• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Děkuju
20. zář 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, držím i dál palce
Veru, u mě v den porodu se sekli o 0,4kg!!!
Naděje umírá poslední
20. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Já včera měla rušný večer.
Známí jsou na svatební cestě v Řecku. Mají holčičku starou jako Petřík = v říjnu jí budou dva roky.
Jsou tam od čtvrtka, ale od pátku večer psali SMS, že malá průjmuje a zvrací. Volali jí dr, ten jí dal nějaký sirup na trávení a čípky proti nevolnosti. Malá nic nejedla a skoro nepila. V neděli jednou čůrala za celý den a pořád jen spala. Oni chtěli na pohotovost, ale delegát jim řekl, že nemůže, že má přílety. Takže čekali. Oni totiž - a to je tedy fakt průser - ani jeden neumí žádný cizí jazyk!!!!! No a navečer mi volala maminka od holčičky, že se jí to nezdá, že malá spí celý den a nechce si ani stoupnout a co má dělat, že dr řekl po telefonu, že to spaní je OK, když má nějaký virus. Tak jsem zavolala známé, abych to zkonzultovala a přesně mi řekla to, co si myslím - že malá musí být silně dehydrovaná a už možná i v ohročení života a musí do nemocnice na kapačky. Ještě mi nadiktovala latinské názvy všech příznaků, aby mohli s ní jet sami. Tak jsem to vše vyřídila. Asi za 3h se ozvali. Nejdřív je delegát zavezl na nějakou kliniku, kde byl ten dr, co říkal, že spaní je OK. Ten dal malé hořící holčičce na čelo teploměr a konstatoval 36,1... a oni pořád že to není možné, tak je tedy odeslal do nemocnice. Tam dr udělala pořádné vyšetření a odběry, přehodnotila léky, co jim v sobotu dali - hodila je do koše. Malé naměřila 39°C, dalí jí injekčně ATB a na kapačky... Maminka s ní zůstala v nemocnici. Holky, sestry tam nejsou, jídlo nedávají, v pokoji je dětská postýlka a židle. Takže taťka jim jel do hotelu pro nočník, oblečení, jídlo... Delegát se jim prý pokusí zajistit dřívější odlet. No takže jim tedy ta svatební cesty moc nevyšla... :frowning2:
Já z toho ani moc nemohla spát, pořád jsem myslela na malou Nikolku. Tak čekám na zprávy od nich a věřím, že bude líp.
Jsem to někde musela vyventilovat.
A tedy zlatý naše zdravotnictví!!!! Ale to vím už dávno...
21. zář 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Veru :confounded: to je hrozný, tohohle se hrozně bojím, že by nás mohlo někde potkat v zahraničí, proto jsem asi posera, ale asi dlouho ještě nikam s mrňouskem nepojedeme, jen Čechy.... :unamused: já všeobecně obdivuji lidi, co s půlročním děckem sednou do letadla a letí někam do tramtárie s tím, že je to přeci hotel zařízený pro děti.... :confounded: moře miluju, hrozně moc, dloooooouho jsem tam nebyla, ale za tohle by mi to nestálo no.... holčině držíme palečky, ať to dobře dopadne :wink: :wink: :wink:
21. zář 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, držím palce! A i kdyby to nevyšlo teď, neboj a nevěš hlavu! :wink:

Veru, síla!
21. zář 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,tak jim držim palečky.To je přesně to proč se bojim s prckama někam daleko jezdit.A to sebou vlastně máme doktora.Kámoška takhle letěla s malou z dovči dřív neb už měli čtyřicítku a Bulhar jim taky tvrdil že je to OK :confused: .MAj na tu dovču hrůzný vzpomínky.Já jsem nedávno četla článek jak se rodí na Korfu....a šel mi mráz po zádech.Jsem šťastná,že jsem mohla rodit tady u nás :astonished: .Veru,přeju ať je malý těch známejch už líp a je v pořádku :slight_smile: .
21. zář 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, jak se rodí na Korfu?
21. zář 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Verčo, to je fakt hrůza. Moc jim držím palce a ať už jsou v klidu doma. Zlatá dovolená v Českém ráji!
21. zář 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo držím palce a´t je malá v pořádku a šťastně se vrátí celá rodina domů!!Jsi teda dobrej organizátor a pomocník!!
Je fakt že jet někam do ciziny bez znalosti jazyků je risk........
21. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro,šíleně :astonished: .Byl to článek.v Betynce nebo Mamince..to už nevim přesně.Paní se tam provdala a je tam šťastná....ale oba porody popisovala jakože přežila vlastní smrt.Nějaká čistota a soukromí se tam vůbec neřeší.sestry otrávený,že tam vůbec nějká rodička přijela.Na pokojích,protože byla cizinka a vlastně porminentní osoba, byla s maminakma po třech,že prej jinak jsou tam po osmi....s novorozenic a často i se stašími dětmi rodiček.Stejně jako to udělal její manžel,že se naní byl se synem po porodu podívat a syna jí tam nechal ať se o něj taky postará.......No divočina šílená :astonished: to bych do Korfu nikdy neřekla.A prej s miminkama se tam vůbec nechodí ven a když tedy vyšla s kočárkem se procházet ,tak naní lidi plivali špínu,div že jí neprokleli :sweat_smile:, jaká je strašná matka apod :fearful: .Zlatá děčínská porodnice s hlučnejma sestrama o půlnoci :sweat_smile: .
21. zář 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo zapomněla jsem popsat,že byla v šoku ze záchodů a sprch v porodnici až se žaludek zvedal.
21. zář 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell známá zase potratila v Anglii,o ní žádný zájem se nejevil,s potratem v lahvi jí vezli na tý kolečkový posteli a pak za nima přišli jako že zda chtějí být u pohřbu toho potratu.....
Klasická gynekologie jak tady neexistuje,chodila normálka k obvoďákovi mezi nemocný lidi.
Nějaká kontrola po porodu a dodržení šestinedělí vůbec ,(tam na to neupozornili a kontrola prý je zbytečná)tak odjela sem do Děčína a i tady otěhotněla po druhé a porodila ,do Anglie se vrátila až s miminkem...
To jsem byla taky překvapená jak to tam chodí......
21. zář 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, malá známých (Nikolka) je lepší, už pije a něco snědla a je bez teploty.
My byli vloni v Bulharsku (Petík 11m), já s mamkou umíme dohromady 4 jazyky, léky jsem měla a Eur dostatek. No a taky tedy kliku, že???
21. zář 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím ženy....
měla jsem toho teď nějak moc :(, ale už jsem dočetla ...

Leni, nejsou tu moc příznivé zprávy, to mne mrzí ... ale i kdyby to dopadlo"špatně", tak věř, že je to dobré!!!Kamarádka nemohla otěhotnět roky ... a pak najednou otěhotněla a přesně jak píšeš, prázdný gestační váček... a mudr jim řekla, že to není vůbec špatné, že se v těle rozběhl hormonální proces a že je pravděpodobné, že brzy znovu otěhotní ... a fakt že jo ... za dva měsíce byla těhotná a prďolkovi už je 1,5roku. Tak držím palce, ať vše dopadne, co nejlépe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bell: a popravčí vrch najdu v mapě??? Má nějakou kotu? nějak mi to podle popisu nejni jasne :(...

verco: tak to je hruzostrasny pribeh, ale s blizicim se dobrym koncem !!! To je presne to, ceho jsem se nejvice bala, kdyz jsem jeli tedka na Rodos ... ze tam deti, zvlaste Tonik, onemocni. Nejak se domluvim, ale byt tam v nemocnici ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nase"bytna" v hotelu v Recku vypravela, ze se ji narodil syn a po 17dnech zjistili, ze ma asi 3 srdecni vady ... pry jim to jen oznamili a sdelili, ze to neoperuji :frowning2: . Nastesti mel jeji muz kanadske obcanstvi a tudiz i syn a tak si vse vybehali v Kanade. Hosikovi je ted 11. Ceka ho dalsi operace a posledni v21letech - samozrejme v Kanade.
21. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z našeho dne:
Dája dneska v bazenu uklouzla ... strhla si strup na lokti a tekla ji krev - dlazdicky pokapane od krve ... vypadalo to, ze ji prinejmensim chybi kus ruky. Plavcik ji to osetril, rvala jak tur, ale chtela znovu do vody, tak vydrzela i ten zelenej tekutej obvaz, kterej pry pali jako cert ...
21. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,no to je taky "výborný" :astonished: .Jsou země,do kterejch bych to fakt neřekla :astonished: .To jsem taky četla něco podobnýho o Irsku.A nejvíc mě teda zaujalo jak ta maminka popisovala,že se tam valstně děti vůbec nekojí.Ani to nemaj nijak ošéfovaný zákonem nic.Po půl roce jdou prostě všechny maminy do práce a basta,nikdo tam nekojí a děti se dávají do jeslí od dvou měsíců :astonished: :astonished: :astonished: .Prej byla za exota,když svoje dítě kojila.Myslim,že fakt ještě můžem být rádi za to co tu máme,že aspoň i kdyby nic jinýho,tak o zdraví potomstva národa se tu dost projevuje zájem.už vlastně všema těma vyšetřeníma v těhu :slight_smile: .

Mirando,no Janička koukala jak u vytržení,jak tekla Dájince krev....takže jsem vás použila jako ostrašující případ.Že jako nesmí vylejzat z bazénu a běhat kolem něj,když na ní maminka neodsáhne.Ještě teď před spaním o tom mluvila.....ovšem mluvila hlavně o tom jak jí to doktor ošetřil a bude zdravá :grinning: ....takže se to asi míjí účinkem.Koukali jsme tam na vás přes sklo jak byla Dájinka ošetřovaná.Chudák fakt z toho nebyla zrovna nadšená,ale chuť jít do vody jí to nevzalo, tak je to dobrý :slight_smile: .No hele ten popravčí vrch.Já nevim jak moc to je vidět z druhýho břehu,ale je tam starej dost vybydlenej kostel a je to nad překladištěm(alias přístav na překládání z lodí na vlak ) a je to vlastně hned za Střelnicí u silnice na Hřensko.
21. zář 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Veru,tak uff,uff :slight_smile: ať je holka fit :slight_smile: .
21. zář 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirando, vy si taky užíváte... :frowning2:

Bell, no je to vidět parádně - ne kostel, ale ta ... co to je ... ta druhá stavba (asi popraviště)- teď obklopená stromy a až to opadá, tak bude asi vidět všechno.
21. zář 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, jojo, zítra by je měli pustit, tak snad OK.

Holky, musím sem dát jednu fotku - schválně, co vy na to...? :grinning:
Pak to vysvětlím.
21. zář 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 fotka nadherna!!!! :wink: Jaky bylo hovinko??? :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, no fuuuuujjjjjjj :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Bell do Anglie bych to neřekla, tu zemi miluju, ale z některých věcí je mi tedy hrozně, zato Korfu... tam jsou pořád napůl ve válečným stavu s Turkama, tak tam se tomu moc nedivím..,, :frowning2: opravdu jsme na tom ještě dobře..
Dája dnes začal frkat, tak uvidíme... já jsem total unavená, už z toho asi nevyjdu.... :frowning2:
22. zář 2010 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to NENÍ PETŘÍK!!!!
Tuhle fotku našel náhodou můj táta na webu - takže PODOBNOST ČISTĚ NÁHODNÁ!
On se taky divil, že bych toto nechala a ještě fotila :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

Verčo, to fakt vypadá, že je to Péťa :grinning: Fakt že jo. A to prase je z toho polibku děsně šťastný, normálně se usmívá :grinning:
22. zář 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Tak u nás zatím spaní celou noc,ale za to velmi brzké vstávání....ale lepší než budíček ve 23h,ve 2.30h apod.....

Verčo no fakt to je dvojník Petíka!!! :grinning:

Holky fakt si myslím že můžeme být za český zdravotnictví rády,páč i mateřská i když není nikterak slavně placená je,můžeme být doma s dětma a jěště za to máme kč,to jinde není i teta ve Francii říkala,že to mají na půl roku snad a konec,buď do práce nebo doma,ale živí manžel,stát néé...

Kristík kouká na Kouzelnou školku a na 11h jdu na pedikůru.,hlídání nemám..to jsem na něj zvědavá jak vydrží...

A v pondělí jsem si v Úl Foru koupila 2botky na podzim a jaro!Hurá na mojí kostnatou nohu a dlouhý palec jsem po letech sehnala botky :grinning:
22. zář 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, tak si pedikůru užij. Já beru Danečka s sebou na gelové nehty. Je to na hodinu a půl a super. Manikérka dá vždycky Danečkovi kreslení, já křupky a kráásně vydrží a je hodnej.
22. zář 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau zeny,v sobotu mi klekl net a spravili to az ted-zdroj napajeni ci co to bylo,tak jsem mela drobet abstak.
22. zář 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,ted jsem docetla....Co na to rict,ze nadeje umira posledni a ze i kdyby,tak neboj nic,povede se priste!!!!Hlavu vzhuru a nenervuj se! :wink: Pac jestli tam,je tak chce mit klidnou maminku!!! :wink:
Jinac k ty podobe...Vsichni rikaji,teda az na vyjimky,ze Max je cela ja Didinka je celej Romca. :wink: Kdybych mela skener,soupla bych vam foto me,kdyz jsem byla v Maxove veku,bylo by vam to jasny. :grinning:
Jo a ta fotka "Petrika" a pana Prasete me dostala. :grinning:
Bell,my mame pozemek az uplne ke kolejim,Roman tam ted musel delat novy plot,bo ten stary byl fakt stary a nas malej nadrazak by urco zkusil,jaka je rosa na kolejich... :grinning: Da se k nam dojit lesem,kdyz za poslednim barakem v Brezinach prejdes louku a das se pod trat do tunylku,cesticka vede az k nam nad barak.Ale bohuzel je to dost zarostly,uz tam skoro nikdo nechodi.Minulej tyden jsme to ale s Maxem dali,meli jsme oba totiz holinky!!! :grinning:
A strory o nemocech a porodech v cizine-to je teda narez.Clovek nadava na nase spitaly,ale asi nemame na co.Jak je mozny,ze v Anglii fungujou takhle???O Recku nepochybuju,ty makat nebudou nikdy a bordel je jejich normalni stav,ale takhle vyspela zeme???To cumim.... :confused:
22. zář 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:

Maki, vítej na netu :grinning:

Holky, k těm dr v Anglii - bych mohla psát story. Petrovi kolegové, co dlouhodobě pracují v Londýně, létají do ČR k zubaři - se jim to i FINANČNĚ vyplatí!! A jeden z nich měl nějakou hnusnou nemoc z Malajsie, ale v Anglii, než vás pustí k dr, tak vás "vyšetří" nějaký asistent nebo sestra, nebo co to je a přes ně on se nemohl dostat k dr, takže než mu to diagnostikovali, trvalo to několik měsíců... HNUS!!!!

A šéfka evropské pobočky IBM je Češka a taky létá k dr do Čech....
22. zář 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pedikůra byla super:slight_smile: ooo relax :grinning: sousedka mi pohlídala prcka,no a pak byla hoňka...oběd malýmu ,svůj jsem nedojedla-klasika,ohřát oběd Jiříkovi,jet pro něj do školy a odvézt ho do lidušky(tam si oběd sní)
Chudák před školou stepoval prý 20min!Jěště že bylo hezky!Já musela pověsit 2pračky aby to do večera uschlo...
Páč po lidušce jsme jely ke tchýni pro vejce abych mohla upéct dorta
Zítra mám info schůzku z mateřskýho centra ohledně kurzu,to jsem zvědavá.......
Pokud fakt na nějakej půůjdu tak takovou mámu exotku s prázdným mozkem dlouho neviděli :grinning: :grinning:
22. zář 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezam22 máš IP,kdyby sis náhodou nešimla..:slight_smile:
22. zář 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek