bláho,eukalyptus asi v tomhle případě nebyl na místě. Měly by se dávat bylinky, něco jemnýho.Ty ťunťo jedna, nemůžeš napsat?!?! Bych ti malou klidně pohlídala.Bývám většinou doma, akorát někdy jdu ráno nakoupit. Tak uvidíš, co ti zítra řeknou, držím palce, ať to není na ty punkce.

Ohrádku máme taky, dřevěnou, cca 120x120, akorát jsme to tenkrát nějak neodhadli a nechali ji udělat moc vysokou. Lezli jsme tam málem po žebříku. Teď co ji máme na Mišana, tak Jára alespoň snížil jednu stranu. Míša je v ní párkrát denně, ale musím vystihnou, kdy má lepší náladičku. Vydrží v ní max. půl hoďky.Střídám to ještě s malou postýlkou, ze který zatím nevyleze (nevypadne) a občas ho dám na chvíli do autosedačky. On se v ní totiž moc rád houpe :slight_smile: :wink:
24. lis 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, nevim, ta kamaradka prijde ke mne ve ctvrtek, tak (pokud nezapracuje Alzheimer) se ji zeptam, jo?
24. lis 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, lehátko mám, ale ohrádka je podle mě lepší. Má tam víc prostoru a je to zas něco jiného. V lehátku ho mám, když vařím nebo když páchám ranní hygienu a maluju se, tak je se mnou v koupelně a čučí na mě. Ale nechci ho mít v lehátku furt :slight_smile: A v Německu se vyplatí přesnídávky? Já jsem si to myslela a skorošvagryně mě vyvedla z omylu. Prý to vyjde stejně jako u nás... tedy ty zeleninové. Já nevím, nebyla jsem tam.

Mílo, vánoční trhy v Drážďanech se mi moc líbí. Jezdila jsem tam každý rok vlakem :slight_smile: Zkusím zařídit, aby tu ohrádku kluci vytáhli tuhle sobotu, to má Boban i volno, takže by to bylo bezva. Dám ještě vědět. A prosím tě, jak jste si do té ohrádky vlezli všichni? To je jen jakoby plot nebo má dno a uneslo vás to? :grinning: Co jsem slyšela, tak lidi hodně jezdí do Realu. Nám dokonce teď do schránky přišel leták /no spíš časák/ Realu, tak jestli ho nemáš, můžu ti ho vzít. A šmarjá, proč jsi nedala Karolínu ke mně? To jsi klidně mohla, byla jsem doma. Jen jsem si skočila ke Goldamerovi pro žádanku na krev, ale to taky dneska nebylo nutné. Kdyby cokoli, tak jí sem klidně dej. Tak ať ti to u doktora dobře dostane. Já zas ve středu před rákosníčkem jdu na odběr krve do polikliniky.

Natt, jsi moc hodná, díky za nabídku. Lehátko máme :slight_smile: Teď si v něm zrovna Daneček hraje po jídle. Nemůžu ho položit na zem mezi hračky, páč on se hned obrací na břicho a blije :grinning: Prasátko naše... a vůbec mu to neva.

Makinko, vyzjisti prosím ten Nutrilon, jestli tam mají i hypoalergenní dvojku. Kdyby jo, tak tam jedu a nakoupím toho hromadu, protože 250 Kč za to dávat tady u nás je docela síla. Ale co bychom pro ty dětičky neudělali, že jo?
24. lis 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem se blbě vyjádřila k tomu lehátku. Samozřejmě, že není "lepší", ale prostě chce to občas změnu. Jednou je dobré to, podruhé zas ono :grinning:

A Mílo, jasně, že jsem nemyslela, aby se ti to u doktora dobře "dostalo", ale aby ti to dobře "dopadlo".

Maki, aha, nenašla jsi to. Dočítám pozdě. Uvidíme, jestli se nám Verča nezapomene zeptat. Já mám pocit, že Nutrilon tam má jiný název, ale nevím jaký :frowning2:

Tý jó, já už pro dnešek končím, píšu bludy :grinning:
24. lis 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verco,to budes hodna. :wink:
Leni,ty maly jednodruhovy presnidavky jsem tam kupovala za 60 centu,tady staly 23 korun.Ty masozeleninovy nevim presne.
24. lis 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek