• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahoj Laro!(btw vybornej nick :grinning: )vitame te!Cizokrajnou clenku tu jeste nemame! :grinning:
3. pro 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maki, díky...já se ani tak cizokrajně necítím...jak Ondra roste, jsme v Dc čím dál víc (chodí tu do školky)...
(jo a ten nick...jsem si vysloužila jako přezdívku v práci...už dávno :wink: )
3. pro 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, zdravím novou maminku.

Maki to je mi líto že je Maxíkovi takhle tak snad to bude brzy zase lepší. Držíme palečky

Rendy jasně já jsem pro nějaký ten srazík :wink:

U nás noc šílená, poprvé usnula v půl osmé, jenže pak se probudila v osm a strašila až do desíti, a to se na mě furt smála, přetáčela se o stošest. No a pak se budila snad skoro každou hodinu s kňouráním :frowning2: Teď zase spinká a klidně ale já musím čekat až přijedou pro zboží aodpol. jedeme do zoo na kroužek takže si neodpočinu. Ale nestěžuju si venku je krásně. :slight_smile:

Jo a jinak Vendulka leze dopředu a do stran :sunglasses:
3. pro 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim,ze to bude uz jen lepsi.Ted zase spinka,uz od 10 hodin.Budu ho muset probudit k obedu.Vendulka je sikulka!
3. pro 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ryangi: taky zdravím!
Jsem koukala, jak jste všechny vzorný a drbete okna...já teda vánoční hvězdu už taky pověsila, ale když teď z toho okna koukám, tak hned vedle jí je obtištěná Macíkova pusa (asi i s nosem) :sweat_smile:
Do Dc přibydeme s klukama až 15., a to bude mít už mamka všechno poklizený a zhruba nachystaný (abysme se jí nemotali), což mě trošku mrzí, páč já ten adventní čas mám hrozně ráda, takový to pečení, jak to po večerech doma voní, jak si s mamkou a ségrou k tomu uděláme svářo a probereme úplně všechno možný i nemožný....to mi fakt chybí.
Apropos, jak jste na tom s dárečkama?
3. pro 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak za sebou máme Rákosníčka, Daneček byl opět nadšený a smál se tam :slight_smile: Příštího Rákosníčka máme výjimečně v pondělí, ve středu tam paní není a ve čtvrtek tam asi půjdeme znovu jen tak do herny, protože tam bude nějaká předvánoční akce.

Rendy, neboj, seznámíš se. Sejdeme se, projdeme a poznáš zdejší maminy. Bude to fajn :slight_smile:
3. pro 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Laro, vítám tě aspoň takhle na dálku v domovině. Ukážeš nám nějaké fotečky dětiček? :slight_smile: Jo a já okna nedrbu, nějak neuznávám vánoční gruntování, to můžu udělat i mimo vánoce, kdy je té ostatní práce stejně až až :slight_smile: Takže v poklidu dárky, výzdoba, svařáček :slight_smile: A patnáctého se nám do Dc vrátí i moje kamarádka, která se letos provdala do Anglie, přijede na vánoce a pak zas po novém ruce hurá zpátky. Dárečků mám nakoupenou tak polovinu.

Dančo, tak to je dobrá, do stran to Danečkovi nejde. Buď dokola jak hodiny nebo zpátky... no jo, rak :grinning: Taky jsem dneska děsně unavená, chtěla jsem vařit, ale asi to ještě odložím a půjdu to zakápnout za Dandulou po "o". Venku jsme byli, je tam krááásně.

Maki, jak je teď Maxínovi? Chudák. Máme to stejné. Je fakt, že Daneček si po tom druhém očkování hrál, usmíval se, ale přitom hořel. No jsem zvědavá, jaké to bude nakonec. A neptala ses doktorky, jaká očkování nás ještě čekají?
3. pro 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenik, ahoj! Jak jsi psala o tý kámošce s předčasnou holčičkou, mojí kamarádce se předt týdnem narodila Adélka o 10 týdnů dřív, měla 1300 g a 38 cm, jsou v Ústí, tak doufám, že jsou v pořádku.
Já to právě s tím uklízením taky nijak nepřeháním, tak nějak srovnáme co je na povrchu, vytřem prach a užíváme atmosféru...bohužel teda ty poslední roky to je dost hektický, TM mívá volno jen 5 - 6 dní, z čehož mu dva zabere cesta (jezdí autem, aby mohl nazpátek přivézt spoustu užitečných věcí, které se nám na severu budou hodit...např. lyže pro kluky (golfáč nemá smysl, teď kluky vozím na dvoubobu), polohrubou mouku (která tu neexistuje), nebo prášek na praní, kterej tu je nekřesťansky drahej (skoro se jim vyplatí neprat, ale koupit si nový hadry :confused: )....dřív jsme toho vozívali víc, ale při tom vývoji kurzu...
Ale to jsem odbočila...těsně před Vánoci vždycky jedem k manželově rodině tak na dva tři dny, zbytek jsme u nás...a 25. večer TM už zas musí frčet...vopruz. Letos tu ale zůstaneme až do 30. 1., aby si Ondra užil školky a já budu dohlížet na dodělávky našeho budoucího bytu.
Jo a s dárkama to děláme tak, že něco nakupujeme vždy po Vánocích ve slevách na příští Vánoce (většinou oblečení, tady se dostaneš i na 25% původní ceny...někdy i míň :dizzy_face: )...spoustu sháním přes net (děda pak furt lítá na poštu a nadává)...zbytek holt nma tu posl. chvíli doma...
3. pro 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ty fotky...ještě musím vyzkoumat, jak se to tu s těma albama dělá :sweat_smile: Ale časem se k tomu určo dostanu!
3. pro 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, laro vítám tě, jé Norsko to je zamilovaná země mýho táty, byl tam jednou (teda projeli tenkrát žigulem celou skandinávii) a pořád s toho žije a vzpomíná (jak tam zbíral houby, který bylo stejně nemožný dovézt, jak tam byli obrovský borůvky, na krásný fjordy)
Co to je za zratku TM? A tvůj muž je čech nebo nor?
3. pro 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Doufam, ze jsou deticky v poradku a ze Maxikovi je uz lip - to je vzdycky takove smutne, kdyz stonaji...

Ta plenka pocurana je na zjisteni fenylketonurie. Diky za radu, vezmu tam nejakou starou ;)

Peto, mrzi me ta dnesni prochazka - ja jsem si akorat zouvala boty, kdyz prisla SMS - byla jsem venku od 9:30, stavila jsem se u kamaradky a pak jsme se jeste prosli... tak priste - treba pristi tyden, kdyz se vam to bude hodit...?

Laro, vitej, neni tvuj muz nahodou hokejista?
3. pro 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
verca111: Ahoj, jak jsi to uhodla? :slight_smile:
3. pro 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pbauerova: Ahoj, TM je zkratka za "ten můj" :wink: (nevymyslela jsem to já...)
Norsko je fakt moc krásná země, když se tam jedeš podívat na pár týdnů...nás už to fakt nebaví, prostě doma je doma ("Alpy tě ohhromí, ale tohle tě dojme..." :dizzy_face: )
3. pro 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo promiň, můj je normálně Čech, jsme všichni Češi jak polena (i když já se hrdě hlásím k maminčině moravskému původu), akorát děti holt mají v místě narození uvedeno Bergen a Lillehammer, Norsko.
3. pro 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maxino ma porad 38,davam leky kazdy 3 hodky,ale je zlatej.Dopol spal 3 hodiny,pak si hral,ale zadna divocina.Vubec neknoura,naopak je hodnouckej,zpiva si.Ji normalne,ted si dal jogurtovo-ovocnou Hami a uz je v kocarku.Usina dokonce i bez vozeni,jen ho tam frknu a on usne sam! Dokonce pecu rohlicky!
3. pro 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,fenylketonurie,to je ono!!!
Ty jo,hokejista,to je parada!Miluju hokej,byla bych na stadaku pecene varena!Laro,nahore si klikni na fotoalba,hned pod tim jsou moje alba a tam si muzes zalozit svoje a davat fota. :wink:
3. pro 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro, uvidíš, že budou v pořádku. Je to brzy, ale i tak věřím, že žádné problémy nebudou. Držím palce. To je hrozně zajímavé, co píšeš o životě "tam nahoře" :slight_smile: To mě vždycky zajímá, když někdo povídá, jak je to v cizině jiné. Ale je pravda, že když někdo vycestuje, většinou zjistí, že se v zahraničí žije lépe než tady v ČR. Máš to taky tak? Jé a vyfoť nám dětičky na dvoubobu, to bych ráda viděla :grinning: S těmi nákupy dárků to děláš dobře, ale já bych to nevydržela a dárky bych rozdávala už během roku, hihi :grinning: Já si chci po vánocích koupit buď tady nebo v Německu co největší (třeba dvoumetrový) umělý stromek. Nějaký krááásný na další roky, aby Daneček měl velký strom.
A ty jsi tedy rodila přímo v Norsku? Jaké jsou tam porodnice, péče a tak?

Hlavně mě tu prosím prosím nikdo nekamenujte za umělý stromek, já ho mám ráda :grinning:

A k tomu Norsku... soused mých rodičů tam byl letos na rybách a byl nadšený!

Makinko, ještě pořád? Je mi ho líto, zlatíčka. A můžu se zeptat? Kolikrát denně dáváš ještě nutrilon? Já dávám 1x v noci, pak ráno a 1x odpoledne. K obědu je zelenina+maso a k večeři kaše z nutrilonu. Přemýšlím, kdy bych mohla začít nahrazovat odpolední mlíčko ovocnou přesnídávkou. Ale říkám si, že to je asi ještě brzy, neměl by tak moc málo mlíka? Ať dobře dopadne pečení! :slight_smile:
3. pro 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, Daneček mi spí už od 13:00, asi už ho vytáhnu nebo já nevim
3. pro 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Táááák...už mám to album, dvoubob je tam taky...všechno to jsou fotky z listopadu.

V Norsku je život celkem fajn, po tý sociální stránce...akorát mi vadí, že tady mají takovou rovnoprávnost za každou cenu, a že mámy chodí většinou do práce staršně brzy...takže školky jsou plný ani ne ročních mimin. Jinak mi tu vadí ta tma přes zimu, touhle dobou slunce zapadá už ve 14,15. Je sice relativně nízko pod obzorem, takže vidět je delší dobu po západu než u nás... No a od konce října je sníh do konce března...místy i v dubnu...aspoň tady v Lillehammeru. V Bergenu to bylo fajn, tam sněhu moc nebylo...zato tam furt prší :dizzy_face:
3. pro 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,davam v noci a rano 150,po odpol presnidavce (ovoce,jogurtik,detske susenky a ruzne kombinace z tohoto :grinning: ) tak 90-120 a po vecerni kasi taky mensi davku.Podle toho,jak se tvari,nekdy mu i pridelam.
3. pro 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro, jen jsem si dala dve adve dohromady - takovych lidi, co bydli v Norsku a tady napul moc neni a ja jsem jednoho vaseho pribuzneho ucila Aj :slight_smile: - taky podle toho nicku me to trklo... :sunglasses:
3. pro 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha...tak to asi Kubu, že jo? :wink: Jiný příbuzný v DC nemáme...fakt je malej...jsem zvědavá, o kom tu ještě zjistím, že se známe, nebo bydlíme vedle sebe :slight_smile:
3. pro 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro, moc hezké fotky. Máš pěkné klučíky :wink: A teda s tím stmíváním je to síla, protože já potřebuju k životu světlo jako sůl. Jak ráno vstanu a je šero, tak mi den začíná pěkně blbě :grinning: Ještě, že Daneček vstává kolem půl deváté. S tím brzkým ukončením mateřské je to i ve Španělsku. Dělám v cestovce a když jsem odcházela, tak mi to šéf říkal (s humorem naštěstí).

Maki, díky :wink: Jen koukám, že si Maxík po ovocné sváče dá klíďo ještě sto dvacku :grinning: Hezky papá.
3. pro 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenik, díky. Ani jsem se "nechlubila", že sluníčko vychází až před devátou...já jsem taky jako zombie, čokoláda a sušenky to trošku kompenzujou...ani se nedivím, že tu tolik chlastaj a sebevražděj se. Zas přes léto je světla dost, ale to jsme většinou doma...přecejen je tu tepleji :sweat_smile: .
3. pro 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,jo,nekdy nepapa,nekdy zere :grinning: .Ale ma i dny,kdy nechava zbytky.Ovsem pes ma nutros rad! :grinning:
Hodinu jsem u nej musela sedet,uz sice spal,ale knucel a kdybych ho nedrzela,tak se probudi a plakal by.le uz je to dobry,uz spi tvrde.Mel ted 37,8,to uz jde. :wink:
3. pro 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda kocky,noc skoro idealni,jen obcas knoural.Akorat ma prujem,i vcera se posral trochu ridceji,ale dneska rano to byl narez!Jesteze jsem dala papirovou plinu,tohle prat,tak se pobleju. :grinning: A teplota jen lehce zvysena.
4. pro 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
makinka.1: Ahoj, tak to je dobrý :slight_smile: Mně Macík spal taky docela dobře, jen dvě kojení v noci a jedno ráno, aby ještě spal (stejně nespal). Akorátže já nějak nemohla spát, do postele jsem šla v půl 12 a ještě ve dvě (!) jsem se převalovala :frowning2: . Ach jo.
4. pro 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,
Laro, já myslela, že maj v Norsku prohibici :wink: ? Ty ještě kojíš? Jestli jo, tak jsi fakt dobrá!!!

Jo holky dneska naše hladovkyně! Ráno v sedum vysrkla 210! A za hodinku řev, to jsem jí zrovna přebalila, převlíkla do tepláčků, tak zkoumám co je špatně, proč bulí, tak jsem jí dokonce sundala bačkůrky, jestli jí jako někde netlačí schrnutá fuseklička a furt řev, tak poslední co mě napadlo, přidělat ještě 120 mlíka a spadlo to do ní jak do propasti, takže si pak říkám, že je to celkem prča, že mi dítě řve hlady a já jí sundavám bačkory :stuck_out_tongue_closed_eyes:, mno.....Jo a holky co už dáváte příkrmy, staršně nám chutná mléčná rýže, docela dobrej tip na sváču.
4. pro 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve Skandinavii se koji hodne dlouho,ze?Nekde jsem to cetla,ze to tam mamky maji takhle hozeny...
Prohibice??? :grinning: Mozna jo,ale prislovi chlastat jako Dan asi muselo nejak vzniknout,ze jo?Prohibici maji,aby se nechlastalo verejne a trochu se to regulovalo,jinak by to asi blbe dopadlo! :grinning:
4. pro 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No...že by tu dlouho kojily, když ty děti dávají v roce do školky? Já kojím, páč kluci nechtěli přestat...Ondra teda přestal ve věku, jako je teď Macek, ale ten se domáhá "míto" dost urputně...ale teď už kojím jen v noci (aby neřval), a po o když je po/při spaní protivnej.
4. pro 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek