• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
vítám novou maminku :wink:
bell,
no já chodím, teda v pátek máme poslední lekci prvního kola :wink: a nám se tam moc líbí, zvlášť teď, když se potápíme, to jsou poslední dvě lekce. Pak chodí Maki a Elektrona a myslím že je to teď všechno! A kdy chodíte? Jestli to třeba na vás není moc brzo? :unamused:
10. pro 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
simce chodí taky :wink:
10. pro 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem :slight_smile:

Leni, doufam, ze Danik bude OK, uplne me to prekvapilo se skytavkou na neurologii :rolling_eyes:
Petik taky docela casto skyta, on uz zacal v brise, to skytal denne nekolikrat a pry si to s sebou ty mimca nosi na svet...

Laro, ja mam zimu rada - rozhodne radeji treskuty mraz, nez nedychatelne vedro... A ryby taky...!!! Az se muj muz konecne vykope do Danska nebo Norska, tak si taky dam pekne chycenou :dizzy_face:

Ten dort je pekny...
Nas Adam nikdy nechtel dort, miloval ale pernik, takze dostaval ruzne veci z perniku - misto dortu. Treba pernikovy skateboard, nebo auto, no proste vzdycky neco z perniku. Pak si oblibil puncak a medovnik, takze ted uz jede v dortech.

Dneska byl Peta poprve v kavarne, choval se zpusobne, tvaril se mile a celou dobu spinkal... :wink:
10. pro 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Laro - to víš, že jsem si všimla, že jsi tu nová :slight_smile: Akorát jsem to nezvládla patřičně okomentovat :grinning: Když jsem dneska psala svůj příspěvek, tak jsem se tak rozhorlila a napsala takovej dlouhej článek a ono mi to tu mojí slohovku sežralo (už se mi to stalo několikrát). Takže ten nový už byl o hodně kratší a nějak mi to z něj vypadlo. Jinak když čtu tvoje příspěvky, tak se docela bavím. Jsi asi pěkný číslo, co?

Maki, Leni - držím palce, ať vám to s díťátkama dobře dopadne a jsou brzy zase fit. Snad to ani v jednom případě nebude nic vážnýho. :frowning2:

Jóóó, taťka (jako manžel) nám dneska donesl stromeček a hned s ním hup do stojánku, navěsil světýlka a huráá už svítíme :grinning: Jenom na zdobení už mi dneska nezbývají síly, tak to nechám na zítra.Se s tím necrcáme a aktivně navozujeme vánoční atmosféru.
10. pro 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, Vendulka dneska byla několikrát na všech čtyřech, naposledy po oupání a to už se houpala dopředu, dozadu. já z ní mám takovou radst, ale kaši neeee, tak na to kašlu a zítra to jen oznámím dr. jsem zvědavá co na to řekne.

Leni to bude OK, uvidíš.
10. pro 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, držím palce a jsem zvědavá,co ta škytavka, my nikdy nic podobnýho neměli ani v širým okolí, tak vůbec nevím, co ti k tomu napsat (krom toho držení palců). :wink:
Ryangi, já taky byla furt nervös, co s Ondrášem, když nic nechtěl jíst...a doktorka jen, že dokud kojím, je to ok. Jakžtakž se rozjedl až po roce, ale doteď je děsnej nimra a brblal.

Teď se omlouvám, zbytek dopíšu později (aby mi to nezmizlo) :wink:
10. pro 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdenkaz: jojo, to mizení mi taky pije krev...dokonce jsem kdysivá měla takovej telefon, kde mi mizely rozepsaný smsky :angry: , ale hned šel...jsem ho normálka vrátila.
No a že tě moje příspěvky baví, to mě těší :dizzy_face: (já je záměrně píšu zábavnou formou, když už tu pořád "vopruzuju", tak ať z toho taky něco máte :wink:
10. pro 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim Bell.my chodime na plavco,teda posledni dobou spis nechodime.Zitra zase nejdeme,Maxino je na zabiti.Od 6 do 21,30rev,rev,rev.Neji,nepije,dostala jsem do nej asi 50 ale spis jsem mu to nakapala do krku,nez ze to vypil.Chovat ho bavilo jen chvili,pak rval,chtel spat.Polozila jsem ho,okamzite rev.V pul 10 jsem zacala brecet i ja a dala ho do kocarku a pres rohozku jsem ho povozila a za 3 minuty byl tuhej.Ja vim,ze je to blbe,ale nic jinyho me nenapadlo a myslim,ze by rval jeste ted.Takze mam ve prostred pokojicku zaparkovanej kocarek...Teda,ja nejsem zvykla,on je jinak zlatej,tak nemam vytrenovany nervy a tohle me tezce rozhodilo...Jestli takhle orve vsechny zuby,tak mi zesedivy zbytek vlasu...
10. pro 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Maki, to bude dobrý, ještě že máme barvy na vlasy tak se to dá zamaskovat :zipper_mouth: já taky nejsem zvyklá na pláč a když Vendulka začne a neví kdy přestat tak jsem z toho špatná a nevím co s ní, ještě že to bylo tak 5x, jinak je zlatíčko. :slight_smile:
10. pro 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
laro mě zase mizely doručené sms když byly složený víc jak z jedné tak tam prostě zůstala jen část, naštěstí až po přečtení, no ale to byl taky problém, že jo, už ho taky nemám.
10. pro 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, nic si z toho nedělej, někdy je jakýkoli prostředek k utišení dítěte dobrý, proč né, kočár v pokojíku (já jednu dobu Macina po obědě uspávala (u našich) asi tak 3-5 km nachozenými na chodbě (má asi 7 m) tam a zpět za vytrvalého zpěvu (posléze chraptění) Halí belí s golfáčem...ten jsem potom zaparkovala podloženej krabicema od bot (předem nachystaný) tak, aby v něm úplně ležel...jo, vozila jsem ho jen po zadních...a on se furt zvedal, aby jako seděl...jsem ho tam zas naklepávala zpátky...si pěkně vytrénoval břišáky, hajzlík...hlavně že byl chvíli klid a mohla jsem si pak taky na půl hoďky lehnout, aniž by mi při tom žmoulal prso :wink:
Jinak s těma zoubkama...Mackovi lezly ty první dva zaráz, dva dny měl skorem 40, 5 dní nic nejedl (jen MM), nespal, řval, byl protivnej...zuby vylezly a vše ok. Ty ostatní už byly v pohodě, akorát teď zase jednu doby v noci furt řval a votravoval...no a pak koukám, mu vylezly 3 špičáky současně :rolling_eyes:
Tak pevné nervy :wink: (i když je to těžký)
10. pro 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty prvni 2 zuby vylezly a ani jsme to pomalu nevedeli.Tohle je sila.
Laro,taky sis uzila,koukam.No jo,ucel sveti prostredky. :slight_smile:
Danco,mam strach,ze budu muset od tonovaciho prelivu asi prejit na echt barvu,nejak ty sediy velejzaj...No jo,uz mam vek.... :wink:
kocky dobrou,jdu spat,dokud je mi prano.... :grinning: dobrou.
10. pro 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, ty zubni story me uplne desi. Muj starsi syn ohoreckoval kazdy druhy zub - fakt nevim, jak je to mozne, ale prvni zub OK, druhy zub horecky, treti zub Ok, atd... Pak mu v roce a 3/4 rostly 4 stolicky najednou a to byly horecky pres 40 tri dny...
Holky, funguji ty gely na dasne? Za Adama to jeste nebylo, ja se tesila, ze to pomuze, ale co tady ctu, tak ty chudinky si to stejne asi musi protrpet, ze?
11. pro 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!
Verčo, my teď zoubky (dásničky) mažeme Mundisalem, ale to mi nepřijde, že by nějak zvlášť zabíralo. Předtím jsem měla Kamistad, ale ten obsahuje lidokain, takže se s ním musí opatrně a hlavně by se neměl používat bez porady s doktorem. Zato ale funguje báječně. (rozdíl je cejtit, i když si jen olíznu prsty po namazání)
11. pro 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, laro... No jsem zvedava, az to na nas prijde... Ted bojujeme s prdikama, to docela staci. Tak si to poznamenam a pak to nejak proberu s dr. Diky.
11. pro 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak s prdíkama ti neporadím, ty nás minuly, kluci se vždycky jen zakroutili/našponovali a prdy lítaly samy...s Ondrou ani ne, ale s Mackem jsem pila hektolitry fenyklovýho čaje (vlastně ho piju doteď - chutná mi :sweat_smile: )
11. pro 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ho piju taky i nejake kojici caje. Neni to tak hrozne - u prvniho syna to bylo uplne na odstrel (matky) - ten si uzil. Tenhle kolos sebou hodi a taky mu ty prdy jedou, ale obcas se to v nem nejak zasekne a to je holt veselo. Ale da se to vydrzet..
11. pro 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,
si myslím, že ty gely fungujou (sama mám na sobě vyzkoušeno - oblbuju tím "moudrák",když se párkrát do roka ozve), ale dá se to mazat jenom párkrát denně, tak to asi nestačí :frowning2:

Maki - a jsou to určitě zuby? Aby ho třeba nebolelo v krku, když nic nezbaští ani z láhve....
11. pro 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo no jo,ahojky holky...........k těm zubům tedy jako nám vyrazilo před 14 dni 5 zubů na ráz :zipper_mouth: ,tak jsem z toho byla ouplně pipi .Nějak mi to hned nedošlo,co se zase děje že řvem jako tur.Takže jsem to sváděla na rohlíky k snídaní-pro mě tedy :grinning: (co se kojení týče) ,tak jsme proste jen trpělivě vstávala stokrát za noc a přes den houpala a houpala a houpala........naštěstí je teď venku chladno a to naše dítko jak mu přejde přes ksichtík trochu jinovatky,tak hned chrní :grinning: .Gely žádný nepoužíváme neb nás od toho tatínek odrazuje slovy,že to je stejně k ničemu......tak mu věříme,i když si občas myslíme své :sunglasses:, Lara ví proč,že....když je to ten odborník na slovo vzatý :grinning: .
11. pro 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak plavat chodíme v úterý v 8 :frowning2: . A asi to je na nás fakt moc brzo :confused: .Malá spí tak do těch osmi...půl devátý,takže jí musim budit.......a nějak jsem si mylně myslela,že si na to zvykne.No a nezvykla.Tak jsem jí tu vodu asi trochu tim vstáváním znechutila.Ještě půjdem dvakrát :fearful: ,tak holt si ještě trochu pořvem a dala jsme si přihlášku hned na další kolo :wink: .Nemá to holka se mnou lehký :grinning: ,ale tak snad se v plavečáku s nima nějak domluvim,aby nás zařadili na pozdější hodinu.Já jsem si právě všimla,že ty děti jsou vcelku v klidu....jen my řvem :frowning2: ....tak já jenom jestli jsme tam jediný nebo si kuňkne ještě i někdo inej :grinning: .
11. pro 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, se ho zkus zeptat konkrétně na ten Kamistad...by mě zajímalo, co ti řekne na něj...kdyžtak mi to napiš do IP, pokud to bude veřejně nepublikovatelný :sweat_smile: .
11. pro 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak my gel používáme a pomáhá nám!

Maki,
chudinka malý, ale vydrž!My jsme o prvních dvou taky nevěděli, druhé dva byli horší a teď když ho to chytne,taky řev,ale zatím to zvládáme! Škoda toho plavání, prý dávají náhradní termín jenom dvakrát, tak nevím, ale to se nedá nic dělat :frowning2:
11. pro 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky.Noc nic moc,za 2 hodky po ulozeni se vzbudil,dala jsem ho do postylky,usnul hned.Ale ve2,30 rev,evidentne mel hlad,ale mliko ani videt.Zabral az na svitici mobil,asi pul hodiny jsem do nej cpala 120 mlika.Vypil,hura.Rano uz to bylo lepsi,za zvuku hraciho hrocha vypil 100.Pak si dal slofika a ted uz normalka,obed snedl bez kecu,i po troskach vypil 60 caje!!!! :slight_smile: Hraje si a akorat jsou pod nim louze slin... Zuby to jsou mudra rikala,ze krk ma cisty a kdybyste videly dneska jeho dasne,tak bysta nepochybovaly ani sekundu! :grinning:Ja mam Calgel,nezda se mi,ze to zabira.Dneska tchyne privezla Mundisal a kdyz nepomuze,koupim ten Kamistad,i Podolska rikala,ze muzu.Kdybych vedela,ze je tam lidokain,tak jsem ho koupila rovnou,Laro,diky za info! :wink:
11. pro 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak Laro,dotaz jsem mu poslala.......zatím dělá,že dělá,tak odpověď nemám :grinning: ,ale každopádně až jí dostanu,tak to moc pro veřejnost vskutku nebude :grinning:
11. pro 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro makinku : Teda já nějak moc nerozumim těm údajům o dávkování :confused: .Jen si něco pamatuju z porodnice,když po nás chtěli před a po kojení převžovat děti a pak se zapisovalo do tabulek kolik jako vytáhly 20,30 a tak.Já teda zatim pořád kojim takže spíš se jenom dohaduju kolik asi malá vypila.......Ale tak v tom případě jak mám zjistit,kolik toho mám do malý nacpat? :confused: Já to zatim už 8 měsíců zjišťuju podle obličejíčků,co na mě dělá a jestli s plnym břuchem u toho kojení usne nebo ne e. :slight_smile:.
11. pro 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Laro,odpověď máš na skypu......něco Jarin povídal o hovínkách v tekutém stavu :grinning:
11. pro 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bello,asi nechapu,jak to myslis.My nekojime,jestli myslis tohle.Maxino je na umely vyzive a normalni davky jsou ted pro nas 150 mlika,na noc i vic a proto ted,kdyz nic nechce jist,respektive pit,se raduju i ze 120 ml. :wink:
11. pro 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, jéje, to je náročné :frowning2: To je mi líto s tím vyšetřením a jídlem a pitím. Kolik ti přes den vypije čaje. U nás je to maximálně jen 80 ml. S tou škytavkou - doktorka na neurologii mi dneska říkala, že to, že škytal v bříšku už mohla být předvěst, že budeme mít uškytané dítě. Po půl roce by se to snad mělo upravit, až se bude sám pořádně pohybovat, myslím sedět a pak chodit.

Péťo, uvidíš, že ty zkoušky pak zvládneš, podle mě jsi udělala dobře, že sis to odložila. Byla bys zbytečně na nervy, takhle se trošku ještě protrénuješ.
11. pro 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to jsem ráda, že ta škytavka teda není nic horšího.
Maki, já právě jak kojila, tak jsem taky netušila, kolik má děcko kdy vypít, Bell taky asi jen chtěla naznačit, že jí ta čísla nic neříkaj :sweat_smile: Za info NZ :wink:
11. pro 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, jojo, je to prý pravda, že si to nosej na svět.

Dopadli jsme tak, že to prý opravdu není banalita, ale pokud má mezi tím dlouhým škytáním nějakou pauzu, tak je to lepší a nemusím se bát. Před každým jídlem musím dávat preventivně sab simplex kapky, aby se netvořily vůbec žádné bublinky, které by vyvolaly škytavku a pokud přijde, mám se všemi způsoby pokusit ji zastavit. Vzhledem k tomu, že čaj u nás nezabírá, tak třeba pár lžiček tužší kaše. Pokud by škytal nepřetržitě půl dne a déle, tak na pohotovost, tam by prý dostal nějaké zklidňující léky. Já myslím, že to nebude potřeba. Přijde mi, že nás tam doktorka nemusela posílat, ale sicher ist sicher, že? Aspoň nám paní neuroložka stihla říct, že máme pěkného čilouše :grinning:

Zdeni, díky :slight_smile: haha a teď jsem se musela rozesmát. Včera totiž asi tvůj manžel jel se stromkem ve výtahu s mým Tomášem. A jak byl Tomáš z noci nevyspalej a měl v hlavě vyhoukáno z práce, ptá se toho tvýho, do jakýho patra jede a on mu řekl myslím šestku. No a Tomášovi se zdálo, že jedou nějak dlouho a on si toho tvýho vyvezl až k nám do jedenáctky. Se ho ani nemusel ptát. A prý "ten pán se stromkem" byl sympaťák, že prý se smál a říkal, že rád jezdí výtahem :grinning: :grinning:

Dančo, super, gratuluji k lezení po čtyřech. Náš lenošek je tam jen tak 1x za den a vrávorá a neudrží se ani pár vteřin. Ale je to náš šikulka.

Makinko, tak já brečela dneska k ránu. Daneček si dal budíčka ve tři a řval, řval, řval. Asi taky zuby, ale teplotu nemá. Dostal najíst, byl přebalený, řev, řev, řev. A řval až do rána. Kolem páté jsem už seděla v ložnici v posteli a bulela vyčerpáním. Takže dneska byl budíček ve tři a pak hurá na osmou do polikliniky. Bomba den.

Bell, ahoj :slight_smile:

Na zuby máme doma Kamistad, dávám jen výjimečně, když mám fakt podezření na zuby, například dnes ráno v pět :grinning: Když jsem ho kupovala, ptala jsem se na víc druhů a lékárnice řekla, že tenhle je nejúčinnější. Je fakt, že jsem to zkusila na jazyk a za pár vteřin mi zcepeněl :slight_smile:
11. pro 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek