• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Sin,já jsem na metodu chvilku nechat sát,pak dát odkrknou apak zase dát k prsu a zase odkrknout musela najet už před tejdnem ,ale stejně prdíkujeVčera jsem toho sab dala trochu víc a dneska máme relativně klidnej den,kdy jaruška spinká a spniká,jen občas zavrže jak se kroutí prdne si a spí :sweat_smile: ...........tak uvidíme no.Nechci chválit dne před večerem.Hele s tou mateřskou.Když otěhotníš na rodičáku tak ti normálně běží rodičák a 8 až 6 týdnů před termínem porodu dalšího dítěte nastupuješ znova na PPM ,znova si dáš žádanku od dr. do práce a znova ti běží tříletá záruka toho,že ti musí držet místo.Zajdeš na sociálku ukončíš rodičák na první dítě a zažádáš si o novou PPM,po půl roce si zažádáš o rodičák....prostě repete to samé :slight_smile: .
29. dub 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo a Jak píše lenik,kdby si měla novou PPM menší než 7600 tak ti ro sociálka dorovná,mě na to paní u přepážky na sociálce hned upozornila.

Maki,solidní přírůsteček :slight_smile: .zejtra se snad už dostanu do lekárny pro ten babycalm,do sebe láduju ten laktační časj co už nahony smrdí fenyklem...........tak snad to nějak přežijem,ještě si asi u Grešíka koupim samotnej fenyklovej čaj a budu se tim prolejvat.Smutně koukám na čerstvý housky od Gézů :fearful: ........ale pro klid v domě si je radši nedám ať Jaruška nekńourá.
29. dub 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám na ty probio kapky,booože to je drahej krám a to jsou ještě zrovna na mmb levný co a tady v lekárně to fakt tojí tolik,co psla Verča? :astonished: No nechám si je v záloze,nejdříc se proleju tim fenyklem a kdby se nic moc zázračnýho nestalo tak po nich holt sáhnu.

Jooo Maki,čekám každym dnem babyvak :sweat_smile: ,sice máme nosítko od toho babybjornu,ale nakonec jsem uznala,že potřebuju,aby Jaruška mohla v klidu spát,já mohla něco dělat a nemusela koukat zda Janička nešacuje kočár :sweat_smile: .takže jsem jukla na MMB a našla jsem tam jeden za 360 očí a hned ho obejdnala.Na šátek já si netroufnu asi bych taky nebyla nějak moc zdatná vazačka a než se s tim rozčilovat.... :fearful:
29. dub 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, super přírůstek! :wink:

Bell, v lékárně ty kapky stojej fakt kolem 600 Kč, ale dají se sehnat i levněji, třeba jak psala Makinka nebo tady:
http://www.topobchod.com/index.php?detail=82880032731611
Dává se 1x za den 5 kapiček. Já dávala vždy na noc.
29. dub 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj,
miminka jak krásně rostou:slight_smile:))
já mám den plný zážitků, Davídek dnes sám kakal (3x!):slight_smile:), já se fikla do prstu tak, že jsem málem vykrvácela (o struhadlo) :astonished: , byli jsme s manžou na kurzu znakování pro děti (super věc, jsme nadšení) akorát mě tam chytla běhavka (teplý buchtičky se šodo k obědu :rolling_eyes: ) tak trochu trapas, no ale co se dalo dělat :wink:

jinak my ty kapky kupovali za 650, a 2x, ale zase nám to docela pomáhalo, i když před spaním stejně plakal, denně tak hodinku, dodnes nevíme proč,ale bylo to pravidlo...
tak se mějte krásně, já se jdu zkonalovat v angličtině, abych nezaostala :grinning: :grinning: :grinning:
29. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. dub 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam taky babyvak,je to super.Chodime tak na prochajdy se psem. :wink:
29. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin,hezky kakani. :grinning:
Trimesicni kolika je potvora... :frowning2:
29. dub 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky
Já dnes byla v práci, takže se hlásím až teď.
Nám BabyCalm zabíral docela v pohodě - takže nic jiného jsem nezkoušela.

Miminka nám krásně rostou a Davídek překrásně kakinkáááá :hearts: :grinning:

U nás se vše vrací do normálu, jen tedy to jídlo zatím ne a ne - takže máme asi tak 5x denně mlíko, k tomu kaši v poledne a večer a občas Pribináka - nic jinýho nechce. Jo a tedy občas žužlá rohlík...
Ale už je veselej, dnes jsme byli i chvíli na hřišti, tak snad budeme OK.
Zítra nejdem na plavání, to je jasný...
29. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,tak to je Petík už hodně fit...dyk toho spořádá víc než já :grinning: .......te´d teda zrovna neb se k jídlu ani nedostanu :grinning: .

Sin,já byla taky na kurzu znakování........a taky jsme z z toho byla nadšená..než mě to přešlo :rolling_eyes: .Koupila jsem si knížku se znakováním asi v půl roce janičky a šlo nám to.Pár znaků se naučila hned a měly jsme z toho obě radost.No a v deseti měsícíhi už uměla spojit dvě slova,já radostí bez sbe.no a to jsem právě šla na to znakování.Doma jsme se do toho pustili se vší vervou a výsledek byl,že Janička na nějakej čas přestala mluivit úplně(as i měsíc dva) a jen znakovala :rolling_eyes:(dokonce ani máma neřekla :frowning2:) .tak jsem z toho byla akorát nasr....kakaná.Hned jak se zase trochu rozkecala,tak už jsme na nějaký znakování prděla a prostě jsme si jen povídali a povídlali a povídali..............a teď už víceméně mlčim a ona furt povídá a povídá :rolling_eyes: :grinning: .tak ti nevim,jestli to znakování je až takovej zázrak-Já z toho měla dost smíšený pocity,že nás to spíš zbrzdilo......no nevim no...myšlenka je to asi dobrá......původně.Jooo a gratulaci ke stolici :grinning: .Hele tak si tak řikám na FB...znám já nějakou Kláru..asi né...........ještě,že jsme podívala na fotku :grinning: .Tak jsem si tě hned přidala :grinning: .

Jooo a nám asi zabírá na koliku tatínek :grinning: ,respektive břicho tatínka :grinning: .Nějakym zázrakem Jaruška vytuhne bříškem na břiše tatínka :slight_smile: .u mě to moc nezabírá.Né že bych neměla duchnu,ale tatínek má přeci jen větší :grinning: .Tak ťuk,ťuk.......ale bohužel celou noc na něm spát nemůže :grinning: .
29. dub 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell: tak s tím znakováním souhlasím... sice jsem to nezkoušela, ale říkala jsem si, copak ty děti pak nutí k mluvení, když jim stačí znaky ... my se s Dájou v 1 roce už krásně domluvili a Toník už také začíná ...
30. dub 2010 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
Bell ona právě včera říkala, že je určo lepší začít znakovat než dítě začne mluvit (i takové haf, mama....) no uvidíme, co z toho bude :grinning: a z okolí znám bohužel případy, kdy dítě ještě v roce a půl jen chodí a ukazuje (a mamina se dohaduje co asi dítko chce)
A stále kakáme, tak už netrpělivě očekávám zoubek, je vidět už dlouho, tak se snad už vyklube:slight_smile:))
Veru - super, však on se Petík rozjede:slight_smile:)
pa všem
30. dub 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak pak že na klíšťovku není reakce. Večer měl Daneček 38,1. Ale říkám si, že mohl chytit i ten zánět nosohltanu od nás. Tak nevím. Dneska zatím bez teploty, tak jedeme k našim na Čarodky. Dodělávám dvoupatrový dort, který jsem rodině slíbila. Můj první výtvor, tak vám ho pak určitě vyfotím.

Jinak mě v krku pálí už trošku míň, ale jsem 3x denně na ibalginu a spreji do krku.
30. dub 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin, moc hezké fotky :slight_smile:
30. dub 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sin,
ten šátek co má Davídek jsme meli taky :wink:

leni,
no to se pochlub :wink: ,já zvládnu maximálne bábovku :grinning:

už jsem zas od včerejška doma,ve středu zas razim k mamce :wink:
30. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
protože deme večer na zahradu na čarodky a přijde pár kamarádů, tak jsem musela Jardu vyloženě donutit aby teď spal a večer vydržel, protože jinak bych z toho nic neměla a šla bych brzo domů! Spí, takže pohoda :slight_smile:
My měli sab simplex a pomáhal nám parádně, žádné prdíky se nekonaly a nebo taky by se nekonaly ani kdyby jsme honedávali, nevím, ale dr. nám říkala že jsou přírodní a vlastě když mu je dáme, tak zase přirozeně vyjdou z těla ven a nenapáchají škody :sweat_smile: ale jak vydím co dr. to názor!

Veru,
fajn že je Petíkovi líp :slight_smile:

Sin,
gratuluju také ke kakání :sweat_smile: Pěkné fotky!

Leni,
tak to už jste skoro fit když dete na čarodky, tak to je dobře!

Bell,
já jsem odsávala i v noci, jak jsem cítila nalité prsa tak to šlo, bych se asi ráno zbláznila, ale taky jsem díky bohu neměla žádný zánět!

Maki,
krásně Emča přibírá :wink:
30. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se schvlane ne ty kapky na prdiky preptam.
Prislo nam pozvani pro Maxe na preockovani na TBC,pry nema protilatky. :unamused:
30. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak právě jsem ho dodělala. Berte ho s rezervou, je to opravdu můj první dort v životě. A navíc měl být převážně s čerstvými jahodami, ale nemají je prostě nikde... Kaufland, Lidl, Tesco, obyčejná malá zelenina v Boleticích...
30. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
co blbneš, já myslím že se ti moc povedl, gratuluju :sweat_smile:
30. dub 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni úžasný:slight_smile:)) nemáš se za co stydět :sunglasses:

jinak Dája po obědě teplotu 39,9C podruhé pak 39,2 tak dostal čípek a teď po hodince má 37,8 (vše před odečtem), takže v 5 jedeme pro jistotu na pohotovost, i když si myslím, že to má k zubům :cry:
30. dub 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Singid, abychom se tam nesešly.... :frowning2: Daneček se vzbudil po obědě a 38,4. Takže k našim vůbec nejedeme pálit Čarodky. Ten dort tam jenom Tomáš odvezl, ať si rodinka dá. Je mi to strašně líto, tak jsem se tam těšila! A budeme za dřepět na zadku doma a srážet horečky :frowning2:
30. dub 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a děkuju za pochvalu dortu. Jako není to ideální, co si budeme povídat, ale myslím, že bude moc dobrej. Já ani neochutnám, ale jsem ráda, že rodinka si dá.
30. dub 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oni ti snad Leni nechaji aspon kousek,ne?Je paradni,taky bych si dala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja mam doma jen Emcu,Maxino odfrcel k babi a dedovi,takze jakobych byla doma sama s Sipkovou Ruzenkou. :grinning:
30. dub 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, je jich jak pytel blech, takže určitě ne :grinning: Ale mně to vůbec nevadí. Vůbec to nepotřebuju :grinning: Hezky si užij poloviční volno :slight_smile:

Singid, jak jste dopadli? My na to zatím prdíme. Stejně si myslím, že Daneček od nás chytil ten zánět nosohltanu, co už mi stihl předat Tomáš. Akorát ty děti to maj vždycky s teplotama no :frowning2:
30. dub 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Leni, dortík vypadá krásně - jsi šikovná!!!
Tyjo, to by byl Daneček první, koho znám, kdo má reakci na klíšťovku... - tak snad bude brzy dobrej...

Maki, ty si hezky odpočiň.

Singid, to je tedy pech, doufám, že bude Davídek OK... přece se nebudeme střídat...

Užijte si čarodky.
U nás už dobrý, dneska Petan dojídá celý minulý týden - asi dojde i na tátu... :grinning: :grinning: :grinning:
30. dub 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verco,to je fajn,ze je Petulovi dobre.Tak jeste ostatni marodi,aby se z toho rychle dostali!!!!
Me Emca taky asi sni :wink: .Z prsu si cucne vzdycky jako predkrm,kdyz ma fakt hlad,tak ji to staci tak na chvilku,nez ji prebalim nebo vykoupu a pak uz davame jako hlavni chod 90 Nutrilonu,dneska vecer dokonce skoro 120 :confused: .Ma novou lahvicku se savickou ala prso,tak ji to jde lip.Predtim mela NUK,takovyty placaty savicky,ale to ji slo strasne spatne tahat.Maxule zase tyhle placaty chtel,jiny nevzal do pusy.Hlavne,ze ji chutna a je spokojena,ja taky. :wink:
30. dub 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, díky za pochvalu dortu. A jinak Daneček fakt nemusí mít reakci na klíšťovku, možná od nás chytl ten zánět nosohltanu a děti, ty mají horečky hned. Jsem moc ráda, že u vás už vládne pohoda a Péťa se dojídá. To si pamatuju, že když Daneček marodil a nejedl, tak to pak doháněl a jedl 3x tolik.

Makinko a co je to za flašku. My používali tu zahnutou od chicco a Daneček jí zbožňoval. No a pak mu vyhovovala od Tommee Tippee, ta má právě simulovat prso.
30. dub 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, tak my tam byli, asi jsou to fakt zuby, v uších nic, v krku nic, takže srážet teplotu, dát starej rohlík a mazat gelíkem...prý do dvou dnů by se měl zoubek prorazit a bude klid.... tak teď prďola vycucnul 180ml mlíka, jen jsem ho ospršila vlažnou vodou, spinká jen v bodýčku a už teda chrní.... čípek zabere asi až za chvilku, jinak měl 39,7 před odečtem teď večer :frowning2: :frowning2: je mi ho líto...
jinak trapas protože jsem nějak nedomyslela, že pohotovost se platí i za děti, takže jsme tam s manžou vysázeli kovový drobný, protože manža zapomněl vybrat peníze a byli jsme úúúúplně švorc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maki, tak si to hezky užívej :grinning: my máme savičky od aventu a Dája nikdy moc neprotestoval, hlavně, že mu teklo mlíko.. :grinning: on je celkově takovej všestranej, umí pít z dudlíka, prsa, toho placatýho dudlíka, lžička, stříkačka.... když kolikrát čtu, že některý děti pijou jen z prsa a pak musí dokrmovat stříkačkou... :astonished: to je masakr
30. dub 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, :slight_smile:

Leni dort je prímovej :wink:

My jsme pořád venku....co to jde+si na zahradě vymýšlím různou práci asi abych se nenudila :stuck_out_tongue_closed_eyes: stejně to ale není znát!!!!!!!!!!

Verčo tak jste konečně fit ju? :slight_smile:

Dnes se mé letité kamarádce z dětství narodil chlapeček Daniel ,na to že byla vždy jako tříska hubená přibrala 16kg a malej měl 3170kg a 48cm,coý je krásný :slight_smile:
30. dub 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co ty vaše detičky???????tak snad buddou všechny o.k. :wink:

leni,
teda dort paráda..........bych si i dala :wink:

maki,
tak to máš super volno.........fakt závidim hodnou Emičku :zipper_mouth:

veru,
tak konečně,tak jste to pekne zvládli.šikulky :wink:

já jsem doma,malej vytuhnul před 7,tak dočtu knížku :wink: :wink: :wink:
30. dub 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek