• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
AHoj holky..
Terez,se máš,užijte si to a hlavně si odpočiň..
My měli včera ráno šok.Před osmou jsme odvedli Šimonka do školkya jeli do města,že se dáme oba stříhat,ne¨ěco zařídíme,zajdem na oběd..jenže před půl devátou telefon ze školky,že Šimonek upadl na ručičku a že se jim to nějak nelíbí.Tak jsme tam dojeli,zaskočili k naší mudr,ta nás hned poslala na chirurgii do nemocnice.Na rentgenu zlomenina a naví měl tu kost ohnutou,takže jsme tam spolu zůstali a hned odkolko mu ji pod narkozou rovnali.Naštěstí dneska na kontrole to vypadalo dobře,tak nás pusitli domů,bylo to tam nekonečný.Navíc včera v tom vedru nesměl malej kvůli narkoze pít a jíst,tak byl zpruzenej.Příští týden jdeme na kontrolu,zvonu na rentgen,pak mu dají pořádnou sádru (teď má dlahu) a řeknou,jak dlouho to bude mít,ale počítám,že naprostou většinu léta..fakt úžasný.Učitelky ze školky mi několikrát volaly,omlouvaly se,ale to se prostě stane,za to nikdo nemůže.Držel se při pádu za ruku se svojí nej kamarádkou a ta dneska chudinka nechtělaj ít ani do školky,když on tam není.Navíc dětičky jí říkaly,že za to může ona,tak z toho byla špatná.Naštěstí jim to učitelky vysvětlily,tak snad to bude dobrý..
29. čer 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Terez, tak to si dovču hezky užijte, knedlíky jsou v zahraničí hit, to je pravda - a ty jsi kuchta na 1*. takže to bude super - věřím, že je stihneš...

Bell, to by se ti líbilo - vyměnit tchýni a ještě takto, co??? :grinning:

My byli od včera u našich a přišli jsme před chvílí - tatínek nám je na 2 dny v Praze a velkej brácha byl přes noc na školním výletě. Takže jsme užívali zahrádku, nové pískoviště, bazének, babičku a dědu - ten má před sebou ještě měsíc v korzetu :frowning2:
Chystáme se zkusit nočníček - tak uvidíme, jak nám to půjde... :wink:
29. čer 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, tyjo - to je mazec... Tak ať mu to hezky sroste a je brzy OK. To mě mrzí, moc na vás myslím...
29. čer 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,dík..mě to taky moc mrzí,hlavně fakt netuším,co s ním budeme dělat..do školky nepůjde a nic pořádně nemůže-má to na pravé ruce a je pravák..max, ven na prochajdu nebo na písek.I když pak se sádrou v igelitu snad i na nafukovací člun do bazénu u našich,,stejně dovnitř nevleze,jen se vozí.
29. čer 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru,teda to je smula.Chudak malej...
Terez,zavidim Francii,jeste jsem tam nebyla,chtela bych do Provence.
29. čer 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, existují náhrady sádry, se kterými se smí i koupat - tedy pro dospělé určitě, akorát se za to platí asi 400,- - tak se na to zeptej...
29. čer 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,Verčo,určitě se zeptáme,víme o tom a klidně to zaplatíme..jde spíš o to,jestli to bude možné..podle zprávy má zlomený loket a předloktí.
Teď už spinká,ale měl zvýšenou teplotu.Snad jen z rozrušení a nevyspání....
29. čer 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko!!Teď pořádně dočítám..chudák malej to je teda blbý na prázdniny,achjo :frowning2:
Mojí sousedky kluk si zlomil nohu(6týdnů sádra-nechodící) a to tak že byl už na 20h v pyžamu,skákal na posteli,byla tam i ta moje kámoška(jeho máma+děda) ten mu říká-neskákej nameleš si pusu,no a kluk bác zamotanej do peřiny spadnul na zem,tím že ta noha byla v peřině asi se mu zkroutila a praskla...
Já ho viděla třetí den co měl sádru,vezli ho v kočáru a to zkrátka nebyl Filda kterýho známe...nemluvil jen koukal,úplně bez nálady,no po těch pár týdnech se dal do kupy a lezl po čtyřech jako by ani neměl na noze sádru :wink:
Petrunko posíláme od nás pohlazení a pofoukání na ručku ať je hlavně Šimonek v pohodě!!

Maki no nevím jak s těma vejletama-páč za 1) malej jěště mimo domov přes noc nikde nespal(obávám se jaké bude uspávání)
Ale je jasné že bych tam ráda něco viděla,dáme holt na strejdu kam nás vezmou.........
29. čer 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru,teda to je mela :frowning2: ,tak přeju ať se mu to srovná co nejdřív.Fakt to je prostě zákon schválnosti takhle na léto :frowning2: ,no ale hlavně ať má ručičku v pořádku.Možná má chudinka i trochu šok,ne?Dětsk se většinou spíš leknou z toho co se stalo nebo jak se to stalo neb ještě úplně neznaj důsledky toho či onoho,takje nejspíš chudinka přepadlej z toho tak nějak celkově,viď. :frowning2:

Terez,hele naše Jaňule byla taky taková cíťa,že mimo domov bylo uspávání skorem neřešitelný....na chalupě jsme s ní museli běhat v kočáře až do zemdlení jak v poledne tak večer a večer teda fakt až do tmy a pak jen velmi velmi opatrně přenést do baráku :rolling_eyes: .No a nakonec jsme jeli na dovču a taky jsem měla obavy jak jí tambudem v penzionu uspávat,aby jsme jí nemuseli uspávat až někde do noci a netloukli na nás přes zeď ostatní,ale ona v jinym prostředí najednou jako když mávne proutkem usnula raz dva :astonished: kolem osmý večer a hotovka :astonished: ,tak třebas to bude mít na Kristíka taky blahodárnej vliv :slight_smile: .
29. čer 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,my teda s nočníkem postupujem velmi velmi zlehka :rolling_eyes: :grinning: ,ale už to bude skoro měsíc,co Janička chodí kakat jenom na nočník nebo na velkej záchod :slight_smile: ,do plínu už vůbec ne :slight_smile: .........ále čůrání.........to nějak nepovažuje za důležitou věc,kvůli který by se měla zvednout a dojít si :rolling_eyes: .Akorát teda když jedem na nákup do tesca,tak musíme pokaždý jít občůrávat travičku u parkoviště :grinning: :grinning: :grinning: .Jednou jsme to zkusili a teď jak se k tescu přiblížíme tak hned musíme jít čůrat :grinning: ,ještě budu muset najít nějaký místo i u hypky a kaufu :grinning: .Jinak,holky,jak to jako děláte s nočníkem?Kde přesně ho necháváte?My od samýho začátku necháváme nočník jenom v koupelně(máme tam i záchod. mísu) a nikde jinde a učim jí,že si musí prostě dojít tam.............já jako vim,že by moh bejt nočníček někde blíž,ale mě se to nějak nelíbí.Možná by to pro nás pro všechny bylo jednodušší a asi by se i rychlejš na to naučila...........ale jak jí mám pak vysvětlit,že tam kde se jí a spí se potřeba rozhodně nevykonává ? :rolling_eyes: Už teda mi to umí hezky celý převyyprávět......že musí jít do koupelny,otevřít dveře,rozsvítit,sundat si kalhotky,sednou si na nočník.........ale hezky mi to přeřiká ....a pak se jít ten proces moc abslovovat nechce :fearful: ......někdy jo,když si na to myslí :slight_smile: .
29. čer 2010 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Peťo, to mě mrzí, Šimonkovi pohlazení, aby se to líp hojilo... za pár dní se oklepe, na sádru si zvykne neboj, děti jsou přizpůsobivý, mám známou a té si chlapeček v první třídě vymknul koleno, dostal ortézu a berličky no a za tři týdny ze školy volali, že kluk prodává procházku s berlema spolužákům za 20,- :grinning: :grinning: :grinning:

Bell napadá mě jestli si Jaňulka takhle nepřipoutává pozornost? a nebo prostě v zápalu hry zapomene, je to daleko....? my jsme v pondělí taky koupili nočníček, no zatím nevím jak do toho, neb Dája čůrá každých asi 10-15 min, vždy učůrne, takže tu běhá bez plín a čůrá všude jen do nočníku to nějak nestíháme, ale přijde mi,že když sedí na nočníku tak chvíli kouká a pak se začne škubat, takže na čůrání ani nemyslí :stuck_out_tongue_closed_eyes: zatím se to povedlo jednou, ale ........ :unamused: a nočník máme tedy v pohotovosti, tam kde jsme...
30. čer 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
my teda máme nočník vedle postele u šimonka,jak na noc,tak den,nebot se nám nikam jinam nevejde :unamused: ..................a je na to zvyklej,proste řekne,že jde čurat,já ho vyleju umeju a brátim............na bobka me taky zavolá :wink: :wink:

petrunko,
ježiš moc Šimonka pohlad.............hlavne,at to dobře dopadne a se sádrou dobře pořídíte :wink:

30. čer 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Posílám odkaz na fotoreportáž z Jánského vajíčka:
http://larakroft.rajce.idnes.cz/Janske_vajicko_2010/

Teda Petru, to je pech. Tak ať to zvládáte dobře i s gipsíkem.
Mně už je jakž takž dobře, Macek už je k neudržení, ale rýmu má pořád, Ondra je bez horeček a kašle a zeleňáky má až hrůza. To je taky radost. V pondělí nám přišel pán opravit lednici v myšárně, která už asi půl roku nešla. Tak jsme ji s dědou posunuli, aby k ní mohl...on ji zapnul...a šla. Mrcha. Zatím jde furt, tak asi dnes přijde a zkontroluje ji pořádně. Babička vzala Macka včera do hypky a prej zlobil úplně příšerně - když řekla nevengluj s tím vozíkem u kasy, vzal ho a odvez pryč. Odmítal se hnout od bedny s melounama, dokud tam paní nepřenese napůlený, pak jí jeden sebral rovnou z vozíku a vlekl ho pryč...A tak.
30. čer 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...díky za podporu,docela jsem ji potřebovala.Po tom pobytu v nemocnici obzvlˇášť,já to prostředí fakt špatně snáším,i když na dětským je to docela hezký.
Prcek měl teplotu i ráno,¨tak kluci zašli k doktorce.Naštěstí s rukou by to mělo být ok,má zarudlý krk a bolest bříška bude nejspíš od píchání dlahy.má ji až nad loket.Nakonec budu ráda,že je "jen"nemocnej.Už jsem se děsila komplikací a nové hospitalizace.Ráno sjem šla do práce dost vystresovaná,už je to lepší.
30. čer 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

My byli ráíno na posledním plavání - náhrada za odpadlou lekci.
Tak jsem si našla pěkně bus ze Žetenic a na něj vávaznou 9-ku, co staví u Kauflandu... :grinning: Trochu mi vypadlo, že je vysvědčení, na přestup jsem měla minutu a ona ta jednička tam dorazila o 10 minut později :-O
Takže Petík šlapal z Průtahu do plavečáku a po plavání zase na Průtah - zvládl to skvěle, v autobuse cestou domů jsem uisínala já :grinning:

Laro, fotky super.

Bell, to jste šikulky s čůráním - u Hypru je taky tráva a u Kaufu holt asi nějakej kanál??? :grinning:

Petrunko, věřím, že se Šimonek brzy s tím srovná a bude to OK. Myslím na vás.

My za chvíli jedem na zahrádku - co doma, že?
Akorát Petík spí od 12:15 a je pořád tuhej... :slight_smile:
30. čer 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme dneska přijeli domů. Musím vás dočíst a napsat, hned jak bude troška času! :slight_smile: Jinak všechno v pohodě, Rostík jí a spí, tak uvidíme jestli mu to vydrží :wink:
30. čer 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,ahoj..vítáme doma.Hlavně,by to Rostíkovi dlouho vydrželo:slight_smile:
30. čer 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata:slight_smile:

Jiřík samé jedničky!!!!!!:slight_smile:),teď už je u tchýně bude tam spát,zítra na večer jedu pro něj,takže musím říct ať je tchýně jaká je,jsme spolu za dobře(bydlet společně v baráku asi by to nešlo,to vím na 100%)takhle je to v pohodě! :grinning:
30. čer 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,Jiříkovi gratulace,jeto šikula
30. čer 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunka: Tak se také připojujeme s pohlazením pro marůdka ... a přejeme hodně síly pro rodiče. Já jsem z těch dětskej nemocí i úrazů, z té beznaděje, že jim nemůžu nějak pomoci, vždycky dooost zničená ...
jo a když nás s Toníkem přijímali do nemocnice ,tak jsem brečela skoro pokaždý ... taky to prostředí strašně špatně snáším ...

bell: když dáme Dáje plínu vždycky se vyčůrá ... je to pro ni pohodlnější ... tak že jsme taky očůrávali a stále očůráváme kdeco :slight_smile:)))
nočníky jsme měli hned dva ... u postele a na záchodě taky ... a když potřebovala a řekla skákali jsme pro ně jak divý, protože jsme si říkali, že si ty svěrače musí teprve vytrénovat a mohla by to taky pustit ... teď už chodí jen na záchod, ale někdy v rozrušení nebo při zápalu ve hře si ucvrkne ...
30. čer 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja teda s nocnikovanim prestalabojovat,nema to smysl.Plinu ma na ven do mesta a na spani,ted se rano docela pravidelne posere,na nocnik proste nepocka a pusti to do pliny hned po otevreni oka.Pak mu ale zase s klidem muzu dat jen kratasy,bo uz neni pravdepodobny,ze by kadil znovu.Curani vicemene chytame na nocnik,snazime ho ucit curat ve stoje,ale to ten potvora nechce.Takze ma nocnik v koupelne a kdyz na otazku,zda chce curat neodpovi,tak vim,ze chce a bezime.... :grinning: Ted jsme furt venku,tak nocnik bydli u psi boudy. :grinning:
30. čer 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrunko,
a jakou jste dostali sádru?????muže do té vody aspon???????jéééééé a jeste nemoc k tomu.ach jo,takhle na prázdniny :unamused: .........at je malej brzy fit :wink: :wink: :wink:

bell,
a nikdo tchýni nechce vid :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

terez,
no neke???? samé?????????-šikulka :grinning:

prin,
tak už jste doma?????? :wink: ,tak pak ukaž Rostíka a napiš,co a jak :wink: a jak reagujeJjaroušek na brášku????a jak se mela jmenovat případná sestřička?????? :wink: :wink:
30. čer 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, vítejte doma a ať to hezky zmáknete :slight_smile:

Terez, Jiřík je šikula - Adam měl devět dvojek - o jednu nebo dvě mu uteklo vyznamenání, ale jsem moc spokojená, on ten gympl není zrovna lehkej :wink:

Já nočníky startuju zítra, ale asi bude vééélká nevole.
30. čer 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem děkujeme :slight_smile: :wink:

Verčo držíme palečky ale neboj Petík to zvládne! :wink: a Adam má taky pěkný výzo,na kluka supéér!!!

Prin vítejte doma a mezi námi :slight_smile:

Natt no měly někteří i dvojky!Snad mu to vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maki já občas vezmu malýho ven nahatýho a jak mu sáhnu na pindíka už se škube že nesahat :grinning:
30. čer 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kluci spí a mám chvilku...
děkuju za přivítání, no jak mi dr.pomohla, tak jsme v sobotu v devět večer dorazili do porodky s kontrakcema a prý jsem na prst, to jsem radost neměla a zvlášť, když mi přes noc úplně ustali, ale ráno kolem páté už byli spátky a silnější no a v 10.08 byl na dvě kontrakce na světě! Já vám byla ráda že se narodil dřív, protože byl velký a měl omotanou šňůru, taťka byl se mnou, a bylo to vlastně rychlé!

Natt,
sestřička měla být Alžbětka :slight_smile: No a Jaroušek ho včera na návštěvě vyndaval z postýlky a prý si ho bere domů a máma tam ještě zůstane :grinning: no chodí, dává mu pusinky a musím říct že dává pozor aby mu neublížil! My jsme s ním o tom hodně mluvili už předem, tak to asi pochopil, snad to tak zůstane!

Holky, gratuluju k vysvědčení, kluci jsou moc šikovní :sweat_smile:

petrunko,
ať jste brzo v pohodě, je to pech a ještě takhle v létě sádru :unamused:

Bell,
taky to tak máme, deme na procházku a my už se víceméně neptáme jestli chce čůrat, řekne si sám, ale když se mi zdá že si neřekl dlouho, tak se ptám jestli chce čůrat a prý ne, a dojdeme o deset metrů dál a hned křičí čůráááát, jak na lesy, tak to bude asi normální, hlavně když to vydrží! :sweat_smile:
30. čer 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, ahoooj :slight_smile:
Kluci jsou krásní bratříčci, tak hodně radostí.
A koukám, že v porodce upgradovali ty vozíčky - jsou moooc pěkné :slight_smile:
30. čer 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
prin,
tak to byla rychlost..........to je dobře :wink: ...........
30. čer 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,
jojo, dyť ty postýlky byli šílené, vozíčky jsou paráda a taky monitory že do nich dávají :slight_smile:
30. čer 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nám dali monitor i do postýlky, když se ten náš "chudák" čtyřapůlkilovej narodil dřív... :wink:
Ale kvůli tomu vozíku si to snad MUSÍM zopakovat :grinning:
30. čer 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,díky za tipy s nočníkováním :slight_smile: .

Prin,jejda ty už jsi doma ?! :sweat_smile: To si se v tej porodce moc dlouho neohřála :sweat_smile: .Tak moc přeju ať ti dělaj kluci jenom samou radost,aby sis taky mohla v klidu odpočinout :slight_smile: .Hele aže ty druhý porody jsou mnohem lehčí,viď :slight_smile: .Čoveče my jsme s Janičkou o mimiku taky dlouho dopředu mluvili.....jenže jsme to možná až trochu přehnali :confused: .Nevim no.První dva týdny byla nadšená a pak najednou zjistila,co přesně to obnáší mít doma mimčo....Jenže to je zase další kapitola,že i přes gardu babiček jsme s Janičkou dělali její nejoblíbenější aktivity jen my dvě spolu :fearful: ,včetně uspávání neb se celej den těší až si budem večer před spaním číst( i to co jsme si čelti přes den třikrát :sweat_smile: ),ale te´d už máme nejhorší za sebou a ještě Janička chodí ostatním liidem řikat co maj dělat,když Jaruška pláče :grinning: -jako že hce nabumbat nebo že jí maj přikrejt nožičky,podat nudlíček(dudlíček) pohoupat apod. :grinning: Každopádně už vím,že je dobré nenechat se od ostatních zvyklat tim jak si oni představujou,že se máme sžít s miminkem :rolling_eyes:.Já byla úplně v pohodě než jsem začla přijímat rady od okolí :rolling_eyes:a teď když mi někdo řekne,že by jsme měli dělat tohle nebo támhleto tak je posílám rovnou......že :grinning: a jsme všichni spokojení :slight_smile:.Hele a kdo tě vlastně rodil? Jaký máš zážitky z šestinedlěí?Povídej,přeháněj :sweat_smile: .......až si najdeš chvilinku :slight_smile: .

Jinak mám spousty fotek z chalupy z bazenku,ale nevím zda sed ja poblikovat na netu :grinning: .Každopádně jsme přesluněný až až.Jo a tao taky musim napsat jakej jsem měla zážitek s atuem :grinning: .Tak si tak spokojeně jedu s holkam na chatu za našima se slunit ....naložim je i s hromadou krámů na pouhý jeden den :rolling_eyes: .Přijedu tam a protože máme nacatu až úplně u lesa příjezdová cesta je vcelku dobrodůržo(asi tak v úhlu 45 stupňu,kameny,tráva..apod :sweat_smile: )tak jsem zaparkovala nahoře obd chalupu vejš,že to dojdema nbudu riskovat,že bych tam skjesla s autema nevyjela,i když manža až dolu zajíždí.No jak jsem ládovala holky en a zvřela si auto,tak jsme si tam přivřela vetvičku lísky........jééénže :rolling_eyes: ,máme zašupovací dveře na lekriku aona se mrchla chytla přesně do to čidla na zavírání,takže dveře nešli dovřít,ovšme ani otevřít a to nai el. ani ručně no prostě nic,takže jsem holky dala celá opocená jsem pomocí nože s truny od sekačky jala se opravovat auto :grinning: .Nakonec jsem to vzdala,že ho nenechám otevřený bez dozoru neb centrál samo tim pádem taky nefungoval a sjela jsem až k chatě....takže někdy při opdoledni se mi podařilo dveře otevřít a odstranit list z čidla a řikám si,že dobrý ono hovno zlatá rybko :grinning: ,dveře se opět znova nezavřeli........nakonec jsme večer odjížděli s pootevřenýma dveřma,nějakym zázrakemjsem ten kopec vycouvala :astonished: až nahoru bez problému a jeli jsme dom za neustálehé pípání a hlášení auta o otevřených dveřích :rolling_eyes: ,aby mi po chvilce Janička řekla : Klíče,mamí,klíče.......a já na to jaký zase klíče?.nooo jo,tak volám dědkovi,jestli nejsou v chalupě moje klíče a ono jo :grinning: ,takže jsme to ještě zachránili.Janička teda ode mě obdržela velikánskou pochvalu za upozornění :grinning: ,holka už mě má přečtenou,že já a klíče to je nekonečný příběh :grinning: :grinning: :grinning: .Nakonec jsme dorazili dom v pořádku.i když to pípání celou cestu... :rolling_eyes: ......manža pak těm dveřím ručně domluvil :grinning: .......tak snad už prej fungujou :sweat_smile: .
30. čer 2010 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek