• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
autor
Verčo tak já ho změřím a pošlu ti to do IP, ale snad nám ještě příští zimu vydrží.

Tak Vendulka kaši nechce včera mi to ještě prošlo ale dneska hysterie, takvám nevím pak dostala prso a byl klid teď už spí a doufám že bude.
5. pro 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, představte si, na ty naše lotry neplatí ani čerti. My už je dobře šest neděl masírujem, že když budou zlobit (jakože zloběj furt), že je čerti odnesou v pytli (Ondráš totiž už od září machroval, že se čerta nebojí, že mu loni dal kamión, no a že letos ko nakopne a vyhodí (jako Ondráš čerta)), on už Macík poslední asi dva týdny říkal, že v pytli (ho jako ten čert odnese), a že "bojíš, bojíš". Ondra už pak ke konci byl taky trošku rozpačitej. Já jsem si totiž těsně po Haloweenu pořídila za levno škaredou čertí masku, ať teda vidí, zač je toho loket... (fotky přiložím).
Vlítla jsem tam (už na chodbě jsem pěkně blblala a dupala), oni teda seděli trošku zaražení, ale pak Ondráš spustil "Není nutno..", pak prej "čerte, koukej jak umím hrát basket..", že prej nezloběj, ani trošku, tak jsem trošku přitvrdila, ale to Macek zase začal bulet. No vysypala jsem jim z pytle brambory, adventní kalendář a mandarinky...a šla jsem. Pak jsem se vrátila coby máma z nákupu, oni byli úplně v pohodě (čekala jsem nějaký hromádky neštěstí, "mami, mami, chtěl nás odnýst čert...")...Macek si žižlal čokoládu z kalendáře, říkal "če´t, blblbl...
V tý chvíli jsem si říkala, kurňa, že jsem je do toho pytle nestrčila :angry: ....no, příště.
5. pro 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak fotky až posléze, jsou moc veliký, tady nemám prográmek.
5. pro 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky.Danco,bud v klidu,Max mel taky dneska u kase zachvat,dokonce se vytocil tak,ze ani mliko nechtel.Takzt sel spat skoro bez vecere.Je fakt,ze mel vydatnou svacu...
5. pro 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravim všechny i novou členku :slight_smile:
Nestíhám a tak vždycky jen dočtu.
V pondělí večer sme byli na pohotovosti. Malá měla 39,7 ....známý chlapeček měl anginu a protože prej řádí tak sem nechtěla čekat do rána co bude. Nic neměla, ale druhej den u Dr. byla načerenalá mandle. Teplota už se naštěstí pohybovala "jen" kolem max 38 a pomáhalo, když sem potírala mundisal gelem, ale zoubky zatim nevylezly.
Jinak k lezení si začínáme stoupat, takže začíná být veselo. Pořád všechno uklízíme a hlídáme :slight_smile:
Já začla trochu chodit do práce, takže to s manželem kloubíme jak to jde, teď navíc malá ještě s tou teplotou, takže sme ani nechodili ven. Za to zítra si to vynahradíme. Jedu k bráchovi blbne mi auto tak vezmem kočár a když bude strejda pracovat my se budem projíždět, tátu máme v práci.
Rya mě malá kaši odmítá do dneška, zkoušeli sme už asi 3 nebo 4, ale žádná neměla úspěch, takže večeříme mlíko. Prej pokud jí to stačí tak neni co řešit, ale je blbý, že kdybys dávala mlíko tak ji musíš zvykat na flašku, tak to zkoušej a třeba za pár dní začne chutnat. Musí si zvyknout, že baští něco jinýho než jen MM.
Lara kludi jsou správný, asi to budou pěkný čísla :grinning: :grinning:
5. pro 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dneska jsem se byla poprve podivat ve Snezniku,ale ne s detickama v detskym koutku,ale byla sem objednat listky na koncert Sunshine,konecne jdu na poradnou jizdu!!!Ja se tak tesim!!! :grinning:
5. pro 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čtu to po sobě a píšu jak tatar...snad to pochopíte :sweat_smile:
Myslela jsem to tak, že spíš si myslíme, že teplotu měla proto, že jí asi polezou další zoubky...
za mmt přídám další foto
5. pro 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
my rozumet... :grinning:
5. pro 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
zdravím všechny a i nové členky :wink:

taky nestíhám.........zítra máme oslavu roku-letí to jak voda...... :wink:..........

jinak my byli na čertovské besídce,pak dám foto.......

nemocní broučci at se daj brzy do pořádku......kdyby to mohl vzít človek na sebe to jejich trápení,jinak to bude asi neco na slunci,my taky nespíme po nocích :frowning2: ,taky mažem dásničky a stejnak nic,tak nevim,co zas blbne

jinak dneska se vyčurak poprvé do nočníku,zahrál mu písničku a tak už tam chce pořád,pořídili jsme ten od Fisher price a supr :wink: ,já vííííííííííííííímmmmmmmmmm,že je to trochu pozdě,ale přeci,já jsem ráda.........ale nechodíme,zatím,takže roku neuteče,jen za ruku :wink:

všechny zdravíme,pak dodáme fotku z čertů a z roku :wink:
5. pro 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ryangi, diky, to jsi moc hodna... Ja s tim nasim kolohnatem budu jeste mit pekny "lazne" :grinning:

Peto B, ja si toho samozrejme nevsimla, odpovedela jsem ti emailem :dizzy_face:
5. pro 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt přidávám se, naše spací růženka na dnešek hodně blbě spala, vlastně na včerejšek taky...dneska to vypadá líp tak snad bude už vše OK
A Šimonkovi samozřejmě všechno nej k 1.narozeninám :slight_smile: uteklo to vážně jako voda...ať si užije oslavu a hlavně spoustu dárečků.
Proč myslíš, že je s nočníkem pozdě? To si nemyslim, ale možná mají zkušenější jinej názor. My nočník zatim skoro nepoužíváme, malá nám do něj propadává :sweat_smile: :sweat_smile: budem asi muset pořídit menší :grinning:
5. pro 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím Simce a Nattally!
Co se týče naší nočníkový zkušenosti, tak Ondra měl z nočníku úplnou fóbii (a to měl takovej pěknej, autíčkovitej), jakž takž na něm zvládl sedět až ve dvou letech, a to jsme u toho museli číst Krtka...ale naučil se chodit vlastně až na záchod ve třech letech :sweat_smile: . Macka jsem začala posazovat o fous dřív, ten teda fóbii neměl, ale zase z toho má děsnou srandu. Když ho posadím hned poprobuzení (někdy se vzbudí sám brzy ráno a říká, že "bobet" nebo "čůat"), to se většinou zadaří...no a pak už se hlásí o "pínu", já mu řeknu, aby nahlásil, až bude potřebovat....za chvíli děsnej smrad, tak se ptám, co to tu smrdí..."Onda"....Ondra nesmrdí, ty máš bobek! "Ne..."....a má ho tam :angry: . Ale někdy přijde, že ho tam má, a nechá se přebalit včas, než se to rozmatlá :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale aby si řekl sám včas...leda, když má jít spát a nechce. :confounded:
Takže s nočníkama se vůbec stresovat nemusíte :wink: .
5. pro 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska je něco ve vzduchu, ne? Daneček mi řval všechny jízdy autobusem a pak ještě doma dělal "mírné peklíčko". Řve i teď večer z postýlky. To bude zas noc. Na dnešek jsem vstávala tak 8x kvůli tomu pitomýmu dudlíku. Potvůrka jeden :slight_smile: Maki a dostat do něj dneska večeři byl tak nadlidský výkon, že jsem to s nervama vzdala, předala žezlo tatínkovi a šla se uklidnit do ložnice :grinning:

Simcecz, chudinka Madlenka, takovou horečku :frowning2:

Natt, tak hezkou oslavu toho jednoho ročku. Už se na to taky moc těším. Přeji hodně štěstíčka, zdraví a radosti broučkovi :slight_smile:

Holky a kdy je podle vás dobré začít zkoušet dávat prcka na nočník? Nemám tucha.
5. pro 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezkou sobotu všem,
holky na mě padla nějaká depka, asi to počásko nebo co... :frowning2:
Natt, krásnou oslavu, udělejte pořádný mejdlo!!!!
Simce, doufám, že už je malinký líp, přeju brzké uzdravení, to děs, když nám ty mrňátka stonaj... :cry: :cry: :cry:
My dáváme, na nočník asi od 8mi měsíců, ale jen na velkou, to když poznám, že se jí chce, nebo v její obvyklou dobu, ale že by si nějak sama řekla, to zatím ani omylem, spíš si myslim, že jí jen pomalu na ten nočník zvykám a že se s nim seznameuje, ale opravdu nějakej efekt zatím moc nevidím a nečekám, někde jsem vyčetla, že míma začínaj tohle ovládat a rozumět tomu až tak někdy od 18ti měsíců, dřív, že to nemá valnej smysl.
6. pro 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Dneska jelo momino k babicce,tak muzu makat.Noc v pohode,navdory absence vecere se vzbudil az v 1,30.Takze asi vazne vecer nemel hlad.
Marudkum preju uzdraveni a Simonkovi peknou oslavu.
Ja davam Maxe na(d) nocnik uz hodne dlouho,vzdycky,kdyz zacne tlacit.Teda krome prujmu,ty jsou nenapadny. :grinning:Takze mame minimum posranejch plen.Ted uz zacne brzy sedet jiste,tak ho budu na nocnik zkouset posazovat casteji. :wink: Peto,holky z diskuse "Bezplenkova komunikacni metoda" by s tebou jiste hrube nesouhlasily! :grinning: :grinning:
6. pro 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
tak my jsme se vrátili z plavání a moc moc se nám to všem líbilo. Byli jsme tam jenom čtyři a dělali nové věci. Sami jsme potápěli, skákali, plavali na těch molitanových rybičkách, bylo to supééér!! Jo a voda teplá!

Maki,
vy jste asi ve čtvrtek nebyli, nebo jo?

Jarda taky než se navečeřel, tak to bylo peklo a pak ten řev než usnul, asi bylo něco ve vzduchu když vás tak čtu! Dančo, já teda moc už klasické kaše nedávám, ale spíš vločkové a teď hodně polévky, přijde mi že dýl vydrží, ale nevím jestli na to není Vendulka malá?! No, zkusit se to může! A neboj, bude to v pohodě, chce to jenom čas :wink:
6. pro 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,nebyli jsme,jeste mel zvysenou teplotu,ale hlavne prujem.Myslim,ze kdyby to tym pustil,tak vy se dneska jeste nekoupete! :grinning: To je fajn,ze je to konecne teply!
Maxinovi chutna ryzova kase,ale vcera mel poprve krupicovou a neee :grinning: !Ale jak rikam,nemel asi hlad,zkusime to znova.Jakou davas Vendulce,Danco?Taky ryzovou?Asi je jeste brzy,neni na ni asi jeste pripravana.No a na vlockovou si taky jeste bude chvilku muset pockat,na lepek je jeste brzy.
6. pro 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je, ale u kojených dětí se zkouší lepek dřív, ideální když se kojí, u nás je to hit, ale jak říkám, husté polévky se nám osvědčili, trošku jsme to jídlo přehodili. Dneska ho chci dát večer do svého pokojíčku, tak jsem zvědavá jak bude spát :sweat_smile:
6. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,to jsem nevedela,ze se u kojenych muze driv.A,Jarda bude mit premieru!Tak at to dobre dopadne.Maxino spi v pokojicku od narozeni,ale mam to 4 kroky od postele,vybourali jsme kvuli tomu dvere z loznice do pokojicku.Ted ale radeji priviram dvere,ted v zime kocky vyhledavaji teplo,tak aby je nahodou nenapadlo jit spat k Maxinovi. :grinning:
6. pro 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, Vednulka má hodně citlivou pleť a dr. říkala že čím déle ji nebudu vystavovat lepku a dalšímalergenům tím lépe, jinak kaši máme od Nutrilonu První kaše se to přímo jmenuje je bez lepku. Asi to ještě nechám plavat a začnu přikrmovat až po šestým měsíců, přes den i v noci kojím každou 1,5hodinu a stejně málo přibrala prý je těch 100g za týden minimum. No na další vážení jdeme v lednu a to už nám bude šest měsíců takže ještě vydržím a uvidím co si na nás dr. vymyslí, ale asi jí to zavolám a domluvím se co stím když kaši nee. Píšu jak tatar tak snad to pochopíte :wink:
6. pro 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
rya,
taky kojím často, tak po 2,5-3hod. tak snad to pomůže a když ne, tak se taky nezblázním! Ty kojené děti jsou fakt závysláci :sweat_smile:

Maki,
už jsem to zkoušela když mu bylo 6měsíců a bylo to stejné, tak jsem zvědavá :wink:
6. pro 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam z alergii taky stach,vlastne teprve minuly tyden jsem mu dala poprve detske susenky,takze mel prvne lepek.A ted tu kasi,teda jestli ji vezme nekdy na milost... :grinning:
6. pro 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! S kašema jsem začínala s Mackem nějak před 6 měsícema (jeho, né teď před půl rokem :dizzy_face: ), s různejma rejžovejma (úplně první tuším rýžovobanánová - banány už jsem mu v tý době taky dávala), kupovali jsme Sunarky a Hami, namíchala jsem vždycky jen pár lžiček...a celkem ok. U Ondráše jsme začínali taky tak, ale ten až do roka celkem tvrdošíjně odmítal pozřít cokoli. Ty lepkový kaše jsem začala zkoušet až tak po 9. měsíci, napřed ovesnou, pšeničnou až na konec. S alergiema jsme na tom zatím dobře, takže vyloženě pozor jsme si nedávali.
6. pro 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzu se zeptat,jak jsi delala ovesnou kasi?Ja mu nechci davat kravsky mliko minimalne do roka,mozna dyl.Tak uvarit ty ovesny vlocky ve vode a pak smichat s kojeneckym mlikem?
6. pro 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, prostě jsem ji koupila v krabici a uvařila z převařený koj. vody :wink: , mlíko jsem taky nedávala, až už byl větši (cca 15-16 měsíců) a domáhal se kakaa od bráchy.
6. pro 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,ja myslela,ze jsi delala nejakou domaci.
6. pro 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki: i kdepak, přece se nebudu patlat s kastrólem domácí kaše, kterou mi pak krom 5 lžičenek nechá ladem :wink:
6. pro 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooo, už jsem do alba dohodila i toho čerta
6. pro 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska kase naprosto bez kecu az do dna.Ale rejzova. :grinning:
6. pro 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki, super :wink:
Mně včera kluci zblajzli Macek 2 a Ondra skoro 3 palačinky :slight_smile: Dnes taky papali pěkně, dokonce i oběd, O snědl skoro celou kotletu :fearful:
Ale my byli předtím hodinu v tělocvičně, tak se asi chudáci vylítali.
6. pro 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek