• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
:slight_smile: bellatrix13 dík za psaníčko :wink: Jinak co se týče vánočních dárků nemám kromě drogerie nic,udělám asi jen kosmetické balíčky.Starší syn si přeje velkou kolobrndu,nějakýho dinosaura(máme dinosauří mánii :grinning: ) no a manžel?Ten asi dostane políbení :sweat_smile: to mě fakt nic nenapadá kromě toho on je skromný stačil by mu čistě sex :grinning: který se mu nedostává díky uřvaným večerům... :sunglasses: Vždycky použije větu z filmu sestřičky-ona jenom to dítě,dítě a jinak nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak mnoho zdaru při shánění já se letos nepřetrhnu fakt to musí zařídit ježíšek :wink:
13. pro 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevěřim................ :wink: moje dítě spí 12 h v kuse a v postýlce..........za to já,od šesti vzhuru a v noci,asi petkrát,protože mi to nejde do hlavy,že by mi dopřál spánek :wink:
13. pro 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nattally :slight_smile: dáváš mu odvar z makovic? :sweat_smile: to můj první byl taky zlatej od miminka spal krásně,ale tenhle diblík je vzhůru teď už naštěstí po 2,5h začátky po hodině.........snad se to upraví
13. pro 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezam22,
ty jo to je snad po druhý za celej rok,co ho máme :wink: ,takže asi mám zas na rok vybráno :wink:
13. pro 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sakrááááá....jsem si tu zase hezky ulevila akdyž to chci odeslat, tak byly diagnostikovány potíže na stránce :angry: ...příspěvek je v pr.... až tam , no :angry: )
13. pro 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže znova, vítám novou maminku a všem přeju dobré ráno....a zbytek vám dopíšu, až mě přejde zlost :wink:
13. pro 2008 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lara,
jj taky se mi to maža a a když píšu neco dlouhýho tak to zkopíruju než to dám odelsat,jelikož jak píšeš,vždycky se mi to smaže :wink:
13. pro 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak ta Dorotčina boule je fakt výživná....takovouhle jsme měli snad jen jednu, ale jinak jich M. měl už asi milion, sem tam se mu sešly i tři na jednom čele zaráz...jsem se s ním bála chodit ven, aby mě někdo neudal...jenže on kolikrát ani neřval, prostě odněkud přišel s boulí...teď mu třeba slejzá nehet na paleku a nevíme, kde k tomu přišel...on tvrdí, že od auta (dokonce ukazuje stále na to jedno), já mám podezření, že si to provedl, když si odemkl a odešel na chodbu...já myslela, že tak řval, že se mu zabouchly dveře a nemohl zpátky (objevila jsem to až za několik minut...nevim)...a ony mu ty dveře asi přibouchly i ten prst...jinak by asi odkráčel na návštěvu po partajích (spodní dveře jdou naštěstí těžko otevřít i mně, takže výlet v punčoškách a bačkorkách zasněženým Lillehammerem nehrozí).
13. pro 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak noc byla kupodivu v pohodě, vstával jen 2x na dudlíka a 1x na jídlo. Ale vzbudil se dřív, měl hlad. Přikláním se k tomu růstovému skoku.

Bell, to neva, i někdy kolem 3,5 měsíců jsme krmili místo 1x denně dvakrát a prostě to za 14 dní přejde a bude to zas ok. Pořád si říkám, jak mám zlaté dítě, že jiné maminy vstávají co dvě hodiny nebo dokonce hodinu a půl. Tvoje malá má super míry! :slight_smile:A teda koukám, že jsi rodila obryňku, co? Mně předpovídali skoro pětikilového macka, nemohla jsem ho ani vytlačit a došlo na císaře. Nakonec měl 3,65 kg :grinning:

Terez, ahoj :slight_smile: Bohužel nevím, co ti poradit, protože Daneček mi od začátku hodně spal. Ale v pěti týdnech jsem zavedla večer rituály a metodu vyřvání, pokud si vyloženě vynucoval pozornost. Nechtěla jsem ho uspávat na míči, chováním apod. Takže každý den rituál ve stejné časy - vykoupat, nakrmit, spinkat. Pokud bude při usínání křičet, tak ho nech pár minutek a jdi tam, pohlaď ho, řekni mu něco hezkého a zase jdi. Pak intervaly postupně malinko prodlužuj. Daneček se tak naučil spát sám za dva dny. Ale ty dva dny byla fakt muka.A jak píše Bell, před spaním už si nehraje a snažíme se ho nerozdovádět blbnutím.
13. pro 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezam22, ještě mě napadá, jestli jsi zkusila těsné zavinování. Některé dětičky to mají rády (náš Daneček to chtěl do 3,5 měsíců, jinak řev a neusnul), některým to nevyhovuje. Chce to vyzkoušet. Ručičky k tělu a těsně zavinout buď do klasické zavinky nebo do velké plíny, což jsme dělali my.
13. pro 2008 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenik_25 :slight_smile: jojo to jsem dělala od porodnice,teď už ho dávám do spacího pytle.Ze zavinovačky se mi už raz dva dostal...svázala jsem ho a stejně to nepomáhalo,asi to jsou ty večerní koliky,dr.se k tomu nevyjádřila,piju teď meduňkový čaj,ale asi budu klidná já :grinning: do mlíka se to sice dostane,ale minimálně.No snad z toho vyroste,jen aby to nebylo horší :rolling_eyes: hezký a pohodový den všem :slight_smile:
13. pro 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez,
četla jsi IP :wink:
13. pro 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nattally IP?
13. pro 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez,
jj na hoře máš interní poštu.........musí ti to být červený,máš tam přijaté zprávy-interní pošta :wink: máš??????
13. pro 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak my v noci nic moc, ale zase slintá jak blázen a jak chodí kolem desáté ráno spinkat, tak dneska nic, až teď ve dvanáct a do postýlky, což u nás nehrozilo, no asi se to nějak upravuje-doufám. Nebo je unavený!

Taky vítám novou maminku a zkus se mrknout do kojenců, maminky si tam o tom píšou, tak třeba nějakou radu najdeš a nebo to holt musí odejít samo! :unamused: A zkoušíš dávat kapičky na prdíky?

Bell,
no si mi nějaká povědomá a asi tuším. Ty jsi se tenkrát na tom kurzu ptala, jestli můžeš jet na nějaký tábor, nebo tak něco, je to tak? Přidej si fotečky do alba, ať víme :wink:
13. pro 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin,
jj to jsem chtěla jet ve 34.tt ještě s dětma z turistickýho kroužku na zimní víkendovku :sweat_smile: .Tak nakonec jsem jela,ale zdravý rozum mě přiměl sehnat si na to náhradního vedoucího a my s manželem jsme se jen procházeli (do večerky pro nanuka apod. :sweat_smile: ).No a jakej jsi měla porod?Kdo tě rodil? Já vyfasovala primářku,ale na to jak,nevim proč,je u maminek neoblíbená,tak mě vyhovovala.Byla na mě moc hodná a společně jsme tu mojí obřiňku dostali ven za 4hoďky od příjezdu do porodnice :slight_smile: .Měla jsme teda hodně poporodního šití a musela jsem dostat 3 transfuze,abych byla zase fit.Ale porod jako takovej vcelku šel,žádný dlouhý trápení.Do porodnice jsem přišla otevřená už na 5 cm.Jsem tam nechtěla bejt zbytečně brzo jak nám radili ,takže jsme se s manželem ještě vyspali a ráno vyrazili odpočatí :slight_smile: .Měla jsem tam tu PA,co nás na kurzu provázela po porodnici a baba byla moc fajn a příjemná :slight_smile: ač jsem to od ní nečekala :slight_smile: a ještě jsem tam měla jednu PA,která byla teda fakt úžasná,nemůžu si jí vynachválit,ale jméno si nepamatuju,jen to že byla blonďatá.Ale fakt hodně moc hodná :slight_smile: . Jen oddělení šestinedělí.....to jsem proklínala :angry: ,malou mi nosili dlouho nebo vůbec,přikrmovali mi ji :angry: ...no prostě vrrrrr.Jsme první dva dny musela ležet,kvůli tý ztrátě krve a furt jsem tam bulela,že mi ji nenosej :angry: .
13. pro 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, chlapy jsem právě vypoklonkovala na zimák, doufám, že vydržej aspoň dvě třetiny, abych stihla ZAPAKOVAT!!!!!!!
No, když to bude aspoň jedna, taky dobrý, takže už musím letět :wink:
13. pro 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i ty nejpesimističtější odhady se ukázaly véééélmi optimistické :frowning2:
Naš dali hned v úvodu tři góly, takže hroznej hlahol...což citlivka Ondrášek neudejchal a mám je tady :unamused: Zstím jsem sbalila akorát spodní prádlo zhruba a pár svejch svršků.
On holt nesnáší ten rambajz, tuhle se těšil asi 14 dní, že půjde s babičkou a s dědou v DC na basket...no a vydržel atm asi 5 minut.
13. pro 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se mu nedivím :grinning: ,já jsem na tom stejně,zaplať pánbůh za TV živé vysílání :grinning:
13. pro 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,mě nějak nejdou fotky do fotoalba.Mám je asi všechny moc velký :frowning2: .Sakra :confounded:
13. pro 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, Bell, máš tam dávat fotky, nééé plakáty :grinning:
13. pro 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo,když já mám všechno nafocený v plakátový velikosti :unamused: ,tak to budu muset nejdřív si vytvořit celou složku upravených zmenšených fotek a pak teprva je přidat sem.Jen fotky z mobilu se mi sem vejdou(o chlup) :frowning2: ,chjo.
13. pro 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

My zatim usiname v pohode - tuk tuk tuk...!

Peto, boule je do lekarskeho vestinku :wink:

Bell, jsme vam asi pekne v patach - ja rodila 2 tydny pred terminem planovanym cisarem a nas ůdrobecek" mel 4,49 a 53cm... Uz ted ho sotva nosim, je mu 7 tydnu, ma 6300g. :grinning:
S tema fotkama jsem na tom taky tak, porad kvuli webum je zmensuju... :frowning2:

Laro, doufam, ze tu policii sezenes, jinak budes po vecerech predelavat hasicarnu na policajtarnu :dizzy_face:
13. pro 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, to mě nenapadlo, koupit hasiče a přemalovat... (mmch.m náš Kubíček si v dětském věku vydyndal na dědkovi barvičky, kterýma tu malierečky malovaly německý skleněný koule, a přebarvoval s nima svoje angličáky...prej ještě zbytky ve sklepě jsou :sweat_smile: )
No snad se Zdendovi v pondělí po cestě z letiště podaří...případně ve čtvrtek cestou domů (ani nevím, v kolik chce jet).
Jinak sis teda taky musela při porodu pěkně "užít"...já jsem si vždycky říkala, jakej byl Macek macek, když měl ve třech měsících 7 kilo :confused:
13. pro 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Verčo,to nám teda v patách jste :grinning: ,pěknej jste kusanec :grinning: . My jsme teda v 7.týdnu měli myslim míň já nevim už ,ten čas letí ,musela bych se mrknout do zdravotní průkazky.Každopádně nám rostla na dýlku před očima.To je úplně děsivý když člověk tahá 8 měsíců starý dítě a je větší než spousta ročních :grinning: .Ovšem začínám cejtit záda ,neže by mi zaváněly,ale asi mě začínaj brát plotýnky či co :frowning2: .Klokanku jsme si na štěstí koupili do 12 kil,tak ještě chvilku jí v ní unosim,ale už začínám pokukovat po nějaký festový krosničce......tak do 30kil aspoň :grinning: :grinning: :grinning: .
13. pro 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, snad sis nemyslela, že zrovna vy dva byste mohli mít nějakýho "drobka" :grinning: Na ty záda ti poradím pár cviků, já to mám od tý jarní "nehody" v Rakousku v malíku :grinning: A co ten šátek? Asis nezkoušela, když jsem se k tobě skrzevá ty naše/vaše kašle v říjnu nedostala...
13. pro 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo šátek jsem nezkusila......už jak Puclina rostla a rostla,tak mi to už taky přišlo vcelku zbytečný,za chvíli už bude chodit už tu tak 3 tejdny trénuje úkroky podél ohrádky........a hlavně v šátku už bych jí měla omotanou kolem dokola neb je fakt hrozně dlouhá :fearful: .Nevim asi jsme se měli k tomu šátku rozhoupat hned.Stejně jako si teď řikám,že jsme si měli pořídit kolíbku (kterou jsem nechtěla) neb Puclina je vyloženě houpací tip :slight_smile: .Teď jsem zrovna hodinu uspávala...uff uff...10min kojení......27 minut houpání :unamused: a asi půl hoďky spoluhajání v posteli......za stálého halí belí.Tak se nějak nemůžu moc narovnat :frowning2: .Se vsadim,že hned jak zapluju do koupelny,tak mi jí Jarin přinese čilou a svěží :sweat_smile: .
13. pro 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem tak jsme se prokojily až skoro do konce Českého Slavíka :grinning: teď už doufám vytuhne aspoň do půlnoci...kéž by dýl to se uvidí,uf už mám cukroví upečený,jen udělat vosí hnízda,nemáte některá dobrý recept?díky ahooojky :slight_smile:
13. pro 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro Verču,koukám,že taky jezdíte v x-landeru :wink: .My máme jinej podvozek -4kolku s tim červenym pérováním.Akorát v oranžovej barvičce :slight_smile: .
ahojky Terazam ....noo na to si taky pamatuju jak jsem kojila bezmála celý hlavní večerní program :grinning: .Teď už jenom párkrát nasaje a je vypito :slight_smile: .Jinak recept ......jo tak ten jsem si taky někam zašantročila a vzhledem k tomu,že ten můj hnízdečka rád,tak mám nejvyšší čas ho odněkud vykouzlit :sweat_smile: .
13. pro 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,
tak u nás opět kvůli zubům nic moc noc :unamused:

bell,
tak to jsem ráda že vím o koho jde! No, rodila jsem od začátku bolestí asi 12hodin a měla jsem Klabana. Super doktor, i sestřičky, všechno v pohodě! No a Jarda měl 48cm a 2950g. Po porodu jsem říkala, že klidně znova :slight_smile:

Maki,
co Maxík, je to lepší?

My jsme byli včera na těch andělech a bylo to fakt moc pěkné, kdybych neměla nakoupené všechny dárky, tak tam klidně nakoupím, moc pěkné věci, ale stejně jsem se neubránila a koupila Jardovi takový dřevěný kolotoč... :sweat_smile:
14. pro 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek