• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Holky,ale my to taky nijak nehrotíme,ale začlo se nenápadně,že budem počítat schody,řikat jakou maj auta barvu,co je na plakátech za písmenka a jí to baví :slight_smile: .tak dostala k narozkám knížku s abecedou a s číslama a večer si z nich čtem.U nás to taky probíhá stylem,že musíme nalistovat nejoblíbenější pasáže :grinning: ,takže něž se k něčemu dohrabem tak hodina padne raz dva :grinning: a taky občas sabotuje neb dojde ke svému oblíbenému číslu 6 a musíme furt točit knížku,aby z toho byla 9...a porád něco,že :grinning: .Teď už to stahuju na půlhodinu neb bych ráda taky večer něco udělala než jen číst ty samý knížky do zblbnutí :sweat_smile: .A mraveneček u nás taky frčí........už ho umim převyprávět i pozpátku včetně všech ostatních říkánek :rolling_eyes: neb Janička nikdy moc nechtěla spát a jediný na co jsem jí nalákala už jako prtě bylo,že jí maminka bude v posteli číst ( do úmoru :fearful: ) .Jinak teda,co tak jako vídáme děcka okolo nás,tak taky už jich dost umí písmenka nebo počítat,takže se snažíme držet krok..........a taky má holka dost nasazenou laťku neb my jsme oba s Járou šli do školy velmi předpřipraveni,takže......možná máme přeci jen trochu tik :fearful: jí furt něco učit-včetně babiček teda :grinning: .
Jinak teda ohledně hraček..... :fearful: když dávám Janičíno staré hračky Jájince já,tak jsou výhrady a musim jí vysvětlovat,že to je pro miminka a ona je už velká holčička....a i když mi na to přistoupí tak se taky stane,že druhý den si to náhle rozmyslí :rolling_eyes: ,ale jinak dobrý.Když holky nerušim,tak Janička jí ty hračky dává sama.Sedne si k ní k ohrádce povídá jí a půjčuje jí je a řiká co s nima má dělat :grinning: .Jájině se to líbí a zírá na ní s úžasem :grinning: ...pak jí je oslintá a Janička jí kárá,že to se nedělá :grinning: ...no prča :grinning: .
2. říj 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni IP..
2. říj 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer holky,
já myslím, že děti prostě zkouší své hranice, jak bude mamka reagovat když jí řeknu, že jí např. nemám rád... taky si myslím, že děti prostě třeba ani neví jak moc to rodiče bolí a říkají to ve vzteku, protože to rodiče taky říkají, když se zlobí.... čert ví co s tím, prostě asi jen vysvětlit, že se to neříká, že to maminku bolí a čekat až z toho vyroste? nebo jako Maki, to je hezký příklad, Maxíno si hned na vlastní kůži vyzkouší jaké to je....

a s tím učením, myslím, že pokud se o to dítě zajímá, tak proč neukojit jeho chtivost, myslím, že je to lepší případ, než když rodič do nemluvněte drtí spoustu informací a dítě neví, která bije... a kluci na to přicházejí až později :grinning: :grinning: navíc každý dítě se to jednou naučí, buď už před školkou, nebo ve školce a v životě se určo neztratí :wink:

mě dnes Dáda předvedl jaká je to opice, vzal ovladač na tv (vyndali jsme baterky), mačkal knoflíček a koukal na tu TV jestli se to teda jako mění, byli jsme hotoví :grinning: pořád mu nešlo do hlavy, že tátovi to jde a jemu ne :grinning: :grinning:
2. říj 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si tedy myslím, že každé dítě má své tempo a když se učit chce, tak rozhodně nebránit (to nudění ve škole je pak věc učitelky), ale když se učit nechce, tak neznásilňovat...
Každé dítě je jiné - moji synové jsou toho důkazem.
Adam v 18m rozeznal 9 písmen - měl prostě koupací knížku, kde mimo jiné byla i písmenka a jeho to hrozně zajímalo a pořád CO TO JE? a já TO JE A a on - taky A?? a ukázal na D a já že ne, že to je D - a takto jsme k tomu dospěli.
Když šel do školky, písmenka, barvy, čísla znal. V 5 letech psal mojí mamce SMS z internetu a v 8 si udělal první webovky. Ve škole neměl slabikář, protože jsem ho v Praze dala do spec školy, kde děti mohly pracovat úměrně svému tempu (a pak jsem v DC pěkně narazila!!!) a mohl si tedy číst svoje knížky a pak dětem třeba vyprávěl, co tam bylo. Ale byli tam v té třídě takoví asi 4 žáčci :wink: - takže nic extra...
Petřík??? Kdybych ho měla srovnávat s Adamem, tak se jdu oběsit. Nemluví - žije si ve svém světě, komunikuje, když ON chce. CO TO JE? - to nezná, nepotřebuje. Mluvím na něj stejně jako na Adama, ale jeho třeba knížky moc nezajímají - a já se kvůli tomu opravdu nepůjdu zastřelit. :grinning:
Vím, že jeho čas přijde, vidím, že si umí sakra dobře spojit, co s čím souvisí - i doplnit vynechaný krok v souslednosti třeba činností nebo tak... Ale prostě to má jinak než Adam.... no... :slight_smile:
Možná už jsem to tady psala - bratranec mojí mamky do svých 3 let vůbec nemluvil. Pak začal... a jako dospělý pracoval až do 77 let jako ředitel Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Takže asi opravdu každý má svůj čas....... ???
2. říj 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin,na ovladače bacha :grinning: ..my jsme takhle už museli jeden vyměnit neb Janička se s nim tak vehementně snažila ovládat....až z toho přestal fungovat..a hlavně do něj naslintala asi tak kýbl slin :grinning: .....a Jájina už po tom samym taky pojukává :fearful: ..ovšem znova už nám O2 asi vadu,únava materiálu, nezbaští na výměnu zdarma :grinning: !Jina teda po snaze,že jí koupíme dětský mobil nebo něco na ovládádání...to nám moc nebaští neb jak zjistila,že se tim nic neovládne,tak si to můžem strčit.... :sweat_smile: .Akorát má děstký klíče od auta a my s ní hrajem hru,že jako opravdu fungujou ať má radost.Vždycky jí řeknem ať otevře auto a ona tak zodpovědně mačká čudlíky a my potajmu mačkáme svoje klíče v kapse :grinning: .a když náhodou jeden z nás zapomene a ten druhej si všimne,že Janička mačká a nic se neděje.tak hned mámo nebo táto hele podívej se jak Janička zavře(otevře) a jukáme na sebe se zvednutym obočím,aby bylo jasno o co jde :grinning: a pro radost jí to zároveň s ní zavřem(otevřem) potajmu :grinning: .Mám totiž zadní posuvný dveře na elkriku a ona je nadšená z toho,že je může ovládat :grinning: .

Fuj a já se jdu vrátit k žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....dneska tu píšu příspěvky jen proto,abych se jako na chvilku ulila do tej velehory ,co tu na mě čeká :sweat_smile: .....kus už jí naštěstí ubylo :sunglasses: .
2. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ovladače jsou kapitola sama o sobě asi.
U nás to odskákal ovladač od TV - jsou z něj venku baterky a je v hračkách a nikoho nezajímá (a už nefunguje)... :confounded:
Ty, co fungují, pečlivě večer odkládáme vysoko a do nedohledna. Už jsme jednou jeden vytahovali z koše. Ale Petan naštěstí pochopil, že to má dát mamince nebo tatínkovi, takže když to večer občas zapomenem na stolku, tak ráno přijde z obýváku a důležitě se slovy "kuju kuju" nám to strká do ruky. Akorát tedy tímto způsobem odmítá odavzdat chůvičku - ona má totiž dost funkcí a to ho fakt fascinuje. Jenže nechci, aby dopadla jako ovladač, a tak ... mu jí vždycky holt seberu.

Bell, to je super s těmi klíči od auta :slight_smile: - to si Janička musí strašně užívat :hearts:
A je tedy hodně šikovná, to jsem jako hlavně před tím chtěla a zapomněla napsat. :wink:
2. říj 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,jj to s ústavem už si psala :grinning: ...tedy s ústavem Akademie věd :grinning: :grinning: :grinning: .Hele a to je jasnačka,kdyby to byla Janičce putna,co je kde za písmenka a kdesi cosi....tak by jsme to asi vůbec neřešili :slight_smile: .To jenom je taková ta maminkovská radost z každýho prdu :grinning: .Úplně stačí když se Jájince podaří nadzvednout zadeček nad kolínka a já hned volám Járu v úplnym úžasu jak je šikovná a on je taky už tak zblblej,že je ve stejnym úžasu se mnou.....a přitom jsme to prožili vcelku nedávno s Janičkou :grinning: ....no prostě že jo no :grinning: .
Joo a ulejvám se od tej velehory.........do ní bych se možná teda taky vešla.... :grinning: !
2. říj 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, já se opakuju - to je mateřská demence v kombinaci s raným stářím - a tím ústavem se jaksi uklidňuju...!!! :grinning:
2. říj 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas takhle dopadl starej mobil,ze zacatku byl stastnej,ze ma "halo,halo" a pak zjistil,ze to nevola,ani nesviti,tak si ho nevsimne...Uz umi odblokovat klavesnici u naseho telefonu,musime ho taky davat do bezpecny vysky... :grinning: Dost casto posilal prazdny sms,zajimavy je,ze vzdycky Radce...Respektive ona byla zatim jedina,kdo nekolikrat volal,at okamzite vyrveme diteti mobil z ruky,ze ji jeji telefon pipa jako silenej. :grinning: Ale ovladace ho moc neberou.Teda jako zkousi,co to dela,ale nijak je nenici.Dokonce,kdyz jsme koupili novou placatou TV,tak jsme diky Maxovi zjistili bez stuudia manualu,ze to ma bajecnou funkci prepinani rezimu obrazu. :grinning: Proste se mu libil cudlik s cervenym koleckem uprostred.. :grinning:
Verco,teda to mas sikovnyho synatora!Jak dlouho na ty specialni skole byl?To byla skola vylozene pro nadany deti?Asi bych teda pak silela ho muset vrhnout znovu do normalniho standardniho skolstvi...
2. říj 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, to nebyla škola pro nadané děti, to byla škola, kde jeli podle programu schváleného MŠMT Začít spolu. (takže standardní školství) Já prostě hledala něco, aby se tam "nenudil" a školu měl rád. Byl tam bohužel jen 3 roky - měl tam báječnou učitelku - myslím, že nejlepší za jeho život. A pak si představ, že šel sem a tady (V taky standardním školství) měl pro změnu tu nejhorší - ve škole ho šikanovali (a pak ještě další da kluky z jejich třídy), ona s tím nic nedělala. Měli číst Děti z Bullerbynu, on jí řekl, že to četl ve 2. třídě a ona, že si to aspoň zopakuje (a pak na rodičáku nadávala, že děti nechtějí číst, tak jsem jí tedy řekla, že je k tomu moc nemotivuje), nedávala jim úkoly, nehodnotila, když byli aktivní, když věděli něco navíc k látce (třeba chtěli vyprávět, jak byli v Terezíně), tak jim nedala prostor - dělala, že nevidí, že se hlásí. Ta šikana se tam pak rozjela víc, řešil to ředitel. Ten se za rok vyměnil a jelo to znovu - takže se Adam neskutečně těšil na gympl... takže aspoň k něčemu to bylo dobrý. :angry: :confounded:
Byla jsem na ní fakt meganasr... a přemýšlela, že jí dám negativní reference, jenže bych tím asi ničemu a nikomu nepomohla. Jediná věc, co jsem udělala - přestala jsem tam chodit na rodičáky, protože bych jí asi fyzicky ublížila.
Ona třeba před celou třídou rodičů rozebírala, že to a to dítě se počůrává, že ta a ta je v polepšovně, atd... Prostě naprosto nepřijatelné chování....!!!
Takže na radotínskou školu a učitelku s láskou vzpomínáme - já si s ní doteď mailuju. A byli jsme s nima ve škole v přírodě - týden jarních prázdnin (to jsem tam byla i já :wink: ) a Adam pak ještě týden. Bylo to v Jetřichovicích a bylo to super.

Ono to školství není až tak o standardu ale hrozně moc o lidech...
3. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
ad mateřská demence - včera jsem se snažila nacpat manželovi do pusy flašku s pitím pro malého, prostě mi nějak přeskočilo, něco jsme rozebíraly se sestřenkou a já si to namířila k manželovi, chytla ho vzadu za krkem (jako Dádu aby se nepřevrátil až bude pít) a že jako šup do pusy s tím pítkem.... měly jste vidět ty oči :grinning: já pak nemohla 5 minut mluvit jak jsem se řezala smíchy, prostě mi to fakt nedošlo....chjooooo :rolling_eyes: :rolling_eyes:

jeden ovladač už jsme taky sušili na topení a včera jsme tedy malému ty baterky vyndali a potají mačkali jiný ovladač (na DVD) tak se to zapínalo a vypínalo a Dáda pak koukal, že to tedy fakt mačká :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Veru to je fakt, vy jste opravdu příklad toho, že každé dítě se prostě vyvíjí jinak i když jsou ze stejného hnízda!!!

a školství...hmmm musím říct, že tedy ZŠ dostává dost na frak, já jsem zažila něco podobného, co Adam, taky jsem se těšila na střední a byl to fakt rozdíl... a ta jeho úča byla tedy pěkná kr... co jiného děti na škole baví, než když dostávají hvězdičky a odměny za každé zlepšení????? bože bože, ale jak znám z vyprávění manži, tak asi vždy byli učitelé bez lásky ke svému povolání (manža byl v zš ještě za totáče, učitelka ho tak deptala, že po ní v 8.třídě hodil pravítko, napsala mu tak špatný kádrový posudek, že ho nevzali ani na sš... no prostě hrůza a co bylo nejhorší, když se něco dělo ve třídě, tak za to hned- bez vyšetřování- mohl můj muž.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: )
3. říj 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo holky add školství :rolling_eyes: ,moje životní zkušenost je taková,že je lepší bejt průměrnej blbec a o nic se nesnažit....nedej bůh,když podle nějakýho testu se zjistí,že je někdo nadanější :rolling_eyes: .A Verča má pravdu,že to je hlavně o lidech.Je učitel a Učitel .Špatnej dokáže napáchat nedozírný škody... :rolling_eyes: .Oproti tomu dobrý učitel je k nezaplacení a těch je fakt jako šafránu.Já znám takhle vícero učitelek mých vrstevnic....a u některých mě vyloženě děsí,že by někdy mohly dostat do ruky moje děti :confounded: .Každopádně doufám,že holkám půjde na gymplu anglina :grinning: .

Sin, :grinning: :grinning: :grinning: jsem jednou četla článek jak do rodiny se třema dětma přišel na návštěvu na oběd manžela šéf z práce. a paní byla už tak zblblá,že tomu šéfovi dala dětký příbor a ještě mu oběd celý nakrájela na malý kousíčky :grinning: .
3. říj 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...
jasně,jde o děti a jejich tempo.Taky jsme to nemylsela nijak zle s tím hrocením dovedností.Jansě,že to nezazdívat,když má dítě zájem.A Janička je teda fakt šikovná :slight_smile: .šimonke se zase začal sám zajímat o angličtinu,tak mu říkám,co vím a začínám uvažovat i o kurzu,ale nevím..možná příští rok,pokud ho to nepustí,zatím mu stačím asi sama..
3. říj 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin,to uz je ale zavaznej pripad!!! :grinning:
Nejhorsi je,ze ono uz je to s teme detma tokovy divny...Kamoska uci na ZS,rikala,ze ma divnou zkusenost,ze deti,ktery se snazi,jsou v kolektivu neoblibeny,jsou za trapaky a ze je deti docela dusej.Ze je moderni se neucit,nezajimat se,rebelovat za kazdou cenu a hlavne byt s tim stadeckem.Ze proste kdyz ma clovek "chytry"dite,co nejdriv s nim na vicelety gymnazium,jak zustane v normalni ZS,ze se casem prestane snazit prave proto,aby nevybocoval...
Je jasny,ze my jsme taky sprty nijak nemilovali,ale kdyz se normalni prumernej zak hlasil o hodine sam a fakt vedel,nebyl vyobcovan z kolektivu,ze....
3. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě Maki a pak dochází k těm paradoxům, my měli na zš tabuli cti, tam se vždy při ročním focení vyvěšovala fotka toho nejlepšího žáka z každé třídy... visela jsem tam od 5-9.třídy a musím říct, že už v 8 a 9. jsem si spíš přála tam neviset...těch řečí od ostatních.... :confounded: :confounded: a to jsem nebyla žádný krhounek šplhounek, ale těm dětem to nevysvětlíš.... :frowning2: škoda
3. říj 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárko,to jsi mi připomněla...Verčo,visí ještě na obchodce každý pololetí pořadí studentů podle prospěchu?Přiznávám,že jednou jsem byla na seznamu úplně první,ale bylo mi z toho spíš trochu trapně..
3. říj 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je o tom,ze tady je proste normalni nevybocovat z davu,je to v nas a jeste dlouho bude :pensive: .Je to skoda,misto,aby byl clovek pysny na uspechy a sel za nimi,tak kdyz uz nahodou nejakej uspech prijde,tak se za nej stydi...
To je ta nase povaha ceska...
3. říj 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci vám jen napsat, že děkuju za podporu a že se až sama divím, že jsem po dvou dnech po revizi v pohodě. Fakt. Víkend jsme si s manželem krásně užili, on tomu říkal wellness a fakt to bylo moc prima, Daneček byl od pátku do neděle u našich. Počkáme pár týdnů a zkusíme to znovu. Musí to dopadnout dobře. :slight_smile:
3. říj 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hergot, vy máte chytrý až geniální děti. Daneček je taková naše trubička. Pořád mele, to jo, pusu nezastaví, ale je mu rozumět tak půlka z těch patlanin, co vytváří. Počítat a říkat abecedu, to teda jako faaakt ne a ani jsme to ještě nezkoušeli. Ten si tak leda čmárá ty svoje barevný kolečka do omalovánek a tancuje "kovo kovo" :grinning: :grinning: :grinning: Dneska jsme mu koupili omalovánky, na který bude čmárat jenom štětcem a vodou a ono se to samo vybarvuje, tak se těším, až to zítra vyzkoušíme.
3. říj 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,to je super..přesně to jste potřebovali...Příště to bude dobrý.. :slight_smile: :slight_smile:
3. říj 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to se nám ta debata pěkně zvrhla :grinning:

Bell, ty máš spolužačku úču na gymplu?

Petrunko, nevisí, ale dostávají to učitelé :wink:

Já mám tedy z práce zkušenost, že ti dobří se za to stydět nemusí a hodně se snaží. Aspoň v té "výběrové" třídě - byla jsem tam před MD třídní. Přijdou mi v tomto tedy jiní než my a asi to je rozdíl i oproti základce.
Nicméně to je individuální.

S víceletým gymplem to je taky "vtipný" - oni tam jdou v té 5. třídě ti nej... - ale jaksi za ty další 4 roky dost zvlčí a chytnou středoškolský manýry a nakonec, když jsou už na velkém gymplu, tak jsou horší v prospěchu než ti, co tam šli z 9. třídy. Přesto nelituju, že jsem tam Adama dala... :wink:
Taková naše trubička :grinning: :grinning: :grinning: ...to mě fakt pobavilo
Jéé, Leni, to mám radost, že jsi se tak rychle zotavila :hearts:.
Daneček je v pohodě - neboj, není o nic pozadu. Taky se děti nestejnoměrně vyvíjejí, takže to neřeš :wink:
3. říj 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 aspoň,že už to tam nevisí..:slight_smile:...zrovna moje mladší ségra byla na víceletým gymplu a letos maturovala.Jejich třída teda byla vysoce nadprůměrná,s vyznamenáním odmaturovalo snad 50% studentů a většina z nich se samými jedničkami...ale to byl ,si myslím, fakt extrém
3. říj 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trubička... :grinning: - to je fakt srandovní...
Hele, moje mamka pořád Petříka porovnává s jinými dětmi (jejich sousedů, vnoučetem kamarádky, atd...) a všem troubí, že ON ještě nemluví, ON ještě nechodí na nočník... A pak zírá, když jí někdo řekne, že to je normoš, atd. Musím přiznat, že je mi to líto, že prostě to řeší, ale co mám dělat, že?! :confounded:
On je prostě veselý, stále v dobré náladě a užívá si života... no... Já to na něm mám ráda, ba dokonce miluju a to ostatní jistě přijde. Osobně neznám nikoho dospělého, kdo by si neuměl dojít na záchod :grinning: neob si říct o jídlo... :grinning:
3. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Já to neřešim, jen se tady s Tomášem smějeme, co bychom to jako po Danečkovi chtěli, kdybychom se chtěli ostatním vyrovnat :grinning: Ale náhodou vidí pána v kravatě a říká "JAJÚD", což je v překladu "INVESTOR" :grinning: Fakt :grinning:
3. říj 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajud,ja padam.... :grinning: :grinning:
kdyz jsme u toho mluveni,Max o sobe uz par dni mluvi v 1.osobe! Takze "Ja ,ja ja,jenom ja"! :grinning:
3. říj 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni ty mě bavíš, supeeeer, jsem ráda, že jsi OK :grinning: :grinning: :grinning:

Veru já to tak trochu řešila dřív, ale pak Dája předvedl, že vlastně rozmýšlí a rozmýšlí a nakonec prsk a během dvou dnů udělá takový pokrok, že jen čumím... občas něco zkouším, jestli se nechytne, ale nenutím.... taky záleží na náladě, někdy plácnu tleská ručičkama sám, běhá a směje se a někdy prostě ani na požádání, že si zatleskáme, tak prostě NEEEE :grinning:
nedávno mě dostala mamina, když jsme potkaly stejně starou holčičku a ta už "sama" držela kornout i se zmrzkou a papala... tak mi mamina říká: už bys ho měla taky toooo,... říkám jí jako coooooo???? a ona, že jako už krmit vším.... :grinning: tak jsem jí vysvětlila, že už krmíme vším, ale s mírou, že do něj prostě za jeden den nenacpu knedle, zmrzku a (bio)párek :frowning2: to mě docela zamrzelo....
a taky nočníček ignorujeme, prostě k němu má odpor a ječí a vstává z něj... nepomáhají hračky, povídání, nic... a na větu tak ho musíš zabavit jsem fakt už alergická... já sama byla bez plen až v 16m, tak si myslím, že má Dáda dost času... a taky můžu ho už teď vysazovat, ale pokud to bude pokus-omyl, tak je to tak trochu k ničemu... zítra jedeme koupit redukční prkénko, tak uvidíme, jestli se mu záchod nebude zamlouvat víc :sweat_smile:
3. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a taky mě pobavil známý, který mé pochyby shodil ze stolu: "každé dítě se jednou naučí na nočník, mluvit, jíst příborem, ...v patnácti už pleny nosit nebude" :grinning: :grinning: :grinning: tak snad má pravdu :grinning:

jsem prostě ráda, že mám Dádu, že je takovej jakej je :wink:

PS: a manža vzkazuje, že taky umí abecedu a počítat až do milionu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. říj 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,tak přesně takhle to ve škole chodí :fearful: .chodilo a bohužel ještě asi pěkně dlouho chodit bude.Já jsem například byla divný dítě......neb když jsem šla za školu....tak do knihovny si číst :fearful: :grinning: .

Veru,ne ne :grinning: já jen mysela,že když už je na gymplu nějaká fajn úča,tak aby to ty moje holky neflákaly :grinning: .Když si vzpomenu na tvojí mamču,bože já ji fakt měla moooc ráda :slight_smile: na jejích hodinách jsem snad skoro ani nedejchala :grinning: .

Leni,vítej po wellnessu :slight_smile: ,čoveče to by bylo,aby nebylo :grinning: .Toliko zmačkanejch palců,co vám všichni držíme :grinning: :grinning: :grinning: !No prosim tě trubička :grinning: ..Daneček je úplně normální batole :grinning: .Naše Jaňule nejni o moc lepší,jen se naučila něco,co jí přijde zajímavější než třeba jinejm dětem,co se zasejc naučily něco jinýho,co jim přijde zajímavý :grinning: .My zas máme problém v tom,že Jára nejni zastánce cvičených opiček,takže Janička svoje umy dává v obdiv jen,když se jí chce a je na to podle ní vhodná doba :grinning: .Takže přijít někam na návštěvu postavit jí do obýváku a spusť co umíš......se u nás rozhodně nepěstuje :grinning: .To leda tak,když jsme na prochajdě a ona nám sama hlásí,co právě spatřila jako že na plakátě jsou ta a ta písmenka nebo kolik má lístečků v ruce či jaký auto právě projelo(zatim to byly barvy,teď už spíš hlásí značky,ale plete si je teda dost :grinning: většinou je všechno kia nebo peugeot) :grinning: .Hele a kde jste sehnali vodou barvitelný omalovánky? :slight_smile: To by se u nás taky určo líbilo :slight_smile: .
3. říj 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek