• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Verčo,třeba je reakce na ten priorix jen porpvé :fearful: ,po druhý už ho tělo zná,tak se s tim vypořádá.......třeba.No Lenik nám řekne,já jsem taky zvědavá,jestli budem mít reakci akorát v době,kdy budu rodit neb zrovna je čas na přeočkování :confused: .
5. bře 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak očkování máme za sebou, ani malinko neceknul. Mám ještě prosbu na ty, co byli s mrňousama na klíšťovce. Fakt se to očkuje na 3x (první dávka, za měsíc druhá, za devět měsíců třetí)? Já myslela, že je to jen 1 injekce a basta. A hlavně co reakce???
5. bře 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,teď jsem zrovna volala konečně tomu opraváři na Teplickou a na tom čísle,co si sem napsala se mi ozval nějakej chlap,že nic neopravuje,že to je soukromý číslo,že jsem se asi spletla :confused: .Tak to tady furt kontroluju sem tam,jestli jsem se nepřehmátla,ale vyťukala jsem to správně :confused: .
5. bře 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, tak tyhle záchvaty důvěrně známe :frowning2: Dneska mi doktorka na tohle poradila pevné objetí, aby se nemohl ani hnout a nebo rychle na něj nečekaně chrstnout hrnek ledové vody, aby se lekl. Jo a ten příběh s řidičem je fakt zapeklitý, třeba chlap přinese z práce nějaké bližší info.
5. bře 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell nevim,my tam jeli rovnou.Mam tu od nej letacek:776 825 505
Leni,jestli jsou 3 davky nevim,ale 2 jsou na 100%,po mesici.My bez reakce,naprosto. :wink:
5. bře 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, tak zvlášť na tvou odpověď jsem čekala, protože vy míváte podobné reakce na očkování jako my. Tak to je super, díky moc! A co druhá priorix tetra? Tu jste ještě nezmákli co?
5. bře 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,už to vidím :grinning: na starně 277. je na konci číslo 550 a ne 505.ale to neva,já už pátrala na netu podle adresy a našla číslo i na pevnou. :slight_smile:

Leni,my jsme klíšťovku ještě vůbec nedávali.No hele s tim objetím já se právě snažim jí vždycky takhle uklidnit,jenže teď se trochu bojim.Někdy se totiž vzteká moc,tak jí prostě nechám řvát a dělám,že jí neslyšim a ona po chvilce ke mě přijde se poňuchňat sama,já řeknu,že jí mám ráda a je klid.Někdy ovšem stačí,abych se jenom nadechla a ona spustí znova.Prostě jak kdy.Se studenou vodou jsem to zkusila jednou,že měla půhodinovej hysterák a tak jsem jí postavila do vany a rychle jí přejela studenou sprchou a zabralo to.byla pěkně vykulená.Hned jsem jí svlíkla,usušila a dala suchý oblečení a byl klid,ale dělat to častějš si myslim,že teda moc humánní nejni a hlavně furt něco sušit :rolling_eyes: .akorát když řve v koupelně,že něco chce nebo zase nechce a já se nmůžu ani učesat nebo vyčůrat,tak si namočim v umyvadle ruku a cáknu na ní,tak to se buď zarazí a stichne nebo se začne chechtat :slight_smile: .
5. bře 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, nám ji doktorka doporučila kvůli té dovolené v červnu. Budeme v přírodě, tak radši... U nás nechání vyřvat nefunguje! Bohužel.

VERČO, NIKA PORODILA! NAPSALA JSEM TO NA SPOLUŽÁKY :wink:
5. bře 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,tak jsem, to spletla,sorry.
Leni,nene,druhej Priorix si nechavame jako "lahudku" az po klistovce. :confounded:
5. bře 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a mymu chlapovi spadnul vcera v praci na hlavu zebrik,musel do spitalu na siti. :frowning2: Ale bez otresu mozku,nastesti.Ja se z nej picnu. :frowning2:
5. bře 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, no neblbni! Další úraz v práci? Tak hlavně, že je zas ok a nic vážnějšího.

No tak my už máme všechno to povinný za sebou, teď už jen to, o co si řekneme. První jde na řadu klíšťovka, pak žloutenka a prý když jsme byli v té studii na meningokoka, tak možná dostaneme ještě toho nepovinného meningokoka jako dárek, tak máme počkat a zbytečně to ZATÍM neplatit.
5. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Teda to se zase událo věcí... :confused:
Jiřík je dnes ve škole,alespoň na 1den jsem ho vyslala,ráno mě teda málem seklo z přívalu sněhu :angry: ale naštěstí chlap zaspal tak vezl do školy on.
Já dala do pořádku klukům pokoj,hihi ten ani Jiřík nepozná!Páč jak tady jsou spolu celý dny tak to je výbuch!!

Maki no prosím Tě!!Hlavně že se nestalo nic vážnějšího!!

Já zase četla na netu:http://www.novinky.cz/krimi/193943-policista-vytahl-tonouci-batole-z-venkovniho-bazenu.html

Tak mám teda dost!!!Kde byli rodiče??
5. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,no tak z toho je mi úplně šoufl :frowning2: .Já teď nějak s těma hormonama zápasym a ještě ,když někde čtu,že se něco stalo nějakýmu dítěti....no hnus.Vždycky si představim,že by se to mohlo stát Janičce nebo mimču a už z toho nemůžu spát.Fakt jako,kde byli rodiče tam nepíšou :angry: .Čoveče mě úplně stačili k vynervování ty zprávy jak padaly ze střech ty ledy a sníh na kočárky apod.Naši když hlídali,tak jsem jim několikrát za den volala ať koukaj pořádně kudy jdou,aby na ně něco nespadlo :confused:.

Maki,teda to je pracovních úrazů,hlavně,že to nebylo nic moc vážnýho.Hele a nechce se on náhodou spíš ulejvat doma :sweat_smile: .Já jen,že manža mívá jako na potvoru,když se má něco dělat, nějaký úraz či rýmičku :sweat_smile: .
5. bře 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,já vim s tou klíšťovkou.....že by jsme jí asi taky měli dát......když já nevim,já jsem v tomhle trochu pověrčivá,že když se myslí na to,co všechno můžem chytit za nemoc ,tak je taky chytíme.My jsme venku na chalupě přes sezonu pořád a dobrý.Já jsem snad měla dvě klíšťata za celej život a Janička se vloni furt válela v trávě a taky nic,ale je fakt,že jí stříkáme oblečení a botičky a aj kočár ze spodu proti klíšťatům Akorát je fakt,že když jsem to první léto kojila na zahradě,tak jsem to jedno z těch dvou klíšťat chytla :confused: a zrovna sem měla i ten zánět prsa,tak jsem si hned nebyla jistá a letěla jsem na krev,jestli to taky nemůže bejt od toho,ale dobrý nakonec.
5. bře 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, jasně, každej na to má jinej pohled a obecně i na očkování má každý jiný názor. Já jsem prostě ta, která nechce nic podceňovat a co jde, to naočkuju.
5. bře 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me doktorka rikala,ze u deti nebyvaji komplikace casty,i kdyz uz zu klistovou meningitidu dostane.Ze to byva jako viroza,dospeli to odnaseji hur.Ovsem zrovna vcera ukazovali ve zpravach kluka,co po klisteti komplet ochrnul....Tak si vyberte...Kazdopadne my na samote u lesa nemame co resit,ja jsem naockovana taky.
Byli jsme venku,sli jsme s kamaradkama a s detma jakoze ven,ovsem vanice nas zahnala do Hefaista :grinning: .Fakt humus pocasi.Deti si super hrali,my dali kavu a dort,bylo to fajn.Jen me dneska desne boli v krizi,uplne silene....
5. bře 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Leni, díky za zprávu, já mám ted problém se dostat na spolužáky, neb mi na Seznamu zrušili email :frowning2:
Nice gratuluju a budu se snažit tam nějak jinak prokousat...

Na klíšťovku reakce NENÍ!
5. bře 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jí nechám až za rok. Letos by toho měl hodně. Navíc mi řekli někteří dr to, co tu píše Maki a hlaně že se mají nechat očkovat rodiče!!! U nás jsou všichni kromě mě a Petíka. Ale my to doženem, já musím i na tetanovku.

Maki, tak hlavně, že je Roman v pořádku - tyjo, ten je příbuznej s Natt, ne? :wink:
5. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru,
ne ne nemáme,ale asi máme podobnej osud nebo co :angry:

jinak Šimon rýmuje a to máme jet v po na týden do Prahy,léčim,jak muzu,slíbili jsme detem od segry ten novej aqua park,no Bára už samo se zánetem tam jít nemuze,dnes dostala jeste jedny atb,ale k babiččce jet muze a my uvidíme!!!!!!!!!!!!!!!!!!tak kdyžtak se pujde s tema staršíma,jsem na to zvedavá,jedou všechny vnoučata,plus já a Tomáš a Šimon a Martin si muze vzít jeste kamaráda............myslim,že už ve středu pojedu domu :grinning:
5. bře 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
klíštovku nemáme,máme žloutenku a klíštovku dáme :wink:

jinak holky máte to u dr moc hezké,myslim Podolské,bačkory na přezutí,dr moc příjemná,všechno nám vysvetlila :wink:
5. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez,
no tak???????? poslatJjiříka v pátek do školy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky no jasný,my na tu klíšťovku nejspíš taky časem dorazíme.Mě se jen nechce podlíhat fobii,že člověk musí bejt očkovanej na kdeco stůj co stůj.Janičce jí časem dáme určo neb bude lítat venku čim dál víc a my budem muset taky,páč budem lítat za ní :grinning: .Ale taky zvažujem,aby dostávala očkování v odstupech,aby jsme jí neterorizovali tělíčko neustálýma vakcínama.Třeba od toho pneumokoka nás Pánek nenápadně odrazoval s tim,že nemarodí ať ještě počkáme a uvidíme.Tak jsme tak nějak prohlídku od prohlídky to zvažovali.No a najednou jí budou dva roky a už to pro nás je skorem pasé.Akorát u druhýho mimča budu asi zase zvažovat,jestli jo nebo ne.Uvidíme až jak bude malá Jájinka fit :slight_smile: .

Jinak já jsem depresy z dnešníhho sněhu zaháněla prací :grinning: :grinning: :grinning: ,mám zase kousek vyžehlíno.Naházela jsem do sterilizátoru odsávačky na mlíko a nějaký ty lahvičky a hrnečky,co jsme časem nasbírali neb si jako myslim,že tentokrát budu pocrivě odsávat :fearful: .Jooo Maki já si koupila v nemocniční lékárně tu úplně obyč odsávačku,co maj na oddělení šestinedělí taky,tak jsem zvědavá,estli mě sní naučí :grinning: .Stála celých 161,-Kč,když to srovnám s tou avenťáckou za 18stováků co už mám :grinning: ....a podstata je úplně stejná :grinning: .Beru si je sebou do tašky ať mě to tam koukaj porádně naučit,protože mi přišlo,že to dělám nějak moc složitě a zdlouhavě............tak uvidíme no.
5. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
jo ty kapky dubový jsou i pro deti jsem se tam nejak nedozvedela a koupim je i normálne?????????nekde??????
5. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
jak maj odsávačku??????me bylo řečeno,kde žiju,že nemaj,že mám ruce a tu jejich zkumavku nebo co to je,všude to teklo :angry: :angry: :angry: :angry: ,jestli bude nejaké příště,jsem poučená :wink:
5. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,vy se chystáte do Čestlic do aquaparku? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ježíš to vám závidim :dizzy_face: .Já jsem tam tak moc chtěla,ale nějak jsme zaváhali než jsme si uplácali bříško a pak už jsem si netroufla,dost na tom,že když jsme si jí plácali,tak jsme zároveň chodili na šílený túry a já střídala manžu v nošení Jaňule v krosně do kopců :grinning: a v aquaparku ve Špindlu jsem vozila známých děti na tobogánu...jenže to jsem ještě nevěděla,jestli to jako vyjde s těhu nebo né.No a od tej doby na ty Čestlice furt myslim.Děti by tam měli mít do 1m vstup zdarma...........což my už prošvihnem neb až slehnu a trochu nám povyroste další kočička,tak Jaňule ten metr zdolá :rolling_eyes: .Ale hele,měli by mít nějakou akci,že děti maj v březnu vstup njen za 1,-Kč,jen nevim čim je to podmíněný.Jeslti počtem dospělejch nebo tak něco. :slight_smile: Tak držim palce,aby Šimon tu rýmu trochu zahnal,ještě máte tři dny :slight_smile: .
5. bře 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,jj tu jejich jakože zkumavku jsem si teď koupila :grinning: .Vypadá to příšerně,ale prej je to skoro to nejlepší...tak ti nevim no.Jinak odsávaček je hafo.Můžeš mít ruční nebo elktrický od různejch výrobců jako je medela,avent,farlin.........a já nevim kolk ještě.Akorát si člověk u toho přijde jak dojná kráva :grinning: :grinning: :grinning: ,tak mě to zase tak moc neinteresovalo :grinning: .
5. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky,
nějak mezitím odsáváním rýmy a staráním se o ty mý kluky nestíhám psát :wink:
manža dnes celý den proležel v ložnici, já s malým v obýváku, máme takovou izolaci :wink: Dája snad už bude ok, ale je to jeho první rýma, tak plaším s každou blbostí, jestli nekašle moc, nemá teplotu,... manža ze mě šílí, ještě, že je to takovej kliďas tolerantní :grinning: :grinning: :grinning: mě už to asi nikdy nepustí...zuby stále nikde, tak to bylo asi opravdu nachlazení
bell - to zírám, březiny jsou nebezpečná čtvrť :grinning: i když manžovi se jednou stalo,že blbě zabrzdil autobus, naštěstí v něm byl, tak to hned zastavil, ale říkal, že to bylo velký překvápko, když viděl jak se ta krajina za okny mění :sweat_smile: :sweat_smile:
maki - tak ať se manža brzy uzdraví, někdy se to prostě nepovede, hlavně, že je ok
a proti klíšťatům chci taky očkovat, hlavně sebe, mám asi sladkou krev, jdou na mě jak blázen, nejhorší je, že já mám z těhle zvířátek fobii (jak to má víc, jak 4 nohy tak je zle :confused: ) a hnusí se mi je vytahovat, takže to dělá můj muž (a manžovi, když si nedosáhne tak doktor :sweat_smile: :sweat_smile: fuj), já před těhu během jednoho roku měla 5 klíšťat, naštěstí ok (jinak na imunologii v pronatalu mi dělali testy a prý se případná infekce nemusí vůbec projevit, to jsem nevěděla....), nevíte kolik ta vakcína stojí??
natt - už skončilo tvé "černé období" :grinning: ?
5. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
jj přesne tam,jj řekli jsme si,že když maj ty prázdniny,že to s nima prubnem.............jj Šimon jde zadara,Bára nemuze,synovej je už ted o 10 cm,vyšší než já :grinning: ,takže taky pešek,takže jdeme my+druhej synovec zadara+ten Martina kamarád zadara a jen martin se bude platit,protože my máme na 1000 kč,od mámy z práce nejaký kupony,který se musej využít,tak to prubnem,kdyžta nepujde ani Šimon,když jsme jim to slíbilo hold no :zipper_mouth: ...............já se teda netešim,že se budu muset slíkat do plavek,takhle veřejne,ale oni už maj po prázdninách a tak tam snad nebude nasekáno :wink: :wink:
5. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
singid,
uvidíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,co kdyby 4 nohy,ale nedej bože 8......fuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj :frowning2:

bell,
no me to vadilo,protože jsem jako prvorodička z toho byla uplne hotová,Šimona mi nepřiložili,až druhej den a už to nešlo a nikdo se se mnou nezabjeval,at se starám a pak asi 3 den nabehla nejaká super setra a už to lítalo,inkubátory na žloutenku,kojení,ta se chudák snažila jak mohla,ale byla tam jen den,ječela tam na co sjou tam ostatní,když tem mámám nic neukážou,na co maj kurzy na kojení a tak :wink: :wink: ,ta byla suprová :wink: :wink: :wink: ,ta snad u me byla každej dvacet minut a snad celej den :wink: :wink: :wink:
5. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jestli můžu k odsávačkám, měla jsem taky tu pístovou (jak mají v nemocnici :frowning2: ) a vydržela jsem to s ní necelé tři měsíce...dřina jak blázen, navíc to časem začalo "hvízdat" takže odsávání v noci,věděl to snad celý barák :grinning: a záněty jsem měla co týden, max. 14 dní, takže jsme zainvestovali do farlinky el. odsávačky a nemůžu si stěžovat, já totiž odsávám ještě občas teď mám nervy z těch zánětů a např. teď jsem měla zase jeden po 5 týdnech, takže není to zázračné, ale já si pomohla... navíc je to bez námahy (ale to dojení to opravdu připomíná,ještě jak to vrčí :grinning: :grinning: :grinning: )
5. bře 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek