• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Jo jinak mě v porodnici taky cpali do hlavy,abych si vymačkávala prsa sama,což mi přišlo ještě interesantnější :rolling_eyes: :grinning: ,to je snad lepší ta zkumavka aspoň :grinning: .teď už jsem na ně připravená.sice už jsem jedno dítě odkojila,ale otázky mám stejně .Porpvé mě pěkně odbyli ,tak teď už se nedám :slight_smile: .Mám taky známou co se chystala kojit a pak brečela jak želva,že jí v porodnici vlastně vůbec nic nevysvětlili a plácala se v tiom no a samo hned přešli na sunar ......holt prostě,že jo no.Jedna nepříjemná sestra v době kdy je lčověk hormnálně mimo a je vymalováno.Kámoška mi řikala,že např.v porodnici v Podolí si maminku klidně nechaj oden dýl,jen aby se rozkojila a propouštěli jí v klidu dom......holt jiný kraj jiný mrav.
5. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
natt no z 8 nohých zvířátek mám příemo amok, jednou jsem v těhu jela v autě s manžou a když jsem vystupovala, tak jsem si všimla pavouka na bezp. pásu, myslela jsem, že odnesu auto na zádech :frowning2: :frowning2: klepala jsem se ještě dvě hodiny a bála se, abych neublížila tím stresem miminu
a v porodce bylo vidět hodně moc rozdíl mezi mladýma a starýma sestrama...nejlepší byla p. Jedličková, ženská od rány, malému pomohla i s bříškem, mě rozkojila, ale byla super... i pak na laktační lince... a přes prsa ještě PA Břečková, ta je taky dobrá
5. bře 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem jukla na odsávačky a tahle me pobavila,ta kráva je tam vkusná :grinning:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29366818&tab=0
5. bře 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to me taky zaujalo,ale jestli to neco odsaje :unamused:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29274523&tab=0
5. bře 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty starší sestry s tím byly hned hotové, že je malej línej, a má špičatou bradičku (tyhle děti se špatně přisávají) a jazýček dává blbě... no až p. Jedličková mi vysvětlila, že když se mimi narodí o 3 týdny dřív tak ten sací reflex není až tak ok a fakt mi pomohla (doslova mě jednou v noci zaždímala, malýho rychle přiložila a už papinkal, ale zpocený jsme byly obě jak blázen :sunglasses:
5. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už nevím,jak se ani jmenovala ta setřička,ale byla užasná :wink:
5. bře 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,tak tahle podobně úplně stejně vypdaá ta avenťácká :grinning: .

Singid ,já jsem tu zkumavkovou odsávačku zkoumala a zkoušela jak se to tahá než jsem to šoupla do sterilizátoru a ona píská už teď :grinning: :grinning: :grinning: ,manža na mě tak koukal a já si jen povzdechla,že to bude zase kravál u každýho odsávání :grinning: :grinning: :grinning: .Ona i ta aveńťácka manuální je trochu vrzající,ale elektrická mi přišla moc drahá už.......asi když se budou nájemníci ptát,co to jde od nás za zvuky,tak to nějak svedu na Janičku :grinning: :grinning: :grinning: ,beztak dělá furt nějakej brajgl :grinning: .Jooo hele Břečková.Já si nemohla vzpomenout na jméno,ta je fakt dobrá :slight_smile:.Já si právě snažila vzpomneout a furt si řikám,že něco s hlodavcem nějaká veverka nebo křeček nebo tak něco,ale Břečková to už mi hned svitlo. :slight_smile:

Holky,vy se bojíte zvířátek s hodně nohama.Teda né že bych ho nějak milovala,ale dokud lezou jinde než po mě tak jsou mi šumafuk :grinning:,stejně jako myši apod. A co žáby a žížaly? :grinning:
5. bře 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,hele ale ta druhá odsávačka je spíš na nudle ne? :grinning:
5. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
jen krysu přežiju a hada,ale musí být daleko :wink: ,nebo za klem :wink: ,jj asi ju,práve proto,že by nemusela delat bordel při odsávání :wink: :wink:
5. bře 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak s odsáváním na nudle si nic nedelám,odsáváme od malička a že dost...............se nedá nic delat a mohl by mi nekdo neco říct :angry: ,takže i když schovám vysavač pod deku,stejnak je to asi slyšet,ale co?????????má trpet :unamused: :unamused:

i když segra když se dala do cvičení,soused se ji tak jednoho dne zeptá....jestli to slyší taky,že každej den večer tak hodinu slyší nejakej zvuk,že to je jak při manufaktuře :wink: :grinning: :grinning: ,pořád nad tim přemejslela,až jí asi za tři dny docvaklo,že ten stroj asi delá rachot a šla mu to s flaskou vysvetlit,přestehovala stroj a cvičení skončilo :confused: :confused:
5. bře 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jen pro ty, co jste se nenechaly očkovat - jako já - a máme strach z klíšťat - OPRAVDU pomáhá, když se v létě jí vitamín B (ideálně forte) - on se jakoby vypařuje kůži a klíšťata ten smrad ne-e nemají ráda!!! :wink:
Takže v létě na chalupě holt beru béčko... no... Už to bude letos třetí rok - před tím jsem kojila a ještě před tím jsem byla těhule... a před tím mi to nějak nepřišlo...
Manža se musel nechat, on je vášnivý rybář a nejvíc infikovaných bylo v okolí řek v okrese DC...
5. bře 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru,
jj o tom béčku jsem taky slyšela,taky jsme ho jedli v léte :wink: :wink: ,ale stejnak se do me zakouslo a udelalo zánet,mrcha jedna,ale Šimon nemel ani jedno(tuk,tuk,tuk)
5. bře 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt :grinning: :grinning: :grinning: .

Verčo ,jj to je pravda s tim Béčkem,já právě beru už pěkně dlouho kyselinu listovou super s přidanýma vitamínama bé a nejdou na mě skoro ani komáři :grinning: .Začla jsem jí brát před uplácáním Janičky a už jsem nepřestala :slight_smile: .Krom jiného je to výborný na imunitu...teda píšou to na krabičce :grinning: .
5. bře 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo Verčo,já se k tomu ještě nedostala,ale musim ti pochválit úžasnej melírek :wink: .Kdo máte FB mrkněte Verče do alba.Fakt to má krásně barevně sladěný a ostříhaný! :slight_smile:
5. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky mě tady v DC na šestinedělí neukázaly odstříkání mlíka(a to jsem tam pořád o to otravovala..přeci jen šla jsem rodit po 8letech,tak jsem potřebovala poradit),až když jsem měla prsa "narvaný" bolavý tak jsem se už zeptala sestry z novoro(hnědovláska vlasy tak po ramena a docela od rány a mluví i sprostě :wink:) a ta hned hulákala :to je v prd...okamžitě odsávačku a odsávat,to byl pocuc!!U Jiříka jsem tohle neměla a hlavně v ÚL ty sestry před lety byly maximálně ochotný!!Co se týče kojení a odstříkání vysvětlily do podrobna,nebyl problém přijít v jakoukoli hodinu na sesternu a nechat si zkontrolovat prsa a poptat se na cokoli proto jsem měla strach jít rodit sem...
Celkově v tom ÚL se mi líbily ty pokoje po dvou ,prostorný, sály porodní taky měli pěkně řešený,do toho ta vana,když se pomalu ženská otvírá.Chtěla jsem tam jít rodit znovu,ale už to je přísnější,jen tak mimo ústecký neberou..

Letos dám Kristíkovi očkování-žloutenku,příští rok klíšťovku,meningokoka má a Jiřík tohle už vše taky.

Natt víš jak mi to pomohlo,že byl ve škole!! :grinning: chudák no :grinning:
5. bře 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,mě si taky trochu v porodnici všimli až ve chvíli,kdy jsem měla prsa nalitý až hrůza a nestačila jsem si převlíkat noční košile jak to ze mě těklo,naštěstí se zrovna měnila směna a přišla postarší sestra,co mě znala ještě ze školky :grinning: ,tak se mě ujala,ale moc času na mě neměla neb jsem jí chytla fakt jen ten jeden den.O Ústecký jsem te´d v poslední době slyšela,že jsou ochotný přivíst mamince i psychologa,aby se rozkojila :slight_smile: .Kámoška tam rodila,sice si taky postěžovala,že se jí až tak moc nevěnovali,ale právě na úkor spolubydlící,co se nějak zasekla a každej jí tam pomáhal jak to šlo. :slight_smile:
5. bře 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
5. bře 2010 ve 23:09 • janka313
Holky,tady kámoška vypátrala článek o tej Březinskej včerejší nehodě :sweat_smile: ........trochu to přehnali s tim,že se auto zastavilo o stěnu domu.....za tim živim plotem je ještě zábradlí a pak teprve barák,respektive čekárna :grinning: : http://decinsky.denik.cz/nehody/auto-bez-ridice-projelo-brezinami20100304.html
5. bře 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
:wink: :wink: :wink: :wink:
5. bře 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko :slight_smile:

téda s tím béčkem v létě jsem to ještě neslyšela, tak díky za tip.

Jinak doktorka nám taky říkala, že když má cítě klíšťovku, tak to není kolikrát ani poznat nebo je to jak běžná virózka. Ale když slyšela, že jedeme do přírody, tak pak byla pro... navíc jsme se o tom bavily den po té reportáži v televizi, jak ochrnul kvůli klíšťovce ten kluk.

Singid, u nás v Boleticích stojí klíšťovka přes 500 Kč, nejlevnější jsou prý na Staráku z druhé strany, jak je Podolský. Ale ještě jsem se tam neptala. Podle doktorky je běžná cena cca 400 Kč. A očkuje se 3x.
6. bře 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem.Tak to aj podobny "problemy" s nalityma prsama nemela,ani v porodce,ani doma.Mlika jsem moc nikdy nemela,i kdyz jsem se snazila.Mela jsem pjcenou odsavacku,ale proste jsem ze sebe skoro nic nevymackla.Nevim,jestli byla chyba v sestruach,ze mi nic moc neukazaly nebo jsem proste takova...Na Nutrilon jsme presli uz snad okolo 3 tydnu,ze zacatku jsem jen prikrmovala,ale pak prestal chtit prsa uplne.Jsem zvedava,jak to bude ted....
Natt,deti dubovky muzou,ale zredeny,je to v tomhle clanku:http://www.bylinkar.cz/zbozi-a-produkty/rk---dubove-kapky---dubovky--p22.html Prodavaji je asi i v jinych lekarnach na netu urcite,staci zadat do vyhledavace.Jestli i v Decine to nevim,zkus Gresika.
6. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
S kojením jsem na tom byla naprosto stejně jako Makinka. A upřímně, v DC porodnici mi každá sestra radila opak, takže jsem byla dost zmatená. Ale asi by toho ve mně stejně moc nebylo, odsávala jsem, snažila se, ale bohužel. Kojení s příkrmem 12 dní a pak už jen flaška...
6. bře 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne,jedna radila,at mu dam pred kojenim do pusinky prst,ze zacne tahat a lip se pricucne,druha mi za to vynadala.Mela jsem z nich taky nerva.Asi jen dve tam byly v pohode a vypadalo,ze vedi,o cem mluvi.O odsavacku jsem si rikala 2 dny,chtela jsem to ukazat.
6. bře 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj holky,to je pravda,že každá sestra radila něco jinýho :rolling_eyes: .Nejhorší je,že oni propoustěj maminky dom jakože kojej,napíšou si to do statistiky,že maj skoro stoprocentní kojnost,ale že se maminky s tim trápěj a doma hned přecházej na flašku jim nějak moc nedochází.Ona je to fakt ze začátku dost alchymie.Já toho načetla dopředu z chytrých knížek a můžu říct,že když člověk hltá všechny ty rady,tak nakonec z toho nějaký opravdu kvalitní vylezou,ale taky se člověk dost dočte bludy hlavně v některých časákách.Já už teď zase pár měsíců kupuju jeden časák o dětech za druhym občas si z těch rad musim poklepat na čelíčko.

Holky,tak jsem si dneska konečně koupila Princip a zjistila jsem,že na všech třech fotkách,co tam jsou s dětma je i Janička :slight_smile: .Na první jde po tej opičí dráze,kde je i Daneček,na druhý se snaží si zkrátit cestu z boku prolejzáním kruhů a na třetim sedíme ve skupinovym fotu hned vedle Mikuláše a nad andělem je Lenik s Danečekem za krkem :slight_smile: .

Jinak jsem,to vám musim říct,měla až do teď docela dobrou náladu........ale psala mi kámoška.....no už minulý víkend mi volala,že jedna její příbuzná měla komplikace v těhu a zrychleně porodila kluka a že čekaj jak to s nim dopadne neb byl špatně vyživovanej přesplacentu,která se jí nějak natrhla či co........tak mi před chvilkou psla,že ta maminka odjela nakonec domu bez mimi.Malej měl v pořádku už jen srdce,takže podepsali už jen dárcovství a malej je uměle udržovanejn jen dokud se nenajde dárce,ale jinak už je vlasstně.....tento....no.No hrůza holky :frowning2: .........radši jsem neměla bjet zvědavá a neptat se :frowning2: .Zrovna teď teda tyhle zprávy nějak moc neumim zkousnout. :confounded:
6. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, teda my jsme slavný :grinning: :grinning: :grinning:

Ty jo, dočítám tvůj poslední odstavec, to je hrůza... já tohle taky nějak nedokážu vstřebat.
7. bře 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Bell to je teda dost smutný....chudák ta ženská,pak se vypořádat s otázkama všech....

S tím kojením-mojí kámošku před 9lety z DC šestinedělí pustily a jěště jí sestry škodolibě říkali však Vy se vrátíte a budeme muset malýho krmit my!!!Zkrátka jen chtěla kojit,né aby mu cpaly tu glukozu,páč holt malej se narodil dřív,tak nechtěl "tahat" byl línej...ze špitálu šla skorem na flašce ,no a doma přikládala každou hodinu,malýho budila a stále prso dávala,obvolala linky kojení X denně a hle kojila syna rok,nyní má dcerku a tu kojí již 3roky!!!

Já vlastně jsem za to Ústí ráda,páč i se spolužečkou máme stejně starý syny a potkaly jsme se,ptám se kojíš??A ona řekla:mě v porodnici řekly máte malý prsa Vám to nepůjde!!Vše se událo fakt před těma 9rokama,myslím,že se to už docela zlepšilo v tý naší porodce ,je to možná tím že se vyměnily sestry,přeci jen si myslím že to tam "dojížděly"ty komoušský sestry který byly naučený cpát hned umělou výživu!!
7. bře 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, to je super. Já bych to u druhýho dítěte chtěla taky zmáknout. Pořád je mi tak nějak líto, že to u Danečka nevyšlo.

A jestli se to v DC zlepšilo, to teda nevim, když mi Danečka po císaři nosili přikládat těsně po příkrmu. Oni mi ho v "zákulisí" nakrmili a pak mi ho nacpanýho donesli k prsu. Tak kde to jsme? A na něm bylo poznat, že jedl, byl vždycky takovej natucnutej, plný tváře. A jedna sestra mi to dokonce přiznala. Říkala jsem jí, že nechce nějak pít a ona na to "To ani nevím, jestli bude, protože jsme ho před chvílí krmili"... no hrůza!
7. bře 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
Bell,to je fakt hrůza,radši se neptat.co... :frowning2:
Natt,Leni..pokud si dobře pamatuju,máte doma Tomáše..tak jim přeju vše nej k svátku :grinning:
Jinak já opět víkend v práci,takže ani nemám moc co psát.Akorát v pátek hlídala Šímu ségra.Když jsem přijela z práce,tak mi říkala,že spí v obýváku na gauči.Prý na mě chtěl počkat,ale nezvládl udržet očička otevřený.Vypadal hrozně roztomile... :slight_smile: Tak jsem ho přenesla do postýlky a on se na mě ze spaní usmíval..
7. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, díky za přání :wink:
7. bře 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni hihi to já jim výslovně zakázala!!Oni mi ho po porodu vzaly k sobě na ty 2h a já říkám:jak se probudí dřív a bude chtít hned mi ho doneste a žádnou výživu mu nedávejte :wink: no a fakt ho donesly....
Taky se přidám s přáním :wink:
7. bře 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek