• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
jen jsem si po očku všimla,že si tu někdo postěžoval,že má ukřičený dítko ......my máme ukřičenější :sweat_smile: ,tak je to dobrý :sweat_smile: .Většinou je to takovej náš smíšek,ale jak se jí něco(cokoliv) nelíbí,tak je řev jako když na nože bere :sweat_smile: ......tak zlobivější miminka už snad ani nemůžou bejt :sweat_smile:
12. pro 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda trojčata! :slight_smile: teda musí to bejt nádhera i šílenost,když si představim péči o tři miminka naráz :confused: .Mě by se líbili dvojčátka,ale pak se spadnu zpátky na zem :confused: ,těch starostí co to obnáší.To ta maminka od trojčat musí bejt fakt statečná bojovnice :slight_smile: .
12. pro 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pbauer, já jsem na to stejně jako ty, vzhledem k tomu, že jedno dítko již máme, také zvažujeme, kolik embryjek si necháme v lednu zavést :confused: Ale moc času nemáme....... Nevím, zda bych dvojčátka zvládla :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
12. pro 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ráno holky....tady to dnes žije...trojčátka....gratuluju, ale fakt to musí bejt nepředstavitelnej záhul...ale každopádně si dovedu představit, že jaká je to radost, když člověk dlouho nemůže....

No jo, nejhodnější zubař v kraji...bere deset korun za hodinu (omluvte parafrázi)...no je trošku svéráznej, ale když už se k němu přehlásil i můj muž, kterej zubaře absolutně nesnáší...a chodí k němu sice ne rád, ale dobrovolně... dokonce i na Vánoce :sweat_smile:
12. pro 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ten losos...né, losos je vždycky kupovaný, ale v Bergenu jsme bydleli hned u moře a to byly domácí makrelky a tresky (obecné - torsk, i tmavé - pöle)...jednou i platýs...ale když u nás byli na návštěvě naši a prut si vzal dědek, dokázal ulovit i škebli a dokonce šutr :dizzy_face:
12. pro 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj on teda cihlu do ruky nevezme.... :grinning: .Myslim,že označení svérázný je přesné a slušné označení jeho povahy :grinning: :grinning: :grinning: a k tomu navíc veselá kopa :sweat_smile: ,tak to vrtání u něj nejni tak trýznivé :grinning: .A navíc je to tatínek.....tak kdyby jste nevěděli kam s dětma a jejich zoubkama,dám tel.číslo,s dětičkama to umí :slight_smile: .
Holky,my jdem ven rychle okoštovat snížek :wink: ,tak zatim pa pa
12. pro 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a teď musím vylíčit taky naší povedenou noc...
Jsem se včera nějak zasekla u malování, Zdenda si po zápase od někoho přinesl na DVD s TV zápasem asi před dvěma týdny (chytal), jenže já i při tom sledování jaksi sledovala Zoufalé manželky :sweat_smile: (ještě v říjnu jsem je považovala za totální zhovadilost a nechápala, jak na to někdo může koukat - pak jsem je jednou shlédla z "donucení" - Macek se jaksi budil a dožadoval cickání u předchozího rozkoukaného programu...pak se to jaksi protáhlo...no zpátky k včerejší noci), takže si to tam (chudinka) zapl až po nich...já ještě pořád domalovávala...no a pak s hrůzou kouknu na hodinky (teda, napřed kouknu a pak se zhrozím)...do pelechu jsem se dostala až o půl jedné, on se ještě dokoukával (stejně jsem nemohla usnout a furt mě rušil ten norskej komentář, ze kterýho jsem registrovala jen jeho jméno - srandovně ho komolej :angry: )
Každopádně se mi podařilo usnout až potom, co to dokoukal (v kolik to bylo netuším)...pak asi jedno dvě cickání...no a v pět ráno 'Ondra zase začal kašlat. Už jsem si myslela, že se konečně z toho vylízal (naposledy kašlal víc než předtýdnem), a teď zas :frowning2: .
Abych vás uvedla do problému. Ondra měl kašel už dva týdny před návratem do Norska (tj od půli října), a to už předtím trošku pokašlával. Ale pak jednu noc začal kašlat stylem dvě odkašlání a pauza cca. 2 s (až max. 20 s), znovu odkašlání...a takhle klidně několik hodin. Fakt hustý. Teda kašel suchý, ale ten stav byl hustej. No doktorka nám dala Tussin (3x denně) a večer před spaní 1/2 Prothazinu. Ten fakt zabíral, zlepšilo se to, ale né zas tak moc, aby se dalo říct, že je zdravej...i po měsíci stále pokašlával, sem tam rýma, semtam to bylo lepší, když jsme šli ven, zase horší...ten Tussin jsem mu přestala dávat úplně, přišlo mi, že je to ještě horší, když má záchvat, dostane ten Prothazin a do půl hoďky je pokoj. Dokonce jsme s tím šli i k doktorovi tady (to je na další story), ale furt stejný, budu to řešit teď v DC.
Abych se vrátila k tý noci....jak jsem byla tak praštěná, tak než mi došlo, co se děje (TM má mnohem lehčí spaní a rychlejší reakce)...no prostě jsem O. nadopovala, čekala jsem, až s e mu to zklidní...v tom mi pod peřinou ruka šátralka (no tak v tu chvíli mě to fakt nadzvihlo)...no, několik útoků jsem odrazila, pak zas Macek "cicat"...no když už O. dokašlal, TM se (uraženě?) otočil na druhý bok, M. si už jen tak v poklidu potahoval a já myslela, že konečně (asi v 6) zase usnu...začal štěkat pes... :astonished: (něšjakej jinej, než ten sousedovic, přišlo mi, že musel bejt menší - sousedi maj setra)...ale ....trošku mám pocit...jestli to nemohla bejt sugesce :sweat_smile: vlivem té včerejší debaty tady :grinning:
12. pro 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš...to tu ještě nikdo nebyl? Snad jsem vás neodradila :sweat_smile:

Tak představte si, teď se Martinovi, zatímco jsem ládovala pračku, podařilo vyndat běžící DVD s Ostrožokem (dle Ondrových slov skončilo) a vyměnit za Pata a Mata...přišel pro mě, jen abych mu zapla "přehrát" ... podotýkám, že ho musel vyzipnout ze zavřenýho obalu...takový tý tašky asi na 100 CD :confused:
12. pro 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jooo já tu byla,ale nějak jsem se ještě nedostala k psaní,tak teď si na pár minutek schrupnu a pak uklohním večeři a pak jsem tu jak na koni :wink: ,to víš já už jsem zvyklá,nenechám se jen tak odradit ostatní si zvyknou :sweat_smile: ......čoveče nemáš to s těma tvejma chlapama lehký :grinning:
12. pro 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Jee, trojcatka...!!! Moje kamaradka ma sousedku a ta se jmenuje uplne stejne jako ja jmenem i prijmenim a ma tojrcatka, tak jsem se trosicku po IVF bala...

Kami, mne Schmitz rikal, ze by mi dal jen 1 emrbyjko, ale ja radeji chtela 2 - tak nejak jsem si rikala, ze bych spis skousla dvojcatka nez neuspech. Pak to na Uz Tesina okomentoval tak, ze to dopadlo nejlip, jak mohlo...

Laro, vy si tedy uzivate... :frowning2:
12. pro 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péťo, boule neboule, Dorotka je roztomilá, krásná holčička :wink:

Trojčátka si taky neumím představit, stačí mi jeden rarášek :slight_smile:
12. pro 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já tu mám momentálně pěkný peklíčko. Dítě se najedlo, mnulo si oči a šlo spinkat. Usnul docela rychle, ale před chvílí se vzbudil a řev jak blázen. Byl tak nepříčetnej, že jsem ho vytáhla z postýlky a pochovala, začal se i smát. Tak jsem ho uklidněného zas položila a už zas hysterák :frowning2:
12. pro 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ječí až je rudej, už nevím, co s ním. Taťku máme v práci kvůli nějakému výpadku programu, tak tu sedím se sevřeným srdcem. Nic nepomáhá.
12. pro 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo no my máme hysterák taky, pokud se odvážím položit malou do postýlky v bdělém stavu :grinning: ,tak to radši ani nezkoušim :confused:
12. pro 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si beru,když kojení nezabírá,malou do postele chvilku spolu ležíme pod peřinou a a jedu halí belí do zblbnutí,poslední dobou to na ni začíná zabírat.No a jak klimbne,tak jí přenesu do její postýlky :slight_smile:
12. pro 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak Jarda už spí nějakou chvíli taky a doufám že mu to vydrží.

Leni,
jak já jsme ho nedávno nechala vyřvat a byla tu šťastná že spinká, tak to už taky není pravda. Měla bych to asi zkusit znova, ale kašlu na to! Když ho položím do postýlky, taky řve, tak pět minut a většinou usne, nevím co to ty děti mají :unamused: ale už ho uspávám, nenechám ho vyřvat znova.
Možná má Daneček taky nějaké blbé období!

Jinak mám napečeno a dneska jsme byli na poslední lekci plavání-super :sweat_smile: No a teď už jenom čekáme, až přijde Ježíšek!

Jo a dete někdo zítra na ty anděle??
12. pro 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, tak to Daneček usíná od pěti týdnů sám a bez problémů. Jako přes den mi před spaním řve, ale večer ne, to je pohoda. Ale dneska teda perlí. Hysteráky nemám ráda, vždycky je jak šílenej a rudne a je vzteklej a přitom ani slzička.

Prin, tak pět minut je v pohodě, časem si zvykne i bez těch pěti minut. My máme někdy pláč, ale opravdu umyju nádobí a než tam dojdu, tak spinká. Já si říkám, jestli není nějaký růstový spurt mezi 5.-6. měsícem. Měl plnou misku masa se zeleninou a před chviličkou jsem mu přidělala šedesátku mlíka a zhltal to hned a pak řev. Tak jsem přidělala ještě devadesátku a zas to zbodnul. Teď chvíli klid, tak asi byl i po syté večeři hladový... :fearful:
Já jdu zrovna šoulat kuličky, které jsem minule nestihla. A dneska mi dřív nedovolil synek.

Na anděle bohužel nejedeme, táta a mamka slavěj narozeniny a máme tam být už na oběd. Bude kačena se zelim kyselym :grinning:
12. pro 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen jsem to dopsala, tak Jarda fňukal, pohladila sem ho a spí dál, asi něco ve vzduchu...a kačenu bych si dala-to si nech moc chutnat... :wink:
12. pro 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin a nepůsobí na něj úplněk? Mrkni: http://www.novinky.cz/clanek/156655-dnesni-mesic-v-uplnku-je-nejblize-zemi-za-poslednich-15-let.html
Obávám se, že bude krušná noc. Na Danečka to má vždycky vliv a teď to má být nějaké větší.
12. pro 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
A díky, to si dám, neměla jsem ji hrozně dlouho. A ani bych jí na ten cholesterol moc neměla baštit. Ale dám si.
12. pro 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
my noc hrozná,ale zatim spí,ale trvalo mu to,ale obávám se ,že bude děsná........ :wink: ,
12. pro 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,tak to my právě usnem už od narození enem u prsíčka........a už už jsem se začla bát jak to budem jednou dělat až jí začnu odstavovat,načež mi udělala radost a poslední měsíc a kousek se nechá (ne vždycky tedy) uspat právě takhle spolu v posteli.A ten růstovej skok asi mít teď budete.Aspoň,co si pamatuju,naše Puclina mi prsa málem rozžmoulala tak v tom pátym měsíci :frowning2: ,stokrát za noc vzhůru,no ale ydržela jsem uff uff :frowning2: .Pak jsem se těšila,že od toho půl roka už může dostat i něco jinýho,tak jsme začli s prvníma lžičkama a večerní kaši, od který jsem si slibovlala zázraky...který ovšem nepřišli :unamused: .Tak až v sedmym měsíci najednou začla bejt po kašičce spokojenější a vstáváme v noci.......já vlastně ani nevim, jsem u toho v polospánku :sweat_smile: ,ale asi tak 3x až 5x,ale na přeskáčku kojení a pohoupání :slight_smile: .S tim kojenim teda musim uznat,že když měla ty růstový skoky,tak to byl záhul,už mám na gauči,kde kojim vyseděnej důlek :confused: .No ale malá prospívala,tak jsem zatla zuby.Teď už je to pohoda :slight_smile: ,papáme masozeleninkový příkrmy a kašičky +prsíčka a už se důlek v gauči trochu srovnává :grinning: .
12. pro 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak k tomu prospívání........naše "malá" má v osmym měsíci 10,270kg a nosíme velikost 80-86 :dizzy_face: ....se teda jako musim trochu pochlubit :slight_smile:
12. pro 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
......jsem teda zapomněla k tomu dodat,že když se narodila,tak měla 4,65kg a 54cm......a rodila jsem normálně,takže jsme těch pár dní byly atrakce celý porodnice :grinning: ,jsem si dělal srandu,že by nám jí ani nemohli omylem vyměnit
12. pro 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
....tak jsem musela narychlo odběhnout pohoupat uff,uff to bylo o fous....jen tak tak,že se mi neprobudila úplně :confused:
12. pro 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...my teda taky usínali zásadně u "zdroje", Ondra až do konce kojení (21) měsíců, u Macka jsme to teď už taky odbourali...od toho cca roka a půl (právě tím pobíháním v golfáči po chodbě)...no, teď fungujem tak, že po večeři dostane zacickat a maže do pelechu, tam se čtou pohádky (když jsou hodní), nebo poslouchaj z CD (když zlobí), nebo taky nic - to když zlobí i u rádia :wink: Po obídku jsou oba nahnaní do pelechu i bez cickání a M. dostane, když je hodnej a hezky usne, tak potom, když se začne probouzet a je nevrdlej :confused:

Jo a my máme děsivej prů... :astonished: Dnes jsem šla sama do obchoďáku pokupiť nějaký ty padárky...sehnala jsem sice princeznovský šaty pro neteř (fuška, do vel. 122 maj super a spousty, ale když ona si vzpomněla, že se bude strojit za princeznu až teď, když už má skorem 140!!! :angry: no mám je no....)....sehnat košilku (spodní) pro ségru už se nezdařilo (maj kombiné, korzety, bodýčka i vyztužený, podvlíkací triko s dlouhým....)...no a ta největší hrůza: tu policejní stanici se sirénou, třema garážema a třema policejníma autama, co si Ondra s vypětím všech sil (a mejch nervů - jediný, co CHCE kresli, jsou semafory) nakreslil Ježíškovi....tak tu už nemaj. Maj hasičárnu, ale na obrázku je jasně (mnou, ale diktoval O.) napsáno POLICIE. Tak co teď...po českých e-shopech není k mání...to si zase TM užije, pojede po všech hračkářstvích po cestě, jako s tou mou koupelnou :sweat_smile: Bell tu story zná... :wink: No doufám, že se to Ježíškovi nějak podaří zařídít :confused:
12. pro 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jsem tu nová mezi Váma děčíňačkama :slight_smile: tak zdravím :dizzy_face: mám teď malýho prďolku Kristiánka,je to pěknej "čípek" :grinning: přes den je celkem v poho,večery má řvavý až si z toho vyřval pupeční kýlu,dr.nás poslala na dět.chíru do UL.Vůbec nevím jak ty řvavý večery vyškrtnout :frowning2: trvá to vždy od 17h do 21.30h mezitím kojím,lehce usne nabije baterky a jede na novo.Nemáte některá zkušenosti kdy by to mohlo přijít do normálu?Že by jako hodné mimi usnul ve 2OH? :wink: hezký večer :wink:
12. pro 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jeje teda musim uznat,že máš manžela supermana :slight_smile: ,co ten si s vašima požadavkama užije :sweat_smile: .Mě už teda z dárků taky jímá fantas...něco už mám,ale mám ještě nějaký nedošlý objednávky přes net,tak si tu koušu nehty estli to stačí ještě dojít.Přinejhoršim holt uskutečnim akci kulovej blesk a pokoupim ještě v rajchu...to je ten den,co mám rezervovanýho manžela,takže zub až 23. ehm,že jo no Laro,stejně by jste to 22. nestihli :wink:
12. pro 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky terazam :slight_smile: ,teda univerzální radu nemám,už jsem zkoušela,že máme večer všude zhasnuto,aby jako bylo jasný,že už je noc.Porád jsem zkoumala estli máme správnou teplotu na spaní,takže jsem furt větrala nebo pouštěla topení,pak jsem zakázala hrát si (když jsme povyrostli) po vykoupání.........tak krom větrání jsem všechno vzdala :grinning: .Čekám prostě až si začne mnout očka a cucat paleček( dudlík nechcem)a pak honem honem k prsíčku a do pelechu :slight_smile:.Ale co si pamatuju,tak kolem dvou měsíců,jsem jen prostě přikládala k prsu furt dokola.Malá už samozřejmě nepila,ale uklidňovalo jí a uspávalo prsíčko :slight_smile: až nakonec vytuhla na delší dobu,kdy jsem i já mohla zaklapnout víka :sweat_smile: .
12. pro 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě pro prin,hele neznáme se náhodou z předporodního kurzu v nemocnici? :slight_smile: Jsem pak měla dojem,že jsem tě v porodnici zahlídla,když mě vezli na pokoj,ale potom už ne,takže jsme se museli o nějaký den minout.Estli jseš to ty.Já jsem ta mamina,co měla to obrovský břicho :grinning: .......na obrovskym těle tedy ,že jo no :grinning: .Už je mě od tej doby o 20kilo méně......nicméně o nějakých rachtících kostech se rozhodně nedá mluvit :sweat_smile: ........ani uvažovat :sweat_smile:
12. pro 2008 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek