• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahoj holky :slight_smile:

Tak jsem vás letem-světem prolítla za ty dny, co jsme byli mimo internetovou a jinou civilizaci.

Leni - moc gratuluju, zprávy skvělé, to mám radost!!!!

Laro, kluům vše nej a ukaž kaštany a srnky, jo? :wink:

Maki, tedy ta voda si dělá, co chce, to ježdění je hrůza. Děti mají určo jen období, to bude dobrý...

My se měli fajn - tedy strávili jsme 3 dny v pláštěnce a holinách, ale byli jsme na houbách (v dešti), na zámku (v dešti), na procházkách (...), atd. Bylo to super, s mojí mamkou byla legrace a přes to strašné počasí jsme si to užili.
Petřík 4 dny v řadě nespal po o. :angry: V noci to ale nijak moc nedoháněl, tak uvidíme, jestli to byl jen nějaký exces nebo to bude setrvalý stav. Včera to na něj přišlo kolem 5. večer, ale nechali jsme ho jen hodinu, neb jsme se chystali do restaurace na večeři.
Ta byla víc než romantická - asi po 20 minutách se zhaslo - v restauraci i celé obci - asi tam někde spadl na vedení strom - byla strašná vichřice. Tak byla véča při svíčkách, vařili naštěstí na plynu :grinning:
I v penzionu byla tma, ale měli jsme taky svíčky a baterku a ono to pak naskočilo - asi po hodině doma.... :confounded:
Ty povodně těm lidem nezávidím, déšť byl zlověstný... :frowning2:
28. zář 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak máme za sebou odchod do školky po několika dnech. Vše bylo v pohodě, ráno se smál, že jde do školky, ale jak školku zblejsknul, řev neskutečnej! Chytil ho úplnej amok a nešlo to zastavit. Chvíli jsem s ním byla ve třídě a pak si ho učitelka odvedla. Odcházela jsem a pořád slyším v tom jeho záchvatu "mámaaa, mámaaa..." Ty voe, mám dost. Jdu pro něj po o.
29. zář 2010 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko holky,
tak u nás noc dobrá, vstávali jsme až v 7h a to Dáda hezky pěkně chrupkal u sebe v postýlce :wink:
táta nám dneska dělá zkoušky v autoškole, je nadrčenej, tak to by bylo, aby nebylo :grinning:
pak musím s mou babi k doktorovi, je po operaci kolene (nový koleno), a má dr. tak blbě na kruháči u hypernovy, kde se nedá zastavit, takže už mám bobky, až babi bude vystupovat (protože zase nemůžu zastavit moc daleko aby to došla s těma berlema), tak to bude kovbojka....
a na závěr dnešního dne nás čeká velký nákup a pak vyzvedneme tatínka v práci... takže nabitý den... :rolling_eyes:
manža má pořád rýmu jako blázen a už to teče i Dádovi, tak i pro ně se dnešní zubař nekoná... chjo....
tak hezký den všem, snad už bez deště :wink:
29. zář 2010 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin, tak držím palce, ať dnešní den proběhne v klidu... pokud možno. A manžovi držím palce.

Prin, Michalovi vše nej k svátku :slight_smile:
29. zář 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,to je něíčko,když děti volaj zoufale mámu,co :confused: .Tý jo až začnem chodit do školky a Janička takhle začne,tak snad budu sedět na schodech před školkou a bulet :confused: .Úplně mi stačí,když mě týrá timhle voláním,když mě chce chce k sobě přivolat.........ona si tu hraje v obýváku,já někde něco šůruju po bytě a najednou slyším zoufalé volání takovym tim smutnym hláskem : mamí,mamí,maminko,poď za Janičkou a já všechno zahodim, letim jak deb... a ona tam jen sedí potutelně se usmívá a řekne mamí poď si hááát(hrát) :rolling_eyes: :grinning: .

Sin,tak držím všem vám palce :grinning: .I zubař se dnes probudil s knedlíkem v krku :rolling_eyes: ..a já též..Janička už je zasejc jako rybička.poslední kdo nenudlal je zatim Jájinka....ale dávám tomu už jen pár dní :rolling_eyes: .

Jinak my včéra komerční výlet ve volný den...do Olympie :grinning: kam jinam v tom úžasnym počásku :rolling_eyes: .Akorát,že jsme vlastně nic nepokoupili (tedy já mám svetr -v akci z CA za dvěstěpáďo :sweat_smile: )....akorát jsme tam nechali majlant za autíčka,kolotoč a koníčka na mince :grinning: .Měli jsem plnou kapsu desetikaček a všechny padly :grinning: .
29. zář 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
Leni,
díky, díky, vyřídím :sweat_smile: S tou školkou musíš vydržet, bude to dobré, uvidíš! Daneček šel dneska a pak je zase doma? Je to přesně tak jak říkají učitelk, dřív nebo později si to odpláče každý :wink:
29. zář 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, jo, oni to uměj... :slight_smile:

Pavlínko, jo, jde zas až v pátek,to tam budou mít nějakého doktora na vyšetření očí, tak to tam určitě pomašíruje. Já půjdu navíc na gyndu, takže se mi to hodí.

Danečka už mám doma, naštěstí prý řval jen chvíli a pak střídavě oblačno. Ale s radostí s nimi i cvičil a byli na procházce. Tak snad to bude ok. Když jsem přišla, zářil jak měsíček na hnoji.
29. zář 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zase nějak nestíhala ...v pátek už jsem s hrůzou konstatovala, že máme 2x tolik věcí na sušáku či v prádelním koši než ve skříních ... takže žehlící víkend, doslova ;)

Leni: moooooc blahopřeji!!!! Nakonec to tedy dopadlo úplně nejlééépe, jak mohlo!!!! Tak přeji ať už je jen samá radost a žádné strachy!

29. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Moc děkuju :slight_smile:
29. zář 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teprve teď jsem se dostala k těm receptům na ten dort:

DORTOVÝ KORPUS

Klasická kulatá forma o průměru 23 cm:
250 g hladké mouky
1 necelý prášek do pečiva
4 vejce
240 g moučkového cukru
150 ml oleje
100 ml vroucí vody
kakao

Postup:
Ušleháme bílky a přidáme polovinu cukru. V druhé míse ušleháme žloutky a druhou polovinu cukru (můžeme přidat i vanilkový cukr), k tomu postupně přiléváme olej, vroucí vodu. Smícháme mouku s práškem do pečiva a postupně přišleháváme k žloutkové směsi. Nakonec lehce vmícháme vařečkou sníh. 1/3 těsta odlijeme a obarvíme kakaem. Do vymazané a vysypané formy střídavě klademe těsto pomocí polévkové lžíce. Na střed nejdříve 1 lžíci tmavého těsta, hned na to 2 lžíce světlé směsi. Na to 1 lžíci tmavého a zase 2 světlého těsta a takto postup opakujeme až do konce. Nemícháme! Pečeme ve vyhřáté troubě na střední teplotu. Těsto má někdy tendenci udělat uprostřed bouli, takže po upečení je potřeba jej hned vyklopit. Doba pečení 30-40 minut podle trouby.

DORTOVÝ KRÉM Z LEDOVÝCH KAŠTANŮ

1/2 L mléka
2 čokoládové pudinky
2 polévkové lžíce polohr. mouky
4 čokoládové tyčinky ledových kaštanů (může být i kofila)
2 polévkové lžíce cukru krystal
50 g ztuženého tuku
2 polévkové lžíce moučkového cukru
400 g másla

Postup: Uvaříme hustý pudink z mléka, pudinků a polohr. mouky. Ještě do horkého pudinku nalámeme čooládu, přidáme cukr krystal a ztužený tuk. Necháme vychladnout. Poté našleháme máslo s moučkovým cukrem a poté s pudinkovou směsí.

Terez, spodní patro mělo průměr 24 cm, vrchní 17 cm. Formy jsem kupovala na www.ceskeformicky.cz. Korpus jsem nechala vychladnout, potom ho rozřízla vejpůl, natřela pikantní zavařeninou (černý rybíz nebo višeň), na to ten krém ve vyšší vrstvě a připlácnout lehce. Potom natřít celý korpus krémem okolo a navrch, dát další patro a udělat to samé. Pak jsem okolo dortu lepila na krém ty tyčinky v čokoládě a čokoládové placičky s tím čokotransferem. Ten se dá taky koupit na internetu. Nebo můžeš krém dávat jen dovnitř a pak to jednoduše celé polít čokoládou a nedávat navrch vůbec krém. To je podle chuti.
29. zář 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje dite papa papriku!!!Hura,prvni zelenina v syrovym stavu,kterou pozrel!!!Stacila takova kravina-nakrajet mu kolecka,co vypadaji jako kyticka! :grinning:
29. zář 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki gratuluju, skvělá zpráva!!!
29. zář 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lení díky moc,jen se zeptám ten čokotransfer si kupovala kde?Na netu?Nyní jsem hledala a něco na netu našla,tak když tak písni a poraď abych někde zbytečně neutratila víc kč.....

Maki no supér!To dnes malej že mu dám polévku špenátovou-viděl jí a konec,nevzal si ani ň!! :angry: a co se týče ovoce a zeleniny a celkově jídla,no je to děs mám pocit,jedl by jen kravinky!
29. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Vy slavíte jeden"papací"úspěch za druhým.Klobouk dolů (Emča mléko na lodi, teď paprika jako kytička;))
U nás bylo první jídlo, na které se Tony chytil - špenátová první lžička ... a vypadalo to takhle...
29. zář 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 někde jsem zahlídla, že máte znovu ribomunyl ... to ho budete brát další půlrok? jaká hodnota u čeho znamená oslabenou imunitu?
29. zář 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirando, to je krásná fotka !!! :slight_smile:

Dnes mamka zdolala Petříka a v poledne spal! Večer trochu kina u usínání, ale my to máme vždy, když pár dní nejsme doma - tak stále věřím v návrat do normálu...

29. zář 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,
manža má řidičák :sunglasses:

noční bojovka 00:30-3h :rolling_eyes:

potřebuji se objednat na uro a oni mají tak debilně ordinační hodiny (třeba ta moje dr. jen v pondělí od 8-12h), že tam asi vysedím důlek až se mi podaří se objednat.... :confounded: :confounded: :confounded: a ve středu kdy je tam jen sestra se neobjednává!!!???? :confounded: :confounded: přemýšlím, jestli by nebylo lepší jít do UL (ta moje dr. navíc operuje jen v LTM, což je trochu z ruky)

Dáda už zase nerýmičkuje, ale včera mu vylezl konečně ten zub, tak že by to měl z toho???

Mirando krásná fotka, taky takovou máme :wink:

miminko mi smrdí, tak jdu přebalit :grinning:
30. zář 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Ahoj, takhle do detailu nevím. Danečkovi prostě doktorka na alergu odebrala krev a říkala, že má trošku sníženou obranyschopnost. Že normální hodnota je 40 a on má 28. Víc nevím. Ribomunyl budeme brát půl roku.

Terez, já už nevím, kde jsem přesně ten čokotransfer kupovala, ale cena je za 1 ks kolem 50-60 Kč.
30. zář 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni ale jěště poraď jak si dělala ty mašle?To je taky ten čokotransfer?Já jsem z toho paf! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni dík :wink:
30. zář 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdeme k sousedům na oslavu třetích narozenin:slight_smile:
30. zář 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je konec. Dneska jsem začala špinit, pak lehce krvácet. Pohotovost. Ráno se mám hlásit na gyndě na poslední ultrazvuk a jdu pod narkozu a na revizi :cry:
30. zář 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. zář 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni :cry: ,myslim na tebe,drž se :frowning2: !
30. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni... třeba to bude dobrý. Já u Adama krvácela dost - a dobrý...
Drž se, kočinko. Budeme na tebe myslet.
30. zář 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni to mě mrzí, já taky krvácela, ale na nemocnici to nebylo, jen jsem každý týden musela na gyndu :frowning2:
držím palec
30. zář 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leníí myslím na Tebe!Snad to bude dobré,držím palce!!!
30. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni :unamused: ,muze to být pořád o.k.!!!!!!!!!!!!!kéž by,myslim na tebe :slight_smile:
30. zář 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.woodyland.eu/

Holky mooc pěkný dřevěný hračky :wink:
1. říj 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek