• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Leni,není zač..:slight_smile:
S tím kojením...mně to teda několikrát ukazovaly sestry,ale každá trochu jinak.Navíc já špatně snáším cizí prostředí,takže v porodce to byl jeden velký stres.Pouštěli mě domů a já skoro nekojila.Pak se to doma zlepšilo,Sice jsem neměla až tolik mléka,přikrmovala jsem,ale i tak jsem kojila 8 měsíců.
7. bře 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, aspoň vím pro příště. Kamarádka jim to taky zakázala a prý ji tam pomlouvaly, že chudák dítě má hlad... než se rozkojila. Ale to už je taky pár let. Díky za přání.

Petrunko, já mám přímo fobii na nemocnice, po tátovi.
7. bře 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,
k tomu kojení ještě, já byla vcelku naivní, měla jsem za to, že prostě po porodu se dítě kojí a basta... :grinning: že existují nějaké techniky a problémy s přisáváním, záněty atd... to mě prostě nějak minulo... :grinning: takže pak docela brutus v nemocnici :frowning2: první den nadšená z porodu, druhý z miminka, ale když celou noc proplakal hlady... :rolling_eyes: poslední tři dny v porodnici jsem probrečela manžovi do telefonu, že už chci domů.... :sweat_smile:
bell - hrozný zprávy, je fakt, že poslední měsíc mi každý vyprávěl, jak některá těhu dopadají dobře,... no měla jsem na lidi vzteka, jak můžou těhotný vyprávět takový "senza" příběhy :cry: :cry: neboj, u vás je vše ok, tak to dobře dopadne
7. bře 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,smutnej pribeh.
Me v patek volala Vendula,ze si mam dojit v pondeli pro recept na neco,asi na zelezo,ze mam blbej krevni obraz.To by vysvetlovalo,proc jsem furt tak unavena....U Maxe jsem mela taky anemii,ale to jsem se mohla valet nonstop a nijak jsem to nepocitovala.
7. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,já jsem druhej večer v porodnici brečela jak želva neb sem i nalily bolestivě prsa a Janičku mi nosili tak jako náhodně sem tam a když už tak si i ublinkávala od toho jak jí nacpali tou glukozou.Vim,že jsem ve dvě ráno psala manžovi,že už tam nebudu ať si pro mě přijede.........samo mi to rozmluvil a uklidnil mě.Ale já jsem pak byla otravná jak svítiplyn,aby mi dali už Janičku na pokoj.Nechtěli mi jí dát kvůli tý velký ztrátě krve,co jsem měla..........ale asi jsem byla dost otravná neb jsem jim musela podepsat,že se jí beru na vlastní riziko.Teprve pak jsem se trochu uklidnila.Byla jsem vyflusaná neb jsem se furt ještě motala,ale neměla jsem nervy poslouchta přiblblý sestry jak řikaj mýmu dítěti Janička křiklounek :angry: neb jim na novoro řvala hlady jako tur..........kdyby mi jí nosili,tak by neřvala.Nány pitomý! :angry:

Maki,mě dala Košařka tardyferon(železo) už někdy v šestym měsíci.asi.Jsem si postěžovala,že jsem nějak moc unavená,tak mi ho hned radši dala.Pak mě mě hned hnala na krev na krevní obraz s tim,že si mám zavolat.No krevní obrázek jsem měla dobrej,ale stejně mi řekla ať ho beru,že mi to nijak neuškodí a bude se mi líp dejchat.beztak to vypadá,že asi zasejc nějakou tu krvku u porodu nechám,tak ať mám v těle pro sichr dost železa.Mám totiž zasejc vnitřní varixy v pipině jako u Janičky no a ty mi u porodu popraskaly,tak proto jsem ztratila dost krve.Nic se s tim nedá dělat,ale aspoň se to bude sledovat.Třeba už tentokrát vydržej :slight_smile: a kdby ne,tak už se o tom ví.Pro sichr jsem to hlásila u toho porodopisu.
7. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,lina huba,holy nestesti-mela jsem taky rict o unaveo,bvzlast,kdyz jsem mela anemii i u Maxe,mozna bych ty unave predesla.Ale taky to ma v karte,ze jo... :confounded:
7. bře 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Já to tento víkend nějak tady flákám... :confounded:

Bell, děkuji za pochvalu melírků - mám super kadeřnici, hlavně jsem potřebovala s jarem změnu a povedlo se :wink:

K tomu kojení - já u Adama měla v porodce v DC sestru - Hruškovou, fakt metrnice, myslela jsem, že mi prso rozdrtí v těch jejích prackách, ALE vymačkala a naučila mě super kojit.
Petík byl císařem, tak jsem měla strach, že to půjde hůř. Dokrmovali ho, protože byl Obr Koloděj, ale 3.- den po porodu už jsem JEN kojila... A jsem za to vděčná.
Adama 10m a Petíka 13m...

Maminky, vám se to taaak krátí, já se moc moc moc těším na miminečka - budou nevěstyyy :grinning:
7. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo.........to bude nevěst :grinning: .Mě ti přijde,že se teď roděj samý holky,ale pokaždý,když čtu statistiku tak píšou,že se v roce 2008 i 2009 narodilo víc kluků než holčiček(v Děčíně)............což mi nějak nejde do hlavy :sweat_smile: .Třebas zejtra se jdu pro změnu ke kámošce podívat na čerstvý mimi....holčičku :grinning: .
7. bře 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Co to zase venku vidím????? :angry: to asi strávíme prázdniny v baráku a nikam se nehneme!!Už mě ten sníh "drtí"nervy!!
Dnes má přijít ke mě sousedka a obarvit ostříhat vlasy,jako že jarní změna,už se těším :slight_smile: ale chci tu jarní změnu i venku!!!
8. bře 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

tak miminko mi ještě pořád vyspává, takže po o půjde spát pozdě... a to máme plány na odpoledne. Zase si to přeorganizuje podle sebe :slight_smile:

Verčo, nedalo mi to a mrkla jsem na facebook. Ty vlasy máš fakt parádní. Kdo že je ta šikovná kadeřnice?

Venku je fakt šíleně, kéééž by už přišlo to jaro!
8. bře 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno - tedy venku zima hadr, takhle mělo být o Vánocích...!!!

Bell, no vidíš, já to taky tak cítím, protože tady na sídlišti jsme parta maminek - rodily jsme v roce 2008 a taky vedou holčičky :slight_smile:

Leni, je to moje kamarádka a vlastně se tím neživí - dělá to tak nějak pro radost, má doma kadeřnické křeslo a veškerou výbavu. Je opravdu moc šikovná a precizní.

My dnes asi musíme do města, ale nechám to na odpolko. Třeba se to umoudří venku :grinning:
Musím is to hezky užít - budu celý týden na mateřský :wink:
8. bře 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau vsichni.Nenavidim snih!!!!!!Chtela jsem na nakup a pro ty leky,no nedostanu se nikam!Vcera snad ani snezeni nehlasili,tak mam auto nepripraveny na vyjezd ve snehu.Jsem zvedava,jestli vycouvam,ale pochybuju.Pujdu si zablbnout s hrablem,az pujde Max spat. :angry:
8. bře 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, hlavně opatrně!
8. bře 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,.

no sníh hrůůza, chtěla jsem na poštu, ale nechám to až na zítra, až půjdeme k dr :confounded: a to budeme ráno sbírat čůrání do zkumavky :grinning: jsem na to zvědavá :grinning: :grinning:

jinak s chlapečkama, já ležela v létě měsíc na udržování, na pokoji se vystřídalo asi 10 ženských a jen jedna čekala holku, jinak samí kluci :sunglasses: a já mám dvě kamarádky, rodily jsme v jednom roce a taky samí kluci

a jinak Dája začal trénovat na kolínkách, vypadá srandovně, už vypadá jakože poleze ale jen dělá takové ty pohyby dopředu a dozadu, houpačka jedna :grinning:

Maki na sněhu fakt opatrně
8. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a to my jedem do tý Prahy........... :frowning2: :frowning2: ,to jsem na to zvedavá

maki,
moc neblbni.........s chlebíčkem se zastavim až dorazíme,ale to ti ejste písnu ju :wink:
8. bře 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Singid, nemáte ten pytlíček, co se přilepí na pindíka? My sbírali čůrání takhle.

Když jsem byla v porodnici, tak se rodili samí kluci, jen jedna holčička... Vendulka od Ryangi.
8. bře 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni -ne ne, my máme normál zkumavku, my jsme tak nějak zvyklí, když se narodil,tak celé dva měsíce jsme každý týden sbírali čůránky na kontroly, takže praxe je (u dr. si nás pamatují jako vzorné sběrače :grinning: :grinning: ) ale už jsme dlouho nic nesbírali, tak uvidím, jakou fintu na mě malej zase vymyslí (tu jak nechce čůrat a jen zkumavku uklidím tak se počůrá, tak tu už znám:slight_smile:)))))
8. bře 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzorní sběrači, tak vzhůru do čůrání :grinning:
8. bře 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky sbirali do pytliku,je to pohodlny. :wink:
8. bře 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě tenkrát rovnou dali zkumavku... ale o těch pytlíkách jsem slyšela:slight_smile:)) ještě, že mám kluka, u holky bych asi takhle nemachrovala :grinning: :grinning:
8. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsme v Praze,svítí tu slunko :grinning:
8. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt v Praze pozdravuj,já už tam nebyla několit let :grinning:

Tak mám jarní sestřih,barvu a čekám na to JARO :grinning:
8. bře 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to riskla sjet a vyjet a v pohode,akorat jsem si musela odhodit trochu snehu,abych otocila auto.Takze mam ty prasky na krev,snad to zabere a ja nebudu furt tak utahana.Ve meste jsme se prosli,zrovna bylo slunecne okenko,Max si to vesele hasil po chodniku a nejaka pani nastupovala do auta a on se ji tam normalne cpal,kdyby ho vzala,tak by jel s nima....Se z nej picnu.Pak jsem ty lidi potkala v Kaufu a prej,"Hele,to je ten nas chlapecek..."
8. bře 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Singid,vzorní sběrači :grinning: :grinning: :grinning: ,
Holky to by jste nevěřili jak se špatně chytá moč u holčiček :rolling_eyes: .My jsme teda všeho všude potřebovali moč jen jednou,jak se hned ze začátku dělá nějakej ten test na celiakii nebo na něco takovýho..........v lékárně maj právě jenom ty pytlíky pro kluky a pro holky nic :astonished: .Pánek nám řek,že by mu stačila i jenom počůraná bavlněná plena,že to jen poleje rozotkem a hned to uvidí jak se to zbatví.Jenže jak jsme janče dali bavlněnou plenu,tak né že se do ní vyčůrinkala,ale hned rovnou posr.....že to měla skoro i za ušima :grinning: :grinning: :grinning: .Nakone c se manžovi podařil těsně před odchodem k Pánkovi husarský kousek se studenou lžící.hezky jí vychladil a položil na podbřišek a hnedle se nám počůrala,že jsme byl až převzorkovaný a mohli jsme jít to odevzdat :grinning: :grinning: :grinning: .

Jinak jako sníh úžasný jo....já šla psát o půlnoci a žádnýho sněžení jsem si teda nevšimla :fearful: a ráno v sedm manža roztáh žaluzky a úplně se lek,tak jsem taky vyskočila........no potěš,úplná Sibiř.A já jsem zrovna dneska jela za kámoškou na pokec,odkládat jsem to nechtěla,aby jsem se tam ještě do porodu dostala....takže jsme se s Jaňulí oblíkly a šli vysvobodit auto,pak jsem krokem dojela k tescu koupit nějakou sváču a to zrovna začla ta tmavá vánice....no pocuc.Naštěstí akorát,když jsme vjížděli na Letnou tak se udělalo krásně..sice jsem musela jet na jedničku :grinning: neb sypač tam jaksi ještě nedorazil,ale prokousali jsme se až ke Kapli :grinning: .Nakonec jsme vzali kočár s malym mimi a kámoška má ještě i tříletýho kluka,tak vyfasovali s Janičkou dětský hrablo a košťátko a celý dopo hrabali sníh :grinning: :grinning: :grinning: a byli spokojení.My s kámoškou taky,že jsme mohli v klidu drncat kočár a krafat.
8. bře 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Detska prace!!!To se povi!!!! :grinning:
S tou lzici to je dobrej figl,to si musim zapamatovat.Na test na celiakii taky stacila pochcandena plina,ale jinak jsme museli asi 2x nest moc,kdyz byl nemocnej,mel teplotu a cural jen malo.On moc nepije a ta horecka vsechny tekutiny vzala a skoro necural.Tak mam radeji delala vysetreni,jestli je to v poho.S chlapeckama to je dobry,do pytlicku,ale s holkou to bude teda na studenou lzici holt.... :grinning:
8. bře 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidala jsem fotečky :wink: z dnešního dne venku!
8. bře 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, tak to jsem se nasmála, jak se Max kvartýroval k cizím :grinning: Je dobrej :grinning:

Bell, teda to je manža vynálezce!

Terez, krásné fotky a Kristík teda vysmátej jak lečo :grinning: Je moc krásnej.
8. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,no jo dřeli jak barevný :grinning: ,ale když je to bavilo :grinning: přece je od toho nebudem odrazovat.My jsme teď zrovna uvažovali,že by jsme potřebovali koupit Janičce dětskej vysavač,ale nějakej funkční :grinning: :grinning: :grinning: neb chce furt kukovat(luxovat).Že by teda jako mohla tim svym,ale aby to k něčemu taky bylo,že :grinning: :grinning: :grinning: .Hele to je Max dobrej,no asi si řikal,co bych se furt coural,když bych moh jet,že jo no :grinning: :grinning: :grinning: .
8. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,hezký "jarní" fotky :grinning: :grinning: :grinning: .
8. bře 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mu evidentne ta pani byla sympaticka.... :grinning: Jojo,zamestnat deti neni vubec od veci,taky na tom pracuju... :grinning: Uz umi nandat pradlo do pracky a vyndat spodni kos z mycky,pekne mi to podava a ja se nemusim ohejbat. :grinning:
8. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek