• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ja bych jela ale mladej me samotnou s malou nepusti a ja ji nemam zatim ani v obcance, takze smula pro me :confounded:
25. lis 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
skin,
to já taky ne,manža jí ma v pase,napíšou to na počkání za poplatek 50 kč :wink:
25. lis 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
už blbnu ho- Šímu :grinning:
25. lis 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenze ja pas nemam :( A nez mi udelaj obcanku, tak bude po vanocich :frowning2:
26. lis 2008 v 00:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
A do alba Nase Verunka jsem pridala nove fotecky
26. lis 2008 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Skin občanka trvá cca 3týdny :slight_smile: Verunka je krásná holčička, a tolik vlásků nemáme :cry: :slight_smile: ale doufám že nám dorostou :sunglasses:
26. lis 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No prave a to uz je dost pozde. A jinak neboj urcite dorostou :slight_smile:
26. lis 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
skin,
stačí ti průkaz pojištěnce Verunky, jestli chceš jet do Německa :wink:
26. lis 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vazne? Tak to jsem vubec nevedela. Ja myslela, ze ji musim mit napsanou v nejakem dokladu.
26. lis 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Tak hlásim,že jsem včera byla znovu u doktora,poslali mě na rengen,lítala jsem jak natržená koza,mám tam prý dost velkej nález,dostala jsem další ATB a mám přijít v pondělí.Zatím žádná změna a asi žádná nebude - to bych musela opravdu poctivě ležet a marodit v teple.Ale copak to s těma mejma dvěma opičkama jde?Včera jsem s Andrejkou skoro 2 hodiny lítala po městě a sháněla kombinézu,pak jsme letěli na balet,dneska jsem musela s Kájou na rehabilitaci,odpo musíme do školky a půjdem do MC.

Jinak dneska na rehábku nás sestra moc chválila,Kája je už prý regulérně chodící děcko,jenom ještě nemá super stabilitu a stáčí trochu jednu nožičku.Oni to dělají všechny děti,ale ty nechodí na rehábko,takže se jim to časem srovná samo,nás hold hlídaj,tak to musíme natrénovat,ať už nás konečně vyškrtnou.Ale hlavní je - od neděle chodíme sami. Jo a hlásim konečně první špičák ( ty jsou fakt nejhorší ),takže máme 13ti-zubejdu. :grinning: Tak ještě 7.
26. lis 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak dneska utaháno. Vstávali jsme brzy ráno, abychom to stihli do polikliniky na krev (já, ne Daneček), pak si vyřídit mateřskou na ty tři roky, potom Rákosníček a teď už jsme doma. Dělám hovězí gulášek a jsem grogy, večer padnu za vlast :slight_smile:

Dančo, mojí sestřence narostly vlasy až ve dvou letech. Neboj, narostou :slight_smile:

Mílo, tak to je mi líto, že se z toho nemůžeš vylízat. S prckama je těžké se vyležet, je mi to jasné. A kdyby se ti ta sobota nehodila, tak to klidně zrušíme. Neboj, nebudeme otravčit, když ti není dobře. Jestli chceš, provedeme jen výměnu ohrádky za košík a mažeme, marode :slight_smile: Držím palce, ať je to do té pondělní kontroly lepší. Kája třináctizubejda je hrozně šikovná, už minule jsem před Sluníčkem koukala, jak jí to šlape. Aby ne, když na ní čekají tak pěkné botky.

Skin, no ta tvoje beruna je fakt krásná, hlavně jako malý ježíšek, to jí fakt sekne :slight_smile:
26. lis 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Milo,to je sila,snad ti to nebudou sekat!Uz aby ses uzdravila,abys mohla behat za Kajou,vid!? :wink:
Nam dneska prisla zidlicka Fabula.Je pekna,ale nejk nechapu,jak tam maji drzet kolecka...Taky zapinani pasu je sileny,nez se to ochodi,tak se asi vzteknu,nejde to otevrit,musi se fakt silou.Dneska jsme byli na plavcu na nahradni lekci,opet studena voda.Snad to neodmarodi,zitra jdeme zase.Ted spal 3,5 hodiny,bez obeda,jak z toho byl K.O.
26. lis 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. lis 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
pbauerova - díky za typ,určitě to vyzkoušim.Skočim si do lékárny hned ráno,až půjdem do školky.Dám pak vědět.Potřebovala bych to nahřívat tim Soluxem,ale nikdo ze známých ho nemá.Nemáte ho někdo doma na půjčení?
26. lis 2008 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mila01 : Teda tohle ti fakt nezavidim. Moc preju aby ses uz brzo uzdravila, protoze marodit a jeste behat okolo deti je fakt hruza

lenik_25 : Ja jsem dneska behala celej den po meste a hledala nejaky darky. Nakoupila jsem jen nejake vecicky male a neco drobneho pro mladeho jeste k narozeninam. Taky jsem byla pro prihlasku v bazenu a Verunce jsem koupila jeste SPZ na kocarek(da se to dat i na okno u auta)s jejim jmenem ale dam to tatkovi :grinning: Prisla jsem domu az ted navecir. Rychle jsem uvarila zelnacku a ceka me uklid :unamused: Prosimte do toho rakosnicka se musim predem nejak nahlasit? A jinak diky za pochvaleni Verunky
26. lis 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mela solux pujcenej,ale ta kamaradka se prestehovala.Hodne mi to tenkrat pomohlo.
Skin,kde se da poridit SPZ na kocarek?Ja chci taky!!! :grinning:
26. lis 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koupila jsem ji v Prioru za 99kc tam v tom Pompu nebo jak se to jmenuje. MAji snad skoro vsechna jmena
26. lis 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky. :slight_smile:
26. lis 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
skin,
naše ne,už jsem to chtela koupit v Praze..........jj Verunka je vlasatá,tak snad jí vlásky nevypadají :wink: ,v po jsem plavat nebyla,nemela jsem hlídání,jdu ted ve čtvrtek :grinning: :grinning:

maki,
tak jsem se vrhla na židličku,Šimon nepoutám,dávám ho tam jen na jídlo,pak hned ven :wink: ,ale jo chce to cvik a jakou máte barvu????????

mila,
jj taky nezávidim,musí to být záhul,nemoc a deti,dej se brzy do pořádku :wink:

leniku,
jsi nemocná?že na krev???????? :unamused:

jo chteal jsem se zeptat jak jste na to svlasama a zubama po pordu,já mela háro,ted snad budu plečatá nebo co,k zubaři jdu 10 už po 4,pořád neco,needržej plomby,drolej se zuby no hruza :angry:
26. lis 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky.

Dlouho - asi tři dny - jsem tu nebyla, měli jsme nějaké zařizování kvůli stěhování, jen zběžně jsem vás dočetla. Koukám, že spousta z vás je nemocných - přeji tedy rychlé uzdravení. Jen jsem se chtěla pro MILA.01: Ty jsi byla s infekcí v mateřském centru? :confused: to jsi docela odvaha.

nattally: To je mi líto, že takhle po porodu takhle trpíš - snad nedopadnu také tak. A nechtělo by to zkusit nějaké vitamíny? Například VIADERM - s tím mám výborné zkušenosti.

Chtěla jsem se zeptat - jak poznám pohyby? I když jsem tedy teprve v 17tt+3, tak mi kolikrát jakoby zaškrundá v břiše... nevím, možná mi jen pracují střeva :slight_smile:
A ještě jeden dotaz - nemá některá z vás zkušenost s kočárkem Coletto Austin? Děkuji za odpovědi.

Přeji vám všem krásný den a dětičkám posílám perníkový pozdrav.
27. lis 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky.

Rendyx - s infekcí bych mezi děti nikdy nešla.Zrovna já jsem z těch mamin,že když dítě zakašle,nedám ho ani do školky a okamžitě zakážu všechny návštěvy.Mám zastydlou rýmu v dutinách a nemůžu jí dostat ven,proto beru antibiotika.Ale je tam tak utemovaná.,že nemám ani rýmu a rozhodně nemůžu nikoho nakazit - ptala jsem se na to mého doktora i na ORL - mám děti,zajímalo mě,jestli je můžu nakazit. :confused:

Jinak u mě to bylo s pohybama tak,že poprvě jsem je ucítila jako takové lechtavé bublinky v břiše,bylo to kolem pupku.Ale okamžitě jsem poznala,že to nejsou střeva.A bylo to dost častý,vždycky to třeba na hodinku,dvě ustalo,to když holky spaly,ale jinak to bylo skoro pořád. :slight_smile:

S tim kočárkem zkušenost nemám. :frowning2:

Nattally - já mám po porodu taky polovinu vlasů,pomohlo mi,že jsem je nechala prostříhat,pak to trochu přestalo.Ale až když bylo malý víc jak rok.

Holky nemáte někdo ten recept na perníčky?Andrejka už pořád otravuje,už je chce píct. :grinning:
27. lis 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
milo,
večer ti ho písnu,až přijdu z plavča :wink:
27. lis 2008 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
MIlo, ja uz jsem sem ten recept davala... Tak ze jsi to ty, tak jeste jednou, jo?
27. lis 2008 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Perníčky I.
Chutné perníčky z těsta lze i dobře modelovat
Ingredience:
3 vejce
200 g moučkového cukru
6 lžic rozpuštěného medu
100 g tuku (Hera)
700 g hladké mouky T650
(na vykrajované a modelované perníčky nutno zahustit přidáním mouky podle potřeby)
1 lžička sody bikarbony
1 lžička prášku do perníku
1,5 lžič. mleté skořice
1 lžička mletých hřebíčků

Popis přípravy:
Vejce, cukr a tuk utřeme do pěny, přidáme med a koření. Přidáme prosátou mouku s přimíchaným práškem a sodou. Dobře vypracujeme rukama. Těsto zabalíme do mikrotenu a dáme do lednice odpočinout na 12 -24 hodin. Před zpracováním těsto necháme při pokojové teplotě 2-3 hodiny. Vykrájené tvary pečeme na pečícím papíře do zlatova při 200 - 220 °C. Po dobu prvních 2 minut troubu neotvíráme. Horké perníčky potíráme rozšlehaným vejcem a necháme zchladnout na rovné ploše. Zdobíme sáčkem bílkovou polevou. Perníčky se musí nechat nějaký čas rozležet.

Bílková poleva:
150g moučkového cukru
1 bílek
Cukr 2 - 3 krát přesijeme jemným sítkem. Bílek mícháme vidličkou a po částech přidáváme cukr, až je poleva tak hustá, že na povrchu drží linka udělaná polevou. Příliš hustou polevu naředíme pár kapkami citronové šťávy.
27. lis 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo díky,tak to mi vážně uteklo,promiň.Díky moc,píšu si ho a dám vědět,jak jsem dopadla. :slight_smile:
27. lis 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den, tak my už máme za sebou procházku a nákup. Budu péct buchtu, přijde tchýně :slight_smile:

Skin, do Rákosníčka se nemusíš předem hlásit, stačí tam ve středu od 9:30 přijít. Akorát je to od 4 měsíců. Kamarádka tam šla a holčičce byly necelé 4 měsíce, asi dva týdny rozdíl, to nevadí :slight_smile: Teda ty jsi toho taky zmákla. Já jsem toho včera měla taky habakuk a večer jsem skutečně padla. Naštěstí Daneček defitivně ráno vstával až ve čtvrt na devět, tak jsem se vyspala dobře. A co jsi ještě koupila manželovi (nebo příteli, teď nevím) k vánocům? Já vůůůbec nevím.

Natt, ani se neptej, zjistili mi ve 25 letech vysoký cholesterol a to doma jíme jen kuřecí a ryby, rýži, brambory. Jestli mám knedlík jednou za dva měsíce... doktor říkal, že v mém jídelníčku to není, že to mám po mamce a taky nejí tragicky. Naštěstí to není nějaká obr hodnota, ale musela jsem na krev, aby mi rozebrali, kolik mám toho "hodného" a kolik "zlého" cholesterolu a podle toho se uvidí, jestli budu brát prášky.

Vlasy mi začaly padat po šestinedělí a padají pořád. U zubaře jsem vždycky chodila zásadně na kontrolu a hned domů, vždy vše ok. Teď jsem tam byla na kontrole a hned vrtáníčko...

Rendy, říká se, že hubené holky cítí pohyby dřív. Já jsem oplácaná, hubená vůbec ne a cítila jsem je i tak už mezi 18tt a 19tt. Nejdřív jakoby bublinky v podbřišku, docela to lechtalo a pak to bylo, jak když se mi v břiše mrská kapr.
27. lis 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já měla pohyby taky v 17tt a mě to přišlo jako když máš škubání v ruce, jestli mě chápeš, ale ze začátku člověk tápe jestli je to ono :sweat_smile:

Leni,
pěkný kočárek :slight_smile:

No, Jarda začal dneska lézt, asi se má teda nejdřív lézt, sedět a pak stavět, aspoň teda myslím, ale to je fuk :sweat_smile:
Měli jsme teď docela problém s usínáním, přesně jak říkala Mila-když mě viděl u postýlky tak řval. Už mě to přestalo bavit, tak ho Michal šel uspat a nechal ho vyřvat! Pořád se staví v postýlce, takže paráda, no trvalo to, ale usnul. Já řvala v kuchyni jak kráva, ale pomohlo to, včera usnul sám! :sweat_smile:
Vím že tu s tím některé nesouhlasíte, ale fakt se nedalo nic dělat...
27. lis 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin - gratuluju k pokrokům. :slight_smile: Hele,souhlasíte - nesouhlasíte,já si myslim,že to děláš správně,musíš najít,co bude Jardovi a vám vyhovovat.A ono něco jinýho je uspávat a chovat 2 nebo 3 měsíční dítě a něco jiného je snažit se o to u skoro 8měsčního.Toho prťouska si můžeš vzít na ruku,hodiny ho chovat a nebo si ho nechat v obýváku a uspat ho tam,ale s těmahle staršíma to prostě nejde.Vlastně kecám,zažila jsem to.Když bylo Andrejce 5 měsíců,tak jsem byla u sestřenice,ta měla holčičku o dva měsíce starší a ta jí každé poledne a každý večer uspávala tim,že si jí položila na ruku,obličejem a bříškem dolu,rozkročila se,aby měla stabilitu a začala jí houpat.A to dělala třeba hodinu,dokud malá neusnula.Když mě viděli,jak jsem večer dala Áju do postýlky,zapla monitor dechu,chůvičku a odešla jsem,tak mi teta řekla - co jsem to za matku.Dost mě to tenkrát urazilo. :angry:
27. lis 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenik_25 : ja pro nej k vanocum jeste nic nemam :frowning2: On ma v nedeli narozky, tak jsem mu koupila slipky, ponozky, zastrihavac vlasu, objednala jsem dorta jako auto. Jemu se spatne kupuje. Nic nechce a kdyz, tak si to koupi sam A vlastne vsechno ma :unamused:

Ja mam zatim vlasy i zuby ok. A zitra jdu ke kadernici(naposledy jsem byla na zacatku tehu), tak jsem zvedava co vymyslime
27. lis 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mila,
děkuju! No to máš pravdu, už to fakt nešlo, nebo šlo, ale myslím že později by to bylo ještě horší :unamused: Ale je fakt, že máme problém usnout odpoledne. Někdy je to v pohodě a usne sám, ale když usne u kojení a položím ho do postýlky tak řve a je po spaní, ale je to posledních tak 14 dní, tak doufám že to přejde a že je to od těch zubů :slight_smile:
27. lis 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek