• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Rya - já zkoušela všechny možné masti a olejíčky a nic nám nepomohlo.(řešila jsem to tady s holkama v minulém tématu někdy v červnu - červenci ).Nakonec nám pomohlo,že jsem oběma holkám napatlala houbičkou na nádobí obyčejný stolní olej,nechala jsem to tam asi hodinu,vyčesala jsem to všiváčkem a pak jim umyla hlavu.Udělala jsem to 2x ( myslim po týdnu ) a je klid.A to jsem s tim u Andrejky bojovala 4 roky.

Jo a náušniček se neboj.Já jsem je Andrejce ani nechtěla nechat píchnout,jak jsem se bála a nakonec to bylo snadnější než očkování.A u Karolínky taky.A jsou potom fešandy.Kde jste je kupovali?My máme oboje od Bachroně a jsou nádherný.Ája má zlatý s bílym kamínkem ( ten zyrkon,nebo jak se to jmenuje ) a Kája má žlutorůžové zlato s růžovým kamínkem.Je to moc roztomilý. :slight_smile: :slight_smile:

Už jsem grogy,jdu spát.Celý den zavřená s těma lumpicema,je to na palici,když nemůžem ven.Aspoň že přijela na chvíli tchýně a já mohla vypadnout na nákup.Mějte se.Ahoooooj.
2. říj 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mílo tak u nás je kupoval Járův táta jsou to zlaté kytičky s růžovým kamínkem jsou hezké já bych si sice vybrala jiné ale darovanému koni na zuby nehleď že jo, koupil je pod soudem v tom zlanictví.
2. říj 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky máme naušničky ze zlatnictví od soudu. Maj solidní ceny. Madlenka má bílý zlato s modrým kamínkem, jsou to jenom takový pecičky.
2. říj 2008 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - tak to musí být fešandy. :slight_smile: Já se náušničkám hrozně bránila,ale musim uznat,že jsem ráda,že je mají.U nás mají obě holky takové zapletené slzičky. :slight_smile: :slight_smile:

Jinak Andrejka je bez teplot,ale pořád je taková trochu unavená,takže jsme doma - to zas bude den.Už se všechny tři otravujem. :confounded: :frowning2: Pustim se do vaření,pečení a žehlení. Jo,ještě k tomu jídlu,jak jste psali že se dvěma je míň času a člověk šetří každou minutu,tak je to fakt,akorát jsem zjistila,že to nešetřim na vaření,ani na holkách,spíš šetřim pro holky a na sobě.Včera jsem se po dlouhé době prohlídla pořádně v zrcadle a upřímně sebekriticky musim říct,že se divim,že se mnou taťka ještě chodí mezi lidi. :angry: :angry:
3. říj 2008 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Noc parada,bez teplot.
S tim casem je to jasny,ja mam jednoho prcka a nektery dny se clovek nezastavi.Kdyz je potreba podelat neco doma a nebo na zahrade (coz je potreba porad,ze jo :grinning: )tak clovek kouka jako blazen,ze je vecer a ze se mezastavil...No,ja dneska asi stihnu udelat vic,pac jsem zjistila,ze stavkuje O2TV,na infolince povidaji,ze maji nejaky problem,operatori jsou naprosto nedostizny,tak se koukat nebude...Nevyhoda digitalu pres net.
3. říj 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomóóóc, právě jsem tady dosmolila takovou slohovku, půl hoďky to dávám dohromady a ono se mi to ztratilo a ještě mě to vykoplo. Normálně mě to odhlásilo - je to možný ????? :astonished: :astonished: :astonished:
3. říj 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni je to možný,mě už se to taky párkrát stalo a pěkně to nas..... :angry: :angry: :angry:
3. říj 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki tak to je mi tě líto,já jsem bez televize jak ber ruky.Ne že bych jí sledovala,ale mám jí pořád zapnutou jako kulisu,jinak je tu moc ticho.( až na věčné žvatlání holek,samozřejmě,já nechápu,po kom mám tak ukecané děti,já taková tichá ).Ale teď je klid,Kája usnula a Andrejka si v pokojíčku žehlí. :slight_smile: :slight_smile:

Jdu péct buchtu,tak snad budu mít úspěch.Když jsem jí dělala naposled,tak se mi zdálo,že je tam málo těsta,udělala jsem dvojitou dávku a ono mi to uteklo z pekáče. :angry: :angry:

Jinak nechtěla jsem nikoho strašit se dvěma dětma - upřímně musim říct,že je to lepší než s jedním.Je sice málo času,ale je to veselejší.Když vidim,jak si holky spolu hrají,je to fajn.Všem vřele doporučuju pustit se do druhého. :grinning: :grinning:
3. říj 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ještě jednou, no...

Rya -jak píše Míla, naušniček se neboj. Naše Luci je má od 6-ti týdnů a všechno bylo vpohodě. Sestřička byla moc šikovná - udělala pích pích, cvak cvak a bylo. A pokud vaše malá snáší dobře očkování, tak to budete mít taky vpoho. Akorát tenkrát brečela, protož ji sestřička před tím svázala nějakou plínou, aby ji znehybněla - tak to jí na tom asi vadilo nejvíc. A k tomu výběru - taky je máme od našich, zlaté kytičky s modrým kamínkem. Jsou moc hezký, ale ke 4. narozkám plánuju výměnu za stříbro. Já ho taky nosím, mám ho raději než zlato.....

Leni - souhlasím s tykáním a už se těším, až se potkáme. Nebo kdybys měla někdy depku, tak sjeď výtahem do 6. a zazvoň :grinning:

Ele - moc krásný štěňátka. Jenom se divím, jak něco tak malinkýho může být ještě menší :confused: :slight_smile: A děkuji za pochvalu Míšana. Sestra včera na gyn. myslela, že je to krásná okatá holčička, tak jsem jí vyvedla z omylu. :wink: Moc se jí líbil, tak jsem hned jako pyšná matka povyrostla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Mílo - vydrž !!! A k tomu vzhledu se přidávám. Teda ne k tvýmu, ale svýmu....Taky si připadám nechutně a nemožně.

Maki- paráda, jsi šťastná žena (teda ne s tou telkou :wink:
3. říj 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak noc proběhla docela v pohodě bez teploty akorát víc spinkala byly hodně unavená ani na mě neotevřela oči když jsem jí přebalovala a vypadá to že jí ani nebolí nožička, tak jsem ráda.

Ele hezký fotečky i štěňátek i Lucinky, už je to velká slečna.

Jo a dneska dorzil fusak, to je rychlost, to jsem nečekala.

A mě se vrátilo bolení v krku a rýma. :confounded: :angry:
3. říj 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rya - to je dobře,že to Vendulka tak snáší,to budou v pohodě i náušničky.Tu spavost ani nemusí mít od očkování,mě od včera hrozně moc spí Karolína.Je vzhůru dvě hodiny a už zase pokládá hlavičku a spala by.Asi je to počasím,nebo zoubkama,já nevim. :confounded:

Ele - štěňátka jsou krásný a ty fotky z narozenin taky.Dostala krásné dárky.Kde tady v Boleticích vlastně bydlíte?

Holky dodělala jsem tu buchtu,sice mi tentokrát neutekla z pekáče,ale na tom obrázku je taková pěkná,souměrná,já jí mám jak velehory. :grinning: :grinning:

Už mě to doma neba,Andrejka je dobrá,řádí tady jak čert,ale nechci ještě riskovat,musíme to vydržet.Vztekám se tu na každýho jak kakabus. :angry: :angry:
3. říj 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dančo na bolení v krku radím homeopatika Homeogéne9..mě to teda zabírá, brala sem už v těhotenství, když bylo potřeba, pak když sem kojila a zůstala sem u toho, protože mi přjde, že to fakt zabírá. A existujou homeopatika i na rýmu tak to zkus, třeba zaberou a bude klid.
3. říj 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky !
Děkuji za pochvaly. Mílo, bydlíme v ul. Hrdinů - úplně spodní panelák, né věžák, ale dlouhej 7.patrovej.

Jinak teda když už jste mluvily o těch dětech, už dlouho jsem si plánovala, že se zeptám maminek dvou dětí, jaký to je. Já si totiž neumím představit milovat DVĚ děti, připadá mi to nemožný mít ráda stejně dvě děti. Minule o tom psali v nějakým časopisu, že to není stejná láska, ale jiná - jedno dítě miluje matka pro tohle a to druhý zase pro támhleto... ale stejně prostě mi to přijde neskutečný. A hlavně mi není jasný, jak se to dá vůbec zvládnout, např. si neumím představit, jak dvouletýmu dítěti vysvětlím, že teď zrovna budu toho menšího brášku půl hodiny kojit a že teda musí být chvilku v klidu a nezlobit ? :confused: Obdivuju vás Mílo a Zdeni, že jste se do toho takhle vrhly.... :slight_smile:

Jinak Milo naprosto chápu, jak jsi otrávená, bejt takhle doma je fakt na nic. Já jsem tenhle týden taky vesměs zavřená s Lucindou doma, nešly jsme nikam kvůli tý rýmě kromě nějakých návštěv babiček a pár nákupů a už mi hrabe, už nemám nápady, jak jí zabavit a opravdu mě drásá 10x za den zapínat znovu vypnutej počítač, hledat ovladače od televize, telefon sebranej ze stolu nebo zametat hlínu z kytek či vysypanej koš a podobný zhovadilosti. To se prostě nedá :unamused: :rolling_eyes:

Dani, homeopatika mi taky celkem pomáhaly a zabíraly a přesně jak píše Simce, tak to zkus :wink:
3. říj 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky děkuji za rady ale mě homeopatika nezabírala v těhotenství takže na to prdím. Dr mi minule dala znovu Bioparox ale po něm se mi zvedá žaludek tak jsem dneska dala Járovi ten druhý předpis na kapky a kloktadlo a snad to zabere, k tomu jsem přidala čaj s medem a dneska jsem furt v posteli naštěstí je malá hodná ale nebaví jí to teď se vzteká. Tak se jí jdu věnovaat
3. říj 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
jak to tak čtu, všichni pokračujete v marodění :unamused: , no já také nejsem fit, bolí mě v krku, kašlu :confounded: .
Koukala jsem na fotky Ele a Maki - krásný :slight_smile: .

Ráda bych se zeptala, na minulé diskusi někdo psal, že má možnost sehnat palivové dříví, přiznejte se, kdo to byl :confused: ? Bráchovi domluvený obchod krachnul a tak shání asi 3 metráky dřeva. Pokud by někdo věděl, písněte mi prosím do IP.
3. říj 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ele, s tou láskou ke dvěma (či více) dětem, to je opravdu složitější. Na nějaký diskuzi (možná to bylo tady na koníkovi) jsem onehdá četla od jedné z maminek něco, co mě zarazilo. Psala, že se jí narodilo mimi a najednou má pocit, že už nemá ráda 1. dítko. Byla z toho dost mimo, myslím, že i měla pocit viny atd. Nejdřív jsem si to nedokázala představit, jak bych mohla naší Luci nemít ráda, ale když se narodil Mišan, tak jsem to teprve pochopila. Začala jsem to cítit přesně tak. Bude to tím, že ten menší šmoula Tě potřebuje víc než větší šmoula. Mimču se musíš víc věnovat a máš někdy pocit, že to větší najednou víc zlobí a nebo třeba i překáží. Zní to hrozně, vím. U nás se to naštěstí už srovnalo a mám ráda obě svoje zlobidýlka :wink:
Taky jsem musela Luci dost hlídat a nenechávat ji s Míšou samotnou, aby mu něco neudělala. Nechtěla mu ubližovat schválně, jenom prostě zkoušela, co vydrží. Jednou jsem ji nachytala, jak mu drží na obličeji rychlozavinovačku - ani jsem ji nemohla vynadat, jenom jsem se rozbrečela a pokusila se jí to vysvětlit. Jóó někdy jsou to nerváky.
Jinak když vidí Míša Lucinu, tak se hned začne tlemit a celý se rozzáří :slight_smile: Kolikrát když potřebuju něco udělat a nechci aby brečel, tak ji říkám ať mu něco zazpívá - tak to se směju taky :slight_smile:
Samozřejmě dost záleží na věkovým rozdílu. Já si to vybrala tak, abych mezi mateřskýma nemusela do práce, tím se to docela komplikuje.
3. říj 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jedna pozitivní věc - je to dobrá odtučňovací kůra. :wink: :grinning: Ale jak vidíš, i přesto, že je asi víc práce než s jedním díťátkem, tak máme ještě čas psát slohovky na koníka :grinning: No ale to se tady pak válejí chuchvalce prachu, hora nevyžehlenýho prádla a kupa nádobí ve škopku. :zipper_mouth: :grinning:
3. říj 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lidičky, moc vás zdravím, nějak nestíhám.....dneska samá návštěva, třeští mi palice, jdu si dát pivo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , malá řádí, já jsem bez energie........

Kami, to byla Alena, ten její je hajnej robátko :grinning: , myslim, že když jí písneš do IP, že se domluvíte.

Zdeni, myslím, že tě chápu, sama nad tímhle dost hodně dumám, moc ráda bych ještě jedno dítě, ale z tohodle mám starch, jak zvládnout tu lásku a i tu nelásku.

Všichni kdo marodí, brzké uzdravení!
3. říj 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ten bordel není přece důležitej ne ? :grinning:
Jinak jsi mi to teda vysvětlila dobře. Ale moc jsi mě neuklidnila :slight_smile: A máš štěstí, že se vám to takhle povedlo - akorát navázat na první mateřskou.
3. říj 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak už jsem ty lumpice uložila.Nakonec to bylo dobrý,přijel taťka,tak jsem i na chvilku vypadla,běžela jsem si koupit sešit na kurz ( někdo se ptal,co dělám za kurz - dělám rekvalifikaci účetnictví,na jaře si chvi udělat živnosťák a pokusit se přivydělávat si ).

Ele,s tou láskou ke dvěma dětem,já mám trochu jiné zkušenosti než Zdenka,když to tak čtu,tak bohudík.Také jsem měla takové myšlenky,než jsme se pustili do druhého dítěte.Před časem jsem četla článek,kde psali,že se láska rozdělí mezi děti.Podle mě je to absolutní nesmysl,na začátku jsem milovala Vojtu,když se nám narodila Andrejka,tak to přece neznamená,že se ta láska rozpůlila,prostě se rozrostla.No a když se nám narodila Karolínka,tak se ta láska zdvojnásobila.S absolutně čistym svědomím můžu říct,že miluju svoje dvě dcery uplně stejně a bezvýhradně.Na každé obdivuju jiné vlastnosti a vážim si je za jiné věci a jsem na ně hrdá kuli jiným věcem,ale miluju je absolutně nastejno.

Možná je to těma okolnostma,za kterých se nám narodila Kája,byla jsem od Andrejky oddělená a jezdila za ní jenom na víkendy,po 10 týdnech jsme pak byli konečně celá rodina pohromadě,takže jsem si toho asi jinak vážila,ale nemám ani jeden zážitek,jak popisuje Zdeňka.Když jsem měla jenom Áju a hlídala jsem ségře dceru ( je o 3 roky starší než moje),tak mi vždycky strašně lezla na nervi.Řikala jsem si,že nezvládnu dvě děcka,že mi ta starší prostě u toho bude vadit,ale není to tak.Najednou mám tolik trpělivosti,že mě to až zaráží.Nevim,jak je to v jiných rodinách,ale my máme holky od sebe 3 roky a 4 měsíce,všem ten věkový rozdíl můžu doporučit a všem radim,ať si druhé dítě určitě pořídí.Je to záhul,mám strašně málo času na sebe,ale jde u toho i studovat,jezdit po kroužkách a podobně.Beru to tak,že teď prostě žiju pro ně,za pár let už mě stejně tolik nebudou chtít,tak pak si to vynahradim.A jsem na to sama,manžel je doma pouze 1 až 2 dny v týdnu.Nedělám ze sebe hrdinku,prostě to fakt není tak hrozný. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a k té mateřské - mám takový malý fígl.Když byli Andrejce 3 roky,tak mi zaměstnavatel nedovolil být doma čtvrtý rok,i když jsem už byla těhotná,řekl mi,ať buďto nastoupim,nebo ať jdu na nemocenskou.Na sociálce mi poradili,ať na pár dnů nastoupim ( já nastoupila na 2 dny ) a pak jdu na nemocenskou a brala jsem rodičovskou na Andrejku,protože jí ještě nebyli 4 roky a zároveň nemocenskou,protože je to jako přivýdělek a k rodičovské si můžete přivydělat kolik chcete,když je dítě ve školce jen na 4 hodiny. Nevim jestli to ještě takle jde,když to teď upravili,ale kdo o tom uvažujete,tak se poptejte - každá kačka dobrá. :slight_smile: :slight_smile:
3. říj 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šmarjá, já vás nechtěla vyděsit :grinning: :grinning: Popisovala jsem svojí situaci, ale jak píše Míla,je to individuální. :wink: Třeba jste silnější, než si teď myslíte.... Chtěla jsem vždycky dvě děti a protože čas hrozně rychle letí,tak jsem nepřemýšlela a jednala. Ale když to shrnu- jak jsem si to naplánovala, tak to vyšlo :slight_smile: S tou láskou bych to viděla tak, že se vpodstatě pořád vyvíjí. Svoje děti taky miluju obě, akorát jsme měli horší rozjezd,no :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. říj 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a když mám někdy pocit, že nezvládám, tak si vzpomenu na kolegyni z práce, která má robátek 5 - z toho ty poslední 2 jsou dvojčátka :slight_smile: :slight_smile: Je to absolutně pohodová osůbka,která bere věci s nadhledem a drobky na koberci jsou prostě kravina - život ji naučil. Takže nepřemýšlet -jednat a ono to nějak dopadne :wink:
3. říj 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,opět padám únavou,tak se pro dnešek loučim.Taťka je na pokecu u Lenky a Tomáše ( Leník ),prý - na chvilku,za chvilinku jsem doma - no známe to všechny. :grinning: :grinning: :grinning: Už jsem mu ustlala v pokojíčku. :grinning: :grinning:

Zdeni - vůbec nepochybuju,že miluješ obě své děti,navíc tě znám,takže vim.Chtěla jsem jen vyjádřit,že je to vážně všude jiný a nemá cenu o tom dopředu moc přemýšlet nebo se toho zbytečně bát.Důležitý je vědět,že to chci a jít do toho.Znám případy,kdy to bylo stejně jako u nás,znám rodiny,kde si děti jdou od malička po krku,mám kamarádku,která po druhém dítěti musela k psychologovi.A teď je tou nejšťastnější maminou.Holky moc o tom nepřemýšlejte,pak je to stejně uplně jinak. :slight_smile: :grinning:

Dobrou a krásné sny. :slight_smile: :slight_smile: Já mám v posteli Andrejku,z druhé strany postýlku s Kájou a Vojtu v pokojíčku - nechám si opravdu něco krásného jenom zdát.Děti - to je nejlepší antikoncepce. :grinning: :angry:
3. říj 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mílo, vpohodě :grinning: :grinning: A plně souhlasím- hlavní je vědět, že to další (druhý,třetí, čtvrtý, pátý ...) děťátko chci.Já teda už néééé, mně stačí piškoti dva. :wink: :slight_smile:
Jinak jak už jsem ti kdysi psala, obdivuju, že to zvládáš sama. Myslím, že na tebe Vojta musí být pyšnej (už ta rekonstrukce bytu a vůbec všechno ostatní )

Všem dobrou noc
3. říj 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Ele, pěké fotečky a Lucinka už je teda kousek, je krásná :slight_smile:

Zdeni, jasně, budu ráda, když se někdy sejdeme. Na vycházku, pokec :slight_smile:

Mílo, no jo, zrovna kouřej na balkoně (teda Vojta, Boban je stále nekuřák) a větraj mi tady, jdu jim kopnout do dveří, hihi :grinning: Dopili pár "Plzniček" a nestěžujou si :slight_smile: Tak přeji dobrou noc tobě i holkám.
3. říj 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky dneska nikde nikdo??? Dneska jsme měli jít na to vítání ale není mi dobře tak jsme nikam nešli, tak třeba Lenik šla a pak napíše co a jak.
4. říj 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme dneska byli na vítání občánků a líbilo se nám to. Bylo tam fakt hodně miminek, střídalo se to tam jak na běžícím pásu. Daneček tam byl hodný, pořád koukal fotografovi do foťáku a kulil na něj oči. Až budeme mít fotky (kolem půlky října), tak vám je určitě ukážu. Dostali jsme velký bryndák s nápisem "Mazlíček města Děčín" a k tomu takovou knížečku (spíš brožuru), kam se zapisují údaje o děťátku až do doby, kdy snad skončí základku. Bylo to fajn.
4. říj 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dančo, škoda, že jsi tam nebyla, pořád jsem se rozhlížela, jestli tě s Járou a Vendulku zahlédnu. Ale hlavní je zdravíčko. Tak přeji brzké uzdravení, ať jsi brzy fit.
4. říj 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Leni,to je fajn,že se ti vítání líbilo.My tenkrát se Šímou nebyli,jelikož byla hrozná horka a my dopoledne vůbec nevycházeli ven.Ale ani mě to moc nemrzí a celkem nedávno jsem si to užila se synovcem :slight_smile: .
My dneska byli u tchána na obídku,pak odpo jen krátká procházka,je docela zima.A zítra odpoledne jedeme k našim pro ořechy,tak se malej vyblbne na zahradě :wink:
4. říj 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek