• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Dobré ráno,

Bell, my si o ATB neříkáme. Dokonce, když je doktorka navrhuje, tak děláme i takový ten test z krve u ní v ordinaci, jestli je to potřeba. Ona sama ani ATB nedává, když to není nutný. A jsem ráda, že se ti líbí fotky.

Sin, nám taky období vzdoru začalo v tu dobu. A nějak nepřešlo :grinning:

8. črc 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!
No já měla asi taky 2-3x v dětsví ATB na angínu a v dospělosti 1 na angínu a 1x na zánět močáku...že naše dětská doktorka nemá CRP (nebo T?) přístroj mě štve, ale ona vždycky zkouší napřed běžné léky, pak lokální ATB a až když už se neléčíme dlouho, tak celková. Ale je to vopruz, když třeba ze 3 měsíců jsme fit dohromady 4 týdny. Prostě prý ty děti se přirozeně imunizují do cca 7 let. A za nemoce můžou převážně školky...ale i tak mi přijde, že za našich mladých let se nemarodilo tolik, jako teď ty naše děti...chjo.
Jo, nikdy jsem si o ATB neřekla, ani pro sebe, ani pro děti...jen jednou jsem u Járy od Bell škemrala o ATB v neděli, páč mu naskočila angína jako prase a on už měl v pondělí brzy ráno odjíždět do Norska :grinning:
8. črc 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě přijde holky,že s těma atb nějak moc teda nešetří..no snad dr. vědí codělaj.Nám např. Pánek Janičce na angínu vlastně nic nedal.Ptal se nás co dáváme my,já řekla že panadol baby a on,že to je akorát ,ať přijdem kyby se to nelepšilo nebo za týden na kontrolu .Proto k němu chodim ráda.Na minulym převážení Jájiny jsme zjistili,že přibrala jen čtvrtkila za tři tejdny on si to spokojeně zapsal do karty a že dobrý.........no my zvyklý to dát za tejden :confused: ,tak nás uklidńoval že to je v pořádkua co by jsme jako ještě chtěli,že takový miminka nejsou kolkrát ani v půl roce :sweat_smile: ,že má prostě růstovej skok.Takže jsem ráda,že zbytečně nepanikaří a spíš uklidní :slight_smile: .
8. črc 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo...jen taková perlička...včera přišel tatíkovi dopis z magistrátu...on je v tom Finsku, tak jsme to radši otevřely...na základě podnětu a provedené kontroly magistrát zjistil, že nemáme posečený pozemek, co máme ještě za zahradou...tak to dle nějakýho zákona o nešíření plevelů musime do 30.7. zeséct, jinak že pokuta až do 30 000,- :angry: A že hned přes cestu je bůhvíčí pozemek nejmíň 10x větší než ten náš koutek (cca 15x20) zarostlý úplně stejně, který si pamatuju posečený snad 1 v životě...že vedle na městském pozemku - bývalém hřišti, vyrostly přes naše několikaleté upozorňování a žádosti nálety do velikosti vzrostlých stromů, takže už se teď pokácet ani nedají...že městský pozemek, zahrádka po sousedovi, hned vedle našeho domu, je už 5 let bez jakéhokoli zásahu ze strany města a kdybychom ty křoví nepřistřihovali, tak už nám to dávno přeroste přes barák, to je všechno v pořádku :angry:
8. črc 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro,to nejsi sama....takhle při nedělích :grinning: .No hele mě taky přijde že se fakt nějak moc marodí.Já jsem fakt zvědavá na školku :confused: .Když jsme byli na tej školkovej schůzce tak nám tam řikali,že krom jiného, máme nabalit dětem i zásobu kapesníčků :astonished: ,že prej prostě rýmy jsou porád a nedá se tomu vyhnout,takže maj děti rýmu skoro furt :rolling_eyes: .Ach jo.Janička teda smrká sama už v pohodě,ale jestli ostatní děti budou nudlat do hraček a do rukávů...........tak to bude mazec.Včéra jsem vtipně odnesla holkám přihlášky na plavání :fearful: .
8. črc 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Laro,jestli spíš na to na magistrátě neupozornil nějakej dobrák soused :rolling_eyes: .Páč mě přijde že za normálních okolností si v tomhle městě bordelu či plevelu nikdo nevšimne a na pozemcích města ...no to už vůbec ne :fearful: .
8. črc 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo...kónečně vám napíšu ten zážiteček z minulého pondělí - měla jsem jet k naší doktorce s Ondrou. Druhým úkolem dne mělo být přivolání opraváře na lednici v myšárně. OPraváři jsem volala a nebral to. PK. Vypravila jsem děti, už jsme je vyhodila na chodbu se obouvat, když volá ségra, že potřebuje ještě codi zjistit na netu, neb je akorát v Hradci na konzultaci. Tak rychle ještě znovu zapnout notes...děti už na chdbě vejskají a vykřikují...zjištěno...na chodbě už řev a dusot, tlumené rány...další telefon - pan opravář...chodba kupodivu ještě stojí, nastrojené děti uřvané, zválené a zaprášené, zato chodba se místy blejská. Boty jsou všude. Nacpu je do aut a za salvy otázek kam jedeme, ke které paní doktorce, co mi bude dělat, dostanu injekci, proč jedeme tudy...jedeme dolů ze Slovanské. Na kruháku mi nedal přednost bagr a nacpal se přede mě, šmjd voranžovej...doufám, že aspoň odbočí k Hypce...né, von se musí ploužit přede mnou ... obvykle jezdím kolem pivovaru, ale když vyhodil blinkr doleva, podjíždím ho a pokračuju, odbočím až na Podmokelský...na odbočce u pivovaru stojí poliši a směrují bagr za mnou. Děti furt hlaholí. Na křižovatce s Podmokelskou u OSSZ stojí dva policajti...je hezky...že si kluci nevezmou kraťasy na to opalování...křižovatka zacpaná a trvá mi pekelně dlouho, než Podmokelskou přejedu - rozhodla jsem se neodbočit doleva, páč tam vidím hafo hasičů a polišů a hlavně i ta pivovarská křižovatka je zacpaná. Děti stále hlaholí. Přímo přede mnou stojí auto...bude couvat a parkovat...už nemám místo, abych ho objela, musím couvnout...mrknu do zpětného zrcátka, nic...couvnu...prásk. STálo za mnou Clio. Nechápu to. Čekám, až nás předjedou všechna auta, kterým se podařilo Podmokelskou přejet taky, včetně bagru, vylézám, starší pán z Clia taky vylézá a ptá se té ženské, co řídila, kam proboha kouká, proč nekouká...omlouvám se...prostě jsem ho neviděla...aˇprý popojedu, ať se koukneme...popojedu...nic. Ani jjá, ani Clio...pán viditelně klidnější mě nabádá ke koukání a odjíždí...nasedém a příšerně jsem dořvala hlaholící děti, že na řízení potřebuju klid. A že jestli ceknou, než jim dovolím se odpoutat, že opouštím auto a jdu pryč. KOnečně nehlaholí. Že jsem se nakonec ploužila za tím pitomým bagrem až do Bynova, to vám snad už ani říkat nemusím :grinning:
8. črc 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty to umíš tak hezky podat :grinning: ani ti nebudu řikat,že poslední dobou mám podobné cestování taky :grinning: :grinning: :grinning: .No hlavně,že auto je fit :grinning: a ž se kluci vyležej tak už konečeně přijeďte :grinning: .

Maki,nám se dnes objednala manžova sestřenka s dětma na návštěvu,že prej přijedou večer vlakem......a kdy odjedou nevíme :astonished: :grinning: (snad brzo),naštěstí budou spát u tchánovců a k nám jen běhat se navštěvovat(asi furt :grinning: ),takže se snad už domluvíme,že by jsme mohli k tobě na návštěvku snad v pondělí?! :slight_smile: A to k nám včéra měla přijet ještě nějaká pratetička z Prahy :astonished: ,alr nějakjí to nevyšlo.....proboha jak to píšu ona má vlastně náhradně přijet v pondělí :rolling_eyes: ....bože.Maki tak já ti pak radši písnu,ju.Ona babka snad přijede jen na chvilku se zubama a mrknout na holky...doufám :sweat_smile: .
8. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Oni tam měli totiž minulý pondělí hasiči a záchranáři cvičení-u pivovaru.Já tamtudy naštěstí nejela...
Jinak teda holky,je to na h....byli jsme na kontrole,prý všechno v pořádku,malinko ohnutá kost,co se srovná pod sádrou..tak mu dali pěknou novou sádru jdeme domů s tím,že přijdeme až na sundání koncem července,takže to bude mít dobrý a druhou polovinu prázdnin si užije.Pak ovšem ve městě telefon,volal ten doktor z chirurgie,že to ukazoval kolegovi a že ten je toho nározu,že se to musí znovu srovnat.Takže zítra ráno opět nástup do nemocnice,opět rovnání pod narkozou a přes noc v nemocnici.Já mám jít samo do práce na víkend,tak jsem volala šéfovi,že bohužel dorazím až v neděli.On by s ním mohl být v nemocnici manžel,ale to bych asi psychicky nezvládla,nebýt s ním.V práci bych akorát někomu dala peníze...Jsem děsná citlivka,tak jsem to zase obrečela..
8. črc 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,to mi připomíná...jak si dopadla s tou nehodou?Už proběhlo nějaký to šetření?Já si na tebe vzpomenu pokaždý,když někam jedu neb u Novýho mostu potkám policajty fakt úplně pokaždý a i kdby néé tak stojej nejdál u Libverdy :sweat_smile: .
8. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,hlavne NO STRES! :grinning:
Petru,teda,chudinka malej.Ale zase je to lepsi,nez aby mu to srostlo blbe.Je dobre,ze to prokonzultoval.
My jsme se dnes byli podivat na Rostika,je krasnouckej a hodnej!Pavla nam dala tasku vecicek,co jsou pro Rostika moc ruzovy :grinning: My jsme prinesli neco po Maxikovi,dorazila i Leni s Daneckem,bylo to fajn.Pavlinka vypada po porodu vyborne,Leni se pripravuje na svatbu,tak jsme konzultovaly ucesy. :grinning:
Didi mela poprve na sobe krasny saticky a hnedle,jak jsme dojeli na navstevu,tak se zesrala tak,ze to mela az na bodycku,ale na brise :confused: ,takze saticky dolu a hned si vyzkousela novej letni overalek,co dostala. :grinning:
8. črc 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
petru,jak píše Maki, ještě že to zkonzultovali, je to lepší než mít později nějaké problémy :wink:

Maki,
jé, taková chvála :dizzy_face: No ale ty vypadáš taky výborně, ostatně to bylo vydět na těch fotkách hned po porodu, nikdo by neřekl že máš po dvou dětech, fakt :sweat_smile: a Emča...no krásná slečna :sweat_smile:

Leni,
tak už je to za pár, ani mi to nepřišlo, ale když si člověk řekne že už příští týden, tak je to fakt hned! :sweat_smile:

Bell,
ty se taky nenudíš co? Skoro jako Lara, taky samé zážitky :sunglasses:
8. črc 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tim marodenim:Max mel ATB 2X,pokazdy na prudusky,kdyz po tydnu neprestal kaslat,sirupy nezabiraly,tak jsme sli.Doktorka to podala tak,ze kdyby to byl obyc kasel,tak to sirup vyresi,ale kdyz to slysi na pruduskach,neni na co cekatJe rozumna,v tomhle ji verim..Jinak ja jsem mela ATB casto jako dite,trpela jsem na anginy.Naposledy nekdy asi pred 5lety jsem si udelala prima zaderu a v praci pri machani se ve vode pri myti sklenic se mi do toho dostala infekce a Pazdera mi ten prst musel fiknout (pulku nehtu :frowning2: au)a dal mi ty rychlo ATB,asi 5 tablet.Jinak mam klid.Ale v zime jsem asi prechodila zanet mocaku,ale zase jsem se dopovala brusinkama,tak to nebylo tak hrozny.
Si mysli,ze ty deti hodne marodej,pac fakt s kazdym prdem se jde k mudr.kazdej chce ATB,ty pak nezabiraji na opravdovy choroby a tak to jde dokola.Co bude,az ty bacily budou rezistentni na vsechny druhy ATB,cert vi.Asi vycipame na banalni infekty.Pac novy kmeny ATB se zrovna caso uz ted neslechti asi uz bylo vse objeveno.... :confounded:
8. črc 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, teda to je šílený! To bych taky obrečela. Držte se, ať jste brzy už definitivně v pořádku. Šíma si tohle nezaslouží. Ale je fakt, že doktor udělal to nejlepší, když to zkonzultoval a Šimonek si díky tomu na té ručce neponese do dospělosti nějaký následek, který teď nemusí být vidět, ale pak může dělat neplechu.

Maki, Prin, bylo to dneska moc prima. A fakt obě vypadáte skvěle. U Pavlínky bych vůbec neřekla, že má jen pár dní po porodu. Rostík je pidi a rozkošnej, škoda že pořád spal, bych si ho poňuchlala. Emička je nádhernej cvalíček, ta se pomazlila, ale trochu s brekem. No jo, nejsem prostě její maminka :grinning:

8. črc 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,holky,máte pravdu,je lepší,když na to přišel teď.Jen je to docela šok po tom optimistickým ránu a já jsem holt citlivka,no...
8. črc 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péťo, já taky...
8. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,za to odpol byla zlata a uz vubec neplakala.Ted si zpiva v postylce. :wink:
Holky,Max ted vecer snedl poprve v zivote SAM OD SEBE ovoce!Asi 4 kulicky hroznovyho vina.Proste lezel hrozen na talirku a on rekl kulicky a jedl.Jsem cumela,ale delala jse,ze nic... :grinning: Asi se inspiroval dneska u Pavlinky.
8. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Já taky dneska koukala,páč Šíma jedl na zahradě u švagrový třešně a děsně mu chutnaly...:slight_smile:Taky to nikdy nezval do pusy..
8. črc 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, asi u Pavlínky viděl, že to Dádula sní a přežil :grinning:
8. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,
Emička brečela???????????????a máš to zdokumentovaný ju :wink:

petrunko,
tak to je mi líto,at je Šimonek brzy fit,myslíme na Vás :wink:

u zabaře byl za frajera,vrtala mu,ani necek,spolupracoval,no náš šikulka :wink: :wink: ,pokaždé mu ukazala,co mu bude delat,že ta vrtačka nebolí,ten vítr,co já nesnášim,mluví o tom i ted................já už nevim,zuby mu čistíme,má pastu elmex i kartáček,čokoládu teda obcas dostane,to jo,ale jinak nevim,asi to bude mít po nás..............................................Bell je to dedičný zuby????????

bell,
co tam,taky si vzpomenu,alevčera chytali přímo u hřiště,nevim proč,ale fakt jsem jela 50,tam jezdim tak 60-70,ale už taky nebudu,hold budu zdržovat a jezdit fakt 50,pokutu za rychlost už mám :angry: ,ne ne zatim mi přišel jen dopis včera že to teprv předala policie ke správnímu řízení na magistrát a ty na to maj rok a z pojištovny,kolik pán uplatnil a na co :wink:
8. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt, zdokumentovaný to nemám, ono to trvalo jen chvilku :wink: Je zlaťoučká.
8. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo,chvilku plakala,chtela spinkat a holt nebyl kocarek.Ona v te autosedacce nechce moc byt,jedine za jizdy,to vytuhne hned.Ale pohoupala jsem a byl klidek. :wink:
Je,Natt uz mel kaz prdolka...My taky cistime,kazdy vecer poctive,rano to teda musim rict uprimne,ze obcas vynechame,kdyz vstanou oba naraz,tak si proste nevpomenu. :pensive: Sladkosti az doted nejedl,Roman ma zuby paradni,ja tedy mam spravovany stolicky,ale nejak dramaticky....Takze doufam,ze bude miz zoubky dobry.U zubare jsme byli tedy zatim jen jednou a to pusinku otevrit nechtel,koukla mu jen na ty predni.Chystame se ted nekdy,trenujeme otevirani pusinky na povel. :grinning:
8. črc 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
jj já to trénovala od včerejška,ale chodim s nim pravidelne,od toho roka,nebo jak je to v tom zubní knížce,jak se má chodit..............takže každej pul rok,radši,dneska se mi teda moc nechtelo,ale fakt byl moc statečnej,chtel jen schovat ručičky,bál se,že mu boud neco brát z nic a jak zjistil,že ne,když jsem mu je schovala svýma,tak spolupracoval,pusu nezavřel ani jednou,proste ji bez scén poslouchal..............až jsem žasla :wink: ..........už má druhou hvezdičku :unamused:
8. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo Bell,Alena z Benešova bude v po na trhu,tak kdyžtak jukni žive,jak trička a ostatní vypadají!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....................co všechno dokáže :wink:
8. črc 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
určite když si přineseš tričko nebo na co to chceš a řekneš co chceš,určo to vyšije.....................jen se domluvit :wink: ..............................i vy ostaní samo :wink:
8. črc 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

My byli dnes na výletě - jeli jsme vlakem do Lovosic, tam si nás vyzvedla bratrancova žena a byli jsme u nich celý den ještě s dalšími dětmi - prima den - večer vlakem domů. :hearts:

ATB - uznávám postup Pánka, taky se k němu za tok s dětmi vrátím a už se těším. Adam měl za svých 15 let asi troje, z toho ty poslední na angínu, ale Dr mu dala slabý a bylo to na prd... no poradila jsem si...

Zubař - já i Adamův otec máme zuby hrozný, Adam je bez kazu - tak snad to až tak dědičný není...???
Petík byl teď se mnou podruhé - řval tam, ale dr si pochvalovala, že jí hezky ukazuje zoubky... :grinning:

Petrunko, moc na vás myslíme, už aby to všechno bylo za vámi, taky by mě to vzalo.

Laro :grinning: :grinning: :grinning: - napiš knihu, jo??? Zamlouvám si autorizované vydání :wink:

8. črc 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Singid, u nás taky probíhalo "období myčky", ale už ztratila na popularitě a celkem v klidu to přežila, Teď, když ji otevřu, tak přiletí a nahází mi tam na umytí všechny vařečky, co najde ve "svém bezpečném" šuplíku :grinning:
8. črc 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,
tak my hned po ránu teplota 37,5C tak to bude asi k těm zubům... budu měřit a kdyžtak skáknem k dr... :rolling_eyes: minule to měl taky takhle v pátek :rolling_eyes: snad nebude pohotovost nutná... včera večer extra protivnej, až jsem taky pomýšlela na nějaký (baby)box pro sebe...
Veru ona ta naše mrcha myčka si meje jak chce, nejlíp to umí u opraváře, teď má období vzdoru a Dája jí teda přisoluje, takže už třetí den myju růčo :confounded:
9. črc 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin, u nás má zase období vzdoru pračka - máme ji 5 let a už zlobí jak...!!!
Chci vydržet do stěhování, ale to je spíš zbožné přání.
Tak ať to máte jen k těm zoubkům.
9. črc 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, píšu s dítětem na klíně, jak vidí mojí fotku na koníkovi, tak volá "máma ,máma" a chce psát... Dneska mě odpoledne čeká poslední zkouška svatebních šatů, pak asi vytáhnu mamku na nějaký drink a navečer jdu na zkoušku líčení a účesu. Domů se vrátím až večír :slight_smile: Hezký den
9. črc 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek