• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Cau holky.Dnesni noc usla,hlavne Max spal v pohode,knoural jen 2x a hned zase usnul.Vcera dostal semafor na baterku,sviti mu tam barvy,je z nej unesenej,i s nim spal. :grinning:
Leni,ja se vyspala vetsinou taky vzdycky dobre,blbnou az ted posleni tyden.
4. zář 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata!

Jsme doma!!V úterý jedeme na převaz.
4. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Terko...a jinak v pořádku?myslela jsem na vás..
Verčko..super den :grinning:
4. zář 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
držím palečky, aby kluci byli v pořádku :sunglasses:
já mám takovou nějakou podzimní depku, tak jsem ze všeho taková líná a ospalá.... :rolling_eyes:
minulou neděli jsme přes internet objednali Davídkovi dárek k narozkám, ve čt mu bude rok... po týdnu se uráčili napsat, že zboží bude až koncem září!!! že to musí objednat u dodavatele a ten má zpoždění s dodávkou... takže jak jsem se těšila, že budu mít vše připravené předem, tak nic no,... takže v pondělí vyrážíme s manžou do ulic a pokusíme se to sehnat v hračkářství, sice asi trochu dražší ale než s napětím čekat, jestli to do čtvrtka dojde....
jinak jsem na FB vyvěsila všechny profi fotky, tak jukněte.-))
a se spaním, my včera Dáju taky neuhlídali a usnul nám cestou od sestřenky v autě, bylo půl pátý...doma jsme ho nechali do 17:15 spát:frowning2:ale naštěstí v 19:30 už byl tak napruděnej, že usnul docela v pohodě a po třech dnech kdy v noci vyžadoval mléko nebo dvouhodinové plácání, spinkal celou noc až do 5 ráno, ale to se jen zachrul a spal dál :wink:
4. zář 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni tetka ted v srpnu skoncila a stejne delala reditelku takze by mu asi moc nepomohla.
4. zář 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid koukala jsem na fotky,hezký,moc...jo,a poslala jsem ti žádost o přátelství
4. zář 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, vítejte, tak to máte za sebou. Doufám, že bude vše OK.

Petrunko, díky :grinning:

My byli odpolko na výletě na Sněžníku - šlapali jsme s Petíkem až nahoru - měli jsme s sebou tříkolku, tak na půl cesty jsme ji užili. Cestou dolů nás chytly kroupy - ale asi 200m od auta, tak pohoda. (Jo a řídila jsem :wink:)
Tak snad dnes v noci nebude zas mejdan :wink:

Sin, jdu na ty fotky :slight_smile:
4. zář 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni,no já janičku vzbudila,ještě došla po svejch na travičku na dvůr se vyčůrat a tam mi u toho znova usnula,po dalším buzení začla plakat aža chce nosit.a než jsem s ní b náručí vylezla do druhýho patra tak spala zase jak špalek :fearful: a nevzbudilo jí nic ani zouvání,svlíkání...ona když už jednou usnu tak je jak dřevo a když jí budim tak hrozně brečí,takže se tomu nsažim vyhnout..........někdy jí teda budim,ale musíme si pak přetrpět hysteráček :unamused: .No a jinak add bedýnky........asi už jsme jí tenhle týden brali naposled.Dost mi vrtá hlavou proč jsou lidi z toho tak nadšený zase jsmem tam měli úplně nechutný hrušky i jabka,tentokrát i fakt hnusný švestky aj rajčata.Všechno nedozrálý a bez chuti nebo přišerně trpký .Natrhali to moc brzo a nedá se to žrát.....zybtek jakž takže jde,ale abych půl bedýnky proklínala na to se můžu vyprdnout.Takovejch nedozrálejch padančat si můžu na chatě sebbrat tuny :unamused: .Teď se rozjíždí,že budou nabízet ještě mošty,vejce a med........tak uvidim s tim medem a hruškovym moštem...to bych možná vzala,ale bedýnku už ne.
4. zář 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ snad dobrý.............
Oblbovačka byla dobrá-Kristík měl svojí první "opici" :grinning: řezal se jako blázen,pak teda lehl ani mu nešlo zvednout hlavu a pak ty jeho velký kulatý oči byly jěště větší :slight_smile:
Po operaci ho dovezly s řevem...to jsem čekala,při každém měření teploty a převazu řval jako tur.
Ležela jsem s pani která tam byla se 7měsíční holčičkou,no zlatý dítě měla!!Celou noc jí spala,v noci jí sestry měřily teplotu a ona se na ně smála,pak si lehla k prsu a spala!No já valila voči!!A to doslova..páč tohle já do roka neměla!

Stáhli mu jěště pindíka,takže každý čůrání prořval,no a od čtvrtka nekakal,až nyní doma na etapy 3x ale fakt fest!
4. zář 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, díky za info o bedýnkách, chtěla jsem do nich jít, ale asi na to tedy prdím. Med máme od včelaře, takže ten nepotřebuju...

Terez, hlavně, že to je za vámi. Pindík se hodí - Adamovi to dělali asi v 8 letech - fuj fuj, bolelo ho to a pamatuje si to...
4. zář 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,posílám pohlazení Kristíkovi :slight_smile: .Hlavně,že už jste doma a máte to za sebou :slight_smile: ..

Veru,koukám.taky pěkná "vítězná" serie dobrých zpráv :rolling_eyes: ,tak přeju aspon odpočinkovou noc :slight_smile: .

My dneska byli konečně v tom Mstišově v oboře na zvířátkách :slight_smile: a dkrom trochy deště dobrý :slight_smile: .
4. zář 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

koukám, že jsme tu zas první. Taťka nám byl v noci v práci, tak ještě spí a my tady strašíme. Je mi tradičně blbě, ale koupila jsem si u Grešíka kandovaný zázvor a ten docela pomáhá :slight_smile:

Bell, díky za info, tak to do bedýnek nepůjdeme. Já si kolikrát v zelenině vyberu tak krásný mňamky, že by se mi to asi ani nevyplatilo. Ale domácí vejce a mošt bych asi pak brala. Jo a Janička je teda dobrá, to Danečka vzbudí okamžik, kdy s autem zastavíme. Takový ten obrázek, jak rodiče vlečou na rameni spící děťátko, u nás prostě neexistuje. Tak už chápu, proč jste jí nebudili. A Mstišov dobrý viď? My tam taky budeme už muset s tou horou pečiva zajet.

Terez, tak to máte za sebou. Teda to bych chtěla vidět, jak se řezal po oblbovačce, to musela být sranda. Ale to potom už jaksi nééé. To je stejně hrozný, když musej uspávat takový píďata, co? Hele a co měl s pindíkem? Já teda nevím, jestli se mám ozvat doktorce, ale jak šel Danečkovi pindík stahovat už asi ve 2měsících a neměl s tím sebemenší problém, teď problém máme. Když ho koupeme, tak mu to jednou stáhnout jde, pak zase ani o milimetr, je to jakoby napnutý... pak to zas jde, pak zas ne... nechápu to.

Verčo, teda ty následuješ Natt nebo co?

5. zář 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každá žena má v sobě ukryté malé biologické hodiny, které řídí její život, její ženskost. Tu nejkrásnější věc, která ji dělá krásnou ženou, milující matkou i vášnivou milenkou! Někdy se ovšem naskytnou problémy, které tuto harmonii naruší. A proto nám matka příroda nechala vyrůst několik bylinek, které umí zklidnit naši rozčeřenou hladinu. Pár si jich představme.

Kontryhel (slov. alchemilka) Král ženských bylinek. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu.
Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, a tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kdy jsou dobré sedací koupele.
Jeho pití je vhodné jako prevence k ulehčení přechodu. Upravuje nepříjemné potíže při menopauze, a to včetně psychických.
Kontryhelový čaj se doporučuje pít i během těhotenství, zvyšuje záruku donošení miminka a snadného porodu. Pomáhá i při nervových potížích během těhotenství a po porodu, jako je deprese, strach. Jeho pití po porodu a v období šestinedělí stahuje dělohu. Kontryhel také podporuje sekreci mateřského mléka.
Zkrátka vrací naši ženskost do harmonie.
Působení kontryhelu ale nekončí. Používá se jako výplach při zánětech v dutině ústní nebo při vytržení zubu a na oční záněty. Při zevním použití (podpořit i vnitřně) svým svíravým účinkem hojí vředy, rány, včetně těch hnisavých a alergického původu. K vymývání ran a k obkladům se používá silnější odvar, ale studený.
Působí proti infekcím močových cest. Užívá se při nespecifických průjmech a onemocněním zažívacího traktu. Čistí krev a pomáhá při obezitě. Zlepšuje spánek a koupel z něj pomáhá při oslabení svalů, možno použít u dětí. Výluh změkčuje hrubou pokožku na těle.
Kontryhel nemá žádné vedlejší účinky. Je také netoxické sedativum. V případě ledvinových potíží se nedoporučuje pití dlouhodobé. Na zvířatech byla prokázána schopnost omezit rozvoj rakoviny prsu.
Čaj z kontryhelu
2-4 čajové lžičky bylinky přelijeme 1/4 litrem vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem, poté necháme 10 minut luhovat. Pijeme 2 šálky denně.

ČAJ JE NEJLEPŠÍ SYPANÝ NE PORCOVANÝ

Jestliže existuje nějaká bylina pro ženy, pak je to kontryhel, protože jedinečně působí na většinu ženských chorob a potíží. Na prvním místě slouží ženám se slabou nebo vynechávající menstruací, zvyšuje pravděpodobnost početí a pomáhá udržet plod. Každá maminka, která chce donosit a snadno porodit zdravé dítě, by měla od třetího měsíce těhotenství, ale nejpozději poslední tři měsíce před porodem, vypít denně 1 - 2 šálky čaje z kontryhelu. I v případě, že začne žena v době těhotenství slabě krvácet, je třeba začít okamžitě pít kontryhelový čaj, navíc s troškou turanky, kokošky pastuší tobolky a přesličky. Kontryhel prospívá také dítěti, protože zlepšuje kvalitu mateřského mléka, podporuje jeho tvorbu a vylučování. A nejen budoucím maminkám lze doporučit tuto bylinku, ocení ho i ostatní ženy, neboť pomáhá při menstruačních poruchách a bolestech, zmírňuje výtoky, osvědčuje se i pří těžkostech
souvisejících s klimakteriem. Pro své hojivé účinky má kontryhel i jiné uplatnění. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, například častý zánět vaječníků. V těchto případech je třeba používat kontryhel vnitřně ve formě nálevu i zevně jako sedací koupel. Jakékoli rány se hojí mnohem rychleji, když je častěji omýváme silným odvarem z kontryhelu. Výhodou kontryhelu je, že nemá nežádoucí účinky a že ho můžeme při běžném dávkování používat i delší dobu. Doporučuje se pít ho samostatně, třikrát denně šálek, někdy kombinovat podle druhu nemoci s jinými rostlinami.

Informovala som sa v špecializovanom bylinkovom obchode na alchemilku a predavačka mi nevedela ani potvrdiť ani vyvrátiť, či sa môže piť počas tehotenstva. Povedala ale, že robia zmes pre tehotné, v ktorej je aj alchemilka, no len v malom množstve. Tento čaj je možné objednať si aj telefonicky, pošlú ho (asi na dobierku). Tel. číslo 055/6255207.
Ohľadne pitia alchemilky počas cyklu tiež nebola príliš informovaná, povedala, že na úpravu menštruačného cyklu sa môže piť počas celého cyklu, v prípade plánovaného tehotenstva je asi naozaj lepšie piť ju len do ovulácie (ale nevedela vysvetliť, prečo).

Přidejte svůj komentář
Oznámkujte článek (jako ve škole)!
1 2 3 4 5
výborný nedostatečný
Zobrazeno doposud 3391 x.

Nápověda

* Jak vytvořit deníček
5. zář 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:

Omlouvám se za tenhle dlouhej úryvek,ale myslím že se to hodí pro ty děvčata co chtějí být těhu!! :wink:
Ze Slovenska jsem si dotáhla pár rad+bylinek!!No a Grešíka jak píše Léňa máme tu tak se na tu Alchemilku pozeptejte!!Je výborná na spodek,no vše tam vyčtete....

Já jsem si natrhala řepík+byliny na ženský čaj,tak dnes si to rozstříhám a dám do plechovek :sweat_smile: můj chlap je ze mě hotovej,jen škoda že už je podzim atěch bylin roste čím dál míň!!Normálka se těším na jaro jak budu běhat po loukách! :grinning: Ale zase se cejtim dobře v tom že mě chytlo něco jen pro mě.....a co dělá radost mě..takže jak je chvilka !honím"na netu co na co je :slight_smile: a kdy se to sbírá....

Leni na toho pindíka se zeptej u dr,on měl prý dlouhou předkožku,tak mu to museli hodně stáhnout,no a nyní kvůli pupíku zákaz koupání,jen sprchu rychlou a pindíka stáhnout 1x opláchnout řepíkem(jěště že jsem ho nasušila:slight_smile: a stáhnout zpět,dělat denně.

Jinak úrazů různých tam je habaděj......Setry na děti bez rodičů jsou docela přísné-večery kdy pláčou a hledají maminku....
5. zář 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
Terko,tak fajn,že to je v pořádku.Chtěla bych vidět uřechtanýho Kristíka... :grinning: Šimonek byl takovej vláčnej,sotva mluvil(ale mluvit nepřestal..:slight_smile:).Pak ale začal brečet-jako už i předtím po oblbovačce.Na některý děti to takhle působí.ALe po příjezdu byl hodnej a i chvíli spal.
Taky jsem uvažovala o bedýnkách,ale asi na to kašlu..stejně bychom to asi nespotřebovali...
Zítra jdeme k naší dětský dr,tak s jí chci taky zeptat na pindíka.Šímovi to přetáhnout jde,ale ne úplně a problémy nemá,tak nevím,jestli to nějak řešit.Moc se mi nechce se v tom vrtat,když nemá problémy
5. zář 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezam22 díky..možná si zatím koupím aspoň kontryhelový čaj,to nemůže škodit.Takže pro rady máme chodit k tobě,babce bylinkářce.. :grinning: Jinak,tady taky bylo docela dost dětí bez maminek v nemocnici.i malý miminka a batolata,to jsem fakt nechápala.Někdy to třeba opravdu nejde,nevím...ALe minule tam zrovna byla na návštěvě jedna ženština za synem-asi 2,5-3 roky.A normálně mu vyhrožovala,že ho tam zase nechá samotnýho,když nebude hodnej,bylo mi ho líto,koukal na nás,jak si hraju se Šimonkem..A navíc ta jeho mám vypadala pomalu jak zfetovaná..chjo..
5. zář 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je smutný. Když jsem byla v nemocnici s Danečkem, tak tam byl sám asi roční chlapeček, kráásnej. A pořád jen plakal. Skoro nikdo (až na jednu dlouhovlasou sestřičku) si ho nevšímal. Tak jsem za ním chodila aspoň já. No a pak jsem se dozvěděla, že tam s ním rodiče být nechtěli a co víc, ani si pro něj nepřišli, když mohl jít domů!!! My jsme odcházeli a ještě tam byl, tak nevím, jak to dopadlo.
5. zář 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,to mi ani nepovídej..fakt strašný..proč někteří lidé mají děti.. :confounded: :rolling_eyes: .Sestřičky tam toho mají dost,ale občas ty děti pláčou docela dlouho,než si jich někdo všimne.Teď tam teda byl zdravotní bratr a ten byl fakt sympatickej..asi v mým věku,každý dítě si pamatoval jménem,často jsem ho právě viděla u miminek..i Šíma si ho oblíbil
5. zář 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
klasicky nestíhám dočíst, takže se moc omlouvám :frowning2: :slight_smile:

Rostík nám nějak rychle vyrostl z koupacího kyblíku, tak kdyby jste o někom věděli kdo by měl zájem, dejte vědět, říkám to tady než to hodím na inzerát, jo a taky mám doma spoustu čísel časopisu Maminka, tak to věnuju moc ráda komukoliv! :slight_smile: Trochu dělám čistku :sweat_smile:

ahoj holky,
já vás nějak nejsem schopná dočíst, takže se moc omlouvám...
jenom jsem se vás chtěla zeptat jestli nevíte o někom komu by se hodil koupací kyblík...Rostík už nějak z něj vyrostl, tak de do velké vany :sweat_smile:

5. zář 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my už perem - tedy zkušebně, jestli neteče :wink:
Jinak já ty naše "katastrofy" beru s humorem, proti třeba Natt, to je naprosto prd.

Holky, ty děti samotný v nemocnici, to je hrůza, ale někdy to fakt nejde. Adam byl v Praze 3 dny sám v Motole, já i PEtr jsme za ním denně jezdili, co to šlo. Snášel to dobře, ale já trpěla jak zvíře.... :frowning2:
5. zář 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,jak říkám,někdy to fakt jinak nejde..ale za těma dětma ani snad nikdo nepřišel..tohle je něco jinýho
5. zář 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím,že i nás může dojít k situaci,že bychom ho tam museli nechat samotnýho,nechtěla jsem nikoho odsuzovat.Ale na ty malinký děti byl dost smutnej pohled...
5. zář 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
to je dobře, že to v nemocnici dobře dopadlo...děti samotný... :frowning2: je to prostě smutný, když máma může, ale nechce, z takových případů je mi úzko....nás tenkrát chtěli na pozorování a že mají málo místa, tak bych musela spát v herně, v duchu jsem si říkala, že bych i nespala, jen abych tam mohla být s ním....a docela jsem se hrozila až přestanu kojit, aby se nic nedělo, já myslela, že v nemocnici mohou být s dětmi jen maminky co je kojí...
Terez krásný koníček, kontryhel jsem taky užívala, ale já bylinky moc nemusím, vypiju to na jeden zátah, jen aby to bylo za mnou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale třeba v heřmánku se ráchat, to mi neva.... :grinning: :grinning:
a s pindíkem , vím že dr. říkala, že do roka nic nedělat, a že se problém pozná snad až ve 4 letech, že se to do té doby stále vyvíjí, nám to taky nešlo moc stahovat a dr. frk a měla to stažený, Dája jen vyvalil očka... :grinning: :grinning: a já mu to prostě takhle nestáhnu, bojim bojim.... :frowning2: když se to dělá blbě, tak se může i ublížit :confounded:

dneska Davídek sám papal ručkama nakrájený rohlíček, dokud měl hlad, tak byl slušnej, ale pak se už nabaštil, tak talíř převrhnul, různě to matlal v rukách :grinning: :grinning: ale byla prča :grinning: :grinning:
5. zář 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám hotový ženský čaj,no a nyní jsem dodělala jitrocelový sirup :grinning: toho tady roste až až........
Kontryhel jsem jěště dnes našla i s květem a pak jsem letěla domů,páč bylo černo nad naším kopcem a venku na šňůře 4pračky prádla! :stuck_out_tongue_closed_eyes: sotva jsem to stáhla slejvák jako prase.......

Já teda bylinkový čaje můžu od malička a neslazený!!Případně občas medem :wink:
5. zář 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, ehm dobré, u nás noc jak s novorozencem... Daneček 4x vzhůru, řval, vymýšlel si, nešel uspat. Mě už z té únavy a vstávání bolel podbřišek jak blázen. Ráno opět budíček s řevem. Nevím, co se mu poslední dobou jeví, ale jsem z něj totálně vyčerpaná. Dneska jdu v poledne na nehty a on jde se mnou, tak se těším, co tam vyvede.

Terez, miluju bylinkové čaje, neslazené... mňam. Jsem si teď u Grešíka koupila sypaný čaj pro těhotné a je moc moc dobroučkej. Vím, že jsem ho ráda pila i s Danečkem. Jediný čaj, který mi nechutnal, byl čistící z červené řepy. Jinak všechno.
6. zář 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,
tak u nás noc naopak "dobrá" , s Rostíkem 2x na jídlo, ale Jaroušek ji celkem prokašlal, tak jsem ho nedala ani do školky, půjde až ve středu, no jsem moc zvědavá, určitě se mu nebude chtít :unamused: :slight_smile:

Jinak, já čajíčky bylinkové taky můžu! :sweat_smile:
6. zář 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, tak přece je nastydlý... chudák. Tak přejeme brzké uzdravení. A co Rostík, měl tu teplotu?
6. zář 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
měl, ale jenom malinko...dostal Nurofen a je ok :sweat_smile:
poslala jsem ti email!
6. zář 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

Jarouškovi přejeme ať je brzy fit :wink:

Mě dnes od rána bolí hlava-měla jsem děsný sny,ráno jsem byla hotová.......
Za chvíly jdeme na prochajdu,po škole jedeme k babi,měla v pátek narozky tak dodatečně popřát.
A já odpolko chci jěště udělat sirpu z toho jitrocele :slight_smile: a mám zaděláno na meduňkový!Tak jsem na něj zvědavá,ale ten se louhuje 2dny.
6. zář 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terko, teda ty jsi šikula. Tak sirupy bych asi nezvládla. A tuhle noc jsem měla taky hrozný sny, že by něco ve vzduchu?

Pavlínko, jdu se hned mrknout.
6. zář 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek